تحصیل پرستاری در اروپا

3 نظر

اعزام دانشجو به ترکیه

رشته پرستاری شاخه ای از مراقبت های بهداشتی است که متمرکز بر مراقبت از افراد ، خانواده ها و جوامعی است که به منظور بهبود کامل و بازگشت به سلامت نیاز به کمک دارند.پرستاران تأثیر بسزایی در زندگی بیماران خود دارند، روابط اعتماد پذیر ایجاد می کنند و سخت در تلاش هستند تا به بیماران برای رسیدن به وضعیت سلامت کامل یاری برسانند. پرستاران در طیف وسیعی و با انواع مختلف بیماران سر و کار دارند و به کسب مهارت های بسیاری برای مراقبت های بهداشتی بیماران خود نیاز دارند. بر این اساس علاقه مندان به ورود به بازار کار در این حیطه نیاز به کسب دانش علمی و مهارت های عملی دارند و می بایست به شکل تخصصی در این رشته به تحصیل بپردازند. یکی از مقاصد بسیار عالی برای تحصیل پرستاری کشورهای اروپایی هستند. از این رو مطالبی را در خصوص تحصیل پرستاری در اروپا  در این نوشتار مورد بررسی قرار داده ایم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کافی در این خصوص و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

 • شرایط عمومی تحصیل پرستاری در اروپا
 • مراحل تحصیل پرستاری در اروپا
 • هزینه تحصیل پرستاری و هزینه زندگی در اروپا
 • بورسیه تحصیل پرستاری در اروپا
 • برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته پرستاری
 • شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اروپا
 • شرایط کار و مهاجرت پرستاران به اروپا
 • سوالات متداول راجع به تحصیل پرستاری در اروپا
 • سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در اروپا

تحصیل در فرانسه

شرایط عمومی تحصیل پرستاری در اروپا

تحصیل پرستاری در اروپا یکی از پر متقاضی ترین موضوعات در زمینه مهاجرت تحصیلی در میان علاقه مندان به  تحصیل در خارج از کشور می باشد. این رشته از جمله رشته هایی است که فارغ التحصیلان آن به راحتی می توانند وارد بازار کار در کشورهای گوناگون و با درآمد بالا شوند. بسیاری از کشورهای اروپایی دانشگاه های بسیار عالی را در خود جای داده اند که مدارک معتبری را پس از اتمام دوره های تحصیلی در رشته پرستاری به دانشجویان ارائه می دهند. در اکثر موارد مدارک تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه های اروپا مورد تأیید بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای عضو اتحادیه شنگن بوده دانشجویان می توانند در سراسر اروپا وارد بازار کار شوند.تحصیل پرستاری در اروپا به زبان انگلیسی و زبان های دیگر قابل انجام بوده و متقاضیان بسته به شرایط خود می توانند برای هریک از این دوره ها اقدام نمایند.

مراحل تحصیل پرستاری در اروپا

متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل پرستاری در اروپا و شناخت  بهترین کشور برای تحصیل پرستاری هستند، می بایست پس از اتمام دوره سه ساله در مقطع دبیرستان و اخذ دیپلم ۱۲ساله برای اخذ پذیرش از دانشگاه اروپایی مدنظر خود در رشته پرستاری اقدام نمایند.لازم به ذکر است تحصیل در دوره کارشناسی در رشته پرستاری شامل دروس تئوری و بالینی می گردد که دانشجویان پس از اتمام دوره های تئوری در بخش های علوم انسانی،علوم اجتماعی و ریاضیات و سپس ورود به بیمارستان ها و یا کلینیک ها برای گذراندن دوره های بالینی می توانند وارد بازار کار در این رشته شوند و یا برای اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند.طول دوره کارشناسی ارشد رشته پرستاری در اروپا ۲ سال بوده و دانشجویان بعد از اتمام این دوره به صورت تخصصی به عنوان پرستار در مراکز درمانی وارد بازار کار می شوند.

هزینه تحصیل پرستاری و هزینه زندگی در اروپا

هزینه  تحصیل و زندگی پرستاری در اروپا در کشورهای گوناگون و دانشگاه های گوناگون متفاوت است. هزینه های زندگی همچنین بسته به سبک زندگی افراد می تواند متفاوت باشد اما به طور میانگین می توان گفت هزینه تحصیل پرستاری در اروپا از حدود سالانه ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰ یورو متغیر است.در رابطه با تحصیل رایگان پرستاری در اروپا نیز می توان گفت در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، اسپانیا، آلمان و اتریش امکان تحصیل در رشته پرستاری به صورت رایگان نیز وجود دارد که متقاضی با دارا بودن مدرک زبان اصلی این کشورها می تواند برای ورود به دانشگاه های دولتی و رایگان اقدام نماید.یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در این رشته و ورود به بازار کار کشور آلمان می باشد، چرا که در این کشور نیاز به نیروی کادر درمان زیاد بوده و به نسبت درآمد پرستاران نیز مناسب می باشد. در رابطه با هزینه های زندگی نیز در برخی از کشورهای اروپایی مانند اوکراین، بلغارستان، مجارستان و... به نسبت ارزان و در برخی از کشورهای اروپایی همچون سوییس و لوکزامبورگ به نسبت گران تر است.

در جدول زیر هزینه برخی از اقلام در چند کشور اروپایی را مشاهده می نمایید:

 

اقلام

هزینه (مجارستان)

هزینه (هلند)

هزینه (آلمان)

هزینه (اتریش)

یک وعده غذا در رستوران

5.70

15

10

12

یک لیتر شیر

0.69

0.95

0.87

1.12

یک بطری آب

0.78

1.98

2.05

2.13

یک کیلوگرم برنج

1.07

1.96

1.95

2.02

۱۲ عدد تخم مرغ

1.60

2.13

2.25

3.01

یک کیلوگرم سیب

1.30

1.90

2.38

2.20

یک کیلوگرم موز

1.25

1.44

1.67

1.77

یک کیلوگرم پرتقال

1.45

1.34

1.95

2.46

اینترنت

12.84

39.35

32.33

32.50

اجاره ملک در مرکز شهر

333.23

1,067.99

729.96

708.32

اجاره ملک خارج از مرکز شهر

255.15

843.48

552.31

564.44

رفت و آمد ماهانه

27.09

90.00

70.00

48.00

 

تحصیل پرستاری در هلند

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پرستاری در هلند

در این مقاله ما جوانب تحصیل پرستاری در هلند را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه تحصیل پرستاری در اروپا

همه ساله عده ی بسیار زیادی از متقاضیان مهاجرت به اروپا برای تحصیل در رشته پرستاری در کشورهای گوناگون و همچنین تحصیل رایگان پرستاری در اروپا اقدام می نمایند. بورسیه های مناسبی نیز برای دانشجویان مشغول به تحصیل رایگان در اروپا در رشته پرستاری توسط دولت و ارگان های مربوطه ارائه می شود که متقاضیان می توانند برای دریافت این بورسیه ها درخواست نمایند.این نوشتار توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور به رشته تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد.

تعدادی از این بورسیه ها را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

 

نام بورسیه

میزان بورسیه

مقطع تحصیلی

کشور

 Hungarian Stipendium Scholarship

۱۵۰ تا ۴۵۰ یورو در ماه

لیسانس،فوق لیسانس و دکتری

مجارستان

Fully Funded Hungry Scholarships

پوشش کامل هزینه های تحصیل

لیسانس،فوق لیسانس و دکتری

مجارستان

Erasmus Mundus Program

پوشش بخشی از هزینه های تحصیل

لیسانس و فوق لیسانس

اروپا

Friedrich Ebert

پوشش کامل هزینه های تحصیل و زندگی

لیسانس،فوق لیسانس و دکتری

آلمان

برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته پرستاری

تحصیل پرستاری در اروپا، نوع دانشگاه ها و اعتبار مدارک تحصیلی ارائه شده از سمت دانشگاه  موضوعی است که بر اساس تقاضای بسیار زیاد در میان علاقه مندان به مهاجرت، دغدغه ی بسیاری از افراد است. با توجه به این موضوع قصد داریم تعدادی از برترین دانشگاه های اروپا در رشته پرستاری را به شما عزیزان معرفی نماییم. در جدول زیر اطلاعات مربوط به برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته پرستاری را مشاهده می فرمایید:

 

رتبه جهانی

رتبه کشوری

نام دانشگاه

307

136

King’s College London

277

122

University of Manchester

100

32

Karolinska University

18

2

University of Edinburgh

330

150

University of Turku

63

18

Nottingham University

607

269

Ulster University

164

65

Trinity College Dublin

72

23

Lund University

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اروپا

متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل پرستاری در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا  می بایست شرایط لازم را جهت دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر و سپس اخذ ویزای تحصیلی اروپا فراهم آورند. لازم به ذکر است متقاضیان در ابتدا می بایست مدارکی از جمله پاسپورت، مدرک زبان، تکمیل فرم درخواست پذیرش از دانشگاه، مدارک تحصیلی در مقاطع قبلی، عکس و رسید پرداخت هزینه درخواست پذیرش را برای اخذ نامه پذیرش به دانشگاه ارائه نمایند. به منظور اقدام برای ویزای تحصیلی اروپا در رشته پرستاری نیز می بایست مدارک زیر ارائه شوند:

 • پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • عکس پاسپورتی
 • شناسنامه
 • بیمه نامه
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تکمیل فرم ویزا
 • نامه رزرو خوابگاه

شما عزیزان می توانید برای ارتقا سطح زبان خود از محصول ویدیویی بی نظیر آموزش زبان انگلیسی با تدریس استاد ملک پور بهره گیرید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به اروپا

فارغ التحصیلان رشته پرستاری از دانشگاه های معتبر سراسر جهان، فرصت های کاری بسیار مناسبی برای اشتغال و دریافت درآمد دارند. ورود به بازار کار در رشته پرستاری می تواند در زمینه های مختلفی همچون مراقبت از بیماران، پرستاری از کودکان و پرستاری از سالمندان صورت گیرد.علاقه مندان به ورود به بازار کار در این زمینه می بایست دارای روحیه تیمی قوی، صبر و دلسوزی برای بیماران را همراه با مهارت های علمی و عملی خاص باشند. اگر فرد متقاضی از دانشگاه های معتبر عضو اتحادیه اروپا فارغ التحصیل شده باشد می تواند به راحتی در سراسر اتحادیه اروپا به دنبال کار بگردد. در مقابل فارغ التحصیلان دانشگاه های برخی از کشور ها مانند ایران که قصد مهاجرت و ورود به بازار کار رشته پرستاری در اروپا را دارند می بایست در ابتدا پروسه معادلسازی را در کشور مقصد طی نمایند. در این رابطه کشورهایی همچون آلمان، نروژ، دانمارک و سوئد شرایط مناسبی برای مهاجرت از طریق دوره های معادلسازی به متقاضیان مهاجرت ارائه می نمایند.

برای کسب اطلاعات کامل و جامع در زمینه کار در خارج از کشور می توانید محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه نمایید.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به تحصیل پرستاری در اروپا

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در اروپا چقدر است؟

به طور میانگین می توان گفت هزینه تحصیل پرستاری در اروپا از حدود سالانه ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰ یورو متغیر است.

بهترین کشورهای برای مهاجرت کاری پرستاران کدامند؟

کشورهایی همچون آلمان، نروژ، دانمارک و سوئد شرایط مناسبی برای مهاجرت از طریق دوره های معادلسازی به متقاضیان مهاجرت ارائه می نمایند.

تحصیل پرستاری در اروپا به کدام زبان ها امکان پذیر است؟

تحصیل پرستاری در اروپا به زبان انگلیسی و زبان بومی سایر کشورهای اروپایی امکان پذیر است.

آیا امکان تحصیل پرستاری در اروپا به صورت رایگان وجود دارد؟

بله، تحصیل رایگان در رشته پرستاری در کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، اسپانیا و... امکان پذیر است.


__________________________سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در اروپا__________________________

چنانچه بررسی شد، تحصیل پرستاری در اروپا از جمله پرطرفدار ترین روش ها برای مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا به حساب می آید. تحصیل پرستاری در اروپا به زبان های گوناگون امکان پذیر است و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی از بسیاری از دانشگاه های اروپا در طول تحصیل و نیز تحصیل رایگان در برخی ازکشورها همچون فرانسه، اسپانیا و آلمان برای دانشجویان بین المللی مقدور می باشد و همین موضوع اروپا را به مقصدی بسیار محبوب در میان متقاضیان قرار می دهد.بر این اساس اطلاعاتی را در خصوص شرایط تحصیل پرستاری، تحصیل رایگان پرستاری در اروپا وبه طور کلی بهترین کشور برای تحصیل پرستاری در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. امید است توانسته باشیم پاسخگوی سؤالات شما باشیم.همچنین شما همراهان گرامی موسسه ملک پور می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما باشند، همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با مشاورین متخصص موسسه ملک پور با شماره تلفن های ما تماس حاصل بفرمایید.

امتیاز 4.33 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نیر بشیری
سلام وقتتون بخیر. میخواستم اگه امکانش باشه شرایط تحصیل رایگان پرستاری رو توضیح بفرمایید؟ مدارک و شرایط لازم چی هست؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره و بررسی رزومه خود با موسسه تماس بگیرید.
اردشیر عدنانی
با سلام آیا مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی با داشتن مدرک کارشناسی پرستاری بهتر است یا با مدرک کارشناسی ارشد پرستاری ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در هر صورت شما برای تحصیل می بایست مدرک خود را معادلسای نمایید شرایط سنی شما در این امر مهم است. برای بررسی رزومه خود با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید
Saghar
سلام من لیسانس پرستاری دارم ۲۹ سالمه، همچنین ۵ ساله سابقه کاری دارم، سوالی که برام پیش اومد اینه که آیا میتونم در آلمان هم کار کنم هم درخواست تحصیل فوق لیسانس پرستاری بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما پس از معادلسازی میتوانید برای کار و یا حتی ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایید.
مشاوره رایگان