تحصیل دندانپزشکی در روسیه

بدون نظر

گرایش دندانپزشکی یکی از گرایش های پردرخواست و بسیار پرطرفدار است که توسط دانش‌آموختگان خارجی و محصلان ایرانی انتخاب می‌ شود. در میان محصلانی که گرایش دندانپزشکی را برای ساختن آینده شغلی خود بر می گزینند، دانشجویانی قرار دارند که مایلند، این گرایش را به صورت کامل و با سطح کیفیت بسیار بالا در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه آموزش ببینند. برای این که دقیقا بدانید صفر تا صد تحصیل در روسیه و در دانشگاه های دندانپزشکی و پزشکی این کشور چه شرایطی دارد، توصیه می کنیم، به مطالعه مقاله تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازید. نکات مثبت تحصیل در روسیه و در دانشگاه های درجه یک دندانپزشکی این کشور، پرآوازه تر از معایب و به عبارتی نکات منفی آن می‌ باشد. پایین بودن شهریه دانشگاه دندانپزشکی روسیه، یافتن کار و همکاری با یک کارفرمایی روسیه ای، استفاده و بهره مندی از امکانات مدرنیته، آزمایشگاه‌ ها و بهره مندی از آموزش با کیفیت، مختصر مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه می باشد. اگر طالب تحصیل در چنین گرایشی هستید، پیشنهاد ما این است که، سایر مطالبی که قرار است در باب تحصیل رایگان دندانپزشکی در روسیه و هزینه تحصیل در روسیه ارائه دهیم را نیز با تمرکز هرچه بیشتر بخوانید. ممکن است سوالاتی که در ذهنتان در رابطه با روسیه و دانشگاه‌ های آن قبل از اپلای به وجود می آیند، سوالاتی باشند که بر اساس پاسخ به آن ها بخواهید برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرید. بنابراین بهتر است، برای دریافت پاسخ خود با شماره هایی که در سایت رسمی موسسه ملک پور مشاهده می کنید، تماس بگیرید. در این صورت می توانید مستقیما سوالات خود را از کارشناسان متمرکز بر قوانین مهاجرتی بپرسید و رایگان به پاسخ پرسش مطرحی خود دست یابید.

 

موضوعات ذکر شده در ذیل، موضوعاتی هستند که قرار است در باب آن ها نکاتی را در مقاله تحصیل دندانپزشکی در روسیه، ارائه دهیم

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در روسیه

در این بخش قرار است، ابتدا نکاتی را به منظور تقویت سطح آگاهی محصلان، از شرایط اپلای به دانشگاه های دندانپزشکی روسیه ارائه دهیم. قبل از ارائه نکات اساسی، بهتر است از این موضوع مطلع شوید که روسیه یکی از کشورهایی است که گرایش دندانپزشکی را با ذکر جزئیات به صورت کاملا مفهومی به خارجیان ارائه می دهد و برای درک بهتر دروس دندانپزشکی، آزمایشگاه هایی را در اختیار دانشجویان مشتاق نیز قرار می دهد‌. روسیه و دانشگاه‌ های آن برای تحصیل محصلان با بودجه کم، بسیار مناسب است. دانشگاه های روسیه تمامی برنامه های دندانپزشکی همانند جراحی لثه، ارتودنسی، جراحی دندان و غیره را به سه زبان فرانسه، روسی و زبان بسیار پر درخواست انگلیسی در اختیار شما عزیزان قرار می دهند. محصلان ایرانی معمولاً تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی را از میان دیگر زبان ها انتخاب می‌ کنند. مطمئنا از دانستن این موضوع خرسند می شوید که، به جهت دریافت نامه پذیرش تحصیلی و به جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور روسیه از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه لازم نیست مدرک زبان ارائه دهید. دانشگاه‌ های این کشور نام شما را بدون مدرک زبان در لیست شرکت کنندگان برنامه دندانپزشکی قرار  می دهند. به طور قطع، تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون مدرک زبان، اشتیاق علاقمندان خارجی را به مطالعه دروس چند برابر خواهد کرد.دیگر شرایط تحصیل در کشور روسیه را در موضوعات بعدی مقاله بررسی خواهیم نمود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تقریبا اکثر کشورها، زمانی به علاقه مندان رشته دندانپزشکی و سایر رشته‌ های پزشکی خوش امد می‌ گویند و از آنان میزبانی می‌ کنند که فراگیران در آزمون ورودی قبول شده باشند. خوشبختانه، روسیه یکی از معدود کشورهایی است که آزمون ورودی برای ورود به گراشی دندانپزشکی برگزار نمی‌ کند. بنابراین شما بدون آزمون حق شرکت در دوره پنج ساله دندانپزشکی را خواهید داشت. در حالت کلی، برای اپلای به دانشگاه های  کشور روسیه و برای اخذ تاییدیه از مسئولین مربوطه نیاز است که یک سری مدارک و اسنادی ارائه دهید‌. اسناد شما بایستی مطابق با رزومه ای که هم اکنون دارید، گردآوری شده باشد. در واقع نباید حتی یکی از اسناد شما جعلی باشد. در حال کلی، به جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه ارائه اسناد آمده شده در زیر الزامی است:

 • پر کردن فرم ثبت نام با اطلاعات صحیح
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه مدارک تحصیلی درجات قبلی
 • انگیزه نامه
 • ارائه گواهی مالی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • ریز نمرات

 معرفی دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

تحقیق در مورد بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه بسیار مهم است. زیرا دانشگاه ها نقش اساسی در تمرکز یا عدم تمرکز دانشجو بر دوره‌ های تحصیلی دارند. ممکن است اساتیدی که برنامه ها را ارائه می‌ دهند به دروس کاملا مسلط نباشند در این صورت محصل از لحاظ علمی رشد نمی‌ کند. بنابرین بسیار تحقیق کنید که کیفیت گرایش دندانپزشکی در کدام یک از دانشگاه های روسیه بالا است. برای کمک به شما لیستی از بهترین دانشگاه ها را در زیر این متن قرار داده ایم. نکات آورده شده در مقاله تحصیل دندانپزشکی در روسیه توسط موسسه ملک پور با تلاش‌ های بسیار، تهیه گردیده است. بنابراین کپی برداری از آن جایز نیست.

 • آکادمی پزشکی سن پترزبورگ
 • آکادمی دندانپزشکی در مسکو
 • دانشگاه دندانپزشکی و پزشکی رودن
 • آکادمی پزشکی سچینوادر مسکو

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

امکان دسترسی به بورسیه های تحصیلی تقریباً در تمامی کشورها و در تمامی گرایش ها وجود دارد. ولی نکته مهم این است که آیا همه محصلان شرایط استفاده از کمک هزینه‌ های تحصیلی را دارند یا خیر؟ مسلما مسئولین دانشگاه‌ ها برای اعطای بورسیه های تحصیلی شرایطی را تعیین کرده‌ اند. شرایط بورسیه های تحصیلی در رشته دندانپزشکی در روسیه بدین صورت است که فراگیران بایستی رزومه ای ارائه دهند که بیانگر موفق بودن آنان از لحاظ علمی باشد. هر اندازه رزومه اعطایی قوی باشد به همان اندازه شانستان برای استفاده از بورسیه های تحصیلی افزایش می‌ یابد. زمانی که کمک هزینه‌ های تحصیلی را دریافت نمودید به راحتی می توانید بخشی از شهریه دانشگاه مربوطه، هزینه مسکن و زندگی خود را تامین نمایید.

بورسیه دولت روسیه یکی از بورسیه هایی است که محصلان متمرکز بر رشته دندانپزشکی در صورت ارائه اسنادی دال بر موفقیت علمی می توانند آن را درخواست دهند. بورسیه دولت روسیه بخش عظیمی از هزینه های دانشجو را برای کل مدت گرایش دندانپزشکی پوشش می دهد. موسسه ملک پور از شما می خواهد که حتماً قبل از اپلای در خصوص مسئله بورسیه به وب سایت دانشگاه انتخابی خود بروید و کاملاً در این خصوص مطالعه نمایید.

تحصیل در خارج از کشور

?بورسیه تحصیلی در روسیه?

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه و به عبارتی مبحث هزینه ها همیشه باعث نگرانی فراگیران خارجی و غیربومی بوده است. در واقع یکی از دلایل این که اکثر فراگیران از ادامه تحصیلات خود در سطح دانشگاهی دست می‌ کشند، شهریه دانشگاه ها می باشد. در موضوع قبلی به این نکته کاربردی اشاره نمودیم که هزینه گرایش دندانپزشکی در روسیه ارزان است. گفتنی است که، هزینه محل اقامت و یا همان خوابگاه دانشجویی نیز در روسیه مجانی و به عبارت بسیار دقیق‌ تر ارزان است. شهریه ای که دانشگاه در ازای ارائه گرایش دندانپزشکی برای محصلان تعیین کرده است، سالانه ما بین ۱۰ هزار یورو الی ۱۲ هزار یورو می باشد. بهتر است قبل از مهاجرت از هزینه برخی از اقلامی که روزانه مورد نیازتان می باشد، نیز آگاه شوید. برای مطلع شدن از هزینه‌ها به جدول زیر توجه نمایید.

هزینه های زندگی

قیمت به دلار

شیر 1 لیتر

0.89

ماست 150 گرم

0.49

تخم مرغ 12 عدد

1.08

پنیر 1 کیلو گرم

8

سینه مرغ 1 کیلو گرم

3.96

ماهی سالمون 1 کیلو گرم

4

موز 1 کیلو گرم

0.94

ماکارونی

0.46

سیب 1 کیلو گرم

1.33

سیب زمینی 1 کیلو گرم

0.49

 

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه زندگی در روسیه?

کار و اقامت پس از تحصیل دندانپزشکی در روسیه

یکی از مسیرهایی که سبب تمدید اقامت شما در روسیه می شود، این است که پس از دریافت مدرک دندانپزشکی خود در روسیه بمانید و به زندگی خود در این کشور ادامه دهید‌ برای این که اجازه ماندن در محیط روسیه را داشته باشید، بایستی مدارک حائز اهمیتی را به شرکت و کارفرمای روسیه ای، قبل از پایان دوره ارائه دهید. اگر کارفرما پس از مطالعه رزومه و تخصص شما با استخدامتان موافقت نمود، می توانید به محض عقد قرارداد قدم در مسیر تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری بگذارید‌ لطفاً دقت کنید که حتماً قبل از اتمام دروس دندانپزشکی خود برای یافتن کار اقدام کنید. زیرا پس از این که برنامه دندانپزشکی شما به پایان رسد اجازه ماندن در محیط روسیه را نخواهید داشت. در واقع روسیه به شما حق ماندن در محیط را پس از دریافت مدرک دندانپزشکی نمی‌ دهد‌. به طور کلی ویزای کاری شما بعد از ۵ سال قابل تغییر و تبدیل به کارت اقامت دائم می باشد و پس از گذشت مدت زمانی از اقامتتان، اجازه دارید برای رسیدن به حقوق شهروندی و برای استفاده از پاسپورت این کشور نیز درخواستی را تنظیم کنید.


سوالات متداول

✔️ آیا امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه برای محصلان ایرانی وجود دارد؟

بله، فراگیران ایرانی در صورت اعطای یک رزومه مناسب می توانند در گرایش دندانپزشکی روسیه تحصیل نمایند.

✔️ شهریه ای که هر ساله دانشگاه های روسیه از محصلان خارجی دریافت می کنند، چه مقدار است؟

۱۰ الی ۱۲ هزار یورو

✔️ آیا گرایش دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی تدریس می شود؟

بله ، در میان دانشگاه های دندانپزشکی روسیه دانشگاه هایی قرار دارند که مشغول به ارائه دوره های دندانپزشکی به زبان انگلیسی می باشند.

✔️ آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

 بله، خوشبختانه، دانشگاه های دندانپزشکی روسیه از دانش آموختگان خارجی مدرک زبان نمی خواهند.


سخن پایانی

در مقاله فوق بر اساس یک سری مطالعات مطالب و نکات حائز اهمیتی را در زمینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه خدمت محصلان و مهاجرین این امر قرار دادیم. یک سری از مطالب ارائه شده در رابطه با مسائلی چون تحصیل رایگان دندانپزشکی در روسیه و تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی بوده است. همان طور که می دانید ابهامات بسیار زیادی در نوع انتخاب ویزا و مسیر مهاجرتی وجود دارد. در یک جمع‌ بندی کوتاه می‌ توان گفت روسیه و دانشگاه های دندانپزشکی آن برای ثبت نام آن دسته از فراگیرانی مناسب است که دوست دارند، هم از لحاظ هزینه تحصیل و هم از لحاظ هزینه‌ های زندگی، مبلغ بسیار کمی را متقبل شوند. همچنین روسیه برای محصلانی که آماده شرکت در آزمون نمی باشد و یا فراگیرانی که می‌ خواهند دروس دندانپزشکی را به زبان انگلیسی آموزش ببیند، نیز گزینه عالی محسوب می شود. اگر می خواهید سطح معلومات خود را در رابطه با زمان شروع کلاس ها و نحوه اپلای به دانشگاه مدنظر خود تقویت نمایید، بهترین توصیه ما تماس با مشاورین ارشد موسسه ملک پور می‌ باشد. گفتنی است که، تقویت سطح معلومات شما، توسط مشاورین ما  به صورت کاملا رایگان انجام می‌ شود. همچنین شما عزیزان می توانید برای دست یابی به پاسخ پرسش مهاجرتی خود، آن هم در کمترین زمان ممکن، به بخش دیدگاه ها که در زیر قابل مشاهده است، بروید. لطفاً ستاره های زیر را به جهت رشد ما و به جهت رشد مقالات این چنینی روشن کنید.

امتیاز 3.62 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان