تحصیل داروسازی در چین

2 نظر

تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی و چینی ممکن است. هزینه تحصیل در چین آموزش داروسازی در چین حدودا 3700 دلار است. تحصیل داروسازی در چین شامل آموزش ترکیب و توزیع داروها و همچنین مطالعه خدمات بالینی و ارائه اطلاعات دارویی به بیماران است. در حال حاضر ۵۰ کالج در ۱۹ استان از ۳۱ استان سرزمین اصلی چین، برنامه دارویی بالینی را ارائه می دهد. برخی از این کالج و دانشگاه‌ های پزشکی برنامه داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. تحصیل داروسازی در چین و موضوعاتی چون  تحصیل داروسازی در چین بدون مدرک زبان  و تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی و اپلای رشته داروسازی در چین را در مقاله پیش روی شما فراگیران و علاقه مندان رشته داروسازی مورد آنالیز قرار خواهیم داد. حال اگر متقاضی تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین می باشید و می‌خواهید هرچه زودتر از این طریق از دانشگاه های انگلیسی زبان چین پذیرش تحصیلی دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم با موسسه ملک پور تماس بگیرید و با کارشناسان همیشه آماده به صورت رایگان در خصوص تحصیل داروسازی در چین مشورت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

تحصیل داروسازی در چین

کشور چین برای زندگی و تحصیل

چرا لازم است چین را برای مطالعات داروسازی خود انتخاب نماییم؟ ممکن است در خصوص تحصیل در رشته داروسازی در چین به دنبال پاسخ چنین سوالی باشید، مقرون صرفه و کم بودن هزینه و شهریه تحصیل، فرصت های عالی بورس تحصیلی، کاوش تمدن باستان و مدرن چین، افزایش چشم انداز اشتغال و کیفیت آموزش و شناخت بین المللی تنها تعداد محدودی از دلایلی می‌ باشند که سبب شده اند، این کشور به یک کشور پر متقاضی به جهت تحصیل در رشته داروسازی تبدیل گردد. در خصوص افزایش چشم انداز اشتغال، می توان گفت در حال حاضر داروسازی بالینی در چین به وضوح دیده می شود. طبق آمار کمیسیون اداره داروسازی، در انجمن بیمارستان‌ های چین سالانه بیش از ۲۴۰۰ دارو ساز بالینی برای تامین نیازهای وزارت بهداشت مورد نیاز می باشد. در ادامه قرار است، در خصوص اپلای رشته داروسازی در چین و هزینه تحصیل داروسازی در چین که از مهمترین دلایل تحصیل در چین می باشند، مطالبی را ارائه دهیم.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در چین

قبل از دریافت پذیرش داروسازی از دانشگاه های چین در جمع آوری اسناد و مدارک لازمه دقت کنید. البته نیاز نیست به تنهایی شروع به جمع‌آوری اسناد لازم نمایید. زیرا موسسه ملک پور در این رابطه به شما راهنمایی می کند و به شما محصلان می‌ گوید که اسناد مورد نیاز برای اپلای رشته داروسازی در چین کدامند. همچنین این موسسه به شما کمک می‌ کند که با دقت هرچه تمام اسناد را به گونه‌ای بچینید که مورد قبول افسر ویزا و دانشگاه مربوطه باشد‌ مدارک مورد نیاز به جهت تحصیل در رشته تحصیل داروسازی در چین عبارتند از:

 • ارائه یک قطعه عکس متقاضی
 • ارائه گذرنامه با اعتبار ۶ ماهه
 • ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبلی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • تکمیل فرم درخواست
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی
 • ارائه دو توصیه نامه برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در چین

خبرخوش راجع به تحصیل داروسازی در چین برای شما محصلان مشتاق این است که، سالانه حدود ۴۰.۶۰۰ دانشجوی خارجی بورسیه تحصیلی در چین را دریافت می‌ کنند. اکثر دانشگاه ها بورسیه تحصیلی در چین را برای دانشجویان عالی خارجی در هر ۳ سطح دانشگاهی ایجاد کرده‌ اند. به این معنی که، شما می توانید به عنوان دانشجوی خود بودجه اقداماتی را در خصوص اخذ بورس های تحصیلی در اواسط تحصیلات خود انجام دهید. اگر رزومه خاص و یا به عبارتی رزونه قوی ارائه دهید، بورسیه ۲۰۰۰ دلاری از دانشگاه های انگلیسی زبان چین دریافت می نمایید. ناگفته نماند که، شروع ترم ها به جهت تحصیل در برنامه داروسازی در دانشگاه های انگلیسی زبان چین ۳۰ ژوئن می باشد که شما در اواسط دوره می توانید برای بورسیه تحصیلی چین در رشته داروسازی، درخواست دهید.

معرفی دانشگاه های تحصیل داروسازی در چین

تعداد دانشگاه‌ ها و موسساتی که آموزش بالینی داروسازی را ارائه می‌ دهند از ۱۵ در سال ۲۰۰۶، به ۲۵ در سال ۲۰۱۱ افزایش یافته است. بیشتر برنامه‌ های داروسازی بالینی شامل ۴ تا ۵ سال تحصیلی تمام وقت برای دوره کارشناسی است. شایان ذکر می باشد که دانشگاه های تحصیل داروسازی در چین در یک محیط مساعد دوره های با کیفیت و با درجه بالا را ارائه می دهند. در زیر این متن اسامی برخی از دانشگاه های تحصیل داروسازی در چین را ذکر نمودیم.

 

دانشگاه پکن

دانشگاه پزشکی پایتخت

دانشگاه نانكای

دانشگاه پزشکی هبی

کالج پزشکی Changzhi

دانشگاه پزشکی مغولستان داخلی

دانشگاه پزشکی لیائونینگ

دانشگاه Beihua

دانشگاه پزشکی هاربین

دانشگاه پزشکی آنهویی

دانشگاه فودان

دانشگاه سوچوو

دانشگاه چانگژو

دانشگاه نانتونگ

دانشگاه پزشکی چین

کالج پزشکی 15 ژوژو

دانشگاه پزشکی ونژو

کالج پزشکی Bengbu

دانشگاه شاندونگ

دانشگاه پزشکی ویفانگ

هزینه تحصیل و زندگی در چین

هزینه و شهریه تحصیل در کشور چین ارزان تر از هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و برخی از کشورهای آفریقایی می باشد. برنامه تحصیل درسی داروخانه و کتاب‌های مورد استفاده دانشگاه های اروپایی و آمریکا تقریباً مشابه کتاب‌ هایی است که توسط دانشکده‌ های تحصیل داروسازی در چین استفاده می‌ شوند. به طور تقریبی و به طور معمول شهریه سالانه رشته داروسازی در دانشگاه های انگلیسی زبان چین ۳۷۰۰ دلار است. شهریه ارزان قیمت در چین این امید را به اکثر جوانان از سراسر جهان می دهد که به آرزوی روزمره خود یعنی تحصیل در رشته داروسازی برسند. علاوه بر موارد ذکر شده هزینه زندگی و محل اقامت در چین برای یک محصل خارجی نیز مقرون به صرفه است. بدین صورت که هزینه خوابگاه و محل اقامت در چین ماهیانه ۵۰ الی ۱۰۰ دلار و هزینه زندگی ماهیانه ۲۰۰ دلار می‌ باشد.

مزایای تحصیل داروسازی در چین

مسئله قابل تامل و بسیار کاربردی در رابطه با تحصیل در رشته داروسازی در چینی توجه به چنین موضوعی می باشد که، دانشگاه‌ های این کشور با ارائه برنامه داروسازی با شرایط فوق العاده عالی این فرصت را برای فراگیران ایرانی و غیر بومی فراهم نمودند که هر چه زودتر خود را برای پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی آماده کنند. از مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه های تحصیل داروسازی در چین می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • متقاضیان بدون محدودیت سنی تا ۳۰ سال می‌ تواند در دانشگاه‌ های تحصیل داروسازی در چین ثبت نام کنند.
 • تحصیل در تحصیل داروسازی در چین بدون آزمون ورودی
 • تحصیل داروسازی در چین بدون مدرک زبان
 • امکان تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در چین برای دانشجویان بین المللی وجود دارد
 • پایین بودن هزینه های تحصیل در رشته دارو سازی

همراهان همیشگی مطالب و نکات آورده شده در مقاله پیش رو، همگی در انحصار موسسه ملک پور می باشد. بنابراین کپی برداری از آنان جایز نیست.

کار و اقامت پس از تحصیل در چین

تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در چین و اخذ ویزای تحصیلی چین تبعاتی را برای فراگیر ایرانی و خارجی به همراه دارد. یکی از این تبعات زندگی دانشجویی در چین پس از دریافت مدرک تحصیلی است. به طور معمول دانشجویان متقاضی پس از پایان دوره داروسازی خود، به اختیار می توانند در مدت زمان مشخص شده در کشور چین بمانند. ولی پس از انقضای کارت موقت خود بایستی کشور را ترک کنند. البته اگر قبل از انقضای کارت اقامت خود مشغول به کار تمام وقت، متناسب با مدرک داروسازی بالینی خود شوند، اجازه تغییر کارت اقامت خود را دارند. در واقع شما با فعالیت در چین و با پرداخت مالیات در دراز مدت، به اقامت دائم این کشور می‌ رسید. ناگفته نماند که، به جهت برقراری ارتباط با شهروندان چینی و به جهت مکاتبه با کارفرمای چینی بایستی تا حد زیادی زبان چینی را آموزش ببینید. با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح جهان اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل داروسازی در چین

اگر به موارد ذکر شده در موضوعات فوق توجه نمایید، به طور قطع، مسیر مهاجرت تحصیلی برایتان آسان می شود. البته برای پشت سرگذاشتن مسیر تحصیلی بهتر است از تجربیات یک وکیل مهاجرت چین استفاده کنید و از وی بخواهید اطلاعات لازم را در خصوص تحصیل داروسازی در چین در اختیارتان قرار دهد. به منظور دسترسی راحت به کارشناسان مهاجرت چین و به منظور جلوگیری از استرس های غیر ضروری بهترین پیشنهاد ما به شما محصلان ایرانی این است که از طریق موسسه ملک پور اقداماتی را در رابطه با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه انجام دهید. این موسسه راه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان چین را برای تان هموار کرده است. به منظور استفاده از این فرصت فوق العاده و تکرار نشدنی بهتر است در اسرع وقت با دفاتر این موسسه تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات کامل و جامع در زمینه اخذ اقامت در خارج از کشور می توانید محصول بی نظیر گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه نمایید.

 


سوالات متداول

✔️ آیا می توان بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی در رشته تحصیل داروسازی در چین تحصیل نمود؟

بله، به تازگی موسسه ملک پور با همکاری کارشناسان مهاجرت چین شرایط فوق العاده عالی برای مهاجرت تحصیلی به کشور چین فراهم آورده است.

✔️ به طور میانگین و به طور تقریبی شهریه رشته تحصیل داروسازی در چین سالانه چه میزان است؟

۳۷۰۰ دلار

✔️ تا چه سنی می توان از دانشگاه های تحصیل داروسازی در چین پذیرش تحصیلی دریافت نمود؟

خوشبختانه شما تا سن ۳۰ سالگی می توانید برای تحصیل داروسازی در چین اقدام کنید.

✔️ آیا دانشکده های تحصیل داروسازی در چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟

بله، دانشجویان ایرانی می توانند پس از تحصیل با خیال راحت به کشور مبدا بازگردند و متناسب با رشته خود به دنبال جستجوی کار باشند.


___________________سخن پایانی ___________________

به طور قطع با مطالعه مطالب و نکات قرار داده شده در نوشتار فوق با تحصیل داروسازی در چین، نحوه اپلای رشته داروسازی در چین  و هزینه تحصیل داروسازی در چین آشنا شدید. همچنین از مدارک موردنیاز به جهت تحصیل در رشته داروسازی مطلع شدید. خلاصه وار، موسسه ملک پور شرایطی ترتیب داده است که فراگیران ایرانی و خارجی بدون تجربه استرس، بتوانند در دانشگاه های داروسازی کشور چین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند، بدون ارائه مدرک زبان و بدون محدودیت سنی تحصیل نمایند. حال اگر یکی از مشتاقان و علاقه مندان تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین می باشید، بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن رزومه خود را در کنار کارشناسان موسسه ملک پور مورد بررسی قرار دهید. برای برقراری ارتباط و مشاوره رایگان با مشاورین ارشد این موسسه می توانید با شماره های قرار داده شده در وب سایت تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان در صورت نیاز و به اختیار می توانید  پرسش های کتبی خود را در قسمت دیدگاه‌ ها بیان نمایید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما متقاضیان عزیز هستیم. لطفاً با روشن نمودن ستاره های ارزشمند زیر در رشد مقالات این چنینی ما را یاری کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Sedigheh Mohammadi
سلام من مقاله مربوط به تحصیل در رشته داروسازی در چین خوانده ام و چند تا سوال برایم پیش آمده هست یک اینکه این شرایطی که عرض کرده بودید برای کل مردم جهان هست یا فقط برای ایرانیان دوم اینکه برای بورس کجا اقدام کنیم سفارت چین ؟ سوم اینکه بورس هزینه های چه چیزی رو در بر میگیره چهارم اینکه آیا میتوان برای کار شناسی اقدام کرد اینکه مدرک زبان نمی خواد منظور اینکه فقط بلد باشیم به زبان انگلیسی حرف بزنیم کافیه ؟ چه چیز داشته باشیم که رزومه رو قوی می‌کنه و داشتنشون مفید خواهد بود همراه اجازه میده ببریم یانه بعد از تحصیل میتوان اونجا موند از اونجا میتوان برای اقامت کار به کره اقدام کرد هزینه اینکه شما پذیرش بگیرید چقد هست ودانشگاه های که گفته بودید کدومش برای بورس بهتر هست و همشون بورس داره او اینکه دانشگاه های چین برای کره معتبر هست و یا اتریش آلمان و سوئیس ممنون اگه جواب بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای مهاجرت تحصیلی به کشور چین باید شرایط شما به صورت دقیق بررسی گردد و شما جزئیاتی از شرایط خود را بیان نکردید. برای این منظور شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نمایید. اما در خصوص سوالاتتان عرض کنیم که این شرایط برای همه دانشجویان بین المللی است ولی باید مسیر درست آن طی شود. بورسیه ها متنوع هستند و در صورت امکان یک سری هزینه های تحصیل و زندگی شما را پوشش می دهد. مدرک زبان نمی خواهد اما مصاحبه خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط حتما با موسسه تماس حاصل نمایید.
علیرضا
سلام و عرض ادب . این مدرکی که از چین میگیریم و برمیگردیم ایران به عنوان دکترای عمومی داروسازی شناخته میشه یا نه ؟ و اینکه پس از برگشت به ایران نیاز به آزمون خاصی برای تایید مدرک هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما به عنوان دکتر عمومی داروسازی شناخته خواهید شد و نیازی به معادلسازی مدرک نخواهید داشت و با مدرک دریافتی خود می توانید شروع به کار کنید.
مشاوره رایگان