بیزنس پلن

15 دی 1401 4 نظر

 

بیزنس پلن

بیزنس پلن چیست؟ در ساده ترین شکل و تعریف بیزنس پلن می توان گفت که یک طرح کسب و کار یک راهنما است؛ یک نقشه راه برای تجارت که اهداف و جزئیات نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به این اهداف را مشخص می کند. با توجه به اینکه بسیاری از روش های مهاجرتی محبوب همچون روش های مبتنی بر راه اندازی کسب و کار و اخذ اقامت از این طریق، نیاز به داشتن یک بیزنس پلن قوی و دقیق هستند، همه ساله بسیاری از متقاضیان مهاجرت و نیز کارفرمایانی که مایل به راه اندازی بیزنس در کشور مورد نظر خود هستند، نیازمند دریافت اطلاعات کامل در خصوص چگونگی نگارش صحیح یک طرح تجاری و یا بیزنس پلن هستند. از این رو مطالبی را در خصوص نحوه نگارش بیزنس پلن، بیزنس پلن استارت آپ، نمونه بیزنس پلن استارت آپ و... در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. همچنین لازم به ذکر است شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان امر مهاجرت، با شماره تماس های موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرمایید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته اند:

  • بیزنس پلن چیست؟
  • نحوه نگارش بیزنس پلن
  • هزینه نگارش بیزنس پلن
  • خدمات موسسه ملک پور در زمینه بیزنس پلن
  • سوالات متداول راجع به بیزنس پلن
  • سخن پایانی در زمینه بیزنس پلن

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکبیزنس پلن چیست؟

طرح کسب و کار یا بیزنس پلن مدرکی مکتوب است که به تفصیل شرح می دهد چگونه یک کسب و کار - معمولاً یک شرکت نوپا - اهداف خود را تعریف نموده و مسیر دستیابی به اهداف خود را چگونه طراحی می نماید. یک طرح تجاری نقشه راه و مسیر کلی شرکت را از نقطه نظر بازاریابی، مالی و عملیاتی ترسیم می کند. برنامه های تجاری یا بیزنس پلن ها اسناد مهمی هستند که قبل از ایجاد سابقه اثبات شده توسط یک شرکت، به منظور جذب سرمایه استفاده می شوند و همچنین یک روش مناسب هستند تا شرکت ها بتوانند مسیر اهداف خود را به درستی طی نمایند. اگرچه بیزنس پلن ها به طور ویژه برای مشاغل جدید بسیار مفید هستند، اما هر شرکتی باید یک طرح تجاری مخصوص به خود را داشته باشد. به طور کلی یک طرح تجاری را می توان به سادگی پاسخ تعدادی از سؤالات دانست. فقط یک برنامه ریزی خوب و کاملاً از پیش تعیین شده می تواند سرمایه گذاری و پشتیبانی لازم از ایده کارفرما را به دست آورد. بیزنس پلن می بایست پروژه پیشنهادی را به طور دقیق و جذاب توصیف کند. حتی اگر موضوع آن یک هدف متحرک باشد، این طرح باید جزئیات وضعیت فعلی شرکت یا پروژه، نیازهای فعلی و آینده مورد انتظار را بیان کند. متقاضی می بایست الزامات مداوم و در حال تغییر منابع، تصمیمات بازاریابی، پیش بینی های مالی، تقاضای تولید و نیازهای پرسنل را به شکلی منطقی و قانع کننده ارائه و توجیه نماید. در یک بیزنس پلن خوب باید سعی شود تا همزمان فقط به چند سوال پاسخ داده شود. در حالت ایده آل، این طرح به صورت دوره ای بررسی و به روز می شود تا ببیند آیا اهداف مربوطه از پیش تعیین شده برآورده شده اند یا تغییر و تحول یافته اند. گاهی اوقات، یک طرح تجاری جدید برای یک کسب و کار مستقر ایجاد می شود و در آن یک مسیر جدید طراحی می گردد.

نحوه نگارش بیزنس پلن

در صورتی که بیزنس مورد نظر به تازگی شروع به کار کرده باشد، داشتن یک طرح تجاری مورد نیاز است. از بسیاری جهات، طرح کسب و کار یک بیزنس نقشه راه آن است. یک طرح تجاری ضمن رشد تجارت، نه تنها کارفرما و سایر ذینفعان اصلی را راهنمایی می کند، بلکه به سرمایه گذاران، وام دهندگان یا شرکای بالقوه نیز محل کار و توضیحات لازم را نشان می دهد. بنابراین، یک کسب و کار موفق نیاز به یک طرح تجاری کاملاً اندیشیده شده دارد.اگرچه چشم انداز نوشتن یک طرح تجاری در نگاه اول مشکل به نظر می رسد، اما با رعایت نکات لازم می توان در نهایت به طرح تحاری مورد نظر دست یافت.از نکات مهم گنجاندن اطلاعات ضروری در طرح تجاری است و پس از آن دنبال نمودن چند گام اساسی مورد نیاز است.مهمترین آن ها عبارتند از: ارائه خلاصه ای از طرح اجرایی، افزودن نمای کلی شرکت و بیزنس، تجزیه و تحلیل درست و صحیح بازار کسب و کار مربوطه، مشخص نمودن سازمان مربوط به کسب و کار مورد نظر، توصیف محصولات و خدمات، توضیح کامل برنامه بازاریابی و فروش شرکت، شرح برنامه و پیش بینی های مالی و در پایان افزودن یک پیوست به مطالب.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش های اخذ اقامت از محصول بی نظیر گام به گام تا اخذ اقامت با تدریس استاد ملک پور بهره مند شوید.

گام به گام تا اخذ اقامت

هزینه نگارش بیزنس پلن

در رابطه با هزینه نگارش بیزنس پلن می توان گفت انواع مختلفی از طرح تجاری وجود دارد که تقریباً با هر بودجه ای متناسب خواهد بود. هزینه یک طرح تجاری بسته به نوع برنامه کاری متغیر است. برخی از برنامه ها ممکن است به سادگی تدوین شده و شامل یک صفحه و خلاصه ای از طرح مالی باشند، در حالی که برخی دیگر می تواند بیش از ۵۰ صفحه باشد و شامل پیش بینی های چندین سال مالی باشد.برای ارائه یک بیزنس پلن روش های زیر توصیه می شود:

  • کمک گرفتن از شرکت ها

برای نوشتن برنامه تجاری می توان از یک شرکت مشاور کمک گرفت، اما اغلب این گزینه با بالاترین هزینه انجام می گردد. با این حال، کارفرما یک برنامه تجاری جامع را خواهد داشت که توسط یک تیم از متخصصان بازاریابی، سرمایه گذاری و صنعت نوشته شده است. برنامه های تجاری نوشته شده توسط شرکت ها می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشند. یک شرکت کوچک معمولی ممکن است برنامه های تجاری ساده ای را با هزینه ای کمتر از 2000 دلار ارائه دهد. برنامه های پیچیده تر می توانند تا 9000 دلار و بالاتر هزینه داشته باشند.

  • کمک گرفتن از مشاوران خصوصی

استفاده از یک مشاور خصوصی برای نوشتن برنامه تجاری می تواند روشی مقرون به صرفه برای تهیه یک برنامه قوی توسط یک متخصص صنعت باشد. لازم به ذکر است طرحی طولانی با سه سال تا پنج سال پیش بینی های مالی ممکن است همچنان چندین هزار دلار هزینه داشته باشد؛ زیرا در این روش فقط یک یا دو نفر کار را انجام می دهند.

  • نوشتن بیزنس پلن توسط خود فرد

معمولاً ارزان ترین راه برای تهیه طرح تجاری این است که خود فرد متقاضی آن را بنویسد. نرم افزارهای متنوعی برای انجام این کار در دسترس هستند. هزینه این نرم افزارها می تواند تا ۸۰ دلار باشد و پس از آن فرد فقط باید برای تدوین بیزنس پلن وقت بگذارد. برای مشاغل با سرمایه اولیه بسیار کم، این گزینه می تواند بهترین گزینه باشد.

  • ترکیب خدمات

اگر متقاضی یک تحقیق تجاری انجام داده و یک پیش نویس ایجاد نماید، نوشتن یک طرح تجاری می تواند هزینه کمتری داشته باشد و سپس می تواند آن را برای بررسی و تکمیل به یک شرکت یا مشاور ارائه دهد. این روش تواند گزینه خوبی برای کارآفرینانی باشد که می توانند ایده تجاری خود را به روشنی بیان کنند؛ اما ممکن است برای جمع آوری پیش بینی های واقعی مالی به کمک نیاز داشته باشند.

بیزنس پلن

خدمات موسسه ملک پور در زمینه بیزنس پلن

همانطور که مطرح شد نوشتن یک بیزنس پلن مناسب و کار آمد امری بسیار مهم و گامی اساسی برای راه اندازی یک کسب و کار تازه است و برای انجام آن نیاز به داشتن دانش و مهارت و نیز اطلاعات کافی وجود دارد. بسیاری از روش های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری و راه اندازی بیزنس همچون کارآفرینی ها، استارت آپ، ثبت شرکت در کشورهای مختلف و... نیاز به ارائه یک بیزنس پلن قوی دارند. به منظور دستیابی دقیق تر به آنجه مورد نظر است، پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام در این مورد با مشاورین و متخصصان این امر مشاوره دریافت نمایید و از اطلاعات به روز و تخصصی وکلای متخصص بهره مند گردید. این مقاله توسط کارشناسان مجرب و متخصص موسسه ملک پور به رشته ی تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. موسسه ملک پور با داشتن نزدیک به 20 سال سابقه در امور مهاجرت و راه اندازی انواع بیزنس در کشورهای مختلف آماده خدمت رسانی به شما همراهان است.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به لینک زیر مراجعه نمایید:

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشور برای سرمایه گذاری


سوالات متداول راجع به بیزنس پلن

✅ کدام روش های مهاجرتی نیاز به ارائه یک بیزنس پلن دارند؟

بسیاری از روش های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری و راه اندازی بیزنس همچون کارآفرینی ها، استارت آپ، ثبت شرکت در کشورهای مختلف و... نیاز به ارائه یک بیزنس پلن قوی دارند.

✅ آیا نوشتن بیزنس پلن توسط خود متقاضی امکان پذیر است؟

بله، معمولاً ارزان ترین راه برای تهیه طرح تجاری این است که خود فرد متقاضی آن را بنویسد.

✅ هزینه نوشتن بیزنس پلن توسط یک شرکت چقدر است؟

یک شرکت کوچک معمولی ممکن است برنامه های تجاری ساده ای را با هزینه ای کمتر از 2000 دلار ارائه دهد. برنامه های پیچیده تر می توانند تا 9000 دلار و بالاتر هزینه داشته باشند.


_____________سخن پایانی درزمینه بیزنس پلن____________

همانگونه که مطرح شد، برنامه های تجاری برای دستیابی به اهدافی نظیر افزایش سرمایه گذاری، تضمین وام بانکی و یا برای حمایت از برنامه های راه اندازی کسب و کار و دریافت اقامت و ویزا از این طریق مناسب هستند. بیزنس پلن ها همچنین برای دستیابی به اهداف دیگری مانند انطباق پذیری و گزارش دهی مفید بوده و همچنین برای مشاغل نوپا و نیز برای شرکت های تاسیس شده کاربردهای فراوانی دارند. لازم به ذکر است که هر بیزنس پلن می بایست بر اساس رویکردها و به طور اختصاصی با توجه به نیازهای کارفرما تدوین گردد. به طور خلاصه عناوینی همچون چگونگی نگارش بیزنس پلن، بیزنس پلن استارت آپ، نمونه بیزنس پلن استارت آپ، تعریف بیزنس پلن و نیز هزینه نگارش انواع بیزنس پلن به طور کامل در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته شد. شما عزیزان می توانید سؤالات خود را در پایان این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما همراهان گرامی باشند. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت با تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل کنید.

امتیاز 3.65 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاک
سلام و عرض ادب وقت بخیر من در ایران شرکت بازگانی دارم و میخوام در اروپا شرکت ثبت کنم ایا باید همین بیزینس پلن رو بنویسم یا میتونم در زمینه دیگه کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام می توان درهر زمینه مرتبطی بیزنس پلن ارائه داد و فعالیت کرد. منتها این کار تخصصیست و در کشورهای مختلف قوانین متفاوتی دارد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
عماد
با سلام ضمن تشکر. مقدار سرمایه لازم جهت شرکت در طرح های استارتاپ در کشورهای مختلف ازجمله کانادا چقدر است و شرایط کلی آن چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام استارت آپ تقریبا به ۱۵۰ هزار دلار نیاز است. و پروسه زمانبری می باشد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
مريم
سلام آيا شرکت هاي معتبرى هستند که اقدام به نوشتن بيزنس پلن نمايند که حتما مورد تاييد اداره کار يک کشور واقع شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله بیزنس پلن توسط تیم تخصصی ارائه میشود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
TAHA
سلام من نه ایده دارم نه بیزنس پلن. موسسه MIE میتونه برای من ایده و بیزنس پلن درست کنه؟ من تو ترکیه زندگی میکنم پیگیری کار ها و پرداخت هزینه ها چجوری باید انجام بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز ایده و بیزینس پلن توسط موسسه طراحی میگردد. برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.َ
مشاوره رایگان