بورسیه تحصیلی برزیل

19 دی 1401 1 نظر

بورسیه تحصیلی برزیل

بورسیه تحصیلی برزیل، تحصیل در برزیل، مهاجرت از طریق تحصیل به برزیل و اخذ ویزای تحصیلی برزیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توان بورسیه تحصیلی برزیل را اخذ کرد؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برزیل چیست؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی برزیل چیست؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی برزیل با ما در این مقاله همراه باشید. برزیل تنها کشوری در آمریکای جنوبی است که مردمانش به زبان پرتغالی سخن می گویند. این کشور که با اقتصاد رو به رشدی همراه است، شرایط مهاجرت را برای ایرانی ها و دیگر متقاضیان بین المللی از طرق مختلف از جمله تحصیل فراهم نموده است. یکی از موضوعات مطرح در کنار تحصیل، شرایط و امکان اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. در این مقاله سعی بر این است تا تمامی مطالب مربوط به بورسیه تحصیلی برزیل و شرایط تحصیل در دانشگاه های برزیل به صورت کامل توضیح داده شود.در صورت مطالعه مقاله و وجود ابهام می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا با تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه دریافت نمایید.

 • شرایط عمومی بورسیه تحصیلی برزیل
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برزیل
 • بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع دکترا
 • لیست برترین دانشگاه های بین المللی برزیل
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی برزیل
 • ویزای تحصیلی برزیل
 • هزینه های زندگی در برزیل
 • بورسیه تحصیلی برزیل و کلام آخر

بورسیه تحصیلی برزیلشرایط عمومی بورسیه تحصیلی برزیل

کشور برزیل با نام رسمی جمهوری فدرال برزیل، دارای رتبه پنجم از نظر وسعت در جهان است. کشوری چند ملیتی و دارای نژاد های اروپایی، آفریقایی، سرخ پوستان آمریکا و آسیایی است. این کشور مهاجرپذیر با دربرداشتن دانشگاه های بین المللی و خصوصی، امکان جذب دانشجویان از سراسر جهان را فراهم نموده است. تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم امکان پذیر است. به منظور تسهیل شرایط تحصیل نیز بورسیه تحصیلی برزیل به افراد واجد شرایط پرداخت می شود. اطلاع از مبلغ بورسیه تحصیلی برزیل و شرایط اخذ آن با مطالعه ادامه مقاله حاصل می شود. شرایط عمومی مهاجرت به برزیل از جمله روش تحصیل در این کشور نیز در لینک زیر ارائه گردیده است.

بورسیه تحصیلی برزیل

مهاجرت به برزیل

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برزیل

بورسیه تحصیلی چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ به طور کلی بورسیه تحصیلی به عنوان نوعی کمک هزینه تحصیلی و حمایت مالی دانشجویان از طرف دولت ها است که فرد متقاضی می بایست شرایط بسیار ویژه ای داشته باشد تا بتواند بورسیه را از آن خود کند. از بورسیه تحصیلی به یک نوع جایزه تحصلی تعبیر می شود زیرا دانشجو بعد از گرفتن بورسیه تحصیلی نیازی به برگرداندن آن به دانشگاه ندارد. در یک نوع از بورسیه هر دو هزینه های مربوط به زندگی و تحصیلی دانشجو تأمین می شود؛ البته این نوع بورسیه بسیار کم و محدود است و رقابت های بسیاری برای اخذ آن بین متقاضیان وجود دارد. با اخذ بورسیه تحصیلی برزیل می توانید هزینه های تحصیل خود را به طور کامل یا بخشی از هزینه های خود را پرداخت نمایید. متقاضی برای گرفتن بورسیه ابتدا باید از طریق سایت های دانشگاهی شرایط بورسیه دانشگاه های مختلف را بررسی نماید، سپس مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کند. در صورت مورد قبول واقع شدن مدارک، اعضای هیأت علمی دانشگاه با دانشجو مصاحبه ای بسیار مهم انجام می دهند. در این مصاحبه حتی نحوه لباس پوشیدن متقاضی مورد توجه قرار می گیرد. بعد از موافقت با بورسیه تحصیلی، معمولاً 3 هفته زمان برای دریافت بورسیه طول می کشد.

شرایط بورسیه تحصیلی برزیل هستند در زیر آمده است:

 • داشتن سابقه تحصیلی و نمرات عالی
 • معدل بالا در مقاطع تحصیلی گذشته
 • سابقه کار تحقیقاتی
 • داشتن مقالات در سایت های معتبر جهانی

بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم برای دانش آموزان دوره کارشناسی فراهم شده است. سالانه دانشگاه ها به دانشجویانی که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند این امکان را می دهند تا بتوانند بورسیه تحصیلی را اخذ کنند. بعضی از بورسیه ها فقط به دانشجویان بومی تعلق می گیرد؛ اما در این میان بورسیه هایی نیز هستند که به دانشجویان بین المللی که از نظر علمی در سطحی عالی هستند و نمی توانند از پس هزینه های تحصیل خود بر آیند، کمک می کند تا بتوانند به تحصیلات خود را در مقطع تکمیلی ادامه دهند. دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی برزیل از هزینه های تحصیلی، مسکن، کتاب و کمک هزینه های زندگی برخوردار می شوند. در این قسمت، شرایط دانشجویانی که بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی به آنها تعلق می گیرد ارائه گردیده است:

 • مدرک تحصیلی دبیرستان با نمرات بالا و گاهی بیشتر از حداقل استاندارد دانشگاه مورد نظر
 • داشتن سلامت جسمی و روحی خوب به دلیل به اتمام رساندن دوره تحصیل تا انتها
 • مدارکی جهت اثبات پایین بودن سطح مالی

بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

جهت دریافت بورسیه تحصیلی برزیل، دانشجو ابتدا می بایست دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کند. دانشجویان برای افزایش شانس بورسیه تحصیلی خود می توانند از دانشگاه های مختلف در مناطق مختلف درخواست بورسیه بدهند. به دلیل محدودیت در تعداد بورسیه های تحصیلی، اخذ بورسیه راهی سخت و دشوار است. با ارسال درخواست بورسیه تحصیلی تضمینی بر اخذ بورسیه وجود ندارد. داشتن مهارت در زبان انگلیسی و یا زبان پرتغالی در مرحله اخذ بورسیه اهمیتی ندارد و باعث بالا رفتن امتیاز دانشجو نمی شود، داشتن تسلط به این دو زبان در ادامه فرآیند تحصیل حائز اهمیت می باشد. کمک هزینه در مقطع کارشناسی ارشد برابر است با حدوداً ماهی 1500 رئال برزیل که در طول تحصیل و به مدت حداکثر تا 24 ماه به دانشجو پرداخت می شود. همچنین کمک هزینه مسکن به ارزش 1200 دلار آمریکا تنها به 150 نفری که درخواست بورسیه آنها مورد قبول واقع شده است تعلق می گیرد.

 هزینه هایی که توسط این کشور بعد از دریافت بورسیه تحصیلی تأمین می شود در ذیل این مطلب آمده است:

 • معافیت از پرداخت شهریه ماهانه یا سالانه برنامه های علمی
 • دریافت کمک هزینه ماهیانه برای هزینه های زندگی
 • پرداخت هزینه های درمانی دانشجو

بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع دکترا

متقاضیان بورسیه اغلب افرادی هستند که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را با دستاوردهای عالی به اتمام رسانیده اند. بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع دکتری در صورتی امکان پذیر است که دانشجو صلاحیت و شرایط لازم را داشته باشد. افرادی که واجد شرایط اخذ بورس تحصیلی هستند می توانند شرایط دانشگاه های مختلف را بررسی نمایند. کمک مالی ماهانه بورسیه تحصیلی برزیل در مقطع دکترا 2.200 رئال برزیل می باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.  این مبلغ در صورت مطالعه منظم تحصیل در مقطع دکترا، به مدت حداکثر 48 ماه به دانشجو پرداخت می شود. افرادی که بورسیه تحصیلی به آنها تعلق می گیرد اگر خانواده خود را با خود به برزیل ببرند به آنها کمک هزینه زندگی تعلق نمی گیرد. بورسیه تحصیلی تنها برای دانشجویان می باشد. کمک هزینه تحصیلی برای هر دانشجو فقط یک بار امکان پذیر است.

لیست برترین دانشگاه های بین المللی برزیل

یکی از مهترین موارد در مهاجرت به روش تحصیل، داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان رنکینگ جهانی دانشگاه ها و به طور کلی میزان کیفیت تحصیل در دانشگاه مورد نظر می باشد. دانشگاه های دنیا بر اساس میزان اعتبار و سطح آموزش خود دارای رنکینگ جهانی می باشند. یکی از دلایل مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های بین المللی، اخذ مدارک معتبر و در نهایت اشتغال به کار بعد از تحصیل است. دانشگاه های بین المللی با رنکینگ جهانی بالا نه تنها مدارک معتبری دارند، بلکه برای دانشجویان خود شرایط بسیار عالی برای تحصیل فراهم می کنند. اخذ بورسیه تحصیلی توسط دانشجویان بین المللی، شرایط ویژه ای دارد و دانشجویان با پیشینه قوی تحصیلی خود و داشتن شرایط مناسب می توانند بورسیه تحصیلی برزیل را در دانشگاه های بین المللی این کشور اخذ نمایند. در جدول لیست برترین دانشگاه بین المللی برزیل را مشاهده می کنید:

 

نام دانشگاه

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانشگاه سائوپائولو

1

50

دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا

2

246

دانشگاه فدرال ریو گرانده دو سول

3

253

دانشگاه ایالتی کامپیناس

4

276

دانشگاه فدرال ریودوژانیرو

5

316

دانشگاه برازیلیا

6

376

دانشگاه استاشیا دشا

7

377

دانشگه ایالتی سائو پائولو

8

410

دانشگاه فدرال پارانا

9

433

دانشگاه فدرال میناس گرایس

10

468

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی برزیل

در بخش های قبلی مقاله، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برزیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا توضیح داده شد. در این قسمت به مدارک مورد نیاز درخواست بورسیه تحصیلی جهت ارائه به دانشگاه ها می پردازیم. همانطور که می دانیم شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در هر کشور و هر دانشگاه متفاوت می باشد، به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت ارائه در زیر آورده شده است:

 • یک نسخه کپی از ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • یک نسخه کپی از ترجمه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه رزومه کاری و سابقه کار (در صورت داشتن فعالیت کاری)
 • ارائه هر گونه توصیه نامه، گواهی نامه و یا مدرک مرتبط با رشته تحصیلی

ویزای تحصیلی برزیل

دانشجویانی که خارج از کشور برزیل هستند و تمایل به گذراندن مقاطع تحصیلی خود در دانشگاه های برزیل و اقامت بیش از 3 ماه در برزیل دارند بایستی اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی برزیل نمایند. دانشجویانی که قصد دارند از طریق اخذ بورسیه تحصیلی برزیل به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند می بایست ابتدا مدارک تحصیلی مورد نیاز خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده، سپس با نامه پذیرش دانشگاه به سفارت مراجعه کرده و ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایند. اجازه اقامت دانشجو برای اکثر دانشجویان 6 ماه یا به اندازه گذراندن 1 ترم می باشد. ویزای دانشجویان در مقطع دکتری سالانه صادر می شود. 4 هفته قبل از اتمام اعتبار ویزا، شخص می بایست برای تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام کند. هر دانشجو با ویزای تحصیلی خود بسته به مقطع تحصیلی  اجازه دارد در هفته کار کند. به منظور اخذ ویزای دانشجویی، مدارک بایستی حداقل 3 ماه قبل شروع ترم ارسال شده و برای گرفتن ویزا اقدام شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی برزیل عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه تاریخ انقضاء
 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • یک قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت
 • کپی ثبت نام و نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • رضایت نامه کبی از والدین برای افراد زیر 18 سال
 • اثبات بیمه درمانی معتبر در برزیل
 • کپی شناسنامه
 • کپی از برنامه سفر و بلیط های رفت و برگشت
 • مشخص کردن محل سکونت در برزیل
 • اثبات تمکن مالی 

هزینه های زندگی در برزیل

در این قسمت از مقاله قصد داریم هزینه های زندگی در برزیل را بررسی کنیم. مبحث هزینه های زندگی از موارد مهم در امر مهاجرت می باشد. هزینه های زندگی در کشور برزیل نسبت به هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. البته می بایست توجه داشت که با توجه به وجود تفاوت در نوع زندگی افراد، این مساله امری نسبی می باشد و نسبت به سطح زندگی هر فرد و کشوری که زندگی می کند متفاوت است. همراه گرامی محصولی بسیار عالی در موسسه ملک پور به نام راهنمای گام به گام اخذ اقامت وجود دارد. در این پکیج اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت توضیح داده شده است. این مجموعه بسیار ارزشمند می تواند اطلاعات مفیدی را در زمینه مهاجرت تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل و دیگر کشورها و همچنین سایر روش های مهاجرتی در کشورهای مطرح جهان در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بورسیه تحصیلی برزیل

در جدول زیر به بخشی از هزینه های زندگی در کشور برزیل اشاره شده است:

 

موارد

مبلغ به یورو

شیر(1لیتر)

0.56

قرص نان سفید تازه(500 گرم)

0.94

برنج(1کیلوگرم)

0.65

تخم مرغ(12عدد)

1.07

پنیر محلی(1کیلوگرم)

4.68

اجاره آپارتمان(1 خوابه) در مرکز شهر

201.62

اجاره آپارتمان(1 خوابه) بیرون شهر

143.11

اجاره آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر

410.53

اجاره آپارتمان(3 خوابه) بیرون شهر

288.07

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1.138.29

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

779.80

 


سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی برزیل

✅ آیا تحصیل در برزیل با بورسیه امکان پذیر است؟

بله؛ دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در برزیل می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

✅ مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی برزیل چیست؟

از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز، مدرک زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی است.

✅ رتبه بندی دانشگاه های برزیل در جهان چگونه است؟

برترین دانشگاه های این کشور در لیست 500 دانشگاه برتر جهان می باشند. دانشگاه سائوپائولو در رتبه اول برزیل و 50 جهان قرار گرفته است.


_____________بورسیه تحصیلی برزیل و کلام آخر_____________

در این مقاله سعی بر آن بوده است که روش اخذ بورسیه تحصیلی برزیل و شرایط واجدین آن را برای شما عزیزان شرح دهیم. به شما همراه گرامی پیشنهاد می شود قبل از اقدام به هر تصمیمی جهت اخذ بورسیه تحصیلی برزیل و یا کلاً در امر مهاجرت، اقامت، گرفتن ویزا، با افرادی خبره دراین امر مشورت کنید. پایین بودن هزینه های زندگی در کشور برزیل باعث می شود این کشور از نظر هزینه های زندگی، گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی باشد. اما از نظر تحصیل چگونه است؟ دانشگاه های برزیل دارای سیستم آموزشی و کیفیت تحصیلی بالایی می باشند. تحصیل در دانشگاه های بزرگ به زبان انگلیسی تدریس می شوند. فرهنگ چند ملیتی و چند فرهنگی برزیل، مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. دانشجویان واجد شرایط می توانند درخواست کمک هزینه کنند و از طرف دانشگاه با داشتن شرایط مناسب، بورسیه شوند. اما خوب است به این نکته نیز توجه داشت که امکان تحصیل به همراه اخذ بورسیه در کشورهای شناخته شده ای چون کانادا، انگلستان، اتریش، آلمان و... وجود دارد. کشورهای اتریش و فرانسه با نظام آموزشی رایگان و پیشرفته خود، امکان تحصیل بدون هزینه را برای دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود که با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا برای تکمیل فرم تماس اقدام نمایید تا از این طرق، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بغدادی
سلام و وقت بخیر. میخواستم بدونم برای تحصیل در کشور برزیل آیا حتما باید زبان پرتغالی بدانم تا بورسیه تحصیلی برزیل را دریافت کنم یا با زبان انگلیسی هم شانس دریافت بورسیه دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دانستن زبان پرتغالی برای تحصیل در برزیل الزامی نیست و دانشجویان می توانند با زبان انگلیسی تحصیل نمایند و همینطور در صورتی که شرایط تحصیل شما خوب باشد می توانید بورسیه تحصیلی نیز دریافت نمایید.
مشاوره رایگان