اعزام دانشجو به عمان

1 نظر

اعزام دانشجو به عمان

اعزام دانشجو به عمان، روند مهاجرت تحصیلی به عمان و اقامت پس از تحصیل در عمان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در عمان چقدر است؟ آیا تحصیل در عمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ شرایط کار دانشجویی در عمان چگونه است؟ و سوالاتی از این قبلی در این مقاله علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در نزدیکی کشور ایران قرار داد. این کشور به دلیل بهره مندی از فرصت های سرمایه گذاری مناسب و همچنین روابط مناسبی که با ایران دارد، می تواند برای مهاجرت به عمان مورد نظر قرار گیرد. برای اعزام دانشجو به عمان لازم است کلیه شرایط مورد نظر برای مهاجرت تحصیلی به عمان را مورد نظر قرارداد. در این مقاله علمی که توسط متخصصین موسسه ملک پور تهیه شده است. سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را در خصوص اعزام دانشجو به عمان در اختیار شما قرار دهیم تا با مطالعه آن در خصوص مهاجرت تحصیلی به عمان آگاهی کافی به دست آورید. در هر صورت پس از مطالعه این مقاله می توانید هرگونه سوال یا ابهام خود را از طریق برقراری تماس با دفاتر موسسه ملک پور در میان بگذارید. کارشناسان موسسه ملک پور آمادگی این را دارند که از طریق مشاوره رایگان تلفنی، پاسخ سوالات و ابهامات شما در در اختیار شما قرار دهند. در ادامه مباحث زیر حول محور اعزام دانشجو به عمان مطرح می گردد.

 • اعزام دانشجو به عمان و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس عمان
 • اعزام دانشجو به عمان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به عمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به عمان در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به عمان و دانشگاه های برتر عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و هزینه های تحصیل در عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و هزینه های زندگی در عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و بورسیه تحصیلی عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به عمان و ویزای تحصیلی عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و زمان اعزام دانشجو به عمان
 • اعزام دانشجو به عمان و بررسی وضعیت ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به عمان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • اعزام دانشجو به عمان و سخن پایانی

تحصیل در لتونیاعزام دانشجو به عمان و شرایط عمومی

سلطان نشین عمان نام کشوری است در حاشیه خلیج فارس و در مجاورت کشورهایی همچون یمن، عربستان عودی، امارات و ایران که با کشور ایران مرز آبی دارد. پایتخت این کشور مسقط و جمعیتی حدودا 5 میلیونی دارد. وسعت این کشور 309.500 کیلومتر مربع است و عربی زبان رسمی این کشور است. کشور عمان دارای 4 استان و 5 منطقه است که نظام حاکم بر آن سلطنت مطلقه می باشد. در خصوص اعزام دانشجو به عمان لازم است بدانیم زبان انگلیسی در کشور عمان بصورت گسترده به کار می رود. بیشتر اقتصاد عمان وابسته به نفت می باشد که این کشور سعی دارد از حجم این وابستگی بکاهد. عمان جاذبه های گردشگری زیادی دارد و بنادر مهم این کشور عبارتند از خصب، صحار، قابوس، دقم، صلاله، شیناس و مینا الفحل و همچنین مناطق آزاد تجاری کشور عمان عبارتند از صلاله، المزیونه، دقم، صحار، مسندم و دهکده دانش مسقط.

کشور عمان در سال های اخیر تلاش کرده است با اخذ نمایندگی از دانشگاه های مطرح دنیا، به کیفیت نظام آموزشی خود سر و سامانی بدهد و از این طریق مسیر اعزام دانشجو به عمان را هموارتر نماید و مراکز آموزشی زیادی در کشورمان وجود دارد که در ادامه مطالب این نوشتار، به بررسی آن ها و شرایط هر کدام و نحوه اعزام دانشجو به عمان خواهیم پرداخت.

تحصیل در کانادا

تحصیل در عمان

اعزام دانش آموز به مدارس عمان

در عمان 29 مدرسه بین المللی وجود دارد که امکانات آموزشی خوبی را ارائه می دهند. مدارس برتری که آموزش با کیفیت از کودکستان تا دانشگاه را ارائه می دهد. این مدارس به پرورش تخیل هر دانش آموز کمک می کند. شهریه این مدارس برای اعزام دانش آموز به مدارس عمان، مختلف است و معمولاً در رده سنی 3 تا 18 سال پذیرش دارند. هزینه های ثبت نام متفاوت دارند و برخی از مدارس عمان، کمک هزینه مالی نیز پرداخت می نمایند.

در ادامه خلاصه اطلاعات 10 عدد از مدارس بین المللی عمان ارائه می گردد.

ردیف

نام مدرسه

برنامه درسی

زبان

سن

شهریه سال

1

TLC International School

انگلیسی

انگلیسی

1 تا 11

2010 تا 3150 ریال عمان

2

Knowledge Gate International School

انگلیسی

انگلیسی

4 تا 18

2200 تا 4700 ریال عمان

3

ABA Oman International School

آمریکایی

انگلیسی

3 تا 18

3920 تا 8460 ریال عمان

4

OurPlanet International School

آمریکایی

انگلیسی

3 تا 13

2550 تا 5600 ریال عمان

5

Lycée Francais de Mascate

فرانسه

فرانسه

3 تا 18

3350 تا 5450 ریال عمان

6

The American International School of Muscat

آمریکایی

انگلیسی

3 تا 18

5150 تا 9970 ریال عمان

7

Indian School Muscat

هندی

انگلیسی

4 تا 18

420 تا 500 ریال عمان

8

A'soud Global School

انگلیسی بین المللی

انگلیسی

3 تا 17

3500 تا 7500 ریال عمان

9

The Sultan's School

آمریکایی و عمانی و انگلیسی

انگلیسی و عربی

4 تا 18

3190 تا 5916 ریال عمان

10

Al Sahwa Schools

آمریکایی و عمانی و انگلیسی

انگلیسی و عربی

4 تا 18

2160 تا 4460 ریال عمان

اعزام دانشجو به عمان در مقطع کارشناسی

دانشگاه های عمان در زمینه های زیادی در دوره های کارشناسی برنامه های ادامه تحصیل دارد و برای اعزام دانشجو به عمان این گستره مورد نظر را دنبال می کند. رشته هایی که در این مقطع در دانشگاه های عمان ارائه می گردد شامل رشته های هنر، اقتصاد، حقوق، فنی و مهندسی، علوم پزشکی، علوم اجتماعی، آموزش و غیره می باشد. نکته قابل توجه در مقطع کارشناسی در عمان این است که دوره کارشناسی حدود 5 سال به درازا می انجامد و پیش نیاز آن شامل موارد زیر است:

 • مدارک دوره دبیرستان (دیپلم 12 ساله)
 • مدرک آشنایی کافی با زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 5.5)
 • گذراندن آزمون ورودی برای برخی از دانشگاه ها

آزمون ورودی برای دانشجویان بیشتر شامل مباحث فناوری اطلاعات، ریاضی و زبان انگلیسی است. در عمان دانشگاه های خصوصی که توسط دانشگاه های بین المللی خارجی تاسیس شده اند نیز فعالیت می کنند. متقاضیان باید برای دوره های مورد نظر، دانش زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوب برسانند. دوره های مختلف به سطح متفاوتی از مهارت های زبانی نیاز دارند. میزان هزینه های تحصیل در عمان برای اعزام دانشجو به عمان، براساس رشته مورد نظر و دانشگاه مدنظر متفاوت است. به عنوان مثال تحصیل در رشته های پزشکی هزینه های بالاتری دارد. اما بطور متوسط سالانه در حدود میانگین 1500 تا 4000 یورو هزینه تحصیل خواهد بود. هزینه های تحصیل برای بومیان و تابعین عمان رایگان است.

اعزام دانشجو به عمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی ارشد در عمان نیز امکان پذیر است و برای اعزام دانشجو به عمان می توان برای آن برنامه ریزی کرد. همچنین دانشگاه های خصوصی برای تحصیل سعی دارند شرایط مساعدی را فراهم نمایند تا دانشجویان با رغبت بیشتری برای این دانشگاه ها اقدام نمایند. از جمله امکان تحصیل تمام وقت، نیمه وقت و تحصیل از راه دور که می تواند برای اعزام دانشجو به عمان مدنظر قرار گیرد. دوره کارشناسی ارشد در عمان حدود 2 سال و بعضاً 3 سال طول می کشد و از کیفیت تحصیل مناسبی برخوردار است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدارک زیر نیاز هست:

 • مدرک تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی و تسلط کافی به زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6.5)
 • کسب نمره قابل قبول برای در آزمون ورودی برخی دانشگاه ها

رشته های متعددی در مقطع کارشناسی ارشد در عمان ارائه می گردد از جمله حقوق جنایی، ارتباطات، مدیریت و بازاریابی و غیره. یکی از بهترین دانشگاه های عمان، دانشگاه سلطان قابوس است که رتبه 1 در کشورمان و رتبه 1458 در جهان را دارد. برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی آن حدنصاب نمره 2.75 از 4 را کسب نمایید همچنین برای تحصیل تمام وقت نباید مشغول به کار باشید و گواهی استعفا از محل خدمت نیاز است. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اعزام دانشجو به عمان در رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است ما بصورت میانگین بین 4000 تا 6000 یورو در سال متغیر است. هزینه های تحصیل برای بومیان و تابعین عمان رایگان است.

اعزام دانشجو به عمان در مقطع دکتری

برای اعزام دانشجو به عمان در مقطع دکتری لازم است بدانیم این دوره در حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد و برای تحصیل در دوره دکتری در عمان نیاز به موارد زیر است:

 • داشتن مدرک فوق لیسانس در رشته مرتبط
 • ارائه پایان نامه و مقاله دوره ارشد
 • ارائه مدرک زبان و تسلط کافی به زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 7)
 • کسب نمره قابل قبول برای در آزمون ورودی برخی دانشگاه ها

دوره دکتری در برخی از دانشگاه های عمان و در رشته های فناوری اطلاعات، مالی، مدیریت و کسب و کار و غیره برگزار می گردد. دوره های دکتری در عمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان عربی برگزار می گردد. در دوره دکترا مانند دوره لیسانس و فوق لیسانس اجازه کار 20 ساعت در هفته به دانشجویان داده می شود. هزینه های تحصیل در مقطع دکتری برای اعزام دانشجو به عمان در رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است ما بصورت میانگین حدود 7000 یورو در سال است. هزینه های تحصیل برای بومیان و تابعین عمان، رایگان است.

اعزام دانشجو به عمان و دانشگاه های برتر عمان

برای اعزام دانشجو به عمان می توانید بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاه شایسته خود را در کنار بزرگترین نام های دانشگاه های بین المللی دارند. دانشگاه ها، کالج ها، دانشکده های پزشکی، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوقی عمان بسیار مورد احترام و شهرت در جوامع آموزشی و دانشگاهی هستند و آنها همچنان به ارائه برنامه های معتبر لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای متقاضیان می پردازند. در جدول زیر اسامی 10 دانشگاه برتر عمان به همراه رتبه جهانی آن ها آورده شده است:

 

ردیف

نام لاتین

نام فارسی

رتبه جهانی

1

Sultan Qaboos University

دانشگاه سلطان قابوس

1257

2

University of Nizwa

دانشگاه نیزوا

4189

3

Sohar University

دانشگاه صحار

4451

4

Dhofar University

دانشگاه دوهفار

5879

5

German University of Technology in Oman

دانشگاه فن آوری آلمان در عمان

6093

6

Higher College of Technology

کالج عالی فن آوری

6353

7

Caledonian College of Engineering Oman

کالج مهندسی کالدونیان

8622

8

Al Musanna College of Technology

کالج فن آوی الموسنا

9469

9

College of Applied Sciences Rustaq

دانشگاه علوم کاربردی روستاق

10663

10

Middle East College

کالج خاورمیانه

10685

اعزام دانشجو به عمان و هزینه های تحصیل در عمان

یکی از مورد مهم اعزام دانشجو به عمان، هزینه های تحصیل در عمان است. تحصیل در مدارس و در دانشگاه های عمان متفاوت است. هزینه تحصیل در مدارس عمان برای عمانی ها رایگان بوده و مدت 12 سال تحصیل در مدارس دولتی بدون پرداخت هزینه صورت می گیرد. اما تحصیل در مدارس خصوصی عمان مشمول پرداخت هزینه است و معمولاً بصورت متوسط بین 4 تا 10 هزار یورو بصورت سالانه می باشد. تحصیل در مدارس عمان برای خارجیان به زبان انگلیسی و برای عمانی ها هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی است و هزینه تحصیل در مدارس برای خارجی ها در هر صورت رایگان نیست.

هزینه های تحصیل در دانشگاه برای اعزام دانشجو به عمان بصورت کلی به رشته و دانشگاه مورد نظر وابسته است اما بصورت تقریبی و متوسط به صورت جدول زیر است:

 

ردیف

مقطع تحصیلی

متوسط هزینه تحصیل تقریبی در سال

1

لیسانس

1500 تا 4000 یورو

2

فوق لیسانس

4000 تا 6000 یورو

3

دکتری

4500 تا 7000 یورو

 

شایان ذکر است برخی از دانشگاه ها هزینه های بالاتری حتی تا دوبرابر مقادیر اعلام شده دارند همچنین برای اعزام دانشجو به عمان باید مدنظر داشت که کشور عمان اصولاً کشور ارزانی به حساب نمی آید و ارزش پول کشور عمان از ارزش دلار نیز بالاتر است.

اعزام دانشجو به عمان و هزینه های زندگی در عمان

هزینه های زندگی در عمان به طور کلی بالا است. ارزش پول کشور عمان در مقایسه با کشورهای دیگر در رتبه های بالا قرار دارد. این تفاوت در ارزش پول ملی این کشور برای اعزام دانشجو به عمان می تواند تعیین کننده باشد. بنابراین قبل از اقدام در خصوص مهاجرت تحصیلی به عمان، از آنجائی که تحصیل در این کشور نیز به زبان انگلیسی رایگان نمی باشد، می باید در خصوص هزینه های زندگی در عمان بررسی های لازم را داشته باشید و نسبت به تامین هزینه های طول دوران تحصیل در این کشور اقدام نمائید. در جدول زیر مهمترین هزینه های زندگی در عمان عنوان شده است.

 

ردیف

نام هزینه

مقدار (دلار)

ردیف

نام هزینه

مقدار (دلار)

1

یک وعده غذا رستوان ارزان

5.19

10

هزینه پایه (برق، آب، گرمایش و سرمایش)

62.92

2

آب 330 میلی لیتری

0.31

11

یک دقیقه تماس با موبایل

0.15

3

یک لیتر شیر

1.61

12

اینترنت نامحدود ماهانه

79.22

4

یک کیلو برنج

2

13

اجاره آپارتمان یک خواب مرکز شهر

563.52

5

12 تخم مرغ

2.39

14

اجاره آپارتمان یک خواب حومه شهر

376.93

6

یک کیلو پنیر

5.41

15

اجاره آپارتمان سه خواب مرکز شهر

1012.7

7

یک کیلو انواع میوه

حدود 1.5

16

اجاره آپارتمان سه خواب حومه شهر

650.83

8

نان سفید 50 گرمی

1.03

17

خرید یک مترمربع آپارتمان مرکز شهر

2290.77

9

یک لیتر بنزین

0.57

18

خرید یک مترمربع آپارتمان حومه شهر

1746.78

اعزام دانشجو به عمان و بورسیه تحصیلی عمان

تحصیل در عمان برای مهاجران مشمول پرداخت هزینه است. با توجه به اینکه تحصیل در مقاطع مختلف و بر مبنای زبان انگلیسی و عربی صورت می گیرد، هزینه های تحصیل براساس رشته مورد نظر و دانشگاه تعیین می گردد. برخی دانشگاه ها در برخی رشته ها مانند پزشکی هزینه های زیادی را از دانشجویان طلب می کنند. بنابراین اطلاع از وضعیت بورسیه های تحصیلی برای اعزام دانشجو به عمان قطعاً مهم است. بورس های تحصیلی متعددی در کشور عمان وجود دارد و در بعضی از این بورسیه ها شما از 500 دلار به عنوان بورسیه بهره مند می شوید و برخی دیگر از آن ها هزینه های تحصیل شما را بصورت کامل پوشش می دهند. بیش از 250 نوع بورسیه مختلف در کشور عمان شناسایی شده است. بری اعزام دانشجو به عمان باید بدانیم که درآمد ناشی از کار نیمه وقت در حین تحصیل در عمان، کفاف هزینه های تحصیل را نمی دهد اما دولت عمان با وضع بورسیه های مختلف، برای این کار چاره اندیشیده است. بورسیه های تحصیلی در عمان به این صورت است که یا شما با شرکت در آزمون های موردنظر دانشگاه از نمره عالی برخوردار شده اید و نیز زبان انگلیسی با نمره بالا ارائه داده اید و یا اینکه از کمک هزینه تحصیلی بصورت نیم بها استفاده می کنید و لازم است هر ترم شرایط تمدید آن را کسب نمائید. بریای تمدید رزومه تحصیلی شما بسیار تعیین کننده است. از جمله بورسیه های تحصیلی عمان می توان به بورسیه بنجامین ا. گیلمن اشاره کرد که تا 5000 دلار برای دانش آموزان محروم تخصیص داد می شود و همچنین بورسیه تحصیلی کتو 2020 که برای دانشجویان بین المللی با رزومه های علمی و تحقیقاتی برتر تا 3500 دلار تعلق می گیرد.

اعزام دانشجو به عمان و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به عمان و اخذ پذیرش دانشگاه ها، باید نسبت به تکمیل و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کرد. به این منظور مدارک عمومی که لازم است ارائه گردد شامل پاسپورت و عکس می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است مدرک تحصیلات دیپلم 12 ساله خود را ارائه نمائید و همچنین برای مقطع فوق لیسانس و دکتری، باید مدارک مربوط به مقطع قبلی را بصورت کامل ارائه نمائید. ارائه ریز نمرات برای هر مقطع لازم می باشد که این مدارک باید به ترجمه انگلیسی ارائه و تائید گردند. علاوه بر موارد گفته شده لازم است موارد زیر نیز تهیه و ارائه گردند:

 • مدارک شناسایی و هویتی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • پرداخت هزینه های بررسی ویزا
 • نامه پدیرش دانشگاه
 • رزومه کاری در صورت داشتن فاصله تحصیلی به منظور ارائه مدرک پر کردن فاصله تحصیلی
 • مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه

برای اعزام دانشجو به عمان و اخذ ویزای تحصیلی عمان لازم است پاسپورت افراد حداقل 6 ماه اعتبار دشته باشد و حداقل یک برگ برای ثبت برگه ویزا داشته باشد.

اعزام دانشجو به عمان و ویزای تحصیلی عمان

پس از اخذ پذیرش در دانشگاه های عمان و طی مراحل صدور ویزا، برای شما ویزای تحصیلی صادر می گردد. به صورت کلی شما باید یک پشتوانه مالی خوب داشته باشید. ویزای تحصیلی در عمان برای شما یک یا دو سال اعتبار دارد. این ویزا در عمان براساس شرایط تحصیلی شما تمدید می گردد. دانشجویان پس از دوران تحصیل می توانند در این کشور به دنبال کار مورد نظر خود و مرتبط با رشته تحصیلی باشند. در صورت کاریابی، ویزای تحصیلی عمان به ویزای کاری تبدیل می گردد.

از خصوصیات ویزای تحصیلی عمان مانند بسیاری از کشورهای دیگر، وجود اجازه کار حین تحصیل است. همان طور که اشاره گردید افراد اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند و می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. برای اعزام دانشجو به عمان برای رشته های پزشکی، ذکر این نکته ضروری است که دانشجوی رشته های پزشکی در عمان اجازه کار ندارند.

اعزام دانشجو به عمان و زمان اعزام دانشجو به عمان

اعزام دانشجو به عمان مانند بسیاری از کشورهای دیگر در دو زمان ژانویه و سپتامبر صورت می گیرد. اکثر دانشگاه های عمان برای اعزام دانشجو به عمان، هر دو زمان را امکان پذیر می کنند اما آنچه که مسلم است اخذ پذیرش در ژانویه برای اعزام دانشجو به عمان، سخت تر صورت می پذیرد. برای کسب آگاهی در خصوص زمان اعزام دانشجو به عمان باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمائید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی و استفاده از مطالب آن بدون ذکر منبع، شرعاً حرام است.

اعزام دانشجو به عمان و بررسی وضعیت ویزای همراه

در اعزام دانشجو به عمان باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که کشور عمان به همراهان افراد که شامل همسر و فرزندان می شود، ویزای همراه ارائه نمی کند. این موضوع برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور دارند می تواند حائز اهمیت باشد. در شرایط مهاجرت به کشورها یکی از مهمترین معیارها، دوری از خانواده است که بعضاً برای افراد ممکن است چالش برانگیز باشد. در اکثر کشور ها پس از اخذ ویزای تحصیلی، با ارائه مدارک و مستندات لازم، امکان الحاق خانواده به نفر اصلی وجود دارد. اما در کشور عمان این موضوع متاسفانه با مشکل مواجه است. به دلیل نزدیکی عمان به کشورمان ایران، ممکن است برای دانشجویان ایرانی مشکل حادی وجود ندارد. در هر صورت برای رفع این مشکل برای اعزام دانشجو به عمان و امکان دیدار خانواده ها می توان از طریق ویزای توریستی اقدام کرد.

اعزام دانشجو به عمان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

برای اعزام دانشجو به عمان شرایط اقامت و تابعیت پس از اخذ ویزا می تواند یکی از مهمترین سوالات باشد. به صورت کلی اخذ اقامت دائم در کشورهای عربی با سختی های خاص خود همراه است. پس از اتمام تحصیلات در عمان در صورتی که کار مورد نظر را در کشور عمان پیدا نمودید، می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمائید و مادامی که در این کشور مشغول به کار هستید، می توانید با ارائه مدارک لازم نسبت به تمدید ویزای کاری اقدام نمائید. اما همانطور که اشاره گردید اخذ اقامت دائم این کشور بسیار زمانبر می باشد. بنابراین اگر قصد شما در نهایت اخذ اقامت و تابعیت کشورهای دیگر است، بهتر است کشورهای دیگری را در این زمینه انتخاب نمائید. اکثر کشورهای اتحادیه اروپا، پس از تحصیل و درصورت کاریابی، امکانات و تسهیلات مناسب تری را برای اخذ اقامت دائم و تابعیت برای شما فراهم می نمایند.


______________اعزام دانشجو به عمان و سخن پایانی_____________

اعزام دانشجو به عمان، شرایط، بورسیه و هزینه تحصیل در عمان در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفت. عمان کشوری در حاشیه خلیج فارس است که از منابع نفت و گاز مناسبی برخوردار است و اقتصادی وابسته به نفت دارد. اما این کشور در سال های اخیر در زمینه تحصیل و ارتقا نظام تحصیلی، اقدامات موثری انجام داده است. کیفیت دانشگاه های این کشور بهبود قابل ملاحظه ای داشته است. اما هزینه های زندگی بالا در این کشور و مشکلات مربوط به ویزای همراه و اقامت در این کشور، از جمله ضعف های اعزام دانشجو به عمان به حساب می آید. پیشنهاد می گردد برای کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و استرالیا را نیز بررسی نمائید تا از شرایط و امکانات بسیار خوبی که در اختیار شما قرار می دهند مطلع گردید. به این منظور می توانید با دفاتر موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمائید. به این ترتیب شما امکان استفاده از مشاوره رایگان تلفنی موسسه را خواهید داشت. همچنین می توانید نظرات خود را در خصوص اعزام دانشجو به عمان، در قسمت بیان دیدگاه ها در میان بگذارید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رشیدی
فعلاهم بورسیه ی برای دانشجویان ازعمان دارید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید یک رزومه علمی قوی داشته باشید و خودتان با دانشگاه ارتباط بگیرید. موفق باشید.
مشاوره رایگان