ویزای همراه دانش آموزی کانادا

1 نظر

ویزای همراه دانش آموزی کانادا، از جمله ویزا های پر تقاضا برای کشور کانادا می باشد. امروزه خانواده‌ها برای رهایی از حس آینده مبهم فرزندانشان به تکاپو افتاده‌اند. تکاپوی اینکه شاید بتوانند دریچه‌ای رو به پیشرفت را برای فرزندانشان بگشایند. تحصیلات بین‌المللی از دیرباز آینده‌ه‌ساز تعریف‌ شده و هنوز هم این تفسیر درخور به قوت خود باقی است. از آنجایی دوری از خانواده برای فرزندان امری سخت و دشوار است، اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا نکته بسیار مهمی است. بهترین راه آینده سازی سرمایه‌ گذاری بر روی تحصیل فرزندان عنوان‌ شده است. کشور کانادا از دسته کشورهایی است که پتانسیل پذیرش دانش آموزان بین‌المللی را به اثبات رسانده از همین رو مؤسسه مشاوره MIE در این مقاله به تحقیق در مورد ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا پرداخته است؛ با این هدف که بتواند اطلاعات مفیدی را به خانواده‌ها منتقل کند. اگر در پی کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید با مؤسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و ضمن بهره‌گیری از مشاوره رایگان، سؤالات و ابهامات خود را نیز رفع کنید.

ویدئو موسسه MIE در مورد ویزای همراه دانشجو


مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

تماس با ما

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

شرایط ویزای همراه دانش آموزی کانادا

نظام آموزشی در کانادا به‌ گونه‌ای طراحی‌شده که دانش آموزان از سن شش سالگی به مدرسه وارد می‌شوند. البته قبل از شش سالگی هم امکان حضور دانش‌آموز در محیط‌های آموزشی تحت عنوان مهد کودک فراهم است اما در این مورد اجباری وجود ندارد. مقطع ابتدایی از 6 سالگی شروع می‌شود و تا 12 سالگی پایان می‌یابد. پس‌ از آن دانش‌آموز وارد مقطع دبیرستان خواهد شد و تا 18 سالگی ادامه تحصیل می‌دهد. سال تحصیلی در کانادا از نیمه دوم شهریور تا خرداد ماه به طول می‌انجامد. دانش آموزان در مدرسه‌ها علاوه بر دروس معمول تحت تعلیم دو زبان انگلیسی و فرانسه قرار می‌گیرند. دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در کانادا می‌بایست از همراهی فردی با عنوان سرپرست، شامل پدر یا مادر بهره ببرند. در غیر این‌صورت، یعنی عدم همراهی پدر یا مادر با دانش‌آموز مشخص کردن یک سرپرست قانونی در کانادا ضروری است. همراه دانش‌آموز می‌بایست به اخذ نوعی از ویزا به نام ویزای توریستی کانادا و یا اخذ ویزای گاردین کانادا بپردازد تا بتواند از آن برای همراهی فرزند خود استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که تنها یک نفر از والدین می‌تواند ویزای توریستی دریافت کند و از آن به‌عنوان ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا بهره ببرد به این معنی که والد دیگر و خواهر یا برادر دانش‌آموز مذکور نمی‌توانند در این مسیر همراه باشند.

ویزای تحصیلی کانادا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله ما به بررسی ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

هزینه ویزای همراه دانش آموزی کانادا

به طبع اطلاع دقیق از بعد اقتصادی مهاجرت و تحصیل فرزندان به خانواده ها این امکان را می‌دهد که توانایی و تمکن مالی خود را برای قدم گذاشتن در این راه مورد سنجش قرار دهند. این در حالی است که اثبات تمکن مالی سرپرست دانش آموزان نقش مهمی را در اخذ ویزای دانش آموزی کانادا ایفا می‌کند. گفتنی است که اثبات دارایی مبلغی حدود 35 هزار دلار کانادا تا 45 هزار دلار کانادا از 4 ماه پیش از اقدام به اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای تمکن مالی دو نفر می‌تواند در موفقیت آمیز بودن این پروسه تاثیر گذار باشد. ویزای تحصیلی دانش آموزی به تنهایی مبلغی حدود 350 دلار کانادا هزینه را برای خانواده در بر دارد. بعلاوه هزینه ویزای همراه دانش آموزی کانادا 150 دلار کانادا است که به صورت مجزا اخذ خواهد شد.

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

ورود به کانادا برای دانش آموزان بین‌المللی ملزم به دارا بودن ویزای دانش‌آموزی کانادا است. بحث ما در این بخش مربوط به دانش آموزان با سن ۶ تا ۱۸ سال است که به‌تنهایی نمی‌توانند ویزای تحصیلی اخذ کنند و این مسئله سبب اندکی پیچیدگی در این راه می‌شود. گفتنی است که دانش آموزان علاوه بر اخذ ویزای دانش‌آموزی می‌بایست برای بهره‌مندی از حضور در مدرسه‌های کانادا و تحصیل در این کشور از اداره مهاجرت کانادا کسب اجازه کنند که این مجوز تحت عنوان مجوز تحصیل یا study Permeat  شناخته می‌شود که با ویزای دانش‌آموزی تفاوت دارد. حال به مراحل و مدارک کسب ویزای دانش‌آموزی می‌پردازیم. در نخستین اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود؛ می‌توان به ادا کردن شروط جهت پذیرش دانش آموز برای ورود به مدرسه‌ مورد نظر در کانادا اشاره کرد. دانش‌آموز باید بتواند شروط پذیرش مدرسه موردنظر خود را به جا بیاورد و این نامه را اخذ کند، چرا که اولین سندی است که در راستای ویزای دانش‌آموزی مور دنیاز خواهد بود. علاوه بر نامه پذیرش مدرسه‌ مورد نظر در کانادا، مدارکی مانند معرفی سرپرست و اثبات تمکن مالی توسط او، پرداخت هزینه درخواست ویزای دانش‌آموزی و مدارک تحصیلی دانش‌آموز مورد نیاز است. پس از ارائه این مدارک نوبت به ارائه مشخصات کامل هویتی سرپرست، اخذ اظهارنامه از بانک جهت اثبات تمکن، تحصیلات و شغل برای اخذ ویزای توریستی یا ویزای گاردین به‌ منظور معرفی به‌عنوان همراه و سرپرست دانش‌آموز می‌رسد. تمامی مدارک و اسناد طی مدت‌ زمانی مشخص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت تأیید، ویزای دانش‌آموزی و ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا صادر خواهد شد. نمونه‌ای از ویزای همراه دانش آموزی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه گاردین

ویزای گاردین به ویزایی اطلاق می‌شود که به منظور قبول سرپرستی دانش‌آموز و همراهی او در کانادا درخواست می‌شود. اگر یکی از والدین مسئولیت همراهی دانش آموز را بر عهده بگیرد ملزم به دریافت ویزای گاردین است، در غیر این صورت اگر فردی دیگر  به‌عنوان سرپرست معرفی شود باید در کانادا حضور داشته باشد و به تکمیل فرم مبنی بر قبول مسئولیت پرداخته و به ثبت آن در دفتر اسناد رسمی  کانادا اقدام کند. فرد معرفی‌شده به‌عنوان گاردین می‌بایست بیش از 19 سال سن داشته باشد و همچنین شهروند کانادا هم بشمار رود. اما اگر والدین دانش‌آموز اقدام به ویزای همراه دانش‌آموزی در کانادا کنند نیاز به رعایت شروط بالا ندارند و تنها لازم است مدارک خود را ارائه دهند. در ادامه مدارک اخذ ویزای گاردین آورده شده‌ است:

  • ارایه مشخصات کاملی از دانش آموز و فرد معرفی شده یه‌عنوان گاردین
  • داشتن نامه پذیرش از مدرسه ای در کانادا
  • فرم کامل شده گاردین به دست والدین دانش آموز
  • کپی از مجوز تحصیلی دانش آموز
  • گردش و تمکن مالی سرپرست یا گاردین

لازم به ذکر است، این ویزا بین ۳۰ تا ۶۰ دلار کانادا هزینه خواهد داشت و امکان تبدیل شدن به ویزای دیگر مانند ویزای کار در کانادا هم از مزایای آن محسوب می‌شود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه دانش آموزی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سؤالات متداول

✔️ در اخذ ویزای دانش آموزی در کانادا هزینه ویزای دانش آموزی چقدر عنوان شده است؟

هزینه اخذ ویزای دانش آموزی 350 دلار کانادا عنوان شده است.

✔️ برای چه رده سنی والدین ملزم به اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا خواهند بود؟

برای تحصیل دانش آموزان 6 تا 18 سال که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند همراهی یک سرپرست الزامی است و سرپرست هم می بایست یا از طریق ویزای توریستی و یا ویزای گاردین اجازه ورود به کانادا را اخذ نماید.

✔️ در اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا تمکن مالی که باید اثبات شود حدودا چقدر است؟

تمکن مالی و پول در گردش مالی متقاضی می بایست بین 35 هزار دلار تا 45 هزار دلار باشد. در این صورت شانس اخذ ویزا بالاتر خواهد بود.

✔️ در اخذ ویزای همراه دانش آموزی مادامی که گاردین یا سرپرست فردی غیر از والدین معرفی شود چه شرایطی را باید داشته باشد؟

فرد معرفی‌شده به‌عنوان گاردین می‌بایست بیش از 19 سال سن داشته باشد، شهروند کانادا هم بشمار رود.

سخن پایانی

در نوشتار پیش رو به تجزیه و تحلیل اخذ ویزای همراه دانش آموزی پرداختیم. دانش آموزان 6 تا 18 سال اگر قصد تحصیلات بین المللی در مدارس کانادا را داشته باشند می بایست از طرف والدین و یا سرپرستی قانونی همراهی شوند. همراه دانش آموز می بایست از ویزای توریستی یا ویزای گاردین برای همراهی با فرزندش استفاده کند . مادامی که شخصی دیگر به عنوان گاردین یا سرپرست قانونی دانش آموز معرفی شود؛ باید سنی بیشتر از 19 سال و شهروندی کانادا را نیز داشته باشد. مادامی که شما مخاطبان گرامی قصد همراهی فرزند دانش آموزتان را برای تحصیل در کانادا دارید می توانید با تماس تلفنی با موسسه مشاوره MIE سوالات خود را بپرسید بعلاوه این موسسه برای شما مشاوره رایگان ارائه می کند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حامد
سلام و تشکر بابت توضیحات کاملتون ،من برای پسرم که ۱۴ سالشه دارم اقدام میکنم ، آیا حتما باید در ابتدای کار قیم از داخل کانادا باشه (مثل مدیر مدرسه ای که داره پذیرش میده) و بعد باید برای مادرش بعنوان همراه درخواست ویرا بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایط سنی فرزندتان هر مدرسه ای امکان پذیرش نیست مدارسی که دانش آموز بین المللی می پذیرند یا شبانه روزی هستند می توانند برای شما گزینه مناسبی باشد. درمورد همراه هم بهتره با وکیل تان مشورت بکنید که اگر پرونده قوی بود باهم اقدام بکنند اگر نه که با فاصله اقدام بشه بهتر است.
مشاوره رایگان