مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

1 نظر

مهاجرت به ترکیه از طریق روش سرمایه گذاری به دلایل مختلفی مثل اقتصاد رو به رشد این کشور، کاهش هزینه های سرمایه گذاری در ترکیه نسبت به سال های قبل و هم چنین کمتر بودن این هزینه ها در مقایسه با دیگر کشورها و مواردی از این قبیل، امروزه توجه متقاضیان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. اگر تمایل دارید که با انواع مختلف روش ها و برنامه های سرمایه گذاری در کشور زیبای ترکیه، شرایط خاص مربوط به هر کدام از این برنامه ها و روش های سرمایه گذاری و هم چنین نحوه دریافت اقامت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید، نوشته حاضر را دنبال کنید. امیدواریم بتوانیم به تمامی پرسش های شما درباره موضوع مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری پاسخ دهیم. ضمنا توجه داشته باشید که همواره می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه MIE تماس گرفته، سوالات و ابهامات خود را مطرح کرده، در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه اطلاعات بیشتر کسب کرده و هم چنین از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید این نکات را بدانید


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی

پیش از بررسی شرایط عمومی مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه، خوب است مقداری با ویژگی های این کشور آشنا شویم. کشور زیبای ترکیه در بین دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است. این کشور، همسایگانی از جمله ایران، یونان، بلغارستان، ارمنستان، عراق، سوریه و گرجستان داشته و شهر آنکارا پایتخت آن است. این کشور کوهستانی و نسبتا پر باران از نظر راهبردی در منطقه ای بسیار خوب قرار داشته و این موضوع از قدیم منجر به توجه تجار و سرمایه گذاران به این کشور شده است. اکثریت مردم کشور ترکیه مسلمان سنی بوده و زبان رسمی این کشور نیز ترکی استانبولی است. مهاجرت به ترکیه از راه های متعددی امکان پذیر بوده که یکی از جذاب ترین این روش ها، روش سرمایه گذاری است. مهاجرت با روش سرمایه گذاری از جمله مواردی است که باید با دقت فراوان و آگاهی از تمامی شرایط و مسیرهای پیش رو برای آن اقدام شود. شرایط عمومی سرمایه گذاری ترکیه پس از تغییر قانون در سال 2019، دچار اصلاحاتی شده است. تا سال 2019 میلادی، شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری مبلغی معادل مبلغ 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا در یکی از برنامه های سرمایه گذاری این کشور بوده ولی بعد از سال 2019 ترکیه قانون خود را در این زمینه تغییر داد و اکنون این مبلغ به 250 هزار الی 500 هزار دلار آمریکا تنزل یافته است. روش های سرمایه گذاری در ترکیه متفاوت بوده ولی در تمامی این روش ها، سرمایه گذار امکان دریافت تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده ش دارا است. در ادامه این نوشتار قصد داریم به بررسی جزئی و مفصل روش های گوناگون سرمایه گذاری در ترکیه بپردازیم.

اقامت ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: اقامت ترکیه

در این مقاله ما تمام راه های اخذ اقامت این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری

با توجه به خطرات و ریسک پذیر بودن روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، اگر شخصی تصمیم به استفاده از این روش برای مهاجرت داشته باشد، یکی از مهم ترین مواردی که باید مدنظر داشته باشد، تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مورد نظر است. میزان احتمال کسب سود از سرمایه گذاری، درصد حفظ سرمایه اولیه، درصد امکان مصادره سرمایه و مواردی از این قبیل باید حتما مورد توجه افرادی قرار بگیرد که خواستار تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در کشور ترکیه هستند.

در ابتدا باید به دو قرارداد منعقده بین ایران و ترکیه اشاره کرد که در مفاد آن ها به تعدادی از این استانداردهای سرمایه گذاری اشاره شده است. بر اساس این معاهدات منعقد شده، سرمایه گذار موظف است تنها در یکی از این دو کشور مالیات پرداخت کند و هم چنین تضمین شده است که اموال و سرمایه سرمایه گذار در کشور مقصد مصادره نشود مگر در موارد استثنایی و در صورت طی تمامی مراحل قانونی.

از طرف دیگر، یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری تاثیرگذار، میزان امنیت کسب و کارهاست که رقم بالای آن نشان دهنده وضعیت بهتر کشور مورد نظر به عنوان مقصد سرمایه گذاری است.

در نمودار زیر می توانید میزان امنیت کسب و کارها در ترکیه را مشاهده کنید:

میزان امنیت کسب و کارها در ترکیه

این نمودار نشان دهنده روند رو به رشد میزان امنیت کسب و کار ها بوده و علی رغم درصد پایین در سال قبل به دلیل شرایط همه گیری کرونا، نمودار نشان می دهد که کشور ترکیه توانسته به خوبی از این شرایط بیرون آمده و روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

در این بخش قصد داریم چندین مورد از مزایای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری را برای شما همراهان همیشگی موسسه شرح دهیم.

برای پرداختن به موضوع تاثیرگذار مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن، تعدادی از این مزیت ها را به صورت یک فهرست برای شما آماده کرده ایم:

  • امکان دریافت پاسپورت برای خود و خانواده در بازه زمانی 3 تا 6 ماهه
  • بهره مندی از نظام تحصیلات رایگان ترکیه
  • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و هم چنین 26 کشور از کشورهای حوزه شینگن
  • پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار دارد و می توان تا پایان عمر آن را تمدید کرد
  • تمام اعضای خانواده می توانند خدمات درمانی رایگان را دریافت کنند
  • خدمت سربازی برای آقایانی که با این روش پاسپورت ترکیه را دریافت کرده اند، اجباری نیست
  • اجباری نبودن حضور در ترکیه و به عبارتی نداشتن شرط حضور
  • امکان کسب سود از طریق سرمایه گذاری در ترکیه به دلیل رشد اقتصادی در این کشور
  • کمتر بودن میزان مالیات سرمایه گذاران در ترکیه به نسبت دیگر کشورها که یکی از روش های دولت برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران خارجی است

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

نکته قابل توجه در مورد این روش سرمایه گذاری در کشور ترکیه این است که سرمایه گذاری در این کشور از طریق سپرده بانکی نیازمند سرمایه گذاری در زمینه و حرفه خاصی نبوده و فرد سرمایه گذار تنها باید حداقل معادل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا را در سپرده های بانکی ترکیه سرمایه گذاری کرده و اینکه ملزم است حداقل به مدت 3 سال این مبلغ را ثابت نگه داشته و از بانک خارج نکند. سرمایه گذاری با استفاده از این روش نام برده شده امکان منجر شدن به دریافت اقامت را برای متقاضی در بر دارد. 

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام

در این قسمت می خواهیم در مورد سرمایه گذاری در حوزه سهام در کشور ترکیه صحبت کنیم. حداقل میزان سرمایه گذاری در این برنامه نیز مانند روش سرمایه گذاری در سپرده های بانکی، مبلغ 500 هزار دلار آمریکا بوده و فرد سرمایه گذار باید معادل این مبلغ را سهام خریداری کند. در این روش نیز فرد باید سرمایه خود را به مدت 3 سال دست نخورده باقی بگذارد. از اصلی ترین پیش شرط های انجام موفق این سرمایه گذاری، تایید آن توسط دولت و وزارت خانه مربوطه در کشور ترکیه است.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری اوراق قرضه دولتی

با استفاده از روش سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی نیز می توان به ترکیه مهاجرت کرده و هم چنین اینکه این روش دارای آثار اقامتی برای فرد متقاضی است. شرایط حداقل مبلغ سرمایه گذاری و هم چنین مدت زمان دست نخورده باقی ماندن سرمایه مانند دو برنامه پیشین یعنی مبلغ 500 هزار دلار آمریکا به مدت 3 سال است. این نوع سرمایه گذاری نیز نیازمند دریافت تاییده از ارگان دولتی مرتبط است.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

از آنجا که کسب و کار مرتبط با املاک و مستغلات در کشور ترکیه یکی از پرطرفدارترین و پررونق ترین بازارها بوده و شرکت های ترکی و بین المللی بسیاری در این حوزه در حال فعالیت هستند، بنابراین یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه، سرمایه گذاری در این شرکت های نام برده شده است. در این روش، فرد متقاضی باید حداقل مبلغی معادل 500 هزار دلار آمریکا را در یکی از شرکت های عنوان شده سرمایه گذاری کند. این مقاله را کارشناسان مؤسسه MIE تهیه و گردآوری کرده اند و بنابراین ، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی بوده و خلاف شرع و اخلاق خواهد بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی

بر اساس قوانین کشور ترکیه، حداقل مبلغ قابل سرمایه گذاری در پروژه های کارآفرینی در کشور ترکیه مبلغ معادل 2600 دلار آمریکا است. در قوانین سرمایه گذاری خارجی ترکیه پیش از سال 2019، لزوم استخدام تعداد 100 کارمند به منظور اخذ تابعیت و مهاجرت از طریق کارآفرینی در ترکیه وجود داشت ولی این تعداد در قوانین جدید به 50 نفر کاهش پیدا کرده است. در صورت دارا بودن طرح تجاری قوی برای کارآفرینی در ترکیه و تایید این طرح تجاری توسط وزارت صنایع و فناوری کشور ترکیه، این روش می تواند منجر به دریافت اقامت برای سرمایه گذار شود.

خدمات موسسه MIE در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کشور ترکیه به منظور جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران خارجی، این امکان را برای افراد و متقاضیان فراهم کرده است تا بتوانند در صورت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه به مبلغ معادل 250 هزار دلار آمریکا، پاسپورت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. موسسه MIE در این زمینه با ایجاد یک فرصت استثنایی، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا با سرمایه گذاری به مبلغ 150 هزار دلار به جای 250 هزار دلار بتواند پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کند. در این روش، فرد با پرداخت مبلغ 150 هزار دلار برای خرید ملک، مبلغ 100 هزار دلار را به صورت وام روی ملک خریداری شده دریافت می کند. این وام بعد از 4 سال تسویه می شود و فرد متقاضی می تواند در صورت تمایل اقدام به فروش ملک خود نماید. موسسه MIE هم چنین این امکان را برای همراهان خود فراهم آورده است تا قبل از تصمیم گیری قطعی در این مورد، به صورت حضوری از پروژه های موجود این طرح بازدید کنند. موسسه در تمامی مراحل این روش سرمایه گذاری در ترکیه در کنار شما بوده و از هیچ گونه راهنمایی و مشورت دریغ نخواهد کرد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️مزیت اقدام برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با موسسه MIE چیست؟

موسسه MIE در برخی پروژه های خرید ملک، امکان دریافت وام 100 هزار دلاری را برای متقاضیان فراهم کرده است.

✔️مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

مواردی از جمله سرمایه گذاری امن و امکان دریافت سود، امکان دریافت پاسپورت ترکیه و سفر به بسیاری از کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا، بهره مندی از تحصیل رایگان و امثالهم از جمله مزایای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری هستند.

✔️حداقل میزان سرمایه مالی لازم به منظور سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید انواع سهام و سپرده بانکی و اوراق قرضه دولتی چه میزان است؟

حداقل میزان سرمایه در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری از طریق این روش ها، مبلغ 500 هزار دلار آمریکا است.

✔️به منظور دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی، فرد متقاضی ملزم به استخدام چند کارمند است؟

تا قبل از سال 2019 این تعداد 100 نفر بوده که در قوانین جدید به 50 نفر کاهش پیدا کرده است.

 

_____________________ سخن پایانی____________________

در این نوشته قصد داشتیم شما را با مسائل گوناگون پیرامون موضوع سرمایه گذاری در ترکیه و مهاجرت از طریق آن آشنا کنیم . انواع فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه، نحوه دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری از دیگر مواردی بودند که در این نوشتار توضیح داده شدند. خرید ملک در ترکیه، خرید اوراق قرضه، خرید سهام، کارآفرینی، سرمایه گذاری در سپرده های بانکی و هم چنین سرمایه گذاری در شرکت های فعال در حوزه املاک و مستغلات به عنوان انواع راه های مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری توضیح داده شدند. امیدواریم سوالات و ابهامات شما را در رابطه با موضوع مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه پوشش داده باشیم. به یاد داشته باشید که می توانید با طرح سوال های خود در قسمت نظرات، در کمترین زمان پاسخ خود را از متخصصان موسسه MIE دریافت کنید.


ثبت پرسش
پویا
سلام وقت بخیر، اگر ملک رو خریدیم و پاسپورت رو دریافت کنیم، میتونیم ملک رو بفروشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما می توانید بعد از 3 سال ملک خود را به فروش برسانید
مشاوره رایگان