مزایا و معایب مهاجرت به اتریش

23 نظر

برای مزایا و معایب مهاجرت به اتریش می توان این موارد را نام برد:

از جمله مزایای مهاجرت به اتریش، نظام قضایی سالم، پاسپورت با رتبه 3 جهانی، امکان تحصیل تقریبا رایگان، کشور بی طرف و صلح طلب و... را می توان نام برد.

برای معایب مهاجرت به اتریش نیز می توان این موارد را بر شمرد: آب و هوای کمی سرد، مردم مهاجر پذیر نمی باشند، امکان اخذ اقامت قرمز سفیید قرمز برای روش کاری بسیار دشوار شده است.

اتریش همواره یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر شرایط آب و هوایی، سطح رفاه اجتماعی، کیفیت آموزش و زندگی و بسیاری از فاکتورهای مهم برای انتخاب یک کشور مناسب برای مهاجرین به شمار می رود. در سالیان گذشته نیز میزان تقاضای مهاجرت به اتریش افزایش چشمگیری داشته و سیاست‌های مهاجر پذیری در این کشور نیز با تغییراتی همراه بوده است با توجه به این موضوعات تصمیم گرفتیم تا به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به اتریش پرداخته و شما عزیزان را با زوایای مختلف مهاجرت به اتریش آشنا نماییم و مزایا و معایب مهاجرت به اتریش را برای شما روشن نماییم تا با ذهنیتی درست اقدام به مهاجرت نمایید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین موسسه MIE استفاده نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به اتریش


 

روش های مهاجرت به اتریش در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش

مزایای مهاجرت به اتریش

اولین موضوعی که در بین مزایا و معایب مهاجرت به اتریش بررسی خواهیم کرد مزایای مهاجرت به اتریش است که علاقمندان به این کشور اطلاع از بسیاری از این موارد دارند. از این رو ما نیز قصد داریم تا مهم ترین مواردی که مهاجرین این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود برای زندگی انتخاب می کنند را خدمت شما نام برده و توضیحات محدودی در خصوص هر کدام از آنها ارائه نماییم.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد فلسفه مهاجرت( چرا مهاجرت کردم)


 • سیستم آموزشی بی نظیر

نظام آموزشی کشور اتریش یکی از نقاط قوت این کشور برای جذب مهاجرین است و این کشور با داشتن مدارس و دانشگاه‌های با کیفیت همواره یکی از بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل است. به طور کلی نظام آموزشی اتریش رایگان است و افرادی که در مدارس و دانشگاه‌های دولتی این کشور به زبان آلمانی تحصیل می‌کنند هزینه‌ای بابت شهریه تحصیل خود پرداخت نمی‌کنند. البته مدارس و دانشگاه های خصوصی بسیار باکیفیتی نیز در این کشور وجود دارند که پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی هستند. توجه داشته باشید که افراد با سنین بالا نیز شانس دریافت ویزای تحصیل اتریش را خواهند داشت که این یکی از بزرگترین مزایای اتریش برای افرادی است که با گپ تحصیلی زیاد تمایل به مهاجرت به کشوری عالی دارند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 • آب و هوای 4 فصل

آب و هوای اتریش با توجه به موقعیت این کشور یکی از مواردی است که مهاجرین را جذب خود می کند و ساکنین این کشور در یک سال هر 4 فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را تجربه می کنند که البته زمستان‌های این کشور قدری طولانی‌تر از سایر فصول است.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت


 

 • شبکه حمل و نقل عمومی پیشرفته

شبکه حمل و نقل در اتریش و بخصوص در شهر وین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و مردم همواره حمل و نقل عمومی امن، ارزان و سریعی را در دسترس دارند و به همین واسطه کمتر شاهد ترافیک هستیم و اغلب مردم با قطار، تراموا، اتوبوس و... تردد می‌کنند. ضمن اینکه هزینه تردد در این کشور به واسطه وجود این نوع امکانات برای شخص کاهش می یابد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه کانادا و اتریش


 

 • ثبات سیاسی و اقتصادی

یکی از مواردی که یک جامعه را از آرامش خارج می کند عدم ثبات و درگیری های ذهنی مردم است. اتریش همواره کشوری امن و بی طرف در مناقشات سیاسی بوده و از نظر اقتصادی نیز همواره اقتصادی پویا داشته و جزو کشورهای ثروتمند اروپا به حساب می‌آید. وجود همین ثبات سیاسی باعث شده است تا پاسپورت این کشور در بین برترین پاسپورت های دنیا از حیث ارزش گذاری قرار داشته باشد.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت به اتریش


 • خدمات درمانی و بهداشت عمومی

به طور کلی کشورهای اروپایی با توجه به نظام سوسیالیستی خدمات بسیار مناسبی را به جامعه ارائه می کنند تا عموم مردم در آرامش و ثبات باشند و یکی از ارزنده ترین خدماتی که به مردم اتریش و افراد مقیم ارائه می گردد خدمات بهداشتی و درمانی است که در اختیار همگان قرار خواهد گرفت و مانند بسیاری از کشورها مردم هزینه زیادی را برای خدمات درمانی پرداخت نمی کنند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه کانادا و اروپا


 • جاذبه طبیعی 

اتریش یک کشور با تاریخ طولانی و طبیعت زیبا است که جذابیت‌های طبیعی فراوانی را دارد. آلپ‌های اتریش به عنوان یکی از زیباترین مناطق طبیعی در جهان شناخته می‌شوند. مناظرهای کوهستانی، دریاچه‌ها، و دهکده‌های کوهستانی، اتریش دارای دریاچه‌های زیبا و آبی است از جمله کونیگسی، ورتر، نوسید . و همچنین پارک های ملی که محافظت از تنوع زیستی و طبیعت وحشی را بر عهده دارد.

 • نظام قضایی سالم

سلامت قضایی تبعات بسیار خوش آیندی را برای جامعه به همراه خواهد داشت و کشور اتریش نیز یکی از کشورهایی است که در صورت بروز مسئله ای بین دو طرف، از شخص یا طرفی به واسطه موقعیت اجتماعی او دفاع نمی کند و با توجه به شواهد و مدارک رای خود را مطابق با قانون صادر می نماید.

 • کیفیت بالای زندگی

وین، پایتخت کشور اتریش بارها به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی کردن شناخته شده ست و این دلیلی جز وجود امکانات عالم و مناسب شهروندی، امنیت بالا، خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات ورزشی و تفریحی و... نخواهد داشت.

 • فرهنگ غنی شده با هنر

این کشور از دیریاز مهد آهنگسازان و هنرمندان متعددی بوده است که سبک خاص خود را داشته‌اند و تاثیر شگرفی در فرهنگ و وجود مردم گذاشته اند و اکنون نیز وجود دانشگاه‌های هنر باعث شده است تا جوانان از این طریق بتوانند وارد کشور اتریش شده و ویزای هنرمندان اتریش به دنبل آن اقامت اتریش و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

 • امنیت

اتریش یکی از امن ترین کشور های جهان است و از آنجایی که یک کشور بی طرف می باشد، در رابطه با جنگ و مشکلات نا امنی نیز شرایط بسیار مطلوبی دارد و از این رو محل امنی برای سرمایه گذاری اقتصادی نیز خواهد بود.

 • حمل و نقل در اتریش

در اتریش علاوه بر وجود اتوبوس و تاکسی قطار های مترو برای حمل و نقل درون شهری و قطار های سریع السیر برای حمل و نقل های برون شهری وجود دارد که شهروندان می توانند از آنها استفاده کنند، شهروندان برای استفاده از این مزایا می توانند از کارت های هوشمند استفاده کرده تا هزینه های آنها بهتر مدیریت شود و از تخفیفات لازم بهره مند گردند. همچنین وجود دوچرخه های کرایه ای در سطح شهر نیز باعث شده علاقه مندان به فعالیت ورزشی این نوع وسیله را برای حمل و نقل خود در سطح شهر انتخاب کنند.

معایب مهاجرت به اتریش

در کنار مزایای زندگی در اتریش، خوب است تا با معایب زندگی در اتریش نیز آشنا شده و پس از آن تصمیم نهایی برای اقدام به مهاجرت اتریش را بررسی داشته باشید. البته در قسمت مزایا و معایب زندگی در اتریش مزایای زیادی نام برده شد اما نمی توان ادعا داشت که این کشور هیچ عیبی ندارد و فقط سرشار از خوبی باشد. حال برخی از موانع و مشکلات زندگی در اتریش را خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم.

 • هزینه های زندگی

هزینه زندگی در اتریش یکی از مهم ترین مواردی است که مهاجرین باید به آن توجه داشته باشند و قبل از ورود به این کشور آن را پیش بینی نموده و تامین بودجه نمایند. با توجه به سطح خوب زندگی در اتریش، باید گفت هزینه های زندگی در این کشور چندان پایین نیست و البته در حد کشوری مثل سوئیس هم نیست. به طور معمول یک نفر با هزینه حدود 1.000 یورو در ماه می تواند تمام هزینه های خود را پوشش دهد و شاید این موضوع با توجه به نرخ یوروی امروز که رو به افزایش است در بدو ورود برای مهاجرین سخت باشد.

 • یادگیری زبان آلمانی

یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت به اتریش برای بسیاری از افراد یادگیری زبان آلمانی اتریش است که با توجه به شیوه تلفظ و تفاوت هایی که با زبان انگلیسی دارد کار را برای افراد دشوار می کند. توجه داشته باشید که اگر چه مردم اتریش تا حد زیادی به زبان انگلیسی مسلط هستند اما دانستن زبان آلمانی در این کشور می تواند گره گشای کار شما باشد.

 • سیگار کشیدن

یکی از مواردی که برخی از اتریشی ها بدون ملاحظه دیگران در هر مکانی اقدام به انجام آن می کنند سیگار کشیدن است که محدودیتی برای خود در نظر نمی گیرند. این امر برای افرادی که به بوی سیگار حساسیت دارند می تواند آزاردهنده باشد.

 • رفتار مردم اتریش با مهاجران

شاید شما هم شنیده باشید که مردم آلمان بسیار رفتار خشک و غیرصمیمانه ای دارند، در خصوص اتریش باید بگوییم که شاید در برخورد اول ارتباط قوی و صمیمانه ای با شما برقرار نکنند ولی در صورتی که با شما دوست شوند، به جرات می توان گفت بهترین دوستان شما می شوند و همواره از شما حمایت می کنند. ولی در کل کشور های اروپایی رفتاری ضد مهاجر دارند و برقراری ارتباط با آنها سخت است حتی باید گفت ایرانیان مقیم اتریش هم تحت تاثیر این رفتار قرار گرفته اند و سخت ارتباط برقرار میکنند.

 • نرخ مالیات بالا

افراد زیادی با هدف سرمایه گذاری تمایل دارند تا سرمایه خود را به اتریش منتقل نمایند و به این واسطه اقامت اتریش را کسب کنند اما روش های ورود از این طریق قدری دشوار است و برخی کارفرمایان نیز با توجه به نرخ بالای مالیات در این کشور تمایل دارند تا در کشورهای با نرخ مالیات پایین بیزنس ایجاد کنند. هرچند که این مالیات در بسیاری از مواقع حامی کارفرمایان بوده و تنها از سود حاصل از بیزنس کسر می شود.

شرایط زندگی در اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که کشورهای آلمان، مجارستان، سوئیس، جمهوری چک، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا و لیختن اشتاین را در همسایگی خود می‌بیند. وین، پایتخت این کشور سال‌ها به‌عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی شناخته شده است و کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست. اگرچه زبان رسمی این کشور آلمانی است اما مردم آشنایی خوبی با زبان انگلیسی دارند و عموماً با افرادی که به زبان آلمانی آشنایی ندارند به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما بهتر است برای کار  با زبان آلمانی در اتریش آشنایی داشته باشید. وجود رشته کوه‌های آلپ و همچنین عبور رودخانه دانوب از دل این کشور زیبایی و طراوت خاصی به این کشور داده است و اگرچه نسبتاً دوره سرما در سال بیشتر از گرما می باشد اما می توان این کشور را جزو کشورهای 4 فصل در نظر گرفت. جمعیت این کشور حدود 9 میلیون نفر است و شهرهای وین، گراتس، اینسبورک، سانت پولن و سالزبورگ جزو شهرهای بزرگ آن به حساب می‌آیند.

اتریش با توجه به ثبات اقتصادی و روند رو به رشد خود در سالیان گذشته همواره مقصد مهاجرین زیادی از سراسر دنیا بوده است و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری، همواره پذیرای نیروی کار ماهر از سراسر دنیا در کشور خود می باشد. عموم مردم این کشور برخورد خوبی با مهاجرین دارند و شرایط و قوانین به گونه ای طراحی شده است که اگر متقاضی از روش‌های مختلف بتواند اقامت دائم و یا حتی پاسپورت ارزشمند کشور اتریش را اخذ نماید. دارندگان پاسپورت این کشور می توانند در کل اروپا زندگی کنند و یا بدون داشتن ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کانادا و آمریکا مسافرت داشته باشند. ادعای بسیاری از کارشناسان بر این است که ساکنین اتریش کیفیت زندگی در سوئیس را با هزینه هایی به مراتب پایین‌تر از سوئیس تجربه می‌کنند و یک نفر با حدود هزینه 1.000 یورو در ماه می‌تواند زندگی خوبی در این کشور داشته باشد. در ادامه روش‌هایی که این کشور برای ورود مهاجرین و دریافت اقامت در نظر گرفته شده است را با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم نمود.

روش های مهاجرت به اتریش

تا به اینجا مزایا و معایب مهاجرت به اتریش را با بیان دلایل برای مهم ترین مواردی که عموم مهاجرین با آن مواجه هستند را بیان نمودیم اما صحبتی از روش های مهاجرت به این کشور نشد. در این قسمت فارغ از مزایا و معایب زندگی در اتریش به بررسی روش های مهاجرتی به این کشور خواهیم پرداخت و مختصری از 7 کتگوری مهاجرتی را خدمت شما ارائه خواهیم نمود. البته توجه داشته باشید که شما می‌توانید با تهیه محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت تمام روش های مهاجرتی را با تدریس استاد ملکپور آموزش دیده و بهترین روش برای مهاجرت خود را انتخاب نمایید.

 • روش تولد

سیستم اعطای تابعیت در کشور اتریش بر اساس خون والدین است و نوزاد در حالتی تابعیت اتریشی را در بدو تولد دریافت می‌کند که یکی از پدر یا مادر او پاسپورت اتریشی داشته باشند. بنابراین نوزاد با وجود تولد در اتریش با پدر و مادر غیر اتریشی تابعیت اتریشی کسب نخواهد کرد.

 • روش ازدواج

ازدواج در اتریش روشی است که در آن اگر فردی با تابعیت غیر اتریشی با پسر یا دختر اتریشی ازدواج کرده و سند ازدواج داشته باشد می تواند به واسطه اینکه همسرش تبعه اتریش است اقامت این کشور را بدست آورد اما در بدو ورود پاسپورت دریافت نمی کند و پس از مدتی می تواند درخواست پاسپورت نیز نماید.

 • روش پناهندگی

شاید برخی تصور کنند که مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی ساده ترین روش برای مهاجرت است اما چنانچه در خصوص خطرات و تبعات این نوع مهاجرت مطالعه و تحقیق کنند هرگز مال و جان خود و خانواده خود را در این مسیر خطرناک قرار نمی دهند. لازم به ذکر است که موسسه مشاوره ای MIE هیچگونه اقدام و مشاوره ای در خصوص روش پناهندگی نداشته و این قسمت به منظور آگاهی شما از این روش نگارش شده است. اگرچه اتریش با توجه به امضای کنوانسیون ژنو پناهندگان را می پذیرد اما بعد از بررسی شرایط، در صورتی که متقاضی ادعای کذب نموده باشد او را به کشور مبدأ برگشت می دهد.

 • روش افراد خاص

همانطور کاز اسم این کتگوری پیداست، این روش برای افراد خاصی است که در زمینه های ورزشی، هنری، علمی و... شناخته شده هستند و درآمد خوبی نیز از زمینه کاری خود دارند. مثلاً کشور اتریش ویزایی برای هنرمندان در نظر گرفته است و به افرادی که اثبات کنند هنرمند شناخته شده هستند و درآمد بالایی از زمینه هنرشان دارند و می توانند در کشور اتریش هم درآمد خوبی از همین راه داشته باشند اقامت اعطا می کند.

 • روش تحصیل

این روش یکی از رایج ترین انواع مهاجرت به کشور اتریش است که متقاضیان با داشتن شرایط سنی، شرایط مالی و سطح سواد و زبان مناسب می توانند برای آن اقدام داشته باشند. همانطور که اشاره شد، تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی اتریش به زبان آلمانی و رایگان است و در مدارس و دانشگاه های خصوصی از دانشجویان شهریه دریافت می شود و آموزش نیز به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. به طور کلی گپ تحصیلی در اتریش مانند بسیاری از کشورهای دنیا برای دریافت این نوع ویزا اهمیت ندارد و افراد با سنین بالا نیز می توانند با داشتن سایر شرایط تحصیل در اتریش اقدام کنند. داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی یکی از الزمات مهم برای پذیرش دانشگاه های این کشور است که البته موارد استثنایی نیز وجود دارد که شخص می تواند دوره های زبان را در این کشور سپری نماید.

 • روش کاری

یکی از محبوب‌ترین روش های مهاجرت، روش کاری است که شخص از این طریق هزینه های خود را به حداقل رسانده و می تواند به سرعت رشد کند. به طور کلی افراد به 2 طریق جاب آفر و جاب سیکر (جستجوی کار) می توانند ویزای کاری اتریش دریافت کرده و برای کار وارد این کشور شوند. همانطور که می دانید در روش جاب آفر متقاضی باید کارفرمای اتریشی را متقاعد کند که می تواند در یک موقعیت شغلی برای او مفید باشد و پس از آن کارفرما برای وی جاب آفر ارسال نماید و متقاضی اقامت کاری اتریش را دریافت کند. روش جاب سیکر نیز یک سیستم امتیاز بندی دارد که بر اساس سن، تحصیلات، سوابق کاری، سطح زبان و... شخص امتیازی را دریافت می کند و بر اساس دسته نیروی کاری که قرار می گیرد می تواند ویزای 6 ماهه دریافت کرده و وارد اتریش شود و در خاک این کشور کارفرمای خود را جستجو کند و بعد از پیدا کردن کار در اتریش و انعقاد قرارداد کاری، اقامت کاری این کشور را بدست آورد.

 • روش سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری در اتریش شامل روش های متعددی از جمله مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و قرمز سفید قرمز، استارت آپ، خرید ملک در اتریش و یا حتی برخی روش های سرمایه داری شامل خودحمایتی یا تمکن مالی می شود که برخی از آنها منجر به دریافت اقامت برای متقاضیان نیز می گردد. روش قرمز سفید قرمز یکی از روش های محبوب دریافت اقامت سرمایه گذاری در اتریش بوده است که در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و کاهش تقاضای نیروی کار در این کشور با افزایش ریسک ویزا مواجه شده است. با روش خرید ملک نیز به هیچ شخصی اقامت اتریش اعطا نمی گردد و حتی به بسیار از مردم دنیا اجازه خرید ملک در اتریش داده نمی شود اما ایرانیان با توجه به معاهده پارس امکان خرید ملک در اتریش را دارند. سرمایه داران نیز می توانند با نشان دادن سرمایه ثابت خود شامل ملک و پول نقد در حسابشان می توانند از طریق روش خودحمایتی اقامت این کشور را بدست آورده و بعد از 5 سال اقامت دائم بدست آورند. پس می توان گفت روش های سرمایه گذاری در این کشور متعدد هستند اما هر فرد باید شرایط خود را در نظر گرفته و بهترین روش را برای خود انتخاب نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مزایا و معایب مهاجرت به اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سؤالات متداول

✔️ هزینه های زندگی در اتریش به طور معمول حدوداً چقدر است؟

هزینه های زندگی در این کشور حدود 1.000 یورو در ماه در نظر گرفته شده است که البته بسته به شهر محل سکونت، سبک زندگی شخص و فاکتورهای متعدد دیگر این مبلغ می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

✔️ آیا برای مهاجرت به اتریش حتماً باید مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟

خیر، بسیاری از روش های مهاجرتی به این کشور نیاز به مدرک زبان ندارند و یا حتی شما می توانید با مدرک زبان انگلیسی یا حتی دوره زبان انگلیسی اقامت این کشور را بدست آورید اما معمولاً بهتر است که برای کار و زندگی در این کشور با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید.

✔️ بهترین روش مهاجرت به اتریش کدام است؟

به طور کلی نمی توان یک روش را به عنوان بهترین روش عنوان نمود و در واقع بهترین روش بسته به شرایط متقاضی مشخص می شود که کدام یک از روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری و... می تواند روش خوبی برای مهاجرت به این کشور باشد.

✔️ هزینه های تحصیل در اتریش به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه ها و مدارس دولتی این کشور به زبان آلمانی رایگان است اما تحصیل در مدارس و دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی شامل هزینه های تحصیل برای مخاطبین می باشد.

✔️ آیا امکان دریافت پاسپورت برای مهاجرین به کشور اتریش وجود دارد؟

بله، افراد با حداقل 5 سال اقامت در این کشور می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورده و در سال ششم تقاضای پاسپورت نمایند.

سخن پایانی

در این نگارش تلاش نمودیم تا شما را با ابعاد و زوایای مختلف در باب مزایا و معایب مهاجرت به اتریش آشنا نموده و برخی از مزیت های اقامت در این کشور و همینطور معایب زندگی در اتریش را با جزئیات بیشتری بررسی نماییم. همانطور که مشاهده نمودید به طور کلی به نظر می رسد که در بین مزایا و معایب زندگی در اتریش، مزیت های زندگی در این کشور بیشتر از معایب آن باشد و حتی معایب زندگی در اتریش نیز گاهاً برای همه افراد مشکل حادی محسوب نمی شود. پس می توان نتیجه گرفت که اتریش می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت به کشوری امن، با ثبات اقتصادی، با سیستم آموزشی مطلوب و... بوده و بستر زندگی آرام را برای مهاجرین فراهم سازد. ما در موسسه مشاوره ای MIE تلاش نمودیم تا مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به اتریش را برای شما عزیزان در قالب این مقاله بازگو نماییم و راهنمای شما باشیم. در صورتی که تمایل دارید تا به این کشور زیبا مهاجرت داشته باشید و یا سوالی در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به اتریش داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ارشد موسسه استفاده کنید و یا سوالات خود را در ذیل این مطلب با ما به اشتراک گذاشته و پاسخ آن را توسط کارشناسان دریافت نمایید.

 

نویسنده این مطلب

نام : خیریه موسوی (mousavi)

دارای 1 سال سابقه کاری درخشان در موسسه mie

مشاوره بخش کار، تحصیل و سرمایه گذاری و مهاجرت افراد موفق

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آریا
سلام وقت بخیر من ۳۱ سالمه قصد دارم برای کارشناسی ارشد کامپیوتر اقدام کنم برای اتریش سوالی که دارم اینه که بعد از چند سال میتونم پاسپوزت این کشور رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پس از وارد شدن به محیط کار می‌توانید بعد از ۵ سال برای اقامت دائم و سپس برای پاسپورت درخواست دهید.
هدی سلیمی
سلام من 35 سالمه لیسانس مدیریت دارم و زبانم در حد ایلتس 6 هست از نظر شما با توجه به شرایطم میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی که سطح زبان خود را به سطح 6.5 برسانید میتوانید برای تحصیل فوق لیسانس در اتریش اقدام نمایید.
آرزو هاشمپور
سلام وقت بخیر حدود هزینه زندگی تک نفره در اتریش چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو
نغمه
اگر در اتریش تحصیل و کار حین تحصیل داشته باشیم، این سال ها توی تعداد سال های لازم برای دریافت پاسپورت قرار میگیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، این سال ها در پروسه اقامت دائم شما به حساب خواهند آمد.
سروش
سلام من دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستم، 6 سال سابقه کار دارم و 32 سالمه و میخواستم بپرسم که آیا راهی برای دریافت اقامت اتریش با هزینه ها کم دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما میتوانید برای روش جستجوی کار در اتریش اقدام نموده و 6 ماه در این کشور به دنبال کار باشید.
سجاد قنبرزاده
سلام وقت بخیر برای مهاجرت به اتریش ایا با 2 ملیارد سرمایه میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله در روش های کاری و یا تحصیلی شما با مبالغ کمتر از 2 میلیارد میتوانید اقدام داشته باشید. البته انتخاب مسیر به شرایط شما بستگی دارد.
جمشید
سلام و عرض ادب. درسته که دریافت پاسپورت اتریش خیلی سخته؟ باید چیکار کرد برای راحتتر کردن پروسه ش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هر روش اقامتی در نهایت منجر به اخذ پاسپورت می گردد.
شهاب
سلام. وقت بخیر. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. برای زندگی بازنشستگی اتریش آرام تر هست یا انگلیس؟ از نظر هزینه زندگی چطور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. اما بطور کلی اتریش کشور کم جمعیت تر و ارامتری می باشد.
مهرداد
سلام، من همیشه نگران زبان آلمانی هستم برای مهاجرت به اتریش، آیا مردم در اتریش به زبان انگلیسی مسلط هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله تسلط به زبان انگلیسی دارند اما دانش زبان المانی مهاجرت شما را راحت تر میکند.
Gohar
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم سطح تحصیل در اتریش چگونه اس اخه الان جدیدا خیلی پذیرش برای مدارس میگیرن از اتریش دختره من هم ۱۲ سالشه و میخوام براش پذیرش اتریش بگیرم آیا امکانش هست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مدارس اتریش با سطح بسیار بالایی به آموزش دانش آموزان می پردازند و امکان اقدام برای فرزند شما نیز وجود دارد.
مرادی نیا
سلام من میخواستم بپرسم که شرایط و بازار کار اتریش به چه صورت است؟ آیا برای رشته مهندسی مکانیک امکان کاریابی در این کشور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بازار کار برای رشته مهندسی مکانیک با توجه به اینکه توسط دولت به عنوان رشته مورد نیاز برای کار عنوان شده شانس کار بالایی وجود دارد.
شهرام زیانی
سلام وقت بخیر ایا روش های اقامتی دایمی برای اتریش هست از ابتدا اقامت دایم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما در تمامی روش ها ابتدا اقامت موقت دریافت نموده و پس از آن میتوانید به اقامت دائم دست پیدا کنید.
نیلی
سلام وقت بخیر من قصد مهاجرت به اتریش رو دارم ۲۳ ساله هستم و لیسانس علوم آزمایشگاهی اما مزایا و معایب مهاجرت به اتریش رو نمیدونم میشه لطفا راهنمایی کنید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مزایا و معایب روش ها و کشورها بسته به شرایط افراد با هم متفاوت خواهد بود و به نظر افراد بستگی دارد اما تحصیل رایگان به زبان آلمانی، زندگی در یکی از تاپ ترین کشورهای دنیا و .... از مزایای آن می باشد.
تیلا
وقت بخیر مزایای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری نسبت ب کاری چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز، مزایا و معایب روش ها بسته به شرایط افراد با هم متفاوت خواهد بود ولی دقت داشته باشید که شرایط دریافت اقامت از طریق برخی روش های سرمایه گذاری در اتریش دشوار می باشد.
elham
سلام.وقتتون بخیر ممنون میشم‌ بفرمایید هزینه یک خانواده چهار نفره در اتریش حدودا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای زندگی حدود 2500 الی 3000 یورو باید بودجه در نظر داشته باشید.
دینا
وقت بخیر یاد گرفتن زبان آلمانی برای من خیلی سخته....ممنون میشم در مورد روش های مهاجرت به اتریش که نیاز به مدرک زبان ندارند بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید دقیق بررسی شود ولی در حال حاضر شما برای مهاجرت از طریق خودحمایتی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.
Siavash
سلام من بین مهاجرت کاری برای اتریش و آلمان ۲ به شک ام میشه راهنمایی کنید که کدومش بهتره؟ من لیسانس مهندسی شیمی دارم ۳۰ سالمه سابقه کارم مرتبط نیست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای هر دو کشور را خواهید داشت و انتخاب با شماست.
سجاد
سلام و وقت بخیر گرفتن پاسپورت انگلستان از طریق کار چقدر زمان میبره ؟ با تشکر از پاسخ گویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به شرایط شما و روشی که قصد اقدام برای آن دارید بستگی دارد اما به طور معمول در کمتر از 6 ماه انجام می شود.
مهتاب
سلام و عرض ادب من شنیدم اتریش اصلا با مهاجر ها رفتار خوبی ندارن درسته؟ جایگزین چه کشوری رو پیشنهاد میدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز این مورد صحت ندارد. کشور اتریش یکی از بهترین مقاصد مهاجرت می باشد.
بابک دارشفا
در حال حاضر برای اتریش تحصیل بدون در نظر گرفتن سن ممکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، محدودیت سن و گپ تحصیلی در اتریش وجود ندارد.
esam
سلام وقت بخیر ایا برای ویزای جاب سیکر اتریش محدودیت سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، شرایط سنی برای شما امتیاز خواهد داشت.
فاضلی
سلام از طریق خودحمایتی ما بعد از چه تایمی امکان دریافت پاسپورت رو داریم و ایا امکان کار کردن رو بعد از دریافت پاسپورت داریم نرخ بیکاری این کشور به چه صورت هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما پس از دریافت اقامت دائم که پس از 5 سال خواهد بود اجازه کار خواهید داشت و پس از آن نیز میتوانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام داشته باشید. به طور معمول نرخ بیکاری اتریش حدود 4 الی 5 درصد است.
ناهید ملکی
سلام وقت بخیر 34 ساله هستم کارشناسی ادبیات و همسرم 38 سال با 14 سال سابقه کار در شرکت برق و آیلتس 6 هم دارند دو فرزند 4 و 2 ساله هم داریم حدود 7 میلیارد هم مجموع تمکن مالی ما میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه روش و کشورهایی برای ما مناسب است.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان