جواب ویزای کانادا

17 اردیبهشت 1402 1 نظر

امروزه بسیاری از افراد و علاقه مندان برای مهاجرت به کانادا از طرق مختلف اقدام می کنند. که می توان برای مثال تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، پناهندگی و غیر را مثال زد. همانطور که می دانید اغلب ایرانی ها برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا و یا کانادا نیاز به اخذ ویزا دارند حال این ویزا می ‌تواند از طریق تحصیل، ویزای کار و یا اقامت های سرمایه گذاری باشد که باید توسط سفارت این کشور صادر گردد. در این مقاله سعی داریم در خصوص چگونگی پیگیری جواب ویزای کانادا و اینکه چگونه می توان جواب ویزای کانادا را گرفت صحبت کنیم. موسسه MIE سعی دارد در این مقاله به جزئیات ویزای کشور کانادا بپردازد. پس از شما می خواهیم که اگر سوال خود در این مقاله یافت نشد می توانید با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید تا از مشاورین خبره ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
جواب ویزای کانادا

جواب انواع ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا یکی از پر درخواست ترین ویزا ها برای علاقه مندان به کشور کانادا می باشد. ویزا أنواع مختلفی دارد که در این مقاله سعی داریم به جزئیات أنواع ویزا های کشور کانادا بپردازیم. سه نوع ویزا برای کشور کانادا وجود دارد که در ادامه به ریز آن ها می پردازیم پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ویزای توریستی

ویزای تحصیلی

ویزای کار و تجاری

ویزای توریستی

یکی از راحت ترین ویزا هایی که برای کشور کانادا می توان اخذ کرد ویزای توریستی این کشور می باشد. شرایط ویزای توریستی کانادا انواع مختلفی دارد که ویزای توریستی کوتاه مدت و ویزای توریستی بلند مدت از انواع این نوع ویزا می باشد. ویزای توریستی کوتاه مدت به ویزایی گفته می شود که حداکثر ۹۰ روز به شما اجازه می دهد در کشور کانادا حضور داشته باشید. ویزای توریستی بلند مدت یا همان مولتی را می توان ویزایی دانست که به شما اجازه می دهد تا به مدت حداکثر ۵ سال در این کشور رفت و آمد داشته باشید و شرط حضور شما می تواند ۶ ماه در هر سال باشد.

ویزای تحصیلی

برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا شرایط زیادی مورد بررسی قرار می گیرد که باید بتوانید این شرایط رو نشان دهید. بعضی از این شرایط سن، مدرک زبان، گپ تحصیلی و غیره می باشد.

ویزای کار و تجاری

برای اخذ ویزای کار در کانادا شما متقاضی عزیز می بایستی بتوانید در کشور کانادا کارفرما پیدا کنید تا از خود کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید. به عبارتی کارفرما باید برای شما دعوت نامه ارسال کند که شما بتوانید برای ورود به کشور دعوت نامه معتبر به همراه اجازه کار داشته باشید. برای اخذ ویزا های تجاری که زیر شاخه سرمایه گذاری می باشد باید بتوانید برای ورود قصد راه اندازی کار را در کشور کانادا ایجاد کنید.

جواب ویزای اقامت کوتاه مدت کانادا

جواب ویزای کوتاه مدت کانادا برای متقاضیانی که از کشور ایران اقدام می کنند حدودا ۲۶۰ روز به طول می انجامد. همچنین ویزاهای تحصیلی کانادا حدود ۱۶ هفته و جواب ویزا از نوع کوتاه مدت برای ویزای کار در این کشور حدود ۱۸ هفته طول می کشد. اگر در این مواقع جواب ویزای شما نیامد می توانید با پیگیری جواب ویزای کانادا از اداره مهاجرت و سفارت این کشور علت را جویا شوید.

جواب ویزای اقامت بلند مدت کانادا

جواب ویزای کانادا از نوع ویزای بلند مدت برای اقامت های کاری و سرمایه گذاری در کانادا می باشد که برای نیروی کار ماهر فدرال حدودا ۶ ماه طول می کشد و برای برنامه های استارت آپی و سرمایه گذاری ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد. ولی اگر جزو افرادی هستید که از طریق ورود سریع می خواهید اقدام کنید طی ۶ ماه زمان می برد. برای اخذ ویزای اسپانسر شیپ کانادا حدود ۱۲ ماه را در نظر داشته باشید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

برای اینکه از نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و همچنین پیگیری ویزای کانادا مطلع شوید بایستی در این خصوص اطلاعاتی داشته باشید که در مرحله اول می خواهیم به شما طریقه آماده سازی درخواست ویزا را توضیح دهیم. در مرحله اول شما متقاضی عزیز می بایستی که هدف خود را برای سفر به کشور کانادا مشخص کنید برای مثال شما می خواهید برای تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری ازدواج و یا غیره به این کشور ورود داشته باشید. همان طور که می دانید کشور کانادا کشور آفیسر محور می باشد شما باید با علم و آگاهی کامل برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید در غیر اینصورت آفیسر ویزا می تواند شما را ریجکت کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای اقدام ویزا حتما با یک وکیل خبره در ارتباط باشید. در مرحله دوم باید در نظر داشته باشید که چگونه می خواهید ویزای کانادا را درخواست دهید. برای درخواست ویزای کشور کانادا شما از دو طریق می توانید اقدام کنید درخواست آنلاین و درخواست حضوری. یکی از آسان ترین و ساده ترین راه درخواست از طریق آنلاین می باشد که شما می بایستی تمامی مدارک را از وب سایت سفارت تهیه کنید و اقدام به تکمیل تمامی فرمها نمایید و بعد از تکمیل فرم اسکن مدارک خود را داشته باشید و به سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کنید. بعد از انگشت نگاری شما و پرداخت هزینه های ویزا کد رهگیری برای شما صادر می‌شود که از طریق این کد رهگیری میتوانید کار خود را پیگیری نمایید.

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش درخواست آنلاین

همانطور که در قبل هم گفته شد اگر شما جزو اشخاصی هستید که به صورت آنلاین قصد دارید که درخواست خود را ثبت کنید خیلی راحت می توانید وارد سایت سفارت شوید و تمامی فرم های روی سایت را پرینت بگیرید و اطلاعات رو به درستی بر بفرمایید و بعد از آن اسکن مدارک خود را داشته باشید تا بتوانید بر روی سایت آپلود نمایید و یا به نزدیک ترین سفارت کانادا در کشور خود مراجعه فرمایید. بعد از انجام کارهای خود بتوانید کد رهگیری مخصوص به پرونده خود را از این سفارت دریافت کنید تا برای پیگیری جواب ویزای کانادا بتوانید اقدام کنید.

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش درخواست حضوری

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش درخواست حضوری می تواند کمی سخت تر از پیگیری جواب ویزا در روش درخواست آنلاین باشد همانطور که در قبل هم گفته شد در این روش ایمیلی که به متقاضی عزیز داده می شود در هنگام مراجعه به دفاتر و همچنین پر کردن فرم های مربوطه ثبت می شود می تواند راه ارتباطی با سفارت باشد. در خیلی از اوقات ایمیلی که سفارت به متقاضی می دهد در اسپم ایمیل متقاضی می رود و یا متقاضی دیر متوجه ارسال ایمیل از سمت سفارت می شود. بعضی از اوقات پیش می آید که متقاضی تمامی مدارک خود را به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا ارائه داده ولی به هر دلیلی مدارک ارائه شده وی مفقود می شود پس این گونه اتفاقات را باید در نظر داشته باشید. پس خوب است بدانید که متقاضی محترم تنها فقط ۳۰ روز بعد از صدور نامه انگشت نگاری وقت دارد تا به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کشور کانادا مراجعه کند و اگر در متقاضی نتواند خود را به موقع برساند می تواند مشکلاتی را برای خود به وجود آورد.

جواب ویزای کانادا چقدر طول میکشد؟

طبق آخرین اخبار از سفارت کشور کانادا جواب ویزای کانادا بعد از پردازش و تبادل اطلاعات حدوداً ۱۲۰ روز کاری به طول می انجامد. البته لازم به ذکر می باشد که این زمان حدودی بوده است و متقاضی از هر سفارت که اقدام کرده باشد شرایط خاص خود را دارند. از آنجایی که سفارت کانادا در کشور ایران کار نمی کند و به مراجعه کنندگان پاسخ نمی دهد متقاضیان ایرانی می توانند از سفارت کشورهایی مثل ترکیه، ارمنستان و گرجستان که در اطراف کشور ایران هستند استفاده کنند. بعد از ثبت نام آنلاین یک یا دو هفته بیشتر طول نمی کشد تا نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال شود و متقاضی می بایستی ظرف ۳۰ روز آینده به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای ذکر شده مراجعه کنند.

چه دلایلی باعث طولانی شدن جواب ویزای کانادا خواهند شد؟

طولانی شدن جواب ویزای کانادا دلایل مختلفی دارد که در ادامه می خواهیم به چند دلیل اساسی و مهم که بیشتر متقاضیان نمی دانند که باعث طولانی شدن ویزای آنها می شود اشاره کنیم.

مسایل مالی

نقصی مدارک

اعتبار سنجی مدارک

بیماری های خاص (کوید ١٩)

مسایل مالی

برخی از هزینه های ویزای کانادا مثل هزینه پرداخت برای اخذ ویزا و یا مبالغی که به عنوان تمکن مالی باید حساب متقاضی باشد که پرینت آن را سفارت در زمان ویزا نیاز دارد را نتوانید ارائه کنید می تواند باعث طولانی شدن جواب ویزای شما شود.

نقصی مدارک

یکی دیگر از دلایلی که باعث طولانی شدن جواب ویزای کانادا برای شما متقاضی عزیز می شود نقصی در مدارک ارسالی شما می باشد برای مثال امضا نکردن مدارک در موارد خواسته شده و یا برخی از قسمت های مورد نیاز در هنگام ارائه درخواست تکمیل نشده اند و یا به درستی تکمیل نشده اند تمامی این نکات کوچک می تواند باعث طولانی شدن جواب ویزای شما شود.

اعتبار سنجی مدارک

یکی از دلایل می تواند اعتبارسنجی مدارک شما باشد یعنی اینکه آفیسر سفارت بعد از دریافت تمامی مدارک شما می بایستی با دپارتمانهای مختلف تماس داشته باشد تا این اطمینان را حاصل کند که همه موارد قانونی و کامل می باشند. پس برای اعتبار سنجی مدارک امکان دارد روز ها و یا هفته ها زمان صرف شود تا بتوانند قانونی بودن مدارک شما را جویا شوند.

بیماری های خاص (کوید ١٩)

متاسفانه از سال ۲۰۲۰ بعد از شیوع بیماری کرونا و هم گیری شدن این بیماری بسیاری از سفارت های کانادا در کشور های مختلف اقدام به محدودیت های جدی برای مهاجرت به کانادا کرده‌اند به همین دلیل خیلی از درخواست های اخذ ویزا برای کشور کانادا به تعلیق افتاد و یا زمان رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان نامشخص و طولانی شد. از یکی دیگر از دلایلی که باعث طولانی شدن جواب ویزای کانادا برای متقاضیان شد شیوع ویروس کرونا می باشد.

شرایط جواب ویزای کانادا

چگونگی اطلاع از جواب ویزای کانادا

حال به بحث شیرین چگونگی اطلاع از جواب ویزای کانادا میرسیم بعد از اینکه تمامی مدارک خود را به سفارت تحویل دادید و پس از پردازش پرونده شما توسط سفارت می‌توانید از دو طریق حضوری و آنلاین از جواب ویزای خود مطلع شوید. برای مثال اگر در روش مراجعه حضوری بخواهید اقدام داشته باشید برای اینکه بدانید درخواست شما ریجکت شده و یا ویزا شدید به این صورت است که در صورت ریجکتی نامه ای به شما داده می شود به این مضمون که برای دریافت مدارک خود به سفارت مراجعه کنید ولی در صورتی که ویزای شما صادر شده باشد به شما نامه‌ای داده می‌شود که روی آن نوشته شده است pass request. ولی در روش آنلاین اطلاع رسانی بسیار دقیق تر و واضح تر به شما ارائه می شود مثلاً وقتی که ویزای شما صادر می‌شود و یا ریجکت شده‌اید کاملاً به وضوح برای شما نوشته می شود. بعد از اینکه ویزای شما صادر شد تنها ۳۰ روز زمان دارید تا به سفارت مراجعه کنید و پاسپورت خود را برای الصاق استیکر ویزا ارایه کنید.لینک پیگیری برای استعلام ویزای کانادا به شرح زیر می باشد.

سایت پیگیری ویزای

در صورت ریجکتی جواب ویزای کانادا چکار کنیم؟

امروزه متاسفانه دولت کشور کانادا بالای ۳۰٪ از درخواست های ویزاهای توریستی را ریجکت می کنند که کشور ایران نیز یکی از کشور هایی می باشد که درصد ریجکتی زیادی را برای علاقه مندان دارد. برای پیگیری ریجکتی کانادا برای ویزا های توریستی هیچ گونه اعتراضی موثر نمی باشد. ولی متقاضیانی که برای ویزا های تحصیلی کار و یا سرمایه گذاری اقدام کردند می توانند تا ۶۰ روز بعد از جواب ردی ویزا برای پیگیری ریجکتی کانادا به اداره مهاجرت اعتراض خود را ثبت کنند. برای اینکه بتوانید ردی و یا ریجکتی پرونده خود را پاک کنید می بایستی تمامی مدارک خود را مجدد بررسی کنید تا تمامی نقصی ها رفع شود برای مثال اگر ریجکتی شما به دلیل نا کافی بودن تمکن مالی شما نشان داده شده است شما می بایستی بتوانید که تمامی مدارک در خصوص منابع مالی نقد و غیر نقد را به آفیسر سفارت نشان دهید تا قانع شود که شما درآمد و دارایی کافی برای مهاجرت را دارید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب جواب ویزای کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

مهمترین شرایط اخذ ویزای کانادا در چه چیزی می باشد؟

یکی از مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای کانادا در این می باشد که اگر متقاضی سابقه سفر به کشور کانادا را در قبل بتواند در پاسپورت خود نشان دهد شانس ویزای وی را بالا می برد.

چه مدتی طول می کشد تا جواب ویزای کانادا بیاید؟

حدود ۱۲۰ روز یا ۲ ماه رو در نظر داشته باشید.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا را بفرمایید؟

نحوه پیگیری جواب ویزا بعد از انجام انگشت نگاری در سفارت و یا ایمیل خود می توانیم بررسی کنیم که پاسخ ویزا آمده است یا خیر.

برای پیگیری ویزای کانادا باید از چه سایتی اقدام کرد؟

لینک سایت پیگیری

سخن پایانی

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و همچنین پیگیری جواب ویزای کانادا تمامی جزئیات مورد بررسی قرار گرفت و شما متقاضیان دانستید که برای دریافت ویزای کانادا و همچنین برای پیگیری ویزای کانادا و چگونگی نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا می بایستی اطلاعات ذکر شده در این مقاله را داشته باشید. برای درخواست و همچنین برای پیگیری جواب ویزای کانادا به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود که حتماً با وکلای خبر و سرشناس اقدام بفرمایید تا بتوانید برای اخذ ویزای کشور کانادا اقدام داشته باشید. همانطور که در مقاله هم برای شما عزیزان شرح داده شد فایلی مثل نقصی مدارک، مسائل مالی، اعتبارسنجی مدرک می تواند برای طولانی شدن جواب ویزا و یا حتی ریجکتی ویزای شما موثر باشد پس بهتر است تمامی اطلاعات خود را با یکی از وکلای خبره کشور کانادا در میان بگذارید تا بتواند برای هرچه سریعتر شدن جواب ویزای کانادا برای شما اقدام کنند. موسسه MIE در این مقاله سعی داشت تا به تمامی نکات مبهم در خصوص جواب ویزای کانادا نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و همچنین پیگیری جواب ویزای کانادا برای شما توضیحات مفصلی را به ارمغان بیاوریم اگر شما عزیزان هنوز جواب سوالات خود را نگرفته اید و ابهاماتی در ذهن شما وجود دارد می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید تا از مشاورین خبره و کاربلد ما مشاوره رایگان دریافت کنید

 


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
معصومه موسوی شمسی
سلام متاسفانه بعد از کلی دوندگی و فراهم کردن مدارک مورد نیاز، وبا داشتن دعوتنامه از اقوام درجه 2، خودم وپسرم بعد از یک هفته بعد از انگشت نگاری ریجکت شدیم و از این بابت بسیار ناراحتیم... الان چه راهی دارم دوباره اقدام کنم؟ با تشکر واحترام [email protected]
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حال نمایید.
مشاوره رایگان