کار در یونان

18 دی 1401 بدون نظر

کار در یونان، درآمد و مشاغل مورد نیاز یونان، نحوه کاریابی و مؤسسات و سایت کاریابی یونان و مدارک مورد نیاز ویزای یونان را در این مقاله به صورت کامل و تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. یونان به دلیل حضور در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا می تواند یک مقصد مناسب برای کسانی که تمایل دارند با هزینه های پایین تر و شرایط مناسب وارد اروپا شوند باشد. موسسه ملک پور (MIE) با سال ها سابقه در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در زمینه کار در یونان و دیگر روش های مهاجرت به این کشور راهنمایی نماید و در این راه با شما همراه باشد. متقاضیان به امر مهاجرت می توانند با برقرار کردن ارتباط با موسسه به صورت رایگان شرایط عمومی خود را با مشاورین در میان بگذارند تا پس از بررسی شرایط، مشاورین بهترین گزینه ها را جهت مهاجرت به آن ها پیشنهاد دهند.

 • شرایط عمومی کار در یونان
 • انواع ویزای کاری در یونان
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کار یونان
 • نرخ بیکاری در یونان
 • ویزای همراه کاردر یونان
 • میزان حقوق مشاغل در یونان
 • مشاغل مورد نیاز در یونان
 • نحوه کاریابی و مؤسسات کاریابی در یونان
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت یونان از طریق کار
 • سوالات متداول راجع به کار در یونان
 • سخن پایانی در باب کار در یونان

کار در یونانشرایط عمومی کار در یونان

افراد زیادی هر ساله برای کار در دیگر کشورها به امید افزایش درآمد، آینده ای روشن و زندگی در کشور های سطح اول جهان اقدام به مهاجرت کاری می نمایند. مهاجرت کاری محبوب ترین نوع مهاجرت به شمار می رود. مانند تمامی کشور ها مهاجرت به کشور یونان از راه ها و روش های مختلف امکان پذیر است. کشور یونان با 11 میلیون نفر جمعیت و مساحت 132000 کیلومتر مربع به واسطه موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از کشور های مهم اروپا به شمار می رود. یونان نقطه اتصال سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا می باشد که مقصد بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان تبدیل شده است. روش های مهاجرت به یونان شامل روش ازدواج، تولد، پناهندگی، تحصیل، سرمایه گذاری و کار می باشد. مهاجرت کاری به یونان از اصلی ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به یونان را دارند می توانند در صورت پیدا کردن کار و اخذ پیسنهاد کاری از سمت کارفرما و یا شرکت های معتبر در این کشور به کار مشغول شوند.

کار در یونان

مهاجرت به یونان

انواع ویزای کاری در یونان

به صورت کلی متقاضیانی که از شهروندان و تبعه اتحادیه اروپا و سوییس می باشند برای کار در کشور یونان نیاز به دریافت ویزای کار نخواهند داشت، اما در صورتی که تمایل دارند بیشتر از 3 ماه در کشور یونان بمانند باید به اداره مهاجرت یونان مراجعه نمایند و درخواست خود برای ماندن بیشتر از 90 روز در یونان را اطلاع دهند. اما شهروندانی که تابعیت کشور های خارج از اتحادیه اروپا را دارند برای ورود و کار در یونان نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت. متقاضیان تنها در شرایطی این امکان را دارند تا برای اخذ ویزای کار در یونان اقدام نمایند که از سمت یک کار فرما و یا یک شرکت یا موسسه معتبر به کار دعوت شوند و به آن ها پیشنهاد کاری یا جاب آفر داده شود. متقاضیان پس از دریافت پیشنهاد و مجوز کار می توانند با در دست داشتن جاب آفر و مدارک هویتی برای اخذ ویزای کاری نوع D اقدام نمایند. افراد پس از اخذ ویزا یک اقامت 1 ساله دریافت می نمایند و در صورت تمدید قرار داد کاری تا 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار یونان

 همان گونه که در مطالب بالا گفته شد کار در یونان برای ایرانیان و دیگر متقاضیان که تمایل به کار در یونان دارند در صورتی که موفق به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کار فرما و یا شرکت یا موسسه معتبر در یونان شوند می توانند برای اخذ ویزا کاری نوع D اقدام نمایند. متقاضیان باید با در دست داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر و ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به سفارت یونان مراجعه نمایند. متقاضیان هنگام ارائه مدارک باید به این نکته توجه داشته باشند که در صورت نقص در مدارک و یا ارائه مدارک جعلی به سفارت یونان در صورتی که متوجه اسناد جعلی شوند ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد و ممکن است جریمه برای متقاضی در نظر گرفته شود. در ادامه برای شما عزیزان مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در یونان را برای شما قرار خواهیم داد:

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات قرار داد کار در یونان
 • ارائه بیمه نامه معتبر در یونان
 • ارائه نامه عدم سوء پیشنه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی

نرخ بیکاری در یونان

از مهم ترین مواردی که افراد متقاضی به کار در یونان باید به آن توجه بسیاری داشته باشند و با بررسی آن می توانند به این نتیجه برسند که آیا یونان می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری باشد؟ آیا کار در یونان برای ایرانیان یا نه بررسی نرخ بیکاری در این کشور می باشد. با بررسی نرخ بیکاری کشور یونان می توان به نتایج مهمی دست یافت که می تواند برای تصمیم گیری به متقاضیان بسیار کمک نماید. در بین کشور های اروپایی کشور یونان از نرخ بیکاری بالایی بر خوردار می باشد. یونان در سال های پیش دچار افت اقتصادی بسیاری گردیده است که شروع این مشکلات اقتصادی در سال 2008 بود که به مرور زمان بسیاری از فرصت های اشتغال از بین رفت و نرخ بیکاری به مراتب بالاتر رفت و باعث محدود شدن لیست مشاغل مورد نیاز در یونان شد و همین مساله باعث شد تا یونان از دیگر کشور های اتحادیه اروپا از نظر اقتضادی عقب بماند. نرخ بیکاری یونان به کمتر از 16 درصد رسیده است.

کار در یونانویزای همراه کار در یونان

از دیگر مسائل مهم و دارای اهمیت برای متقاضیان کار در یونان اخذ ویزای همراه این کشور می باشد. در علم مهاجرت همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی کار گفته می شود. متقاضیانی که موفق به اخذ دعوت نامه کاری یا جاب آفر می شوند و ویزای کار در یونان را دریافت می نمایند پس از ورود به کشور یونان می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام به اخذ ویزا نمایند. متقاضیان در صورتی می توانند ویزای همراه را اخذ نمایند که بتوانند ورود به بازار کار را اثبات نمایند و نشان دهند که از پس هزینه های زندگی خود و همراهان برای یک سال آینده بر خواهد آمد و از تمکن مالی مناسب و محل اسکان برخوردار می باشند. بنابراین تا زمانی که شخص موفق به اثبات تمکن مالی و محل اسکان نشود با ویزای همراهان موافقت نخواهد شد.

میزان حقوق مشاغل در یونان

یکی دیگر از مسائلی که برای متقاضیان کار در یونان مورد اهمیت است، میزان حقوق و مشاغل موجود در یونان است. همانطور که می دانید میزان حقوق در هر کشوری به نسبت شغل و سمت شخص در هر شغل متفاوت خواهد بود. شخصی که در یونان کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 2430 یورو درآمد کسب می کند. محدوده حقوق در یونان از 620 یورو (کمترین میانگین) تا 10900 یورو (بیشترین میانگین) می باشد. همانطور که گفته شدحقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است. از دیگر مواردی که در میزان حقوق دریافتی تاثیر گذار است میزان تخصص، حرفه، سابقه کاری و مدت زمان کار می باشد. بدیهی است که هرچه ساعت کاری بیشتر کار کنید و یا سابقه کار بیشتری داشته باشید حقوق بیشتری را دریافت می کنید. میزان حقوق دریافتی خانم ها به نسبت حقوق دریافتی آقایان تقریباً کمتر است. در زیر جدولی از مشاغل موجود در یونان و متوسط حقوق آن ها را برای شما عزیزان تهیه نموده ایم:

 

متوسط حقوق در یونان (یورو)

1580 یورو

حسابدار

1240

عکاس

2730

معمار

880

مکانیک

1750

معلم

930

پرستار بچه

2290

مهندس برق

1470

سرآشپز

5350

دندان پزشک

1840

پرستار

4740

وکیل

2860

داروساز

920

صندوقدار

1540

معلم دبستان

مشاغل مورد نیاز در یونان

افراد متقاضی برای کار در یونان برای اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز کشور یونان باید با تحقیق به صورت گسترده و کامل از مساله اطلاع پیدا نمایند تا بتوانند بر اساس تخصص و حرفه ی خودشان مطابق با مشاغل مورد نیاز کشور یونان برای پیدا کردن کارفرما شانس خودشان را امتحان نمایند. بنابراین متقاضیان با آگاهی از این مساله می توانند به صورت دقیق تر و به صورت تخصصی به دنبال کار مورد نیاز خودشان باشند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تدوین شده است و هر گونه استفاده از این مقاله و دیگر مقالات موسسه شرعاً حرام و قانوناً خلاف مقررات می باشد. در ادامه لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور یونان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

لیست مشاغل مورد نیاز یونان

مهماندار رستوران

پیش خدمت

حسابدار

توسعه دهنده وب

مهندس مکانیک

مدیریت هتل

توریسم

مدیر پروژه

مهندس آی تی

مهندس عمران

معمار

پزشک

دندان پزشک

پرستار

 

شما می توانید با تهیه و مشاهده محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور از جدیدترین روش های مهاجرت کاری اطلاع پیدا نمایید و در این راه خودتان مشاور خودتان باشید.

کار در یونان

نحوه کاریابی و مؤسسات کاریابی در یونان

متقاضیان پس از بررسی از نرخ بیکاری و بررسی لیست مشاغل مورد نیاز در یونان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می توانند از چگونگی جست و جوی در یونان اطلاع پیدا نمایند. افراد جویای کار با برای پیدا کردن مشاغل مورد نیاز خود در یونان می توانند از روش های مختلفی اقدام نمایند که از مهم ترین آن ها می توان به کاریابی از طریق مؤسسات کاریابی اشاره نمود. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه کاری خود برای مؤسسات و سایت های کاریابی شانس خود را برای پیداکردن کارفرما امتخان نمایند. در صورتی که موفق به پیدا کردن کار از طریق مؤسسات کاریابی شوند باید برای مصاحبه آنلاین با کارفرما اقدام نمایند و در صورتی که شخص مورد تایید کارفرما واقع شود برای متقاضی دعوت نامه کاری ارسال می نماید و متقاضی می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. باید توجه داشته باشید که افراد برای مصاحبه کاری باید بتوانند با کارفرما صحبت نمایند و به زبان انگلیسی یا به زبان یونانی تسلط داشته باشند. در ادامه نام تعدای از مؤسسات کاریابی یونان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

لیست مؤسسات کاریابی در یونان

EURO WORK

ZIKAS EVAGGELOS

ARISTON

ISMINI

ZIKAS EVANGELOS

FORIS

IKIA FRONTIDA – GONTZOU

FAROS – FOUKIS CHARALAMPOS

PLUS4JOB – VAINA ELENI

ANTAMS

P & K SYNERGASIA

KOSSIORIS CHRISTOS – ELPIDA

اخذ اقامت دائم و تابعیت یونان از طریق کار

 اصلی ترین موضوع و هدف برای افراد متقاضی ویزای کار در یونان این است که این امکان فراهم شود تا اقامت و تابعیت یونان توسط متقاضی اخذ شود متقاضیانی که از روش های مختلف من جمله از روش کاریابی در مؤسسات و سایت های کاریابی موفق به پیدا کردن کارفرما می شوند می توانند پس از دریافت ویزای کار در یونان در ابتدا اقامت یک ساله یونان را دریافت کنند و در ادامه با تمدید شغل خود به مدت 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند و با گذشت 5 سال و دریافت اقامت دائم می توانند برای تابعیت و پاسپورت یونان اقدام نمایند. متقاضیان برای این که بتوانند برای تابعیت یونان اقدام نمایند باید بتوانند به زبان یونانی تسلط داشته باشند و نشان دهند که با فرهنگ و جامعه این کشور ادغام شوند. متقاضیان با داشتن اقامت و تابعیت یونان این اجازه را دارند تا بدون محدودیت به تمام کشور های اتحادیه اروپا سفر نمایند.


سوالات متداول راجع به کار در یونان

چگونه برای اخذ ویزای کار در یونان باید اقدام کرد؟

متقاضی باید بتواند از سمت کارفرما یا شرکت معتبر، دعوت نامه کاری به دست آورد.

از راه های پیدا کردن کارفرما در یونان چیست؟

از بهترین راه های پیدا کردن کارفرما در یونان، مراجعه به مؤسسات کاریابی حضوری و آنلاین می باشد.

آیا ویزی کار در یونان اجاره همراه دارد؟

بله؛ متقاضیان در صورت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده می توانند برای اخذ ویزای همراه اقدام نمایند.

آیا کار در یونان منجر به اخذ تابعیت می شود؟

بله؛ متقاضیان در صورتی که 5 سال در یونان به کار مشغول باشند و اقامت دائم را اخد نمایند می توانند برای تابعیت این کشور اقدام نمایند.


_____________سخن پایانی در باب کار در یونان____________

کار در یونان، بررسی نرخ بیکاری، مشاغل مورد نیاز یونان، لیست مؤسسات کاریابی و سایت کاریابی یونان، میزان درآمد در یونان، حقوق و دستمزد مشاغل در یونان، کار در یونان برای ایرانیان و دیگر موارد مرتبط با کار در یونان را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. یونان کشوری واقع در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد که متقاضیان از روش های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تواد، ازدواج و پناهندگی می توانند برای مهاجرت به یونان اقدام نمایند.افرادی که تمایل به کار دریونان دارند باید بتوانند از سمت کارفرما در یونان دعوت نامه کاری دریافت نمایند و با داشتن دعوت نامه کاری می توانند برای ویزای کار در یونان اقدام نمایند.موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امور مهاجرت می تواند به شما عزیزان در خصوص کار در یونان و دیگرروش های مهاجرت به شما عزیزان کمک نماید و در این راه همراه شما دوستان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه به صورت رایگان با مشاورین با تجربه ما صحبت نمایید و شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین در میان بگذارید تا با بهترین نوع مهاجرت به شما پیشنهاد داده شود. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان