مهاجرت به یونان

13 اردیبهشت 1402 22 نظر

مهاجرت به یونان، روش های اخذ اقامت یونان، مهاجرت به یونان و زندگی در یونان و شرایط دریافت تابعیت یونان در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. شرایط اصلی مهاجرت به یونان کدامند؟ چگونه می توان به تابعیت و پاسپورت یونان دست یافت؟ هزینه های زندگی و شرایط کاری در کشور یونان چگونه است؟ در این مقاله سعی شده است به سوالات ذکر شده و بسیاری سوالات دیگر در موضوع مهاجرت به یونان پاسخ علمی داده شود و به طور کلی انواع روش های مهاجرت به کشور یونان مورد تحلیل قرار گیرد. روش های مختلف مهاجرتی شامل؛ کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و... در این نوشته صحبت شده و نکات و الزامات هریک بیان می شود. همواره به سادگی قادر خواهید بود با دفاتر موسسه ملک پور در تمامی نقاط جهان ارتباط برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین کار آزموده این موسسه بهره مند گردید. همچنین می توانید با تکمیل فرم تماس، از کارشناسان ما درخواست تماس داشته باشید. مقاله مهاجرت به یونان بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه MIE و پرسش از وکلای محلی همکار  یونان و همچنین بررسی سایت های دولتی تقدیم حضورتان می گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

مهاجرت به یونان

درباره کشور یونان برای مهاجرت

کشور یونان در بخش جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. یونان با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه هم مرز است. کشور یونان از جنوب و شرق به وسیله دریا احاطه گردیده است. این کشور به لحاظ اقتصادی و منابع فسیلی یکی از کشورهای نسبتاً فقیر بوده و رکود اقتصادی بالایی در آن حکم فرماست که این موضوع شرایط کاری و اقتصادی این کشور را تحت الشعاع قرار داده است. پایتخت کشور یونان شهر آتن بوده و واحد پول رایج این کشور یورو می باشد. جمعیت این کشور طبق آخرین آمار سال 2018 تعداد 11،127،907 نفر اعلام گردیده است. کشور یونان در حدود 6000 جزیره دارد که تنها 227 تعداد از این جزایر قابل سکونت می باشند. تولید ناخاض داخلی در کشور یونان با 1% افزایش در سال 2018، رشد اندکی را مشاهده کرد اما در سال 2019 در حدود 1% کاهش داشت. برخی از آمار و اطلاعات مهم در خصوص کشور یونان را می توانید در جدول زیر مشاهده بفرمایید:

ردیف

شرح

توضیح

1

زبان رسمی

یونانی

2

مساحت

131957 km2

3

پایتخت

آتن

4

دین

مسیحی ارتودوکس

5

واحد پول

یورو

6

جمعیت

11 میلیون نفر

شرایط مهاجرت به یونان

شرایط مهاجرت به یونان بسیار گسترده بوده و با توجه به روش های گوناگونی که برای رسیدن به این هدف وجود دارد، دور از انتظار نبوده که شرایط مهاجرت به یونان، نیاز به شرح وتفصیل داشته باشد. به طور کلی همه اشخاصی که از حداقل های مهاجرت برخوردار باشند، واجد شرایط مهاجرت به یونان خواهند بود. این کشور قوانین  پیچیده و دور از انتظاری را برای پذیرش مهاجر، وضع نکرده است و جزء کشورهایی می باشد که در این زمینه دارای انعطاف بالایی می باشد. برای اینکه شخصی متوجه شود که آیا دارای شرایط مهاجرت به یونان می باشد یا نه، بهتر است که ابتدا اطلاعات خود را نسبت به روش های مختلف مهاجرت به این کشور را بالا برده تا بتواند براساس وضعیت خود، بهترین راه را انتخاب نماید. راه های مهاجرت به یونان که هر کدام از قواعد و شرایط متفاوتی پیروی می کنند شامل: مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق خودحمایتی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق پناهندگی(موسسه ملک پور این روش را توصیه نمی کند) می شود که عملی کردن خواسته و شرایط هرروش، پایان خوشی برای متقاضی دربر دارد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق کار در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت کشور یونان از نظر شرایط اقتصادی و اوضاع کار نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شرایط مناسبی نداشته و نرخ بیکاری بالایی دارد. جهت اخذ ویزای کار در یونان فرد باید به وسیله یک ویزای کوتاه مدت سی روزه وارد این کشور شود و با یک کارفرمای یونانی ارتباط برقرار نموده و یک تاییدیه اولیه از این کارفرما دریافت نماید. سپس به کشور مبدأ بازگشته و کارفرما پروسه مورد نیاز جهت استخدام وی را انجام دهد. کار فرما باید نشان دهد که از اتباع این کشور و کسانی که اقامت دائم یونان را دارند شخص مناسب برای موقعیت شغلی مورد نظرش وجود ندارد که البته فرایندی بسیار دشوار است. پس از انجام این مراحل کارفرما پیشنهاد شغلی را برای متقاضی ارسال نموده و فرد متقاضی با داشتن این پیشنهاد شغلی اقدام به مهاجرت به یونان از طریق ویزای کار می نماید که کل این پروسه ممکن است نزدیک به یک سال به طول بیانجامد. پس از انجام این مراحل، فرد اقامت یک ساله دریافت می نماید که البته قابل تمدید می باشد. فرد پس از پنج سال زندگی و کار در کشور یونان می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در نمودار زیر نرخ بیکاری یونان در ماه های مختلف2021 نمایش داده شده است.

نرخ بیکاری یونان2022

گام به گام تا کار در خارج از کشور

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل در این بخش به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در مدارس در کشور یونان اجباری بوده و کودکان از سن شش سالگی باید به مدرسه رفته و تا مقطع دبیرستان تحصیل را ادامه دهند. بیش از ۹۰% از مدارس یونان دولتی و رایگان بوده و تنها ده درصد از کل مدارس را مدارس خصوصی تشکیل می دهند. به صورت کلی حتی برای فرزندان مهاجرین نیز تحصیل و کتب آموزشی به صورت رایگان می باشد. نکته حائز اهمیت این است که اگر مسیر منزل آنان تا مدرسه دانش آموزی فاصله داشته باشد، سرویس حمل و نقل رایگان در اختیار آنان قرار خواهد گرفت و برای محصلینی که خانواده آنها وضعیت مالی مناسبی ندارند و در آمد خانواده آنها کمتر از ۳۰۰۰ یورو می باشد، به ازای هر کودکی که در مدرسه دولتی تحصیل می کند، سالانه ۳۰۰ یورو کمک هزینه تحصیل اعطا می شود. دانش آموزانی که مقطع شش ساله ابتدایی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند یک گواهی پایان دوره اعطا می شود و می توانند در دوره متوسطه ثبت نام نمایند. نکته قابل توجه این است که برای دانش آموزان در ۵ کلاس اول ابتدایی یک گزارش پیشرفت ارائه می گردد که بعد از سال ششم تحصیل با توجه به این گزارش ها دانش آموزان به صورت اجباری باید در یک دوره سه ساله به نام GYMNASIO ثبت نام و تحصیل نمایند. پس از پایان این دوره سه ساله دانش آموزان در مقطع دبیرستان ثبت نام می نمایند. دانش آموزان در این مقطع می توانند جهت تحصیل دوره 4 ساله ثبت نام کرده و آماده تحصیلات آکادمیک می شوند و یا در دوره های 3 ساله فنی ثبت نام نموده و آموزش های فنی دریافت نمایند.

دانش آموزان خارجی که قصد مهاجرت به یونان از طریق تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند و خارج از اتحادیه اروپا زندگی می نمایند باید ویزای نوع D یعنی اقامت بلند مدت تحصیلی اخذ نمایند. طول دوره لیسانس در این کشور 4 تا 5 سال بوده و طول دوره فوق لیسانس و دکترا به ترتیب در حدود 3 و 6 سال می باشد. انجام پروسه پذیرش در دانشگاه ها با توجه به نمرات دانش آموز در امتحانات کلاس سوم دبیرستان انجام می گیرد. شهریه برای دانشجویان یونانی در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و اگر دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باشند باید مبلغ ۵۰۰/۱ یورو جهت تحصیل پرداخت نمایند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور باید گواهی دبیرستان و تسلط به زبان یونانی داشته باشید و ثابت نماییدکه به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و یا آلمانی تسلط دارید. در جدول زیر 9 دانشگاه برتر یونان به همراه رنک جهانی آنها در آمارهای تهیه شده توسط منابع مختلف جهانی را مشاهده می فرمایید که می تواند در انتخاب دانشگاه مقصد تحصیل برای مهاجرت به یونان بسیار مفید و حائز اهمیت باشد.

No

Universities

Times Higher Education Ranking 2019

TopUniversities Ranking 2019

U.S. News & World Report Ranking 2018

1

University of Crete

351

651

452

2

National and Kapodistrian University of Athens

501

651

279

3

Aristotle University of Thessaloniki

601

561

347

4

Athens University of Economics and Business

601

801

-

5

University of Ioannina

601

-

601

6

University of the Aegean

601

-

-

7

University of Patras

801

701

713

8

National Technical University of Athens

-

446

414

9

University of Thessaly

-

-

981

 

بورسیه تحصیلی یونان

این مقاله را از دست ندهید: بورسیه تحصیلی یونان

در این مقاله ما جوانب بورسیه تحصیلی یونان را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در این زیر عنوان به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می توانند اقامت یونان را دریافت نمایند. سرمایه گذاری می تواند خرید و یا توافق نامه با دوره زمانی حداقل 10 ساله در املاک و مستغلات باشد و یا اجاره نامه ای برای تسهیلات هتل یا خانه های مبله در زیر مجموعه امکانات گردشگری با دوره زمانی حداقل 10 سال باشد. به طور کلی این که ملک تجاری یا مسکونی باشد اهمیتی در گرفتن اقامت ندارد. حداقل سرمایه گذاری باید 250 هزار یورو باشد و با این سرمایه گذاری یک اقامت 5 ساله قابل تمدید به متقاضی، همسر وی و فرزندان زیر 21 سال آنها تعلق می گیرد. متقاضی همچنین می تواند برای پدر و مادر خود و همسرش نیز این اقامت را دریافت نماید و این ویزا تا زمانی که شما صاحب ملک باشد قابلیت تمدید دارد. نکته بسیار حائز اهمیت در این روش اقامتی، به عنوان مسیر مهاجرت به یونان، این است تمام سال هایی که شما به واسطه این نوع اقامت در کشور یونان حضور دارید جزو سال هایی که برای رسیدن به پاسپورت یونان نیاز است، محاسبه نمی گردد.

شما با اخذ اقامت یونان قادر خواهید بود در تمام کشورهای عضو شنگن به سادگی رفت و آمد داشته باشید. هزینه های دولتی برای انجام پروسه برای هریک از افراد از جمله فرد اصلی و همراهان بالاتر از سن 13 سال مبلغ 500 یورو می باشد. در ادامه نمودار سرانه شاخص تولید ناخالص ملی که یکی از مهمترین شاخصه ها در بررسی شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی یک کشور است را مشاهده می فرمایید.

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یونان 2022

خودحمایتی یونان

روش دیگری از سرمایه گذاری در یونان وجود دارد که به روش اقامت تمکن مالی یونان یا اقامت بدون اجازه کار معروف می باشد. در این روش اقامتی که زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری قرار می گیرد افراد باید مبلغی را به عنوان تمکن و پشتوانه مالی در حدود 20 الی 22 هزار یورو در حساب خود نشان دهند که حداقل در سالانه 26 هزار یورو درآمد دارند و اثبات نمایند که شرایط تامین هزینه های زندگی خود را در کشور یونان را به صورت کامل دارند. در روش خود حمایتی افراد اجازه کار ندارند و تنها قادر خواهند بود در این کشور مانند دیگر شهروندان اروپایی زندگی نمایند. در این روش الزاماً نیاز به حضور بلند مدت در این کشور وجود ندارد و افرادی که صرفا به دنبال اخذ اقامت یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی و اخذ پاسپورت یک کشور اروپایی می باشند خود حمایتی یونان با توجه به این که نیاز به انتقال سرمایه ندارد می تواند یکی از برترین گزینه ها باشد. متقاضیان در ابتدا یک اقامت 2 ساله اخذ نموده و سپس با حفظ شرایط مورد نیاز اقامت خود را برای 3 سال دیگر تمدید می نمایند و پس از گذشت 5 سال اقامت دائم اروپا را اخذ می نمایند. این روش اقامتی یکی از مناسب ترین و سریع ترین روشهای اخذ اقامت کشور یونان بوده و که نیاز به ارائه مدرک زبان و پرداخت مالیات نداشته و افراد به راحتی در کشورهای عضو شنگن می توانند آزادانه رفت و آمد داشته و حتی زندگی یا تحصیل نمایند و مانند یک فرد اروپایی در تمام نقاط اروپا زندگی نمایند.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج یکی از 6 طرق مهاجرت به یونان می باشد. کشورهای مختلف، قوانین و مقررات خاصی را برای ازدواج افراد خارجی با شهروندانشان اعمال می نمایند. به صورت کلی دو نوع ازدواج در کشور یونان مورد قبول می باشد: ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی. اگر فرد خارجی بخواهد با یک تبعه یونان ازدواج نماید باید برگه ای تحت عنوان برگه تجرد ارائه نماید و اثبات نماید که شخص قبلا ازدواج نکرده است. اتباع دیگر کشورها در یونان می توانند با یک شهروند یونانی در یک مراسم ازدواج مدنی توسط یک نفر شهردار و یا کشیش ازدواج نمایند اما ازدواج مذهبی در کشور یونان حتماً توسط کشیش و در کلیساها برگزار می گردد. بر اساس قانون کشور یونان هر شخص خارجی که با یک شهروند یونانی ازدواج نماید با احراز شرایط خاصی می تواند تابعیت کشور یونان را بدست بیاورد. متقاضی باید برای اخذ تابعیت، حداقل به مدت سه سال در کشور یونان اقامت داشته باشد و همچنین نکته حائز اهمیت این است که هنگامی که فرد با تبعه یونان ازدواج نماید در صورتی که به مدت سه سال در یونان زندگی نموده باشد، بعد از گذشت دو سال شهروند این کشور خواهد شد، اما اگر فرد در همان ابتدای ورود به یونان ازدواج نموده باشد فرایند اخذ تابعیت طولانی خواهد بود.

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به یونان و شرایط اعطای تابعیت از طریق تولد در این کشور در این زیر عنوان بررسی می گردد. به صورت کلی دو اصل خون و خاک جهت اعطای تابعیت کشورها وجود دارد و قانون یونان بر مبنای خون می باشد، بدین معنی که اگر یکی از والدین فرزند متولد شده در یونان، تابعیت یونان داشته باشند فرزند بلافاصله و به صورت قطعی پاسپورت یونان را دریافت می نماید. البته موارد خاصی وجود دارد که فرزند متولد شده می تواند صرف تولد در یونان، پاسپورت دریافت نماید. به طور مثال، اگر تابعیت والدین فرزند نامشخص باشد، فرزند به ناچار تبعه یونان می گردد چرا که بی تابعیتی در دنیا مورد قبول نبوده و جزو حقوق اولیه انسانی شمرده می شود. در بررسی مهاجرت به یونان صرف تولد در این کشور منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت برای فرزند نمی گردد، و البته به هر حال این امکان برای والدین وی نیز وجود نخواهد داشت که از طریق فرزند به اقامت و تابعیت کشور برسند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی متاسفانه با وجود تمامی وضعیت تاسف بار و سختی هایی که در کمپ ها، محل های اقامتی و مرزها و حتی داخل شهر آتن وجود دارد، همواره مورد استقبال عده ای از مردم قرار می گیرد. در این بخش به بررسی مراحل پیش رو در پروسه مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی و خطرات و مشکلات این روش می پردازیم. در روش های غیر قانونی مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی، پناهجویان به طور غیر قانونی و مخفیانه و در اکثر مواقع از طریق مرزهای زمینی و و یا دریایی بدون مجوز و به صورت قاچاق وارد این کشور می گردند. . تعداد بالای پناهندگان یونان سبب مشکلات فراوان در اسکان و تقسیم تجهیزات و امکانات شده است. در نمودار زیر شاخص افراد پناهنده و بی خانمان در یونان را مشاهده می نماییم. این شاخص در سال 2015 معادل 1.6 بوده که در سال 2017 به میزان 6.5 افزایش یافته و نشان از حجم بالای پناهندگی در این کشور به نسبت دیگر کشورها می باشد.

یونان

در مهاجرت به یونان از روش پناهندگی فرد باید پس از ورود به کشور درخواست پناهندگی خود را ثبت نماید. در پیامکی اطلاعات زمان و مکان جلسه پناهجو با آفیسر برای وی ارسال می گردد. سپس پناهجو ثبت نام خود را در این جلسه حضوری تکمیل می نماید. در گام بعدی متقاضی در دفتر خدمات پناهندگی مصاحبه انجام داده و علل درخواست پناهندگی و کیس خود را مطرح می نماید. زمانی که درخواست فرد پناهجو مورد قبول واقع شود ابتدا یک اقامت یکساله به وی اعطا می گردد که می تواند به طور خودکار به اقامت سه ساله تمدید شود و پناهجو بعد از چهار سال می تواند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اگر درخواست پناهندگی فرد مورد تایید دفتر خدمات پناهندگی قرار نگیرد، اجازه تحصیل، کار و همچنین حق استفاده از خدمات درمانی و سایر تسهیلاتی که شهروندان این کشور دارند به متقاضی داده نخواهد شد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

مهاجرت توریستی به یونان

پرتکرارترین مقاصد اشخاص برای ورود به کشور یونان، گشت و گذار در این کشور می باشد. تاریخ و تمدن، طبیعت، موزه ها و... هدف گردشگران در سراسر دنیا برای مهاجرت توریستی به یونان می باشد. عواملی که در زمان اخذ ویزای توریستی یونان، برای اداره مهاجرت این کشور مهم می شود، عبارتند از:

 • نداشتن سابقه کیفری
 • تمکن مالی
 • تکمیل درخواست و مدارک خواسته شده
 • پاسپورت معتبر

ویزای توریستی یونان با وثیقه و بدون وثیقه صورت می پذیرد و یکی از مزایای ویزای توریستی یونان، قابل تمدید بودن آن می باشد و افراد باید 3 ماه قبل از سفر خود، اقدام به اخذ ویزای توریستی یونان کنند که در اولین مرحله میبایست اقدام به ارسال درخواست برای تعیین وقت ملاقات کرده و سپس مراحل دیگر اخذ ویزا را پشت سر بگذرانند.

هزینه مهاجرت به یونان

در چند سال گذشته تقاضا برای مهاجرت به یونان بسیار زیاد شده است و این به دلیل بالارفتن کیفیت زندگی در این کشور اروپایی در همه بخش ها از جمله: آموزش، امنیت اجتماعی، سلامت و درمان، حمل و نقل و... می باشد. مهاجرت به یونان، مزایای زندگی در دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی را با هزینه کمتری به ارمغان می آورد و همین امر موجب شده تا به عنوان یک گزینه مناسب و هوشمندانه برای مهاجرت، آن را مشاهده کرد. بی شک همه افرادی که در فکر مهاجرت به این کشور می باشند، در پی آگاهی از هزینه مهاجرت به یونان هستند. هزینه مهاجرت به یونان به انواع مختلفی تقسیم می شود که یکی از بخش های مهم آن، در همان ابتدای مهاجرت باید پرداخت شود. این هزینه ها شامل مواردی می باشد که در جدول زیر بیان شده است:

نوع هزینه

مبلغ

ویزای کوتاه مدت شینگن برای متقاضی بزرگسال

60 الی 80 یورو

ویزای کوتاه مدت شینگن برای کودکان 6 الی 12 سال

40 یورو

تعیین وقت ملاقات

45 یورو

خدمات دیگر

40 یورو

 

هزینه های تحصیل و زندگی در یونان

این مقاله را از دست ندهید: هزینه های تحصیل و زندگی در یونان

در این مقاله ما هزینه های تحصیل و زندگی در یونان را به شما خواهیم آموخت.

هزینه های زندگی در یونان

در پروسه مهاجرت به یونان داشتن اطلاعات در خصوص هزینه های زندگی و درآمد در این کشور می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد. به صورت کلی میزان حداقل حقوق در کشور یونان ماهانه مبلغی در حدود 385 یورو تعیین گردیده و بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده، میانگین حقوق و دستمزد مبلغ 2،788 یورو در ماه می باشد. هزینه های زندگی در کشور یونان در شهرهای مختلف متفاوت می باشد اما به صورت میانگین می توان هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن اجاره ملک یک خانواده 4 نفره در شهر آتن را در حدود 2035 یورو تخمین زد. در جدول زیر قیمت برخی از اصلی ترین هزینه های روزمره را مشاهده می فرمایید.

ردیف

شرح

قیمت (دلار آمریکا)

1

یک وعده غذا به همراه نوشیدنی در رستوران

14

2

یک وعده غذای فست فود (بیگ مک کومبو)

7

3

1 لیتر شیر

1.23

4

12 عدد تخم مرغ

4.17

5

سیب 1 کیلوگرم

1.56

6

نان برای دو نفر در یک وعده

0.74

7

اجاره آپارتمان 85 متری در منطقه گران قیمت

655

8

اجاره آپارتمان 85 متری در منطقه معمولی

475

9

اجاره آپارتمان 45 متری در منطقه گران قیمت

433

10

اجاره آپارتمان 45 متری در منطقه معمولی

301

11

تلوزیون 40 اینچ

340

12

یک بسته سیگار مارلبرو

4.45

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت یونان

یکی از اصلی ترین اهداف در مهاجرت به یونان و دیگر کشورها اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت آن کشور می باشد تا با استفاده از آن امکان سفر به دیگر کشورها بدون نیاز به ویزا و استفاده از امکانات شهروندی در آن کشور است. طبق آمار سال 2021 سایت پاسپورت ایندکس پاسپورت یونان در رتبه هفتم دنیا قرارداشت که در سال 2022 با یک پله صعود به همراه کشورهای معتبری چون اتریش، بلژیک، بریتانیا، ژاپن، ایرلند، کانادا و سویس در جایگاه ششم دنیا قرار گرفت. بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان دو تابعیتی در کشور یونان مورد پذیرش می باشد و فرد می تواند هر دو تابعیت خود را حفظ نماید. فردی که دارای اقامت دائم یونان بوده و حداقل هفت سال در این کشور زندگی نموده است، می تواند واجد شرایط اخذ پاسپورت این کشور شود. این مقاله توسط تیم موسسه ملک پور تهیه گردیده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون اجازه و بدون ذکر منبع خلاف قوانین بوده و قابل پیگیری می باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان

زندگی در هر نقطه ای از جهان دارای معایب و مزایایی می باشد زیرا خلقیات و روش زندگی افراد متفاوت و پیچیده می باشد و نمی توان جایی را پیدا کرد که همه شرایط در حد عالی و یا طبق خواسته افراد باشد. کشور یونان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نقطه قوت و ضعف هایی را در دل خود جای داده است که شناسایی و معرفی آنها، می تواند مسیر زندگی متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، تغییر دهد. لازم به ذکر است که این مزایا و معایبی که در ادامه ذکر می شوند، به طور کلی و براساس استانداردهای معمول زندگی، در نظر گرفته شده اند.

مزایای مهاجرت به یونان

 • خدمت بیمه و درمانی مناسب
 • امنیت اجتماعی
 • رفاه اجتماعی در سطح قابل قبول
 • اعطای اقامت آسان
 • امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اقامت یونان
 • سیستم آموزشی خوب

معایب مهاجرت به یونان

 • قیمت بالای ملک
 • ترافیک سنگین و آلودگی در شهرهای شلوغ
 • کمبود آب در برخی از ماه های سال

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به یونان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بهترین روش های مهاجرت به یونان کدامند؟

خرید ملک و خودحمایتی یونان بهترین روش های اخذ اقامت یونان هستند.

مهم ترین مزیت مهاجرت به یونان چیست؟

عضویت در اتحادیه اروپا و عضو بودن در معاهده شنگن و در نتیجه امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به این کشورها.

هزینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان چقدر است؟

 حداقل 250000 یورو.

آیا امکان اخذ اقامت برای خانواده در یونان وجود دارد؟

در روش های اقامتی خرید ملک خودحمایتی یونان افراد می توانند به همراه خانواده به این کشور مهاجرت نمایند.

سخن پایانی

مهاجرت به یونان، روش های اخذ اقامت یونان، مهاجرت به یونان و زندگی در یونان و شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت یونان در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار گرفت و تلاش گردید تمامی سوالات مطرح گردیده در ابتدای مقاله در باب مهاجرت به یونان پاسخ علمی داده شود و تمامی روش های مهاجرت به یونان به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. موسسه ملک پور با استفاده هوشمندانه از بستر فضای مجازی و تکنولوژی و نرم افزار های روز دنیا و همچنین برخورداری از مشاورین متخصص و کارآزموده و وکلای بین المللی در سرتاسر جهان، با کمال افتخار آمادگی خود را در ارائه انواع خدمات مهاجرتی اعلام می نماید. گواه کیفیت عملکرد موسسه ما رضایت مشتریان از خدمات این موسسه بوده و این پیشگامی و سابقه طولانی مدت پانزده ساله مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما مخاطبین گزانقدر همواره می توانید با تماس با دفاتر موسسه ملک پور در سرتاسر جهان از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه بهره مند شده و اطلاعات مختلفی از انواع روش های مهاجرتی مناسب خود کسب نموده و از تمامی مسیر های مهاجرتی پیش روی خود آگاهی لازم را بدست آورید. اگر سوال یا ابهامی طی مطالعه مقاله مهاجرت به یونان برای شما پیش آمده است به راحتی می توانید در بخش پرسش و پاسخ در انتهای همین مقاله آن را مطرح نموده تا متخصصین مهاجرتی این موسسه در اسرع وقت پاسخگوی آنها باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد بیات
سلام ممنون از مقاله عالی و کاملتون در خصوص مهاجرت به یونان سوالاتی واسمون به وجود امد که خدمتتان مطرح میکنم امیدوارم پاسخگو باشید. من میخواهم از طریق خرید ملک یونان، مهاجرت به یونان را داشته باشم آیا میتوانم با توجه به عدم شرط حضور در کشورهای حوزه شنگن تحصیل و کار کنم؟ ملکی را که خریداری میکنم را چقدر اجاره میکنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای خرید ملک در یونان شما حداقل باید 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید و باتوجه قانون شنگن بلی می توانید در کشورهای دیگر حوزه شنگن و اتحادیه مشغول به تحصیل باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهشید کریمی
با سلام ممنون از مطالب کامل و مفیدتون. میخواستم بپرسم آیا مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک منجر به اخذ پاسپورت هم می شود؟ و اینکه آیا می تونم برای پدر مادرم هم از این طریق اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی شما می توانید با خرید ملک در یونان به پاسپورت این کشور هم دست پیدا کنید، البته این بدین معنی نیست که همان روز اول به شما پاسپورت داده می شود، شما ابتدا اقامت بلند مدت می گیرید و بعد از 5 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. و این امکان را هم دارید که برای پدر مادر و فرزندان تا 21 سال هم می توانند در پرونده شما باشند. موفق باشید
مرضیه توکلی
وقت بخیر آیا در حال حاضر از طریق ثبت شرکت در یونان میشه اقامت این کشور رو گرفت؟ این اقامت برای اعضای خانواده تا چند سال هست؟ شرایطش به چه صورته ؟چند ساله صادر میشه؟ آیا کسانی که قبلا از طریق ثبت شرکت اقدام کردند تونستند اقامت یونان رو بگیرند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان فراهم است ولی باید دارای یک طرح تجاری قوی باشید که مورد تایید دولت قرار بگیرد. بنابراین به صرف ثبت شرکت اقامتی داده نمی شود و باید منافع اقتصادی برای جامعه یونان داشته باشید و اقامت به خانواده و فرزندان زیر 18 سال اهدا میشود. البته اقامت های سرمایه گذاری پیچیدگی های خاص خود را دارد پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
Ali
باسلام من آیدی کارت وتراول داکیومنت کشور یونان را دارم آیا میتونم بدون ویزا به انگلستان سفر کنم یا نه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر این امکان برای شما نخواهد بود
مژگان
سلام من هیچ اطلاعاتی در مورد مهاجرت به این کشور ندارم می خواستم بپرسم برای منی که 45 سالمه و به همراه همسر و فرزندام میخایم مهاجرت کنیم و وضع مالیمون هم خوب هست بهترین روش کدام است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به دارا بودن سرمایه، بهترین راه برای شما مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و برنامه خودحمایتی است.
کشور یونان کشور خوبی از نظرشرایط آب و هوایی و شرایط زندگی در اون هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشور یونان از لحاظ اب و هوایی کشور خوبی است ولی از لحاظ شاخص های اقتصادی نسبت به سایر کشور های عضو شنگن ضعیف تر می باشد.
بهنام
سلام من قصد خرید ملک در یونان رو دارم،از این طریق امکان گرفتن ویزا برای همسر و فرزندم هم دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله از این طریق امکان همراهی همسر و فرزندتان در یونان وجود دارد.
علی
سلام به دلیل اشتباهی 3 ماه در زندان بودم حالا میخوام ویزای توریستی یونان بگیرم.بخاطر این سابقه بهم گیر میدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله یکی از شششرط های اخذ ویزای توریستی یونان، نداشتن سابقه کیفری و سوءپیشینه است.
محمد صادقی
با سلام و احترام میخواستم از شما بپرسم مهاجرت به یونان چقدر توصیه می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب یونان کشوری است پیشرفته و عضو شنگن که مهجرت به آن مزایای فراوانی دارد اینکه شما کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنید بستگی به شرایط فردی شما دارد که نیاز به بررسی دقیق می باشد برای راهنمایی بیشتر می توانید با موسسه تماس بگیرید.
امیرپویان
درصورتی که موفق به گرفتن ویزای خود حمایتی یونان بشم امکان اینکه بتونم همسر و فرزندم هم ببرم هست؟ دخترم زیر 18 سال سنش هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز ویزای خودحمایتی این قابلیت رئ داره که بتونید برای خانواده تون هم ویزا بگیرید.
عسل احمدی
هزینه های اولیه یونان برای مهاجرت به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویزای کوتاه مدت شنگن 80 یورو، وقت ملاقات45 یورو و سایر خدمات40 یورو می باشد.
هما عزیزی
آیا برای دریافت ویزای توریستی هم نیاز به داشتن شرایط خاصی برای توریست های خارجی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله نیاز است شما سابقه کیفری نداشته باشید، داشتن تمکن مالی مناسب تکمیل درخواست و مدارک خواسته شده، پاسپورت معتبر
Reza Rahmani
امکانش هست توی این کشور یک نفر پناهنده شه و بعد چند سال خانوادشو به خودش ملحق کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای درخصوص پناهندگی ندارد.
شکیبا
در صورت اقدام برای تحصیل در یونان آیا می توان به صورت همزمان با همراه خود وارد شویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یونان خیلی کشور مهاجر پذیری نیست به خاطر اقتصاد ضعیفی که دارد و بیشتری روی سرمایه گذاری خارجی تمرکز کرده. و ریسک اقدام همراه بصوت همزمان بالاست.
آسیه آذری
با سلام و احترام من میخواستم به یکی از کشور های عضو شنگن برای دریافت ویزای کاری اقدام کنم از از اونجایی که شنیدم کشور یونان هزینه زندگی پایین هست آیا انتخاب این کشور گزینه مناسبی برای جاب آفر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما مهاجرت به این کشور مناسب است اما در حالت کلی از لحاظ شرایط کاری در این کشور ترخ بیکاری کمی بالاست.
سیاوش
سلام آیا با ازدواج با تبعه یونانی اقامت کشور یونان برای من نیز صادر خواهد شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله با ازدواج با اتباع یونان امکان دریافت اقامت این کشور برای شما نیز صادر می شود.
علی بابادی
وقت بخیر بنده ۳۳ سال دارم و ۹ سال تجربه کار حسابداری دارم، به نظر شما اقدام برای ویزای کاری از کشور یونان میتونه گزینه مناسبی برای مهاجرت بنده باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور یونان نرخ بیکاری پایینی نداره و در چندسال اخیر هم جزو کشورهای ورشکسته اروپا بوده احتمالا کار پیدا کردن در همچین کشوری کار آسانی نیست. پیشنهاد می کنم برای کار در خارج کشور از محصول زیر کمک بگیرید و از کشورها ثروتمندی چون آلمان هم شروع بکنید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مجید ضیاعی
من یک پژوهشگر هستم که دارای مقاله های ISI دارم میخواستم بدونم امکان دریافت اقامت یونان برای پژوهشگران هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به مواردی که مطرح کردید مهاجرت تحصیلی و کاری برای شما گزینه مناسبی می باشد البته شرایط شما برای مهاجرت به کشور های رده برتر مانند آلمان و انگلیس و.. نیز مطلوب می باشد برای کسب اطلاعات دقیق تر لطفا با شماره های موسسه تماس بگیرید.
شیرین سبزعلی
سلام قصد رفتن به یونان از راه سرمایه گذاری رو داشتم میخواستم بدونم برای سرمایه گذاری این کشور مناسب هست؟ با ویزای یونان به کجاها میتونم برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با ویزای این کشور شما میتوانید به کلیه کشور های عضو شنگن به راحتی سفر کنید با توجه به نمودار سرانه شاخص تولید ناخالص ملی که یکی از مهمترین شاخصه ها در بررسی شرایط اقتصادی و رشد می باشد این کشور از لحاظ اقتصادی دارای شرایط مطلوبی می باشد.
نسیبه مولایی
سلام روزتون بخیر هزینه های زندگی در کشور یونان چقدر هست؟ من قصد دارم به همسرم و فرزند هام به این کشور مهاجرت کنیم چقدر باید درآمد داشته باشم که هزینه هی زندگی تامین بشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود معمولا میانگین حقوق و دستمزد مبلغ 2،788 یورو در ماه می باشد. هزینه های زندگی در کشور یونان در شهرهای مختلف متفاوت می باشد اما به صورت میانگین می توان هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن اجاره ملک یک خانواده 4 نفره در شهر آتن را در حدود 2035 یورو تخمین زد.
mina
سلام روزتون بخیر همسر من و همسرم قصد داریم با روش خودحمایتی به یونان بریم، میخواستم بدونم در چه صورت اجازه کار میتونیم داشته باشیم و اینکه یه بار دیگه میشه هزینه های اقامتی رو بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز شما باید مبلغی را به عنوان تمکن و پشتوانه مالی در حدود 20 الی 22 هزار یورو داشته باشید و حداقل 26 هزار یورو سالانه درآمد داشته باشید.در روش خود حمایتی افراد اجازه کار ندارید.
hosna
سلام روز خوش آیا شرایط اقتصادی یونان برای کار و مهاجرت متاسب است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز در کشور یونان رکود اقتصادی بالایی حکم فرماست که این موضوع شرایط کاری و اقتصادی این کشور را تحت الشعاع قرار داده است. در واقع مهاجرت به این کشور به مقصد کاری شاید گزینه مطلوبی نباشد و جایگزینی سایر کشور ها مناسب تر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان