سرمایه گذاری در یونان

13 اردیبهشت 1402 21 نظر

سرمایه گذاری در یونان، اقامت یونان از طریق خرید ملک و تمکن مالی، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت، کار آفرینی و... در یونان از مهم ترین مواردی می باشد که قصد داریم در این مقاله به صورت تخصصی بررسی نماییم. سرمایه گذاری در یونان از روش های مختلفی هم چون روش خودحمایتی، خرید ملک و ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. کشور یونان به واسطه حضور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن یک گزینه مناسب برای کسانی می باشد که تمایل دارند با هزینه های پایین وارد اروپا شوند. موسسه MIE با سابقه و تجربه بیش از 15 سال فعالیت در زمینه مهاجرت، می تواند شما عزیزان متقاضی به اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری را راهنمایی نماید و در این راه شما را همراهی کند. شما عزیزان می توانید در صورت تمایل با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه و حرفه ای ما در میان بگذارید تا این عزیزان با بررسی شرایط شما و ارائه مشاوره تلفنی رایکان، بهترین روش و نوع مهاجرت را به شما پیشنهاد دهند. این امکان، با تکمیل فرم تماس نیز در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. مقاله سرمایه گذاری در یونان بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه MIE و پرسش از وکلای محلی همکار یونان و بررسی سایت های دولتی در این زمینه ارائه می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

سرمایه گذاری در یونان

شرایط سرمایه گذاری در یونان چیست؟

مهاجرت به کشور یونان مانند دیگر کشورها از راه ها و روش های گوناگون امکان پذیر می باشد، روش های مانند مهاجرت از روش تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری. از اصلی ترین روش های مهاجرت به یونان روش سرمایه گذاری می باشد. در بعضی از کشورها سرمایه گذاری می تواند منجر به اقامت شخص سرمایه گذار گردد. کشور یونان به واسطه وضعیت اقتصادی نسبتاً ضعیف و بدلیل موقعیت جغرافیایی خود که پیوند 3 قاره آسیا، اروپا و آفریقا می باشد و همچنین حضور در اتحادیه اروپا، هر ساله متقاضیان زیادی را از سراسر جهان از روش های گوناگون به خود جذب می کند.

از مهم ترین و اصلی ترین روش های که کشور یونان برای متقاضیان قرار داده روش سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در کشور یونان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از روش ثبت شرکت، سرمایه گذاری از روش کار آفرینی و.... اشاره نمود. متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در یونان را دارند باید قبل از هر گونه اقدام برای سرمایه گذاری، به مسائلی همچون بررسی استاندارد های سرمایه گذاری و شاخصه های تاثیرگذار در سرمایه گذاری بپردازند. شما عزیزان می توانید با تهیه محصول مسیر سبز مهاجرت و مشاهده آن از جدیدترین روش های مهاجرت اطلاع پیدا کنید و در این راه خودتان مشاور خودتان باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی یونان


معرفی انواع روش های سرمایه گذری در یونان

روش های سرمایه گذاری در یونان متنوع بوده و به همین دلیل دایره گسترده ای از افراد، واجد شرایط سرمایه گذاری در این کشور می شوند. هدف و میزان سرمایه متقاضیان است که آنها را وارد مسیر متفاوتی برای اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری می کند. انواع روش های سرمایه گذاری در یونان دارای شرایط به خصوصی می باشد که اجرای همه این شرایط در مسیر سرمایه گذاری برای حصول به نتیجه و موفقیت، مهم و ضروری است. این روش ها در ادامه نام برده شده اند:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق برنامه خود حمایتی یونان
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در یونان
 • سرمایه گذاری از طریق راه اندازی بیزنس و استارتاپ
 • سرمایه گذری از طریق خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری از روش خرید ملک در یونان

کشور یونان به واسطه حضور در اتحادیه اروپا به یکی از کشورهای محبوب برای سرمایه گذاران در سراسر دنیا تبدیل شده است. زیرا با سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور یونان افراد اجازه حضور در کشورهای اتحادیه اروپا را خواهند داشت. یکی از اصلی ترین روش های سرمایه گذاری در کشور یونان که منجر به اقامت این کشور نیز می شود سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. متقاضیان ویزای سرمایه گذاری یونان می توانند با خرید ملک در این کشور با ارزش حداقل 250000 یورو اقامت این کشور را به دست آورند، با خرید ملک در یونان علاوه بر شخص سرمایه گذار به همسر و فرزندان تا سن 21 سالگی اقامت داده می شود. فرزندان بالای 21 سال در صورتی که بتوانند نشان دهند به خانواده خود وابستگی دارند می توانند در پرونده قرار گیرند. اعطا اقامت در کشور یونان علاوه بر همسر و فرزندان، به پدر و مادر شخص سرمایه گذار و پدر و مادر همسر او نیز در صورتی که بتوانند وابستگی آن ها را اثبات نمایند تعلق خواهد گرفت. یکی از نکات مثبت سرمایه گذاری از روش خرید ملک در یونان شرایط شرط حضور در این کشور می باشد که تنها 7 روز می باشد. مدت زمان پروسه اخذ اقامت از روش خرید ملک و سرمایه گذاری در یونان تقریباً 40 روز می باشد. متقاضیان با خرید ملک در کشور یونان در صورتی که تمایل به زندگی در آن کشور را داشته باشند می توانند  کسب و کار در یونان راه اندازی نمایند.

سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری از روش ثبت شرکت در یونان

از دیگر روش های سرمایه گذاری در یونان ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت در کشور یونان منجر به اقامت نمی گردد و تنها سرمایه گذاری به شمار می رود. ثبت شرکت در یونان از چندین نوع قابل انجام است که عبارت می باشند از:

شرکت محدود شده توسط سهام AE

شرکت محدود شده توسط سهام در یونان مطلوب ترین شکل تجارت از روش ثبت شرکت در یونان است. حداقل سرمایه سهام برای این نوع شرکت 60.000 یورو می باشد و باید از همان ابتدا به طور کامل پرداخت شود، و سرمایه شخصی در سهام با ارزش اسمی از 0.30 یورو تا 100 یورو می باشد. مقدار سهامی که توسط افراد سرمایه گذاری می شود مسئولیت هر سهامدار را مشخص می نماید.

شرکت با مسئولیت محدود EPE

شرکت با مسئولیت محدود در یونان به دلیل کمترین سرمایه سهام مورد نیاز (4500 یورو) و تشریفات کمتری که برای تأسیس آن وجود دارد، توسط شرکت های کوچک و متوسط ترجیح داده می شود. مانند شرکت محدود شده توسط سهام، مسئولیت سهامداران با توجه به میزان سرمایه سرمایه گذاری شده تعیین می شود.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری با روش کارآفرینی

کشور یونان با توجه به سیاست های خود از افرادی که می خواهند ایده هایشان در جهت راه اندازی کسب و کار که موجب اشتغال بسیاری می شود، استقبال می کند و به همین دلیل این روش مهاجرتی را، کشور یونان پی ریزی کرده است. همه متقاضیانی که دارای یک بیزنس پلن جدید و خلاقانه می باشند و توانایی مقابله با موانع و سختی های موجود در مسیر سرمایه گذاری در کشور غریبه  را دارند اگر قدم در این راه بگذارند، قطعا روز به روز شاهد موفقیت و سوددهی بالایی خواهند بود. بیزنس پلن هایی  که می توان در کشور یونان اجرا و پیاده سازی کرد در توصیفات زیر خلاصه شوند:

 • طرح دقیق و جامعی از بیزنس پلن ارائه شود
 • هدف معینی پشت بیزنس پلن باشد
 • برنامه مدونی برای بازاریابی ارائه شود
 • شناسایی رقبا
 • دارا بودن هزینه مورد نیاز
 • برنامه برای مدیریت کسب و کار
 • در نظر گرفتن نیاز یونان در زمان اجرای ایده کسب و کار

سرمایه گذاری در یونان از طریق استارت آپ

سرمایه گذاری در یونان از طریق استارت آپ یکی دیگر از روش هایی است که دولت با انجام آن قصد ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری و با رشد آن ایجاد اشتغال و کارآفرینی را دارد. همانطور که می دانید ماهیت استارت آپ باید شامل یک ایده جدید، خلاقانه و نوآورانه باشد که بتواند تغییرات مثبتی در شرایط فعلی ایجاد کند که اغلب استارت آپ ها در حوزه دیجیتال هستند تا ضمن تسریع امور، کارها را آسان تر نمایند. ایده های مطرح شده ضمن جدید بودن باید قابلیت اجرایی شدن داشته باشند و در صورتی که غیر قابل اجرا باشد قطعاً توسط دولت پذیرفته نمی شود. در حال حاضر کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که پذیرای استارت آپ ها بوده و به افرادی که قصد راه اندازی یک استارت آپ داشته باشند از ابتدا اقامت دائم نیز ارائه می نماید و مورد استقبال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور به حساب می آید.

سرمایه گذاری از روش تمکن مالی در یونان

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت از برنامه سرمایه گذاری در یونان روش تمکن مالی یا خودحمایتی می باشد. در این روش اجازه اقامت کشور یونان برای اتباع خارجی صادر می شود که از نظر مالی مستقل باشند و نشان دهند که در کشورشان درآمدی ماهیانه بیش از 2000 یورو دارند. این نوع اقامت به جزو شخص اصلی برای همراهان او نیز صادر می شود. در علم مهاجرت همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال تلقی می شود. در صورتی که فرد متقاضی تمایل داشته باشد برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست اقامت دهد به ازای همسر 25 درصد و به ازای هر فرزند 15 درصد به میزان درآمدی که باید نشان دهند افزوده خواهد شد. این نوع اقامت برای اشخاص به مدت دو سال صادر می گردد و پس از آن دارندگان می توانند هر سه سال یک بار آن را تمدید نمایند. افرادی که اقامت یونان از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی را دریافت می کنند باید در نظر داشته باشند که حداقل 6 ماه از سال را باید در این کشور حضور داشته باشند تا در زمان تمدید اقامت خود با مشکلی مواجه نشوند. کل پروسه خذ ویزا 10 تا 14 هفته به طول می انجامد. برای دریافت اجازه اقامت یونان از روش تمکن مالی متقاضیان باید:

 • برای اخذ ویزای نوع D یونان اقدام نمایند: ویزای یونان یه شکل ویزای بلند مدت نوع D یونان هنگام درخواست اقامت لازم است. هزینه آن 180 یورو است و صدور آن معمولاً 15-20 روز طول می کشد.
 • شماره شناسایی مالیاتی یونان را دریافت نمایند: شماره شناسایی مالیات در یونان صادر می شود. این کار را می توان به طور مستقل یا از طریق وکیل (که از قبل وکالت نامه به وی اعطا می شود) انجام داد. متقاضی به کمک حقوقی نیاز خواهد داشت و وکیل یونانی به عنوان ضامن وی عمل خواهد کرد.
 • افتتاح حساب در یک بانک در یونان: پس از افتتاح حساب بانکی، متقاضی باید حداقل 24000 یورو برای خود و وجوه اضافی برای خانواده واریز کند.
 • اقدام برای اخذ اقامت: مدارک لازم برای اخذ اقامت شخصاً یا از طریق مشاوران مهاجرتی به خدمات مهاجرت یونان ارسال می شود. بررسی سند 2-3 ماه طول می کشد.
 • ارسال اثر انگشت: اثر انگشت را می توان در همان روز ارسال اسناد یا حداکثر 30 روز پس از آن ارسال کرد. زمان تحویل برنامه از روز ارسال اثر انگشت محاسبه می شود.

سرمایه گذاری در یونان

مالیات سرمایه گذاری در یونان چقدر است؟

مالیات را باید موضوع مهمی در پروسه سرمایه گذاری یونان دانست که همه فعالان در این حوزه با آن سروکار دارند. مالیات سرمایه گذاری در یونان به افرادی تعلق می گیرد که اقامت این کشور را اخذ نکرده و فقط با هدف سرمایه گذاری، قدم به کشور یونان گذاشته اند. مالیاتی که این دسته از افراد باید پرداخت نمایند، مالیات بردرآمد بوده که از 22 درصد به بالا می باشد. متقاضیانی که بعد از خرید ملک، اقدام به اجاره آن می کنند نیز مشمول پرداخت مالیات شده و 11 الی 33 درصد از اجاره که پرداخت می نمایند را باید به عنوان مالیات به کشور یونان بدهند. یکی دیگر از بخش هایی که شامل مالیات می شود، سود سرمایه بوده که درصد این مالیات به 15 می رسد. لازم به ذکر است که این میزان نرخ مالیات تنها برای افرادی می باشد که تصمیم به اخذ اقامت یونان ندارند و از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شده تا به هدف خود که سرمایه گذاری می باشد، برسند.

بررسی ریسک سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در هر کشوری به دلیل وجود نوسان ها، با ریسک های بسیاری همراه است و اوضاع در کشور یونان نیز به همین شکل پیش می رود. هر چه ثبات اقتصادی کشور ها بیشتر باشد، به همان میزان درصد ریسک سرمایه گذاری هم کاهش می یابد. ریسک سرمایه گذاری در یونان در مواردی همچون مصادره اموال معنا پیدا می کند و در صورت ناآگاهی از شرایط و قوانین کشور یونان و روش های سرمایه گذاری، خطرات جدی افراد سرمایه گذار را تهدید می کند و ممکن است که در این راه همه سرمایه خود را از دست بدهند. بهترین راه برای نجات از این پیشامد، کسب اطلاعات کافی از قوانین موجود در کشور یونان و برقراری ارتباط با مردم این کشور برای دریافت راهنمایی و اطلاعات کاربردی در جهت سرمایه گذاری کم ریسک می باشد.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری در یونان

فرصت های سرمایه گذاری در یونان قابل اجرا در بخش های مختلفی است. به دلیل وجود صنعت های متعدد در این کشورکه بسیاری از آنها دارای رونق بسیار خوبی است، شرایط ایده آلی را برای سرمایه گذاری به وجودآمده است. بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کشور یونان را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • راه اندازی شرکت داروسازی
 • راهنمای گردشگری
 • راه اندازی سردخانه میوه و مواد غذایی از جمله مرغ، ماهی و بوقلمون
 • را اندازی خشک شویی و شرکت خدماتی
 • اداره باشگاه ورزشی
 • تاسیس مشاغل آنلاین
 • تاسیس رستوران و کافه
 • سرمایه گذاری در حوزه انرژی
 • راه اندازی اقامتگاه و هتل ها
 • راه اندازی کارخانه سنگ (نیازی به اخذ مجوز ندارد و دارای سود بالایی است)
 • خرید کشتی یا قایق کروز برای حمل و نقل بار دریایی و توریست
 • راه اندازی فروشگاه پوشاک

اخذ اقامت دائم و تابعیت یونان از روش سرمایه گذاری

همانگونه که در مطالب بالا گفته شد متقاضیان برای اخذ اقامت می توانند از روش ویزای سرمایه گذاری یونان اقدام نمایند. یونان به دلیل بحران و ضعف اقتصادی برنامه های بسیاری برای جذب سرمایه گذار قرار داده است. یونان هم به مانند کشورهای دیگر اروپا مانند فرانسه، اسپانیا، اتریش و.. جزو کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود و کسانی که دارای پاسپورت یونان هستند این شرایط برای آن ها فراهم می شود تا آزادانه در اروپا رفت و آمد داشته باشند. همان گونه که گفته شد افراد از راه های گلدن ویزا یونان با سرمایه گذاری حداقلی 250 هزار یورو می توانند پاسپورت یونان را دریافت نمایند که این اخذ پاسپورت به معنی داشتن اقامت اروپا می باشد. افرادی که در یونان اقامت دارند می توانند پس از هفت سال زندگی برای اخذ تابعیت و گذرنامه یونان اقدام نمایند. هنگامی که متقاضیان تابعیت را دریافت می کنند این شرایط برای آن ها فراهم می شود و می توانند سرمایه خود را خارج نمایند.

هزینه زندگی در یونان

به طور کلی هزینه زندگی در یونان خیلی زیاد نیست. بودجه ای بالغ بر 5000 یورو در سال می تواند برای شما در طول سال کافی باشد. اما این هزینه های محل اقامت را پوشش نمی دهد. رستوران ها انواع مختلفی دارند که می توان غذاهای مناسب با توجه به فرهنگ و مذهب را با قیمت مناسب تهیه کرد. قیمت برخی از محصولات ضروری برای زندگی در یونان، در جدول زیر آورده شده است:

عنوان

هزینه

غذا، رستوران ارزان قیمت

12.00 یورو

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط، سه وعده

40.00 یورو

آب

0.50 یورو

شیر (1 لیتری)

1.36 یورو

قرص نان تازه سفید

1.03 یورو

برنج (1 کیلوگرم)

1.89 یورو

تخم مرغ (12 عدد)

3.46 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

9.62 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

7.59 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

10.04 یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

1.20 یورو

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

407.52 یورو

اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

344.75 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

704.64 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

643.42 یورو

مزایای سرمایه گذاری در یونان

مهاجرت و سرمایه گذاری یونان مانند دیگر کشورها دارای معایب و مزایایی می باشد که در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. این مقاله توسط بخش تحقیق و پژوهش موسسه ملک پور تهیه و تدوین گردیده است و هر گونه استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.

مزایای سرمایه گذاری در یونان

 • عضویت و حضور یونان در حوزه شنگن این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند تا پس از اخذ اقامت به صورت آزادانه در اتحادیه اروپا به رفت و آمد بپردازند.سرمایه گذاری در استرالیا
 • با توجه به پایین بودن هزینه های سرمایه گذاری در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، این شرایط برای افرادی که تمایل به مهاجرت به اروپا را دارند ولی تمایل به سرمایه گذاری های کلان را ندارند مفید می باشد.
 • بر اساس موقعیت جغرافیای یونان و محل قرارگیری این کشور که در پیوند 3 قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار دارد باعث گردیده که متقاضیان بتوانند در کمترین زمان به این 3 قاره سفر نمایند.

 

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری دریونان

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور یونان را دارند باید قبل از هر گونه اقدام به بررسی استانداردهای سرمایه گذاری، بپردازند، زیرا با بررسی این موضوع می توان به این مهم دست یافت که آیا کشور یونان می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی باشد؟ رعایت و حفظ استانداردهای سرمایه گذاری اصلی ترین قسمت سرمایه گذاری می باشد که موجب ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران خارجی می شود.، از مهم ترین نکات که متقاضی باید برای سرمایه گذاری به آن توجه نماید میزان نرخ مصادره اموال عمومی در یونان می باشد که از شماره 1 تا شماره 7 تقسیم بندی می گردد و هر چه این عدد به سمت بالا برود میزان امنیت سرمایه برای سرمایه گذاران خارجی کاهش می یابد. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال در کشور یونان را مشاهده می نمایید که نشان می دهد نرخ مصادره اموال در سال 2019 عدد 1 است که نشان دهنده شرایط بسیار عالی امنیت اموال سرمایه گذاران خارجی می باشد و می توان به این نتیجه رسید که کشور یونان بستر ایده آل و امنی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است.

نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال یونان

بررسی شاخصه های اقتصادی تاثیرگذار در سرمایه گذاری یونان

از دیگر مواردی که سرمایه گذاران باید قبل از هر گونه اقدام برای سرمایه گذاری در یونان به آن توجه بسیاری داشته باشند و به بررسی آن بپردازند، شاخصه های تاثیرگذار اقتصادی در یونان می باشد که می توان از مهم ترین این شاخصه ها به نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ تولید ناخالص داخلی، نرخ مالیات و.. اشاره نمود. متقاضیان باید به این موضوع توجه نمایند که این شاخصه ها را باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهند، با بررسی نرخ تولید ناخالص داخلی می توانند متوجه وجود صنایعی که در یونان تاثیرگذار هستند شوند، با بررسی نرخ بیکاری، میزان نیروهای کار حرفه ای و متخصص در یونان را متوجه می شوند و با بررسی نرخ مالیات در کشور یونان به این مهم دست می یابند که میزان مالیات بر درآمد در سرمایه گذاری مورد نظر به چه مقدار می باشد. در این قسمت برای شما عزیزان نمودار نرخ بیکاری و نمودار تولید ناخالص داخلی کشور یونان را قرار داده ایم:

نرخ بیکاری

ترخ بیکاری یونان 2022

تولید ناخالص داخلی

از مهم ترین موارد تاثیرگذار در امر اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری بررسی میزان و مقدار سرانه تولیدات داخلی یونان و میزان سود از تولیدات داخلی می باشد. بر اساس داده های رسمی بانک جهانی، تولیدات ناخالص داخلی در یونان در سال 2019 به 209.85 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. ارزش تولید ناخالص داخلی یونان 0.18 درصد از اقتصاد جهان را نشان می دهد.

نرخ بیکاری2022 یونان

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری در یونان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


پرسش های متداول در زمینه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

روش خرید ملک در یونان به چه میزان سرمایه نیاز دارد؟

خرید ملک در یونان با قیمت ۲۵۰ هزار یورو امکان پذیر است که منجر به اخذ اقامت کشور یونان برای شخص اصلی و خانواده وی (همسر و فرزندان تا ۲۲ سال)، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر وی می شود.

شرط حضور در روش خودحمایتی در یونان چند ماه در سال است؟

در روش خودحمایتی یونان فرد می تواند در تمام سال در یونان زندگی کند یا به طور کل در این کشور نباشد. حضور 7 روز در سال در کشور یونان در روش خودحمایتی کافی می باشد.

آیا یونان کشور مطمئنی برای خرید اوراق قرضه و اخذ اقامت است؟

یونان به دلیل ضعیف بودن اقتصاد به طور کلی کشور مناسبی برای مهاجرت از نوع سرمایه گذاری نمی باشد. کشورهای اتریش، پرتغال، سوئیس و... کشورهای مناسب تری برای سرمایه گذاری می باشند.

آیا خودحمایتی و خرید ملک یونان شرط حضور دارد؟

در هر دو روش مذکور،‌ متقاضی ملزم به رعایت شرط حضور نیست و می تواند در کشورهای حوزه شنگن به راحتی رفت و آمد و زندگی کند.

سخن پایانی

استانداردهای سرمایه گذاری در یونان، روش های اصلی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری اعم از ثبت شرکت، اقامت یونان از طریق خرید ملک و تمکن مالی و گلدن ویزای یونان در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داده شد. سرمایه گذاری یکی از روش های اصلی مهاجرت به یونان به شمار می رود. به دلیل حضور یونان در اتحادیه اروپا و به دلیل نیاز این کشور به سرمایه گذار خارجی، مهاجرت به اروپا از طریق این کشور یک راه آسان و مطمئن به شمار می رود. اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری از روش های مختلف امکان پذیر می باشد که اصلی ترین آن ها روش خودحمایتی یونان و خرید ملک در یونان می باشد. در روش خودحمایتی شخص با اثبات میزان دارایی و تمکن مالی مناسب می تواند اقامت این کشور را به دست آورد. در روش خرید ملک متقاضی با خرید حداقل 250 هزار یورو ملک در یونان می تواند در این کشور سرمایه گذاری را انجام دهد و اقامت یونان را اخذ نماید. موسسه MIE با سال ها تجربه در امور مهاجرت از جمله سرمایه گذاری می تواند به شما متقاضیان سرمایه گذاری در یونان و دیگر کشورها، کمک نماید تا مهاجرتی با کیفیت داشته باشید. همچنین می توانید مقالاتی مرتبط با سرمایه گذاری در یونان را در سایت های موسسه مطالعه نمایید. با برقرای تماس با موسسه می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، شرایط مهاجرتی خود در مورد مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری را با مشاورین با تجربه موسسه ملک پور در میان بگذارید تا آن ها با بررسی بهترین روش و نوع مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد دهند. همچنین با تکمیل فرم تماس نیز مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان ارائه می گردد. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در قسمت "ثبت پرسش" مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کاظمیان
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خیلی خوبتون. راستش با توجه به شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در یونان فعلا نمیخوام سرمایه خودم رو به این کشور منتقل کنم. خواستم بدونم آیا می تونم با خودحمایتی وارد این کشور بشم و بعد از مدتی ثبت شرکت کنم و درآمد کسب کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز، در صورتی که بتوانید تمکن مالی خود را اثبات نمایید این امکان برای شما وجود دارد تا با برنامه خودحمایتی وارد این کشور شوید. برای اثبات تمکن مالی شما باید دارایی های نقد و غیر نقد ارائه کنید و درآمد ثابت نشان دهید.
زیبا
گلدن ویزای یونان رو چطوری میشه دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با خرید خانه به ارزش حداقل 250 هزار یورو می توانید گلدن ویزای یونان را دریافت کنید.
مصطفی رضوانی
سلام دوتا سوال داشتم یک اینکه اون قسمت که نوشته شد با 95 هزار یورو میتونیم پاسپورت یونان را بخریم به چه گونه هست و چقدر زمان میبره. دوم اینکه تو شرایط خود تامین حتما باید درآمدی از کشور مبدا باشه؟ مثلا نمیشه با پول نقد خود تامینی رو انجام داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از سوال بسیار خوبتان درمورد خرید پاسپورت اون اطلاعات اصلاح شد و درست نبودند که به 95 هزار یورو پاسپورت یک کشور اروپایی که در شنگن هم هست را بخرید. در مورد خودحمایتی بلی شما باید در کشور مبدا درآمد غیرفعال داشته باشید در کنار پول نقدی که در حساب نشان می دهید. موفق باشید.
محمد جواد کشاورز
سلام من 40 ساله و سرمایه ای حدود 180 هزار یورو دارم میخواستم از طریق سرمایه گذاری پاسپورت بگیرم امکان پذیره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کشور و گرفتن پاسپورت، مبلغ 250 هزار یورو است.
سپهر
سلام من به نبال ثبت نوعی شرکت در یونان هستم که شرکت محدود شده به وسیله سهام هست میخواستم بدونم حداقل سهامی ک باید داشته باشم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل سرمایه سهام برای این نوع شرکت 60.000 یورو می باشد و سرمایه شخصی در سهام با ارزش اسمی از 0.30 یورو تا 100 یورو است.
مهدی صادقی
سلام از چه راهایی میشه داخل یونان سرمایه گذاری کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب به طور کلی شما می توانید از طریق یکی از راه های زیر اقدام به سرمایه گذاری در کشور یونان کنید: از طریق خرید ملک از طریق برنامه خودحمایتی از طریق ثبت شرکت از طریق کارآفرینی از طریق راه اندازی بیزنس و استارتاپ از طریق خرید اوراق قرضه
مرتضی
میخواستم بدونم سرمایه گذاری در چه کشوری بسیار سود و مزایای بالایی برای متقاضی خواهد داشت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اینکه چه مبلغی را برای سرمایه گذاری موجود داشته باشید بسیار مهم است اما اگر سرمایه سرمایه محدودی دارید با مبلغ250 هزار یورو و خرید ملک در یونان می توانید به گلدن ویزای این کشور دست پیدا کنید.
سجاد
خرید ملک هم راه گرفتن اقامت کشور یونان به حساب میاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله با خرید ملکی که ارزش آن حداقل 250 هزار یورو باشد می توانید اقامت این کشور را برای خود و خانواده تان را به دست آورید.
آوا دارابی
برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی لازم است چقدر درآمد داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
لازم است ثابت کنید که در ماه2000 یورو درآمد خواهید داشت.
نسیم حسینی
هزینه های زندگی در یونان چقدر می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های زندکی در یونان بالا نیست به عبارتی با داشتن مبلغ5000 یورو می توانید هزینه های معمول زندگی بغیر از مسکن را تامین کنید.
یعقوب لاهیجانی
امکانش هست از طریق خرید مغازه یا فروشگاه اقامت این کشور رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خرید ملک باید در پروژه هایی صورت بپذیر که مورد تایید دولت باشد. و حداقل مبلغ هم 250.000 یورو است
Nahid
در سرمایه گذاری ازروش ستارتاپ چه ریسک هایی وجود دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز استارت آپ چون براساس ایده های نو است این امکان وجود دارد که این برنامه ها به سود دهی نرسند یا حتی طرح و ایده شما از همان ابتدا پذیرفته نشوند.
معینی
سلام بابت مقاله خوبتون تشکر میکنم آیا امکان بازگشت سود بعد از چند سال در هر یک از این روش ها وجود دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً در پروسه اقامت کشورها پازل را طوری می چینند که همان ابتدا و سود و اقامت باهم نیست. اما اگر شما اول اقامت بگیرید و سپس بیایید مثلا در مک دونالد و... فرانچایز بکنید قاعدتا سود های خوبی را می توانید دریافت بکنید.
محمد ترابی
سلام میخواستم از طریق گلدن ویزای یونان به این کشور مهاجرت کنم به طور کلی هزینه های زندگی در یونان چطوری هست آیا هزینه های زندگی بالاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به طور کلی هزینه های زندگی در یونان نسبت به سایر کشور های عضو شنگن بسیار مناسب بوده و از کشور های ارزان برای زندگی در اروپا محسوب می گردد.
مسعود رحمتی
سلام میشه بفرمایید در روش خودحمایتی سوئیس چه مدت از سال رو باید در این کشور حضور داشته باشند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام نیاز است که حداقل7 روز از سال را در این کشور حضور داشته باشید.
بهرام
سلام وقت بخیر آیا برای سرملیه گذاری در کشور یونان محدودیت سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با حداقل سن 18 سال برای عموم سرمایه گذاری ها می توانید اقدام نمایید مخصوصا پروسه های خرید ملک.
شیوا هدایت
سلام روزتون بخیر روش خود حمایتی شرط حضور هم داره؟ چه مدت باید توی این کشور باشیم تا برای اقامت به مشکل نخوریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای روش خود حمایتی 7 روز از سال را باید در این کشور حضور داشته باشید.
شهاب منصوری
سلام من میخواستم بدونم نرخ مالیات برای سرمایه گذاری در یونان چقدر هست؟ من شنیدم نرخ مالیات این کشور خیلی زیاده
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود بله نرخ مالیات در این کشور کمی بالاست و بستگی به نوع سرمایه گذاری شما بین 9 تا 33% و یا 15 درصد متغیر می باشد.
نیما
سلام روز بخیر میشه در مورد مالیات توی یونان توضیح بدید کن شنیدم نرخ مالیات در این کشور خیلی بالاست درسته؟ اگه یه ملک بخریم و اجازه بدیم از اجاره دریافتی باید مالیات بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز نرخ مالیات بر درآمد 22% هست و اگر ملکی برای اجاره بدهید 11 الی33 % اجاره آن بستگی به نوع ملک به عنوان مالیات خواهد بود.
mina
با سلام و درود میخواستم با ثبت شرکت در یونان برای دریافت اقامت اقدام کنم میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز ثبت شرکت در این کشور منجر به اقامت نمی گردد و تنها سرمایه گذاری به شمار می رود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
hamid
حداقل مبلغی که با خرید ملک میشه به اقامت یونان رسید چقدر است ؟ چه کسانی رو می تونیم با خودمون همراه ببریم؟چه مدت طول میکشه تا بشه از این طریق به ویزا برسیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز حداقل مبلغ سرمایه گذاری 250 هزار یورو است. با خرید ملک در یونان علاوه بر شخص اصلی همسر و فرزندان تا سن 21 سالگی نیز اقامت دریافت می کنند. فرزندان بالای 21 سال در صورتی که بتوانند نشان دهند به خانواده خود وابستگی دارند می توانند اقامت دریافت کنند معمولا فرایند درخواست اقامت40 روزه است.
مشاوره رایگان