کارآفرینی در امارات

2 نظر

کارآفرینی در امارات

کارآفرینی در امارات، مهاجرت به امارات، راه مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری و شرایط اقامت امارات از طریق کارآفرینی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا می توان به راحتی در امارات کسب و کار راه اندازی کرد؟ آیا کارآفرینی در امارات موجب اخذ اقامت امارات می شود؟ برای راه اندازی کارآفرینی در امارات چه مدارکی مورد نیاز است؟ در این مقاله سعی داریم شما را با راه و روش مهاجرت از طریق کارآفرینی در امارات آشنا سازیم. لطفاً تا آخر مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات لازم جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را کسب کنید. کشور امارات با عمان و عربستان دارای مرز خاکی و با ایران و قطر مرز دریایی دارد. همراهان گرامی در این مقاله اطلاعاتی درباره کارآفرینی در امارات را شرح می دهیم. لطفاً تا انتهای مقاله همراه ما باشید، همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی راه و روش های مهاجرت می توانید به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه کرده و با مشاورین خبره موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در امارات
 • بررسی استانداردهای و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در امارات
 • انواع کارآفرینی در امارات
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در امارات
 • اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت
 • سوالات متداول راجع به کارآفرینی در امارات
 • سخن پایانی در خصوص کارآفرینی در امارات

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکمدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در امارات

شرکت های کوچک و متوسط در امارات که 98 درصد از کل شرکت های فعال در متحده عربی را تشکیل می دهند، مانند ستون فقرات اقتصاد امارات می مانند. کارآفرینان سنگ بنای موفقیت اقتصادی و موتور اصلی رشد هستند. کارآفرینان جهت اخذ ویزای استارت آپ امارات شرایط کارآفرینی در امارات متحده عربی را می بایست دارا باشند و با داشتن ایده های نوآورانه و تیم حرفه ای برای شروع کار، درباره اسناد و مدارک باید اطلاعات لازم را داشته باشند. شرکت های تازه تأسیس برای جلوگیری از هزینه های بالا در هنگام رشد تجارت خود نیاز به هفت سند مهم دارند که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

 • مجوز تجارت: پروانه تجارت مانند شناسنامه برای یک شرکت می باشد. مجوز تجارت شامل سه صفحه است که در صفحه اول نام قانونی شرکت، نوع فعالیت قانونی، تاریخ صدور و انقضا، شماره پروانه، شماره ثبت، آدرس شرکت، مشخصات تماس و در صفحه دوم مشخصات شرکا از قبیل: نام، ملیت و درصد سهم شرکا و صفحه سوم حاوی اطلاعاتی در مورد سرمایه شرکت است.
 • آیین نامه شرکت: مهم ترین سند حقوقی هر شرکت آیین نامه شرکت است که چگونگی اداره یک شرکت را تعریف می کند که وظایف و مسئولیت های اعضای اصلی شرکت از جمله هیأت مدیره را تعیین می کند.
 • کارت تأسیس: یکی دیگر از اسناد مهم در فعالیت یک نهاد تجاری در امارات متحده عربی است. این کارت به یک شرکت امکان می دهد تا مجوز ویزا را برای کارکنان مهاجری که استخدام می کند بدست آورد. اگر شرکت ها این کارت را نداشته باشند نمی توانند برای ویزای کارمندان خود اقدام کنند. جهت دریافت کارت تأسیس شرکت می بایست در اداره کل اقامت و امور خارجه ثبت نام کنند.
 • توافق نامه عدم افشا: شرکت ها موظف هستند اطلاعاتی از قبیل: لیست مشتریان، برنامه قیمت گذاری و مواردی مشابه را محافظت کنند.
 • قرارداد کارمندان: شرکت ها می بایست برای کارمندان خود قرارداد کاری تنظیم کنند. قرارداد کارمندان در وزارت کار امضا و ثبت شده است.
 • گواهی ثبت علامت تجاری: کارآفرینان برای دریافت حقوق انحصاری در مورد لوگوی تجاری و یا نام شرکت می بایست در دفاتر علائم تجاری وزارت اقتصاد، گواهی ثبت علامت تجاری را دریافت کنند.
 • حمایت از دارایی ها: جهت حمایت از دارایی های شرکت توصیه می شود حمایت از دارایی شرکت صورت گیرد که می بایست مطابق با قوانین امارات متحده عربی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت راه اندازی شرکت در امارات:

 • اسناد عمومی: تکمیل فرم مجوز، کپی طرح تجاری، تفاهم نامه محضری، کپی پاسپورت مدیران و شرکا
 • کپی مدرک تحصیلی
 • مطالعه امکان سنجی تجارت
 • نمایه شرکت موجود
 • تکمیل فرم مناسب مشخصات پروژه سرمایه گذاری
 • کپی گواهی ثبت، گواهی ثبت نام، تفاهم نامه و اساسنامه
 • قطعنامه اصلی هیأت مدیره که تعهد مالی شعبه را تضمین می کند.
 • وکالت نامه یک نماینده قانونی و کپی پاسپورت آنها
 • اظهارات بانکی 3 ماه گذشته شرکت مادر

همراه گرامی محصولی بسیار عالی در موسسه ملک پور به نام راهنمای گام به گام اخذ اقامت وجود دارد. در این پکیج اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت توضیح داده شده است این مجموعه بسیار ارزشمند می تواند اطلاعات مفیدی به شما در زمینه مهاجرت بدهد.

گام به گام تا اخذ اقامت

بررسی استانداردهای و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در امارات

کارآفرینانی که قصد سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به عنوان مهاجر بین المللی دارند، می بایست با تحقیق و بررسی فراوان و مشورت با کارشناسان خبره در امر مهاجرت شاخصه ها و استانداردهای سرمایه گذاری را بشناسند و از میزان ریسک سرمایه گذاری در کشور مورد نظر آگاه باشند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. استانداردهای سرمایه گذاری عبارتند از: مصادره اموال و نرخ فساد و شاخصه های سرمایه گذاری عبارتند از: نرخ بیکاری، نرخ بهره بانکی، رشد سرمایه گذاری، تولید ناخالصی و تورم.

 • مصادره اموال: مصادره اموال بین دو رقم 1 الی 7 بررسی می شود. هرچه رقم مصادره اموال کشوری به 1 نزدیک باشد ریسک بسیار پایین در سرمایه گذاری نشان داده می شود. هر چقدر رقم نمودار به عدد 7 نزدیک باشد، نشان دهنده ریسک سرمایه گذاری بالا در آن کشور می باشد. در نمودار زیر رتبه مصادره اموال در امارات آورده شده است.

کارآفرینی در امارات

 • نرخ کنترل فساد: یکی دیگر از عوامل مهم در سرمایه گذاری که می توان نام برد، نرخ کنترل فساد می باشد. هر چقدر نمودار به عدد 2.5+ نزدیک باشد، کشور از نظر سرمایه گذاری امن است. اما هر چه به 2.5- نزدیک باشد، کشور از نظر سرمایه گذاری ناامن تر می شود. نرخ فساد در کشور امارات در نمودار زیر آورده شده است.

کارآفرینی در امارات

 • تولید ناخالصی: در زیر نمودار تولید ناخالصی در 10 سال متوالی در امارات آورده شده است:

کارآفرینی در امارات

 • تورم: تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده را تورم می نامند. در نمودار زیر میزان تورم در کشور امارات نشان داده می شود:

کارآفرینی در امارات

انواع کارآفرینی در امارات

کار آفرینی در امارات در شرکت های مختلفی امکان پذیر است که انواع آن ها در فهرست زیر آورده شده است:

 • مالکیت انحصاری: این نوع شرکت متعلق به یک نفر است که بر تمام فعالیت های خود کنترل دارد. این نوع شرکت ساده ترین شکل ساختاری شرکت ها در امارات متحده عربی می باشد و کارآفرینان خارجی می توانند تنها با داشتن اجازه اقامت در امارات شرکت را ایجاد کنند.
 • شرکت با مسئولیت محدود: این نوع شرکت بیشترین تقاضا را برای کارآفرینان در امارات متحده عربی دارد. در این نوع شرکت هیچ گونه سرمایه مشارکتی پیش بینی نشده است. برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود تنها داشتن سرمایه سهام کافی است که توسط سهام داران شرکت تصمیم گیری می شود.
 • شرکت سهامی خاص: این نوع شرکت حداقل از 3 سرمایه گذار و با حداقل سرمایه 5،000،000 درهم تشکیل می شود. تأسیس یک شرکت سهامی خاص می بایست توسط وزارت اقتصاد تصویب شود.
 • شرکت سهامی عام: این نوع شرکت به عنوان یک شخص حقوقی تعریف می شود و با حداقل سرمایه 30،000،000 درهم تشکیل می شود.
 • شرکت مدنی: مشاغل شناخته شده مانند پزشک، حسابدار، مهندس و وکیل می توانند یک شرکت مدنی تأسیس کنند.
 • شرکت مشارکت: در این نوع شرکت، مالکیت توسط دو یا چند نفر شریک تقسیم می شود که سود و زیان بر اساس میزان سهم آن ها تقسیم می شود.
 • شعبه یک شرکت خارجی: شرکت ها می توانند در امارات متحده عربی شعبه بزنند. شعبه موظف است فعالیت تجاری شرکت مادر خود را انجام دهد.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در امارات

کارآفرینان جهت راه اندازی کسب و کار خود در امارات می بایست مراحل زیر را در نظر داشته باشند.

 • تصمیم بگیرند که چه کالا یا محصولی ارائه می دهند: اولین قدم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین در امارات این است که کارآفرین تصمیم بگیرد چه محصول یا خدمتی می خواهد ارائه دهد. کارآفرینان می توانند کالایی را ارائه دهند که منجر به رقابت شدید در بازار امارات شود و یا می توانند به دنبال محصول یا خدماتی باشند که در بازار امارات در دسترس نیست.
 • یک برنامه تجاری قوی ارائه دهند: طرح تجاری قوی پایه و اساس فعالیت های کارآفرینان در امارات است. در صورتی که کارآفرینان تمایل داشته باشند در بازار رقابتی امارات وارد شوند، به یک طرح تجاری مناسب نیاز دارند که در آن تک تک جزئیات به طور گسترده در نظر گرفته شده باشد.
 • بودجه لازم برای راه اندازی کسب و کار را تأمین کنند: کارآفرینان می بایست میزان مبلغی را که قصد دارند به عنوان سرمایه هزینه کنند، مشخص و تأمین کنند. بانک های مختلفی در امارات متحده عربی وام های تجاری را برای شرکت های نوپا ارائه می دهند.
 • نوع مجوز را مشخص کنند.

پروانه کسب و کار به نوع فعالیت تجاری بستگی دارد. سه نوع پروانه کسب وجود دارد:

پروانه بازرگانی: جهت فعالیت های تجاری

پروانه صنعتی: برای فعالیت های تولیدی یا صنعتی

مجوز حرفه ای: برای ارائه دهندگان خدمات و حرفه ای ها در تجارت

کارآفرینان پروانه کسب را می بایست از وزارت توسعه اقتصادی کسب کنند.

 • هزینه های تجارت را مشخص کنند: هزینه های تجارت کارآفرینان به میزان کار و منطقه ای که قصد دارند در آن تجارت خود را راه اندازی کنند بستگی دارد.
 • زمان لازم برای راه اندازی مشاغل را در نظر بگیرند: بسته به حوزه قضایی اعم از منطقه اصلی و یا منطقه آزاد، معمولاً حدود 7 الی 10 روز برای شروع فعالیت در امارات طول می کشد.

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

امارات متحده عربی کشوری نفت خیز و قطب اقتصادی در خاورمیانه به شمار می رود. در برخی از مناطق آزاد تجاری در امارات متحده مالیات صفر می باشد. کارآفرینان که با ویزای استارت آپ امارات شرایط کارآفرینی در امارات را رعایت می کنند و با ثبت شرکت در امارات، اقامت کارآفرینی دبی را طلب می کنند می توانند با پرداخت سرمایه به میزان حداقل 5.000.000 درهم اقامت 5 ساله و با پرداخت 10.000.000 درهم اقامت 10 امارات را اخذ کنند و سرمایه گذارانی که از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 1.000.000 درهم در امارات سرمایه گذاری می کنند اجازه اقامت 3 ساله به همراه خانواده شان در امارات را دارند. البته این نوع اقامت قابل تمدید می باشد. و به این صورت است که می بایست حداقل 180 روز بدون وقفه در امارات اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که تابعیت در امارات متحده عربی تنها از طریق تولد و ازدواج با یک شهروند امارات متحده عربی ممکن می شود و با سرمایه گذاری تابعیت امارات را نمی توان اخذ کرد.


سوالات متداول راجع به کارآفرینی در امارات

✅ در کارآفرینی و سرمایه گذاری در امارات چه مواردی مهم است؟

جهت سرمایه گذاری در امارات، توجه به شاخص های سرمایه گذاری (رشد سرمایه گذاری، تورم، نرخ بیکاری، تولید ناخالصی داخلی، نرخ بهره بانکی) و استانداردهای سرمایه گذاری (مصادره اموال و نرخ فساد) مهم می باشند.

✅ جهت ایجاد کارآفرینی در امارات چه شرایطی لازم است؟

هفت سند مهم از شروط لازم کارآفرینی در امارات می باشد که عبارتند از: مجوز تجارت، آیین نامه شرکت، کارت تأسیس، توافق نامه عدم افشا، قرارداد کارمندان، گواهی ثبت علامت تجاری، حمایت از دارایی ها

✅ بعد از سرمایه گذاری در امارات چه مدت زمان برای اخذ تابعیت و اقامت لازم است؟

تابعیت در امارات متحده عربی تنها از طریق تولد و ازدواج با یک شهروند امارات متحده عربی ممکن می شود و با سرمایه گذاری تابعیت امارات را نمی توان اخذ کرد.

✅ حداقل سرمایه لازم در کارآفرینی در امارات چقدر است؟

میزان سرمایه در شرکتهای مختلف در امارات متفاوت می باشد به طور مثال حداقل سرمایه لازم در شرکت سهامی خاص 5،000.000 درهم و در شرکت سهامی عام: 30،000،000 می باشد.


_____________سخن پایانی در خصوص کارآرفرینی در امارات____________

کارآفرینی در امارات، ثبت شرکت و شرایط اقامت امارات از طریق کارآفرینی، چگونگی راه اندازی کسب و کار در امارات، انواع کارآفرینی در امارات در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. سعی کردیم در این مقاله اطلاعاتی جامع و مفید درباره کارآفرینی در امارات ارائه دهیم. در بحث مهاجرت به دلیل وجود حساسیت های موجود می بایست هنگام تصمیم گیری با دقت بالا عمل کرد و حتماً با کارشناسان خبره و مشاورین معتبر مشورت کرد تا به صورت دقیق از شرایط کشور مورد نظر آگاه شد. با توجه به قوانین امارات، اقامت کارآفرینی دبی در مورد اخذ تابعیت به مهاجرین، این کشور را برای افراد بسیاری که قصد اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری دارند نامناسب می کند. به شما پیشنهاد می کنیم که مقالات مربوط به کارآفرینی در استان های کانادا را در وب سایت موسسه ملک پور مطالعه کنید. می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق و مشاوره رایگان با مشاورین مجرب و با سابقه دفاتر موسسه ملک پور تماس بگیرید. همچنین می توانید در انتهای مقاله سوالات و پیشنهادات خود را در قسمت "ثبت پرسش" ثبت کرده و برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت به سوالاتتان پاسخ داده شود.

امتیاز 4.43 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سلماز خشنودی
وقت بخیر من چند تا سوال پیش اومد برام که ممنون میشم پاسخش رو بفرمایید 1. کمترین مبلغ سرمایه گذاری از این طریق چه مبلغیه 2. واقعا باید کار کرد و حضور داشت ؟ یا بدون شرط حضور هم امکان مهاجرت از این طریق هست 3. الان اصلا امارات از طریق کارآفرینی اقامتی به ایرانی ها میده؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عرض ا‌دب و ارادت مبالغ سرمایه گذاری بسته به نوع فعالیت متفاوت خواهد بود که در مقاله این نکته توضیح داده شده است بله شرط حضور دارد در صورت داشتن مجموع شرایط امکان دریافت اقامت موقت رو دارند منتهای مراتب به واسطه کارآفرینی در امارات شما امکان دریافت پاسپورت این کشور رو نخواهید داشت. برای دریافت مشاوره تخصصی و بررسی شرایط خود و یافتن بهترین کشور برای کارآفرینی توصیه میکنم با موسسه تماس بگیرید و از تجربه کارشناسان مجرب مجموعه بهره لازم رو ببرید.موفق باشید
امین اسماعیلی
با عرض سلام وخسته نباشید.برای تولید ابزیانی مثل لابستر در امارات که در دنیا تقاضا دارد میشه سرمایه گذاری کرد.وحداقل سرمایه برای این نوع سرمایه گذاری جه مبلغی هست .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای این برنامه ها حتما باید یک طرح تجاری قوی ارائه بدهید که منافع اقتصادی داشته باشد. در غیر این صورت بهتر است ابتدا از طریق خرید ملک اقامت امارات را دریافت بکنید و بعد از آن اقدام به سرمایه گذاری بفرمایید. موفق باشید
مشاوره رایگان