سیتیزن شیپ کانادا

20 آذر 1401 1 نظر

کشور پیشرفته کانادا با داشتن کیفیت بسیار سطح بالای زندگی، نظام آموزشی عالی، خدمات درمانی مناسب، رفاه اجتماعی و سایر امتیازات دیگر، یکی از کشورهای بسیار ایده آل و پر متقاضی جهت مهاجرت می باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا سیتیزن شیپ کانادا یا به عبارتی شرایط دریافت شهروندی کانادا را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. قوانین موجود در این زمینه برای تمامی ملیت ها یکسان می باشد و افراد مختلف برای دریافت سیتیزن شیپ کانادا باید دارای پنج خصوصیت باشند که عبارتند از داشتن اقامت دائم کانادا، پرداخت مالیات، موفقیت در آزمون شهروندی، تسلط کافی به زبان انگلیسی و سه سال حضور مداوم در کانادا در طی مدت زمان پنج سال. موسسه مشاوره ای MIE با سالها تجربه در زمینه مهاجرت آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان و هرگونه خدمات در زمینه سیتیزن شیپ کانادا به شما متقاضیان عزیز می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت کانادا

 

 

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
سیتیزن شیپی کشور کانادا

سیتیزن کانادا چیست؟

در ابتدا لازم است بدانیم که سیتیزن کانادا چیست؟ بر اساس قوانین موجود در کشور کانادا، با توجه به بندهای سه و چهار مرتبط با قوانین موجود جهت سیتیزن شیپ کانادا، در واقع فردی به عنوان شهروند کانادا یا سیتیزن کانادا شناخته می شود که

 • در این کشور متولد شده باشد و یکی از والدین وی دارای اقامت دائم کشور کانادا بوده و یا تابعیت این کشور را داشته باشد.
 • دارای اقامت دائم کانادا بوده و سپس قبول تابعیت می نمایند.
 • فرد در خارج از کشور کانادا متولد شده است اما یکی از والدین وی دارای تابعیت این کشور است.
 • در صورت تولد از یک والد کانادایی از تاریخ یک ژوئن 1947 تا بحال
 • به فرزندخواندگی در کانادا پذیرفته شدن توسط والد کانادایی از تاریخ یک ژانویه 1947 تا بحال
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

بررسی قوانین اخذ سیتیزن شیپ کانادا

بر اساس قوانین سیتیزن شیپ کانادا، که تحت عنوان R. S. C 1985 شناخته می شود، مشخص می گردد که چه شخصی دارای صلاحیت سیتیزنی کانادا می باشد. این متن به صورت کامل توسط کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE نوشته شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر قانون حرام و دارای پیگرد است. سیتیزن شیپ این کشور عمدتا بر مبنای اصل خاک به شرطی که یکی از والدین در هنگام تولد دارای تابعیت کانادایی باشد، اعطا می گردد. همچنین سیتیزن کانادا تحت اصل خون و اقامت دائم کشور کانادا نیز حاصل می گردد. دارندگان اقامت دائم آن دسته از افرادی می باشند که در یک دوره زمانی مشخص شده در این کشور زندگی کرده و قبول تابعیت نموده اند. قوانین مرتبط با سیتیزن شیپ کانادا بارها دستخوش تغییر گردیده است و آخرین بار نیز در سال 2017 برای 42 مین بار تغییراتی در آن ایجاد گردید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بهترین روش مهاجرت به کانادا

راه های گرفتن سیتیزن شیپ یا شهروندی کانادا

همانگونه که میدانیم راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا و در نتیجه راه های مختلفی جهت دریافت اقامت دائم و سیتیزن شیپ کانادا وجود دارد که برخی از آنها شامل تحصیل، کار، تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهندگی می گردند که در ادامه به صورت مستقل مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق تحصیل

یکی از راه های دریافت سیتیزن شیپ کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به این کشور است. برای انجام این کار شخص باید در ابتدا موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور شود و پس از فارغ التحصیلی بتواند مجوز کار و در نهایت ویزای کار کشور کانادا را دریافت نماید. با کار کردن در کشور کانادا و کسب تجربه، متقاضی وارد یک سیستم امتیازبندی شده و در صورت موفقیت در این سیستم امتیازبندی می تواند اقامت دائم کشور کانادا را بدست آورد. پس از اخذ اقامت دائم، متقاضی در صورت واجد شرایط بودن، می تواند جهت دریافت سیتیزن شیپ کانادا اقدام نماید.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق کار

یکی دیگر از روش های بسیار پرطرفدار جهت مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار است. جهت دریافت ویزای کار کشور کانادا، متقاضیان باید موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای کانادایی شوند. در این صورت شخص وارد کشور کانادا شده و با کسب تجربه وارد سیستم امتیازبندی شده و در صورت موفقیت می تواند به اقامت دائم و سپس سیتیزن شیپی کانادا دست پیدا نماید. اما برخی مواقع شخص ممکن است از همان ابتدا وارد سیستم امتیازبندی شده و با توجه به موفقیت در این سیستم موفق به اشتغال به کار در کانادا شود و از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را بدست آورد، که در این صورت متقاضی می تواند سریعتر برای سیتیزن شیپ کانادا اقدام نماید.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا یکی از کشورهای دارای برنامه های مختلف جهت سرمایه گذاری است که یکی از روش های بسیار پر طرفدار در میان مهاجران می باشد. با توجه به تعدد استان ها در کشور کانادا، هر استان دارای برنامه های سرمایه گذاری و قوانین مختص به خود است. برای انجام این کار، شخص باید در ابتدا ایالت مورد نظر خود را انتخاب نماید، شرایط لازم جهت سرمایه گذاری در آن را فراهم نماید. اکثر برنامه های سرمایه گذاری در این کشور جهت دسترسی به سیتیزن شیپی کانادا، برنامه های کارآفرینی می باشند. جهت انجام این کار متقاضی در ابتدا باید یک طرح تجاری ارائه نموده و اثبات نماید که این طرح برای کشور کانادا پر سود است. در صورت پذیرفته شدن طرح، یک اقامت دو سال جهت پیاده سازی طرح به متقاضی اعطا می گردد و پس از آن وی می تواند اقامت سه سال و در نهایت اقامت دائم کشور کانادا را بدست آورد و در صورت واجد شرایط بودن جهت سیتیزن شیپ کانادا اقدام نماید.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق ازدواج

همانگونه که بیان نمودیم جهت دریافت سیتیزن شیپی کانادا، متقاضی باید بطور حتم دارای اقامت دائم این کشور باشد. افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت کانادا هستند، می تواند برای همسر خود نیز اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا را دریافت نمایند. لذا ازدواج با فرد مقیم دائم کانادا و یا دارای تابعیت کانادا در صورت اثبات این که دو سال از ازدواج و زندگی آن دو با یکدیگر می گذرد و این ازدواج واقعی می باشد، منجر به دریافت تابعیت کشور کانادا می شود.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق تولد

یکی از راه های دسترسی به سیتیزن شیپ کانادا، تولد است. آن دسته از کودکانی که در کشور کانادا متولد می گردند می توانند بر اساس اصل خاک تابعیت این کشور را دریافت نمایند. بر اساس اصل خاک، کودک متولد شده در خاک کشور کانادا می تواند سیتیزن شیپی کانادا را دریافت نماید. در این فرایند، تابعیت والدین بی تاثیر می باشد. در صورتی که شخصی دارای تابعیت کانادا باشد اما در کشور دیگری فرزند خود را به دنیا آورده باشد، در صورت اثبات عمدی نبودن این کار، میتواند سیتیزن شیپی کانادا را برای فرزند خود بدست آورد.

سیتیزن شیپ کانادا از طریق پناهندگی

یکی از روش های دسترسی به سیتیزن شیپ کانادا، روش پناهندگی است. اما پناهنده به آن دسته از افرادی گفته می شود که به علت تفاوت در دین، عقاید، مذهب و غیره ممکن است با خطر مرگ روبرو باشند. با توجه به این که این افراد دیگر نمی‌توانند به کشور خود بازگردند، می توانند درخواست پناهندگی در کشور کانادا را داشته باشند که دولت این کشور پس از بررسی پرونده پناهجویان و برگزاری دادگاه هایی جهت اثبات مدعای خود، آنها را قبول یا رد می نماید. این روش بسیار پرمخاطره میباشد و لازم به ذکر است که موسسه مشاوره ای MIE هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌دهد و اطلاعات ذکر شده تنها جهت افزایش آگاهی و اطلاعات مخاطبین عزیز است.

اقامت کانادا از طریق کار

این مقاله را از دست ندهید: اقامت کانادا از طریق کار

در این مقاله ما تمام راه های اقامت کانادا ار طریق کار را به شما خواهیم آموخت.

مراحل سیتیزن شیپی کانادا

افراد واجد شرایط سیتیزن شیپ کانادا جهت رسیدن به این هدف باید مراحل موجود در زیر را طی نمایند:

 • پر نمودن تمامی فرم های مربوطه و ضمیمه نمودن آنها همراه با تمامی مدارک مورد نیاز جهت ارسال به دفتر IRCC در کانادا
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • در صورت تایید درخواست، شرکت در آزمون شهروندی برای متقاضیان 18 تا 54 سال
 • مصاحبه با برخی از متقاضیان سیتیزن شیپی کانادا در دادگاه شهروندی
 • در صورت قبولی و طی نمودن تمامی مراحل، متقاضی با شرکت در مراسم شهروندی موفق به دریافت سیتیزن شیپ کانادا می شود.

چگونه در امتحان سيتيزن شيپ كانادا شرکت کنیم؟

امتحان سیتیزن شیپ کانادا برای افراد واجد شرایط که قصد دریافت تابعیت این کشور را دارند برگزار می گردد. تنها افرادی که در محدوده سنی 18 تا 54 سال می باشند باید در این آزمون شرکت کنند. این آزمون شهروندی کانادا شامل سوالاتی در ارتباط با جغرافیا، تاریخ، اقتصاد، قوانین، دولت و نمادها است. این آزمون به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می گردد و دارای 20 سوال با مدت زمان سی دقیقه است. در صورتی که شخص موفق گردد تا به 15 سوال از 20 سوال پاسخ صحیح دهد می تواند جهت دریافت سیتیزن شیپ کانادا اقدام نماید. هر متقاضی تا سه بار حق شرکت در آزمون را دارد. در صورت قبولی در آزمون، شخص باید در مصاحبه حضوری نیز شرکت نماید.

شرایط اخذ فرم سیتیزن شیپ کانادا

جهت دریافت فرم سیتیزن شیپ کانادا هر متقاضی باید دارای شرایط موجود در زیر باشد:

 • داشتن اقامت دائم کانادا
 • حضور در کشور کانادا به مدت سه سال از مجموع 5 سال
 • آن دسته از متقاضیان زیر هجده سال نیازی به حضور سه سال ندارند اما باید دارای اقامت کانادا به صورت دائم باشند.
 • تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی جهت برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه، ارائه مدرک زبان برای سنین 18 تا 54 سال الزامی است.
 • عدم داشتن سابقه کیفری
 • اطلاع از قوانین و مسئولیت های شهروندی کانادا و داشتن اطلاعات در ارتباط با جغرافی، سیاست و تاریخ و تمدن کانادا
 • پرداخت مالیات
 • قبولی در آزمون شهروندی کانادا

سطح زبان لازم شهروندی یا سیتیزن شیپی کانادا

همانگونه که بیان نمودیم برای دریافت سیتیزن شیپ کانادا، متقاضیان سنین 18 تا 54 سال باید بطور حتم مدرک زبان معتبر ارائه نمایند و یا اثبات نمایند که به اندازه کافی به یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی تسلط دارند. برای اثبات این امر متقاضی باید توانایی ایجاد ارتباط شفاهی را داشته و سوالات و دستورالعمل‌های ساده و ابتدایی را درک نماید و از لغات و جملاتی که استفاده می نماید برای ایجاد ارتباطات روزمره کافی باشند. تمام موارد ذکر شده از همان ابتدا در مراجعات شخص و برخورد آنها با مامورین و متصدیان پروژه سیتیزن شیپی کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. دارندگان دارای مدرک زبان باید حداقل دارای نمره 4 در آزمون زبان CLB باشند.

هزینه اخذ سیتی زن شیپی یا شهروندی کانادا

هر فرایند مهاجرتی و دریافت تابعیتی دارای هزینه هایی می باشد. میزان هزینه درخواست سیتیزن شیپی کانادا حدود 530 دلار بوده و جهت انجام پروسه نیز صد دلار از متقاضی دریافت می گردد. این فرایند برای افراد زیر هجده سال تنها صد دلار می باشد. جهت آشنایی با فرایند مهاجرت و اخذ اقامت سایر کشورها پیشنهاد می نماید تا محصول ویدیویی گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا در خصوص تمام روش های مهاجرتی به تمام کشورها اطلاعات بدست اورده و خود همانند یک وکیل مهاجرتی در ارتباط با مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

تفاوت سیتیزن شیپ و اقامت کانادا چیست؟

سیتیزن شیپ کانادا و یا تابعیت کانادا برای آن دسته از افرادی حاصل میگردد که در خاک این کشور متولد شده و یا دارای اقامت دائم این کشور می باشند و با توجه به شرایطی می توانند موفق به دریافت تابعیت کشور کانادا شوند. دارندگان سیتیزن شیپی کانادا در زمان ورود و خروج از این کشور هیچ مشکلی نداشته و هیچ کس حق جلوگیری از ورود و خروج یک تابعه کانادایی را ندارد، که یکی از تفاوت های موجود میان سیتیزن شیپ کانادا و اقامت دائم این کشور است. با توجه به این که دارندگان اقامت دائم کانادا به عنوان افراد دارای تابعیت این کشور محسوب نمی‌گردند، در برخی از شرایط ممکن است اخراج گردند. تمامی دارندگان اقامت دائم کانادا، می توانند جهت دریافت سیتیزن شیپی کانادا اقدام نموده و با موفقیت در آزمون شهروندی، تابعیت این کشور بی‌نظیر را بدست آورند.

مزایای دریافت سیتیزن شیپی کانادا

دریافت سیتیزن شیپ کانادا برای متقاضیان دارای مزایای بیشماری می باشد. آن دسته از افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت کانادا هستند دارای اجازه زندگی، کار، تحصیل و همچنین استفاده از سایر خدمات را دارند. اما داشتن تابعیت کانادا دارای مزایای دیگری نیز می باشد که یکی از آنها امکان اشتغال به کار شهروندان کانادایی در موقعیت های شغلی بیشتر است. شهروندان کانادایی همچنین حق رای و شرکت در انتخابات استانی و کشوری را دارند. این افراد همچنین می توانند برای پست های سیاسی مختلف کاندید گردند. پاسپورت کانادا یک پاسپورت بسیار معتبر بوده و دارندگان این پاسپورت می توانند بدون نیاز به داشتن ویزا به سایر کشورهای جهان سفر نمایند. دارندگان تابعیت کانادا تحت هیچ شرایطی تابعیت خود را از دست نخواهند داد. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که تابعیت دوگانه را قبول داشته و شخص می تواند با حفظ تابعیت اولیه خود موفق به دریافت سیتیزن شیپی کانادا شود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب سیتیزن شیپ کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج مسیر سبز مهاجرت استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سوالات متداول

آیا اعطای تابعیت بر اساس اصل خاک در کشور کانادا امکان ‌پذیر است؟

بله کودکان متولد شده در کشور کانادا بدون توجه به تابعیت والدین خود می توانند تابعیت کشور کانادا را بدست آورند.

متقاضی تابعیت کانادا تا چند بار حق شرکت در آزمون سیتیزن شیپی کانادا را دارد؟

هر متقاضی تا سه بار می تواند در آزمون سیتیزن شیپی کانادا شرکت نماید.

آیا برای دریافت سیتیزن شیپی کانادا، اثبات مهارت زبانی ضروری است؟

بله برای دریافت سیتیزن شیپی اثبات مهارت زبانی ضروری است.

آیا سنین زیر هجده سال نیز باید در آزمون شهروندی کانادا شرکت نمایند؟

خیر تنها سنین 18 تا 54 سال باید در این آزمون شرکت نمایند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت کلی موضوع سیتیزن شیپ کانادا و شرایط مربوط به آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم امکان دریافت تابعیت کشور کانادا برای افراد دارای اقامت دائم این کشور با توجه به شرایطی و موفقیت در آزمون شهروندی امکان‌پذیر است. امکان دریافت تابعیت کانادا از طریق تولد نیز وجود دارد. هر یک از روش های مهاجرتی مختلف که می توانند منجر به دریافت اقامت دائم کانادا شوند در نهایت سیتیزن شیپ کانادا را برای متقاضی و خانواده وی به همراه دارند. در صورت تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات کاملتر و بررسی شرایط خود جهت سیتیزن شیپ کانادا، با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهری روح افزا
سلام. من سه سال درکانادااقامت کردم.بدلیل دشواربودن گرفتن عدم سوع پیشینه.ونداشتن عجله درگرفتن حق شهروندی.میتونم یکسال دیگه به اقامت درکاناداادامه بدم وبعدتقاضای شهروندی کنم؟باین شکل چهارسال کامل درکاناداحضورخواهم داشت.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است این موارد را در محیط از اداره اقامت دقیق ترش را جویا بشید. درکل شما می توانید برای درخواست شهروندی و پاسپورت این مدت را هم صبوری بفرمایید.
مشاوره رایگان