پاسپورت بلغارستان

20 دی 1401 بدون نظر

پاسپورت بلغارستان

بلغارستان کشوری زیبا با مناظر طبیعی منحصر به فرد می باشد. سرتاسر این کشور را رشته های کوه های مرتفع و همچنین رودخانه های عظیمی مانند رودخانه دانوب فرا گرفته اند. بلغارستان با جمعیتی بالغ بر 7 میلیون و 360 هزار نفر یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. در بررسی پاسپورت بلغارستان اشاره به این نکته مهم می باشد که این کشور عضوی از منطقه شنگن نمی باشد. البته شخصی که دارای پاسپورت بلغارستان می باشد، با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، می تواند در سایر کشورهای اتحادیه اروپا به کار و زندگی بپردازد. پاسپورت بلغارستان از نظر اعتبار در رتبه هفتم رتبه بندی جهانی قرار دارد که در بخش های بعد به تفصیل شرح داده خواهد شد. در این مقاله ارزش پاسپورت بلغارستان و امکان خرید پاسپورت این کشور بررسی خواهد شد. شما عزیزان می توانید سوالات بیشتر خود در خصوص مهاجرت به بلغارستان و پاسپورت بلغارستان از طریق برقراری ارتباط تفنی با کارشناسان موسسه ملک پور (MIE) و یا تکمیل فرم تماس مطرح نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

 • شرایط اخذ پاسپورت بلغارستان
 • با پاسپورت بلغارستان به چه کشورهایی بدون ویزا میتوان سفر کرد؟
 • پاسپورت بلغارستان و روش های اخذ پاسپورت
  • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق کار
  • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق تحصیل
  • سرمایه گذاری در بلغارستان
  • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق تولد
  • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق ازدواج
  • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق پناهندگی
 • هزینه زندگی در بلغارستان
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت بلغارستان
 • سخن پایانی راجع به پاسپورت بلغارستان

پاسپورت بلغارستانشرایط اخذ پاسپورت بلغارستان

همان گونه که در بخش مقدمه اشاره گردید، بلغارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد ولی جزو حوزه شنگن نمی باشد. بنابراین با کسب پاسپورت بلغارستان امکان اشتغال و اقامت در سایر کشورهای اروپایی به وجود می آید. روش های مهاجرت به بلغارستان و کسب تابعیت این کشور همانند سایر کشورهای جهان شش روش اصلی می باشند. این روش ها شامل مهاجرت کاری به بلغارستان، سرمایه گذاری در بلغارستان، تحصیل در بلغارستان، ازدواج با تبعه بلغاری، تولد در بلغارستان و همچنین پناهندگی در بلغارستان می باشند. در ادامه این شش روش بررسی به تفصیل بررسی خواهند شد. این روش ها در وهله اول منجر به اعطای اقامت به متقاضی اصلی می گردند. دریافت تابعیت در مرحله نهایی خواهد بود. اشخاصی که اقامت بلغارستان را دارا هستند، از همه حقوق شهروندی در این کشور برخوردار هستند. تنها موردی که از آن برخوردار نیستند، حق شرکت در رای گیری های سیاسی و دولتی می باشد. با دست یابی به شهروندی بلغارستان این امکان برای مهاجرین نیز مهیا می گردد. شما عزیزان با مشاهده محصول ویدیویی زیر می توانید به تمامی جزئیات مربوط به اقامت و تابعیت در تمامی کشورهای دنیا دست پیدا بکنید.

گام به گام تا اخذ اقامت

با پاسپورت بلغارستان به چه کشورهایی بدون ویزا میتوان سفر کرد؟

هر گاه شخصی به هدف کسب اقامت و تابعیت کشوری دیگر، مهاجرت خود را آغاز می کند، بررسی ارزش و اعتبار کشور مبدا بسیار مهم و اساسی می باشد. بنابراین در این قسمت به بررسی موضوع مهم ارزش پاسپورت بلغارستان می پردازیم. بلغارستان پاسپورت معتبری دارد. پاسپورت این کشور در رده بندی جهانی در رتبه هفتم جهان قرار گرفته است. با در اختیار داشتن پاسپورت بلغارستان امکان سفر به 110 کشور جهان وجود دارد. از بین این کشورها جهت سفر به 83 کشور نیاز به دریافت ویزا وجود ندارد. در 33 کشور ویزای فرودگاهی به دارندگان تابعیت بلغارستان داده می شود. شهروندان بلغارستان برای ورود به 82 کشور نیاز به دریافت ویزا از کشور مقصد دارند. به فرض مثال دارندگان پاسپورت بلغارستان بدون نیاز به ویزا می توانند به کشوری مانند اتریش سفر کنند. همچنین شهروندان این کشور برای ورود به ایران با ویزای الکترونیکی به مدت 30 روز اجازه حضور در ایران را خواهند داشت.

پاسپورت بلغارستان و روش های اخذ پاسپورت

پس از بررسی شرایط عمومی و ارزش پاسپورت بلغارستان، روش های دست یابی به پاسپورت این کشور در ادامه به تفکیک بیان می شوند. این روش های که شامل کار در بلغارستان، تحصیل در بلغارستان، سرمایه گذاری در بلغارستان، تولد، ازدواج و پناهندگی در این کشور می باشند به روش های متفاوت و در مدت زمانی مختلفی منجر به اقامت دائم بلغارستان و تابعیت این کشور می شوند.

 • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق کار

یکی از روش های اصلی که منجر به کسب اقامت دائم بلغارستان می گردد، کار و ویزای کار بلغارستان می باشد. بلغارستان از آن دسته کشورها به شمار می آید که فقط به اشخاصی اقامت کاری اعطا می کند که پیشنهاد کاری معتبری داشته باشند. بنابراین جهت دریافت ویزای کار بلغارستان می بایست یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای بلغاری داشته باشید. به منظور دریافت این دعوت نامه کاری شخص می بایست رزومه کاری و تحصیلی معتبری داشته باشد. مؤسسات و سایت های کاریابی در بلغارستان مسئولیت برقراری ارتباط بین کارفرما و متقاضی کار در بلغارستان را بر عهده دارند. شخصی که موفق به کاریابی در بلغارستان شود در ابتدا اقامت موقتی به مدت قرارداد کاری منعقده دریافت می کند. پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت، شخص اقامت دائم بلغارستان را به دست می آورد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور بلغارستان را در سال های اخیر مشاهده می کنید.

پاسپورت بلغارستان

با توجه به دشواری و پیچیدگی های دستیابی به شغل و کاریابی در بلغارستان، پیشنهاد می شود مطلب زیر در خصوص ویزای جستجوی کار در اتریش را مطالعه بفرمایید.

پاسپورت بلغارستان

مهاجرت به اتریش از طریق کار

در جدول زیر تعدادی از مشاغل مورد نیاز در کشور بلغارستان را با یکدیگر مشاهده می کنیم:

 

مشاغل مورد نیاز

میانگین درآمد در ماه به دلار آمریکا

کارشناس تغذیه

2890

مدیر فروش

2798

مدیر مالی

2735

مدیر منابع انسانی

2306

مهندسین

2286

 

 • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق تحصیل

تحصیل در بلغارستان مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز یک روش مهاجرت به بلغارستان به شمار می آید. تحصیل در بلغارستان منجر به کسب اقامتی موقت در بلغارستان به مدت طول دوره تحصیلی می شود. تحصیل در بلغارستان در مدارس و دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد. در بلغارستان مدارس بین المللی وجود دارد که دانش آموزان خارجی بتوانند در این مدارس به زبان انگلیسی تحصیل بکنند. تحصیل در دانشگاه های بلغارستان نیز با توجه به هزینه های پایین زندگی در این کشور، دلخواه تعدادی از افراد می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه های بین المللی این کشور ارائه مدرک زبان آیلتس الزامی می باشد. این نمره زبان در مقطع کارشناسی حداقل 6 و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حداقل 6.5 می باشد. ارائه مدارک زیر جهت دریافت ویزای تحصیلی بلغارستان الزامی می باشد:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 • نامه سلامت پزشکی
 • بیمه
 • اثبات تمکن مالی از طریق نامه بانکی
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه اطلاعات مکان اقامت متقاضی در بلغارستان

به طور کلی هزینه تحصیل در بلغارستان هزینه نسبتاً پایینی محسوب می شود. شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی حدوداً سالیانه حدود 3500 الی 4500 یورو می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 4000 یورو در سال می باشد.

دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مورد نظر در صورتی که موفق به کاریابی در این کشور شوند می توانند اقامت موقت بلغارستان را به دست‌ آورند. این اقامت پس از 5 سال به اقامت دائم و پس از 5 سال دیگر به پاسپورت بلغارستان تبدیل می شود. به دلیل پیچیدگی های موجود در کاریابی در بلغارستان پیشنهاد می شود از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به تحصیل در مجارستان بررسی شود.

پاسپورت بلغارستان

تحصیل در مجارستان

 • سرمایه گذاری در بلغارستان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلغارستان و کسب تابعیت در این کشور، سرمایه گذاری می باشد. یکی از این روش ها ثبت شرکت در بلغارستان می باشد. در این روش فرد می بایست با رائه یک طرح تجاری، یک بیزینس در بلغارستان راه اندازی کند و به اقامت بلغارستان دست پیدا کند. روش دیگر که خواهان بیشتری نیز دارد، اوراق قرضه دولتی بلغارستان می باشد. این پروسه یک روش عادی و یک روش سریع دارد. در روش عادی متقاضی اصلی می بایست 512 هزار یورو اوراق قرضه دولتی خریداری بنماید. پس از 6 ماه اقامت دائم دریافت می کند. پس از گذشت 60 ماه و یا 5 سال به پاسپورت بلغارستان خواهد رسید. در روش سریع شخص اصلی به مانند روش عادی 512 هزار یورو اوراق قرضه دولتی خریداری می کند و پس از 6 ماه به اقامت دائم می رسد. پس از گذشت یک سال می بایست 512 هزار یورو دیگر سرمایه گذاری کرده تا در مجموع میزان سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون و بیست و شش هزار یورو برسد. در این صورت پس از گذشت 18 ماه متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سالش به تابعیت بلغارستان دست پیدا می کنند.

یکی دیگر از روش هایی که منجر به اخذ اقامت در بلغارستان می شود، خرید ملک در بلغارستان می باشد. شما به عنوان یک ایرانی بدون داشتن اقامت این کشور نیز می توانید اقدام به خرید ملک در بلغارستان بنمایید. هزینه خرید ملک در بلغارستان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع حدود 1200 یورو می باشد. در مناطق با فاصله نسبت به مرکز شهر هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان حدود 800 یورو می باشد.

پاسپورت بلغارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

 • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق تولد

کشورهای متفاوت دنیا به طور عمده از دو قانون کلی خاک و خون برای اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می کنند. قانون خاک بیان کننده آن است که فرزندان متولد شده در خاک آن کشور، بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین آن ها، تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می کنند. کانادا و استرالیا از جمله این کشورها هستند. قانون خون بیانگر آن است که صرف تولد فرزند در خاک آن کشور منجر به اخذ تابعیت نمی شود و لازم است یکی از والدین حداقل تابعیت کشور مقصد را داشته باشد. بلغارستان از جمله کشورهایی می باشد که از قانون خون پیروی می کند. بنابراین تنها فرزندانی که از والدین بلغاری در این کشور به دنیا می آیند می توانند پاسپورت بلغارستان را به دست آورند. در صورتی که یکی از والدین تبعه بلغارستان باشد نیز فرزند می تواند شهروندی بلغارستان را به دست آورد. بلغارستان به صورت فرعی از قانون خاک تبعیت می کند. به این صورت که اگر فرزندی در این کشور به دنیا بیاید و تابعیت پدر و مادر او مشخص نباشد، این فرزند تابعیت بلغارستان را به دست می آورد.

پاسپورت بلغارستان

 • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق ازدواج

طیق قوانین مهاجرتی حاکم بر کشورهای اروپایی و از جمله بلغارستان، یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت بلغارستان ازدواج می باشد. به این ترتیب که در صورتی که متقاضی با یک تبعه بلغاری ازدواج بنماید، طبق شرایطی می تواند اقامت این کشور را تصاحب کند. در این روش اثبات این که این ازدواج صوری و تنها به هدف دریافت پاسپورت بلغارستان نمی باشد بسیار الزامی است. شهروند بلغاری می بایست ثابت کند که درآمد مناسب و کافی جهت حمایت مالی از خود و همسرش را دارا می باشد. همچنین افرادی که از طریق کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری وارد بلغارستان شده اند نیز می توانند درخواست پیوست همسرشان را به اداره مهاجرت بلغارستان بدهند. ارائه مدارک زیر در این روش الزامی می باشد.

 • فرم درخواست
 • گواهی ازدواج
 • مدارکی جهت اثبات ازدواج قانونی
 • کارت اقامت معتبر
 • مدارک شناسایی مانند گذرنامه
 • ارائه مدارک مالیاتی شهروند بلغاری
 • ارائه تمکن های مالی مربوط به درآمد و همچنین توانایی تامین زندگی توسط شخص بلغاری
 • ارائه آدرس محل اقامت
 • اخذ پاسپورت بلغارستان از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو پناهنده به کسی گفته می شود که به دلایلی از قبیل نژاد، دین و مذهب، عضویت در گروه های اجتماعی خاص و یا عقاید سیاسی جان و مال وی از طرف کشور مبدا مورد تهدید قرار گرفته باشد. طبق این معاهده بین المللی، کشورهای عضو ملزم هستند که به این گونه افراد پناه داده و از جان و مال آن ها و خانواده شان حمایت کنند. از آن جایی که بلغارستان عضوی از کنوانسیون ژنو به شمار می آید، بنابراین می توانیم پناهندگی را یکی از راه های مهاجرت به بلغارستان و دستیابی به پاسپورت بلغارستان در نظر بگیریم. در این روش شخص باید در ابتدا وارد این کشور شده و ثابت کند که مصادیق پناهندگی بر شرایط وی حاکم هستند. در سال های گذشته پناهندگان زیادی از کشورهایی مانند عراق، افغانستان و ایران به بلغارستان وارد شده ند. لازم به ذکر است موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی کند. افرادی که از طریق پناهندگی وارد این کشور شوند، در صورتی که بتوانند زبان این کشور را آموزش ببینند و خود را با جامعه بلغاری وفق دهند، اجازه کار و اقامت را در این کشور به دست می آورند. در دراز مدت همانند روش کاری، این افراد می توانند به اقامت دائم و پاسپورت بلغارستان دست پیدا بکنند.

هزینه زندگی در بلغارستان

پس از بیان موضوعات مختلف و روش های مختلف کسب پاسپورت بلغارستان، در صورتی که به دنبال مهاجرت به این کشور هستید، آگاهی از میزان هزینه های زندگی در بلغارستان بسیار الزامی می باشد. هزینه زندگی در بلغارستان برای یک خانواده 3 نفره حدود 900 یورو در ماه می باشد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از اطلاعات آن بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی صحیح نمی باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی در بلغارستان در بخش های مختلف را مشاهده می کنید:

 

کالا و خدمات مورد نظر

قیمت (به یورو)

یک وعده غذایی در رستورانی معمولی

5.11

یک وعده غذایی در رستورانی متوسط برای دو نفر

25.57

یک بطری آب

0.55

یک لیتر شیر

1.04

یک کیلو برنج

1.18

12 عدد تخم مرغ

1.59

یک کیلو پنیر

5.42

یک کیلو گوشت گوساله

7.43

یک کیلو گوشت مرغ

4.88

بلیط رفت حمل و نقل عمومی

0.77

هزینه تاکسی

0.51

اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر

486.71

اجاره آپارتمان سه خواب سایر مناطق شهر

361.14

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

277.94

اجاره آپارتمان یک خوابه سایر مناطق

209.73


سوالات متداول راجع به پاسپورت بلغارستان

✅ آیا پاسپورت بلغارستان پاسپورت معتبری می باشد؟

پاسپورت بلغارستان از نظر ارزش در رتبه هفتم رده بندی جهانی قرار دارد.

✅ آیا تحصیل در بلغارستان منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟

در صورتی که پس از فارغ التحصیلی موفق به کاریابی شوید، می توانید به اقامت دائم و سپس به تابعیت بلغارستان دست پیدا کنید.

✅ آیا خرید ملک در بلغارستان منجر به تابعیت این کشور می شود؟

یکی از روش های کسب اقامت بلغارستان خرید ملک می باشد. در این روش پس از گذراندن دوره اقامت، امکان دریافت شهروندی بلغارستان وجود دارد.

✅ سریع ترین راه برای دریافت پاسپورت بلغارستان چه می باشد؟

سریع ترین روش اخذ شهروندی بلغارستان، سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی است. در صورتی که این سرمایه گذاری به مبلغ 1.026.000 یورو انجام شود، پس از 18 ماه امکان دریافت پاسپورت بلغارستان وجود دارد.


_____________سخن پایانی راجع به پاسپورت بلغارستان_____________

بلغارستان که یکی از کشورهای پر تمدن در اتحادیه اروپا می باشد، به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین امکان اعطای سریع پاسپورت بلغارستان از طریق روش هایی مانند قرضه دولتی و همچنین سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله روش های مختلف کسب پاسپورت بلغارستان به همراه ارزش پاسپورت بلغارستان و خرید پاسپورت بررسی گردید. روش هایی از قبیل کار، تحصیل، تولد، ازدواج، پناهندگی و سرمایه گذاری در بلغارستان از نظر حقوقی مورد ارزیابی قرار گرفتند. ارزش پاسپورت بلغارستان و اعتبار آن و تعداد کشورهایی که با در دست داشتن پاسپورت بلغارستان، با ویزا و یا بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد نیز بررسی شد. شما عزیزان می توانید سوالات دیگر خود را در بخش "ثبت پرسش" انتهای همین صفحه مطرح کنید. همچنین با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس می توانید به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید.

امتیاز 4.86 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان