ویزای لوکزامبورگ

2 نظر

در این نوشتار بر آنیم تا تمامی مسیرهای مهاجرت و سفر به لوکزامبورگ را مورد بررسی قرار داده و از شرایط دریافت ویزای لوکزامبورگ و مدارک مورد نیاز مطلع گردیم. لوکزامبورگ از جمله کشورهای عضو اتحادیه و شنگن است در نتیجه هموطنان ایرانی ما برای ورود به این کشور می بایست ویزا دریافت نمایند. در واقع شرایط ورود و سفر به لوکزامبورگ و دریافت ویزای لوکزامبورگ را تابعیت افراد مشخص می کند. اقامت متقاضی خارجی در این کشور بلند مدت و یا کوتاه مدت است که در ادامه به تفصیل به بررسی و تحلیل انواع ویزای لوکزامبورگ خواهیم پرداخت. شما می توانید به واسطه مراجعه به وب سایت های موسسه ملک پور به صورت رایگان از مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای لوکزامبورگ و تمامی کشورهای طراز اول در سطح جهان مطلع گردید. در عین حال در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان تلفنی و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی توسط کارشنان مهاجرتی می توانید روی خطوط موسسه تماس حاصل نمایید. شما را به مطالعه ادامه این نوشتار در خصوص انواع ویزای لوکزامبورگ دعوت می نماییم. 

ویدئو موسسه MIE در مورد اخذ اقامت لوکزامبورگ


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • آشنایی با کشور لوکزامبورگ و شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ
 • انواع ویزای لوکزامبورگ
 • ویزای تحصیلی لوکزامبورگ
 • ویزای کاری لوکزامبورگ
 • ویزای درمانی لوکزامبورگ
 • ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ
 • ویزای توریستی لوکزامبورگ
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لوکزامبورگ
 • وقت سفارت و مدت زمان صدور ویزای لوکزامبورگ
 • تمکن مالی برای ویزای لوکزامبورگ
 • سوالات متداول در زمینه ویزای لوکزامبورگ
 • سخن پایانی درباره ویزای لوکزامبورگ

تماس با ما

ویزای هلند

آشنایی با کشور لوکزامبورگ و شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یکی از کشورهای ثروتمند با مساحتی بسیار کم؛ واقع در قسمت غربی اتحادیه اروپا و از کشورهای عضو پیمان شنگن است. کشورهای هم مرز و همسایه با آن؛ کشورهایی نظیر آلمان،فرانسه و بلژیک می باشند. همچنین زبان های متداول در این کشور آلمانی،لوکزامبورگی و فرانسوی است. از لوکزامبورگ می توان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و تجاری حتی با وجود مساحت و جمعیت کم این کشور به عنوان یکی از قوی ترین و با ثبات ترین کشورهای اتحادیه اروپا نام برد. پر واضح است واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد.

کار در استرالیا

مهاجرت به لوکزامبورگ

انواع ویزای لوکزامبورگ

سفر به لوکزامبورگ مستلزم داشتن مجوز ورود و اقامت برای فردی با تابعیت ایرانی می باشد. این اقامت می تواند بلند مدت و یا کوتاه مدت یعنی کمتر از نود روز باشد. برای دریافت مجوز در هر صورت متقاضی می بایست ویزای لوکزامبورگ را دریافت نماید. بدین منظور مراجعه به سفارت لوکزامبورگ در تهران برای دریافت ویزا ضروری به نظر می رسد منتهای مراتب از آن جایی که لوکزامبورگ جزو کشورهایی هست که در ایران سفارت ندارند اتباع  ایرانی می بایست برای انجام امور مربوط به ویزا به شعب سفارت کشور مقصد در کشورهای همجوار همچون ترکیه مراجعه نمایند. اقامت کوتاه مدت می تواند به واسطه؛ سفر تجاری، سفر به منظور حضور بهم رسانیدن در همایش ها، نمایشگاه ها، سخنرانی ها و کنفرانس ها، سفر با هدف دیدار خانوادگی و یا تفریحی صورت گیرد. در مقابل اقامت بلند مدت می تواند به واسطه؛ داشتن اقامت دائم لوکزامبورگ، اقامت کاری و الحاق به خانواده در این کشور صورت گیرد. در ادامه به همراهی شما همراهان همیشگی موسسه MIE نگاهی بر انواع ویزای لوکزامبورگ خواهیم داشت.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در لوکزامبورگ


ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

امکان تحصیل و دریافت ویزای لوکزامبورگ به واسطه مهاجرت تحصیلی در این کشور برای اتباع ایرانی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. عموماً متقاضیان در صورت اخذ پذیرش و دریافت ویزای لوکزامبورگ با محدودیتی برای انتخاب رشته جهت تحصیل در این کشور مواجه نخواهند بود. مدت زمان تحصیل در سه مقطع یاد شده به ترتیب؛ چهار، دو و سه سال می باشد. همچنین هزینه تحصیل به زبان فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی بسیار کم و مناسب منتهای مراتب در مقابل هزینه های زندگی در این کشور برای یک دانشجو بسیار بالا خواهد بود. کشور لوکزامبورگ به واسطه وسعت بسیار کم جغرافیایی خود به لحاظ تعداد دانشگاه های محدودی را در خود جای داده است. گفته می شود این دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی به صورت میانگین رتبه های حدود 700 الی 800 را دارا هستند. شهریه تحصیل در لوکزامبورگ بسته به مقطع تحصیلی دانشجو بازه قیمتی متفاوتی از حدود پانزده هزار یورو به بالا را در برخواهد گرفت. برای تحصیل در لوکزامبورگ در صورت تسلط به هر یک از زبان های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی، امکان تحصیل در دانشگاه این کشور را خواهید داشت. گفتنی است لوکزامبورگ، یک کشور بسیار ثروتمند می باشد، که بورسیه های فوق العاده ای را به دانشجویان عطا می کنند، و همچنین دارای امنیت و بافت شهری قدیمی و بسیار زیبا و منحصر به فردی می باشد.

ویزای کاری لوکزامبورگ

سفر به لوکزامبورگ و یا دریافت ویزای جستجوی کار به این کشور به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. برای مهاجرت کاری به لوکزامبورگ، متقاضیان می بایست از پیش در جستجوی یافتن کارفرما و پیشنهاد شغلی از سوی وی باشند تا به این واسطه بتوانند ویزا و اقامت کاری این کشور را به دست آورند. لازم به ذکر است یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت کاری توجه به نرخ بیکاری آن کشور و اساساً میزان نیاز آن سرزمین به نیروی کار خارجی است. چنانچه در نمودار زیر مشاهده می نمایید نرخ بیکاری لوکزامبورگ حدود 7 درصد می باشد که برای کشوری با این وسعت به شدت بالا محسوب می گردد. به صورت کلی برای دریافت ویزای لوکزامبورگ از طریق کار و یا یافتن کارفرما از این کشور فرآیند سهلی را پیش رو نخواهید داشت.

ویزای لوکزامبورگ

ویزای درمانی لوکزامبورگ

عموماً دریافت ویزای لوکزامبورگ یا سایر کشورهای اروپایی به واسطه درمان تنها در صورتی امکان پذیر است که متقاضی بتواند اثبات نماید که تنها در این کشور و تحت نظر اطبای آن امکان معالجه داشته و این موضوع توسط پزشک یا بیمارستان مقصد نیز می بایست مورد تایید قرار بگیرد. مطالب این مقاله تماماً توسط کارشناسان مجرب موسسه MIE جمع آوری،تهیه، تنظیم و نگارش شده است و پر واضح است که مشاهده هرگونه رونوشت از آن چه با ذکر منبع و چه بدون آن خلاف اخلاقیات، عرف و قانون بوده و موجبات پیگرد قانونی را فراهم خواهد آورد. دریافت ویزای لوکزامبورگ با اهداف درمانی از جمله ویزاهای کوتاه مدت در این کشور می باشد که عموماً نود روزه خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ

دریافت ویزای لوکزامبورگ به واسطه اهداف تجاری، کاری و سرمایه گذاری تحت شرایطی خاص امکان پذیر می باشد. دریافت ویزای لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری در زمره درخواست مجوز اقامت بلند مدت این کشور خواهد بود که عموماٌ به واسطه ثبت شرکت صورت می گیرد. در یک شمای کلی متقاضی مهاجرت و دریافت ویزای لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری یا می بایست مبلغ حداقل سه میلیون یورو در فعالیت ها و شرکت های تجاری مورد تایید دولت این کشور سرمایه گذاری کند یا با حداقل پانصد هزار یورو و استخدام حداقل پنج شهروند لوکزامبورگی اقدام به راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری به مدت حداقل سه سال نماید و یا با سرمایه حداقل پانصد هزار یورو شرکتی را ثبت نموده و حداقل پنج سال در آن کار کرده و برای خود بیمه و مالیات رد نموده تا بتواند از این طریق به اقامت دائم دسترسی پیدا کند.

کار در استرالیا

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

ویزای توریستی لوکزامبورگ

در این قسمت از مقاله انواع ویزای لوکزامبورگ به بررسی ویزای توریستی لوکزامبورگ و شرایط و مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزا خواهیم پرداخت. پرواضح است که ویزای توریستی لوکزامبورگ در واقع مجوز اقامت کوتاه مدت در این کشور است که معمولاً به دارنده آن مجوز اقامت در این کشور را به مدت نود روز اعطا می نماید. لازم به ذکر است که دارنده ویزای توریستی لوکزامبورگ اجازه کار و تحصیل در این کشور را به واسطه داشتن این نوع ویزا نخواهد داشت. از آن جایی که لوکزامبورگ به لحاظ جغرافیایی در اتحادیه اروپا بوده و همچین از اعضای پیمان شنگن است در نتیجه دارنده ویزای توریستی لوکزامبورگ مجوز ورود به تمامی کشورهای اتحادیه و شنگن را با در دست داشتن این ویزا خواهد داشت. برای سفر به لوکزامبورگ و دریافت ویزای توریستی به دلیل عدم وجود سفارت لوکزامبورگ در تهران می بایست به شعب سفارت این کشور در کشورهای اطراف نظیر ترکیه مراجعه نمایید. بهتر است که برای درخواست ویزای لوکزامبورگ بتوانید دعوتنامه ارائه دهید. چرا که در روند درخواست ویزاهای توریستی داشتن دعوتنامه یکی از اصلی ترین ارکان دریافت ویزا خواهد بود. اثبات و نشان دادن هدف از درخواست ویزای توریستی لوکزامبورگ نیز از دیگر موارد تاثیر گذار در راستای اخذ ویزا می باشد. در این خصوص شما می بایست اثبات نمایید که به طور مثال به جهت بازدید از اقوام و اعضای خانواده خود و یا صرفاً برای تفریح به این کشور سفر نموده اید. ثبت آدرس محل سکونت اقوام و یا رزرو هتل و پرداخت هزینه آن در طول مدت اقامت در این کشور نیز در جهت دریافت ویزا تاثیر مثبت خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لوکزامبورگ

در این قسمت به مهمترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای لوگزامبورگ اشاره خواهیم نمود؛

 • ارائه مدارک هویتی نظیر گذرنامه با حداقل سه ماه تاریخ اعتبار و مدارک شناسایی نظیر عکس
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه رسید اثبات تمکن مالی متقاضی جهت نشان دادن توانایی وی برای برآمدن از پس هزینه های مدت اقامت در لوکزامبورگ
 • ارائه مدارکی دال بر اثبات داشتن علقه به کشور متبوع نظیر؛ برگه اشتغال به کار یا تحصیل، اسناد ملکی و ... .
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی برای سفر و دریافت ویزای لوکزامبورگ
 • داشتن بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه سابقه سفر مناسب
 • ارائه آدرس محل سکونت طی مدت اقامت در لوکزامبورگ اعم از آدرس منزل اقوام و یا برگه رزرو هتل
 • رزرو بلیت رفت و حتی برگشت هواپیما

وقت سفارت و مدت زمان صدور ویزای لوکزامبورگ

چنانچه پیشتر ذکر نمودیم به دلیل عدم وجود هر گونه سفارت لوکزامبورگ در تهران می بایست به سفارت این کشور در دیگر کشورها مراجعه نمود. لازم به ذکر است وقت سفارت برای درخواست ویزای لوکزامبورگ به صورت آنلاین ثبت خواهد شد و متقاضی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت این کشور از ابتدای امر نخواهد داشت مگر برای فرآیند انگشت نگاری که می بایست شخصاً در مقر سفارت حضور داشته باشد. به صورت کلی پاسخ دهی سفارت از 14 الی 45 روز کاری ممکن است تحت شرایطی به طول بیانجامد. هنگام اعطا ویزا، تایید سفارت به صورت برچسب ویزا در گذرنامه متقاضی ضمیمه می شود. در صورت امتناع سفارت از صدور ویزای لوکزامبورگ متقاضی می تواند علیه این تصمیم در دادگاه اعتراض نماید. توجه بفرمایید درخواست تجدید نظر می بایست توسط وکیل و ظرف سه ماه از زمان صدور تصمیم اولیه ابلاغ گردد.

تمکن مالی برای ویزای لوکزامبورگ

در قسمت های پیشین در خصوص شرایط و مدارک ویزای لوکزامبورگ توضیحات لازم را ملاحظه نمودید. دقت بفرمایید ضروری ترین اقدام برای دریافت ویزای لوکزامبورگ بحث تمکن مالی متقاضی و اثبات آن به سفارت در جهت قانع کردن آنان برای صدور ویزای لوکزامبورگ می باشد. عموماً توصیه می شود جهت اثبات تمکن مالی و نشان دادن این که متقاضی در مدت زمان اقامت در کشور مقصد از پس تمامی هزینه های خود برآمده و قصد سربار شدن و پناهندگی را در کشور میزبان نخواهد داشت؛ مبلغ دوازده الی پانزده هزار یورو به مدت سه ماه در حساب خود نشان داده و بر اساس رقم سپرده بانکی خود نامه تمکن مالی را از بانک درخواست نموده و همراه با مجموع مدارک لازم به سفارت ارائه دهد.  

کار در استرالیا

نامه تمکن مالی


_____________سخن پایانی درباره ویزای لوکزامبورگ__________

شرایط، مدارک لازم و مراحل درخواست ویزای لوکزامبورگ را به دقت مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. چنانچه مشاهده نمودید تقاضا برای دریافت ویزای لوکزامبورگ به این جهت که ویزای لوکزامبورگ در واقع کلید ورود به کل کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن است بسیار زیاد می باشد. در این راستا لزوم ارائه مدارک مناسب و کافی برای اخذ ویزا از اهمیت غیر قابل انکاری برخوردار خواهد بود. موسسه MIE با بیش از دو دهه تجربه موفق به واسطه کارنامه درخشان خود در عمل و نه در حرف و کلام؛ آماده ارائه خدمات مناسب مشاوره ای در راستای ویزای لوکزامبورگ و سایر کشورهای توسعه یافته در اتحادیه اروپا و دیگر قاره ها در جهان خواهد بود. پیشنهاد می کنیم جهت بهره گیری از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجموعه با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید. سوالات و نظرات خود را به رسم همیشه در قسمت نظرات و دیدگاه ها و بخش انتهایی مقاله با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمدی
سلام وقت بخیر امکانش هست من برای تحصیل توی لوکزامبورگ اقدام کنم و پس از ورود دنبال کار بگردم و ویزام رو به ویزای کاری تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز این بستگی به شرایط شما دارد. امکان این کار به صورت کلی وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که شغلی که پیدا میکنید باید یک سری فاکتورها از جمله حداقل حقوق را داشته باشد و کار قانونی باشد.
فرامرز
سلام وقت بخیر لطف نموده شماره واتساپ ویا تلگرام تون را برایم ارسال نمایید.ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره02149196000 تماس بگیرید.
مشاوره رایگان