هزینه زندگی در ایرلند

بدون نظر

هزینه زندگی در ایرلند

هزینه زندگی در ایرلند، درآمد مشاغل مختلف در کشور ایرلند، قیمت مسکن در ایرلند و مخارج و کیفیت زندگی در ایرلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. ایرلند واقع در شمال غرب اروپا یه عنوان سومین جزیره بزرگ اروپا شناخته می شود. جمعیت آن حدود شش میلیون نفر می باشد. این کشور دارای مرزهای آبی مشترکی با کشور انگلستان است. مردمان این کشور به دو زبان ایرلندی و انگلیسی صحبت می کنند و پایتخت آن شهر دوبلین است. آب و هوای کشور ایرلند معتدل و مرطوب بوده و میزان بارندگی در این کشور زیاد است. در حال حاضر حدود ده درصد جمعیت ایرلند را مهاجرین تشکیل می دهند و با توجه به این که تقاضای مهاجرت به این کشور در حال افزایش است، لذا بررسی هزینه زندگی در ایرلند دارای اهمیت می باشد. برای دریافت هرگونه اطلاعات در زمینه مهاجرت به ایرلند و همچنین دریافت اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی در ایرلند، قیمت مسکن و کیفیت زندگی در ایرلند از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید. در ادامه در کنار شما عزیزان، عناوین زیر را به تفصیل بررسی می نماییم:

  • شرایط عمومی زندگی در ایرلند
  • هزینه اجاره مسکن در ایرلند
  • هزینه های زندگی روزمره در ایرلند
  • مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف ایرلند
  • درآمد شغل های مختلف در ایرلند
  • سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در ایرلند
  • سخن پایانی

تحصیل در مدارس کاناداشرایط عمومی زندگی در ایرلند

همان گونه که می دانیم هزینه های زندگی در کشور ایرلند در سطح بالایی قرار دارند. واحد پولی کشور ایرلند همانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یورو است و بر اساس آخرین آمار ارائه شده هزینه زندگی در این کشور حدود 96 درصد بالاتر از هزینه زندگی در ایران است و هچنین هزینه اجاره ملک در کشور ایرلند حدود 132 درصد بالاتر از ایران است. هزینه زندگی در ایرلند با توجه به محل اسکان و زندگی افراد متفاوت می باشد. به صورت معمول هزینه زندگی در دوبلین که پایتخت کشور ایرلند است بالاتر از دیگر شهرهای این کشور است.

 

  • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه راه اقامت

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد راه اقامت

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد راه اقامت

 

هزینه زندگی در شهر دوبلین حدود 10 الی 15 هزار یورو در ماه برآورد شده است که شامل هزینه اجاره مسکن، قبض آب، برق، گاز و اینترنت، مواد غذایی، حمل و نقل و به عبارتی تمامی هزینه ها می گردد. لازم به ذکر است که هزینه بهداشت و درمان نیز در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. به طور کلی جمهوری ایرلند مقصد مناسبی برای مهاجرین می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های مهاجرت و اخذ اقامت ایرلند، اینجا کلیک نمایید.

هزینه اجاره مسکن در ایرلند

یکی از موضوعاتی که در زمینه هزینه زندگی در ایرلند مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت به این کشور قرار می گیرد، هزینه اجاره و خرید ملک و قیمت مسکن در ایرلند است. هزینه اجاره بها و همچنین خرید ملک در شهرهای مختلف با توجه به متراژ خانه، امکانات ملک، موقعیت قرارگیری ملک و همچنین شهر متفاوت است. ارزان ترین خانه ها جهت اجاره در این کشور دارای اجاره ماهیانه 500 یورو می باشند. تهیه، تنظیم و نگارش هر یک از بخش های این متن و مقاله توسط موسسه ملک پور انجام گرفته است و هرگونه کپی برداری از این بخش ها شرعاْ و قانوناْ حرام و دارای پیگردهای قانونی است. مبلغ ذکر شده پایین‌ترین نرخ اجاره در ایرلند می باشد. میانگین هزینه اجاره در مرکز شهرهای کشور ایرلند حدود 1100 یورو در ماه است. در جدول موجود در زیر می توان هزینه های اجاره و خرید ملک در مرکز شهر و خارج از مرکز شهر ایرلند را مشاهده نمود:

 

آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر

101491 یورو

آپارتمان یک اتاق خوابه در خارج از شهر

85157 یورو

آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر

176365 یورو

آپارتمان سه اتاق خوابه در خارج از شهر

135420 یورو

قیمت خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر

482247 یورو

قیمت خرید هر متر آپارتمان در خارج از شهر

326937 یورو

هزینه های زندگی روزمره در ایرلند

مهاجرت به کشور ایرلند نیازمند توجه و بررسی هزینه های مختلف زندگی در این کشور است. هزینه های زندگی در کشورهای مختلف جهان شامل هزینه های مواد غذایی، حمل و نقل، قبوض و غیره می گردند. هزینه های زندگی هر فرد و همچنین هزینه زندگی در ایرلند برای افراد مختلف با توجه به شیوه و سبک زندگی فردی متفاوت است. هزینه زندگی در ایرلند در شهر دوبلین که پایتخت این کشور است در سطح بالاتری نسبت به دیگر شهرهای این کشور قرار دارد. هزینه های زندگی در شهر دوبلین حدود 10 الی 15 هزار یورو در سال می باشد که شامل تمامی هزینه ها از مواد غذایی، اجاره بها، قبوض و غیره می گردد. هزینه های خدمات درمانی نیز در کشور ایرلند در سطح بسیار بالایی قرار دارند و افرادی که در کشور ایرلند زندگی می نمایند هزینه های زیادی را صرف خدمات درمانی در این کشور می نمایند. هزینه های برخی از اقلام مصرفی و هزینه های مربوط به حمل و نقل در ایرلند در جدول های زیر قابل مشاهده می باشند.

 

اقلام

قیمت (یورو)

یک وعده غذای معمولی

00/15

کاپوچینو

79/2

نوشابه

45/1

آب

17/1

شیر

04/1

یک قرص نان سفید

42/1

برنج

76/1

12 عدد تخم مرغ

57/2

پنیر محلی

61/9

سینه مرغ (یک کیلو گرم)

89/8

گوشت قرمز(یک کیلوو گرم)

94/9

سیب (یک کیلو)

23/2

گوجه فرنگی (یک کیلو)

68/2

پیاز (یک کیلو)

03/1

سیب زمینی(یک کیلو)

40/1

 

هزینه های حمل و نقل

قیمت (یورو)

بلیط یک طرفه

52/2

بلیط عبور ماهانه

00/100

تعرفه تاکسی

20/4

تعرفه تاکسی (به ازای هر کیلومتر)

22/1

انتظار تاکسی برای یک ساعت

40/23

یک لیتر بنزین

36/1

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف ایرلند

شهرهای کشور ایرلند از بهترین شهرها جهت زندگی و تحصیل در میان کشورهای اروپایی برای مهاجرین می باشند. در این بخش از مقاله برخی از شهرهای کشور ایرلند در زمینه هزینه زندگی در ایرلند مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند. شهر دوبلین به عنوان پایتخت ایرلند یکی از گرانترین شهرها در این کشور است و هزینه های زندگی و همچنین تحصیل در این کشور بالاتر از دیگر شهرهای ایرلند است. این شهر به عنوان قلب تپنده اقتصاد ایرلند تلقی می گردد. شهر گالوی یکی از زیباترین شهرهای ایرلند بوده و دارای طبیعتی بسیار زیبا و بینظیر است. این شهر به عنوان مرکز فرهنگ و هنر ایرلند تلقی می گردد و هر سال شاهد فستیوال های زیادی است. لازم به ذکر است که هزینه اجاره و خرید ملک در این کشور در سطح بالایی قرار دارد و هزینه های مربوط به اجاره و خرید ملک در این شهر با توجه به موقعیت ملک در مرکز شهر و خارج از شهر بسیار متفاوت است. شهر کرک نیز یکی دیگر از شهرهای بزرگ و معروف ایرلند است که قدرت خرید مردم در این شهر نسبت به شهری نظیر لیمریک حدود 10 درصد و هزینه اجاره و خرید ملک در آن حدود 15 درصد بیش از شهر هنری لیمریک است. هزینه زندگی در بلفاست نسبت به دیگر شهرهای ایرلند بالاخص برای دانشجویان بسیار مناسب است و این شهر یکی از ارزانترین شهرهای کشور ایرلند برای مهاجرین و دانشجویان بین المللی تلقی می گردد. هزینه زندگی در بلفاست مقرون به صرفه و بسیار مناسب است. در محصول گام به گام اخذ اقامت، اطلاعات مفید و به روزی پیرامون شرایط اخذ اقامت و زندگی در کشورهای مختلف ارائه گردیده است. مدرس این محصول آموزشی، استاد ملک پور می باشند.

گام به گام تا اخذ اقامت

درآمد شغل های مختلف در ایرلند

همانگونه که می دانیم و بیان نمودیم کشور ایرلند یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور بسیار مناسب است. افرادی که در کشور ایرلند در بخش های مختلف مشغول به کار می باشند دارای حقوق و دستمزد مناسبی می باشند. میزان حقوق و دستمزد در این کشور همانند سایر کشورها با توجه به تخصص، رشته و میزان سابقه کاری متفاوت است. البته لازم به ذکر است همانگونه که بسیاری از افراد ساکن کشور ایرلند دارای زندگی معیشتی مناسبی می باشند، تعداد افراد فقیر نیز در این کشور بسیار است. تعداد افرادی که هر سال جهت کاریابی و اشتغال به کار به کشور ایرلند مهاجرت می نماید بسیار زیاد است. به صورت متوسط میزان حقوق و دستمزد کارمندان در این کشور حدود 234 هزار یورو در سال است. البته لازم به ذکر است که این مبلغ پس از کسر مبلغ مالیات بر درآمد در این کشور است. اتباع و شهروندان کشور ایرلند در سال سودی برابر با 8.4 درصد دریافت می نمایند. در ادامه بررسی هزینه زندگی در ایرلند با توجه به اهمیت موضوع درآمدها و مشاغل مختلف، پیشنهاد می شود مقاله زیر در خصوص کار در ایرلند را مطالعه بفرمایید.

تحصیل در ترکیه

کار در ایرلند


سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در ایرلند

بیشترین هزینه زندگی در ایرلند مربوط به کدام شهر می باشد؟

گرانترین شهر کشور ایرلند، پایتخت این کشور شهر دوبلین است.

هزینه اجاره و خرید ملک در کدام شهر ایرلند بیشتر از شهرهای دیگر است؟

هزینه اجاره و خرید ملک در شهر گالوی بیش از دیگر شهرهای ایرلند است.

حداقل مبلغ اجاره ماهیانه ملک در کشور ایرلند چقدر است؟

حداقل مبلغ اجاره ماهیانه ملک در کشور ایرلند 500 یورو است.

آیا رفاه اجتماعی در کشور ایرلند در سطح بالایی قرار دارد؟

بله رفاه اجتماعی در کشور ایرلند در سطح بالایی قرار دارد اما تضاد اجتماعی نیز در این کشور بسیار چشمگیر است.


_____________سخن پایانی___________

هزینه زندگی در ایرلند، قیمت مسکن، مخارج و کیفیت زندگی در ایرلند و همچنین مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف ایرلند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. میزان رفاه اجتماعی در کشور ایرلند در سطح بالایی می باشد اما به همان میزان در این کشور تضاد اجتماعی نیز به چشم می خورد. شهر دوبلین گرانترین شهر کشور ایرلند است و هزینه های زندگی در این شهر در سطح بالاتری نسبت به دیگر شهرها قرار دارد. هزینه اجاره و خرید ملک نیز در شهر گالوی بیش از دیگر شهرهای ایرلند است. متوسط حقوق کارمندان در کشور ایرلند حدود 234 هزار یورو در سال است که متناسب با هزینه زندگی در ایرلند است. هزینه زندگی در ایرلند حدود 96 درصد بیش از هزینه های زندگی در کشور ایران است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر در زمینه مهاجرت به ایرلند و هزینه های زندگی در این کشور می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شده و یا سوالات خود را در قسمت زیرین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان