اقامت ایرلند

1 نظر

در این مقاله به ارائه توضیحات کامل در خصوص اقامت ایرلند می پردازیم. همانطور که می دانید این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد. یکی از نقاط قوت و با اهمیت در مورد این کشور این است که زبان رایج مردم ایرلند انگلیسی است و اشخاص با دانش زبان انگلیسی می توانند به راحتی در این کشور با دیگران ارتباط برقرار کنند. عزیزانی که قصد اخذ اقامت ایرلند را دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که ایرلند از جمله کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می شود، کیفیت زندگی در ایرلند بالاست و همین امر سبب شده است که طی سالیان اخیر، اشخاص زیادی قصد مهاجرت به این کشور از طرق مختلف داشته باشند. در این مقاله به طور کامل در خصوص تمامی روش ها و شرایط مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت ایرلند توضیح داده خواهد شد. اخذ اقامت ایرلند از طرق مختلفی مانند تولد، ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پناهندگی و اشخاص خاص امکان پذیر است. به طور میانگین، هزینه زندگی در ایرلند در حدود ماهیانه 1500 یورو می باشد که در ادامه مقاله، جزئیات بیشتری از آن ارائه می شود. شما عزیزان در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، با موسسه ارتباط برقرار کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. عناوینی که در ادامه مقاله مطالعه می نمایید عبارتند از:

 • شرایط اخذ اقامت ایرلند
 • شرایط تحصیل در ایرلند
 • شرایط کار در ایرلند
 • اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت ایرلند از طریق ازدواج
 • اقامت ایرلند طریق تولد
 • اقامت ایرلند از طریق پناهندگی
 • کیفیت زندگی در ایرلند
 • هزینه های زندگی در ایرلند
 • خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت ایرلند
 • سوالات متداول راجع به اقامت ایرلند
 • سخن پایانی درباره اقامت ایرلند

تماس با ما

اقامت ایرلند

شرایط اخذ اقامت ایرلند

اخذ اقامت ایرلند از روش های مختلفی امکان پذیر است. شخصی که پاسپورت کشور ایرلند را داشته باشد می تواند به 120 کشور دنیا بدون نیاز به داشتن ویزا ورود کند. این کشور از لحاظ اعتبار پاسپورت، در رتبه 4 قرار گرفته و هم رتبه کشورهایی چون انگلستان، اتریش، سوئیس، کانادا و غیره است. شخصی که تابعیت کشور خود را داشته باشد می تواند تابعیت کشور ایرلند را نیز دارا باشد. در واقع این کشور، شرایط دو تابعیتی را می پذیرد که در بخش تولد بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد راه اقامت

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد راه اقامت

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد راه اقامت

 

اشخاص می توانند در ابتدا اقامت کوتاه مدت این کشور را از روش هایی مثل کار و سرمایه گذاری کسب کرده و پس از تمدید این اقامت، در نهایت اقامت دائم و پاسپورت کشور ایرلند را دریافت کنند. از آنجایی که کشور ایرلند جزیره زیباییست در اروپای شمالی و کیفیت زندگی در ایرلند بالاست، همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپاست؛ اشخاص دارای پاسپورت ایرلند می توانند در هر کجای اتحادیه اروپا به کار و زندگی مشغول شوند.

شرایط تحصیل در ایرلند

کشور ایرلند از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است. همه ساله دانشجویانی زیادی از سراسر دنیا به این کشور برای تحصیل مهاجرت می کنند. تحصیل در ایرلند می تواند یکی از راه های اخذ اقامت ایرلند باشد که در ادامه به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

 • تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی: تحصیل در مقطع کارشناسی در ایرلند، 3 یا بسته به نوع رشته تحصیلی، 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است و داشتن نمره آیلتس 6 کفایت می کند. همچنین دانشجویان می توانند در حدود 10 ساعت در هفته به کار در حین تحصیل بپردازند.
 • تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد: طول دوره تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد، معمولاً دو ساله است و دانشجویان اجازه کار به اندازه 20 ساعت در هفته را دارند. نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع، آیلتس 6.5 است.
 • تحصیل در ایرلند در مقطع دکتری: برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجو بایستی در دانشگاه مد نظر خود، سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کرده و از این طریق، پذیرش دریافت کند. در دانشگاه های کشور ایرلند، تحصیل در مقطع دکتری 3 ساله است و دانشجویان معمولاً اجازه کار به مدت 30 تا 40 ساعت در هفته را دارند. نمره زبان مورد نیاز برای این مقطع، معمولاً آیلتس 7 است

کار در ایرلند

تحصیل در ایرلند

شرایط کار در ایرلند

اقامت ایرلند از طریق کار در صورتی امکان پذیر است که متقاضی از یک کارفرمای ایرلندی پیشنهاد شغلی دریافت کند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که شغل درخواستی اشخاص باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور ایرلند قرار گرفته باشد. مشاغلی چون کامپیوتر و برنامه نویسی و مشاغل فنی همواره در لیست مشاغل مورد نیاز ایرلند قرار دارند. در صورتی که شخص موفق به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما در این کشور شود می تواند وارد ویزای کار ایرلند را دریافت کرده و وارد این کشور گردد. پیشنهاد شغلی دریافتی فرد باید دو ساله باشد و فرد موظف است که 1 سال برای کارفرما کار کند و در صورت نیاز به تغییر کارفرما و کار کردن در جای دیگر، بعد از یک سال اقدام کند. زمانی که متقاضی وارد محیط کار گردد، می تواند برای اعضای خانواده نیز درخواست الحاق و ویزای این کشور را دهد. پس از گذشت 2 سال نیز برای دریافت اقامت دائم ایرلند درخواست دهد.

کار در ایرلند

کار در ایرلند

در اینجا بهتر است نگاهی به نرخ بیکاری در کشور ایرلند انداخته و آن را بررسی نماییم. همانطور که در نمودار روبرو مشاهده می کنید، نرخ بیکاری در ایرلند در سال 2019 دارای میانگین 9 درصد بوده است.

اقامت ایرلند

بدیهیست که دریافت پیشنهاد شغلی از ایران و پیدا کردن کارفرما، کار راحتی نیست؛ بنابراین در اینجا می توانیم اشاره ای به ویزاهای جستجوی کار کشورهای آلمان و اتریش داشته باشیم. این ویزاها 6 ماهه هستند و به متقاضی این فرصت را می دهند تا حضوراً در این کشورها در جستجوی کار باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه در لینک های ذیل ارائه شده است.

موسسه ملک پور محصولی را تهیه کرده است که اطلاعات کاملی را در آن در خصوص کار و کاریابی در خارج از کشور ارائه داده است. این محصول می تواند راهنمای مناسبی برای متقاضیان کار در خارج از کشور و مهاجرت از این طریق باشد. در لینک ذیل، اطلاعات بیشتری پیرامون این محصول و نحوه تهیه آن در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

کار در ایرلند

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

همانطور که می دانید یکی دیگر از روش های اخذ اقامت ایرلند، سرمایه گذاری است. یکی از مهم ترین موارد مورد بررسی در این بخش، استاندارد های سرمایه گذاری و بررسی ریسک مصادره اموال (expropriation risk) است. قطعاً بزرگترین ترس هر سرمایه گذار خارجی، ترس از دست رفتن پول و سرمایه وی است؛ با بررسی میزان نرخ ریسک مصادره اموال در کشورهای مختلف می توان از امنیت سرمایه گذاری در آن کشور اطلاع یافت. طبق نموداری که مشاهده می نمایید، ریسک مصادره اموال در کشور ایرلند دارای نرخ عددی 1 هست. کشورهایی مانند ایرلند که نرخ مصادره اموال در آن ها برابر با 1 باشد، از بیشترین امنیت برای سرمایه گذاری برخوردار می باشند.

این امکان برای متقاضیان اقامت ایرلند وجود دارد که از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. بنابراین در این قسمت، این روش ها را بررسی می کنیم:

 • سرمایه گذاری به روش بنیادی: در این روش، شخص متقاضی امکان این را دارد که حداقل 50000 یورو در اموری مانند ورزش، هنر و امور بهداشت سرمایه گذاری کند. اگر شخص بخواهد شریک داشته باشد می تواند با 400000 یورو سرمایه گذاری کند. این روش سرمایه گذاری در ایرلند، منجر به اخذ اقامت ایرلند می شود.
 • سرمایه گذاری اقتصادی: در این روش شخص می تواند با ارائه طرح تجاری که توجیه اقتصادی داشته باشد، کسب و کاری را در این کشور راه اندازی کند. سرمایه لازم برای این کار 500000 یورور می باشد. در این صورت شخص می تواند پس از گذشت 3 سال برای اخذ اقامت دائم ایرلند درخواست دهد.
 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه: در این روش، متقاضی اوراق قرضه به ارزش 10000000 یورو را خریداری می کند و در صورتی که قصد اخذ اقامت داشته باشد، باید این اوراق را به مدت 5 سال نگهداری نماید.
 • صندق سرمایه گذاری دولتی: این روش نیز می تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری باشد. در این روش، شخص باید مبلغ 500000 یورو را در یکی از صندوق های سرمایه گذاری دولت کشور ایرلند سرمایه گذاری کند.

کار در ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند

اقامت ایرلند از طریق ازدواج

ازدواج هم یکی از راه های اخذ اقامت ایرلند است. ازدواج، یکی از روش هاییست که طی سالیان زیادی، افراد به روش های غیرقانونی از آن برای اخذ اقامت استفاده می کردند. پس از آن، دولت کشورها قوانین سختگیرانه ای برای این موضوع وضع نمودند تا دیگر کسی به وسیله ازدواج صوری جهت اخذ اقامت درخواست ندهد. شخص متقاضی می تواند تحت شرایطی به واسطه ازدواج، اقامت کشور ایرلند را اخذ نماید. متقاضی حتماً باید یک سال قبل از درخواست اقامت در این کشور حضور داشته باشد. همچنین لازم است که 3 سال از زمان ازدواج فرد با یک شخص تبعه ایرلند گذشته باشد و سپس درخواست تابعیت دهد. علاوه بر این بایستی مدارک کافی جهت اثبات صوری نبودن ازدواج به سفارت ارائه شود. در نهایت شخص متقاضی باید نامه ای ر ا به دولت این کشور ارائه دهد که در آن صراحتاً اظهار کند که به دولت کشور ایرلند وفادار خواهد بود تا پس از آن بتواند برای دریافت تابعیت این کشور درخواست دهد.

اقامت ایرلند از طریق تولد

تمامی کشورهای دنیا برای اخذ اقامت از طریق تولد، از دو اصل خاک یا خون تبعیت می کند. اصل خاک به این معناست که زمانی که فرزندی در خاک کشوری متولد شود، چنانچه پدر و مادر وی تابعیت این کشور را نداشته باشند، به محض تولد تابعیت می گیرد. کشورهایی مانند کانادا و آمریکا تابع اصل خاک هستند. اصل خون به این معناست که زمانی که فرزندی در خاک کشوری متولد شود حتماً باید یکی از والدین تابعیت این کشور را داشته باشند تا بتواند تابعیت بگیرد. کشور ایرلند تابع قانون خون است. بنابراین فرزندی که در این کشور متولد می شود حتماً پدر یا مادر وی باید تبعه این کشور باشند و یا هر دو تابعیت نامشخص داشته باشند. در صورتی که فرزندی از پدر و مادری متولد شود که اقامت ایرلند را دارند، فرزند نیز اقامت گرفته و بعد از گذشت 3 سال می تواند درخواست تابعیت دهد.

اقامت ایرلند از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز یک دیگر از راه های مهاجرت و اخذ اقامت ایرلند است. در قانون، پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود امنیت جانی نداشته و یا مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته باشد.

مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی به هیچ عنوان به اشخاص پیشنهاد نمی شود و موسسه ملک پور نیز هیچ گونه خدماتی در این خصوص ارائه نمی دهد.

 

 • توضیحات موسسه مبک پور در زمینه پناهندگی 

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

 

شخصی که در کشور ایرلند اعلام پناهندگی می کند ابتدا توسط دولت این کشور مصاحبه می شود و سوالات زیادی از وی پرسیده می شود مبنی بر این که آیا ادعای او و کیسی که ارائه داده درست است یا خیر. اشخاص زیادی در مصاحبه رد می شوند که باید فوراً به کشور خود بازگردند. شرایط پناهندگان در کشور ایرلند به هیچ عنوان مناسب نیست و کمک هزینه هایی که بابت زندگی به این اشخاص داده می شود نیز بسیار ناچیز است. این اشخاص باید مدت زیادی در پناهگاه ها زندگی کنند تا در نهایت بتوانند تحت نظر دولت، مسکنی برای خود داشته باشند. مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی باعث می شود اشخاص ناچار به دروغ گویی شده و خطرات بسیاری را در این مسیر متحمل شوند.

هزینه های زندگی در ایرلند

یکی از مهم ترین مسائلی که در موضوع اقامت ایرلند بررسی می شود، هزینه های زندگی در این کشور است. قطعاً اشخاص باید قبل از هر اقدامی در مورد هزینه های زندگی تحقیق کرده و بررسی نمایند که آیا می توانند از پس خرج و مخارج زندگی در این کشور برآیند یا خیر. به طور مثال این موضوع برای دانشجویی که فرصت زیادی برای کار کردن نداشته و همچنین دولت به وی اجازه کار کردن در ساعت های محدود در هفته را می دهد دارای اهمیت است. در این بخش هزینه های زندگی در ایرلند را به صورت جدولی نمایش داده ایم. همانطور که می دانید ایرلند عضو اتحادیه اروپاست و واحد پول این کشور یورو است. هزینه های زندگی در ایرلند به صورت تقریبی با بقیه کشور های عضو اتحادیه اروپا یکسان است. به طور میانگین هزینه زندگی برای یک نفر در این کشور ماهیانه در حدود 1500 تا 1700 یورو می باشد. شما عزیزان می توانید برای بررسی دقیق تر هزینه زندگی در ایرلند، جدول زیر را مشاهده نمایید:

 

موارد

مبلغ به یورو

یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران معمولی

60

یک لیتر شیر

0.96

یک قرص نان سفید 500 گرمی

1.48

12 عدد تخم مرغ

2.72

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.61

یک کیلو گرم سیب

2.16

یک کیلو گرم برنج

1.54

هزینه بلیط یک طرفه وسیله نقلیه عمومی

2.55

هزینه تاکسی با تعرفه نرمال

4

 

هزینه اقامت و سکونت نیز در جدول زیر بررسی شده است. قطعاً هزینه خرید و اجاره مسکن در شهرها و مناطق مختلف کشور ایرلند با یکدیگر متفاوت می باشد.

 

اجاره و خرید ملک در ایرلند

قیمت به یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1.221.35

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

1.041.92

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

4.056.29

قیمت هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر

2.947.20

خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت ایرلند

قبل از هر اقدامی برای مهاجرت، اشخاص باید شرایط خود را به کمک مشاورین امر مهاجرت بررسی نمایند. اشخاصی که سالیان زیادیست در این زمینه فعالیت می کنند می توانند راهنمایی های درستی بسته به شرایط فردی خود در اختیار شما عزیزان قرار دهند. هر شخصی بسته به شرایط زندگی، میزان تحصیلات و دارایی های خود باید بتواند بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نماید. این امر می تواند به کمک کارشناسان در این زمینه امری آسان تر شود. موسسه ملک پور سالیان زیادیست که در امر مهاجرت در حال فعالیت بوده و سابقه درخشانی در اخذ ویزا و مشاوره مربوط با امور مهاجرت دارد.مشاورین ارشد موسسه ملک پور می توانند نکات مفیدی در این زمینه اقامت ایرلند و مهاجرت به سایر کشورها به متقاضیان ارائه نمایند. لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات مشاوره موسسه ملک پور، در ابتدا نیاز به پرداخت هزینه نبوده و به صورت رایگان، مشاوره تلفنی به شما عزیزان ارائه می شود. علاوه بر این روش، شما عزیزان می توانید با تهیه پکیج راهنمای گام به گام مهاجرت که توسط مدیر موسسه ملک پور تهیه شده است، مسیر مهاجرتی خود را به سادگی انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به اقامت ایرلند

✅ روش های اخذ اقامت ایرلند کدامند؟

روش های گوناگونی برای اخذ اقامت ایرلند وجود دارند که عبارتند از کار، سرمایه گذاری، تحصیل، تولد، ازدواج، اشخاص خاص و پناهندگی.

✅ بهترین روش اخذ اقامت ایرلند کدام است؟

انتخاب بهترین روش مهاجرت و اخذ اقامت، بسته به شرایط افراد، متفاوت است؛ اما در بین انواع روش های اخذ اقامت ایرلند، روش کاری در صورتی که متقاضی از یک کارفرمای ایرلندی پیشنهاد شغلی داشته باشد، روش مناسب و کم هزینه ای است.

✅ هزینه های زندگی در ایرلند چه مقدار است؟

به طور کلی هزینه زندگی در ایرلند برای هر نفر در حدود ماهیانه 1500 یورو می باشد.

✅ مزایای دریافت اقامت ایرلند و تابعیت این کشور کدام است؟

اعتبار پاسپورت کشور ایرلند بالاست و اشخاص پس از اخذ اقامت دائم و به دنبال آن پس از دریافت پاسپورت می توانند به 120 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا ورود کنند. همچنین اشخاص بعد از دریافت اقامت دائم می توانند در کل اتحادیه اروپا به کار و زندگی بپردازند.


_____________ سخن پایانی درباره اقامت ایرلند_____________

در این مقاله به صورت کامل در مورد انواع راه های اخذ اقامت ایرلند توضیح داده شد. هزینه های زندگی در این کشور به طور کامل بررسی شد و گفتیم هزینه زندگی در این کشور برای یک نفر در حدود ماهی 1500 یورو می باشد. در مورد انواع راه های قانونی اقامت ایرلند توضیح دادیم و در مورد مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی و خطرات آن بحث کردیم. در مورد کار نیز توضیح داده شد که اشخاص باید حتما از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشند و در یک سال اول باید حتما برای آن کارفرما کار کنند. همچنین گفتیم که این کشور تابع اصل خون است و فرزندی که در خاک کشور ایرلند متولد می شود والیدن او باید تبعه کشور ایرلند باشند تا بتواند به محض تولد تابعیت دریافت کند. در خصوص انواع روش های سرمایه گذاری و هزینه های مربوط به این روش توضیح داده شد. همچنین گفتیم که روش های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی وجود دارند که ساده تر هستند و در واقع اقامت سرمایه داری محسوب می شوند. از این که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و مقاله اقامت ایرلند را مطالعه فرمودید سپاسگزاریم. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت ایرلند و سایر کشورها به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه فرمایید. شما عزیزان می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، با مشاورین این موسسه تماس تلفنی رایگان برقرار کنید. در پایان این مقاله نیز می توانید سوالات خود را درج بفرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
صبا سلیمی
با سلام و احترام من ۱۹ ساله هستم و معدل ۲۰ و سطح زبان انگلیسی بالا ایا امکان تحصیل رایگان در ایرلند یا بورس برای من وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بورسیه تحصیلی شرایط خاص و ویژه خود را دارد و صرفاً داشتن معدل بالا ملاک نیست. بسته سیاست های کالج می توان برای شما تخفیف در شهریه گرفت. موفق باشید.
مشاوره رایگان