موسسات کاریابی در آلمان

30 آذر 1401 3 نظر

این روزها با توجه به نرخ بیکاری کشور آلمان وهمچنین بحران نیروی کاری که این کشور با آن مواجه است، بسیاری از افراد قصد مهاجرت به آلمان از طریق کار و اخذ ویزای کار آلمان را دارند. چنانچه قصد کار در آلمان را دارید، بایستی موسسات کاریابی در آلمان را بشناسید تا بتوانید از طریق موسسات کاریابی در آلمان، کار مورد نظر خود را بدست آورید. با توجه به نیازی که این کشور به نیروی کار دارد، موسسات کاریابی در آلمان بسیار گسترده است. به همین دلیل سعی بر آن داریم تا در این مقاله برخی از این مؤسسات معتبر را معرفی نماییم؛ اما نکته مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از افراد به دنبال کار تضمینی آلمان هستند. در این باره باید گفت که کاریابی تضمینی آلمان، امری غیرقانونیست؛ چرا که یافتن کار بستگی به شخص متقاضی و رزومه وی خواهد داشت. به همین دلیل در این مقاله به ارسال رزومه کاری به آلمان نیز می پردازیم تا بتوانید با دانش بیشتری برای کار در آلمان اقدام نمایید. موسسه ملک پور در این مقاله به بررسی و معرفی سایتهای کاریابی آلمان می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بدین طریق، از مشاوره رایگان تلفنی موسسه ملک پور بهره مند گردید. مقاله موسسات کاریابی در آلمان بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی آلمان و همچنین بررسی سایت های دولتی گردآوری شده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کاریابی رایگان در آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کاریابی رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کاریابی رایگان در آلمان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

موسسات کاریابی در آلمان

شرایط عمومی کار در آلمان

با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی کار متخصص و ماهر در چند ساله اخیر، بسیاری از اشخاص بر آن شدند تا با اخذ ویزای کار آلمان، اقدام به مهاجرت به آلمان و کار در این کشور نمایند. به همین دلیل قبل از پرداختن به موسسات کاریابی در آلمان قصد داریم تا شما را با شرایط عمومی کار در آلمان آشنا کنیم. اگر قصد اخذ ویزای کار آلمان را دارید باید بدانید که این کشور چندین ویزا دارد که امکان یافتن کار و اخذ ویزای کار را برای متقاضیان فراهم می نماید. اما مهمترین مسئله ای که باید از آن مطلع باشید، شرایط عمومی کار در این کشور است. اشخاصی که قصد کار در آلمان و دریافت ویزای کار را دارند باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشند تا بتوانند برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام نمایند. مطابق با قوانین جدید کشور آلمان، امکان اخذ ویزای کار آلمان برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و یا دیپلم می باشد وجود دارد؛ اما این در صورتیست که شخص متقاضی اثبات نماید که مدرک فنی معتبر داشته و طول مدت دوره آن در حدود 2 سال بوده است. در این صورت بدون مدرک لیسانس، امکان اخذ ویزای کار وجود خواهد داشت. از نکات مهم دیگری که برای اخذ ویزای کار و همچنین کار در آلمان حائز اهمیت است، داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی به مدت حداقل 3 تا 5 سال می باشد. همچنین شخص متقاضی برای اینکه بتواند به راحتی ویزای خود را دریافت کرده و شانس بالایی برای کاریابی در این کشور داشته باشد، باید مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را ارائه نماید. نکته مهم دیگری که در مورد شرایط عمومی کار در آلمان باید بدانید این است اشخاصی شانس بالا جهت کاریابی در این کشور را خواهند داشت که کمتر از 40 سال داشته باشند. در این صورت می توانید با دغدغه کمتر برای کاریابی در آلمان و کار در این کشور اقدام نمایید.

انواع ویزای کار آلمان

قبل از پرداختن به موضوع مهم موسسات کاریابی در آلمان، برآنیم تا انواع ویزای کار آلمان را به شما معرفی نماییم. یکی از انواع ویزاهایی که اشخاص متقاضی می توانند درخواست نمایند ویزای کار با پیشنهاد کاری (Job offer) می باشد. نوع دیگری از ویزا که به آن خواهیم پرداخت، ویزای جستجوی کار (Job seeker) می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد.

پیشنهاد شغلی یا Job offer

متقاضیان اخد ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد شغلی لازمست که در ابتدا از این کشور، دعوت نامه کاری و پیشنهاد شغلی داشته باشد تا بتوانند برای این نوع ویزا درخواست نمایند. بسیاری از اشخاصی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارند می توانند با ارسال رزومه کاری به آلمان از طریق مؤسسات کاریابی معتبر در این کشور، کارفرمای خود را بیابند. در صورتی که بتوانید با ارسال روزمه کاری به آلمان، کارفرمای خود را بدست آورید می توانید برای مصاحبه کاری با کارفرما اقدام کرده و در صورت قبولی در مصاحبه کاری، ویزای کار این کشور را اخذ نمایید.

جستجوی کار یا Job seeker

ویزای Job seeker یا همان جستجوی کار، یکی از انواع ویزاهای پرطرفدار در بین متقاضیان کار در آلمان می باشد. اشخاصی که قصد کار در آلمان را دارند، در صورتی که رشته تحصیلی آنان جزو مشاغل مورد نیاز اروپا و به خصوص کشور آلمان باشد می توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند. ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه برای شخص متقاضی صادر می شود تا فرد متقاضی بتواند در این مدت، کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بدست آورد. نکته ای که باید بدانید این است که برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان، نیاز به آگهی استخدام در اروپا نمی باشد؛ چرا که با توجه به نیازی که این کشور به نیروی کار متخصص و ماهر دارد، اشخاص متقاضی بدون آگهی استخدام در اروپا می توانند این ویزا را دریافت نمایند. پس از اخذ ویزا و یافتن کار مناسب در آلمان، فرد متقاضی می تواند ویزای بلند مدت این کشور را بدست آورد و پس از آن برای اقامت خود نیز اقدام کند. اگر قصد مهاجرت و کار در آلمان و یا کشورهای اروپایی را دارید می توانید ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را به تدریس استاد ملک پور مشاهده نمایید تا با اطلاع کامل از قوانین کشورها، کشور مورد نظر خود را برای مهاجرت انتخاب نمایید. همچنین با تهیه محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید با مهم ترین اصول و نکات کاریابی، ارائه رزومه، انجام مصاحبه و... جهت اخذ ویزای کار در کشورهای مختلف آشنا شوید. این محصول از طریق لینک ذیل، قابل تهیه می باشد.

موسسات کاریابی در آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان

علاوه بر دانستن اطلاعات کافی در مورد موسسات کاریابی در آلمان، یکی از مهمترین مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان می باشد. ارائه مدارک، یکی از مهمترین و حساس ترین موارد در اخذ ویزا محسوب می شود؛ چرا که با ارائه نشدن یکی از مدارک و حتی نقصی پرونده ممکن است فرد متقاضی با ردی ویزا مواجه شود. به همین دلیل در این بخش به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان می پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان به شرح ذیل است

 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی که مدت اعتبار آن باید بیش از 6 ماه باشد.
 • ارائه بیمه نامه کاری
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه فرد متقاضی
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه اجاره محل سکونت و یا رزرو هتل
 • تکمیل و ارائه فرم ویزا
 • ارائه قرارداد کاری در صورت دارا بودن و در صورت لزوم

موسسات کاریابی در آلمان

لیست بهترین موسسات کاریابی در آلمان

حتما شما هم می دانید که آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. این کشور سومین صادر کننده و وارد کننده کالا و خدمات در جهان به شمار می رود که بیانگر اقتصاد قوی و رو به پیشرفت آن است. بنابراین بازارکار خوب این کشور در زمینه های مختلفی نظیر صنعت خودرو، متاوژی و گردشگری دور از انتظار نیست. جمعیت  کم و نرخ بیماری پایین و کمبود نیروی کار عواملی موثر هستند که آلمان را یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا برای نیروی کار خارجی تبدیل کرده است.امنیت شغلی، فضای کار عالی، موقعیت و شان اجتماعی خوب از ویژگی های کار در المان است. اگر شما هم به دنبال راهی برای کار در المان هستید یکی از ایمن ترین و نتیجه بخش ترین راه ها، استفاده از موسسات کاریابی در آلمان است که در این زمینه می توانید از مشاوران ام ای همراهی و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. گفتنی است موسسات کاریابی متعددی در آلمان وجود که در ادامه لیست بهترین موسسات کاریابی در آلمان به شما معرفی می شود.

IRC Coaching Academy

این آکادمی یکی از بهترین موسسات کاریابی برای خارجی های علاقمند به کار در المان مخصوصا انگلیسی زبانان است. این موسسه در مونیخ قرار داشته و در سال 2007 تاسیس شده است. اطلاعات تماس این موسسه به صورت زیر است:

 • آدرس: Munich Germany, Lowengrube 1080333 Muchen 80333, DE
 • تلفن: +498999018490
 • ایمیل: [email protected]

Kelly Services

Kelly Services در سال 1946 آلمان با ارائه بهترین خدمات تاسیس شد و از بهترین موسسات کاریابی المان محسوب می شود. در حال حاضر در اغلب شهرهای آلمان امکان کاریابی را مراجعین خود دارد. شرح اطلاعات این موسسه به صورت زیر است:

Approach People Recruitment

این موسسه کاریابی یک اژانس استخدام و کاریابی چندملیتی با بیش از دودهه فعالیت است. دفتر این موسسه در برلین بوده و در اغلب کشورهای اروپایی نظیر انگلستان، اسپانیا، هلند، فرانسه و سوئیس قرار دارد. این موسسه در حوزه های تخصصی فروش، بازار یابی، مدیریت، مهندسی،حسابداری، دیجیتال و فناوری اطلاعات فعالیت دارد. اطلاعات تماس Approach People Recruitment در ادامه امده است.

 • تلفن: +4930221533200
 • آدرس: 4th Floor, Gontardstraße 11, 10178 Berlin, Germany

 

Stanton Chase

Stanton Chase در 1983 تاسیس شد و در حال حاضر در دوسلدورف واقع شده است. گفتنی است این موسسه کاریابی شعبه های زیادی در چندین قاره حتی در قاره افریقا دارد. اصولا حوزه تخصصی فعالیت این موسسه کاریابی  در زمینه های مالی، فناوری اطلاعات، مهندسی، مدیریت پروژه، تحقیق و توسعه و.. است. در ادامه اطلاعات تماس Stanton Chase برای شما ذکر شده است.

 • تلفن: : +0049211954980
 • ادرس: Stanton Chase Düsseldorf GmbH,Emanuel-Leutze-Strasse 17,D 40547, Düsseldor, Germany
 • ایمیل:[email protected]

 

Connect Jobs

این موسسه کاریابی بیش از 20 اسل است که فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه صنعت کستی های بین الملل معمولا کاریابی می کند. اطلاعات تماس Connect Jobs به شرح زیر است:

 • تلفن: +493818017313
 • ادرس: Schwannsche St18069 Rostock, Germany
 • ایمیل: [email protected]

 

Euro London Appointment

این آژانس کاریابی با بیش از 30 سال تجربه، چند زبانه بوده و به بیش از 80 زبان صحبت می کند. دفاتر Euro London Appointment در لندن، پاریس، فرانکفورت، مونیخ و زوریخ واقع شده است. اطلاعات تماس این موسسه کاریابی در ادامه امده است:

 

Antal International

موسسه کاریابی Antal International یکی از بهترین موسسات کاریابی  در آلمان و حتی در جهان محسوب می شود. این موسسه در 1993 تاسیس شده و در 37 مشور جهان از جمله افریقا کاریابی و استخدام می کند. اطلاعات تماس موسسه کاریابی Antal International در زیر امده است:

 • تلفن: +4969976750
 • ادرس: Hanauer Landstraße 148/148a, 60314 Frankfurt am Main, Germany
 • ایمیل: [email protected]

نرخ بیکاری در آلمان

در صورتی که قصد کار در آلمان را دارید بهتر است قبل از اینکه برای اخذ ویزای کار و ارائه رزومه خود برای موسسات کاریابی در آلمان اقدام نمایید، به مهمترین مسئله یعنی نرخ بیکاری در آلمان بپردازید؛ چرا که دانستن نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده میزان مشاغل موجود و همچنین شرایط کار در آن کشور است. این مقاله توسط مشاورین و کارشناسان موسسه ملک پور جمع آوری و نوشته شده است. هرگونه کپی برداری از محتوای این مقاله، پیگرد قانونی دارد. با توجه به اینکه کشور آلمان در سال های اخیر با نرخ بیکاری پایینی مواجه بوده است، می توان گفت که در حال حاضر این کشور، یکی از کشورهای مناسب برای تقاضای کار و اخذ ویزای کار می باشد. مطابق با آخرین آمار اعلام شده، کشور آلمان دارای نرخ بیکاری 5.1 درصد در سال 2022 بوده است. بنابراین می توان گفت با توجه به کمبود نیروی کاری که این کشور با آن مواجه است، کشور آلمان می تواند یک گزینه مناسب برای اشخاص متقاضی کار در اروپا به شمار رود. نمودار ذیل نشان دهنده نرخ بیکاری در آلمان در سال های گذشته تا به حال بوده است.

موسسات کاریابی در آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید باید قبل از اقدام برای یافتن کار در آلمان از طریق موسسات کاریابی در آلمان، لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را چک و بررسی نماید. در صورتی که رشته تحصیلی و حرفه شما در فهرست مشاغل مورد نیاز این کشور باشد می توانید از طریق موسسات کاریابی در آلمان، برای یافتن کار مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام کرده و کار مورد نظر خود را بدست آورید. در این بخش از مقاله، لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را ارائه می نماییم تا بتوانید با اطلاعات کافی از مشاغل مورد نیاز در آلمان، جهت اخذ ویزای کار این کشور اقدام نمایید.

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان 

1: برنامه نویسی

Programming 

2: مکاترونیک

Mechatronics professions     

3: مهندسی برق

Electrical machine engineering professions

4: مهندسی برق صنعتی

Electrical-industrial engineering professions

5: مهندسی کامپیوتر نرم افزار      

Software development

6: ساخت و ساز فلزی

Metal construction    

7: فناوری اتوماسیون

Automation technology professions

8: مهندسی مکانیک

mechanical engineer

9: جوش و فن آوری اتصال

Welding and joining technology       

10: ساخت و ساز ساختمان

Building construction (no specialisation)

11: نظارت – ساخت و ساز ساختمان

Supervision – building construction 

12: عملیات راه آهن

Professions in technical railway operations

13: حرفه پرستاری تخصصی

Specialist nursing professions

14: ارتوپدی، توانبخشی

Professions in orthopedic, rehabilitation technology

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد لیست مشاغل مورد نیاز آلمان می توانید مقاله مرتبط با این موضوع را مطالعه نمایید.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

این مقاله را از دست ندهید: لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

در این مقاله ما لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را به شما خواهیم آموخت.

 

میزان و حقوق و درآمد در آلمان

یکی از مهمترین مسائلی که اطلاع از آن، پس از بررسی موسسات کاریابی در آلمان و شرایط کار در این کشور ضروری است، میزان حقوق و درآمد در آلمان می باشد. در مورد میزان حقوق و درآمد در این کشور باید گفت که میزان حقوق با توجه به نوع کار شخص متقاضی و همچنین تخصص وی و قرارداد کاری که با شخص کارفرما منعقد می شود بسیار متفاوت است. طبق آخرین آماری که در خصوص میزان حقوق و درآمد در آلمان گزارش شده است، بازه حقوق پرداختی در کشور آلمان از 3.770 یورو تا 45.250 یورو بوده است. همانطور که گفته شد با توجه به شرایط کاری هر فرد، میزان حقوق و درآمد نیز متغیر می باشد. در جدولی که در ادامه این مطلب مشاهده می نمایید، میزان درآمد ماهیانه برخی از مشاغل در کشور آلمان نمایش داده شده است.

 

مشاغل

میزان حقوق و درآمد به یورو

مهندسی مکانیک

5.201

مکانیک هواپیما

3.791

مکانیک صنعتی

4.150

مهندس عمران

4.349

مهندس کامپیوتر

4.583

مهندس برق

5.160

وکالت

5.506

پزشک متخصص

7.054

خلبان

6.927

تکنسین دندانپزشکی

3.384

حسابدار

3.427

تکنسین برق

2.633

فیزیوتراپیست

2.493

دستیار دندانپزشک

2.068

دستیار پزشکی

1.963

کاریابی در آلمان

اگر قصد کار در آلمان و اخذ ویزای کار این کشور را دارید، باید موسسات کاریابی در آلمان و شرایط کاریابی در آلمان را بشناسید تا بتوانید کار مناسب و مورد نظر خود را بدست آورید. کاریابی در آلمان می تواند به چند روش انجام شود. یکی از روش هایی که بسیار مورد توجه اشخاص متقاضی می باشد اقدام از طریق ویزای جستجوی کار یا همان Job seeker خواهد بود. افراد متقاضی با اخذ ویزا می توانند به مدت 6 ماه در این کشور، در جستجوی کار مناسب با تحصیلات و حرفه خود باشند. متقاضیان در صورتی که بتوانند کار مناسب را بدست آورند می توانند برای ویزای بلند مدت درخواست نمایند. روش دیگری که برای یافتن کار در آلمان وجود دارد، ارسال رزومه کاری به آلمان و برای موسسات کاریابی در آلمان می باشد. اشخاص متقاضی در صورتی که دارای رزومه قوی و مناسب باشند می توانند برای مؤسسات کاریابی، رزومه کاری خود را از طریق ایمیل ارسال نمایند تا در صورت تأیید شخص کارفرما بتوانند برای مصاحبه کاری اقدام نمایند. روش دیگری که وجود دارد از طریق آگهی استخدام در اروپا می باشد. در صورتی که ویزای جستجوی کار را اخذ نموده باشید و چنانچه کار مورد نظر از طریق آگهی استخدام در اروپا منتشر شود، شخص متقاضی می تواند برای مصاحبه کاری اقدام نماید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که با اخذ ویزای جستجوی کار تنها می توانید برای مصاحبه در آلمان اقدام نمایید و در سایر کشورهای اروپایی باید اجازه کار را داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن بپردازیم کاریابی تضمینی آلمان می باشد. در این مورد باید گفت که هیچ شخص و هیچ موسسه ای امکان کاریابی تضمینی آلمان را ندارد؛ چرا که یافتن کار در آلمان بستگی به شرایط شخص متقاضی و شرایط کارفرما برای کار دارد. بنابراین اعلام کاریابی تضمینی آلمان و یا حتی کار تضمینی آلمان، امری خلاف واقع غیرقانونی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد موسسات کاریابی در آلمان می توانید جدول زیر را مشاهده نمایید.

 

مؤسسات کاریابی

سایت مؤسسات کاریابی

Monster

www.monster.de

Indeed

www.indeed.de

make-it-in-germany

www.make-it-in-germany.com

Stepstone

www.stepstone.de

jobvector       

www.jobvector.de

 

کاریابی مجانی آلمان

این مقاله را از دست ندهید: کاریابی مجانی آلمان

در این مقاله ما جوانب کاریابی مجانی آلمان را به شما خواهیم آموخت.

 

ویزای همراه آلمان

اخذ ویزای همراه برای اشخاصی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق کار را دارند یکی از موارد حائز اهمیت می باشد و لازم است که متقاضیان، اطلاعات کافی در خصوص قوانین آن را داشته باشند. پس از بررسی شرایط کار در آلمان و پرداختن به موسسات کاریابی در آلمان، شرایط ویزای همراه آلمان را بررسی می نماییم. متقاضیان اقدام از طریق اخذ ویزای جستجوی کار آلمان، در ابتدای امر و با اخذ این نوع ویزا، امکان داشتن همراه را نخواهند داشت و تنها در صورتی می توانند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال درخواست ویزای همراه نمایند که در این کشور، کار مناسب با تخصص و تحصیلات خود را بدست آورده باشند. در صورتی که شخص متقاضی به این مرحله رسیده باشد؛ یعنی کار مناسب در آلمان را بدست آورده باشد می تواند برای همراهان خود درخواست الحاق به خانواده را مطرح نماید. در این صورت باید اثبات نماید که دارای حقوق مناسب بوده و می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده خویش را تأمین نماید. همچنین ملک مناسب را برای اسکان خانواده تهیه کرده است. در صورت وجود شرایط فوق، متقاضی می تواند ویزای همراهان خود را اخذ نماید. نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر شخص متقاضی با دعوت نامه کاری برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام می نماید، در صورتی که میزان حقوق و درآمد در قرارداد کاری ذکر شده باشد می تواند به صورت همزمان برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه نماید.

بررسی وضعیت اقامت و تابعیت آلمان از طریق کار

پس از بررسی شرایط کار در آلمان و موسسات کاریابی در آلمان، اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید وضعیت اقامت و تابعیت آلمان از طریق کار را نیز بررسی نمایند. متقاضیانی که قصد مهاجرت و کار در کشور آلمان را دارند باید از شرایط و نحوه اقامت و تابعیت این کشور نیز مطلع بوده و قوانین اقامت و تابعیت این کشور را بشناسند تا بتوانند با اخذ ویزای کار این کشور، برای اقامت و تابعیت خود و اعضای خانواده درخواست نمایند. در صورتی که ویزای کار کشور آلمان را اخذ نمایید، پس از یافتن کار مناسب در این کشور و در صورت کار به مدت 5 سال در آلمان به صورت تمام وقت می توانید درخواست اقامت دائم کشور آلمان را اعلام نمایید. اما نکته مهم این است که برای اخذ اقامت دائم این کشور، شخص متقاضی علاوه بر انجام کار تمام وقت باید از حقوق و درآمد خود مالیات و بیمه خود را نیز پرداخت نماید تا بتواند اقامت دائم آلمان را بدست آورد. برای اخذ پاسپورت کشور آلمان باید بدانید که در صورتی می توانید درخواست پاسپورت را مطرح کنید که 3 سال از دریافت اقامت دائم شما گذشته باشد. در این صورت می توان پاسپورت کشور آلمان را اخذ کرد، اما نکته ای که در مورد اخذ پاسپورت باید بدانید این است که، برای دریافت پاسپورت آلمان، شخص متقاضی باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد علاوه بر آن باید از تاریخ کشور آلمان نیز آگاهی لازم را داشته باشد؛ در این صورت می تواند پاسپورت این کشور را بدست آورد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور متخصص مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا از طریق کار در آلمان می توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟

بله؛ در صورتی که بتوانید به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار شوید و بیمه و مالیات را پرداخت نمایید می توانید اقامت دائم آلمان را بدست آورید.

آیا با اخذ ویزای کار آلمان می توان درخواست همراه داد؟

در صورتی که برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کرده باشید، امکان دریافت ویزای همراه به صورت همزمان وجود ندارد و شخص متقاضی پس از یافتن کار در کشور آلمان می تواند برای اعضای خانواده خود، درخواست ویزای همراه نماید.

آیا بدون داشتن مدرک لیسانس می توان ویزای کار آلمان را اخذ کرد؟

با توجه به تغییراتی که در قوانین آلمان ایجاد شده است، اشخاص متقاضی می توانند با مدرک دیپلم و فوق دیپلم ویزای کار را اخذ نمایند؛ اما برای این امر لازم است که مدرک معتبر فنی و حرفه ای که طول دوره آن بیش از 2 سال می باشد ارائه شود.

آیا داشتن مدرک زبان آلمانی در اخذ ویزای کار این کشور حائز اهمیت است؟

بله؛ در صورتی که شخص متقاضی دارای مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 باشد، شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای کار و کاریابی در این کشور خواهد داشت.

سخن پایانی

این روزها و با توجه به نیازی که کشور آلمان به نیروی کار متخصص و ماهر دارد، بسیاری از اشخاص قصد مهاجرت به آلمان از طریق کار را دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای کار این کشور، موسسات کاریابی در آلمان را بشناسید تا بتوانید قبل از مهاجرت، از طریق موسسات کاریابی در آلمان، کار مناسب خود را بدست آورید. با توجه به متعدد بودن سایتهای کاریابی آلمان، تحقیق و شناخت جامع از اعتبار مؤسسات کاریابی قبل از اقدام ضروری است. اگر از طریق ویزای جستجوی کار برای مهاجرت و کار در این کشور اقدام می نمایید می توانید قبل از اخذ ویزا و ورود به کشور از طریق مؤسسات معتبر کاریابی و ارسال رزومه کاری به آلمان، کارفرمای خود را بیابید تا به محض ورود به این کشور بتوانید برای مصاحبه کاری اقدام کنید. شرایط کاریابی تضمینی آلمان به همراه موارد دیگر در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. موسسه ملک پور در این مقاله شرایط موسسات کاریابی در آلمان را بررسی کرده است تا بتوانید با اطلاعات کامل و دقیق برای کار در این کشور اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موسسات کاریابی در آلمان و سایتهای کاریابی آلمان می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم تماس، به صورت تلفنی از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" که در پایان مقاله وجود دارد مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 4.45 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بهار بهیاری
سلام میخاستم بپرسم با توجه به اینکه رادیو کانادا بخش فارسی داره چقد احتمالش هست که من بتونم با ویزای کار به عنوان گوینده وارد کانادا بشم ....ممنون میشم پاسخ بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید رزومه خود را برای این شبکه ارسال فرمایید. در صورتی که برای شما جاب آفر ارسال نمایند می توانید برای اقامت کاری اقدام داشته باشید و وارد این کشور شوید.
سالار طریقی
سلام وقت بخیر آیا با مدرک فنی حرفه ای کلیدسازی میشه ویزای کار آلمان گرفت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای کار در آلمان باید مدرک تحصیلی دانشگاهی، مدرک زبان آلمانی و سوابق کاری مرتبط با تحصیلتان داشته باشید و با مدارک فنی و حرفه ای شانس بالایی نخواهید داشت.
ZAHRA KHODAYARI زهرا خدایاری
سلام وقت خوش من لیسانس برق دارم مدرک b1 دارم ولی سابقه کاریم در زمینه حمل و نقل بین المللی به مدت 10 سال هست و 6 تا مدرک بین المللی معتبر از ایرلاین دارم بنظرتون در زمینه کارم اقدام کنم بهتره یا تحصیلی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ جاب افر سابقه کاری شما بایستی با تحصیلاتتان مرتبط باشد.
مشاوره رایگان