مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

1 نظر

دریافت اقامت از طریق استارت آپ یا تمکن مالی، یکی از بهترین روش های اخذ اقامت است که مزیت های متعددی را برای هر یک می توان قائل شد. اما براستی بهترین راه مهاجرت و اخذ اقامت از میان روش های استارت آپ اروپا و تمکن مالی کدام است؟ خودحمایتی بهتر است یا استارت آپ؟ برای انتخاب بهترین راه، لازم است که به بررسی شرایط هر یک و مقایسه استارت آپ و تمکن مالی پرداخت. در مقاله زیر ابتدا به معرفی مختصر هر یک از این روش ها پرداخته و سپس در قالب جدولی، معیارهای مختلفی برای مقایسه استارت آپ و تمکن مالی تعریف شده و بر اساس آن ها به مقایسه این دو روش پرداخته شده است. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا از طریق استارت آپ و یا تمکن مالی را دارید، پیشنهاد می کنیم شرایط خود را با مشاورین مجرب موسسه ملک پور در میان گذاشته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  • معرفی روش استارت آپ اروپا
  • معرفی روش خودحمایتی یا تمکن مالی
  • مقایسه روش های استارت آپ اروپا و تمکن مالی
  • سخن پایانی

مقایسه استارت آپ و تمکن مالی در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تحصیل در مدارس کانادا

مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

معرفی روش استارت آپ اروپا

برخی از کشورهایی اروپایی، شرایط اخذ اقامت خود را از روش استارت آپ برای متقاضیان بین المللی فراهم نموده اند. اقدام از طریق استارت آپ اروپا، نیاز به ارائه بیزنس پلن جدید و طرح تجاری نو دارد که دارای تأثیرات مثبت بر روی اقتصاد این کشورها می باشند. از نکات جالب توجه در این روش، اجازه کار و سرمایه گذاری فرد در کشورهایی می باشد که استارت آپ اروپا را ارائه می دهند. از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در این روش که بسیار مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد، عدم شرط حضور است. بسیاری از ایرانیان که دارای بیزنس یا بازار کار مناسب خود در ایران می باشند، تمایل به کسب اقامت کشورهای معتبر و بهره مندی از مزایای آن دارند و در عین حال خواستار حضور در کشور مبدأ خود و پرداختن به امور کاری و بیزنسی خود هستند. این مقاله با کوشش اعضای موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و در صورت کپی برداری از آن بدون ذکر منبع و نویسنده، امری غیرقانونی و خلاف شرع صورت گرفته است که منجر به پیگیری قانونی می شود. استارت آپ اروپا مناسب برای چنین افرادی است که با توجه به ویژگی عدم شرط حضور، الزامی به ترک بیزنس خود و حضور در کشور مقصد ندارند.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

معرفی روش خودحمایتی یا تمکن مالی

خودحمایتی یا تمکن مالی یکی از روش های سرمایه گذاری و یا به عبارتی سرمایه داری است که از جمله نکات جالب توجه آن، عدم نیاز به انتقال پول و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور است. چرا که تنها با نشان دادن میزان دارایی و حساب بانکی قابل توجه که مبلغ آن متناسب با قوانین کشورهای ارائه دهنده آن متفاوت است، می توان اقامت برخی کشورهای اروپایی و حوزه شنگن را دریافت کرد. کشورهای اروپایی ارائه دهنده این روش اقامتی، ایتالیا، یونان، پرتغال، فرانسه، اتریش و سوئیس می باشند که شرایط، هزینه های مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی، قوانین اجازه کار و شرط حضور در آن ها متفاوت از یکدیگر است. به جز کشورهای اروپایی، کشور مکزیک نیز با ارائه روش خودحمایتی مکزیک، شرایط را برای اخذ اقامت و حتی پاسپورت متقاضیان بین المللی در کشور مکزیک فراهم نموده است.

با توجه به مهم ترین مزیت روش خودحمایتی که عدم نیاز به انتقال سرمایه به خارج از کشور می باشد، افراد بسیاری تمایل به اقدام از این طریق دارند. اما لازم است به مواردی نیز توجه داشته باشید. از میان کشورهای نام برده برای روش خودحمایتی، اکثراً دارای شرط حضور می باشند و از طرفی اجازه کار به متقاضی داده نمی شود. از سوی دیگر اجازه بسیاری از سرمایه گذاری ها نیز به فرد اعطا نمی شود؛ چرا که بسیاری از سرمایه گذاری ها به عنوان کار فعال محسوب می شود. بر این اساس، روش خودحمایتی یا تمکن مالی بیشتر برای افرادی مناسب تشخیص داده می شود که در سنین بالا قصد مهاجرت و اخذ اقامت دارند. اما افراد جوان یا میانسالی که دارای توانایی کار بوده و تمایل به کسب درآمد از طریق کار یا سرمایه گذاری دارند، در روش خودحمایتی اکثر کشورها با چالش یا به نوعی مانع روبرو می شوند. چرا که برای کسب درآمد در کشوری که اقامت آن را دریافت کرده اند، با مانع روبرو شده اند. از میان کشورهای یادشده در روش خودحمایتی، کشور پرتغال تنها کشوری است که اجازه کار را به فرد اعطا می نماید. لازم به ذکر است که خودحمایتی پرتغال، دارای شرط حضور حداقل 6 ماهه نیز می باشد.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت خودحمایتی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت خودحمایتی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت خودحمایتی

 مقایسه روش های استارت آپ اروپا و تمکن مالی

مهاجرت امری بسیار مهم و سرنوشت ساز است و قبل از اقدام برای آن بایستی تمام جوانب، مزایا و معایب روش های مختلف و همچنین قوانین حقوقی کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داد. یکی از بهترین روش هایی که با به کارگیری آن می توان تصمیم بهتری در خصوص انتخاب روش مناسب برای مهاجرت اتخاذ نمود، روش مقایسه است. در این روش، وضعیت هر یک از فاکتورها را در روش های مختلف مورد بررسی قرار داده و با مقایسه آن ها با یکدیگر می توان بر اساس شرایط و اولویت های خود، بهترین روش را انتخاب کرد. بر این اساس، در این قسمت سعی کرده ایم که با تهیه جدولی، امکان مقایسه استارت آپ و تمکن مالی را برای شما عزیزان بر اساس ویژگی های این روش ها تسهیل نماییم.

مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

معیارهای مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

استارت آپ اروپا

خودحمایتی یا تمکن مالی

اجازه کار

دارای اجازه کار

بدون اجازه کار در اکثر کشورها (به جز پرتغال)

اجازه سرمایه گذاری

دارای اجازه سرمایه گذاری

سرمایه گذاری محدود

شرط حضور

بدون شرط حضور

دارای شرط حضور در اکثر کشورها (به جز فرانسه و مکزیک)

نیاز به تمدید اقامت

اقامت سه ساله بدون نیاز به تمدید

نیاز به تمدید اقامت سالیانه (به جز اقامت دائم خودحمایتی مکزیک)

هزینه سرمایه گذاری و حق الوکاله

بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد و حق الوکاله کمتر نسبت به تمکن مالی

نیاز به نشان دادن تمکن مالی در حساب بانکی و حق الوکاله بیشتر نسبت به استارت آپ

طول پروسه اقدام

طول پروسه کوتاه

طول پروسه طولانی تر نسبت به استارت آپ اروپا

ریسک ویزا

ریسک پایین

ریسک بیشتر نسبت به استارت آپ اروپا

 

در تشریح جدول بالا بایستی گفت که روش استارت آپ اروپا، ضمن نداشتن شرط حضور و اعطای اجازه کار و سرمایه گذاری و راه اندازی بیزنس به متقاضی، دارای ریسک ویزای کمتری می باشد و کل پروسه را می توان در عرض چند  ماه به انجام رسیده و اقامت فرد در کشورهای اروپایی را از این طریق اخذ نمود. هزینه ای که بابت این روش اخذ اقامتی پرداخت می شود نسبت به تمکن مالی که سالیانه توسط متقاضی خودحمایتی بایستی نشان داده شود، کمتر است و از بابت حق الوکاله نیز مبلغ کمتری در این روش مهاجرتی پرداخت می شود. گرچه روش خودحمایتی یا تمکن مالی از جمله بهترین و کم دردسرترین روش های مهاجرتی محسوب می شود که به همت و ابداع استاد ملک پور برای ایرانیان عزیز امکان پذیر گردیده است؛ با این وجود با مقایسه استارت آپ و تمکن مالی و برآیند بررسی شرایط و ارزیابی ویژگی های هر یک می توان به این نتیجه رسید که مزایای روش استارت آپ اروپا در مقایسه با خودحمایتی بیشتر است.


_____________سخن پایانی__________

روش های سرمایه گذاری در اروپا که شامل استارت آپ و روش سرمایه داری خودحمایتی یا تمکن مالی نیز می شوند، بسیار مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت قرار گرفته اند؛ چرا که هر دو دارای مزیت های متعددی می باشند که از جمله آن ها امکان اخذ اقامت به همراه خانواده و بهره مندی از مزایای این اقامت مانند تحصیل رایگان فرزندان است. به منظور انتخاب بهترین روش برای مهاجرت از میان روش های یاد شده، بایستی به مقایسه استارت آپ و تمکن مالی پرداخت. مقایسه یکی از تکنیک هایی است که به بررسی جزء به جزء این روش ها پرداخته و با مقایسه استارت آپ و تمکن مالی می توان همه جانبه به تمام شرایط و ویژگی های این دو روش اقامتی پرداخت. در عین حال که هر دوی این روش ها از بهترین روش های مهاجرتی محسوب می شوند، اما با مقایسه استارت آپ و تمکن مالی می توان به این نتیجه رسید که مزایای استارت آپ اروپا نسبت به تمکن مالی یا خودحمایتی بیشتر است. جزئیات بیشتر در خصوص اطلاعات ارائه شده را می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور و طی یک مشاوره تلفنی رایگان به دست آورید و پاسخ کامل تری برای این سوال بیابید که "خودحمایتی بهتر است یا استارت آپ؟". همچنین در صورتی که سوالات خود را در قسمت ثبت پرسش مطرح نمایید، در مدت زمان کوتاهی به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ایران منصوری
سلام به تیم حرفه ای دکتر ملک پور عزیز. من مقاله مقایسه استارت آپ و تمکن مالی را به طور کامل مطالعه کردم. مقایسه بسیار عالی بود و کاملا تفاوت دو روش توضیح داده شده. برای اقدام و بررسی شرایط مورد نیاز برای اقدام از طریق استارت آپ راهنماییم کنید لطفا.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممنونیم از لطف شما دوست عزیز. برای بررسی هرکدام از روش ها می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده کنید و در صورت تایید مشاورین رزومه شما جهت بررسی برای وکیل کشور مقصد ارسال خواهد شد.
مشاوره رایگان