دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

بدون نظر

دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

کشور مجارستان در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور در میان متقاضیان به حساب می آید. فاکتورهایی همچون هزینه های مناسب تحصیل و زندگی، آب و هوای مناسب، موقعیت جغرافیایی خوب و... بر محبوبیت این کشور در میان متقاضیان می افزاید. دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه مجارستان در شهر دبرسن واقع شده است. این دانشگاه از برترین دانشگاه های مجارستان به حساب می آید. بر این اساس موضوعاتی همچون رشته های دانشگاه دبرسن، تحصیل پزشکی در مجارستان 2023، هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان 2023و... در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

موضوعات و عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از:

 • دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان
 • رتبه دانشگاه های پزشکی مجارستان
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان
 • هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی مجارستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان
 • کار پس از تحصیل در مجارستان
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان
 • سخن پایانی درباره دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

تحصیل در مدارس کانادادوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان (University of Debrecen) به طور کلی دارای ۸ پردیس و ۱۴ دانشکده در دبرسن کشور مجارستان است.دانشکده های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان عبارتند از دانشکده های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، محیط زیست، اقتصاد، تجارت، علوم انسانی، مهندسی، بهداشت، حقوق، آموزش کودکان و بزرگسالان، موسیقی، انفورماتیک، موسیقی،علوم کشاورزی و غذایی. در جدول زیر نیز تعدادی از رشته های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان را مشاهده می فرمایید:

 

رشته های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

مهندسی عمران

مهندسی برق

مهندسی کامپیوتر

مهندسی شیمی

پزشکی

پرستاری

داروسازی

دندانپزشکی

انفورماتیک تجارت

فیزیک

شیمی

بهداشت عمومی

مددکاری اجتماعی در مراقبت های بهداشتی

مدد کاری اجتماعی و اقتصاد اجتماعی

مدیریت مهندسی

حقوق تجارت اروپا و بین الملل

توانبخشی پیچیده

انفورماتیک تجارت

زیست شناسی مولکولی

رتبه دانشگاه های پزشکی مجارستان

شهر دبرسن، دومین شهر مجارستان به لحاظ اهمیت و جمعیت به حساب می آید.دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان از جمله بهترین دانشگاه های این کشور است که در رنکینگ جهانی رتبه ۶۰۱-۶۵۰ را به خود اختصاص داده است و مدرک این دانشگاه در رشته های مختلف پزشکی و غیر پزشکی در بسیاری از کشورهای تاپ دنیا همچون آمریکا، نروژ، ایرلند و... مورد تأیید است.

این دانشگاه دارای ۸ پردیس و ۱۴ دانشکده در دبرسن کشور مجارستان است.دانشکده های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان عبارتند از دانشکده های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، محیط زیست، اقتصاد، تجارت، علوم انسانی، مهندسی، بهداشت، حقوق، آموزش کودکان و بزرگسالان، موسیقی، انفورماتیک، موسیقی،علوم کشاورزی و غذایی. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مجارستان به لینک زیر مراجعه فرمایید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

یکی از مهمترین مسائل و اصلی ترین دغدغه ها برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، میزان هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد است.به طور کلی می توان گفت میزان هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان از بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب تر است و همین امر موجب ایجاد محبوبیت بیشتر کشور مجارستان در میان متقاضیان شده است.در خصوص میزان شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان می توان گفت میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه از مبلغ سالیانه ۵۰۰۰ دلار آغاز می شود. در جدول زیر میزان شهریه دانشگاه دبرسن مجارستان برای رشته های گوناگون را مشاهده می نمایید:

 

شهریه سالانه (دلار)

رشته

6500

پرستاری

8000

داروسازی

16900

پزشکی

6000

فیزیوتراپی

8000

بهداشت عمومی

17500

دندانپزشکی

8500

بیولوژی سلولی

6000

فیزیک

6000

شیمی

6000

کامپیوتر

6500

مهندسی مکانیک

 

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان به لینک زیر مراجعه فرمایید:

تحصیل در ترکیه

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

به طور کلی هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپا مانند فرانسه و آلمان بسیار ارزان است. هزینه های زندگی مجارستان مخصوصاً برای دانشجویان نسبتاً ارزان است، به عنوان مثال مبلغی در حدود 300 تا 500 یورو برای محل اقامت، کتاب و سایر خدمات شهری به صورت ماهیانه کافی است.در جدول زیر هزینه برخی از اقلام در کشور مجارستان را مشاهده می نمایید:

 

اقلام

هزینه ها(دلار)

یک وعده غذا در رستوران

6.77

یک بطری آب

0.93

یک لیتر شیر

0.82

یک کیلوگرم برنج

1.28

یک کیلوگرم سیب زمینی

0.96

یک کیلوگرم گوجه

1.79

۱۲ عدد تخم مرغ

1.90

یک کیلوگرم سیب

1.57

یک کیلوگرم موز

1.49

یک کیلوگرم پرتقال

1.72

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

409.55

اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر

306.71

رفت و آمد ماهیانه

32.16

اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه های تحصیلی گوناگونی در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان برای دانشجویان رشته های پزشکی و غیر پزشکی در نظر گرفته شده است.به عنوان مثال دانشجویان رشته های غیر پزشکی در صورتی که نمره ۰.۴ یا بالاتر از آن را کسب نمایند، از سال دوم می توانند برای دریافت تخفیف در شهریه خود درخواست دهند و تا مبلغ ۲۰ درصد از تخفیف شهریه برخوردار گردند. همچنین بورسیه هایی برای دانشجویان رشته های پزشکی دانشگاه دبرسن مجارستان در نظر گرفته شده است. این دانشجویان نیز می توانند با به دست آوردن نمرات بالا برای دریافت تخفیف ۲۰ درصدی شهریه به دانشگاه درخواست دهند. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت اطلاعات خصوص بورسیه تحصیلی در کشورهای تاپی همچون انگلستان به مقاله زیر مراجعه فرمایید:

تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی انگلستان

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی مجارستان

دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان دارای چندین خوابگاه مختص دانشجویان رشته های پزشکی و همچنین غیرپزشکی است و گسترده ترین آن ها در آگوستا واقع شده است و دارای ۳۵۰ اتاق مجزا همراه با امکانات سرویس بهداشتی و حمام آشپزخانه اختصاصی هستند. این خوابگاه در منطقه جنگلی محوطه دانشگاه واقع شده است که تقریباً نزدیک به دانشکده پزشکی می باشد. همچنین خوابگاهی در منطقه کاشای مختص دانشجویان رشته هایی همچونMBA، کامپیوتر، بهداشت و فیزیوتراپی قرار گرفته است. از آن جایی که مسئولیت نگارش این مقاله بر عهده موسسه ملک پور بوده است؛ بنابراین در صورت کپی برداری از مقاله بدون اجازه و نام بردن از نگارنده، به دلیل وقوع امری خلاف قانون و شرع، مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد. دانشجویان بابت اسکان در خوابگاه های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان لازم است که مبلغ 12 تا 35 هزار فورینت مجارستان را پرداخت نمایند.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان

علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان با فراهم نمودن مدارک و شرایط مناسب و داشتن برنامه زمانی دقیق می توانند برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند.بسته به رشته تحصیلی، شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دبرسن مجارستان متفاوت می باشد. بر این اساس متقاضیان می بایست به تمامی موارد از قبل توجه داشته باشند. به عنوان مثال مهلت ثبت نام و درخواست پذیرش برای رشته های غیر پزشکی، پزشکی و نیز مقاطع مختلف در این دانشگاه متفاوت می باشند.همچنین برای اخذ پذیرش در برخی از رشته ها دانشجویان می بایست در مصاحبه اینترنتی دانشگاه شرکت نمایند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان را مشاهده می نمایید:

 • رزومه
 • مدارک تحصیلی
 • ۲ توصیه نامه (برای مقطع دکتری)
 • گواهی سلامت
 • مدارک ACT,SAT,GED به صورت اختیاری
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • انگیزه نامه

کار پس از تحصیل در مجارستان

از جمله روش هایی که می توان به اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل در مجارستان دست یافت، کاریابی و تبدیل ویزای تحصیلی مجارستان به اقامت کاری است. دانشجویانی که از دانشگاه ها از جمله دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان فارغ التحصیل می شوند، با داشتن جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور و دریافت تأییدیه اداره کار و اداره مهاجرت می توانند با اقامت کاری در این کشور بمانند و پس از ۸ سال برای اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت و تابعیت مجارستان اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با استفاده از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملک پور راهنمایی لازم در خصوص کاریابی در کشورهای خارجی را به دست آورید.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان چقدر است؟

در خصوص میزان شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان می توان گفت میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه از حدود مبلغ سالیانه ۵۰۰۰ دلار آغاز می شود.

✅ رتبه دانشگاه دبرسن مجارستان در رنکینگ جهانی چند است؟

دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان از جمله بهترین دانشگاه های این کشور است که در رنکینگ جهانی رتبه ۶۰۱-۶۵۰ را به خود اختصاص داده است.

✅ چه رشته هایی در دانشگاه دبرسن مجارستان تدریس می شوند؟

داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، محیط زیست، اقتصاد، تجارت، علوم انسانی، مهندسی، بهداشت، حقوق، آموزش کودکان و بزرگسالان، موسیقی، انفورماتیک، موسیقی،علوم کشاورزی و غذایی از جمله رشته های دانشگاه دبرسن مجارستان می باشند.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه از دانشگاه دبرسن مجارستان وجود دارد؟

 بله، با داشتن نمرات بالا می توان برای تخفیف ۲۰ درصدی شهریه در رشته های مختلف درخواست داد.


_____________________سخن پایانی درباره دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان_____________________

همانطور که بررسی شد،کشور مجارستان به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی نسبتاً قوی، هزینه های پایین تحصیل و زندگی، موقعیت جغرافیایی مناسب و امکان کاریابی برای دانشجویان، از جمله محبوب ترین کشورهای اروپایی در میان متقاضیان به حساب می آید. نکته قابل توجه دیگر در خصوص تحصیل در مجارستان این است که متقاضیان می توانند با تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان آینده خود را برای اخذ اقامت و کار در تاپ ترین کشورهای دنیا تضمین نمایند.بر این اساس موضوعاتی همچون رشته های دانشگاه دبرسن، تحصیل پزشکی در مجارستان 2023، هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان 2023و...در این مقاله مورد بررسی کامل قرار گرفت. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 4.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان