دانشگاه علوم پزشکی وین

بدون نظر

اگر قصد دارید به جهت تحصیل به کشور اتریش بروید و در دوره های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی وین (Vienna university of medical sciences) شرکت نمایید توصیه می‌ کنیم، حتماً این نوشتار را تا انتها بخوانید. مطالبی که در ادامه قرار داده شده است همگی درباره دانشگاه علوم پزشکی وین می باشد. اگر دانشجویی بین المللی می باشید، جهت تحصیل در این دانشگاه با سوالاتی رو به رو خواهید شد. به جهت رفع ابهامات ذهنی شما خوبان سوالات ذکر شده در این قسمت را با ذکر نکات کلیدی پاسخ خواهیم داد. شهریه پذیرش دانشگاه پزشکی وین به صورت سالانه چقدر است؟ آیا اتباع ایرانی می‌ توانند در دوره های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی وین شرکت نمایند؟ آیا رنک جهانی دانشگاه علوم پزشکی وین بالا می باشد؟ دانشگاه علوم پزشکی وین اتریش امروزه میزبان بسیاری از دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف جهان می باشد. اگر می‌ خواهید هرچه سریع تر به جهت تحصیل در اتریش ساکن شوید، توصیه می‌ کنیم با کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس بگیرید و اطلاعات کاربردی را از کارشناسان این موسسه دریافت نمایید. ناگفته نماند که مشاوره دریافتی شما بدون هزینه و کاملاً رایگان می‌ باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


 

تحصیل در دانشگاه اتریش 30 ثانیه

موضوعاتی که قرار است در مقاله دانشگاه علوم پزشکی وین مورد ارزیابی قرار گیرند:

 • درباره دانشگاه علوم پزشکی وین
 • رتبه دانشگاه علوم پزشکی وین
 • شرایط اپلای و پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی وین
 • آخرین زمان ثبت نام و ددلاین مشخص شده برای دانشگاه علوم پزشکی وین (Vienna university of medical sciences)
 • الزامات زبان به جهت تحصیل در دانشگاه علوم‌ پزشکی وین
 • رشته و دوره های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی وین
 • شهریه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین
 • شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی وین
 • کمپس های دانشجویی و امکانات دانشگاه علوم پزشکی وین
 • نتیجه گیری کلی در رابطه با دانشگاه علوم پزشکی وین

تماس با ما

دانشگاه علوم پزشکی وین

درباره دانشگاه علوم پزشکی وین

در سال ۲۰۰۴ در پایتخت کشور اتریش یک دانشگاه تحقیقاتی به نام دانشگاه علوم پزشکی وین مستقر شد. دانشگاه علوم پزشکی وین دوره‌ های آموزشی را به طور کاملا مستقل در اختیار دانشجویان قرار می دهد و به هیچ یک از دانشگاه های مستقر شده در اتریش وابسته نمی باشد. بعلاوه این دانشگاه ارائه دهنده طیف متنوعی از آموزش های منحصر به فرد و مدرنیته به کارمندان خود می باشد. تمامی دانشجویان خارجی و بین‌المللی با توجه به رزومه که دارند، می توانند در دوره های کارشناسی، فوق لیسانس و یا دکترای این دانشگاه شرکت نمایند. برنامه‌ هایی که در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی وین در مقطع لیسانس در دسترس دانشجویان قرار دارند، در زمینه پزشکی و دندانپزشکی می‌ باشند. ولی علاوه بر این دو برنامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به اختیار می توانند در دوره‌ های انفورماتیک شرکت نمایند. زیرا گرایش انفورماتیک تنها در سطح کارشناسی ارشد ارائه می‌ شود. شایان ذکر است که این دانشگاه دارای یک بیمارستان بسیار مهم است که دانشجویان ثبت نام شده در این دانشگاه در سال آخر تحصیلات خود می توانند از امکانات و خدمات ارائه شده در این بیمارستان استفاده کنند. به عبارتی آنان اجازه دارند دوره‌ های کارآموزی خود را در این بیمارستان سپری کنند. ناگفته نماند که، در حال حاضر ۷۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به گذراندن دوره های پزشکی خود می باشند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


رتبه دانشگاه علوم پزشکی وین

معمولاً تمامی محصلان ایرانی و بین المللی رنک دانشگاه مد نظر خود را قبل از اقدام به جهت دریافت نامه پذیرش به دقت بررسی می نمایند. زیرا رنک جهانی هر دانشگاهی نشان می‌ دهد که عملکرد تحصیلی این دانشگاه در سال جدید و در سال‌ های اخیر به چه صورت بوده است. در واقع شما با بررسی دقیق رتبه‌ دانشگاه مد نظر خود از جایگاه آن در سطح جهانی آگاه می شوید. طبق آخرین تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی وین موفق به کسب رتبه ۶ در بین دانشگاه های وین اتریش شده است. همچنین این دانشگاه به دلیل ارائه دوره های آموزشی با سطح کیفیت بسیار بالا، ایده آل و مدرنیته  در رتبه ۲۶۱ جهانی قرار گرفته است.

شرایط اپلای و پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی وین

برای این که بتوانید در دوره های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی وین شرکت نمایید، می بایست اسنادی را که با دقت بسیار بالا و با چیدمان درست و دقیق ارائه دهید. لطفاً دقت نمایید که اسناد شما کامل باشد زیرا اگر نقصی در مدارک شما دیده شود این دانشگاه شما را رد صلاحیت می کند و به هیچ وجه اسناد شما را تایید نمی‌ کند. اسناد و مدارکتان را باید آنلاین برای دانشگاه علوم پزشکی وین ارسال کنید. پس از این که این دانشگاه شما را تایید نمود برایتان نامه پذیرش تحصیلی صادر می کند. در این صورت می توانید برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایید. ما در این قسمت اسناد مورد نیاز را تشریح نمودیم.

 • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح C1
 • پرداخت رسید شهریه
 • ارائه مدارک تحصیلی مدارج قبلی
 • ریز نمرات
 • رزومه
 • شرکت در امتحانات ورودی و قبولی در امتحانات ( امتحان شما از دروسی همچون فیزیک، شیمی، ریاضیات و زیست شناسی می باشد.)

آخرین زمان ثبت نام و ددلاین مشخص شده برای دانشگاه علوم پزشکی وین

همانطور که می‌ دانید به جهت ثبت نام و شرکت در دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی وین (Vienna university of medical sciences) بایستی قبل از هرگونه اقدامی  سایت رسمی این دانشگاه را در گوگل سرچ نمایید و از مهلت های ثبت نام آگاه شوید. زیرا مهلت های پذیرش برای هر دوره تحصیلی متفاوت است. پیشنهاد می کنیم از ۶ ماه قبل از آغاز کلاس ها اقدامات لازم را به جهت اخذ پذیرش تحصیلی انجام دهید. به طور کلی مهلت ثبت نام در این دانشگاه در اواخر زمستان می باشد.

الزامات زبان به جهت تحصیل در دانشگاه علوم‌ پزشکی وین

اگر دانشجویی می باشید که به زبان آلمانی تسلط کافی دارید می توانید در دانشگاه علوم پزشکی وین ثبت نام نمایید. در غیر این صورت باید سطح زبان خود را با شرکت در آموزشگاه های زبان معتبر ارتقا دهید. زیرا دوره‌ هایی که در دانشگاه علوم پزشکی وین آموزش داده می شوند، همگی به زبان آلمانی می باشند. در واقع دوره‌ای که به زبان انگلیسی تدریس شود، در این دانشگاه وجود ندارد. شما به عنوان یک دانشجوی پزشکی ملزم به ارائه مدرک C1 آلمانی می باشید. بهترین پیشنهادی که در حال حاضر می‌ توانیم به شما محصلان بین المللی به جهت تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهیم، این است که محصولات زبان آلمانی را از سایت موسسه ملک پور تهیه نموده و حتماً این محصولات را مشاهده نمایید. زیرا سطح زبان آلمانی شما با تهیه این محصول تقویت می‌ شود. همچنین این امکان برای شما همراهان همیشگی فراهم شده که در دوره‌ های یک ساله زبان آلمانی حضور به عمل آورید. مقاله پیش رو را موسسه مشاوره ای MIE با تلاش های فراوان به نگارش درآورده است. بنابراین هرگونه کپی برداری از آن حرام می باشد.

رشته و دوره های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی وین

در این قسمت لیستی از رشته های دانشگاه علوم پزشکی وین را برای دانشجویانی که تصمیم به شرکت در دوره های پزشکی و پیراپزشکی در وین اتریش را دارند قرار داده‌ ایم.

 • علوم اعصاب
 • متابولیسم
 • دندانپزشکی
 • تکنولوژی
 • زیست شناسی
 • مهندسی پزشکی
 • مکانیسم

شهریه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین

معمولاً تمامی محصلان خارجی با هدف آموزش رایگان اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی اتریش می‌ نمایند. خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی وین از سیستم آموزش تقریباً رایگان برخوردار می باشد. بدین صورت که دانشجویان پزشکی در مقطع لیسانس تنها ملزم به پرداخت ۴۰۰ یورو در سال می باشند. حال اگر دانشجویی می باشید که قصد تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا را دارید، بایستی تقریبا ۷۰۰ یورو در سال بپردازید. بعلاوه شما به عنوان دانشجوی ثبت نام شده در این دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه های جانبی نیز می باشید. منظور از هزینه‌ های جانبی هزینه بیمه دانشجویی، کتاب و غیره می‌ باشد. در جدولی که در ذیل مشاهده می نمایید هزینه مواد مصرفی در اتریش آورده شده است‌.

 

مواد مصرفی

قیمت (یورو)

1 کیلو  گرم برنج

1.78

1 کیلو گرم سیب زمینی

1.45

500 گرم نان

1.82

1 کیلو گرم گوشت گاو

17.40

1 کیلو گرم پیاز

1.32

آب

2.13

غذا رستوران ارزان قیمت

12.00

شیر 1 لیتر

1.12

1 کیلو گرم موز

1.79

شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی وین

یکی از دلایلی که دانشگاه‌ های خصوصی و دولتی به دانشجویان خارجی و داخلی بورسیه تحصیلی اعطا می‌ نمایند، این است که آنان را تشویق به تحصیل نمایند. بعلاوه دانشگاه‌ها به منظور کمک مالی بورسیه های تحصیلی را در دسترس دانشجویان قرار می دهند. دانشگاه علوم پزشکی وی نیز همانند سایر دانشگاه های مستقر شده در اتریش به محصلانی که در این دانشگاه ثبت نام نموده اند و واجد شرایط می باشند، بورسیه تحصیلی اعطا می کند. ولی از آن جا که این دانشگاه دولتی می باشد، تعداد کمک هزینه های تحصیل و جوایز اعطایی بسیار محدود می باشد. در واقع تنها دانشجویانی که بتوانند نخبه بودن خود را ثابت نمایند برای بورسیه این دانشگاه در نظر گرفته می‌ شوند.

کمپس های دانشجویی و امکانات دانشگاه علوم پزشکی وین

در محوطه دانشگاه علوم پزشکی وین یک آزمایشگاه مجهز قرار دارد. آزمایشگاه این دانشگاه یکی از بهترین آزمایشگاه های مطرح شده در وین اتریش می باشد. تمامی محصلان می توانند در صورت لزوم آزمایشات مربوط به دوره‌ های تحصیلی خود را در این آزمایشگاه لوکس و بسیار مجهز انجام دهند. علاوه بر آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی وین شامل خوابگاه های مدرن جهت اسکان دانشجویان می باشد.  به خاطر داشته باشید، دانشجویانی که علاقه مند به فعالیت های ورزشی می باشند، می توانند از امکانات ورزشی این دانشگاه نیز استفاده کنند.


_____________نتیجه گیری____________

مقاله ای که مطالعه مطالب آن را به اتمام رسانده اید، در خصوص دانشگاه علوم پزشکی وین بوده است. در این مقاله، شرایط کلی تحصیل در این دانشگاه، شرایط و شهریه پذیرش دانشگاه پزشکی وین را با ذکر جزئیات مورد بررسی علمی قرار دادیم.  به طور کلی روش تحصیلی یکی از روش های قانونی مهاجرت می باشد که بستر قانونی آن در کشورهای اروپایی و سایر کشورها برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط فراهم شده است. امروزه بسیاری از محصلان خارجی شرایط خود را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان اتریش بررسی می‌ کنند. دانشگاه علوم پزشکی وین به دلیل ارائه دوره های آموزشی تقریباً رایگان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دانشجویانی که خود را آماده تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین نموده اند، می بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی سطح A2 را  در کنار دیگر اسناد  به این دانشگاه ارسال نمایند. توصیه می کنیم علاوه بر این مقاله دیگر مقالات ما را نیز مطالعه نمایید تا سطح آگاهی شما از دانشگاه های مستقر شده در کشور اتریش افزایش ‌یابد. این امکان توسط موسسه ملک پور برای شما خوبان فراهم شده که بتوانید بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان با کارشناسان حاذق، مجرب و زبده ارتباط بگیرید. همچنین شما عزیزان به اختیار می توانید سوالات کتبی خود را انتهای این مقاله مطرح نموده و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید. لطفاً با روشن نمودن ستاره های ارزشمند ذیل ما را در نگارش و تهیه مقالات این چنینی کمک کنید.

امتیاز 3 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان