دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ

14 دی 1401 بدون نظر

دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ

در مقاله پیش رو قصد داریم دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ HKUST، شرایط پذیرش و رشته تحصیلی هنگ کنگ و مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه HKUST را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم و شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا نماییم. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ، لازم است که سالیانه چه مبلغی را به عنوان هزینه تحصیل بپردازند؟ رشته های تحصیلی دانشگاه هنگ‌ کنگ کدامند؟ آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه HKUST وجود دارد؟ در مقاله پیش رو سعی داریم به این به سوالات و سایر سوالاتی که ممکن است در ذهن شما عزیزان در خصوص دانشگاه علم و صنعت هنگ‌ کنگ شکل گرفته باشد، پاسخ علمی و جامع دهیم. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌ های معتبر قاره آسیا است که خوشبختانه به دلیل ارائه آموزش با سطح کیفی بالا از لحاظ رتبه جهانی در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید و می خواهید با شرایط کلی تحصیل و ثبت نام در این دانشگاه آشنا شوید، می توانید با کارشناسان مجرب مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را از کارشناسان ما دریافت کنید. مشاوره تلفنی اولیه شما کاملاً رایگان خواهد بود.

موضوعاتی که در این نوشتار در باره دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ بررسی خواهد شد:

  • معرفی دانشگاه علوم و فناوری هنگ‌ کنگ
  • رشته های تحصیلی دانشگاه هنگ کنگ
  • شرایط تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ
  • هزینه تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ
  • سخن پایانی
  • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه دانشگاه هنگ کنگ

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه هنگ کنگ

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه هنگ کنگ

تحصیل در مدارس کانادامعرفی دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ

دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در کشور چین شناخته شده می باشد و به آموزش و تحقیقات درجه یک اختصاص دارد. این دانشگاه جوان و بلندپرواز با مأموریت خود برای پیشرو یادگیری و دانش از طریق آموزش و تحقیق به ویژه در زمینه علوم فناوری، مدیریت، بازرگانی، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی تکمیل می‌ شود و همچنین به منظور کمک به توسعه اقتصادی تأسیس شده است. این دانشگاه در یک محیط یادگیری متنوع و بین المللی برنامه های تحصیلی در هر سه مقطع دانشگاهی را ارائه می‌ دهد و اکنون میزبان بیش از ۱۵ هزار دانشجو از بیش از ۵ کشور از قاره های متعدد می باشد. دانشجویان ثبت نام شده با پیوستن به برنامه های متنوع تبادل دانشگاه که اکنون بیش از ۲۵۰ شریک در سراسر جهان را شامل می‌ شود، در گسترش افق دید خود جدی هستند. دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ سه سال متوالی موفق به کسب رتبه یک جهانی شده است. قابل ذکر است که اکثر فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از اخذ مدرک دانشگاهی خود، راحت تر وارد بازار کار جهانی می شوند.

رشته های تحصیلی دانشگاه هنگ کنگ

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ متعهد است که از طریق برتری در آموزش و تحقیق در سراسر جهان پیش رو باشد. این دانشگاه ارائه دهنده رشته های تحصیلی بسیار متنوع می باشد شما می بایست قبل از هر گونه اقدامی درباره کورس های تحصیلی این دانشگاه تحقیق کنید و در نهایت گرایشی را انتخاب نمایید که متناسب با شرایطتان باشد و تأثیر مثبتی بر آینده شغلی شما داشته باشد. برنامه های تحصیلی دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ به طور کلی به ۶ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

علوم پایه، علوم اجتماعی، برنامه های بین رشته ای، مهندسی، کسب و کار و سایر رشته ها

در ذیل این مطلب برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده های دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ را ذکر نمودیم.

دانشکده علوم کارشناسی: علوم زیست شناسی، کارشناسی بیوتکنولوژی، کارشناسی شیمی، کارشناسی بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، کارشناسی علوم و فناوری داده، کارشناسی فیزیک، کارشناسی علوم و فناوری اقیانوس، کارشناسی ریاضیات و اقتصاد.

دانشکده مهندسی: مهندسی شیمی و زیست شناسی، مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، سیستم های یکپارچه و طراحی هوا و فضا.

دانشکده تجارت و مدیریت: کارشناسی اقتصاد و دارایی، حسابداری، سیستم های اطلاعاتی، آمار تجارت و مدیریت عملیاتی، بازاریابی BBA

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی: کارشناسی در مطالعات جهانی چین و لیسانس‌ در تحلیل اجتماعی کمی

برنامه های بین رشته ای: بخش سیاست‌ های عمومی و بخش محیط زیست و پایداری

شرایط تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ

برای دریافت گواهی پذیرش از دانشکده علم و صنعت هنگ کنگ می بایست به مواردی که در زیر این متن آورده شده است، عمل کنید.

  • حساب کاربری ایجاد نمایید: در مرحله اول شما ملزم هستید در سیستم HKUST که یک سیستم آنلاین است یک حساب کاربری ایجاد نمایید.
  • انتخاب برنامه: شما می بایست مطابق با علاقه و معیارهایی که دارید یک گرایش را انتخاب نمایید.
  • اسناد: در این مرحله شما موظف هستید مدارکی را نظیر مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان، کارنامه تحصیلی، شناسنامه و کپی آن، مدرک زبان، بیانیه شخصی و گواهینامه امتحان عمومی بارگذاری نمایید.
  • ارسال: مرحله ارسال آخرین مرحله ای است که باید انجام دهید. در این مرحله شما می بایست هزینه درخواست را که 450HKD است، به صورت آنلاین از طریق مستر کارت پرداخت نمایید. البته پرداخت هزینه ویزا از طریق کارت اعتباری VISA نیز امکان پذیر است. پس از پرداخت هزینه می توانید درخواست خود را تأیید و ارسال نمایید.

مخاطبان محترم مقاله پیش رو با تلاش‌ های بسیار متخصصین موسسه ملک پور تهیه گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن غیرقانونی و غیرمجاز می‌ باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ

قابل ذکر است که هزینه و شهریه تحصیل، یکی از مواردی است که دانشجو می بایست قبل از هرگونه اقدامی به جهت ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظر خود به فکر پرداخت آن باشد. تحصیل در دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ گران است و دانشجو باید هزینه‌ های بالایی را به منظور تحصیل در این دانشگاه بپردازد. در جدول زیر مبلغ شهریه ای که یک دانشجو تمام وقت ملزم به پرداخت آن می باشد، قرار داده شده است.

 

شهریه دانشگاه

75 هزار دلار آمریکا

کتاب و لوازم تحریر

1300دلار

هزینه های زندگی برای یکسال

10.800

هزینه اقامت در کمپس های دانشگاه

12000دلار آمریکا برای یکسال تحصیلی

میانگین هزینه ها

105 هزار دلار

 


سوالات متداول راجع به دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ

✅ دانشگاه های هنگ کنگ کدامند؟

دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ، دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ، دانشگاه هنگ کنگ

✅ هزینه های زندگی یک دانشجوی متقاضی در هنگ‌ کنگ سالانه چه میزان می باشد؟

هزینه زندگی یک دانشجوی بین المللی سالانه تقریباً ۵۰ هزار دلار هنگ کنگ (معادل ۶.۴۰۰ دلار آمریکا) است.

✅ شهریه تحصیل در دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ سالانه چقدر می باشد؟

شهریه یک دانشجوی تمام وقت جهت تحصیل در این دانشگاه سالانه ۷۵ هزار دلار آمریکا است.

✅ تحصیل در دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ چه شرایطی دارد؟

برای تحصیل در این دانشگاه می بایست مدارکی درست و کاملی را جمع آوری نموده و به هنگام درخواست آنان را از طریق سیستم آنلاین بارگذاری نمایید.


_____________سخن پایانی__________

مطالب مقاله دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ با تلاش های بسیار به صورت مفهومی به نگارش درآمد و عناوین آن نظیر شرایط پذیرش و رشته هنگ کنگ و شرایط تحصیل در این دانشگاه نیز مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفتند. به طور کلی آگاه شدید که دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ یک دانشگاه برتر و معتبر می باشد که کورس های تحصیلی را در مقاطع دانشگاهی بنابر نیاز دانشجویان ارائه می دهد. همچنین دانستید که این دانشگاه یکی از دانشگاه های رنک بالای چین می باشد که به دانشجویان خارجی و ایرانی واجد شرایط گواهی پذیرش اعطا می نماید. همانطور که اطلاع دارید هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار بالا می باشد. پیشنهاد می کنیم که شرایط خود را برای تحصیل در کشورهای قاره اروپا نظیر اتریش، آلمان، دانمارک، انگلیس و... بررسی نمایید؛ چرا که هزینه تحصیل در این کشورها نسبت به کشور چین ارزان تر می باشد. به علاوه شما پس از فارغ التحصیلی راحت تر وارد بازار کار جهانی می شوید. حال اگر شرایط تحصیل در این دانشگاه را دارید توصیه می کنیم جهت بررسی دقیق رزومه تحصیلی خود، با کارشناسان کاربلد مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید. مشاورین ما تمامی شرایط تحصیل در این دانشگاه را مطرح می کنند. اگر سوالی دارید، می توانید در قسمت "ثبت پرسش" مقاله مطرح کنید. ما در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به سوال طرح شده شما پاسخ خواهیم داد. در صورت رضایت و در صورت مفید بودن اطلاعات این مقاله پنج ستاره بدهید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان