دانشگاه برکلی

1 نظر

دانشگاه برکلی

کشور آمریکا از گذشته تاکنون، به عنوان کشوری پرتقاضا و پرطرفدار به جهت کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. در واقع آمریکا کشوری بسیار پیشرفته و ایده آل می باشد. یکی از روش‌ های جذاب و آسان مهاجرت به این کشور روش تحصیلی است. داوطلبان تحصیل در آمریکا معمولاً براساس شرایط خود یکی از دانشگاه های انگلستان را به منظور تحصیلات دانشگاهی خود انتخاب می نمایند. قابل ذکر است که، همه دانشگاه های کشور آمریکا در سراسر جهان معروف می باشند. در مقاله حاضر به مسئله اصلی اپلای به دانشگاه برکلی و تمامی نکات مربوط به تحصیل در این دانشگاه مانند پذیرش و هزینه برکلی کالیفرنیا خواهیم پرداخت. امید است با مطالعه مقاله دانشگاه برکلی، آگاهی شما در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا افزایش یابد. حال اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان تحصیلی دارید، می توانید با کارشناسان حاذق مؤسسه مهاجرتی ملک پور (MIE) از طریق تماس با شماره تلفن های ذکر شده در وب سایت اصلی، ارتباط بگیرید.

موضوعات زیر در رابطه با دانشگاه برکلی می باشد:

 • معرفی دانشگاه برکلی و شرایط عمومی
 • دانشکده های دانشگاه برکلی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه برکلی
 • تحصیلات تکمیلی در دانشگاه برکلی
 • شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه برکلی
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه برکلی
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه برکلی
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه برکلی
 • کار حین تحصیل در دانشگاه برکلی
 • کار پس از تحصیل در دانشگاه برکلی
 • تحصیل در دانشگاه برکلی و شرایط ویزای همراه
 • نتیجه گیری در خصوص تحصیل در دانشگاه برکلی

 

 • توضیحات موسسه ملک پور درمورد دانشگاه برکلی کالیفرنیا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه برکلی کالیفرنیا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه برکلی کالیفرنیا

تحصیل در مدارس کانادامعرفی دانشگاه برکلی و شرایط عمومی

در این قسمت قرار است به معرفی دانشگاه برکلی، سال احداث این دانشگاه و رتبه دانشگاه برکلی در رتبه بندی QS بپردازیم. دانشگاه برکلی آمریکا با هدف شکوفایی استعدادهای دانشجویان شهروند و دانشجویان خارجی در سال ۱۸۶۸ در شهر زیبا و بسیار پیشرفته کالیفرنیا آمریکا احداث گردید. طبق آخرین تحقیقات ۳۱ نفر از دانشجویانی که مدرک دانشگاهی خود را از این دانشگاه دریافت کرده‌اند، برنده جایزه نوبل شده اند. رنک این دانشگاه در رتبه بندی QS که یک رتبه بندی بسیار معتبر و دقیق است، ۳۰ و در رتبه بندی دانشگاه های آمریکا ۴ می باشد. پروژه‌ های تحقیقاتی بسیاری در این دانشگاه توسط دانشجویان به ثمر رسیده است. دانشجویان بین المللی براساس رزومه تحصیلی خود می‌ توانند، در یکی از ۳ مقطع تحصیلی در دانشگاه خصوصی برکلی تحصیل نمایند. البته اکثر دانشجویانی که از این دانشگاه نامه پذیرش دریافت نموده اند، در سطح لیسانس مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه برکلی توسط کمیسیون دانشگاه های بسیار معتبر آمریکا و توسط انجمن کالج های کشور در سطح جهانی به عنوان دانشگاهی معتبر شناخته شده است. در بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ جمع کثیری از دانشجویان، پس از پایان دوره تحصیلات خود مدرک تحصیلی بسیار با ارزشی را اخذ نموده اند که تعداد آنان در سطح لیسانس ۸.۷۲۵ درصد فوق لیسانس ۳.۲۸۶ و در سطح دکترا ۱.۲۷۲ نفر می‌ باشند.

دانشکده های دانشگاه برکلی

دانشگاه کالیفرنیا برکلی، کورس متنوع و متعدد تحصیلی را در ۱۴ دانشکده ارائه می‌ دهد. در این دانشکده ها در حال حاضر ۲۵۰۰ کارمند کار می‌ کنند. تعداد کل دانشجویانی که به منظور تحصیل وارد این دانشگاه شده اند، در سطح لیسانس ۳۱ هزار نفر و در سطح فوق لیسانس ۱۲ هزار نفر می باشند. در واقع در هر ۱۴ دانشکده ۳۵۰ رشته تحصیلی، در ۱۸۰ بخش متنوع ارائه می شوند. در ادامه لیستی از دانشکده های این دانشگاه تهیه نمودیم.

 • دانشکده شیمی
 • دانشکده ادبیات و علوم
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی روزنامه‌نگاری
 • دانشکده‌ مهندسی
 • دانشکده اطلاعات
 • دانشکده طراحی محیط
 • دانشکده تجارت هاس
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده رفاه اجتماعی
 • دانشکده سیاست گلدمن
 • دانشکده رفاه اجتماعی
 • دانشکده بهداشت عمومی

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه برکلی

دانشجویان ثبت نام شده در مقطع لیسانس در دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا پس از گذشت ۴ سال موفق به کسب مدرک فارغ التحصیلی می‌ شوند‌. دانشجویان در این مقطع اختیار دارند که یکی از ۱۰۷ رشته که در دانشکده های ادبیات و علوم و منابع طبیعی، مهندسی، تجارت و شیمی ارائه می شود، شرکت نمایند. رشته‌ هایی همچون: علوم محیطی، زیست شناسی مولکولی، اقتصاد، مهندسی برق و علوم سیاسی. در بین دانشجویان مقطع لیسانس بسیار پرطرفدار می باشند. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه برکلی در این مقطع می بایستی در یکی از دو آزمون ACT و یا SAT شرکت نمایید.

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه برکلی

این امکان برای محصلان ایرانی در دانشگاه آمریکا فراهم شده است که در صورت ارائه رزومه عالی بتوانند تحصیلات دانشگاهی خود را در یکی از ۳ مقطع دانشگاهی آغاز نمایند. علاوه بر ارائه مدرک لیسانس این دانشگاه ارائه دهنده مدرک تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکترا) نیز می باشد. در واقع می توان گفت دانشگاه برکلی در سطح فوق لیسانس ۳.۵۳۱ مدرک و در سطح دکترا ۹۶۳ مدرک معتبر تحصیلی صادر کرده است. البته این آمار به سال ۲۰۱۷ باز می گردد. همانطور که می دانید؛ به جهت تحصیل در رشته دکترا می بایست با یک استاد راهنما مکالمه داشته باشید و مورد تایید وی واقع شوید. در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه در رتبه بندی شورای ملی تحقیقات به عنوان رنک بالاترین دانشگاه به منظور ارائه دوره های تحصیلی دکترا در داخل کشور آمریکا شناخته شد‌.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی دانشجویان خارجی و دانشجویان ایرانی را در هر ۳ مقطع دانشگاهی می پذیرد و برنامه های تحصیلی متنوعی را به آنان ارائه می‌ دهد. به جهت شرکت در برنامه‌ های این دانشگاه بایستی با نحوه اخذ پذیرش آشنا شوید. در ذیل این متن شرایط پذیرش در دانشگاه رتبه برتر کالیفرنیا برکلی در سطح لیسانس آورده شده است:

 • شرکت در آزمون ACT و یا SAT و قبولی در آزمون
 • رزومه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی سطح ۶.۵ و یا دارای مدرک تافل با نمره بالای ۸۰
 • ارائه مدرک دیپلم (معدل دیپلم بالای ۳.۴ باشد)
 • انگیزه نامه
 • پر کردن فرم درخواست آنلاین با اطلاعات واقعی
 • قابل ذکر است که قبل از صدور نامه پذیرش مسئولین دانشگاه از شما می خواهند که در مصاحبه شرکت نمایید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه برکلی

مدارکی که به منظور اخذ پذیرش تحصیلی بایستی به دانشگاه برکلی ارسال نمایید، در ذیل این مطلب به طور کامل شرح داده شده است. لطفاً در جمع‌ آوری مدارک دقت کنید زیرا اگر نقصی در مدارک دیده شود، برای شما ویزای تحصیلی صادر نمی شود.

 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • ارائه ریز نمرات
 • مدرک دیپلم
 • ارائه گذرنامه ی ویزای F_1 یا J_1
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • پر کردن فرم درخواست

هزینه های تحصیل در دانشگاه برکلی

یکی از دلایل مهم و اساسی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه برکلی در زمینه هزینه و شهریه سالانه برنامه های تحصیلی می باشد. در جدول زیر هزینه و شهریه سالانه تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس را به همراه هزینه‌ های جانبی قرار داده ایم. منظور از هزینه‌ های جانبی هزینه خوابگاه دانشجویی نظیر خدمات دانشجویی و غیره می باشد. دانشگاه کالیفرنیا برکلی برای هر یک از برنامه های تحصیلی شهریه بخصوصی را تعیین کرده است. ولی به طور میانگین شهریه تمام برنامه های تحصیلی از ۲۰ هزار دلار تا ۳۵ هزار دلار می باشد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی

شهروندان آمریکا

دانشجویان بین المللی

خدمات دانشجویی

564.00 دلار

564.00 دلار

ترنزیت

95.00 دلار

95.00 دلار

بیمه درمانی

1768.00 دلار

1768.00 دلار

هزینه بررسی مدارک

203.00 دلار

203.00 دلار

شهریه

5721.00 دلار

5721.00 دلار

خدمات خوابگاه و...

775.75 دلار

775.75 دلار

شهریه اضافی برای دانشجوی بین المللی

N/A

14877.00 دلار

جمع کل

9126.75 دلار

24003.75 دلار

بورسیه تحصیلی دانشگاه برکلی

اخذ کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا برکلی توسط دانشجویان ایرانی و دیگر دانشجویان خارجی چالش برانگیز می باشد. زیرا طبق قوانین کشورها محصلان خارجی نمی توانند از مزایای برنامه های بورسیه فدرال بهره مند شوند. ولی با این وجود تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی و جوایز در دسترس دانشجویان ایرانی می باشد. در حال حاضر دانشجویان می توانند شرایط خود را برای اخذ بورسیه های بعضی از سازمان های خصوصی داخل آمریکا، بررسی نمایند. ناگفته نماند که، داشتن رزومه بسیار قوی لازمه دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه برکلی می باشد.

کار حین تحصیل در دانشگاه برکلی

طبق آخرین تحقیقات جمع کثیری از دانشجویانی که در دانشگاه‌ های کشور آمریکا و دانشگاه برکلی ثبت نام نموده اند، مشغول به کار نیمه وقت می‌ باشند. برای کار دانشجویی در آمریکا می بایست مجوز کار دریافت کنید. قوانین مجوزهای کاری با یکدیگر متفاوت می باشند. اشتغال در دانشگاه برکلی: برخی از دانشجویان دوس دارند در داخل دانشگاه برکلی در یکی از مشاغل متنوع مشغول به کار شوند. دانشجویانی که در برنامه های تحصیلی دانشگاه برکلی شرکت نموده اند، اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.

مجوز کار برای کار در خارج از محوطه دانشگاه: برای کار در خارج از دانشگاه بایستی یک سال از زمان تحصیلات خود در دانشگاه برکلی گذشته باشد، در غیر این صورت مجوز کار برای شما صادر نمی‌ شود.

کار پس از تحصیل در دانشگاه برکلی

کشور آمریکا به تمام دانشجویان این فرصت را می دهد که پس از پایان دوره تحصیلات خود، تا یک سال در این کشور سکونت داشته باشند. آنان باید دنبال شغلی باشند که با مدرک تحصیلیشان مرتبط باشد. لطفاً توجه نمایید که ویزای شما در مدت این یک سال همچنان ویزای F_1 خواهد ماند. و شما تنها در صورتی می توانید ویزای F_1 را به ویزای کاری H_1B تغییر دهید که کارفرمای شما مراحل استخدام و دریافت این ویزا را طی کند. تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کاری شامل نکات بسیار زیادی می باشد بنابراین توصیه می گردد؛ قبل از مهاجرت با یک وکیل مجرب ویزا و مهاجرت مشورت کنید. مخاطبان محترم این مقاله در انحصار موسسه ملک پور می باشد. لذا هرگونه کپی برداری از آن جایز نیست.

تحصیل در دانشگاه برکلی و شرایط ویزای همراه

قطعاً محصلان متاهل خارجی قصد دارند، پس از شروع دوره تحصیلی خود در کشور آمریکا و در دانشگاه برکلی، خانواده خود را همراه داشته باشند. امکان دریافت ویزای الحاق خانواده برای افراد وابسته(شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال) برای دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه برکلی وجود دارد. در این خصوص می بایست ابتدا فرم درخواست ویزای همراه را با اطلاعات درست و با دقت بالا کامل کنید و درخواست خود را در کنار درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه برکلی ارائه دهید. لطفاً توجه نمایید که به منظور درخواست ویزای همراه می‌بایست اثبات نمایید که از پتانسیل مالی خوبی برخوردار می باشید. همسر شما می بایست ویزای J_2 یا F_2 را دریافت نماید. البته اگر ویزای دریافتی همسر شما ویزای F_2 باشد، نمی‌تواند در کشور آمریکا مشغول به کار شود.


_____________نتیجه گیری در خصوص تحصیل در دانشگاه برکلی__________

دانشگاه برکلی را در موضوعات مقاله فوق بررسی نمودیم و حساب سرانگشتی از شهریه دانشگاه برکلی انجام دادیم. خواندیم که دانشگاه برکلی برنامه ها و دوره های تحصیلی را در ۱۴ دانشکده ارائه می‌ دهد. هر ۱۴ دانشکده، دوره های تحصیلی را در اختیار دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه برکلی و آمریکا قرار می‌ دهند‌ دسترسی به برنامه‌ های این دانشگاه در هر سه سطح دانشگاهی برای دانشجویان ایرانی و خارجی امکان‌ پذیر می باشد. مدارکی که موظف هستید به دانشگاه کالیفرنیا برکلی ارائه دهید، می بایست با دقت بالا جمع آوری شده باشد. برای این که بتوانید قدم در مسیر مهاجرت تحصیلی بگذارید، می بایست اطلاعات کاملی در این رابطه داشته باشید. برای این منظور می توانید از یک وکیل حرفه ای آگاه کمک بگیرید. مؤسسه مشاوره ای MIE با سال ها تجربه در زمینه انواع ویزاها و روش های مهاجرت یاری رسان شما خوب می باشد. پس از مطالعه این مقاله اگر همچنان ابهامی در ذهن خود داشتید، می توانید با کارشناسان زبده این مؤسسه از طریق تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید. کارشناسان ما اطلاعات به روز و جدیدی را به شما داوطلبان تحصیل در آمریکا ارائه می‌ دهند. قابل ذکر است مشاوره تلفنی شما رایگان می باشد. در صورت رضایت از مطالب ارائه شده در این مقاله پیرامون پذیرش و هزینه برکلی کالیفرنیا، لطفاً ۵ ستاره زیر را روشن نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سالاری
با سلام آیا با سن ۲۷ سال و مدرک لیسانس می تونم از دانشگاه برکلی پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله در صورت داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5 و شرایط مالی مناسب شانس خوبی برای پذیرش در این دانشگاه خواهید داشت.
مشاوره رایگان