ثبت شرکت در اکوادور

2 نظر

ثبت شرکت در اکوادور

ثبت شرکت در اکوادور، هزینه های ثبت شرکت در اکوادور، شرایط ثبت شرکت در اکوادور در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهند گرفت. چگونه می توان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری به اکوادور مهاجرت کرد؟ مراحل ثبت شرکت در اکوادور کدام است؟ مزایا و معایب ثبت شرکت در اکوادور کدام اند؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات و سوالات مشابه دیگر هستید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. شما می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور مشاوره تلفنی رایگان دریافت کرده و یا فرم تماس را تکمیل کرده و از این طریق، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. مشاوران مجرب ما در این موسسه آماده هستند تا با آگاهی از جدیدترین و جامع ترین اطلاعات مهاجرتی، شما را در امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در خارج از کشور یاری کنند. ما در این مقاله به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • ثبت شرکت در اکوادور و شرایط عمومی
 • ثبت شرکت در اکوادور و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در اکوادور و استانداردهای سرمایه گذاری در اکوادور
 • ثبت شرکت در اکوادور و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار
 • ثبت شرکت در اکوادور و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در اکوادور و هزینه های موردنیاز
 • ثبت شرکت در اکوادور و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در اکوادور و مراحل ثبت آن
 • ثبت شرکت در اکوادور و طرح تجاری
 • ثبت شرکت در اکوادور و نکات مهم نهایی
 • ثبت شرکت در اکوادور و سخن پایانی

ثبت شرکت در اکوادورثبت شرکت در اکوادور و شرایط عمومی

اکوادور با نام رسمی جمهوری اکوادور یکی از قدیمی ترین تمدن های آمریکا جنوبی است که قدمت آن از حدود ۱۰ هزار سال پیش نشأت گرفته است. نام این کشور از خط استوا (equator) گرفته شده است. زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی و جمعیت آن بالغ بر ۱۷,۶۴۳,۰۵۴ نفر است. پایتخت اکوادور شهر کیتو می باشد. کشور اکوادور در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. همسایه شمالی این کشور کشور کلمبیا و از سمت شرق و جنوب با کشور پرو همسایه است. اقیانوس آرام در سمت غرب اکوادور قرار گرفته و جزایر گالاکاپوس واقع در اقیانوس آرام متعلق به این کشور می باشد. این کشور زیستگاه گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فردی است. برای حفظ این ثروت ملی اکوادور در سال ۲۰۰۸ قانونی در جهت حفظ حقوق محیط زیست و اکوسیستم تصویب کرد.

کشور اکوادور بزرگ ترین پروش دهنده موز در جهان است و همچنین از ذخایر نفتی غنی برخوردار می باشد به گونه ای که ۲۸ امین کشور تولید کننده نفت در دنیا محسوب می شود. این کشور واحد پول مخصوص به خود را ندارد و دلار آمریکا را جایگزین واحد پولی خود قرار داده است. این امر موجب گردیده که سفر و رفت و آمد به این کشور برای گردشگران به ویژه مردم آمریکا راحت تر شود. اقتصاد اکوادور هشتمین اقتصاد بزرگ در آمریکای لاتین و ۶۹ امین اقتصاد بزرگ جهان بر اساس نرخ تولید ناخالص داخلی است. اقتصاد اکوادور وابسته به صادرات نفت، موز، میگو، طلا و سایر محصولات اولیه کشاورزی می باشد. یک توافق نامه تجاری و سرمایه گذاری بین کشور اکوادور و اتحادیه اروپا بسته شده است که بر اساس آن صادرات اکوادور تضمین می گردد. به عبارت دیگر ثبت شرکت در اکوادور این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با بسیاری از کشورها تعاملات تجاری داشته باشید.

ثبت شرکت در اکوادور و اخذ اقامت آن

پس از ثبت شرکت در اکوادور شما می توانید اقامت موقت این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت نمایید. اعتبار ویزای اقامت موقت در اکوادور ۲ سال است که برای ۱ بار قابل تمدید می باشد. در طول مدت اقامت موقت، شما در طی یک سال تنها می توانید حداکثر ۳ ماه را خارج از این کشور سپری کنید. در غیر این صورت ممکن است اقامت شما لغو شود. پس از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت دائم کشور اکوادور شما می توانید برای دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نمایید. این مقاله توسط موسسه مشاوره ای MIE تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

ثبت شرکت در اکوادور و استانداردهای سرمایه گذاری در اکوادور

 چنانچه به دنبال ثبت شرکت در اکوادور هستید بهتر است که ابتدا اطلاعاتی را در مورد استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور بدست آورید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا بتوانید ریسک سرمایه گذاری در کشور اکوادور را مورد بررسی قرار دهید. بزرگ ترین ترسی که برای یک سرمایه گذار خارجی وجود دارد ترس از دست دادن سرمایه اش می باشد. نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد ۲ شاخص بسیار مهم برای بررسی ریسک سرمایه گذاری در یک کشور می باشند.

ثبت شرکت در اکوادور

 • نرخ مصادره اموال در کشور اکوادور

نرخ مصادره اموال یکی از شاخص های مهم برای بررسی استاندارد سرمایه گذاری می باشد. این شاخص نمایانگر رفتار دولت با سرمایه فرد خارجی و مصادره اموال سرمایه گذار خارجی می باشد و بین عدد ۱ تا ۷ نشان داده می شود. هرچقدر ریسک مصادره اموال در یک کشور پایین تر باشد این عدد به ۱ نزدیک تر است و هرچه این عدد به ۷ نزدیک تر باشد به این معنی است که ریسک مصادره اموال بالاتر است.

میانگین جهانی نرخ مصادره اموال بر اساس داده های ۱۷۷ کشور در سال ۲۰۱۹ برابر با ۳ بوده است. میانگین این نرخ بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ در کشور اکوادور برابر با ۷ و در سال ۲۰۱۹ برابر با ۶ بوده است که بسیار بالاتر از میانگین نرخ جهانی می باشد. با توجه به نرخ مصادره اموال در اکوادور به این نتیجه می رسیم که این کشور از امنیت پایینی جهت سرمایه گذاری برخوردار است. به عبارت دیگر ریسک بسیار بالایی وجود دارد که سرمایه گذار سرمایه اش را از دست بدهد. در نمودار زیر اطلاعات مربوط به این شاخص در اکوادور نشان داده شده است.

ثبت شرکت در اکوادور

 • نرخ کنترل فساد در کشور اکوادور

نرخ کنترل فساد شاخص دیگری است که بهتر است قبل از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یک کشور مورد بررسی قرار بگیرد. این شاخص بیانگر میزان سلامت در نظام قضایی و دولتی یک کشور می باشد و هرچقدر به عدد ۲,۵ نزدیک تر باشد به این معنی است که نظام قضایی و دولتی آن کشور از سلامت بالاتری برخوردار است. میانگین جهانی نرخ کنترل فساد در سال ۲۰۱۹ بر اساس داده های ۱۹۳ کشور برابر با ۰,۰۴- می باشد. این نرخ در بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ در اکوادور برابر با ۰,۷۱- و در سال ۲۰۱۹ برابر ۰,۵ - بوده است.

ثبت شرکت در اکوادور و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

شاخص های اقتصادی داده های آماری هستند که وضعیت اقتصادی یک کشور را در طی یک بازه زمانی مشخص نشان می دهند. بررسی این شاخص ها می تواند در زمینه تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی به ما کمک کند. ثبت شرکت در اکوادور نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که نیازمند تحقیق و بررسی دقیقی در مورد شرایط اقتصادی این کشور می باشد. ما در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین این شاخص ها در کشور اکوادور می پردازیم و نمودارهای مربوط به هریک را ارائه خواهیم داد.

ثبت شرکت در اکوادور

 • نرخ رشد اقتصادی(GDP)

بر اساس داده های بانک جهانی ارزش تولید ناخالص داخلی در اکوادور در سال ۲۰۱۹ برابر با ۱۰۹ میلیارد دلار بوده است. میانگین رشد اقتصادی اکوادور در بین سال های ۱۹۶۱ تا ۲۰۱۹ برابر با ۳,۷۸ درصد بوده است. نرخ رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۹ در اکوادور برابر با ۰,۰۵درصد بوده در حالی که میانگین جهانی نرخ رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۹ بر اساس داده های ۱۷۶ کشور برابر با ۲,۷۷ درصد بوده است.

 

ثبت شرکت در اکوادور

 • نرخ بیکاری

میانگین نرخ بیکاری در اکوادور بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۲۰ برابر با ۴,۲۵ درصد بوده است. میانگین نرخ بیکاری در جهان در سال ۲۰۲۰ بر اساس داده های ۱۸۲ کشور برابر با ۷,۰۶ درصد و در اکوادور در این سال برابر با ۴,۲۴ بوده است.

 

ثبت شرکت در اکوادور

 • نرخ تورم

میانگین نرخ تورم بین سال های ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ در کشور اکوادور برابر با ۱۸,۲درصد و در سال ۲۰۱۹ برابر با ۰,۳ درصد بوده است. میانگین نرخ بیکاری در جهان بر اساس داده های ۱۴۹ کشور در سال ۲۰۱۹ برابر با ۳,۸ درصد بوده است.

ثبت شرکت در اکوادور و انواع شرکت

برای ثبت شرکت در اکوادور شما در ابتدا لازم است مشخص کنید که این شرکت می خواهد در چه زمینه ای فعالیت داشته باشد و همچنین یک طرح (business plan) ارائه دهید که کلیه هزینه های شرکت را از نظر اقتصادی بررسی و توجیه کند. از جمله این که هزینه های سالیانه شرکت چقدر خواهد بود، میزان سرمایه اولیه شرکت چقدر است، تعداد سهامداران چند نفر است و کلیه اطلاعات دیگری که لازم است در مورد شرکت ارائه شود باید در این طرح باشد. به علاوه شما برای شرکتی که می خواهید تأسیس کنید باید یک نام متناسب با نوع فعالیتی که شرکت می خواهد انجام دهد انتخاب کرده و آن را به ثبت برسانید. توصیه می شود قبل از این که بخواهید نام شرکت را به ثبت برسانید از این اطمینان حاصل نمایید که این نام تکراری نیست تا قانون کپی رایت و ثبت برند را نقض نکنید.

ثبت شرکت در اکوادور بسته به شرایط فرد متقاضی می تواند به شکل های متفاوتی صورت بگیرد. هر فرد با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته است، میزان تحصیلات و تخصصش می تواند یکی از ساختارهای زیر را برای ثبت شرکت در اکوادور انتخاب نماید. در جدول زیر انواع ساختارهای قانونی ثبت شرکت در اکوادور ارائه شده است.

 

Limited Liability Company (public or private)

 SRL – (Sociedad de responsabilidad limitada in Spanish)

1

Unlimited Liability Company/Corporation (ULC)

2

Partnership (general or limited)

3

Joint Venture

4

Sole Proprietorship

5

ثبت شرکت در اکوادور و هزینه های موردنیاز

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اکوادور برابر با ۴۰۰ دلار آمریکا و برای شرکت با مسئولیت نا محدود ۸۰۰ دلار آمریکا می باشد. در جدول زیر هزینه های مربوط به انجام امور اداری برای ثبت شرکت در اکوادور ارائه شده است:

 

هزینه

مرحله

بدون هزینه

رزرو نام شرکت

متغیر

استخدام وکیل

۶۸۹,۵ دلار

محضری کردن اساس نامه و آئین نامه

بدون هزینه

ثبت نام در سازمان نظارت بر شرکت ها

۲۵ دلار + ۰,۵ درصد سرمایه شروع فعالیت + ۲۵ دلار برای هر سهام دار

ثبت محضری نام شرکت، نمایندگان قانونی و مصوبات شرکت

بدون هزینه

دریافت شناسه مالیاتی

۴۰ دلار

چاپ فاکتورها و فرم های مالیاتی

بدون هزینه

ثبت نام در سازمان تأمین اجتماعی و دریافت پسورد

بدون هزینه

ثبت کلیه قراردادهای کارمندان در وزارت کار

بدون هزینه

دریافت مجوز عملیات از شهراری

۵۰ دلار

ثبت نام برای فعالیت های اقتصادی شهرداری و پرداخت مالیات مجوز شهرداری

ثبت شرکت در اکوادور و نقاط مثبت

برای ثبت شرکت در اکوادور به یک مدیر کل و سه سهامدار دیگر نیاز است که این افراد می توانند از هر ملیتی باشند. بنابرین شرکت می تواند به طور کامل به افراد خارجی تعلق داشته باشد. همچنین انتخاب شدن دلار آمریکا به عنوان واحد پول کشور در سال ۲۰۰۰ به پایدار ماندن اقتصاد اکوادور کمک شایانی کرده است. این پایداری اقتصادی و نرخ پایین تورم باعث می شود که افراد با نگرانی کمتری تصمیم به سرمایه گذاری در کشور اکوادور بگیرند. وجود مناطق ویژه توسعه اقتصادی یا ZEDE که مناطق جغرافیایی محدودی در قلمرو ملی اکوادور هستند که با ایجاد مزایای مالیاتی، ملی و گمرکی به دنبال جذب سرمایه هستند. این مناطق شامل Eloy، Yachay، Alfaro، Posorja، Quito و Zede Del Litoral می باشد. مزایای سرمایه گذاری در این مناطق به شرح زیر است:

 • معافیت از مالیات شرکت برای ۲۰ سال اول پس از ثبت شرکت.
 • فراهم کردن امکانات زیر ساختی مناسب.
 • معافیت از تعرفه کالاهای وارداتی که وارد این مناطق می شوند.

افراد می توانند در در این مناطق در زمینه های زیر سرمایه گذاری کنند:

 • فعالیت های مربوط به انتقال و تفکیک فناوری و نوآوری.
 • فعالیت های صنعتی جهت صادرات کالاهای با ارزش.
 • توسعه خدمات لوجستیکی به عنوان ذخیره بار به منظور ادقام، انحلال، طبقه بندی، بسته بندی، برچسب گذاری، نگهداری و تعمیر کشتی، هواپیما و سایر موارد.
 • توسعه خدمات و پروؤه های توریستی مطابق با سیاست های عمومی اکوادو

ثبت شرکت در اکوادور و مراحل ثبت آن

فرآیند ثبت یک شرکت در اکوادور برای هر دو نوع شرکت، چه با مسئولیت محدود و چه نا محدود می تواند به صورت آنلاین و یا ثبت درخواست حضوری صورت بگیرد. ما فرآیند آنلاین را توصیه می کنیم زیرا روند بسیار راحت تر و سریع تری دارد. سهام داران باید یک نماینده قانونی یا وکیل انتخاب کنند و به وی وکالت بدهند تا از جانب آن ها مراحل تنظیم و پیگیری ثبت شرکت را آغاز کند. در طی این فرآیند آنلاین نماینده قانونی نام شرکت را رزرو می کند و اسنادی که شامل اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت شرکت می باشد را تکمیل می کند. از قبیل آدرس قانونی شرکت، اطلاعات بنیان گذار، مدیر کل و دیگر سهام داران و ذکر سهم آن ها از شرکت، هدف، آئین نامه های و دیگر فعالیت های شرکت. پس از ثبت و ارسال درخواست دفتر اسناد رسمی آن را بررسی و تائید می کند و پس از امضا توسط مدیر کل و سهام داران این اسناد برای اداره ثبت تجارت ارسال می شود و پس از بررسی و تائید شرکت ثبت می شود. در این مرحله سازمان مالیاتی شماره شناسه مالیاتی (RUC) را به شرکت اعطا می کند و در این مرحله شرکت به طور قانونی و رسمی ثبت می شود. تنها موارد زیر نیاز است که انجام شود:

 • باز کردن حساب بانکی برای شرکت و واریز حداقل سرمایه شرکت.
 • ثبت شرکت در آژانس تأمین اجتماعی (IESS).
 • پرداخت حق شهرداری و دریافت مجوز فعالیت های اقتصادی.

ثبت شرکت در اکوادور و طرح تجاری

برای ثبت شرکت در اکوادور شما نیاز دارید که یک طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی ارائه دهید که بتواند نظر کشور اکوادور را برای پذیرفتن و تائید شرکت شما جلب کند. ثبت شرکت در کشور اکوادور باید برای این کشور منفعت اقتصادی به همراه داشته باشد. این طرح که بیان کننده اهداف تجاری و برنامه کاری شرکت می باشد، باید شرح کاملی از کسب و کار و جزئیات برنامه تجاری شما را ارائه دهد. از قبیل سرمایه اولیه، هزینه سالانه، معرفی گروه مدیریت و سهام داران، شرایط خرید و فروش و غیره.

ثبت شرکت در اکوادور و نکات مهم نهایی

تأسیس شرکت در هیچ جای دنیا بدون خطرات و مشکلات نیست. شما باید از ناهمواری ها و موانع احتمالی در طول مسیر آگاه باشید تا بتوانید خود را برای آنها آماده کنید. برای ثبت شرکت در اکوادور نه تنها باید قوانین تجارت در اکوادور را در نظر بگیرید، بلکه باید به فرهنگ اکوادوری هایی که با شما کار می کنند نیز فکر کنید. این دانش و آگاهی به شما امکان می دهد شرکتی تاسیس کنید که بتواند به درستی حداکثر استفاده از منابع و نیروی انسانی موجود در اکوادور را داشته باشد. برای این منظور بهتر است که از مشاورین مجرب کمک بگیرید. به علاوه پیشنهاد می شود که شرایط ثبت شرکت در سایر کشورها به ویژه کشورهای مدرن و پیشرفته را نیز مورد بررسی قرار بدهید. شما می توانید برای این منظور به وبسایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه کرده و با مطالعه مقالات مربوط به ثبت شرکت در کشورهای مختلف اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب نمایید. برای مثال می توانید به لینک های ثبت شرکت در اتریش، ثبت شرکت در کانادا و ثبت شرکت در آمریکا مراجعه فرمایید.


_____________ثبت شرکت در اکوادور و سخن پایانی_____________

ثبت شرکت در اکوادور، شاخص های مهم اقتصادی در کشور اکوادور و مراحل ثبت شرکت در اکوادور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. ما تلاش کردیم تا اطلاعات مفید و مختصری را در مورد شرایط ثبت شرکت در اکوادور خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام برای ثبت شرکت در اکوادور یا کشور دیگر از طریق تماس تلفنی رایگان با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای MIE اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه کسب نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به وبسایت موسسه و مطالعه مقالات یا خرید محصولات از سایر روش های مهاجرتی و نیز شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری در دیگر کشورها به ویژه کشورهای مدرن و پیشرفته آگاه شوید. در صورت رضایت از محتوای این مقاله لطفاً ۵ ستاره برای آن لحاظ فرمایید. شما می توانید از طریق ثبت نظرات و سوالات خود در پایان این مقاله پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محسن تجری
سلام خسته نباشید. بنده در کار املاک هستم میخواستم بدونم میتونم کارم رو در کشور دیگه ای ادامه بدم؟ آیا ثبت کشور در کشورهای دیگه هم مثل اکوادور است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت برای کار کردن در این زمینه نیازمند سابقه کار و تحصیلات مرتبط و همچنین پشت سر گذاشتن آزمون های لازم در کشور مقصد خواهید داشت. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
مینو وظیفه دوست
باسلام اینجانب 32 سال کار تدریس و مدیریت اموزشی با مدرک ارشد هستم ایا پیشنهادی برای ثبت شرکت در اکوادر دارید و چه شرکتی باشد من در زمینه اشپزی هتل و ارایشگری مدرک فنی حرفه ایی دارم /لطفا تلفن تماس را بگذارید که تماس تلفنی داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر همانطور که در مقاله هم مطالعه فرمودید به صرف ثبت شرکت اقامت نمی دهند مگر اینکه یک طرح تجاری یا بیزنس پلان قوی داشته باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه از طرق زیر تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
مشاوره رایگان