تحصیل مهندسی در ایرلند

1 نظر

 

تحصیل مهندسی در ایرلند، تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی ایرلند، تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد ایرلند، تحصیل مهندسی در مقطع دکتری ایرلند، هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند، بورس تحصیلی در فناند، تحصیل در ایرلند به زبان انگلیسی، وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل مهندسی در ایرلند من جمله مواردی خواهند بود که در ادامه پیشتر به آن می پردازیم. شرایط و الزامات جهت تحصیل مهندسی در ایرلند بیان نمائید؟ هزینه های زندگی و تحصیل در ایرلند به چه میزان می باشد؟ آیا تحصیل مهندسی در کشور ایرلند به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد؟ وضعیت ویزای همراه در ایرلند به چه صورت می باشد؟ آیا کار ضمن تحصیل در فنللاند امکان پذیر می باشد؟ وضعیت اقامت و اخذ پاسپورت ایرلند به صورت می باشد؟ موقعیت و شرایط کار پس از تحصیل در ایرلند به چه صورت می باشد؟ بدین ترتیب با طرح پرسش های مذکور به نگارش این مقاله علمی می پردازیم. ایرلند از منظر موقعیت نظام آموزشی شرایط عالی را جهت تحصیل دانشجویان بین الملل بوجود آورده است. در واقع دانشجویان متقاضی بین الملل می توانند با تحصیل در ایرلند از یک موقعیت عالی آموزشی با سطح کیفیت بالا و ارزان برخوردار گردند. این موضوع در حالی می باشد که آن ها قادر خواهند بود از امکانات آموزشی استاندارد در کنار تحصیل به زبان انگلیسی بهره مند گردند. در این مقاله علمی به واسطه راهبردی پرسش های مذکور قصد بر آن داریم که عنوان تحصیل مهندسی در ایرلند را با جزئیات بیشتر تحت بررسی قرار دهیم. موسسه ملک پور همواره در تلاش است که مطالب متنوعی را من باب امر مهاجرت برای شما عزیزان ارائه دهد. در این راستا نیز فعالیت های مستمری نیز به عمل آورده است. ارائه تنوع در مقالات با عناوین متنوع و همچنین پوشش بیش از 70 کشور از دیگر خدمات تیم MIE محسوب می شود. همچنین ارائه محصولات ویدئویی همانند گام به گام تا اخذ اقامت و یا هنر زندگی نیز از خدمات بینظیر موسسه ملک پور به شمار می رود. موسسه مهاجرتی ملک پور همواره در تلاش می باشد که با ارائه گوناگونی خدمات در راستای امر مهاجرت، اطلاعات و دانش شما عزیزان را در این مسیر فزونی بخشد. بنابراین پیش از هر گفتمانی من باب تحصیل مهندسی در ایرلند، شما را به مطالعه و تحقیق پیشتر وا می دارد. بنابراین شما با دیدن ویدئو های بینظیر و مطالعه مقالات متنوع خواهید توانست همانند یک کارشناسان مهاجرتی پاسخگوی پرسش های مهاجرتی خویش باشید. لازم به ذکر است ویدئو گام به گام تا اخذ اقامت به صورت کامل و جامع تمام کتگوری های مهاجرت را با ریزترین قوانین مهاجرت و با بیان شیوا به تصویر در آورده است. به طوری که می توان گفت پس از مشاهده این محصول بینظیر قادر خواهید بود که همانند یک وکیل مهاجرتی فکر و عمل نمائید. همچنین می توانید از سایر خدمات گسترده من جمله تماس تلفنی رایگان از اطلاعات ارزشمند و مفید مشاورین زبده موسسه ملک پور کمال بهره ببرید.

 • تحصیل مهندسی در ایرلند و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع دکتری (PHD)
 • تحصیل مهندسی در ایرلند و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در ایرلند هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در ایرلند به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در ایرلند به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در ایرلند مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در ایرلند وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در ایرلند و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در ایرلند و سخن پایانی

کار در جمهوری چکتحصیل مهندسی در ایرلند و شرایط عمومی آن

کشور ایرلند در حیطه آموزش سرمایه گذاری های قوی ارائه داده است و این موضوع منجر به این شده است که مردم این کشور نیز تحصیل را به عنوان قسمت مهم زندگی خویش قلمداد نمایند. به این واسطه کشور ایرلند به عنوان یکی از کشورهای تحصیل کرده در دنیا شناخته می شود. همینطور ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان می باشد که واحد پول آن یورو می باشد و علاوه بر موارد مذکور همچنان در اتحادیه اروپا قرار دارد. ایرلند جایگاه برخی از برگزیده ترین شرکت ها و مؤسسات دنیا می باشد. همچنین با توجه به شرایط و موقعیت بوجود آمده، متقاضیان تحصیل در ایرلند می توانند فرصت های تحصیل و کار پس از تحصیل در این کشور را جهت زندگی بهتر در آینده غنیمت بشمارند. در این کشور  جهت پذیرش در دانشگاه های ایرلند تقویت زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت می باشد. سیستم آموزشی و شهریه تحصیلی در این کشور با توجه به نوع رشته و دانشگاه مقصد می تواند متغیر باشد. تحصیلات در مقطع گارشناسی ارشد بیشتر مبنی بر آموزش و پژوهش و تحقیق می باشد. همچنین تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع دکتری براساس پژوهش و تحقیق می باشد. با توجه به قوانین کشور ایرلند دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور می توانند از کار ضمن تحصیل نیز بهره مند گردند و به این واسطه سابقه کاری خوبی در آینده برای خویش رقم خواهند زند. همچنین مطابق با تعبیه های کشور ایرلند، دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر می باشند با توجه به مقطع تحصیلی خویش از اقامت جهت کاریابی برخوردار گردند. در ادامه قصد بر آن داریم موضوع تحصیل مهندسی درکشور ایرلند را به صورت گسترده تر به حضورتان برسانیم.

 

شروع سال تحصیلی

سپتامبر

تعداد دانشجویان

35000

قدیمی ترین دانشگاه

کالج ترینیتی دوبلین

تعداد دانشگاه ها

33

برترین دانشگاه

کالج ترینیتی دوبلین

زبان دانشگاه

انگلیسی

تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع لیسانس

بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل مهندسی در ایرلند می باشند، در واقع این موضوع به این علت می باشد که تحصیل در ایرلند به زبان انگلیسی می باشد. به همین سبب مدرک آیلتس مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی نمره زبان 6 می باشد. از دیگر شرایطی که متقاضیان ملزم به رعایت آن جهت تحصیل در مقطع کارشناسی می باشند، ارائه دیپلم 12 می باشند. همچنین طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت زمان 4-3 می باشد. کشور ایرلند در مقطع کارشناسی دارای 34 موسسه اموزش عالی می باشد. بنابراین دانشجویان متقاضی تحصیل می توانند به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در هریک از مؤسسات آموزش عالی این کشور آغاز به تحصیل نمایند. لازم به ذکر می باشد که جهت ورود به دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی می بایست در آزمون ورودی آن نمره قبولی را کسب نمود. همچنین از دیگر شرایط مورد نظر جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ایرلند، معدل می باشد. معدل در مقطع کارشناسی می بایست از میزان قابل قبولی برخوردار باشد که این موضوع بسته به هر دانشگاه می تواند مقادیر متفاوتی را اتخاذ نماید. لازم به ذکر می باشد متقاضیان تحصیل از کشورهای جزو اتحادیه اروپا، مناطق اقتصادی اروپا و سوئیس معاف از پرداخت شهریه می باشند. این در صورتی می باشدکه سایر متقاضیان بین الملل با توجه به نوع رشته و دانشگاه مدنظر مستلزم به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های مربوط به پرداخت شهریه های تحصیلی می تواند در بازه 55000-9500 یورو در سال متغیر باشد.

 

تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی از سخت گیری بیشتری برخوردار می باشد. این موضع از این حیث بیان گردید که جهت تحصیل در این مقطع می بایست مرتبط و در راستای رشته تحصیلی کارشناسی باشد. همچنین دوره پذیرش در هریک از دانشگاه های ایرلند قوانین کاملاً متفاوتی را دارا می باشد. مدت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد، 2-1 سال به طول می انجامد. اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های ایرلند در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی می باشند و دانشجویان قادر می باشند با اختیار کامل در انتخاب رشته اقدام نمایند. متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه های ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم به ارائه مدرک زبان با نمره آیلتس 6.5 خواهند بود. متقاضیان بین الملل جهت درخواست تحصیل در ایرلند می بایست به وسیله ثبت نام در وب سایت رسمی ایرلند با عنوان PAC اقدام نمایند. PAC در واقع اختصار مؤسسات تحصیلی در ایرلند می باشد. همچنین دانستن این موضوع می تواند حائز اهمیت باشد که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به صورت متوالی در دو ترم اول به مطالعه دروس مربوطه می پردازند و در حقیقت دانشجویان از ترم 3 تحصیلی خود قادر خواهند بود جهت تحقیق و پژوهش تحصیلی خویش اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، مجوز کار ضمن تحصیل به صورت پاره وقت صارد می شود. همچنین در این دوره تحصیلی اجازه همراهی خانواده بدون مانع می باشد. هزینه قابل پرداخت رد مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند با توجه به دانشگاه و نوه رشته مهندسی می تواند در بازه 30000-9000 یورو در سال متغیر باشد.

تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع دکتری (PHD)

ایرلند به علت این موضوع که دارای دانشگاه های بین المللی معتبر و قدمت سیستم آموزشی بالا می باشد، توانسته است در عین کوچک بودن متقاضیان بسیاری را به خود جلب نماید. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های ایرلند به صورت معمول 4-3 سال به طول می انجامد. همچنین زبان تدریس در این مقطع اکثریت قریب به اتفاق به انگلیسی می باشد. بنابراین ارائه نمره زبان آیلتس 7 در مقطع دکتری ایرلند از دیگر الزامات پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشد. آغاز دوره های تحصیلی در این مقطع با توجه به این که همگی به زبان انگلیسی ارائه می گردند، از ماه سپتامبر خواهد بود. تحصیل در دوره دکتری در ایرلند بیشتر مبنی بر تحقیق و پژوهش می باشد. در واقع دانشجویان در این دوره تحصیلی بیشتر وقت خویش را به تحقیق می پردازند که در نهایت می بایست رساله خویش را در راستای پژوهش خویش ارائه دهند. از اقدامات اصلی که جهت پذیرش در دکتری بایستی به آن توجه ویژه نمود، سوپروایزر می باشد. درواقع جهت تحصیل دکتری در ایرلند علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد، مقبولیت از جانب یک استاد راهنما در ایرلند اجباری می باشد. دانشگاه های در حوزه مهندسی در ایرلند به واسطه ارتباط با شرکت ها و سازمان های صنعتی توانسته اند سرمایه گذاری های بیشماری به انجام برسانند. هزینه در رشته های مهندسی در ایرلند با توجه به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مربوطه می تواند در بازه 30000-20000 یورو در سال متغیر باشد.

                                                                                                   

رنکینگ جهانی

نام دانشگاه

222

ترینیتی

258

دوبلین

363

کورک

529

ملی ایرلند

592

شهر دوبلین

618

لیمریک

1126

تکنولوژی دوبلین

 

تحصیل مهندسی در ایرلند و هزینه های تحصیل

دانشگاه ها در کشور ایرلند به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. زبان تحصیل در هر یک از دانشگاه های ایرلند با توجه به تقسیم بندی مذکور به ایرلندی و انگلیسی تقسیم بندی می شود. به این ترتیب دانشگاه ایرلند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به این که در کدام نوع از دسته قرار می گیرند، می توانند هزینه های متفاوتی را در بر بگیرند. تحصیل در دانشگاه های دولتی ایرلند با تدریس به زبان ایرلندی برای دانشجویان بین الملل تقریباً رایگان خواهد بود. همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی با تدریس به زبان انگلیسی در برگیرنده هزینه های متفاوتی خواهد بود. بنابراین چنانچه قصد تحصیل مهندسی در ایرلند را در سر می پرورانید، بایستی دانشگاه های خصوصی این کشور را درنظر داشته باشید. ایرلند به واسطه شرایطی که برای دانشجویان بین المل بوجود آورده است، این امکان را برای آنان فراهم نموده است که تا حد بسیاری بتوانند در هزینه ها صرفه جویی نمایند. چنانچه مستحضر می باشید هزینه تحصیل مهندسی در ایرلند مبنی بر مقاطع تحصیلی متفاوت می تواند مقادیر متفاوتی را نیز در بر بگیرد. همچنین دانشگاه و نوع رشته تحصیلی مدنظر نیز می تواند هزینه های متفاوتی را شامل گردد. لازم به ذکر می باشد که دانشجویان جزو کشورهای اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه منع گردیده اند و می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. این در حالی است که همچنان دانشجویان اتباع سایر کشورها ملزم به پرداخت شهریه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهند بود. این در حالی است که اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های ایرلند در مقطع دکتری به صورت رایگان در نظر گرفته شده اند. جدول ذیل جهت ارائه هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه های ایرلند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری منظور شده است.

 

میانگین هزینه ها (یورو)

هزینه تحصیل مهندسی در ایرلند در مقطع تحصیلی

25000-10000

کارشناسی

35000-9000

کارشناسی ارشد

35000-9000

دکترا

 

تحصیل مهندسی در ایرلند هزینه های زندگی در آن

چنانچه متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند می باشید، سایر هزینه های زندگی در این کشور را می بایست در نظر داشته باشید. هزینه های زندگی در یک کشور دیگر منوط به محل سکونت، حمل و نقل، خورد و خوراک و سایر هزینه ها می باشد. به همین ترتیب علاوه بر هزینه های تحصیل، فرد متقاضی می بایست از عهده سایر هزینه های زندگی در ایرلند نیز برآید. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هزینه های منظور شده با توجه به محل سکونت می تواند از مقادیر متفاوت برخوردار گردد. در واقع با توجه به این که دانشگاه مورد نظر در یک شهر گران قیمت یا ارزان قیمت باشد می تواند مقادیر متفاوتی از زندگی را برای دانشجویان بوجود بیاورد. لذا در حالت عمومی می توان جهت هزینه های زندگی در ایرلند میزان حدودی 100-600 یورو در ماه را در نظر داشت. بایستی این نکته را متذکر شویم که علاوه بر شهر محل زندگی، سبک و سیاق زندگی هر فرد نیز می تواند در این امر بسیار مؤثر شود. از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در قیمت مصارف زندگی، نرخ تورم همان کشور می باشد. بررسی این موضوع می تواند مرجع مناسبی جهت برآورد هزینه های زندگی در ایرلند باشد. به این علت که نرخ تورم در ایرلند از میزان کمی برخوردار می باشد، بنابراین می توان به این نتیجه رسید که نوسانات قیمت نیز در بازه بسیار محدودی تغییر می کند. تصویر ذیل نمودار نرخ تورم کشور ایرلند را به نمایش گذاشته است. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

 

جدول ذیل جهت نمایش هزینه های زندگی در ایرلند درنظر گرفته شده است.

 

هزینه ها

قیمت (یورو)

 

رستوران

 

وعده غذایی ، رستوران گران قیمت

غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده

آب (بطری 0.33 لیتر)

15.00

60.00

1.40

 

 

 

 

 

 

بازار

 

 

شیر (منظم) ، (1 لیتر)  

نان شیرینی تازه (500 گرم)

برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)

پنیر محلی (1 کیلوگرم)    

سینه های مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

دور گوشت گاو (1 کیلوگرم)، (یا گوشت قرمز قرمز معادل)

سیب (1 کیلوگرم)

موز (1 کیلوگرم)

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

پیاز (1 کیلوگرم)

1.01

1.48

1.48

8.50

8.37

9.61

2.20

1.80

2.57

1.24

 

 

 

 

 

 

حمل و نقل

 

 

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

پاس ماهانه (قیمت عادی)

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

بنزین (1 لیتر)

2.60

120.00

1.50

1.41

 

 

 

 

 

 

مسکن

 

 

 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان  1 خوابه درخارج شهر

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان  3 خوابه در خارج شهر

1.167.03

972.26

1.986.94

1.622.43

 

           

 

در تصویر زیر توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری برای کشور ایرلند مشاهده می نمائید.

 

 

تحصیل مهندسی در ایرلند به همراه بورس تحصیلی

تحصیل مهندسی در ایرلند و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از موضوعات جذاب برای متقاضیان تحصیل در این کشور می باشند. کشور ایرلند جت دانشجویان متقاضی در این کشور عن قریب به 100 عنوان بورسیه تحصیلی را در نظر گرفته است. بورسیه های تحصیلی در ایرند به دو صورت استانی و استادی تقسیم بندی می شود. در واقع چنانچه دانشجویی متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ایرلند باشد می بایست از حداقل های لازم جهت این امر برخوردار باشد. این در صورتی می باشد که انواع بورسیه های تحصیلی در ایرلند اکثر قریب به اتفاق در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد. به صورت کلی می توان اظهار داشت که بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 11 نوع می باشد. این در حالی می باشد که این نوع تعداد از بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به تعداد 15 عدد می رسد. لازم به ذکر می باشد ارزش مالی این نوع از بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 290000 دلار می باشد. جدول ذیل جهت ارائه برخی از بورسیه های تحصیلی در ایرلند به نمایش گذاشته شده است.

برخی از انواع بورسیه های تحصیلی در ایرلند

1

بورسیه دانشگاه تکنولوژی مایو گالوی (GMIT):  این نوع از  بورسیه تحصیلی جهت دانشجویان بین الملل ارائه گردیده است که اثبات نمایند درآمد آنان کمتر از 5000 دلار در سال می باشد. 15% این نوع از بورسیه تحصیلی به آنان ارائه می گردد.

2

بورسیه دانشگاه اسمورفیت : این نوع از بورسیه تحصیلی که از ماه اکتبر ارائه می گردد و تا ماه مارچ ادامه می یابد. در این نوع از بورسیه تحصیلی دانشجویان قادر می باشند تا 50% از این نوع از  بورسیه تحصیلی را دریافت نمایند.

3

بورسیه دانشگاه تیرینیتی دوبلین : این نوع از بورسیه تحصیلی در رشته های متنوعی  ارائه می گردد. در این نوع از بورسیه تحصیلی دانشجویان قادر می باشند تا 5.000 یورو بورسیه دریافت نمایند. درخواست این نوع از بورسیه تحصیلی را می توان تا 2 بار در سال ارائه داد.

4

بورسیه دانشگاه(WIT):  این نوع از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی جهت دانشجویان که حداقل 60%  از نمره قبولی را اخذ نموده باشند. همچنین از نمره آیلتس 6 برخوردار باشند، قارد می باشند  تا 20% از این نوع از بورسیه تحصیلی را دریافت نمایند.

 

لازم به ذکر می باشد جهت کسب بورسیه تحصیلی می بایست الزامات ذیل جهت بررسی پرونده فرد متقاضی مورد بررسی قرار بگیرد.

الزامات جهت بررسی پرونده متقاضی بورسیه تحصیلی در ایرلند

مدرک زبان

توصیه نامه

معدل بالا

سن مناسب و شرایط فاصله تحصیلی کم

مقالات و فعالیت های تحقیقاتی

رتبه دانشگاه مبدا فرد متقاضی

دارا بودن مقالات ژورنالی

تحصیل مهندسی در ایرلند به زبان انگلیسی

مطابق بر تعبیه هایی که دانشگاه های کشور ایرلند بوجود آورده اند، دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند قادر خواهند بود بدون نیاز به به فراگیری زبان ایرلندی، تحصیلات عالیه خویش را در این کشور آغاز نمایند. به همین ترتیب نگرانی من باب یادگیری زبان ایرلندی نخواهند داشت. لذا دانشجویان متقاضی تنها با تقویت بر مهارت های زبان انگلیسی قادر خواهند بود تحصیل در دانشگاه های این کشور را آغاز نمایند. این موضوع در حالتی می باشد که امکان تحصیل در مقطع کارشناسی بدون اخذ مدرک زبان تحت شرایطی نیز وجود دارد. لازم به ذکر می باشد تحصیل در رشته های مهندسی برای دانشجویان متقاضی کشورهای انگلیسی زبان همچون استرالیا و کانادا نیز بدون اخذ مدرک زبان امکان پذیر می باشد. همینطور چنانچه پیشتر به آن اشاره نمودیم عن قریب به 400 دوره آموزشی متنوع در کشور ایرلند جهت تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل موجو می باشد. خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق مردم در ایرلند به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند. از این رو برقراری روابط اجتماعی برای دانشجویان اتباع خارجی بسیار آسان خواهد بود. به همین تریتب دانشجو جهت کاریابی در این کشور اعم از کار ضمن تحصیل و یا پس از تحصیل با مشکلات عدیده ای روبرو نخواهد بود. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

تحصیل مهندسی در ایرلند مدارک مورد نیاز

دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند بایستی در نظر داشته باشند که علاوه بر مهیا نمود مدراک مرتبط با پذیرش، مدارک ویزای تحصلی خویش را نیز فراهم آوردند. در واقع جهت تحصیل طولانی مدت در یک کشور دیگر ملزم به اخذ ویزا آن کشور خواهید بود. از آن جا که به واسطه تحصیل بلند مدت در ایرلند به این کشور مهاجرت نمودید، بنابراین برای ورود به این کشور می بایست به ویزای تحصیلی مجهز باشید. بدین ترتیب متقاضیان تحصیل که قصد بیش از 3 ماه اقامت در ایرلند را دارند، ملزم به اخذ ویزای تحصیلی ایرلند خواهند بود. جدول ذیل جهت اقدامات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی ایرلند در نظر گرفته شده است. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

 

 

مدارک و اقدامات لازم جهت پذیرش تحصیلی ایرلند

مدارک و اقدامات لازم جهت ویزای تحصیلی ایرلند

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

ارائه مدارک هویتی

ارائه مدارک و سوابق تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه توصیه نامه از جانب اساتید برجسته

ارائه انگیزه نامه

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه ایرلندی

دارا بودن تمکن مالی

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

ارائه عکس پاسپورتی

ارائه تمامی سوابق تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه بیمه سلامت

تحصیل مهندسی در ایرلند وضعیت ویزای همراه

از نکاتی که برای دانشجویان متأهل متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند حائز اهمیت می باشد، موضوع همراه در این کشور می باشد. در واقع بسیاری از دانشجویان علاقمند به همراهی خانواده خویش در دوران تحصیل می باشند. ایرلند مطابق بر قوانین این کشور شرایطی را فراهم آورده است که دانشجویان متأهل به واسطه آن قادر باشند از همراهی خانواده خویش بهره ببرند. منظور از همراه در این نوع از ویزا همسر و فرزندان وابسته زیر 18 سال سن می باشد. دانشجویان می توانند طی در خواست از اداره مهاجرت ایرلند جهت ویزای همراه خویش اقدام نمایند. در واقع دانشجویان می توانند به دو صورت از همراهی خانواده خویش در ایرلند بهره ببرند. طریقه اول به این صورت می باشد که فرد می تواند در هنگام در خواست ویزای تحصیلی خود برای ویزای همراه نیز اقدام نماید. طریقه دوم به این شکل می باشد که فرد با اقامت در ایرلند و آغاز تحصیل و با ارائه نامه از جانب دانشگاه جهت درخواست ویزای همراه اقدام نماید. دانش بر این موضوع حائز اهمیت می باشد که طریقه دوم به نظر راه ایمن تری جهت اقدام درخواست ویزای همراه می آید. به این علت که چنانچه شما پس از گذشت چند ماه از تحصیل جهت این امر اقدام نمائید، شانس دریافت ویزای همراه را افزایش خواهید داد. از شروطی که می بایست جهت دریافت ویزای همراه اثبات نمود، وضعیت تمکن مالی فرد متقاضی می باشد. این موضوع بدین معنا می باشد که فرد متقاضی بایستی اثبات نماید که از تأمین هزینه های خانواده خویش در ایرلند بر می آید. همچنین محل اقامت و سکونت خانواده خویش را فراهم آورده باشد. لازم به ذکر می باشد مطابق بر قوانین کشور ایرلند اجازه کار و تحصیل برای همسر فرد متقاضی بلامانع می باشد. همچنین فرزندان زیر 18 سال سن قادر می باشند آزادانه تحصیل نمایند.

تحصیل مهندسی در ایرلند و وضعیت اقامت پس از تحصیل

مطابق بر تعبیه های کشور ایرلند، دانشجویان قادر خواهند بود از امکانات و مزایای کار ضمن تحصیل برخوردار گردند. براساس این قانون دانشجویان می توانند به مدت زمان20 ساعت در طول هفته از مزایای کار در ایرلند بهره مند گردند. کار ضمن تحصیل از آن جا که می تواند به عنوان سابقه کار نیز درنظر گرفته شود، بهتر می باشد در راستای رشته تحصیلی انتخاب گردد. دانشجویان رشته مهندسی قادر خواهند بود با اتمام رساندن تحصیل خویش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به کار پس از تحصیل در این کشور مشغول گردند. در واقع دانشجویان می توانند به واسطه تحصیل مهندسی در ایرلند از امکانات و مزایای کار پس از تحصیل این کشور نیز بهره مند گردند. مدت زمان درنظر گرفته شده جهت اقامت کاریابی پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی، یک سال می باشد. این موضوع در صورتی می باشد که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از میزان مدت 2 سال جهت اقامت پس از تحصیل و کاریابی در این کشور مجوز خواهند داشت. لذا دانشجویان فارغ التحصیل می توانند به واسطه مدت زمان در نظر گرفته شده در کشور ایرلند حضور داشته باشند و جهت کاریابی در این کشور اقدام نمایند. خوشبختانه میان دانشگاه های ایرلند در مقطع دکتری و صنعت این کشور هماهنگی کافی وجود دارد. بدین جهت دانشجویان فارغ التحصیل مهندسی در ایرلند می توانند از این طریق وارد بازار کار شوند و از مشاغل حرفه ای برخوردار گردند. موضوعی که می تواند در امر کاریابی بسیار مؤثر واقع گردد، شاخص اقتصادی نرخ بیکاری کشور ایرلند می باشد. در حقیقت با بررسی نرخ بیکاری یک کشور، می توان به این موضوع پی برد؛ چه تعداد افراد جویای کار در آن کشور موجو می باشد که همچنان موفق به کسب کار متناسب خویش نگشته اند. لازم به ذکر می باشد افراد با کار و زندگی در ایرلند و همچنین پرداخت مالیات در این کشور قادر خواهند بود پس از گذشت 5 سال جهت اقامت دائم خویش اقدام نمایند. این در صورتی می باشد که پس از گذشت 10 سال می توانند جهت دریافت شهروندی ایرلند درخواست خود را ارائه دهند.

در تصویر زیر نمودار نرخ بیکاری کشور ایرلند را طی سال های 2020-1991 ملاحظه می نمائید. میانگین میزان نرخ بیکاری در این کشور در طی سال های متمادی 9.15 درصد ارزیابی شده است. این درصورتی است که کمترین میزان این شاخص در سال 2001 مقداری در حدود 3.68 درصد گزارش شده است. همچنین بیشترین مقدار این شاخص در سال 1991 برابر با 15.77 درصد ارزیابی شده است. در سال 2020 نیز طبق آمار مقدار این شاخص برابر با 5.16 درصد اعلان گردیده است. به علاوه در سال 2020 جهت قیاس میان 182 کشور، متوسطنرخ بیکاری 7.06 درصد گزارش شده است.

 

در تصویر زیر نمودار وضعیت متوسط دستمزد کشور ایرلند را طی سال های 2020-2010 ملاحظه می نمائید. چنانچه مستحضر هستید مقدار این شاخص در سال 2020 به میزان 10.10 یورو در ساعت رسیده است. لازم به ذکر می باشد این میزان به مقدار 20483 یورو در سال می رسد.


_____________تحصیل مهندسی در ایرلند و سخن پایانی_____________

تحصیل مهندسی در ایرلند، قوانین و الزامات تحصیل در این کشور در این مقاله علمی تحت تفحص و بررسی قرار گرفت. دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند به واسطه تحصیل در این کشور از مزایایی نظیر تحصیل به زبان انگلیسی برخوردار می گردند. در واقع آنان می توانند از تمامی مزایای کشور ایرلند و ارتباط گسترده ای که در اتحادیه اروپا دارا می باشد، بهره مند گردند. نظام تحصیل در ایرلند از کشور انگلستان تبعیت می نماید و به خاطر وجود این امر آموزش در این کشور از سطح کیفیت بالایی برخودار می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در ایرلند قادر می باشند جهت تأمین مخارج خویش به کار ضمن تحصیل بپردازند. معمولاً آنان به واسطه این امر می توانند از 20 ساعت کار در طول هفته به صورت پاره وقت بهره مند گردند. این در صورتی می باشد که مطابق بر قوانین، دانشجویان در مقطع کارشناسی قادر می باشند به مدت زمان 1 سال پس از تحصیل در این کشور همچنان بمانند و در جستجوی کار باشند. این موضوع در حالی می باشد که این امر جهت دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به مدت 2 سال ارتقا یافته است. بنابراین ایرلند با ارائه تحصیل ارزان نسبت به انگلستان و با پیروی از نظام آموزشی آن می تواند گزینه مناسبی جهت تحصیل واقع گردد. هرچند این امکان وجود دارد که جهت تحصیل مهندسی همچنان کشورهایی در این امر عملکرد بهتری از خود نمایش داده باشند. شما عزیزان می توانید کشورهای همانند آلمان و یا اتریش را نیز من باب تحصیل در رشته های مهندسی تحت بررسی خویش قرار دهید. کشور آلمان در حیطه مهندسی در جهان بسیار قوی عمل نموده است و این موضوع می تواند در روند پس از اتمام تحصیل در روند زندگی آینده فرد بسیار مؤثر واقع گردد. اما در هر صورت، می بایست شرایط هر فرد تحت بررسی قرار بگیرد و پس از آن راهنمایی های لازم در آن جهت ارائه گردد. در نهایت شما با کمی تأمل بیشتر و مطالعه افزون تر قادرخواهید بود انتخاب اصلح با توجه به شرایطتان اتخاذ نمائید. همچنین می توانید از خدمات موسسه ملک پور من باب موضوعات مهاجرتی نهایت استفاده را ببرید. رویکرد موسسه ملک پور، ارائه خدمات مهاجرتی با عملکرد صادقانه می باشد. مشاوران زبده تیم MIE همواره آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان تلفنی به شما عزیزان خواهند بود. شما می توانید با برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، در خصوص روش مهاجرتی مورد نظر خود مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. ضمن اینکه با طرح سوال در بخش "ثبت پرسش" نیز پاسخ مناسب را در کوتاه ترین زمان دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
اردکانی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خوبیتون. خواستم بپرسم آیا با تحصیل مهندسی در ایرلند می تونیم در کشور انگلستان کار پیدا کنیم و بعد اقامت انگلیس رو بدست بیاریم؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز، مدرک تحصیلی کشور ایرلند در دنیا شناخته شده است و شما علاوه بر انگلستان می توانید در کشورهای مختلف دیگری نیز امر کاریابی را انجام دهید.
مشاوره رایگان