اقامت قطر

19 دی 1401 بدون نظر

اقامت در قطر

در این متن روش های گوناگون دریافت اقامت قطر بصورت کامل و جامع برای شما متقاضیان عزیز مورد بحث و تحلیل قرار خواهد گرفت. همانگونه که می دانیم کشور قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه با یک اقتصاد بسیار پویا و در حال رشد روزافزون است. بر اساس آمار ارائه شده در میان تمامی کشورهای جهان، قطر به عنوان ثروتمندترین کشور شناخته می شود و همین امر می تواند باعث افزایش جذابیت دریافت اقامت کشور قطر شود. بیشتر ثروت این کشور بر اساس منابع طبیعی از جمله گاز طبیعی است که یک سوم کل ذخایر گازی جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور کوچک در حال حاضر یکی از مراکز بزرگ و قدرتمند  در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری می باشد. کارشناسان مجرب موسسه MIE بر اساس سال ها تجربه خود در تمامی زمینه های مهاجرتی در ادامه مقاله به تفصیل عناوین مرتبط با اقامت قطر را بررسی خواهند نمود و شما عزیزان جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان می توانید با موسسه ارتباط برقرار نمایید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

 • شرایط کلی اقامت در قطر
 • اقامت قطر از طریق تحصیل
 • اقامت قطر از طریق کار
 • اقامت قطر از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت قطر از طریق ازدواج
 • اقامت قطر از طریق تولد
 • اقامت قطر از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در قطر
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت قطر
 • شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت در قطر
 • پرسش و پاسخ درباره اقامت قطر
 • سخن پایانی درباره اقامت قطر

شرایط کلی زندگی در قطر

قطر کشوری کوچک است که در خلیج فارس قرار دارد و با عربستان هم مرز است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند. به دلیل بالا بودن تولید ناخالصی در قطر سطح زندگي درقطر از سایر کشورهای خاورمیانه بالاتر است. قطر دارای ذخایر قابل توجهی از نفت و گاز است و به عنوان کشوری ثروتمند شناخته می شود. سیستم مراقبت های بهداشتی در قطر برای افراد شهروند قطر بسیارعالی است و در جهان رتبه 13 را دارد. در قطر تعداد مردان 4 برابر تعداد زنان است. در قطر زنان تمایل بیشتری برای ادامه دادن تحصیلات تکمیلی دارند. تعداد قابل توجهی مهاجر در قطر وجود دارد که اقامت قطر و زندگی در قطر را انتخاب نموده و شرایط زندگی در قطر را تجربه می کنند. قطر کشوری گران از نظر هزینه های زندگی محسوب می شود اما با این حال در مورد هزینه های زندگی باید در نظر داشت که آیا فرد در قطر کار می کند و کسب درآمد دارد یا خیر. زندگی درقطر هزینه بالایی دارد؛ افرادی که برای اقامت قطر،  خانه ای را اجاره می کنند از ابتدا می بایست هزینه اجاره یک سال خود را پرداخت کنند که این باعث می شود مهاجرین که تمایل دارند تجربه زندگی درقطر را از طریق مهاجرت داشته باشند از همان ابتدا با یک هزینه ای بالا جهت اجاره ملک روبرو شوند. در ادامه مقاله به این سوال که زندگی درقطرچگونه است پاسخ داده می شود.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور قطر مشاهده می کنید

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت و تابعیت در کشورهای عربی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت و تابعیت کشورهای عربی

 

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به قطر?

اقامت قطر از طریق تحصیل

از جمله روش های گوناگون دریافت اقامت کشور قطر، تحصیل در این کشور است. تحصیل در قطر نیز همانند سایر کشورها تنها با یافتن کار در این کشور پس از فارغ التحصیلی می تواند اقامت کشور قطر و تابعیت آن را به دنبال داشته باشد. با توجه به تعاملات سیاسی و اقتصادی مطلوب دولتمردان این کشور کوچک با سایر کشورهای جهان، بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای آمریکایی و اروپایی دارای شعبه هایی در قطر می‌باشند و اساتید شعب اصلی به صورت پروازی جهت تدریس در این دانشگاه های از طریق پرواز به قطر رفت و آمد می نمایند. برخی از بهترین این دانشگاه ها عبارتند از:

رتبه (جهانی)

دانشگاه

10808

          Carnegie mellon university

14063

          ViRginia university

3090

          Weill cornell university

12547

North Atlantic university

16429

          Calgary university

3018

          A & M university

 

در کشور قطر، دانشجویان دوره لیسانس مدت زمان 4 سال در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می گردند و برای پذیرش نیازمند ارائه آیلتس 5.5 یا 6 می باشند. در دوره کارشناسی ارشد، دانشجویان باید دارای مدرک آیلتس 6.5 جهت ورود به دوره فوق لیسانس باشند. سخت گیری های بسیاری از جانب دانشگاه در این مقطع برای دانشجویان وجود دارد و تنه با ارائه یک پایان نامه قوی دانشجویان موفق به دریافت مدرک خود می شوند. جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های قطر ارائه آیلتس 7 الزامی است. دانشجویان بین المللی می توانند بصورت پژوهشی و یا آموزشی در دانشگاه مشغول به تحصیل گردند.

اقامت قطر از طریق کار

یکی از روش های مهاجرتی که می تواند اقامت قطر و تابعیت قطر را برای متقاضی به دنبال داشته باشد، روش کاری است. برای ورود به کشور قطر با استفاده از این روش و دریافت اقامت کشور قطر برای کار، متقاضی باید در ابتدا موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای قطری شود. همانند دیگر کشورهای عربی داشتن کفیل جهت اشتغال به کار در قطر از ضروریات است. یکی از نکات بسیار جالب توجه در کشور قطر بسیار پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است که تنها حدود یک درصد می باشد و از هر صد نفر، 99 نفر در این کشور در بخش های مختلف مشغول به کار می باشند. این امر به علت بالا بودن میزان رشد اقتصادی و شرایط موجود جهت اشتغال زایی در این کشور می باشد که این امر باعث می شود متقاضیان برای اقامت به قطر اقدام کنند در نمودار زیر می توانیم این نرخ بیکاری را در طی چندین سال در قطر مشاهده نماییم:

نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری کشور قطر می باشد

کمترین میزان حقوق در کشور قطر 3900 ریال و بیشترین میزان حقوق 70 هزار ریال است، اما در کل متوسط حقوق افراد در کشور قطر حدود 15 هزار ریال می باشد. رشته های تخصصی در زمینه نفت و گاز، رشته های عمرانی، مشاغل مربوط به کامپیوتر و تخصص های موجود در زمینه توسعه و تجارت از مشاغل و رشته های مورد نیاز کشور قطر می باشند.

تحصیل در خارج از کشور

?کار در قطر?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

اقامت قطر از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور قطر از دیگر روش های گوناگون دریافت اقامت کشور قطر است، به چهار روش سپرده بانکی، خرید سهام، خرید املاک و مستغلات و ثبت شرکت امکانپذیر است. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که خرید سهام و سپرده بانکی برای اتباع خارجی ممکن نمی باشد و تنها شهروندان قطری حق انجام چنین سرمایه گذاری هایی را دارند. افرادی که اقدام به اقامت قطر از طریق خانه یا ملک می نمایند تا زمانی که ملک خریداری شده را نفروخته اند دارای اقامت قطر هستند و ذکر این نکته بسیار ضروری است که افراد فاقد تابعیت قطر نمی توانند ملک را به نام خود کنند. ثبت شرکت در کشور قطر از طریق مشارکت با شریک قطری می تواند اقامت کشور قطر برای ایرانیان را به همراه داشته باشد. بنابراین با ثبت شرکت به همکاری یک شریک قطری شرایط اقامت قطر برای ایرانیان و سایر اتباع خارجی راحتتر می شود. افراد خارجی تنها می توانند دارنده 49 درصد سهام یک شرکت باشند و حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت قطر از این طریق 200 هزار ریال قطر معادل 48 هزار دلار آمریکا است. لازم به ذکر است که با این میزان هزینه افراد می توانند برای سرمایه گذاری های قابل قبولتر و منطقی تری که می تواند اقامت و تابعیت یک کشور اروپایی را به همراه داشته باشد، اقدام نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

?خرید ملک در قطر?

اقامت قطر از طریق ازدواج

ازدواج به عنوان یک روش مهاجرتی به قطر، با اتباع این کشور دارای قوانینی می باشد.  بر اساس ماده 8 قانون قطر که در سال 1989 تصویب گردید تنها زنان خارجی که با مردان دارای تابعیت قطری ازدواج می نمایند می توانند اقامت قطر به صورت دائم و درنهایت تابعیت کشور قطر را بدست آورند. در صورتی که 3 الی 5 سال از زندگی مداوم متقاضیان گذشته باشد، فرد خارجی بر اساس قوانین موجود در این کشور می تواند درخواست اقامت قطر به صورت دائم این را داشته باشد. برای انجام این کار همسر متقاضی باید دارا بودن درامد به مبلغ 4000 ریال در ماه را به اثبات برساند. همچنین طرفین در هنگام ازدواج باید مجرد باشند. برای دریافت اقامت کشور قطر ارائه سند ازدواج و پاسپورت دارای اعتبار شش ماه ضروری است. در حال حاضر برای دریافت تابعیت قطر، باید ده سال از زمان ازدواج متقاضی با فرد دارای تابعیت قطر گذشته باشد و ازدواج انها کماکان دوام داشته باشد. با جستجوی واژه اقامت قطر ملک پور می تواند به هرگونه اطلاعات در رابطه با مهاجرت به قطر و دریافت اقامت کشور قطر دست پیدا نمایید.

اقامت قطر از طریق تولد

بسیاری از متقاضیان تصور می نمایند که روش تولد یکی از آسانترین روش‌های مهاجرت به سایر کشورهای جهان است. اما باید به این نکته توجه داشت که تنها پیروی یک کشور از سیستم خاک می تواند برای فرزند متولد شده  مهاجرین در خاک آن کشور اقامت دائم و تابعیت آن کشور را به دنبال داشته باشد که کشورهایی نظیر آمریکا،برزیل و کانادا از این قانون پیروی می نمایند. اما کشور قطر همانند تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس در این زمینه تابع اصل خون است و تنها به کودکانی تابعیت این کشور را اعطا می نماید که از والدین قطری متولد شده باشند. این متن توسط تیم مجرب و حرفه ای موسسه MIE نوشته شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر قانونی دارای پیگرد قانونی است. اگر کودک متولد شده در کشور قطر دارای والدینی بدون تابعیت باشد، کشور قطر خود در خصوص تابعیت کودک تصمیم گیری خواهد نمود.

اقامت قطر از طریق پناهندگی

روش پناهندگی یکی از روش های بسیار پر خطر و بسیار پر ریسک جهت مهاجرت می باشد که  موسسه MIE هیچگاه این روش را پیشنهاد نمی نماید و هیچگونه خدماتی نیز در این زمینه ارائه نمی نماید. کشور قطر یکی از کشورهای پذیرنده کنوانسیون ژنو است و در آن عضویت دارد. افرادی که به عنوان پناهجو وارد کشور قطر می شوند، مدارک آن ها به صورت بسیار دقیق و سختگیرانه مورد بررسی توسط بازرسان قرار میگیرد و در صورتی که کمترین تخلف در مدارک مشاهده شود و یا این که مشخص شود که متقاضی اقامت قطر از طریق پناهندگی در حال مخفی کاری می باشد، سریعا" به کشور خود دیپورت می گردد. بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندگان افراد در معرض خطر شکنجه و مرگ در کشور خود بر اساس فعالیت های سیاسی، اجتماعی، نژادی و قومی و مذهبی می باشند. در صورت تایید مدارک و مستندات، پناهجو مورد حمایت کشور قطر خواهد گرفت. پیشنهاد می گردد تا محصول گام به گام اخذ اقامت را جهت آشنایی با روش های قانونی اخذ اقامت قطر و سایر کشورها تهیه و مشاهده نمایید تا بتوانید با توجه به شرایط خود جهت مهاجرت قانونی اقدام نمایید.

هزینه های زندگی در قطر

با توجه به اینکه کشور قطر یک کشور بسیار ثروتمند است بصورت طبیعی هزینه های زندگی در این کشور نیز در سطح بالایی قرار دارد و قطر را می‌توان در لیست یکی از پرهزینه ترین کشورهای آسیایی قرار داد. متوسط هزینه در کشور قطر برای یک خانواده چهار نفره حدود 11500 ریال معادل 2500 یورو در ماه بدون توجه به اجاره مسکن و دیگر قبوض است. هزینه های زندگی یک فرد مجرد در پایتخت این کشور، شهر دوحه حدود 3200 ریال معادل 700 یورو در ماه می باشد. شهر دوحه در میان 514 شهر پر هزینه در سطح جهان در رتبه 186 قرار دارد. در زیر با ارائه جدول به بررسی هزینه مربوط به برخی از اقلام مصرفی در قطر می پردازیم:

ریال قطر

موارد

 30.00

غذا در رستوران ارزان قیمت

25.00

غذا در مکدونالد

17.82

کاپوچینو ساده

1.38

آب معدنی کوچک

26.16

شیر یک لیتر

4.93

نان آرد گندم

4.92

برنج سفید یک کیلو

10.08

تخم مرغ 12 عدد

17.11

پنیر محلی یک کیلو

13.72

فیله مرغ یک کیلو

19.10

گوشت قرمز یک کیلو

3.16

سیب یک کیلو

2.58

گوجه فرنگی یک کیلو

1.96

سیب زمینی یک کیلو

2.50

حمل و نقل عمومی

10.00

تاکسی شروع تعرفه

7.06

بنزین یک لیتر

321.58

هزینه ماهانه خدمات عمومی

323.79

تعرفه اینترنت پر سرعت

5462.40

اجاره ملک تک خوابه مرکز شهر

3613.77

اجاره ملک تک خوابه خارج از مرکز شهر

1578.03 ريال

هر متر آپارتمان در مرکز شهر

1091.58 ريال

هر متر آپارتمان خارج از مرکز شهر

تحصیل در خارج از کشور

?زندگی در قطر?

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت قطر

علاقه مندان به مهاجرت و دریافت اقامت قطر با توجه به روش انتخابی خود جهت مهاجرت ملزم به جمع آوری مدارک و تحویل آنها به سفارت کشور قطر جهت دریافت ویزا و اقامت قطر برای ورود به خاک این کشور می باشند. متن موجود توسط کارشناسان حرفه ای موسسه MIE نوشته و تنظیم شده است و هرگونه کپی برداری از آن از نظر قانونی دارای پیگرد می باشد. در کل از جمله مدارک قابل ارائه در تمامی روش‌ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فرم های مربوط به درخواست صدور ویزای قطرتحصیل دکترا در اتریش
 • پاسپورت متقاضی با اعتبار شش ماه به بالا
 • دو قطعه عکس گذرنامه ای
 • کپی دو صفحه اول گذرنامه متقاضی که نشان دهنده مشخصات و عکس وی است.
 • پرینت بانکی با گردش حساب سه ماه جهت اثبات تمکن مالی
 • بلیط رفت و برگشت از قطر
 • رسید نشان دهنده پرداخت هزینه صدور ویزا

 

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

?گالری ویزاها ?

شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت در قطر

همانگونه که بیان نمودیم در میان روش های موجود جهت مهاجرت و با توجه به شرایط اقامت قطر برای ایرانیان و سایر اتباع خارجی تنها دارندگان اقامت کاری و اقامت سرمایه گذاری قطر می توانند  در نهایت موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور شوند. این افراد در صورتی که بصورت قانونی دارد کشور قطر شده باشند و ده سال به صورت مداوم در این کشور زندگی کرده باشند موفق به اخذ تابعیت قطر می گردند. البته ذکر این نکته ضروری است که فرایند دریافت اقامت دائم و تابعیت قطر یک فرایند بسیار سختگیرانه است. برای دریافت پاسپورت، دارندگان اقامت کشور قطر باید با آداب و رسوم و فرهنگ کشور قطر کاملا" ادغام شده باشند و هیچگونه سابقه کیفری در طی اقامت قطر نداشته باشند. در رابطه با روش مهاجرت از طریق ازدواج، تنها زنان خارجی که با مردان قطری ازدواج می نمایند پس از گذشت ده سال می توانند درخواست تابعیت قطر را داشته باشند. پاسپورت قطر در میان دیگر پاسپورت های جهان در جایگاه 32 ام قرار دارد و امکان سفر به 85 کشور در جهان بدون نیاز به دریافت ویزا از طریق پاسپورت قطر امکان‌پذیر است. پیشنهاد می نماییم محصل راهنمای گام به گام اخذ اقامت را جهت آشنایی با دریافت اقامت و تابعیت تاپترین کشورهای دنیا تهیه و بررسی نمایید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره اقامت قطر هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پاسخ به سوالات متداول درباره اقامت قطر

آیا افراد دریافت کننده حقوق در کشور قطر باید مالیات پرداخت نمایند؟

افراد دریافت کننده حقوق در کشور قطر معاف از پرداخت مالیات مربوط به حقوق می باشند.

دارندگان اقامت قطر پس از چند سال می توانند جهت دریافت تابعیت و پاسپورت اقدام نمایند؟

دارندگان اقامت قطر پس از ده سال می توانند جهت دریافت تابعیت و پاسپورت قطر اقدام نمایند.

متوسط حقوق در کشور قطر چقدر است؟

متوسط حقوق در کشور قطر 15 هزار ریال قطر است.

حداقل سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در قطر چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در قطر 48 هزا ردلار است.


_____________سخن پایانی درباره اقامت قطر__________

اقامت قطر و روش های گوناگون دریافت اقامت قطر برای ایرانیان در این نوشتار تشریح گردید. روش های مختلف مهاجرت به قطر و شرایط هر یک نیز به صورت کامل ارائه گردیدند. تحصیل در قطر تنها با یافتن کار پس از تحصیل می توان اقامت قطر را به دنبال داشته باشد. اقامت قطر برای کار نیازمند دریافت جاب آفر از کارفرمای قطری است. کار در قطر و همچنین سرمایه گذاری در این کشور باعث دریافت اقامت قطر به صورت موقت قابل تمدید و در صورت تداوم به صورت ده سال متوالی باعث دریافت تابعیت قطر می شوند. ازدواج زن خارجی با مرد قطری نیز باعث دریافت اقامت قطر به صورت دائم و تابعیت کشور قطر می شود اما این مورد برای مردان خارجی که با زنان قطری ازدواج می نمایند صدق نمی کند. در کل متقاضیان عزیز بهتر است جهت دریافت مشاوره با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایند تا جهت بررسی شرایط خود برای انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت راهنمایی های لازم را دریافت نمایند، همچنین شما عزیزان می توانید سوالات احتمالی خود را در قسمت مشخص شده در زیر مقاله مطرح نموده و منتظر دریافت پاسخ از سوی کارشناسان ما باشید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان