شرایط اعزام دانشجو به اتریش

21 نظر

اعزام دانشجو به اتریش با داشتن شرایطی همچون، مدرک زبان آلمانی در حد سطح B1 و زبان انگلیسی و نیاز به مدرک آیتلس نمره 6 برای متقاضیان ضروری می باشد. همچنین دانشجویانی که شرایط مناسبی را از نظر تحصیلی داشته باشند، امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دریافت خواهند کرد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 700تا 800 یورو است و تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 10 الی 15 هزار یورو می باشد، که بنا به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت است.  با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در کشور اتریش مناسب است، سالیانه تعداد زیادی خواهان تحصیل در این کشور می باشد، اما لازم به ذکر است که برای تحصیل در اتریش نیاز به داشتن تمکن مالی برای هر دانشجو می باشد که تمکن مالی برای هر ماه زندگی در اتریش 1200 هزار یورو در ماه است. چنانچه پس از مطالعه کامل این مقاله، کماکان سوالی در ارتباط با موضوع این مقاله و یا موارد مشابه مهاجرتی برای شما باقی ماند، می توانید با متخصصان مجرب ما در موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین با پر کردن فرم تماس بر روی اصلی سایت، می توانید اطلاعات خود را به منظور تماس با شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان، در اختیار مشاورین متخصص این موسسه قرار دهید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به کشور اتریش بدون مدرک زبان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اعزام دانشجو به اتریش

شرایط اعزام دانشجو به اتریش

چنانچه متقاضی استفاده از شرایط اعزام دانشجو به اتریش می باشید، بهتر است تا از شرایط عمومی موجود در این کشور مطلع باشید. اتریش کشوریست که زبان رایج در آن آلمانی می باشد. جمعیت تخمین زده ساکن در کشور اتریش بنا بر آخرین آمار و ارقام اعلام شده، عددی معادل 766/8 میلیون نفر می باشد. پایتخت کشور اتریش، شهر زیبای وین است. با توجه به وجود رشته کوه های آلپ در این کشور، موقعیت کشور اتریش کوهستانی می باشد. مساحت کشور اتریش در حدود 84 هزار کیلومتر مربع است. سیستم پارلمانی، سیاست کشور اتریش را رهبری می کند. در باب شرایط اقتصادی موجود در کشور اتریش می توان اینگونه گفت که اتریش در رده ثروتمندترین کشورهای جهان با شرایط رفاهی و اقتصادی ایده آل، قرار دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اپلای دکترا در اتریش


علاوه بر زبان آلمانی که زبان رایج در تدریس دروس در دانشگاه های دولتی اتریش می باشد، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه های اتریش برای تعدادی از رشته های تحصیلی وجود دارد. چنانچه در دانشگاه های دولتی این کشور، مبادرت به اشتغال به تحصیل نمایید، می توانید از شرایط رایگان تحصیلی برخوردار گردید. در ادامه مقاله، سایر شرایط ویژه اعزام دانشجو به اتریش مورد بررسی تفصیلی قرار می گیرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط تحصیل در اتریش


اعزام دانش آموز به مدارس اتریش

در بحث اعزام دانشجو به اتریش، بهتر است شرایط تحصیل در مدارس اتریش را نیز بررسی نماییم. برای متقاضیان تحصیل در مداس اتریش، امکان اشتغال به تحصیل در مدارس خصوصی و دولتی فراهم است. دانش آموزان و خانواده های آنها مجازند تا بنا بر شرایط انتخابی خود، از مدارس اتریش استفاده نمایند. مقطع تحصیلی فرزندان و کودکان تبعه کشور اتریش، با ورود به مهد کودک آغاز می شود. کودک از سن 6 سالگی وارد مقطع تحصیلی ابتدایی شده و پس از گذراندن 4 سال دوره ابتدایی، وارد مدارس مقطع متوسطه می شود. سیستم آموزشی کشور اتریش در شرایط اعزام دانش آموز به مدارس اتریش مبنی بر مختلط بودن فضای آموزشی است. تحصیلات اجباری 9 ساله در مدارس اتریش در سن 15 سالگی معمولا به انتها می رسد. چنانچه متقاضی استفاده از شرایط اعزام دانش آموز به مدارس اتریش، زیر سن قانونی یا همان 18 سال باشد، حضور قیم دانش آموز برای ثبت نام در مدارس این کشور الزامی است. مدارس خصوصی موجود در کشور اتریش اغلب به صورت شبانه روزی هستند که هزینه تحصیل در اینگونه مدارس علیرغم مدارس دولتی هزینه ای معادل 20 الی 30 هزار یورو به صورت سالیانه می باشد.

اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی نیازمند برخی پیش نیاز ها  می باشد. گذراندن مقطع تحصیلی کارشناسی در کشور اتریش در حدود 3 تا 4 سال زمان می برد. اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف نیاز به نامه اثبات عدم وجود مشکل برای مبادرت به تحصیل متقاضی، در دانشگاه های کشور خودش دارد. واحدهای درسی در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه می شوند که این خود نکته مثبتی برای متقاضیان به شمار می رود. در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی دروس ارائه می گردند و نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی است. در دانشگاه های دولتی اتریش دروس به زبان المانی ارائه می شوند و بنابراین تسلط به زبان آلمانی و دارا بودن مدارک مورد نیاز مربوط به زبان، از الزامات تحصیل در دانشگاه های دولتی و برتر کشور اتریش می باشد. علاوه بر مسایلی که پیش تر ذکر شد، ارائه مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی شخص دانشجو به جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور اتریش، در طول مدت حداقل یکسال تحصیل در کشور اتریش، ضروری می باشد. دانشجویان این مقطع تحصیلی مجازند تا به مدت 10 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود مبادرت به اشتغال به کار نمایند.

اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

گذراندن با موفقیت مقطع کارشناسی، یکی از پیش نیاز های اصلی برای بهره مندی از شرایط اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش به مدت 2 تا 4 ترم به طور کلی به طول می انجامد. به منظور تقویت سابقه کار و رزومه تحصیلی قوی، دانشجویانی که در شرایط اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هستند، می توانند همزمان با تحصیل، مبادرت به اشتغال به کار نمایند. اعتبار مدرک کارشناسی ارشدی که دانشجویان از دانشگاه های اتریش کسب می کنند، به گونه ای است که برای فارغ التحصیلان شرایط بهتری برای داشتن شغل در بازار کار رقابتی ایجاد می کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد، می توان به مدرک زبان آلمانی، گذراندن با موفقیت امتحان گزینش دانشگاه ها و مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی دانشجو در طی مدت اقامت تحصیلی در کشور اتریش، اشاره کرد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه متغیر و در حدود 12 تا 18 هزار یورو در سال می باشد و نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی است. دانشجویان این مقطع تحصیلی مجازند تا به مدت 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود مبادرت به اشتغال به کار نمایند.

اعزام دانشجو به اتریش در مقطع دکتری

یکی از اصلی ترین ضروریات اعزام دانشجو به اتریش در مقطع دکتری، حمایت و تایید از سوی یکی از اساتید راهنما می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای این مقطع، می توان به کپی از صفحات پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر و تاریخدار به همراه ترجمه رسمی این مدارک، ترجمه رسمی کلیه مدارک دانشگاهی پیشین شامل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد، توصیه نامه از اساتید قبلی برای شخص دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکتری، نامه انگیزش و مدارک زبانی مورد نیاز، اشاره کرد. برای تحصیل در مقطع دکتری برای رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند، نیاز به مدرک زبانی معتبر آلمانی در حد سطح C1 و برای رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، نیاز به مدرک معتبر آیلتس با نمره 7 می باشد. دانشجویان این مقطع تحصیلی مجازند تا به مدت 20 الی 40 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود مبادرت به اشتغال به کار نمایند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در شرایط اعزام دانشجو به اتریش برای دانشگاه های دولتی رایگان و برای دانشگاه های خصوصی شهریه ای معادل با 5000 یورو برای یک ترم تحصیلی می باشد.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

برای افرادی که قصد تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را دارند این امکان وجود دارد تا در ابتدا از طریق دوره های زبان وارد اتریش شده و از این طریق زبان را تا حد نیاز فارا بگیرند تا بتوانند در دانشگاه های کشور اتریش تحصیل داشته باشند. محبوبیت طرح اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی به دلیل عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. شخص برای اقدام جهت این دوره نیاز به مدرک آیلتس نداشته و صرفاً توانایی تکلم به زبان انگلیسی کفایت می کند. این دوره برای افراد بسیاری قابل اقدام است چرا که اتریش جهت تحصیل محدودیتی برای گپ تحصیلی و سن شخص قائل نیست و در صورتی که سفارت به دلیل سن شخص و یا فاصله تحصیلی وی، اقدام به رد ویزا نماید، امکان اعتراض به MA35 وجود دارد و این کار توسط وکلای محلی اتریش انجام می شود که از افتخارات موسسه ملک پور، اجرای پروسه های اخذ اقامت از طریق وکلای همان کشور و با ضریب اطمینان بالا می باشد. البته موسسه ملک پور نماینده انحصاری جهت اخذ اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی بوده و این امر صرفاً از طریق این موسسه امکان پذیر می باشد. البته این طرح، دوره های دیگر همچون بیزنس را نیز شامل می شود.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

تحصیل در اتریش در سال های اخیر محبوبیت خاصی در بین متقاضیان تحصیل بین المللی و از جمله ایرانیان پیدا کرده است. لذا درخواست های مربوط به اعزام دانشجو به اتریش با توجه به امکان استفاده از تسهیلات رایگان مرتبط با ادامه تحصیل در کشور اتریش و وجود دانشگاه های برتر بسیاری در این کشور، افزایش یافته است. دانشگاه های اتریش در بین دیگر دانشگاه های جهان از جایگاه خاصی برخوردارند. علاوه بر امکانات رایگان تحصیلی در کشور اتریش، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نیز برای متقاضیان در این کشور فراهم است. بهتر است پیش از هرگونه تصمیم گیری در مورد مهاجرت، ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت که توسط شخص آقای استاد ملک پور تهیه و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است را تماشا فرمایید تا اطلاعات جامعی در این باره کسب کنید.

با توجه به مجبوبیت دانشگاه های کشور اتریش و شرایط موجود در این دانشگاه ها، تعداد زیادی از آنها در لیست دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرند. در ادامه در ارتباط با موضوع اعزام دانشجو به اتریش، به معرفی ده دانشگاه برتر حاضر در این کشور می پردازیم:

 

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی 2020

Universität Wien

115

Technische Universität Wien

507

Universität Innsbruck

549

Technische Universität Graz

576

Karl-Franzens-Universität Graz

791

Wirtschaftsuniversität Wien

871

Johannes Kepler Universität Linz

922

Universität für Bodenkultur Wien

1443

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

1450

Medizinische Universität Wien

1481

 

بهترین رشته ها برای اعزام دانشجو به اتریش

انتخاب رشته تحصیلی برای اعزام به اتریش بستگی به علایق شما، توانمندی‌های شخصی، و هدف‌های شغلی دارد. اتریش یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش عالی است و دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصیلی معتبری می‌باشد. این رشته عبارتند از:

 • مهندسی: اتریش در زمینه‌های مختلف مهندسی، از جمله مهندسی برق، مکانیک، عمران، نفت و گاز، و مهندسی محیط زیست فعالیت‌های بسیار زیادی دارد.
 • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: با توجه به پیشرفت‌های فناوری در جهان، رشته‌های مرتبط با کامپیوتر، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و سایر حوزه‌های مرتبط در اتریش جذابیت بالایی دارند.
 • علوم پزشکی: اتریش دارای سیستم بهداشت مدرن و دانشگاه‌های پزشکی معتبری است. رشته‌های پزشکی، پرستاری، و علوم بهداشتی می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.
 • علوم طبیعی و ریاضیات: رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضیات، و زیست‌شناسی در اتریش پرطرفدار هستند.
 • علوم اجتماعی و اقتصاد: رشته‌های مدیریت، اقتصاد، علوم اجتماعی، و روابط بین‌الملل می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.
 • هنر و معماری: اتریش به عنوان مرکز فرهنگی و هنری شناخته می‌شود. رشته‌های مرتبط با هنر، معماری، و تاریخ هنر نیز مورد توجه قرار دارند.
 • زبان‌ها و ادبیات: اگر به یادگیری زبان علاقه‌مند هستید، رشته‌های زبان‌ها، ادبیات، و مطالعات فرهنگی می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

هزینه های تحصیل در اتریش

با توجه به فراهم بودن موقعیت تحصیل رایگان در کشور اتریش، طبیعی ست که درخواست های اعزام دانشجو به اتریش روز به روز افزایش یابند. اما داشتن اطلاعات کامل در مورد هزینه های مربوط به تحصیل در کشور اتریش و بررسی دقیق این امور پیش از تصمیم گیری پیرامون مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش موضوعی منطقی و لازم الاجراست. چنانچه بخواهیم تخمینی به نسبت نزدیک به واقعیت در ارتباط با هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش بزنیم، می توان گفت که عددی معادل 726 یورو برای هر ترم می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اتریش نیز به صورت تخمینی به هزینه ای معادل 6300 تا 6900 یورو برای هر ترم، بنا به رشته تحصیلی دانشجو و مقطع تحصیلی متقاضی مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش و همچنین سیاست های حاکم بر آن دانشگاه، نیاز دارد. بنابراین برخورداری از تمکن نسبی مالی برای استفاده از موقعیت اعزام دانشجو به اتریش، ضروری است.

هزینه های زندگی در اتریش

چنانچه متقاضی استفاده از موقعیت اعزام دانشجو به اتریش می باشید، دانستن هزینه های زندگی در اتریش، که لازم الپرداخت می باشند برای شما مفید خواهد بود. طبیعی ست که بخشی از این هزینه های زندگی مربوط به مکان زندگی، بخشی مربوط به هزینه خورد و خوراک و بخشی مربوط به هزینه حمل و نقل و تهیه مکان سکونت می باشند. با توجه به درآمدهای نسبتا پایین شغل های همزمان با تحصیل در کشور اتریش، لازم است تا شخص در ابتدا تمکن مالی نسبتا منطقی برای تامین مخارج روز مره زندگی اش داشته باشد تا اوایل مهاجرت به کشور اتریش متحمل تحمل سختی نگردد. در جدول زیر به برخی از هزینه های رایج زندگی در کشور اتریش اشاره شده است:

 

آیتم ها

هزینه (یورو)

آب (بطری 1.5 لیتر)

0.61

شیر کم چرب (1 لیتر)

1.1

نان سفید تازه (500 گرم)

1.82

برنج (1 کیلوگرم)

1.78

تخم مرغ (12 عدد)

2.94

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

10.97

مرغ (1 کیلوگرم)

10.46

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

17.4

سیب (1 کیلوگرم)

2.31

پرتقال (1 کیلوگرم)

2.42

گوجه (1 کیلوگرم)

2.21

سیب زمینی(1 کیلوگرم)

1.45

بلیط حمل و نقل عمومی (یک مسیر)

2.4

رفت و آمد ماهیانه (قیمت معمول)

46.6

تاکسی (1 کیلومتر)

1.8

 

چنانچه قصد مهاجرت به روش اعزام دانشجو به اتریش را دارید، بهتر است تا از هزینه های مربوط به خرید و یا اجاره مسکن در بخش های مختلف کشور اتریش مطلع باشید تا بنا به شرایط تان بتوانید بهترین گزینه برای اقامت در کشور اتریش را انتخاب کنید. به جدول زیر برای کسب اطلاعات در این زمینه توجه فرمایید:

 

شرایط مختلف مسکن

هزینه (یورو)

هزینه های عمومی ماهیانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، انتقال زباله) برای یک آپارتمان 85 متر مربع

168

اجاره آپارتمان (یک خواب) مرکز شهر

719.71

اجاره آپارتمان (یک خواب) خارج از مرکز شهر

578.42

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش

علاوه بر وجود امکان تحصیلات رایگان در کشور اتریش، شرایط برخورداری از بورسیه های تحصیلی در این کشور نیز برای متقاضیان مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش، فراهم است. بورسیه های مختلف تحصیلی اتریش، از سوی سازمان OeAD.at به متقاضیان واجد الشرایط اعطا می گردند. در ادامه به معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی اتریش متعلق به مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم:

 

مقطع تحصیلی

انواع بورسیه تحصیلی اتریش برای این مقطع

کارشناسی

کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (بین المللی)

بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان (بین المللی)

کارشناسی ارشد

کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (بین المللی)

بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل (بین المللی)

دکتری

کمک هزینه تحصیلی ارنست ماخ در سطح جهانی (بین المللی)

کمک هزینه تحصیلی فرانتس ورلف (بین المللی)

کمک هزینه تحصیلی ریچارد پلاسچا پیش دکتری (بین المللی)

 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش

اگر متقاضی استفاده از موقعیت اعزام دانشجو به اتریش می باشید، باید بدانید که در ابتدای امر، لازم است تا از سوی دانشگاهی در کشور اتریش، نامه ای مبنی بر پذیرش داشته باشید. ارائه کامل مدارک مورد نیاز هر دانشگاه به جهت اخذ پذیرش تحصیلی آن دانشگاه در اتریش، مرحله بعدی در مسیر مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش می باشد. تکمیل فرم های مخصوص پذیرش، پرداخت هزینه مربوط به این فرم ها، ارائه مدارک حاکی از تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا آلمانی از الزامات اصلی در روند ثبت نام برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های اتریش می باشند. با توجه به تعداد بالای درخواسست های پذیرش، بهتر است که دانشجو در اسرع وقت و پیش از اتمام مهلت مقرر نسبت به تکمیل و ارائه مدارک خود اقدام کند. زیرا مهلت های مقرر شده ترم های تابستانی و زمستانی که ماه های سپتامبر و فوریه می باشند، به هیچ وجه تمدید نخواهند شد. دارا بودن پاسپورت معتبر و تاریخ دار یکی دیگر از الزامات درخواست پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های اتریش می باشد.

مدارک اخذ ویزای دانشجویی اتریش

اخذ مجوز ویزای تحصیلی کشور اتریش، یکی از ضروریات اصلی در موضوع اعزام دانشجو به اتریش می باشد. دانشجویان بین المللی که از خارج از اتحادیه اروپا، برای تحصیل وارد کشور اتریش می شوند لازم است که برای اخذ ویزای نوع D اقدام کنند. مدارک مورد نیاز برایاقدام در جهت اخذ ویزای نوع D شامل موارد زیر می باشند:

 • تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزای نوع D
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گذرنامه معتبر با حداقل تاریخ 3 ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاهی معتبر در کشور اتریش
 • مدارک اثبات تمکن مالی به جهت تهیه خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی
 • مدارک مبنی بر اثبات بیمه درمانی
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی شامل گردش های مالی 3 ماهه اخیر شخص متقاضی اعزام دانشجو به اتریش
 • نامه رسمی ترجمه شده و امضا شده توسط یک یا هر دو والدین فرد که مسئولیت تأمین مالی شخص متقاضی را تضمین کند
 • تایید کلیه اثر انگشتان شخص متقاضی مهاجرت در سفارتخانه کشور اتریش
 • گواهی مبنی بر اثبات عدم سوء پیشینه

 

زمان اعزام دانشجو به اتریش

لازم است که پیش از اقدام از طریق اعزام دانشجو به اتریش، از زمان دقیق ارائه درخواست های پذیرش دانشگاه های کشور اتریش اطلاع کامل داشت باشید تا در زمان های مقرر برای این امر اقدام فرمایید. کلیه درخواست های پذیرش از سوی دانشگاه های اتریش باید نهایتا تا تاریخ یکم سپتامبر برای ترم ترم تابستان و نهایتا تا مورخ اول فوریه برای ترم تابستان، به دانشگاه های مدنظر ارسال گردند. با توجه به عدم امکان تمدید تاریخ های فوق الذکر، لازم است که شخص متقاضی در اسرع وقت نسبت به ارسال این درخواست های پذیرش اقدام کند. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی معمولا برای بررسی هر یک از این درخواست های ارسالی وجود دارد، لذا بهتر است ارسال این درخواست ها و مدارک مورد نیاز را به لحظات آخر واگذار نکنید و در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارائه آنها اقدام کنید تا روند 3 الی 4 ماه زمانبر تایید و یا رد این درخواست ها، مشکلی برای ثبت نام شما در دانشگاه اتریش ایجاد نکند.

خدمات موسسه MIE در زمینه اعزام دانشجو به اتریش

با توجه به ضرورت آگاهی و تسلط بر قوانین حاکم بر کشورهای دیگر جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آن ها، پیشنهاد می شود که خدمات و سابقه روشن و پر افتخار موسسه ملک پور را مورد بررسی و تحقیق قرار دهید. بدین ترتیب شما می توانید با اعتماد کامل به وکلای مجرب و متخصص این مجموعه و با خیالی آسوده، امور مهاجرتی خود جهت اعزام دانشجو به اتریش را به موسسه ملک پور سپرده و موفقیت خود را تضمین نمایید. حضور استاد ملک پور در کشور اتریش و تحصیل ایشان در دانشگاه شهر وین، موجب تقویت اطلاعات ایشان در خصوص اخذ پذیرش و تحصیل در این کشور شده است. سابقه 15 ساله فعالیتی موسسه ملک پور و پرونده های موفق بیشمار این موسسه، حاکی از اعتبار آن در بین متقاضیان مهاجرت به اقصی نقاط کشور می باشد. شما می توانید از طریق لینک های ذیل، اطلاعات مفیدی در زمینه فعالیت های موسسه ملک پور به دست آورده و عملکرد آن را رصد نمایید.

شرایط اخذ ویزای همراه اتریش

اکثر مواقع یکی از سوالات و دغدغه های اصلی که ذهن متقاضیان مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش را به خود مشغول می کند، وضعیت ویزای همراه و یا همراهان شخص متقاضی می باشد. بهتر است این مژده را به شما دهیم که شخص متقاضی مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش، می تواند پس از اخذ مجوز ویزای تحصیلی همراهان خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود همراه سازد. البته لازم است بدانید که امکان درخواست همزمان ویزای همراه فراهم می باشد. زمانی که فرزندان به فرد اصلی دانشجو ملحق شدند می توانند از شرایط تحصیل رایگان بهره مند شوند. همسر نیز اجازه کار در اتریش را خواهد داشت. در صورتی که تمایل دارید برای پذیرش تحصیلی در اتریش اقدام نمایید بهتر ان است که ویدیوی اپلای و ویزای اتریش را تهیه و مشاهده نمایید و مانند یک وکیل برای اخذ پذیرش خود اقدام نمایید.

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت اتریش

یکی از اصلی ترین موارد حایز اهمیت برای اشخاص متقاضی مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به اتریش، وضعیت اقامت پس از تحصیل و سرنوشت آنها بعد از اتمام مقطع تحصیلی می باشد. بهتر است برای شما شفاف بیان کنیم که تحصیل در کشور اتریش به هیچ عنوان به مجوز اقامت پس از تحصیل در این کشور منجر نمی گردد. البته مجوز فرصت 12 ماهه ای پس از اتمام دوره تحصیلی در کشور اتریش برای شخص متقاضی صادر می گردد که در این مدت مجاز است تا به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصیلی و مهارت های بپردازد و پس از آن زمانی که کار مناسب را پیدا کند ویزای تحصیلی شخص را می توان به ویزای از نوع کاری تبدیل کرد و امکان دریافت کارت قرمز سفید قرمز برای اشخاص متقاضی فراهم می آید. پس از اخذ مجوز کارت قرمز سفید قرمز، شخص مجاز است تا به مدت یکسال در کشور اتریش مبادرت به اشتغال به کار نماید. بعد از اتمام این مدت یکسال، می توان مجوز را تمدید کرد. پس از تمدید 5 سال متوالی این ویزای کاری، چنانچه در این زمان شخص خلافی را مرتکب نشده باشد و مالیات های مصوب را پرداخت کرده باشد، می تواند برای مجوز اقامت دائم اقدام کند.


سوالات متداول 

✔️ خدمات موسسه ملک پور در زمینه اعزام دانشجو به اتریش چیست؟

موسسه ملک پور با سالها سابقه در امر اپلای و ویزای تحصیلی اتریش، متقاضیان تحصیل در اتریش را از اخذ پذیرش و ویزا تا پس از ورود به اتریش پشتیبانی می نماید.

✔️ هزینه های تحصیل اتریش برای مقاطع مختلف چه مقدار است؟

تحصیل در کشور اتریش به زبان آلمانی، تقریباً رایگان است. این در حالیست که دانشگاه ها و مراکز علمی کشور اتریش، از سطح علمی و خدماتی بسیار بالایی برخوردار هستند.

✔️ تحصیل در اتریش در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مدارس و دبیرستان ها و مقاطع دانشگاهی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل در این کشور بپردازند.

✔️ آیا امکان بردن همراه برای متقاضیان تحصیل در اتریش وجود دارد؟

متقاضیان می توانند پس از اخذ ویزا برای همراهان خود به صورت همزمان اقدام نمایند.

✔️ آیا شرایط کار پس از تحصیل در اتریش مساعد است؟

با توجه به نرخ پایین بیکاری در اتریش، فرصت های شغلی متعددی برای فارغ التحصیلان این کشور وجود دارد که می توانند در مدت یک ساله پس از پایان تحصیلات خود، به جستجوی کار در کشور اتریش بپردازند.


 سخن پایانی

اعزام دانشجو به اتریش، شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش و هزینه های مربوط به تحصیل در کشور اتریش و همچنین سرنوشت اقامت شخص متقاضی مهاجرت از این طریق، از جمله اصلی ترین موضوعات ارائه شده در این مقاله بودند. با توجه به افزایش روز افزون شمار متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش و درخواست برای مهاجرت به روش اعزام دانشجو به اتریش، بررسی دقیق شرایط پیش رو امری ضروری ست. در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با کلیه ابعاد واقعی این ماجرا آشنا سازیم اما چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله، نکته ابهام و سوالی در زمینه اعزام دانشجو به اتریش و کلیه امور مهاجرتی برای شما پیش آمد، در اسرع وقت با متخصصان و وکلای مجرب و زبده ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود دست یابید و از مشاوره های تلفنی رایگان و ارزشمند آنها بهره مند شوید. همچنین سوالات و نظرات خود را در باب اعزام دانشجو به اتریش می توانید در بخش ثبت پرسش در انتهای مقاله مطرح سازید و در کمتر از 12 ساعت پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 4.42 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کامران خسروشاهی
سلام دمتون گرم خیلی مقالاتتون خوبه اصلا راجب اعزام دانشجو به اتریش هیجا این قدر مطالب کامل نبوده. این شرایطی که نوشتید برای فوق لیسانس و آزمون های ورودی ایا همه دانشگاه های اتریش آزمون ورودی دارن یا نه بعضی دانشگاه ها دارن و بعضیا ندارن ؟ بعد آزمون ورودیشون آنلاینم ارائه نمیشه ؟ حتما باید اتریش حضور داشت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان درخصوص آزمون های ورودی همه دانشگاه ها و رشته ها نیست ولی شامل اکثر رشته هایی چون حسابداری، کامپیوتر، مدیریت و... می باشد. آزمون های ورودی چون به زبان خود کشور اتریش برگذار می شود و حضور در اتریش شانس موفقیت شما را خیلی بالا می برد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
پرویز بیاتی
سلام و روز بخیر، خیلی عذر میخواهم آیا بعد از تحصیل در اتریش فرصت برای یافتن کار وجود خواهد داشت؟ اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی شرایط مناسبی دارد؟ بسیار سپاس مرسی از مقاله کامل اعزام دانشجو به اتریش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی در کشور اتریش امکان کاریابی پس از تحصیل مقدور بوده و حتی دانشجویان حین تحصیل هم اجازه کار دارند. یکی از شروط اخذ پذیرش از دانشگاه های ملی اتریش قبولی در کنکور ایران یا تحصیل در دانشگاه سراسری است. موفق باشید.
مینا
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر باشه من 35 ساله هستم و دیپلم میخواستم بدونم می تونم برای ادامه تحصیل به اتریش برم با توجه به گپ بالایی که دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی کشور اتریش جز کشورهایی است که روی گپ تحصیلی و سن حساسیت ندارد و افرادی با رزومه و شرایط شما بوده اند که ویزا شده اند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر برای فردی که لیسانس داره برای کارشناسی ارشد سن تا چقدر اوکی هست ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. کشور اتریش برای تحصیل حساسیتی روی گپ و شرایط سنی ندارد و افراد با سنین بالا هم می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام داشته باشند.
سارا
با سلام. من ۱۸ سالمه. معدل دیپلمم ۱۷/۸۰. زبان آلمانی هم در حد A1 هستم. میتونم برای کارشناسی به صورت رایگان پذیرش بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که سطح زبان خود را به سطح B2 برسانید میتوانید با گذراندن یک سال دوره فاندیشن وارد دانشگاه های آلمان شده و رایگان تحصیل کنید.
تبریزاده
سلام و درود من 49 سالمه و لیسانس مدیریت صنعتی دارم، تقریبا 19 سال هم سابقه کار دارم. زبانم در حد آیلتس 6 هست با این شرایط من میتونم برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان اقدام برای تحصیل را خواهید داشت و محدودیتی بابت سن و گپ تحصیلی وجود ندارد اما بهتر است زبان خود را تقویت نموده و به سطح 6.5 برسانید وگرنه باید دوره زبان پشت سر بگذارید.
شیوا
سلام وقت بخیر ایا امکان تحصیل رایگان توی دانشگاه های دولتی اتریش وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز این امکان برای ایرانیان نیز وجود دارد و برای بررسی شرایط خود می توانید با تیم applymie تماس بگیرید.
ستاره غفارزاده
سلام خیلی ممنونیم از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میگذارید. بنده ۳۲ ساله هستم به همراه یک فرزند ۷ ساله و همسر بنده هم ۳۵ سالشونه. آیا امکان این رو دارم با مدرک آیلتس ۵.۵ برای کالج زبان همزمان با اعضای خانوادم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
سارینا
سلام وقت بخیر من ۱۹ سالمه و دیپلم دارم و علاقه مند هستم به رشته موسیقی لطفا شرایط تحصیل توی این رشته رو به من بگید ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید تا کارشناسان به طور دقیق‌تر شرایط شما را بررسی نمایند.
رضا میرسبحانی
درود. آیا برای ورود به کارشناسی ارشد، حتما باید مدرک کارشناسی رو از دانشگاه ملی گرفته باشیم؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر شما می توانید برای دانشگاه های خصوصی اتریش اقدام داشته باشید ولی اگر پذیرش دانشگاه دولتی در ایران داشته باشید می توانید برای دانشگاه های دولتی اتریش نیز اقدام نمایید.
علی
سلام، آیا با آیلتس 6 هم میشه برای پذیرش در دانشگاه های اتریش اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما میتوانید برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و در مقطع لیسانس اقدام داشته باشید.
پرتوی
سلام. پسر من ترم 3 رشته مکانیک هستش و زبان انگلیسیش هم خوبه. خواستم بپرسم شانس داره برای دانشگاه های دولتی اتریش براش اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که حداقل مدرک زبان آلمانی A2 را دریافت کنند شانس خوبی برای پذیرش و ویزا خواهند داشت.
علی تواضع
سلام و درود برای تحصیل در اتریش ایا اگر زبان المانی بلد باشیم میتوانیم رایگان ارشد بخونیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه های دولتی ایران شانس اقدام برای تحصیل رایگان را خواهید داشت.
مرتضی رجوی
سلام و درود ببخشید راهی هست که با دوره زبان و بدون مدرک زبان برا تحصیل در اتریش اقدام کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
هدی اسماعیل پور
سلام. من 42 سالم هست و دو فرزند دارم. قصدم اقدام برای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی هست. ایا شانسی برای من وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز اتریش روی سن حساس نمی باشد.
سمیر معلب
سلام بر شما، سپاس از مقاله خوبتون. آیا کار به هنگام تحصیل، در سابقه کاری برای اخذ پاسپورت تاثیر مثبت داره؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کار پس از تحصیل جزء سوابق اقامتی شما محسوب می گردد.
امیری
سلام وقت بخیر شرایط تحصیل با دوره زبان در اتریش به چه صورته من ۲۲ سالمه و دیپلمه هستم سطح زبانم هم متوسطه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز در صورتیکه حداقل ایلتس ۵ داشته باشید می توانید برای دوره های زبان پذیرش بگیرید.
Sajadi
سلام وقت بخیر برای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش باید قبولی دولتی داشته باشیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی، داشتن نامه عدم منع تحصیل از دانشگاه دولتی ایران شانس شما برای پذیرش را افزایش می دهد.
مینو موسوی
سلام برای اعزام دانشجو به اتریش چه مدارکی نیاز هست ؟ اگر بخوایم تحصیل رایگان داشته باشیم تو چه سطحی باید زبان بدونیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما باید حداقل مدرک زبان A2 آلمانی داشته باشید و قبولی دانشگاه های ایران.
aziz
سلام وقتتون بخیر برای تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی شرایطی هم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر تحصیل به زبان المانی رایگان است.
مشاوره رایگان