ویزای توریستی ترکیه

بدون نظر
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید این نکات را بدانید
 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید این نکات را بدانید

  فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید این نکات را بدانید

  در این مقاله چگونگی و طی شدن روند مراحل وهمچنین وضعیت و ملاک های به دست آوردن ویزای تروریستی ترکیه زیر ذره بین رفته وموشکافانه مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. آیا ترکیه ویزا می خواهد؟ شرایط اخذ ویزای توریستی ترکیه چیست؟ مدت زمان ویزای توریستی در ترکیه چقدر است؟ ویزای توریستی ترکیه تضمینی چقدر صحت دارد؟ شما با مطالعه این مقاله به جواب سوالاتی مثل سوالات بالا دست خواهید یافت و اطلاعات بیشتری را در خصوص سفر به ترکیه دریافت خواهید کرد. بسیاری از گردشگران به دلیل آب هوای عالی و خرم بودن، کشور ترکیه را برای سفر و گردش انتخاب می کنند. توریست های ایرانی نیز به علت همسایگی و نزدیک بودن فاصله جغرافیایی با کشور ترکیه، این کشور را برای تفریح و گشت و گذار بر می گزینند. از همین ابتدا خدمتتان عرض می کنیم که به دلیل روابط دوستانه میان دو کشور ایران و ترکیه، گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور‌ نیازمند طی ‌کردن مراحل دشوار نیستند ولی گردشگرانی که شهروند برخی کشورهای دیگر هستند، برای سفر توریستی به ترکیه، پیش از ورود به خاک این کشور ملزم به اخذ ویزا می باشند. هزینه گرفتن ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان تقریبا مجانی است. موسسه ملک پور اطلاعات مورد نیاز را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. برای این منظور کاربران گرامی لازم است از طریق جستجوی کلید واژه ملک پور در تمام سایت های متعلق به این موسسه اطلاعاتی بدست آورد. چنانچه برای شما سوال یا شبهه ای ایجاد شد، می توانید پرسش های خود را مطرح نموده و در مدت کوتاهی به جواب سوال هایتان دسترسی پیدا کنید.

  مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  تماس با ما

  ویزای توریستی ترکیه

   

  ویزای توریستی ترکیه و نگاهی بر صنعت گردشگری ترکیه

  در سال های کنونی کشور ترکیه از نظر صنعت گردشگری پیشرفت چشمگیری داشته است. همچنین با مناظر تفریحی دیدنی خارق العاده و اماکن تاریخی گردشگری سالانه از افرادی که به تاریخ و هنر علاقه دارند پذیرایی می‌نماید. شهرهای کشور ترکیه ترکیبی از مکان های قدیمی و مدرن است. برای بیان ساده تر ترکیه به دلیل هتل های لوکس، اماکن تفریحی، مناظر زیبا، پاساژ های خرید، مجموعه های ورزشی و رفاهی تابستانه شاهد حضور بسیاری از هموطن های ایرانی و سایر توریست های سراسر جهان خواهد بود. خاطر نشان می گردد که برای شهروندان ایرانی (بر اساس توافقنامه بین دو کشور ایران و ترکیه) نیازی به گرفتن ویزای توریستی ترکیه نیست.

  مهاجرت به ترکیه

  به دنبال بازگشایی مرزهای بین المللی در اکثر کشورها، تعداد خارجیانی که از ترکیه دیدن می کردند سالانه 367.5 درصد افزایش یافته و به 4.36 میلیون نفر در ژوئیه 2021 رسیده است. ورودها عمدتا از روسیه (7312.6 درصد افزایش)، آلمان (273.6 درصد افزایش)، اوکراین (125.9 درصد افزایش)، فرانسه (223.3 درصد افزایش) و هلند (187.4 درصد افزایش) افزایش یافته است. با توجه به هفت ماه اول سال، ورود گردشگران 85.4 درصد افزایش یافت و به 10.09 میلیون نفر رسید.

   

  ویزای توریستی ترکیه و شرایط عمومی

  ترکیه کشوری زیبا که در شرق با ایران، در جنوب شرقی با دو کشور سوریه و عراق، در غرب نیز با یونان و بلغارستان (اروپایی ها) همسایه است و از سه جهت به دریا دسترسی دارد. در سال های اخیر صنعت گردشگری پیشرفت قابل توجه ای داشته و تعداد زیادی از شهروندان دیگر کشورها سالیانه از کشور ترکیه دیدن خواهند کرد. ترکیه در بخش تولید محصولات کشاورزی و صادر کردن آنها در سال های کنونی رتبه پنجم الی دهم جهان را به خود اختصاص داده است. در کنار صنعتی گردشگری، صنعت کشاوری نیز در رشد اقتصادی ترکیه نقش خوبی داشته است. در حال حاضر وضعیت اقتصادی ترکیه ثابت نیست و در بیشتر اوقات روند ضعف اقتصادی در این کشور ایجاد می‌گردد. پر واضح است که کار کردن در این کشور نیز گزینه چندان مناسبی نیست.

  با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

  گام به گام تا کار در خارج از کشور

  ویزای توریستی ترکیه و مدارک مورد نیاز

  چنانچه گفته شد، به دلیل داشتن مناسبات گرم دو کشور ایران و ترکیه الزامی برای کسب ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان نیست.گردشگرانی که تابعیت ایران دارند، می‌توانند تا سه ماه بدون گرفتن ویزای توریستی به این کشور مسافرت کنند. مدارک لازم برای این کار داشتن گذر‌نامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار می باشد. برای اخذ توریستی به هرطریقی می‌توان سفر نمود چه شخصی و چه ازطریق تور های مسافرتی و.... چنانچه شهروندان ایرانی بخواهند در کشور ترکیه به تحصیل یا کار بپردازند، راه آن ورود به عنوان توریست به این کشور نیست؛ بلکه باید ویزای تحصیلی و یا کاری بگیرند و با به همراه داشتن مدارک و مستندات مورد نیاز به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایند.

  ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام

  همانطور که گفته شد شهروندان ایرانی به منظور مسافرت به ترکیه به اخذ ویزای توریستی نیازمند نخواهند بود و با خریدن بلیط و همراه داشتن گذرنامه، سفر به این کشور قابل انجام است. اتباع ایرانی و همچنین شهروندان كشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن برای سفر به كشور تركیه الزامی به تهیه ویزای توریستی ترکیه ندارند. بهتر است بدانید كه شهروندان كشور لتونی نیز می توانند بدون ویزای توریستی ترکیه طی یك ماه در این كشور اقامت کوتاه مدت گردشگری داشته باشند. شهروندان كشورهایی كه قصد سفر به ترکیه را دارند باید دو ‌روز پیش از وارد شدن به خاك تركیه، مدارك مورد نیاز بصورت برخط (Online) حاضر و ارائه نمایند. كشورهایی که شهروندان آنان قصد سفر به تركیه را دارند ولی نیاز به ویزای توریستی نخواهند بود به شرح ذیل می باشند:

   

  جمهوری آذربایجان

  اوکراین

  ازبکستان

  کوزوو

  قرقیزستان

  اکوادور

  مراکش

  قطر

  تاجیکستان

  تونس

  ترکمنستان

  بلاروس

  بولیوی

  بلیز

  اردن

  لبنان

  روسیه

  تایلند

  گرجستان

  مغولستان

   

  ویزای توریستی ترکیه و دلایل ریجکتی

  همان طور که می دانید ایرانیان می بایست از روش آنلاین و غیر حضوری این ویزا را اخذ کنند. در این روش معمولا افراد در مدت زمان کوتاهی می توانند این کار را به سادگی انجام دهند. زیرا دولت ترکیه در این زمینه برای اتباع ایرانی مانع جدی ایجاد نخواهد کرد. مگر اینکه شهروند ایرانی در سفرهای پیشین اش به ترکیه مرتکب خلاف و جرم شده باشد. همین امر موجب شده است تا هر شخصی که چندین بار متوالی قصد سفر به ترکیه را داشته باشند، بدون هیچ مشکلی در فرآیند اخذ ویزا به دفعات متعدد به این کشور رفت و آمد کند. موسسه ملک پور این داده ها و اطلاعات ارزشمند را گرد آوری کرده و چنانچه افرادی بخواهند از این نوشته ها سو استفاده کند، با موانع قضایی مواجه خواهند شد.

  ویزای توریستی ترکیه و وقت سفارت ترکیه

  آدرس

  تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول، پلاک ۳۳۷

  صندوق پستی

  ۱۱۳۶۵-۸۷۵۸

  شماره تماس

  ۳۵۹۵۱۱۰۰( ۰۲۱)

  شماره فکس

  ۳۳۱۱۷۹۲۸

  آدرس وبسایت سفارت

  tehran.emb.mfa.gov.tr

  ساعات و روزهای کاری

  یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر

  همانطور که گفته شد برای گرفتن مجوز ورود توریستی به ترکیه نیاز به اخذ ویزا بصورت حضوری در سفارت نیست و بصورت آنلاین با صدور Electronic Visa یا اصطلاحا E-Visa این امر قابل انجام خواهد بود. البته ایرانیان برای مهاجرت به ترکیه از طرق مختلف از جمله «تحصیلی»، «کاری» و «سرمایه گذاری» باید ویزا بگیرند و برای این منظور به سفارت ترکیه مراجعه نمایند.

  ویزای توریستی ترکیه و تمدید آن

  اشخاصی که تمایل دارند e-visa ی ترکیه را دریافت کنند، بهتر است بدانند که تا 3ماه می توانند با داشتن ویزای توریستی در کشور ترکیه حضور داشته باشند. پس از اتمام موعد مقرر بایستی فورا به وطن خود بازگردند و درغیر این صورت ممکن است با عواقب و جریمه هایی از سوی دولت ترکیه مواجه می گردند. در این بین، اگر فردی قصد داشته باشد که بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا در کشور ترکیه اقامت داشته باشد، باید از طریق سفارت ترکیه در کشور خود برای گرفتن مجدد ویزای توریستی اقدام کند.

  شایان ذکر است چنانچه فردی بخواهد به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشد، باید اجاره ملک اقامت یکساله این کشور را دریافت کند که قابل تمدید است.

  ویزای توریستی ترکیه به صورت تضمینی

  به دلیل ملزم نبودن دریافت ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان، لذا به صدور ضمانت نامه موسسات مهاجرتی هم نیازی نیست. صدور ویزا از طرف کشور متبوع منوط به داشتن ارتباط خوب با کشور صادرکننده ویزا و نیز رابطه عالی کشور مقصد با کشور مبدا خواهد بود. موسسات مشاوره ای برای اعتماد سازی و جذب مشتری باید با مراجعین خود صادق باشند. به همین دلیل فردی که قصد اخذ ویزا را دارد، بایستی قبل از اقدام اطلاعات کافی و مناسب را در این زمینه به دست آورد. موسسه ملک پور در این موضوع دریافت ویزای توریستی و در کل تمام ویزاهای موجود با بهره گرفتن از مشاوران و فعالین این حوزه سعی می نماید تا تمام مراحل از جمله نحوه چیدمان اسناد، تسریع در روند مراحل و نیز معرفی مستندات، کل پروسه مربوطه را با اقدامات قاطع و در راستای موفقیت پروژه برای کاربر به ارمغان می آورد. در مورد ضمانت در روند دریافت ویزا، موسسه ملک پور خواهان صداقت در گفتار با مراجعه کنندگان است.

  ویزای توریستی ترکیه با وثیقه یا بدون وثیقه

  در بندهای بالا گفته شد توافقاتی که بین دو کشور ترکیه و ایران در سال های کنونی انجام گرفت. سفر به کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه نخواهد داشت. پس در ارتباط با ارائه سند معتبر نیز باید به عرض شما عزیزان برسانیم که نیازی به ارائه سند از طرف اتباع ایرانی برای سفرهای تفریحی و توریستی به کشور ترکیه نیست. البته شهروندان دیگر کشورها برای گرفتن ویزای توریستی ترکیه باید با توجه قوانینی که در رابطه با سفر به کشور ترکیه وجود دارد را رعایت کنند. تحقیقات خود را در رابطه با نیاز سند معتبر و یا عدم نیاز به ارائه وثیقه کامل بررسی نمایید.

  ویزای توریستی ترکیه و نکات مهم

  شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه نیازمند دریافت ویزای توریستی ترکیه نیستند. اما نکته ای که در این زمینه قابل توجه است این است که مدت زمان اقامت ایرانیان در ترکیه 90روز خواهد بود. متقاضیان باید بدانند حداقل مدت زمان اعتبار گذرنامه ای که با آن مسافرت می کنند، باید شش ماه باشد. بنابراین بهتر است که پیش از سفر به ترکیه آن را چک نمایند. اگر مدت اعتبار گذرنامه از 6ماه کمتر باشد، بایستی مجددا تمدید گردد. اگر شهروندان ایرانی مایل به اقامت بیش از 90 روز در کشور ترکیه باشند، می توانند با رفتن به سفارت ترکیه مجوز این کار را از دولت ترکیه دریافت کرده و سپس به مسافرت اقدام نمایند.

  ویزای توریستی ترکیه و خدمات موسسه MIE

  در این نوشتار شهروندان ایرانی نیازی به گرفتن ویزای توریستی ترکیه نیست. دوستدارانی که مایل اند سفر تفریحی به ترکیه را تجربه کنند نیازی به مراجعه موسسات مهاجرتی نخواهد داشت. تنها کافی است به آژانس های هوایی مراجعه نمایند. شایان ذکر است که موسسه MIE هیچگونه سرویس و خدمتی در راستای اخذ ویزای توریستی ترکیه ارائه نخواهد کرد. این موسسه به همه کسانی که خواهان اخذ تمامی ویزای کشورهای top همچون کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا و آمریکا و... هستند، خدمات وسیعی ارائه می نمایند.

  ⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

  سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی ترکیه

  آیا ترکیه ویزا می خواهد؟

  خیر. ایرانیان نیازی به مراجعه به سفارت و اخذ ویزای توریستی پیش از ورود به ترکیه ندارند.

  ✅مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ترکیه چقدر است؟

  بطور معمول 3 ماه یا 90 روز.

  ✅مهم ترین نکته برای اخذ ویزا برای سفر به ترکیه چیست؟

  مهمترین نکته این است که قبل از سفر خود چک کنید که حداقل 6 ماه از اعتبار پاسپورت تان باقی مانده باشد.

   

  _____________________ سخن پایانی درباره ویزای توریستی ترکیه _____________________

  در این مقاله اطلاعاتی مربوط به ویزای توریستی ترکیه و نکات مربوط به آن برای شما مخاطبان توضیح داده شد. ارتباط حسنه بین دو دولت ایران و ترکیه باعث شده که ایرانیان صرفا با داشتن گذرنامه که حداقل شش ماه معتبر باشد و همچنین بدون مشاور مهاجرتی به سادگی به کشور ترکیه مسافرت کنند. اگر می خواهید در مورد انواع ویزای تحصیلی ترکیه یا سایر روش های مهاجرت به ترکیه اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید در قسمت پرسش های همگانی وب سایت ما سوالات خود را ثبت نمایید و در کمترین زمان پاسخ مورد نظر خود را دریافت نمایید. جهت رفاه حال شما عزیزان در قالب مقالات و فایل های mp3 و mp4 اطلاعات زیادی در سایت های موسسه ملک پور در زمینه های سفر، کار، سرمایه گذاری و مهاجرت به تمامی کشورها نوشته شده است که با مراجعه به آنها می‌توانید جهت سهولت در انجام امورات مهاجرتی خود از آنها استفاره لازم را به عمل آورید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان