شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به موناکو

بدون نظر

مهاجرت به موناکو کشور ثروتمندان با مالیات صفر از طریق راه های متفاوتی نظیر تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... امکان پذیر است. در این محتوا روش های اخذ اقامت موناکو و هزینه مهاجرت به موناکو در روش های مختلف را بررسی خواهیم کرد. برای زندگی بیش از 3 ماه نیاز به اخذ اقامت موناکو دارید و برای افراد خارج اتحادیه این مجوز از 2 طریق اخذ ویزای نوع D یا اقامت بیش از یک سال در فرانسه ممکن است. به دلیل شرایط خاص سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان و اخذ اقامت آن ابتدا بهتر است برای خودحمایتی در جنوب فرانسه اقدام نمود و سپس با نشان دادن منبع پول برای مهاجرت به موناکو اقدام نمود. موسسه ملک پور با در نظر گرفتن تمام شرایط شما مشاوره رایگان تلفنی را تدارک دیده است.

ویدئو موسسه MIE در مورد روش اخذ اقامت موناکو


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به موناکو

شرایط مهاجرت به موناکو

از شرایط مهاجرت به موناکو می توان به:

 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت زندگی
 • حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند
 • هیچ گونه سابقه کیفری نیز نداشته باشند
 • اثبات نمایند که محلی را برای زندگی در این کشور دارند.
 • این محل اقامت می‌تواند ملک شخصی ملک اجاره ای یا ملکی که مربوط به اقوام و خویشان درجه یک است باشد.
 • دریافت اقامت موناکو مانند اقامت در فرانسه نیازمند اثبات داشتن مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در حساب بانکی خویش می باشد.
 • به جای این مبلغ می تواند با داشتن درآمد یا شرکتی که قابلیت استخدام ده نفر را دارد توان مالی خود را اثبات نماید.

دریافت پاسپورت موناکو که یکی از قوی ترین پاسپورت های دنیاست بسیار دشوار است و فقط افرادی که به عنوان کارآفرین، سرمایه گذار، مدیران تجاری بین المللی، شخصیت های عمومی و افراد بسیار مهم شناخته می گردند با ده سال زندگی در این کشور می‌توانند شهروندی یا پاسپورت کشور موناکو را در صورت برآورده نمودن شرایط لازم دریافت نمایند.

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های اخذ اقامت مونته کارلو


معرفی کشور موناکو برای مهاجرت

در معرفی کشور موناکو برای مهاجرت باید بگوییم، کشور موناکو کشور مستقلی می باشد که در جنوب فرانسه واقع شده است. این کشور به دلیل وضع قوانین مالیاتی مناسب و داشتن معافیت های مالیاتی بر روی درآمد شرکت یا ثروت افراد یکی از مقاصد ثروتمندان شناخته می گردد. چرا که موناکو هیچ مالیات بر درآمد، مالیات بر ثروت، مالیات محلی، مالیات بر دارایی و مالیات بر عایدی سرمایه از افراد دریافت نمی کند. مالیات شرکت و مالیات بر ارث در مقایسه با سایر کشورها در کمترین سطح ممکن است. سایر شرایط این کشور را می توانید در جدول ذیل مشاهده فرمایید.

راه های مهاجرت به موناکو

برای مهاجرت به موناکو نیز همانند سایر کشورهای دنیا متقاضیان می‌توانند از یکی از هفت مسیر مهاجرت شامل موارد ذیل اقدام کنند؛

 • تحصیل
 • کار
 • سرمایه گذاری
 • ویزای افراد خاص
 • پناهندگی
 • تولد
 • ازدواج

انواع اقامت موناکو

برای اقامت بالای 3 ماه در موناکو برای افراد خارج اتحادیه اروپا باید کارت اقامت یا "Carte de Séjour" داشته باشید. در این کشور وابسته و ثروتمند 4 دسته اقامت صادر می شود:

 • مجوز موقت (temporaire): این نوع اقامت بدون دوره خاص اقامتی است و یک سال اعتبار دارد. هزینه صدور آن 80 یورو می باشد.
 • مجوز معمولی (Ordinaire): این نوع مجوز برای افرادی است که 3 سال در این کشور زندگی کرده، اعتبار سه ساله دارد و هزینه صدورش 100 یورو است.
 • مجوز امتیاز (Privilégié): این مجوز برای افرادی است که 10 سال در این کشور زندگی واقعی داشته، اعتبار آن ده ساله و هزینه صدورش 80 یورو است.
 • همسر یک مجوز ملی: این مجوز مختص همسر ساکن و تبعه موناکو که حداقل یک سال با او زندگی کرده، می باشد و دارای اعتبار 5 ساله با هزینه صدور 80 یورو می باشد.

شرایط مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل

موناکو یکی از مقاصد نه چندان معروف برای دانشجویان بین المللی تلقی می گردد. این کشور دارای لیست بلند بالایی از دانشگاه های مختلف که برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه نماید نمی باشد و معروف ترین دانشگاه آن، دانشگاه موناکو می باشد. 

معرفی دانشگاه موناکو

این دانشگاه نیز با هزینه ای در حدود ۱۰ هزار یورو برای هر ترم، برنامه های تحصیلی خود را در رشته هایی نظیر مدیریت بازاریابی، امور مالی، مدیریت ورزشی و ... ارائه می نماید. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به موناکو را دارند بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی به یکی از سفارت های فرانسه مراجعه نموده و تمامی مدارک خود را اعم از ریزنمرات و مدارک تحصیلی، گذرنامه، مدرک زبان، رزومه، توصیه نامه و... ارائه نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل به موناکو به خودی خود منجر به اقامت نمی شود ولی مسیری مناسب برای کاریابی و درخواست اقامت موناکو می باشد.

اخذ اقامت موناکو از طریق کار

شرط دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما که شرط اصلی دریافت ویزای کاری در کشورهای مختلف می باشد، در موناکو نیز وجود دارد. افرادی که قصد مهاجرت کاری به موناکو را دارند بایستی بر حسب توانمندی خود و تجارب و سوابق خود بتوانند نظر کارفرمایی را جلب نموده و برای استخدام، وی را متقاعد سازند. لازم به ذکر است یکی از شرایط دریافت اخذ اقامت موناکو از طریق کار:

 • ارائه شواهدی مبنی بر داشتن منابع مالی مناسب
 • متقاضیانی که دارای مجوز کاری در این کشور هستند می توانند به جای داشتن مبلغی در حساب بانکی، اسناد و مدارک شغلی خود را ارائه نمایند.
 • افرادی که مدیر و خویش فرما هستند می توانند با ارائه مدارک و اثبات درآمد مناسب برای اقامت این کشور اقدام نمایند.

/گام-به-گام-تا-کار-در-خارج-از-کشور

روش های اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری می باشد که معمولا هزینه های بالا در حدود 10 میلیون یورو دارد. البته در برخی مواقع با یک میلیون یورو سرمایه در بانک می توان اقامت گرفت. از آنجایی که کشور موناکو به عنوان بهشت مالیاتی شناخته شده، سرمایه گذاران زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب می نماید. در قسمت زیر به برخی از روش‌هایی که کشور موناکو برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ارائه می نماید اشاره می نماییم:

اقامت موناکو با خرید ملک

لازمه دریافت اقامت موناکو داشتن ملک اجاره ای یا ملک شخصی می باشد که متراژ آن بایستی متناسب با تعداد افراد خانواده باشد و همچنین متقاضی بتواند اثبات نماید که حداقل 500 هزار یورو را در حساب بانکی خود دارد. اقامت از طریق خرید ملک یکی از روش های کم ریسک مهاجرت برای برخی از کشورهای دنیا تلقی می گردد. به عنوان مثال کشورهایی نظیر؛ یونان، قبرس، پرتغال و اسپانیا برنامه های مهاجرتی خود را بر اساس سیاست اعطای اقامت از طریق خرید ملک تنظیم نمودند.

 • کشور موناکو ۲ درصد از لوکس ترین ملک های دنیا را به خود اختصاص داده است.
 • با توجه به وسعت بسیار کم این کشور، هزینه خرید ملک در این کشور بسیار بالاست.
 • یکی از گران ترین کشورها برای خرید ملک شناخته می گردد.
 • هزینه خرید ملک از متری ۴۰ هزار یورو شروع میشود.
 • در برخی از مناطق نیز حداقل صد هزار یورو می باشد.
 • در برخی از مناطق بایستی هزینه‌ای در حدود یک میلیون یورو به ازای هر متر مربع متقبل شد.

اقامت موناکو با ثبت شرکت

اقامت موناکو با ثبت شرکت نیز از دیگر روش های دریافت این کشور محسوب می گردد. افرادی که بتوانند بیزینس و کسب و کار در این کشور راه اندازی نمایند می توانند برای دریافت اقامت موناکو اقدام نمایند. البته لازم به ذکر است کسب و کاری که متقاضیان راه اندازی می نمایند بایستی قابلیت استخدام حداقل ۱۰ نفر را داشته باشد علاوه بر این سایر شروط مبنی بر داشتن ملک یا تمکن مالی مناسب را ارائه نمایند.

اخذ اقامت تمکن مالی موناکو

اقامت تمکن مالی یکی از برنامه های است که متقاضیان می توانند در برخی از کشورهای اروپا همانند فرانسه، موناکو، قبرس، یونان، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، اتریش و سوئیس با اثبات داشتن تمکن مالی مناسب و درآمد کافی اقامت این کشورها را دریافت نمایند. کشور موناکو برای مهاجرت از طریق تمکن مالی نیز مسیری را مشخص نموده است که متقاضیان می‌توانند با داشتن حداقل ۵۰۰ هزار در حساب بانکی خود در این کشور به منزله این که تمکن مالی مناسب برای ساپورت هزینه های خود را در موناکو دارند و همچنین با داشتن ملک اجاره یا ملک شخصی و ارائه اسناد و مدارک آن برای اقامت موناکو درخواست نمایند.

اخذ تابعیت موناکو از طریق تولد فرزند

کشور موناکو از جمله کشورهایی است که بر اساس قانون خون به کودک متولد شده پاسپورت و تابعیت اعطا می نماید در حقیقت افرادی که از یک والدین موناکویی متولد می شوند به صورت اتوماتیک می توانند تابعیت موناکو را دریافت نمایند. لذا اخذ تابعیت موناکو از طریق تولد فرزند برای والدین امکان پذیر نیست.

مهاجرت به موناکو از طریق ازدواج

مهاجرت به موناکو از طریق ازدواج نیز از دیگر برنامه‌های کشور موناکو برای مهاجرت شناخته می گردد. افرادی که با یک شهروند موناکویی ازدواج میکنند میتوانند در ابتدا اقامت و سپس با داشتن و شرایط لازم برای پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

البته از شرایط لازم برای دریافت اقامت می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • داشتن درآمد کافی یا تمکن مالی مناسب
 • داشتن محلی برای اقامت
 • اثبات ارتباط واقعي بین آنها 

شخصی که با یک شهروند موناکویی ازدواج می کند می تواند بعد از 10 سال برای پاسپورت اقدام نماید، البته این مدت زمان ممکن است به 20 سال تغییر کند که در حال حاضر توسط شورای ملی در حال بررسی می باشد.

مهاجرت به موناکو از طریق پناهندگی

اگرچه مسیر پناهندگی به عنوان مسیر مناسب برای مهاجرت شناخته نمی شود و توصیه نیز نمی گردد ولی برخی از افراد به اشتباه این مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند. کشور موناکو نیز عضو کمیسیون پناهندگی که در سال ۱۹۵۴ تشکیل شد می باشد ولی به صورت کلی در سالهای اخیر پناهندگان زیادی را نپذیرفته است. شما عزیزان میتوانید از طریق نمودار زیر تعداد پناهندگان موناکو را در سال های گذشته مشاهده فرمایید، که در سال 2021 تعداد پناهندگان 17 نفر بوده است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کشور موناکو برای مهاجرت

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کشور موناکو برای مهاجرت، برحسب برنامه ای که متقاضی قصد اقدام برای آن را دارد متفاوت می باشد. اما به صورت کلی متقاضیان بایستی مدارک ذیل را برای درخواست ویزا از سفارت فرانسه ارائه نمایند:

 •  ارائه اسناد دال بر نداشتن سابقه کیفری (نامه عدم سوء پیشینه)
 •  اثبات داشتن منابع مالی کافی برای زندگی در موناکو
 • داشتن پاسپورت معتبر غیر از اتحادیه اروپا
 • داشتن دو قطعه عکس استاندارد
 • ارایه مدارک هویتی متقاضی نظیر ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه سند ازدواج برای افرادی که متاهل هستند.

شرایط اخذ ویزای همراه در موناکو

افرادی که برای مهاجرت به موناکو اقدام می نمایند و قصد همراهی همسر و فرزندان خود را دارند می توانند برای همسر و فرزندان بالای ۱۶ سال خود اقامت موناکو را دریافت نمایند و فرزندانی که زیر ۱۶ سال سن دارند فقط سند سفر دریافت میکنند ولی اقامت ندارند.

هزینه زندگی در موناکو

موناکو به عنوان کشوری ثروتمند در اروپا شناخته می شود و افرادی که در این کشور زندگی می کنند هزینه های بالایی را برای اجاره ملک و همچنین هزینه های زندگی پرداخت می نمایند.

 • به طور میانگین یک خانواده ۴ نفره بدون احتساب هزینه اجاره خانه ماهیانه در حدود ۷ هزار یورو را هزینه می نماید.
 • هزینه زندگی در موناکو برای یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره ملک در حدود 1900 یورو می باشد.

در قسمت زیر شما عزیزان میتوانید هزینه اجاره ملک در موناکو را مشاهده نمایید:

عنوان

هزینه- یورو

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

5200

آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر

3500

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

22500

آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

10200

شرایط اخذ پاسپورت موناکو

افرادی که تمایل دارند پاسپورت موناکو را دریافت نمایند بایستی ده سال را در این کشور زندگی کرده باشد و نباید در هر سال کمتر از سه ماه را در موناکو زندگی کرده باشند. متقاضیان مهاجرت به موناکو در ابتدا اقامت یک ساله و سپس سه اقامت سه ساله را دریافت می نمایند و پس از ۱۰ سال می توانند شهروندی این کشور را دریافت نمایند. لازمه درخواست شهروندی داشتن تمکن مالی مناسب، داشتن محل اقامت، برخورداری از شخصیتی مناسب، رعایت شرط حضور و ... می باشد.

مزایای اقامت موناکو

مزایای اقامت موناکو را در لیست زیر برشمرده ایم:

 • داشتن یک دولت مستقل
 • عضویت در سازمان ملل متحد و شورای اروپا
 • کشوری امن و پایدار در قلب اروپا از سال 1297
 • سیستم مالیاتی مطلوب
 •  سیستم حقوقی و زیرساخت های قوی
 • بازار رقابتی املاک و مستغلات بدون مالیات بر سود سرمایه
 •  امکان تمدید مجوز اقامت و دریافت پاسپورت
 • آزادی رفت و آمد در منطقه شنگن
 • نرخ بیکاری پایین
 • برخورداری از شرایط اقتصادی بسیار مناسب

سوالات متداول

✔️ شرایط دریافت اقامت موناکو چیست؟

داشتن ملک، داشتن تمکن مالی مناسب (500 هزار یورو در بانک) یا ایجاد کسب و کاری با امکان استخدام 10 نفر و... از شرایط دریافت اقامت موناکو می باشد.

✔️ آیا از طریق خرید ملک در موناکو می توان اقامت این کشور را دریافت نمود؟

با صرف خرید ملک در موناکو شما نمی توانید برای اقامت موناکو اقدام نمایید. البته یکی از الزامات دریافت اقامت موناکو داشتن ملک می باشد.

✔️ آیا با ثبت شرکت در موناکو می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

بلی در صورتی که کسب و کار متقاضی قابلیت استخدام 10 نفر را داشته باشد می تواند برای مهاجرت به موناکو و دریافت اقامت این کشور اقدام نماید.

سخن پایانی

مهاجرت به موناکو و دریافت اقامت و تابعیت این کشور از جمله موارد مهمی بود که در این مقاله بررسی نمودیم. موناکو با توجه به معافیت های مالیاتی که دارد مقصد سرمایه گذاران می باشد. افرادی که دارای ملکی در این کشور هستند و حداقل 500 هزار یورو رو در بانک سرمایه گذاری نموده اند و هزینه های زندگي خود را دارند یا کسب و کاری را راه اندازی نموده اند که قابلیت استخدام 10 نفر را دارد می توانند برای اقامت موناکو اقدام نمایند. شما می توانید در خصوص مهاجرت به موناکو با کارشناسان موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان