شرایط مهاجرت پزشکان به اتریش

3 نظر

مهاجرت پزشکان به اتریش نیازمند گذراندن مراحلی می باشد. پزشکان ایرانی بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و گذراندن دروه طرح خود می توانند برای مهاجرت از طریق کار به کشورهای خارجی اقدام کنند. لازم به ذکر است که پزشکان امکان کاریابی به صورت مستقیم را ندارند و در ابتدا نیاز به گذراندن دوره های معادل سازی دارند. معادل سازی در اتریش دوره ای است که طی آن پزشکان دروس تخصصی را آموزش می بینند و در صورت داشتن تسلط به زبان آلمانی و کسب نمره مناسب در آزمون می توانند وارد بازار کار شوند. پزشکانی که قصد کار را دارند برای مهاجرت به اتریش باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • زبان آلمانی را مسلط باشند (داشتن نمره c1)
  • نیاز است که حداقل ۳ سال سابقه کاری و تجربه به عنوان متخصص مراقبت های بهداشتی را داشته باشند
  • پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی معادل سازی پزشکی و قبولی در آن (9 ماهه)
  • ارائه گواهی پایان دوره معادل سازی

در این مقاله به جزییات بیشتر در مورد مهاجرت پزشکان به اتریش و مهاجرت پزشک عمومی به اتریش می پردازیم. همراه گرامی با تماس تلفنی با کارشناسان موسسه ملک پور می توانید شرایط مهاجرتی خود را بررسی کنید و همچنین از بهترین راه مهاجرتی خود مطلع شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت پزشکان به اتریش

شرایط مهاجرت پزشکان ایرانی به اتریش

سوال اکثر پزشکان ایرانی که در ایران مدرک پزشکی خود را اخذ کرده اند و دوره طرح خود را گذرانده اند این است که چگونه می توانند در خارج از ایران طبابت کنند. اولین نکته در مهاجرت پزشکان به اتریش و کار در کشور اتریش در رشته تخصصی خودشان این است که دوره های معادل سازی را در کشور مقصد بگذرانند. دوره معادلسازی شامل آموزش دروس تخصصی و آزمون علمی می باشد. در صورتی که پزشکان دوره آموزشی را به خوبی پشت سر بگذارند و در آزمون پایانی نمره قابل قبول را کسب کنند، می توانند به صورت آزادانه به طبابت در کشور اتریش بپردازند. نکته مهم دیگر در معادل سازی پزشکان تسلط کامل پزشکان بر روی زبان آلمانی می باشد. زبان رایج در اتریش زبان آلمانی می باشد در نتیجه پزشکان به جهت برقراری ارتباط با مراجعین خود و برقراری ارتباط با آن ها، می بایست زبان آلمانی را به خوبی بدانند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان و پرستاران


 

اگر ۳ سال سابقه کاری افراد در مراکز بهداشتی آلمانی زبان باشند، نیاز به گذراندن دوره معادل سازی نخواهند داشت، اما اگر سابقه کار آنها در کشورهای غیر از آلمانی‌ زبان باشد برای تحصیلات پزشکی خود باید مدارکی مبنی بر مطالعات پزشکی که از نظر دانشگاه های اتریش مورد تایید باشد ارائه دهند و در دوره های معادل سازی شرکت کنند، و بعد از قبولی در این دوره گواهی معادل سازی را برای کار در اتریش ارائه دهند. این دوره های معادل سازی معمولاً 9 ماهه هستند و هزینه ی تحصیل داوطلبان حدود ۸۰۰ یورو در سال می باشد. گفتنی است هزینه تحصیل و زندگی در این دوره به عهده متقاضی می باشد. و معمولا بورسیه تحصیلی برای این دوره در نظر گرفته نمی شود.

نرخ بیکاری در اتریش

یکی از شناخته شده ترین معیار های بازار کار در کشورها، نرخ بیکاری می باشد. نرخ بیکاری نشان دهنده وضعیت اقتصادی یک کشور می باشد. ناتوانی و یا توان اقتصاد در ایجاد شغل برای افرادی که قصد دارند وارد بازار کار شوند تعیین کننده نرخ بیکاری می باشد. به گونه ای که اگر در کشوری وضعیت اقتصادی پیشرفته و رو به رشد باشد، نرخ بیکاری در آن کشور پایین بوده و در کشورهایی با اقتصاد ضعیف نرخ بیکاری بالا می باشد. افراد بیکار در یک کشور به افرادی گفته می شود که در سن کار و جویای کار باشند. مهاجرت پزشکان به اتریش و افرادی که قصد دارند از طرق کار به کشورهای خارجی مهاجرت کنند می بایست نرخ بیکاری کشور مقصد را بررسی کنند و در این زمینه با یک مشاور خبره مشورت کنند.

مهاجرت دندانپزشکان به اتریش

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت دندانپزشکان به اتریش

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت دندانپزشکان به اتریش را به شما خواهیم آموخت.

درآمد پزشکان در اتریش

متقاضیان در مورد راه و روش مهاجرتی خود و انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت، می بایست بسیار سخت گیرانه اقدام کنند. زیرا انتخابشان تاثیر قابل توجهی در آینده و زندگی آن ها خواهد داشت. حقوق پزشکان با توجه به موقعیت مکانی تغییر می کند. پزشکانی که در بیمارستان های دولتی مشغول به کار هستند نسبت به پزشکانی که در بیمارستان های خصوصی مشغول به کار هستند درآمد کمتری کسب می کنند. سطح تجربه در میزان حقوق اهمیت بالایی دارد. میزان درآمد افراد با سابقه کاری نسبت مستقیم دارد. با بالا رفتن سابقه کاری، میزان درآمد افراد نیز بیشتر می شود. سابقه کاری 2 تا 5 سال میزان درآمد را به طور متوسط 32 درصد بالا می برد. در ادامه اطلاعاتی در مورد میزان درآمد پزشکان در اتریش به شما ارائه می دهیم تا کمکی باشد در زمینه مهاجرت پزشکان به اتریش و مهاجرت پزشک عمومی به اتریش. افرادی که در بخش بهداشت و پزشکی در کشور اتریش کار می کنند به طور معمول 5660 یورو در ماه درآمد دارند. کمترین میزان درآمد در بخش بهداشت و پزشکی 1180 یورو در ماه و بیشترین درآمد 16900 یورو در ماه متغیر است.

 شرایط کار پزشکان ایرانی در اتریش

در سال های اخیر رشته های پزشکی در کشور اتریش جز مشاغل مورد نیاز بوده است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که در ایران در رشته های پزشکی تحصیل کرده اند تمایل دارند از طریق کار در اتریش مهاجرت کنند و اقامت اتریش برای پزشکان را اخذ کنند. همانطور که گفته شد، مهاجرت پزشکان به اتریش از طریق کار با گذراندن دوره معادلسازی امکان پذیر است. پزشکان در صورتی که تاییدیه مدارک تحصیلی و سابقه کاری خود را دریافت کنند و بر روی زبان آلمانی تسلط کافی را داشته باشند و اگر پزشکان بتوانند دوره معادلسازی را با موفقیت طی کنند و نمره قبولی در آزمون نهایی بدست آورند می توانند اجازه کار در رشته خود در اتریش را کسب کنند. حقوق و درآمد متوسط افرادی که در رشته پزشکی و بهداشت در اتریش مشغول به کار هستند 5.660 یورو در ماه است. کمترین درآمد در رشته پزشکی 1.180 یورو در ماه و بالاترین میزان درآمد ماهانه پزشکان 16.900 یورو می باشد.

شرایط معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

کشور اتریش برای پزشکانی که قصد مهاجرت کاری دارند می تواند مقصد مناسبی باشد. پزشکانی که مدرک تحصیلی خود را از کشور ایران دریافت کرده اند برای مهاجرت کاری به اتریش، ابتدا می بایست معادل سازی رشته تحصیلی خود را انجام دهند. مهاجرت پزشک به اتریش و کار در کشور اتریش و به جهت برقراری ارتباط با مراجعین می بایست به زبان آلمانی در سطح C1 تسلط داشته باشند. پزشکان دوره معادل سازی را به زبان آلمانی مطالعه می کنند. پزشکان به جهت معادل سازی رشته تحصیلی خود قبل از یافتن کار در دوره های معادل سازی دروس تخصصی خود را مطالعه می کنند و با کسب نمره قابل قبول و قبولی در آزمون  معادل سازی می توانند به کار در رشته پزشکی بپردازند. مدارک مورد نیاز برای معادل سازی پزشکی:

  • ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری
  • ارائه مدارک شناسایی
  • گواهی پزشکی
  • عدم سوء پیشینه

شرایط ویزای همراه پزشکان در اتریش

پزشکانی که به قصد کار به کشور اتریش مهاجرت می کنند و در حال گذراندن دوره معادل سازی خود هستند می توانند برای خانواده خود ویزای همراه درخواست دهند و در مدت زمانی که در اتریش اقامت دارند خانواده خود را در کنار خود به عنوان همراه داشته باشند. لازم است ذکر کنیم که  همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. اعضای خانواده فرزندان زیر 18 سال و همسر که با ویزای همراه به اتریش مهاجرت می کنند می توانند از امکانات شهروندی در اتریش بهره مند شوند. فرزندان می توانند به صورت رایگان به زبان آلمانی تحصیل کنند و همسر افراد متقاضی نیز با توجه به اینکه اجازه کار دارند، می توانند به صورت تمام وقت در کشور اتریش کار کنند و یا در صورت تمایل می توانند تحصیل کنند.

هزینه زندگی در اتریش

در شهرهای مختلف در اتریش، هزینه های زندگی متفاوت می باشد. هزینه های زندگی در اتریش کاملاً به محل زندگی ما بستگی دارد. شهر وین و اینسبروک از گران ترین شهرهای اتریش و شهر های گراتس و کلاگنفورت از ارزان ترین شهر ها در اتریش به شمار می روند. در ادامه در جداولی هزینه های زندگی در اتریش را شرح می دهیم:

رستوران

موارد مبلغ به یورو
یک وعده غذایی ارزان قیمت در رستوران  12.00
یک وعده غذایی برای 2 نفر 52.50
1 بطری نوشابه 2.67
1 بطری آب 2.18
کاپوچینو 3.12

 

هزینه خریدهای فروشگاهی

موارد مبلغ به یورو
1لیتر شیر 1.12
500گرم نان 1.94
1 کیبوگرم برنج 1.98
12 عدد تخم مرغ 3.01
1کیلوگرم پنیر محلی 13.11

 

هزینه حمل و نقل

موارد مبلغ به یورو
هزینه تاکسی 4.00
1 کیلومتر با تاکسی 1.80
1لیتر بنزین 1.20

 

هزینه اجاره مسکن

موارد مبلغ به یورو
آپارتمان(1 خوابه) در مرکز شهر 707.85
آپارتمان(1 خوابه) بیرون شهر 576.76
آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر 1366.35
آپارتمان(3 خوابه) بیرون شهر 1061.45

 

هزینه خرید مسکن

موارد مبلغ به یورو
قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع در مرکز شهر 5224.66
قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع خارج از مرکز شهر 3796.50

شرایط اخذ اقامت و تابعیت در اتریش

بیشترین دلیل مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. مهاجرت پزشکان به اتریش چگونه منجر به دریافت اقامت و یا تابعیت اتریش می شود؟ با توجه به مطالبی که در زمینه مهاجرت پزشک به اتریش گفته شد، می دانیم که پزشکان برای مهاجرت کاری به اتریش می بایست ابتدا مدارک تحصیلی خود را معادلسازی کنند. در صورتی که به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند و بتوانند در آزمون معادلسازی رتبه قابل قبول را کسب کنند می توانند به صورت آزادانه در اتریش مشغول به طبابت شوند. پزشکان بعد از گذراندن پروسه معادل سازی و اشتغال، از دولت اجازه اقامت کاری دریافت می کنند. در صورتی که اقامت کاری پزشکان در اتریش به مدت 5 سال طول بکشد می توانند برای اخذ پاسپورت اتریش درخواست دهند و در صورت داشتن شرایط مناسب، پاسپورت به آن ها اعطا می شود.                                         

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت پزشکان به اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در باب مهاجرت پزشکان به اتریش

✔️ پزشکان چگونه می توانند  به اتریش مهاجرت کنند؟

پزشکان برای مهاجرت به اتریش می بایست به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و برای معادلسازی اقدام کنند.

✔️ میزان درآمد پزشکان در اتریش چقدر است؟

درآمد متوسط پزشکان در اتریش 5.660 یورو در ماه، کمترین درآمد 1.180 یورو در ماه و بالاترین درآمد ماهانه 16.900 یورو می باشد.

✔️ معادل سازی پزشکان چه مراحلی دارد؟

پزشکان ابتدا زبان آلمانی خود را تقویت می کنند و زمانی که سطح C1  زبان آلمانی را کسب کنند، می توانند وارد دوره های معادل سازی شوند.

✔️ پزشکان بعد از گذراندن دوره معادلسازی می توانند برای راه اندازی مطب اقدام کنند؟

بله پزشکان در صورتی که مدارک خود را معادلسازی کنند می توانند برای راه اندازی مطب اقدام کنند.

سخن پایانی درباره تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

در این مقاله به صورت کامل و تخصصی به شرایط مهاجرت پزشک عمومی به اتریش، اقامت اتریش برای پزشکان و مهاجرت پزشکان به اتریش توضیح داده شد. گفتیم پزشکانی که قصد مهاجرت به اتریش و کار در کشور اتریش را دارند، می بایست در ابتدای مهاجرت، میزان دانش زبان آلمانی خود را تقویت کنند و سپس برای دوره معادلسازی اقدام کنند. به جهت اقدام در دوره معادل سازی می بایست بعد  از تاییدیه مدارک خود برای دوره آموزش دروس تخصصی آماده شوند. پزشکان در طول دوره آموزشی، اجازه کار در رشته تخصصی خود را ندارند و می توانند در کارهای غیر مرتبط مشغول به کار شوند. پزشکان فرزندان زیر 18 سال و همسر خود را نیز می توانند همراه خود داشته باشند. در صورتی که قصد دارید برای گذراندن دوره معادلسازی خود اقدام کنید می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید و شرایط خود را بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله مهاجرت پزشکان به آلمان را هم مطالعه نمایید. لطفاً در پایان مقاله نظرات و سوالات خود را ثبت کنید، در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مصطفی سعیدی کیا
سلام خانمم ماما هستن و سابقه دو ساله کار در بیمارستان کارشناس مامایی، و خودم هم ارشد نرم افزار و دارای تخصص آی تی یا همون شبکه، جهت ویزای کاری اینکه بتونیم پذیرش بگیریم کدوم کشور ها بر اساس رشته پیشنهاد میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز همسرتان در صورتی که بتوانند ایلتس 7 ارائه دهند انگلستان گزینه مناسبی می باشد. رشته خودتان نیز بازار کار خوبی در سراسر جهان دارد.
مشاوره رایگان