مزایا و معایب زندگی در اتریش

بدون نظر

اتریش یک کشور پیشرفته و زیبا در اروپا است که دارای فرهنگ، تاریخ و طبیعت بسیار غنی و متنوعی است. این کشور از سطح بالای رفاه اجتماعی، امنیت، آموزش و درمان برخوردار است و شهروندان آن از کیفیت زندگی بالایی نهایت استفاده را می‌برند. اتریش همچنین یکی از مقاصد محبوب مهاجران و دانشجویان از سراسر جهان است که به دنبال فرصت ‌های شغلی، تحصیلی و زندگی در این کشور هستند. اما آیا زندگی در اتریش فقط مزایا دارد؟ آیا معایبی هم وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند؟ در این مقاله قصد داریم با بررسی مزایا و معایب زندگی در اتریش، نقاط قوت و ضعف این کشور را از دیدگاه مهاجران و دانشجویان مورد تحلیل قرار دهیم. در ادامه مقاله، ابتدا مزایای زندگی در اتریش را مورد بررسی قرار می‌دهیم و سپس معایب آن را مطرح می‌کنیم و به طور کلی مزایا و معایب اتریش را از همه جوانب مختلف می سنجیم.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

بررسی مزایا و معایب زندگی در اتریش

 تمام کشورهای جهان دارای مزایا و معایبی هستند که در این مقاله تصمیم داریم مزایا و معایب اتریش را بررسی نماییم. اتریش یکی از کشور های پر درخواست حوزه اروپا است که بسیاری از مسافران یا مهاجرین، این کشور را به دلایل مختلفی انتخاب می‌کنند. اتریش کشوری است که در قلب اروپا واقع می‌باشد و این یکی از دلایل محبوبیت آن به شمار می‌آید، همانگونه که مزایای زیادی را می‌توان به این کشور نسبت داد معایبی نیز در کنار این مزایا مشاهده می‌شود. اتریش نیز یکی از کشورهای بسیار معروف برای تحصیل است که خیلی از دانشجویان همیشه سعی دارند پذیرش یکی از دانشگاه‌های این کشور را دریافت نمایند به همین دلیل در ادامه به بررسی معایب و مزایای تحصیلی اتریش به طور کامل و جامع خواهیم پرداخت، اما اکنون، مزایا و معایب اتریش را ارائه خواهیم کردیم و بررسی مزایا و معایب اتریش را توضیح خواهیم داد.

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

به منظور توضیح بهتر، مزایا و معایب تحصیل در اتریش را در پایین به طور کامل ارائه کردیم و هر کدام را توضیح مختصری دادیم:

مزایا اتریش

به طور کلی، اتریش مزایا زیادی برای  مهاجرین دارد که در اینجا به برخی از موارد مهم آن اشاره خواهیم کرد.

 • کیفیت بالای زندگی:

زندگی در اتریش از کیفیت بالایی برخوردار است. در واقع یک مطالعه جهانی معروف در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که کشور اتریش از نظر کیفیت زندگی در رتبه دوم جهانی قرار دارد و شهر وین ۱۰ سال متوالی در صدر فهرست بهترین و قابل سکونت ‌ترین شهرهای جهان قرار گرفت. همچنین کشور اتریش از نظر آزادی بیان در مطبوعات، حقوق زنان و حقوق بشر در رتبه بالایی قرار دارد. علاوه بر این، آب و هوایی که این شهر دارد ساکنین آن را همیشه مورد تاثیر قرار می‌دهد.

 • حمل و نقل:

حمل و نقل عمومی اتریش یکی دیگر از مزایای این کشور محسوب می‌شود و به طور گسترده در سطح تمامی شهرها مشاهده می شوند و قابل استفاده می باشند. حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس ‌ها، تراموا ها و متروها خیلی سر وقت و دقیق هستند و مردم را از ترافیک‌ های درون شهری خلاص کرده‌اند. البته حمل و نقل بین شهری در کشور اتریش نیز میسر است که به ÖBB Railjet معروف است و سرعتی حدود ۱۴۳ مایل در ساعت دارد و مسافر از خدماتی مثل وای فای رایگان در طول مسیر برخوردار خواهد بود.

 • تحصیلات و آموزش

 کشور اتریش با داشتن دانشگاه‌ ها و سیستم آموزشی با کیفیت به یکی از قطب‌ های تحصیلی جهان تبدیل شده است و بسیاری از دانشجویان سعی می‌کنند که پذیرش یکی از دانشگاه‌ های این کشور را اخذ نمایند، البته این قسمت از موضوع مزایا و معایب اتریش بسیار برجسته می‌باشد، به همین دلیل در ادامه مقاله به توضیح دقیق و جامع آن خواهیم پرداخت.

 • مراقبت های بهداشتی

  یکی دیگر از مزایای برجسته کشور اتریش مراقبت‌ های بهداشتی است که در این کشور ارائه می‌شود.  مراقبت‌ های بهداشتی در دو حالت عمومی و خصوصی در دسترس مردم است که میزان کیفیت هر دو حالت یکسان است ولی امکان دارد در رسیدگی‌ به بیمار کمی اختلاف باشد. بهترین داروهای درمانی در این کشور قابل دسترس است. مراقبت‌ های بهداشتی در این کشور در حدی از کیفیت بالایی برخوردار است که بسیاری از مردم در اطراف جهان حاضرند هزینه‌ های بالا را تحمل کنند ولی در اتریش درمان شوند.

 • امنیت

 از نظر امنیت نیز باید گفت هر کشوری در طول سال دارای جنایات و قتل می‌باشد اما کشور اتریش به ندرت چنین جنایاتی در آن رخ می‌دهد و با اطمینان می‌توان بیان کرد که یکی از با امنیت‌ ترین کشور های جهان محسوب می‌شود و معمولاً در محاسبات جهانی سالانه چیزی حدود کمتر از ۱۰۰ قتل در این کشور رخ می‌دهد. بنابراین کشور اتریش دارای امنیت فوق العاده ‌ای می‌باشد.

 • فرهنگ

زندگی در اتریش به معنای لذت بردن از دسترسی آسان به موزه ها، سالن های اپرا، تئاتر ها و کنسرت های درجه یک جهانی است.  علاوه بر این، دائماً خود را در محاصره معماری خیره کننده، کلیسا های باشکوه و کافی شاپ های عجیب و غریب خواهید دید.  در واقع، صرف نظر از اینکه چه سلیقه ای دارید، از همه شگفتی های فرهنگی ارائه شده شگفت زده خواهید شد.

 • سرگرمی های فضای باز

 سرگرمی‌ های زیادی که  کشور اتریش دارد باعث شادی مردم این کشور شده و روحیات آنان را به طور عجیبی کنترل کرده است. کشور اتریش دارای مناظر طبیعی زیادی است که باعث ایجاد سرگرمی‌ های زیادی در فضای باز این کشور شده است، این سرگرمی‌ ها شامل؛ کوهنوردی در کوه‌ های زیبای آلپ، پیاده‌ روی در جنگل، شنا در دریاچه‌ های یخی، استراحت در حمام‌ های حرارتی و کمپینگ در طبیعت،  اسکی یا اسن بورد در زمستان‌ های برفی اتریش می‌باشد.

 • موقعیت جغرافیایی

یکی از بهترین چیز های زندگی در اتریش، موقعیت مکانی آن است. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک تعطیلات آخر هفته هستید، می توانید به راحتی از آلمان، سوئیس یا هر یک از شش کشور دیگر در امتداد مرز اتریش دیدن کنید و به دلیل اینکه یک مرکز جغرافیایی است، می توانید به راحتی با قطار یا هواپیما به مقاصد مختلف اروپایی سفر کنید.

 • مهاجر پذیر

این کشور به دلیل اینکه دارای جامعه مهاجر پذیر است به سرعت قادر به ساخت دوستی‌ های مختلفی خواهید بود، علاوه بر این به دلیل همین مورد می‌توان بسیاری از هموطنان خود در کشور اتریش پیدا کرد و اصلاً احساس غریبی در این کشور نخواهید داشت

معایب اتریش

حتی اگر مزایا شگفت انگیز زیادی در مورد زندگی در اتریش وجود دارد اما معایبی نیز وجود دارد که باید به آنها توجه داشت.

 • هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش و به ویژه در شهرهای بزرگ مانند وین بسیار بالا می باشد. در واقع، یک مطالعه 2020 نشان داد که اتریش بیست و یکمین شهر گران جهان است. به ویژه یافتن مسکن مقرون به صرفه در کشور اتریش دشوار است.

 • میزان حقوق و درآمد

 یکی دیگر از معایب کشور اتریش میزان حقوق ماهانه می‌باشد که بسته به  هر شهری مختلف است و بین ۱۷۰۰ تا ۲۲۰۰ یورو متغیر است، البته این مبلغ می‌تواند برای افرادی که در پوزیشن‌ های عالی کار می‌کنند نیز بیشتر باشد.

 • مالیات

 اگر از یک منبع اتریشی درآمد کسب کنید، مقدار قابل توجهی مالیات باید پرداخت نمایید. اتریش از سیستم نرخ مالیات تصاعدی مانند ایالات متحده استفاده می کند، اما درصد مالیات بیشتر است. می توان گفت که در اتریش بیش از دو برابر مالیات پرداخت کنید. برای مثال، اگر در سال 2022 به طور متوسط ​​60000 یورو حقوق داشته باشید، 48 درصد از آن درآمد را در اتریش به عنوان مالیات پرداخت خواهید کرد.

 • زبان

زبان ملی کشور اتریش، آلمانی است.  حتی اگر بسیاری از مردم انگلیسی صحبت می کنند، هر چه از شهر دورتر می روید یا نیازهای شما خاص تر است، حتی صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز برای شما فایده ای نخواهد داشت. صحبت کردن به زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به مشاغل و گزینه های آموزشی بیشتری را نیز می دهد.  عامل پیچیده ‌تر دیگر این است که آلمانی اتریشی دارای ویژگی ‌های خاص منطقه ‌ای یعنی لهجه ی ویژه ای  است که آن را متفاوت و شاید دشوارتر از آلمانی معمولی می‌کند.

 • زمستان های سرد

کشور اتریش دارای زمستان های بسیار سرد و طولانی می باشد که می‌توان با سرگرمی‌ های زمستان مثل اسکی و نظیر این موارد از آن لذت برد اما افرادی که مکان های سرد و برفی را دوست ندارند این اوضاع زیاد غیر قابل تحمل است.

 • ساعت های کاری فروشگاه ها

اگر به باز بودن فروشگاه ‌ها در اواخر عصر و آخر هفته عادت ندارید پس ممکن است تعجب کنید که در اتریش، مشاغل معمولاً خیلی زود تر بسته می‌شوند و معمولاً یکشنبه تعطیل می‌شوند. اگر در عصر یا آخر هفته به چیزی نیاز داشتید پس به احتمال زیاد باید تا روز کاری بعدی صبر کنید تا آن را بخرید.

 • سیگار کشیدن

علیرغم اینکه بسیاری از اتریشی ها زندگی سالم و فعالی دارند، اما از دیدن این همه سیگار کشیدن به خصوص در سنین پایین شوکه خواهید شد. سن قانونی سیگار کشیدن در اتریش 16 سال است، بنابراین دیدن سیگار کشیدن نوجوانان در ایستگاه اتوبوس یا خارج از مدرسه غیرمعمول نیست.

مزایای تحصیل در  اتریش

 همانطور که در قسمت‌ های قبلی ذکر کردیم یکی از مزایای کشور اتریش تحصیل در آن است. در این قسمت از مقاله مزایا و معایب اتریش، نظر داریم مزایای تحصیل در اتریش‌ را بررسی کنیم و مهم‌ترین‌ های آن را توضیح دهیم. به طور کلی کشور اتریش به دلیل داشتن بهترین دانشگاه ‌های جهان که در رنگینک جهانی نیز دارای رتبه بالایی می‌باشند، یکی از پر درخواست ‌ترین کشور جهان برای پذیرش معرفی شده است. البته در هر مورد می توان مزایا و معایب داشت، بنابراین مزایا و معایب اتریش را نیز در موارد تحصیلی این کشور می توان مشاهده کرد، که در این قسمت، برجسته ترین مزایا تحصیل در اتریش را مورد بحث قرار دادیم:

تحصیل رایگان و ارزان

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در اتریش، تحصیل رایگان و ارزان این کشور است. دانشجویانی که تصمیم دارند از تحصیل با کیفیت و ارزان در یکی از کشورهای حوزه اروپا بهره ببرند، کشور اتریش می تواند بهترین انتخاب برای آنان باشد. یکسری دانشگاه های دولتی در اتریش نیز وجود دارند که اگر متقاضی بین المللی دارای شهروندی یکی از کشور های اروپا باشد یا مقیم دائم آن ها باشد، می تواند از تحصیل رایگان برخوردار شود و اگر از دانشجویان کشورهای جهان سومی باشد، باید برای هزینه های تحصیل در اتریش در هر ترم هزینه ای حدود ۷۳۰ یورو باید پرداخت کند. بنابراین هزینه‌ های تحصیل بستگی به ملیت دانشجو دارد، البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی و علمی کاربردی دارای هزینه های بالایی است. تعدادی از دانشگاه های دولتی که تحصیل رایگان در اتریش ارائه می دهند: دانشگاه وین، دانشگاه یوهانس کپلر لینز، دانشگاه گراتس، دانشگاه پزشکی وین، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه لئوبن.

امکان داشتن همراه هنگام تحصیل

از دیگر مزایای تحصیل در اتریش، امکان داشتن همراه هنگام تحصیل،  به ابن ترتیب افرادی که برای تحصیل تصمیم دارند به کشور اتریش بروند، بعد از ارائه مدارک لازم، می توانند همراه خود خانواده خود را نیز الحاق دهند.

اجازه کار حین تحصیل در اتریش

مزیت دیگر تحصیل در اتریش، اجاره کار حین تحصیل در اتریش است که دانشجویان با دریافت مجوز کار از اداره مهاجرت اتریش می توانند کار مناسب برای خود را پیدا کنند و مشغول کار شوند، البته دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، حداکثر می توانند ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دکترا حداکثر ۳۰ ساعت در هفته، اجازه کار دارند. دانشجویان در پیدا کردن شغل مناسب با رقابت بالایی مواجه می شوند که اگر خود را برای کارفرما ثابت کنند می توانند به موقعیت های خوبی دست پیدا کنند.

اجازه اقامت پس از تحصیل

اجازه اقامت پس از تحصیل یکی دیگر از مزایای تحصیل در اتریش می باشد. دانشجویانی که بعد از اتمام تحصیلات خود نظر دارند که در اتریش بمانند و از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند، می توانند ویزای خود را به ویزای کاری یا جستجوی کار تغییر دهند. این افراد می توانند با داشتن ویزای جستجوی کار، ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند و طی این مدت باید به دنبال کار باشند که در صورت پیدا کردن شغل مناسب، از طریق کار قادر به اخذ ویزای کار می باشند که بعد از ۵ سال اقامت متوالی، قادر خواهند بود به ویزای دائمی اقدام نمایند.

وجود دانشگاه های رتبه برتر

کشور اتریش یکی از قطب های تحصیلی جهان به شمار می آید و طبيعتا باید بهترین دانشگاه‌ های جهان را داشته باشد، بنابراین از دیگر مزایای تحصیل در اتریش،  وجود دانشگاه های رتبه برتر در این کشور است که سطح آموزشی با کیفیت و سیستم آموزشی عالی، آن ها را وارد فهرست بهترین های جهان کرده است:

 

دانشگاه

رتبه در جهان

رتبه در اروپا

دانشگاه وین

۸۱

۲۳

دانشگاه فنی وین

۱۵۴

۴۷

دانشگاه اینسبروک

۲۶۶

۸۷

دانشگاه گراتس

۳۲۶

۱۰۸

 

نزدیکی اتریش به ایران

نزدیکی اتریش به ایران نیز از دیگر مزایای تحصیل در اتریش می باشد که در همه ی بررسی های مربوط به مزایا و معایب اتریش، ذکر می شود. بسیاری از دانشجویانی که دوری از خانواده برای آن ها سخت است و همیشه در رفت و آمد می باشند، فاصله میان دو کشور بسیار مهم است به همین دلیل نزدیکی اتریش به ایران یکی از مثبت ترین ویژگی های برجسته این کشور به شمار می آید.

 • زندگی در کشور پیشرفته اتریش

پیشرفته و مدرن بودن یک کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و اکثر افرادی که نظر دارند در کشوری اروپایی تحصیل کنند، به میزان پیشرفت آن نیز توجه می کنند. اتریش یکی از کشورهای پیشرفته در جهان به شمار می آید به همین دلیل زندگی در کشور پیشرفته اتریش برای دانشجویانی که دنبال زندگی سطح بالا هستند، بسیار مناسب است و این نکته را می توان یکی دیگر از موارد مربوط به مزایا و معایب اتریش دانست.

کیفیت بالای اتریش

متقاضیانی که تصمیم دارند در کشور اتریش تحصیل کنند، باید به طور کامل کیفیت اتریش را از تمام جانب بسنجند که البته در این قسمت با تمام جرات می توان گفت که کیفیت بالای اتریش یکی از مهم ترین مزایای این کشور است. البته کیفیت بالای اتریش به کیفیت آموزش، کیفیت دانشگاه های معتبر، کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، کیفیت امنیت و به طور کلی کیفیت بالای زندگی نسبت داد.

معایب تحصیل در اتریش

موضوعات مرتبط به مزایا و معایب اتریش به طور کلی در چند مورد بررسی شد، اما مزایای تحصیل در اتریش و معایب تحصیل در اتریش، از مهمترین نکات این مقاله به شمار می آیند و بررسی های مربوط به این موضوع، دقیق تر انجام شد. بنابراین در کنار هر مزایا، معایبی نیز وجود دارد که باید ذکر شود.

بالا بودن هزینه های زندگی

هر کشوری ممکن است از هزینه های زندگی بالا یا پایینی برخوردار باشد، اما هزینه های زندگی در کشور اتریش به گونه ای نیست که این کشور از جمله کشورهای کم هزینه نامید، بلکه بالا بودن هزینه های زندگی در اتریش یکی از معایب این کشور اعلام شده است. زندگی در کشور اتریش گران است، خصوصا در حوزه مسکن، به همین دلیل موضوع مسکن برای بسیاری از مهاجرین این کشور دشوار است. برای اینکه بتوانیم بهتر هزینه های زندگی در اتریش را برآورد کنیم، مهم‌ترین مخارج را در جدولی ارائه دادیم.

 

مخارج

هزینه

اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر(ماهانه)

۸۳۴.۶۵ یورو

اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر(ماهانه)

۶۷۵.۲۶ یورو

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر(ماهانه)

۱٫۴۸۳.۲۷ یورو

اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر(ماهانه)

۱٫۱۸۲.۱۷ یورو

شیر ۱لیتری

۱.۳۸ یورو

نان تازه (۵۰۰ گرم)

۲.۳۶ یورو

برنج(۱ کیلو)

۲.۱۵ یورو

تخم مرغ (۱۲عدد)

۳.۸۶ یورو

مرغ (۱کیلو)

۱۲.۳۸ یورو

گوشت (۱کیاو گرم)

۱۳.۳۲ یورو

سیب (۱ کیلو)

۲.۳۹ یورو

موز (۱ کیلو)

۱.۹۸ یورو

پرتقال (۱ کیلو)

۲.۴۹ یورو

گوجه (۱ کیلو)

۳.۹۱ یورو

سیب زمینی (۱ کیلو)

۱.۷۵ یورو

پیاز (۱ کیلو)

۱.۵۶ یورو

آب(۱.۵ لیتر)

۰.۶۴ یورو

 

نیاز به یادگیری زبان آلمانی

زبان رسمی کشور اتریش، آلمانی است به همین دلیل نیاز یادگیری زبان آلمانی برای تحصیل و زندگی در اتریش بسیار مهم است. صحبت کردن به زبان آلمانی، دانشجویان را از تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های دولتی اتریش بهره مند می سازد به همین دلیل توصیه می شود که قبل از مهاجرت به اتریش برای تحصیل، زبان آلمانی را یاد گرفت. ممکن است زبان انگلیسی ر زندگی روزمره استفاده شود ولی در بعضی مناطق مختلف کشور اتریش، بسیار مورد نیاز خواهد بود که فرد به زبان رسمی و محلی آن منطقه صحبت کند تا بتواند با افراد دیگر ارتباط بگیرد، بنابراین یادگیری زبان آلمانی از الزامات زندگی و تحصیل در اتریش می باشد و به همین دلیل، نیاز به یادگیری زبان آلمانی یکی از معایب تحصیل در اتریش می باشد.

آب و هوای اتریش

هر شخصی برای سفر یا زندگی، تصمیم بگیرد به هر کشور دیگری برود، باید از آب و هوای آن کشور اطلاع دقیق داشته باشد. آب و هوای اتریش به طور کلی، سرد و خشک است و دارای زمستان های سرد و برفی می باشد، البته این آب و هوا برای افرادی که با سرما مشکلی ندارند، یک مزیت محسوب می شود ولی یکسری افراد دیگر هستند که تحمل این آب و هوا را ندارند پس این مورد می تواند برای آن ها یکی از معایب اتریش به شمار آید. بنابراین یکی دیگر از مزایا و معایب اتریش، آب و هوای اتریش می باشد.

نکات تکمیلی در مورد مزایا و معایب اتریش

به طور کلی مهمترین موارد مزایا و معایب اتریش را در این مقاله ارائه دادیم و تمام نکات دقیقا توضیح داده شد. بسیاری از نکاتی که گفته شد، چه معایب و چه مزایا اتریش، می تواند برای خیلی از افراد زیاد مهم نباشد و به این نکات دقت نکنند ولی باید بیان کرد که حتما قبل از تصمیم گرفتن برای مهاجرت حتما از مزایا و معایب کشور انتخابی خود اطلاعات لازم را داشته باشید و همیشه نسبت به کوچکترین مورد نیز حساس باشید و مطالعه نمایید. تمام نکات مهمی که لازم بود در مورد مزایا و معایب اتریش گفته شود و نکات تکمیلی در مورد مزایا و معایب اتریش مشاهده نمی شود. البته گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که تا زمانی که در محیط کشور مقصد زندگی نکرده باشید، نمی توانید بیشتر با مزایا و معایب اتریش آشنایی پیدا کنید.

سوالات متداول

✔️ مزایای تحصیل در اتریش کدامند؟

تحصیل رایگان و ارزان، امکان داشتن همراه هنگام تحصیل، اجازه کار حین تحصیل در اتریش، اجازه اقامت پس از تحصیل، وجود دانشگاه های رتبه برتر، نزدیکی اتریش به ایران، زندگی در کشور پیشرفته اتریش، کیفیت بالای اتریش

✔️ معایب اتریش کدامند؟

هزینه زندگی در اتریش، میزان حقوق و درآمد، مالیات، زبان، سیگار کشیدن

✔️ آیا زندگی در اتریش گران است؟

بله، اتریش نسبت به سایر کشورهای حوزه اروپا دارای هزینه های بالای زندگی می باشد.

✔️ دانشگاه های برتر اتریش کدامند؟

دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه گراتس

سخن پایانی

در این مقاله، ما مزایا و معایب اتریش را از همه نظر بررسی کردیم و دیدیم که اتریش یک کشور پیشرفته و زیبا است که دارای فرهنگ، تاریخ و طبیعت بسیار غنی و متنوعی است. همچنین مشاهده کردیم که اتریش از سطح بالای رفاه اجتماعی، امنیت، آموزش و درمان برخوردار است و شهروندان آن از کیفیت زندگی بالایی نهایت استفاده را می‌برند و نشان دادیم که اتریش یکی از مقاصد محبوب مهاجران و دانشجویان از سراسر جهان است که به دنبال فرصت ‌های شغلی، تحصیلی و زندگی در این کشور هستند علاوه بر این، برجسته ترین معایب اتریش را مطرح کردیم که شامل؛ بالا بودن هزینه‌های زندگی، نیاز به یادگیری زبان آلمانی و آب و هوای سرد و بارانی آن است. در نهایت نیز به سوالات متداول در مورد مزایا و معایب اتریش پاسخ دادیم و سعی کردیم تصویر کامل و واقعی از این کشور را به خواننده ارائه کنیم. به طور خلاصه، می‌توانیم بگوییم که مزایا و معایب اتریش موارد بسیاری هستند که باید با دقت و توجه در نظر گرفته شوند. اتریش می‌تواند یک فرصت عالی برای کسانی باشد که به دنبال تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی با کیفیت بالا هستند. اما اتریش همچنین می‌تواند یک چالش برای کسانی باشد که با زبان، فرهنگ و آب و هوای این کشور آشنا نیستند، باشد یا نمی‌توانند هزینه‌های زندگی در آن را تحمل کنند. بنابراین، قبل از انتخاب اتریش به عنوان مقصد خود، باید به تمام جوانب مثبت و منفی آن فکر کرد و کاملا با مزایا و معایب اتریش آشنا شد، سپس تصمیمی مطمئن و آگاهانه گرفت.

 


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان