کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

بدون نظر

تحصیل پزشکی در مجارستان از جمله موضوعاتی است که توسط بسیاری از متقاضیان و علاقه مندان به مهاجرت از طریق تحصیل، مطرح و پیگیری می شود. کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان با ایجاد شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی، اقدام به جذب دانشجویان بین المللی کرده اند. در مقاله زیر، شرایط ورود به بهترین کالج مجارستان در زمینه پزشکی شرح داده شده است. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در این کشور، پرداخت هزینه مناسب جهت تحصیل در بهترین کالج مجارستان و در عین حال بهره مندی از کیفیت بالای آموزش می باشد. ضمن این که هزینه زندگی در مجارستان نیز نسبت به هزینه زندگی در بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است. اطلاعات بیشتر در خصوص این روش مهاجرتی را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اپلای دانشگاه های مجارستان و یا تمایل برای ارزیابی شرایط خود توصیه می کنیم که با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

  • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

 

تماس با ما

کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

  • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در مجارستان

شرایط کلی تحصیل پزشکی در مجارستان

به طور کلی شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان را در قیاس با کیفیت آموزش، اعتبار مدرک تحصیلی و همچنین هزینه تحصیل می توان مناسب ارزیابی کرد. کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان با رعایت استانداردهای اروپایی، کیفیت بالایی از آموزش را به متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان ارائه می دهند. علاوه بر این، شرایط پذیرش در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان نسبتاً راحت است و هزینه های معقول و متناسب تحصیل و زندگی در این کشور، مجارستان را به گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی تبدیل کرده است.

کالج های متعددی امکان تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی را فراهم آورده اند؛ این کالج ها و دانشگاه های پزشکی در مجارستان عبارتند از سملویس، دبرسن، سگد و پچ. برنامه های پزشکی عمومی در مجارستان شش ساله هستند. لازم به ذکر است که علاوه بر پزشکی، سایر رشته های علوم پزشکی مانند داروسازی و دندانپزشکی نیز در کالج ها و دانشگاه های پزشکی در مجارستان ارائه می گردد. تحصیل پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی در برخی کالج ها و دانشگاه های پزشکی در مجارستان، منوط به پذیرش در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی در دروسی مانند زیست شناسی می باشد. جالب توجه است که بدانید دوره های پیش پزشکی نیز در کشور مجارستان برگزار می گردد که سطح علمی دانشجویان را در زبان و دروسی مانند زیست شناسی تقویت می کند.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

?تحصیل پزشکی در مجارستان?

معرفی بهترین کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

همان طور که گفته شد برخی کالج ها و دانشگاه های پزشکی در مجارستان، امکان تحصیل در این رشته را به زبان انگلیسی فراهم نموده اند. این دانشگاه ها شامل دانشگاه های سگد ()، دبرسن ()، سملویس () و پچ () می شود. در جدول زیر به رتبه کشوری این دانشگاه ها و اطلاعات کلی از شرایط تحصیل پزشکی در این دانشگاه ها اشاره شده است.

 

دانشگاه سملویس

Semmelweis University

در بوداپست واقع شده است و برترین دانشکده پزشکی مجارستان می باشد. تحصیل پزشکی در این دانشگاه به زبان های آلمانی، مجارستانی و انگلیسی امکان پذیر است. در حال حاضر 3000 دانشجوی پزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. رشته پزشکی در این دانشگاه به سه زبان مجارستانی، آلمانی و انگلیسی ارائه می گردد.

دانشگاه پچ

University of Pecs

قدیمی ترین دانشگاه مجارستان است که دانشکده پزشکی آن از قرن بیستم میلادی آغاز به کار کرد.

دانشگاه سگد

University of Szeged

یکی از معتبرترین دانشگاه های مجارستان که برنامه آموزشی تمام وقت به زبان انگلیسی را در رشته پزشکی ارائه می نماید.

دانشگاه دبرسن

University of Debrecen

پذیرش در این دانشگاه ملزم به قبولی در آزمون کتبی و شفاهی ورودی است. این دانشگاه دارای 25 بخش بالینی با تخصص های مختلف است.

مدارک لازم برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

در این بخش از مقاله به بررسی شرایط اپلای دانشگاه های مجارستان در رشته پزشکی می پردازیم. همانطور که در ابتدای مقاله عرض شد، از جمله شرایط پذیرش در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان در مقطع کارشناسی، شرکت در آزمون ورودی می باشد. این آزمون شامل یک آزمون کتبی با سوالات چهار گزینه ای در زمینه های زیست شناسی، شیمی، انگلیسی و گاهاً انگلیسی پزشکی می شود که به مدت دو ساعت و نیم برگزار می شود. پس از قبولی در این آزمون، متقاضیان برای مصاحبه با یکی از اساتید این دانشگاه ها در زمینه پزشکی آماده می گردند. بر اساس مطالعات انجام شده، دانش زبان در سطح B2 می تواند موفقیت دانشجویان در آزمون ورودی و پذیرش در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان را به همراه داشته باشد.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)?

علاوه بر موارد یاد شده، دانشجویان بایستی شهریه لازم برای تحصیل در این کالج ها را پرداخت نمایند که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در مجارستان

بدون شک یکی از پیش نیازهای تحصیل در خارج از کشور، اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. مبلغ مورد نیاز برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان ممکن است در دانشگاه های مختلف، متفاوت از یکدیگر باشد. اما به طور میانگین می توان مبلغ 18 هزار دلار را به عنوان شهریه سالیانه تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی تخمین زد. به این صورت که هزینه کالج های این کشور از 5 تا 8 هزار یورو و دانشگاه های این کشور از 16 تا 25 هزار یورو می باشد. در باب هزینه های زندگی در مجارستان نیز گفته شد که هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. هزینه معمول زندگی دانشجویی در مجارستان 750 یورو (950 دلار آمریکا) در ماه تخمین زده می شود. گر چه برآورد دقیق مبلغ مورد نیاز برای زندگی در مجارستان، به عواملی مانند شهر و منطقه سکونت و همچنین سبک زندگی بستگی دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

?هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان?

با توجه به مبحث هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان بهتر است که در این بخش از مقاله، به امکان اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی مجارستان نیز اشاره شود. بورسیه های متعددی در کشور مجارستان و دانشگاه های این کشور ارائه می گردد که یکی از مطرح ترین آن ها، بورسیه دولت مجارستان می باشد. این بورسیه دانشجویان را از پرداخت شهریه معاف کرده و علاوه بر آن، به دانشجویان کممک هزینه زندگی و درمانی اعطا می نماید. دانشجویان کالج ها و دانشگاه های پزشکی نیز می توانند از امکانات این بورسیه برخوردار شوند.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل پزشکی در مجارستان

عمده افرادی که اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می نمایند، با هدف دریافت اقامت و سپس تابعیت آن کشور و یا دیگر کشورها تصمیم گیری می نمایند. اخذ ویزای تحصیلی، یکی از بهترین روش های دریافت اقامت موقت در اروپا می باشد؛ اما این اقامت به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت سایر کشورها نمی شود و به همین دلیل، دانشجویان بایستی در طول دوره تحصیل و یا مدت نسبتاً کوتاهی پس از آن، برای تبدیل این اقامت به نوع دیگری اقدام نمایند که دارای آثار اقامتی باشد. از جمله این روش ها، تبدیل اقامت تحصیلی به کاری می باشد. دانشجویان پس از پایان دوران تحصیل پزشکی در مجارستان و اخذ مدرک خود می توانند برای دریافت پیشنهاد کاری در این کشور یا دیگر کشورهای اروپایی اقدام کرده و با دریافت جاب آفر، اقامت کاری دریافت نمایند. به طور معمول با پنج سال کار در کشورهای اروپایی و پرداخت بیمه و مالیات می توان به اقامت دائم و سپس در سال های بعد به پاسپورت آن کشور دست یافت. یادآوری می کنیم که تحصیل پزشکی در مجارستان از اعتبار کافی برخوردار بوده و دریافت پیشنهاد کاری از دیگر کشورها با مدرک پزشکی مجارستان، امری دور از انتظار نیست.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

?اقامت مجارستان?


سوالات متداول راجع به کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

✅ طول دوره تحصیل پزشکی در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان چقدر است؟

برنامه پزشکی عمومی که به زبان انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان برگزار می شود به مدت شش سال به طول می انجامد.

✅ هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر است؟

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی حدود 18 هزار دلار در سال هزینه دارد.

✅ هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان چقدر است؟

به طور میانگین حدود 750 یورو در ماه که معادل 950 دلار آمریکا است.

✅ بهترین کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان کدامند؟

دانشگاه های سملویس (Semmelweis)، پچ (Pecs)، سگد (Szeged) و دبرسن (Debrecen) برترین دانشگاه های پزشکی مجارستان هستند که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را در مجارستان فراهم نموده اند.


_____________سخن پایانی___________

کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان میزبان مناسبی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشند. علاوه بر رشته پزشکی، علاقه مندان به دندانپزشکی و داروسازی نیز قادر به تحصیل در مجارستان خواهند بود. کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان که این رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند عبارتند از سملویس (Semmelweis)، پچ (Pecs)، سگد (Szeged) و دبرسن (Debrecen). در صورت تمایل برای تحصیل پزشکی در مجارستان و بررسی شرایط خود توصیه می کنیم که با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا با پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین با طرح سوالات خود در پایان مقاله می توانید پاسخ آن ها را توسط مشاورین مجرب این مجموعه دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان