پاسپورت لوکزامبورگ

31 فروردین 1402 بدون نظر

پاسپورت لوکزامبورگ، دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری، هزینه زندگی در لوکزامبورگ، شرایط اقامت لوکزامبورگ و مشاغل مورد نیاز آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. علاقه مندان به دریافت پاسپورت کشور لوکزامبورگ باید جهت رسیدن به این مقصود با روش های مختلف مهاجرت به این کشور آشنا گردند. همانگونه که می دانیم راه های مختلفی جهت مهاجرت به لوکزامبورگ نظیر روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارند که همه آن ها ممکن است منجر به اخذ پاسپورت لوکزامبورگ نشوند، لذا متقاضیان باید به دقت آن ها را مورد بررسی قرار دهند. کشور لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور متقاضیان باید در ابتدا 5 سال در این کشور کار و زندگی نمایند تا موفق به دریافت اقامت دائم لوکزامبورگ شوند و سپس با توجه به شرایطی خاص می توانند جهت دریافت تابعیت آن اقدام نمایند. جهت دریافت اطلاعات کاملتر در زمینه پاسپورت لوکزامبورگ و مهاجرت به این کشور از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید. 

ویدئو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت لوکزامبورگ


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط دریافت پاسپورت لوکزامبورگ
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق کار
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تحصیل
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تولد
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ برای هنرمندان و افراد موفق
 • دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در لوکزامبورگ
 • روند اخذ پاسپورت لوکزامبورگ
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت لوکزامبورگ
 • سخن پایانی

تماس با ما

پاسپورت لوکزامبورگ

شرایط دریافت پاسپورت لوکزامبورگ

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ و موفقیت در زمینه دریافت تابعیت این کشور دارای شرایط مربوط به خود می باشد. این کشور واقع در شمال اروپا با کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان و بلژیک هم مرز است و دارای یک موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب است. این کشور با مساحت حدود 2500 کیلومتر مربع یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است. افراد برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند و پس از آن می توانند جهت دریافت پاسپورت اقدام کنند.

لازم به ذکر است که برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ متقاضیان باید زبان این کشور را فرا گرفته باشند و جامعه و فرهنگ آن ادغام شده باشند. همچنین آزمونی به زبان لوکزامبورگ برای متقاضیان برگزار می گردد که قبولی در این آزمون شرط دریافت پاسپورت این کشور است. همچنین افراد باید فاقد هرگونه سوء سابقه کیفری بوده و از سلامت روحی کامل برخوردار باشند. پاسپورت کشور لوکزامبورگ در زمینه اعتبار همراه با کشورهای آلمان، فنلاند و اسپانیا در رده دوم پس از امارات قرار دارند که امکان سفر به 127 کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا با استفاده از پاسپورت لوکزامبورگ وجود دارد.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ، اشتغال به کار در این کشور است. شهروندان اتحادیه اروپا جهت کار در این کشور نیازی به دریافت مجوز ندارند اما متقاضیان دیگر کشورها باید از جانب کارفرما پیشنهاد کاری و یا جاب آفر دریافت نمایند. همچنین متقاضیان دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق کار در این کشور می توانند 90 روز در این کشور به جستجوی کار بپردازند و با یافتن کار جهت دریافت اقامت کاری و پس از گذشت 5 سال جهت دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام نمایند. کارفرمایی ارائه دهنده پیشنهاد شغلی دریافت مجوز کاری برای متقاضی را بر عهده دارد و باید درخواست خود را به وزارت کار و استخدام کشور لوکزامبورگ ارائه نماید. یکی از مهمترین موارد در زمینه کار در کشورهای مختلف از جمله لوکزامبورگ نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری در کشور لوکزامبورگ در سطح پایینی قرار دارد و بر همین اساس افراد با شانس سطح بالایی در یافتن کار در لوکزامبورگ مواجه می باشند. از جمله مشاغل مورد نیاز لوکزامبورگ عبارتند از: مهندسی مکانیک، مهندسی زیر ساخت، مهندسی نرم افزار، حسابدار، دستیار مدیر، دستیار اجرایی، متخصص ارتباطات داخلی، تحلیل گران تجاری، مدیر برنامه حمل و نقل و غیره. این مقاله توسط موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً و قانوناً حرام است. نرخ بیکاری در کشور لوکزامبورگ در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد:

پاسپورت لوکزامبورگ

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ برای متقاضیان پاسپورت لوکزامبورگ تحصیل در این کشور است. لازم به ذکر است که تحصیل در این کشور خود به تنهایی منجر به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور نمی شود و فارغ التحصیلان با یافتن کار در لوکزامبورگ می توانند به این هدف دست پیدا نمایند. تحصیل در کشور لوکزامبورگ از سن 4 سالگی آغاز می شود. نظام آموزشی در این کشور بسیار عالی و قدرتمند است و بهترین مسیرها را با توجه به استعداد دانش آموزان فراروی آن ها قرار می دهد. مدارس مختلف دولتی، خصوصی و بین المللی در این کشور وجود دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی در لوکزامبورگ یک دوره چهار سال، کارشناسی ارشد یک دوره دو سال و تحصیل در مقطع دکترا در این کشور یک دوره سه سال است. رشته های مختلفی در دانشگاه های گوناگون این کشور تدریس می گردند که از معروف ترین این رشته ها می توان به امور مالی و رشته های بازرگانی اشاره نمود. هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ حدود 8 الی 10 هزار یورو است و دانشجویان مجاز به 10 الی 40 ساعت کار پاره وقت با توجه به مقطع تحصیلی خود می باشند.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ با توجه به ثروت و رفاه اجتماعی موجود در آن یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. اما باید توجه داشت که تمامی روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و پاسپورت لوکزامبورگ نمی شوند. یکی از روش های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ خرید ملک و دیگری خرید اوراق قرضه است که هیچ کدام اقامت دائم و تابعیت این کشور را به همراه ندارند. اما ثبت شرکت و کارآفرینی در لوکزامبورگ. در صورت رعایت نمودن شرایط مربوط به آن و خرج ننمودن سرمایه خود از شرکت به مدت 5 سال می تواند منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ شود. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در لوکزامبورگ 500 هزار یورو است. با توجه به نرخ کنترل فساد مناسب در این کشور و همچنین نرخ مصادره اموال که در لوکزامبورگ درسطح مطلوبی قرار دارد، سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت می باشد.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تولد

یکی از مهمترین موضوعات در زمینه مهاجرت به یک کشور از طریق تولد، این است که کودک متولد شده باید بتواند بدون توجه به محل تولد خود، تابعیت یک کشور را دریافت نماید. قانون تولد برای اخذ تابعیت در کشورهای مختلف متفاوت بوده و بر اساس دو اصل خون و خاک است. کشور لوکزامبورگ یکی از کشورهایی می باشد که در زمینه اعطای تابعیت بر اساس تولد از اصل خون پیروی می نماید. در اصل خون، در صورتی که یکی از والدین کودک متولد شده دارای تابعیت لوکزامبورگ باشد می تواند موفق به دریافت تابعیت این کشور شود. البته لازم به ذکر است که در برخی از شرایط خاص ممکن است قانون خاک نیز اعمال گردد. در صورتی که کودک متولد شده فاقد پدر و مادر شناخته شده باشند و ممکن است بدون تابعیت بماند، تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ به کودک اعطا می گردد. افرادی که از اتباع کشور لوکزامبورگ نمی باشند اما در این کشور زندگی می نمایند، فرزند آن ها پس از رسیدن به سن 18 سالگی در صورت که 5 سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشد به صورت خودکار به تابعیت لوکزامبورگ دست پیدا می نماید.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های رایج مهاجرت به یک کشور از جمله لوکزامبورگ روش ازدواجی است. در این روش امکان دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ با توجه به شرایطی خاص وجود دارد. در کشور لوکزامبورگ، افرادی که با اتباع این کشور ازدواج می نمایند موفق به دریافت اقامت و تابعیت این کشور می شوند. اکثر کشورها امکان الحاق همسر و دریافت تابعیت را با توجه به شرایطی خاص برای وی فراهم می نمایند که یکی از مهمترین این شرایط حقیقی بودن و صوری نبودن ازدواج است. اشخاص بسیاری وجود دارند که از طریق ازدواج صوری اقدام به مهاجرت می نمایند اما باید بدانند که در صورت آشکار شدن این موضوع باید هر چه سریعتر به کشور خود بازگردند. همچنین یکی دیگر از شرایط دریافت تابعیت از طریق ازدواج، سن قانونی است و هر دو طرف باید بالای 18 سال داشته باشند و برای اثبات این امر باید تمامی مدارک شناسایی وهویتی خود را ارائه نمایند. در ابتدا در مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج، فرد اقامت موقت دریافت کرده و پس از سه سال در صورت ادامه دادن به زندگی مشترک به اقامت دائم این کشور دست پیدا می نماید. پس از 5 سال از ازدواج و ثابت شدن حقیقی بودن آن و با تسلط به زبان لوکزامبورگ شخص می تواند جهت دریافت پاسپورت لوکزامبورگ اقدام نماید.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ برای هنرمندان و افراد موفق

مهاجرت هنرمندان و افراد موفق به کشورهای اروپایی با دریافت ویزای مربوط به آن ها یکی از روش های رایج مهاجرت به اروپا است. اکثر هنرمندان و بیشتر افراد دارای مهارت ها و توانایی های خاص می توانند با توجه به شرایطی خاص ویزای هنرمندی دریافت نمایند که امکان دریافت این نوع ویزا در برخی از کشورهای اروپایی مانند اتریش وجود دارد. اما در حال حاضر امکان مهاجرت به این کشور با دریافت این نوع ویزا وجود ندارد و علاقه مندان به این مورد باید از مشاوره کارشناسان مجرب مهاجرتی بهره مند گردند تا از کشورهای اعطا کننده این نوع ویزا و شرایط دریافت ویزا آگاهی پیدا نمایند. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای هنرمندی اتریش این مقاله را مطالعه فرمایید.

دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق پناهندگی

پناهندگی در کشورهای مختلف ممکن است بر اساس شرایط خاصی محقق گردد. در کل روش پناهندگی با توجه به خطرات و ریسک های فراوان در این زمینه پیشنهاد نمی گردد و موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات و فعالیتی در این زمینه ندارد. پناهنده در واقع به اشخاصی گفته می شود که با توجه به دلایل مذهبی، نژادی، سیاسی و غیره تحت تعقیب بوده و زندگی در کشور خود برای آنان دارای خطرات جانی باشد که با توجه به شرایط خود می توانند به یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی نمایند. پناهندگی در کشور لوکزامبورگ بدین صورت است که در ابتدا متقاضیان باید به یکی از ایستگاه های پلیس مرزی مراجعه نمایند و پس از طی نمودن مراحل بررسی پرونده و با توجه به دلیل پناهندگی امکان اسکان موقت در لوکزامبورگ برای فرد فراهم می گردد. پس از بررسی و تحلیل پرونده و تشکیل جلسات متعدد با کارمند اجتماعی لوکزامبورگ شرایط متقاضیان پناهندگی به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت صحت ادعاهای فرد، به وی اقامت موقت داده می شود. پیشنهاد می گردد با دریافت مشاوره از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهترین روش مهاجرت قانونی را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید. پیشنهاد می گردد تا راهنمای مسیر سبز مهاجرت را مشاهده و دریافت نمایید تا همانند یک کارشناس مهاجرتی عمل نمایید.

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

یکی از نکات دارای اهمیت در زمینه مهاجرت و دریافت پاسپورت لوکزامبورگ، هزینه های زندگی در این کشور است. هزینه زندگی و همچنین هزینه های مربوط به مسکن در این کشور با توجه به شهر و محل اسکان متفاوت است. هزینه های زندگی در کشور لوکزامبورگ برای یک نفر با توجه به استایل و سبک زندگی وی بین 1000 الی 2000 یورو در ماه است. در کل هزینه های زندگی در کشور لوکزامبورگ با توجه به رفاه اجتماعی موجود در این کشور در سطح بالایی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قرار دارد. علاقه مندان به دریافت اقامت لوکزامبورگ می توانند در جدول زیر، هزینه برخی از اقلام مصرفی و هزینه خورد و خوراک در کشور لوکزامبورگ را مشاهده نمایند:

 

هزینه مسکن

600 یورو در ماه

قبض تلفن

20 تا 30 یورو در ماه

هزینه اینترنت

60 یورو در ماه

سوپر مارکت

130 تا 200 یورو در ماه

تفریحات شبانه، رستوران ها

200 تا 250 یورو در ماه

باشگاه

40 تا 60 یورو در ماه

بهداشت و سلامت

20 تا 30 یورو در ماه

سرگرمی، متفرقه، خرید و…

100 تا 150 یورو در ماه

روند اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

همانگونه که بیان نمودیم راه های مختلفی جهت مهاجرت به لوکزامبورگ و اخذ اقامت لوکزامبورگ و پاسپورت این کشور وجود دارند که شرایط و روند اخذ پاسپورت در هر یک از آن ها متفاوت می باشد. البه باید توجه داشت که تمامی روش های مهاجرتی منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور لوکزامبورگ نمی گردند. افراد علاقه مند به دریافت تابعیت این کشور در ابتدا باید چند سال متوالی در این کشور زندگی نموده و مالیات پرداخت نمایند تا بتوانند موفق به دریافت اقامت دائم لوکزامبورگ شوند و سپس با توجه به شرایطی خاص جهت دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ، متقاضیان باید به زبان لوکزامبورگی مسلط بوده و همچنین ثابت نمایند که کاملاً با فرهنگ و جامعه این کشور آشنا بوده و با آن ادغام گردیده اند. البته لازم به ذکر است که دریافت تابعیت کشور لوکزامبورگ نیازمند موفقیت در آزمون برگزار شده برای این پروسه است. فرد متقاضی با طی نمودن پروسه مربوطه می تواند موفق به دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور برای خود و خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شود.


سوالات متداول راجع به پاسپورت لوکزامبورگ

✅ آیا کار در کشور لوکزامبورگ نیازمند دریافت جاب آفر است؟

بله؛ کار در کشور لوکزامبورگ برای اتباع غیر اتحادیه اروپا نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر است.

✅ کدام یک از روش های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ در نهایت منجر به دریافت پاسپورت این کشور می شوند؟

ثبت شرکت و کارآفرینی در لوکزامبورگ با توجه به شرایط خاص، منجر به دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ می شود.

✅ هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ چقدر است؟

هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ حدود 8 الی 10 هزار یورو است.

✅ پس از چند سال ازدواج با تبعه لوکزامبورگ می توان جهت دریافت پاسپورت لوکزامبورگ اقدام نمود؟

پس از 5 سال زندگی مشترک و اثبات حقیقی بودن آن و همچنین با تسلط به زبان لوکزامبورگ می توان به تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ دست پیدا نمود.


_____________سخن پایانی__________

پاسپورت لوکزامبورگ، شرایط اقامت لوکزامبورگ و مشاغل مورد نیاز این کشور و روند دریافت پاسپورت لوکزامبورگ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. روش های مختلفی جهت مهاجرت به کشور لوکزامبورگ نظیر تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهندگی وجود دارد اما تمامی روش ها منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ نمی شوند. ثبت شرکت و کارآفرینی با حداقل سرمایه 300 هزار یورو منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور می شود. ازدواج با تبعه لوکزامبورگ نیز در صورت اثبات حقیقی بودن ازدواج پس از 5 سال تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ را به همراه دارد. در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد، کشور لوکزامبورگ از اصل خون پیروی می نماید اما در برخی موارد اصل خاک را نیز مورد توجه قرار می دهد. از جمله مشاغل مورد نیاز لوکزامبورگ جهت دریافت اقامت کاری این کشور عبارتند از: مهندسی مکانیک، مهندسی زیر ساخت، مهندسی نرم افزار، حسابدار، دستیار مدیر، دستیار اجرایی، متخصص ارتباطات داخلی، تحلیل گران تجاری، مدیر برنامه حمل و نقل و غیره. روش پناهندگی با توجه به ریسک ها و خطرات موجود در این زمینه به هیچ وجه پیشنهاد نمی گردد. علاوه بر آن شما می توانید روش های مهاجرتی دیگر کشورهای اروپایی مانند فنلاند، پرتغال، هلند و... را بررسی نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه پاسپورت لوکزامبورگ و مهاجرت به این کشور از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب و مشاورین مطلع موسسه ملک پور بهره مند شده و یا سوالات خود را در بخش زیرین متن مطرح نمایید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان