پاسپورت ایرلند

30 آذر 1401 2 نظر

پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند، روش های اخذ پاسپورت کشور ایرلند، رتبه و اعتبار پاسپورت ایرلند در میان پاسپورت های دیگر کشورهای جهان را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار خواهیم داد. پاسپورت ایرلند جزو با ارزش ترین پاسپورت های جهان محسوب می شود و در جدیدترین رتبه بندی معتبرترین پاسپورت های جهان به صورت گروهی، در رتبه اول با ارزشترین پاسپورت های جهان در کنار بلژیک، فندلاند، اتریش، لوکزامبورگ، اسپانیا، انگلستان و سوئیس و به صورت تکی در رتبه چهارم این رده بندی قرار دارد. موسسه ملک پور با بیشتر از 15 سال سابقه در امور مهاجرت می تواند به شما عزیزان در امور مهاجرت و اخذ پاسپورت یاری رسانده و همراه شما باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت های موسسه ملک پور، اطلاعات دقیقی در زمینه اعتبار و روش های اخذ پاسپورت ایرلند و دیگر روش های مهاجرتی به دست آورید. همچنین می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کرده و شرایط خود را با مشاورین خبره و با تجربه ما در میان بگذارید. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا عناوین زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 • اعتبار و رتبه پاسپورت ایرلند
 • روش های اخذ پاسپورت ایرلند
 • اخذ پاسپورت ایرلند از روش تحصیل
 • اخذ پاسپورت ایرلند از روش کار
 • پاسپورت ایرلند از روش سرمایه گذاری
 • پاسپورت ایرلند از روش ازدواج
 • پاسپورت ایرلند از روش تولد
 • پاسپورت ایرلند از روش پناهندگی
 • شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت ایرلند
 • نکات مهم در باب پاسپورت ایرلند
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت ایرلند
 • پاسپورت ایرلند و سخن پآیانی

پاسپورت ایرلنداعتبار و رتبه پاسپورت ایرلند

بدون شک یکی از مواردی که متقاضیان مهاجرت همیشه به آن توجه می کنند، قدرت و رتبه پاسپورت یک کشور در سطح جهان است. اعتبار پاسپورت یک کشور را می توان نسبت به کشورهایی که تنها با پاسپورت و بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد سنجید. ایرلند جزیره ای واقع در اروپا می باشد. در حال حاضر پاسپورت ایرلند به صورت گروهی در رتبه دوم معتبرترین پاسپورت های جهان در کنار کشورهایی نظیر اتریش، سوئد، پرتغال، ایتالیا و سوئیس قرار گرفته است و به صورت تکی در میان هم رده های خود در رتبه ششم و پایین تر از سایر کشورهای نام برده قرار گرفته است. شهروندان ایرلند این امکان را دارند که با پاسپورت کشورشان به 96 کشور جهان بدون داشتن ویزا سفر نمایند و همچنین در 37 کشور جهان با گذرنامه این کشور ویزای فرودگاهی یا Visa On Arrival دریافت می کنند که این نوع ویزا برای نهایت مدت 180 روز صادر می شود. به طور مجموع، با پاسپورت ایرلند می توان به راحتی به 133 کشور بدون دریافت ویزا و یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد. لازم به ذکر است که شهروندان ایرلندی می توانند با اخذ ویزای فرودگاهی یا e visa به کشور عزیزمان ایران سفر نمایند.

پاسپورت ایرلند

اعتبار پاسپورت ایرلند

روش های اخذ پاسپورت ایرلند

در اکثر موارد هدف افراد از مهاجرت به ایرلند، اخذ تابعیت و پاسپورت ایرلند می باشد. همان گونه که در مطالب بالا گفته شد پاسپورت ایرلند از معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد که هر ساله متقاضیان بی شماری تمایل به مهاجرت و اخذ پاسپورت این کشور دارند. مهاجرت به ایرلند و اخذ پاسپورت ایرلند نیز مانند دیگر کشورهای جهان از شش روش اصلی ممکن است که شامل روش های تولد، ازدواج، پناهندگی،کار، تحصیل و سرمایه گذاری می شوند و در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. متقاضیان از هر شش روش، امکان دریافت اقامت ایرلند و سپس اخذ تابعیت ایرلند را دارند. افرادی که از روش های فوق موفق به دریافت اقامت دائم ایرلند می شوند، در صورتی که به زبان این کشور مسلط شده و با فرهنگ ایرلند آشنا باشند می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

پاسپورت ایرلند

اقامت ایرلند

اخذ پاسپورت ایرلند از روش تحصیل

تحصیل در ایرلند یکی از روش هایی می باشد که در بعضی مواقع می تواند منجر به اقامت و در نهایت تابعیت و اخذ پاسپورت ایرلند شود. می توان تحصیل را یکی از آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت و حتی تابعیت در یک کشور دانست. دانشجویانی که به قصد تحصیل به ایرلند مهاجرت می کنند، در صورتی که موفق به فارغ التحصیلی شوند، این اجازه به آن ها داده می شود تا برای مدت زمان 2 سال به دنبال شغل مورد نظر خود باشند. دانشجویان در صورت یافتن شغل مورد نظر می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کرده و در نهایت با گذشت 5 سال کار و زندگی، با رعایت کردن قوانین ایرلند می توانند در سال ششم برای اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نمایند. تحصیل در ایرلند در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای متقاضیان امکان پذیر است. دانشجویان برای تحصیل در ایرلند باید از یکی از کالج ها و یا دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی پذیرش تحصیلی در ایرلند را دریافت نمایند. شرایط برای پذیرش و وارد شدن دانشجویان به سیستم آموزش عالی کشور ایرلند به طرز جداگانه توسط هر دانشگاه و موسسه تأیید می گردد که عموماً بر اساس نوع عملکرد و توانایی دانشجویان در زبان انگلیسی می باشد.

پاسپورت ایرلند

تحصیل در ایرلند

اخذ پاسپورت ایرلند از روش کار

روش کار یکی از اصلی ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت یک کشور محسوب می شود. کشور ایرلند نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. اما جذب نیروی کار و اعطای ویزا و اقامت به متقاضیان کار در هر کشور متفاوت است و شرایط مختلفی را دارد. متقاضیانی که تمایل دارند در کشور ایرلند به کار مشغول شوند باید در ابتدا با قوانین و مقررات این کشور آشنا شوند. برای اخذ پاسپورت در ایرلند متقاضیان در مرحله اول باید اقامت این کشور را به دست آورند و سپس برای اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نمایند. متقاضیان کار که از شهروندان اتحادیه اروپا و EEA هستند برای کار در کشور ایرلند نیازی به اخذ مجوز برای کار در این کشور ندارند؛ اما شهروندان کشورهای غیر عضو برای کار در ایرلند باید مراحل اخذ مجوزهای کار و اقامت را به دست آورند. متقاضیانی که از شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا هستند پس از اخذ مجوز کار و اقامت باید برای مدت 5 سال در این کشور به کار مشغول باشند تا به اقامت دائم نائل شده و سپس با پرداخت به موقع مالیات و رعایت قوانین و مقررات و تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ تابعیت و پاسپورت ایرلند اقدام نمایند. در دسته بندی زیر افرادی را که برای اشتغال و کار نیاز به مجوز دارند معرفی کرده ایم. از اواسط سال 2014 مجوزهایی برای اشتغال و کار در ایرلند صادر شد که به آن ها خواهیم پرداخت:

 

مجوزهای استخدام عمومی

مجوز استخدام برای تخصص و مهارت های خاص

مجوز استخدام در داخل شرکت ها و بین شرکتی

مجوز استخدام ورزشی و فرهنگی

مجوز استخدام برای قرارداد های خدماتی

مجوز استخدام مجدد

مجوز استخدام وابسته به همسر/ شریک

مجوز استخدام برای موافقت نامه برای مبادله نیروی کار

مجوز استخدام کارآموز

 

نمودار نرخ بیکاری در کشور ایرلند را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید:

پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند از روش سرمایه گذاری

یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت، سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در ایرلند یکی از روش های می باشد که می تواند به پاسپورت ایرلند منجر شود. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا می باشند، این امکان را دارند که از روش سرمایه گذاری اقامت کشور ایرلند را به دست آورند. سرمایه گذاری در ایرلند نیز مانند دیگر روش ها در همان ابتدای امر منجر به اخذ تابعیت نمی گردد و مانند روش کار و تحصیل، متقاضی با 5 سال زندگی و کار در ایرلند اقامت دائم را به دست می آورد. در سال ششم نیز در صورتی که مالیات های مربوطه را پرداخت کرده، به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته و قوانین ایرلند را رعایت کرده باشد می تواند پاسپورت ایرلند را اخذ نماید. قابل ذکر است که در سرمایه گذاری در کشور ایرلند روش هایی وجود دارد که متقاضی می تواند از همان ابتدا پاسپورت ایرلند را به دست آورد و در این روش ها نیازی به حضور شخص سرمایه گذار در ایرلند نمی باشد. در این روش، شخص سرمایه گذار باید مبلغ 2 میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری نماید که این نوع سرمایه گذاری منجر به دریافت تابعیت ایرلند می شود. سرمایه گذار باید مدارک خود مانند میزان سرمایه و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه دهد. در ادامه، دیگر انواع سرمایه گذاری در ایرلند را برای شما عزیزان بررسی کرده ایم.

 • ایجاد سرمایه گذاری در صندوق های مالی در ایرلند:

در این نوع سرمایه گذاری شخص سرمایه گذار باید در یک تجارت سرمایه گذاری نماید و این سرمایه گذاری باید حداقل به مدت 3 سال ادامه داشته باشد. در این روش، سرمایه گذاری باید برای کشور ایرلند سوددهی داشته باشد.

 • سرمایه گذاری های شرکتی:

این نوع سرمایه گذاری نیز باید به مدت 3 سال ادامه داشته باشد. حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در این روش 1 میلیون یورو می باشد که شخص سرمایه گذار می تواند در یک یا چندین شرکت سرمایه گذاری کند. در این روش، تجارت باید مشاغلی را برای شهروندان ایرلند ایجاد نماید.

 • سرمایه گذاری در املاک ایرلند:

سرمایه گذار در این روش با خرید ملک در ایرلند به مبلغ 2 میلیون یورو می تواند اقامت این کشور را به دست آورد.

پاسپورت ایرلند از روش ازدواج

یکی دیگر از روش های رایج برای اخذ پاسپورت ایرلند، ازدواج با یک تبعه ایرلندی می باشد. ازدواج باید مورد تأیید دولت ایرلند باشد و طرفین باید بتوانند صحت رابطه خود را به اثبات برسانند.قابل ذکر است که ازدواج با یک شهروند ایرلندی در همان ابتدا منجر به اخذ پاسپورت ایرلند نمی شود و متقاضی باید بر اساس قوانین ایرلند برای اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نماید که ما در ادامه به بررسی این قوانین پرداخته ایم.

قوانین ازدواج با یک تبعه ایرلندی برای اخذ پاسپورت این کشور:

 • متقاضی باید حداقل در یک سال گذشته در ایرلند اقامت داشته باشد.
 • ازدواج باید مطابق با قوانین در کشور ایرلند بوده و معتبر باشد.
 • طرفین ازدواج باید مطابق با قوانین ایرلند با یکدیگر زندگی کنند.
 • متقاضی باید 18 سال سن را داشته و قصد ادامه زندگی در ایرلند را داشته باشد.
 • متقاض باید وفاداری و تعهد خود را به دولت کشور ایرلند نشان بدهد.
 • متقاضی برای دریافت پاسپورت ایرلند باید 3 سال با شهروند ایرلند ازدواج کرده باشد و 3 سال کامل از ازدواج آنان گذشته باشد.

پاسپورت ایرلند از روش تولد

اخذ پاسپورت از طریق تولد یکی از روش هاییست که به دو روش خاک و خون امکان پذیر است. بر اساس قانون خاک، به هر نوزادی که در کشورهای دارای سیستم خاک مانند کانادا یا آمریکا به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور داده می شود. در قانون خون شخص برای دریافت تابعیت یک کشور باید دارای پدر و یا مادر ایرلندی باشند. کشور ایرلند تا سال 2005 از قانون خاک پیروی می کرد و از این سال به بعد، قانون خود را به اصل خون تغییر داد. در ایرلند به هر شخصی که قبل از سال 2005 در این کشور متولد شده باشد، تابعیت ایرلند اعطا می شود. همچنین اگر پدر یا مادر فردی ایرلندی باشند؛ در هر کجای دنیا که متولد شده باشد به وی تابعیت یا پاسپورت ایرلند داده می شود. از سال 2005 به بعد والدین برتانیایی که فرزند آن ها در ایرلند متولد شده باشد می توانند برای فرزندشان تابعیت ایرلند را دریافت نمایند. همچنین نوزادانی که پدر و مادر آن ها در ایرلند پناهنده هستند و هنوز وضعیت مشخصی ندارند، تابعیت ایرلند را دریافت می کنند. افرادی که پدر و مادر آن ها ایرلندی نمی باشند اما یکی از اجداد آن ها شهروند ایرلند بوده اند، این امکان را دارند که از طریق وزارت امور خارجه برای اخذ تابعیت ایرلند اقدام نمایند.

پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند از روش پناهندگی

پناهندگی از روش های اخذ اقامت و تابعیت ایرلند می باشد. پناهجو به افرادی گفته می شود که در کشور و مملکت خود به دلیل هایی چون دین، ملیت، نژاد و عضویت در گروه های سیاسی یا اجتماعی خاص مورد آزار و اذیت قرار گرفته و احتمال مرگ و یا شکنجه برای آنان وجود دارد و به همین دلایل به کشورهای دیگر پناه آورده اند. متقاضیان پناهندگی در ایرلند باید در ابتدا درخواست خود مبنی بر پناهندگی را به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهند و کیس خود را ارائه نمایند؛ در صورتی که با درخواست آنان موافقت شود، به شخص عنوان پناهندگی داده می شود. شخص پناهنده با زندگی در ایرلند به مدت 5 سال می تواند با ورود به سال ششم برای اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نماید. قابل ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی مبنی بر پناهندگی ارائه نمی کند و اکیداً توصیه می شود که مهاجرت از این روش دارای خطرات جانی و مالی بسیاری می باشد و به هیچ وجه مورد تایید موسسه ملک پور نمی باشد. متقاضیان پناهندگی در صورتی که در ارائه پرونده پناهندگی خود، صداقت را رعایت نکنند و با تقلب و ساخت پرونده های دروغین درخواست پناهندگی بدهند؛ در صورتی که اداره مهاجرت ایرلند متوجه این موضوع شود، فرد متقاضی را ریجکت می کند و شخص باید فوراً خاک ایرلند را ترک نماید.

نکات مهم در باب پاسپورت ایرلند

همانگونه که در مطالب بالا توضیح شد اخذ اقامت و پاسپورت ایرلند از روش های مختلفی امکان پذیر است. روش های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، پناهندگی و ازدواج از راه های اصلی اخذ اقامت و تابعیت ایرلند می باشند. مطمئناً برای هر شخصی روش مناسب برای اخذ اقامت و تابعیت ایرلند با توجه به شرایط مالی، تحصیلی و سنی وی متفاوت است. به طور کلی کشور ایرلند از کشورهای مهاجرپذیر می باشد و متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند با 5 سال زندگی و کار در این کشور به تابعیت و پاسپورت ایرلند دست یابند. یکی از مسائلی که می تواند نکته مثبتی برای اخذ پاسپورت ایرلند محسوب شود این است که افراد در صورتی که در 9 سال گذشته 5 سال را در ایرلند حضور داشته باشند می توانند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند. یکی از موارد بسیار نادر در خصوص دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی، عدم نیاز به شرکت در آزمون زبان و آزمون مدنی کشور ایرلند به منظور دریافت پاسپورت این کشور می باشد. در حالی که در اکثر کشورهای اروپایی، متقاضیان اخذ پاسپورت بایستی دانش زبان و تسلط خود بر فرهنگ و تاریخ کشور مورد نظر را در آزمون مربوطه نشان دهند و سپس با دارا بودن سایر شرایط، موفق به اخذ پاسپورت شوند. کشور ایرلند و سوئد، تسلط بر زبان بومی و تاریخ کشور مقصد را به عنوان شرط دریافت پاسپورت تعیین نکرده اند و اقامت به مدت طولانی در ایرلند و عدم سوء سابقه، از شرایط دریافت پاسپورت سوئد می باشد. با توجه به این موضوع که ایرلند جزو کشورهای حوزه شنگن نمی باشد، بیشتر متقاضیان مهاجرت به اروپا، به دلیل رفت و آمد آزاد در حوزه شنگن، کشورهای عضو حوزه شنگن را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. شما عزیزان می توانید با خرید محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت و مشاهده آن، از بهترین مسیرهای مهاجرت اطلاع پیدا کرده و در این راه، مشاور مهاجرتی خودتان باشید.

پاسپورت ایرلند


سوالات متداول راجع به پاسپورت ایرلند

✅ آیا سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی برای اخذ پاسپورت برای ایرانیان ممکن است؟

خیر؛ سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در ایرلند برای ایرانی ها امکان پذیر نمی باشد.

✅ آیا تحصیل در ایرلند به تنهایی موجب اخذ پاسپورت ایرلند می شود؟

خیر؛ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که وارد بازار کار شوند می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

✅ روش های اخذ پاسپورت ایرلند کدامند؟

روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت ایرلند شامل روش های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می شوند که اکثر این روش ها در همان ابتدا منجر به اخذ پاسپورت و تابعیت نمی گردند.

✅ اخذ پاسپورت ایرلند چند سال طول می کشد؟

افراد می توانند با گذشت 5 سال زندگی در ایرلند، اقامت دائم این کشور را به دست آورده و در سال ششم برای اخذ پاسپورت ایرلند اقدام نمایند.


_____________پاسپورت ایرلند و سخن پایانی_____________

پاسپورت ایرلند، اعتبار و روش های اخذ پاسپورت ایرلند، نرخ بیکاری و میزان سرمایه گذاری خارجی در ایرلند را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. پاسپورت ایرلند یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد. زبان رسمی مردم ایرلند، انگلیسی می باشد که این کشور نسبت به انگلستان و دیگر کشورهای انگلیسی زبان بسیار مقرون به صرفه تر است و هزینه ها نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است و می توان این موضوع را نقطه مثبتی برای متقاضیان مهاجرت به ایرلند محسوب کرد. هر ساله متقاضیان بسیار زیادی خواهان مهاجرت به ایرلند واخذ اقامت و پاسپورت ایرلند به خصوص از روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشند. موسسه ملک پور با سال ها سابقه در امور مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه اخذ پاسپورت ایرلند راهنمایی نماید. شما عزیزان می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه و همچنین پر کردن فرم تماس، در یک مشاوره تلفنی رایگان، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه و خبره ما در میان بگذارید تا بهترین پیشنهادات را دریافت کنید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال می توانید در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سینا زارع
سلام و درود فراوان خدمت موسسه خوب ملک پور در خصوص پاسپورت ایرلند و نحوه دریافت ان اطلاعات فوق العاده عالی را در اختیارم قرار دادید‌. این روش جدید سرمایه گذاری یک میلیون یورویی به چه صورت است ایا پاسپورت ایرلند را میشه از این طریق گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با این روش می توان موفق به دریافت پاسپورت شد. البته بعد از 5 سال کشور ایرلند تابعیت می دهد و میتوانید اصل پول خود را هم از دولت دریافت نمایید. موفق باشید.
میثم
با سلام و خسته نباشید در مورد روش دریافت پاسپورت سریع با مبلغ دو میلیون دلار بیشتر توضیح ندادید . ممکنه شرایطش رو دقیق بگید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای دریافت پاسپورت می توانید برای دومینکا و سنت لوشیا با مبلغ 100 تا 150 هزار دلار پاسپورت این دو کشور را اخذ نمایید
مشاوره رایگان