ویزای ژاپن

14 دی 1401 1 نظر

ویزای ژاپن

در مقاله ویزای ژاپن طبیعتی است که تمامی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، در خصوص اعتبار ویزای ژاپن تضمینی و ویزای کاری ژاپن تحقیق کنند. ویزای توریستی ژاپن تا چه مدتی اعتبار دارد؟ انواع ویزای ژاپن کدامند؟ آیا امکان مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار این کشور وجود دارد؟ ژاپن کشوری جذاب است که از بسیاری از نقاط جهان مردم را به خود جذب می‌ کند. راه های ورود به این کشور متعدد می باشد که در ادامه مقاله به توضیح آنان خواهیم پرداخت و تمامی ابهامات شما مخاطبان محترم در این خصوص را رفع خواهیم کرد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله هنوز به پاسخ سوالی که در ذهن خود درباره ویزای ژاپن دارید، دست نیافته اید؛ می توانید با کارشناسان مجرب مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

عناوین زیر در خصوص ویزای ژاپن می باشد:

 • درباره ژاپن
 • انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی ژاپن
 • ویزای کاری ژاپن
 • ویزای درمانی ژاپن
 • ویزاهای بلند مدت ژاپن
 • ویزاهای دیگر ژاپن
 • مدارک مورد نیاز ویزای ژاپن
 • تعیین وقت سفارت ژاپن
 • نکات مهم درباره ویزای ژاپن
 • جمع بندی پایانی ویزای ژاپن
 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اخذ ویزا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد اخذ ویزا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد اخذ ویزا

تحصیل در مدارس کانادادرباره ژاپن

برای سفر به کشور ژاپن یا بایستی از طریق ویزاهای بلند مدت و یا از طریق ویزاهای کوتاه مدت اقدام کنید. به عبارتی در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای اخذ یکی از این دو ویزا اقدام کنید. در ویزاهای کوتاه مدت زمان اقامت شما محدود و کمتر از ویزاهای بلند مدت می باشد. شما باید هدف خود از سفر به کشور ژاپن را مشخص نموده و درباره آن تحقیق کنید. اگر هدف شما مشخص نباشد، شانس صادر شدن ویزای ژاپن برای شما بسیار کاهش می یابد. پس از این که مشخص شد از چه طریق می‌ خواهید به کشور ژاپن مهاجرت کنید، بایستی مدارک و اسناد مربوطه را ارائه دهید. اسناد شما توسط اداره مهاجرت بررسی کامل می‌ شود و در صورت تأییدیه ویزای مورد نظر برای شما صادر می گردد. در ادامه مقاله، انواع ویزاهای کشور ژاپن و جزئیات مربوط به نحوه دریافت آنان را شرح خواهیم داد.

انواع ویزای ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای مناسب جهت زندگی می باشد که در حال حاضر متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این کشور برای تمامی مهاجرینی که مایلند با اهداف مختلف از ژاپن دیدن کنند، انواع مختلف ویزا را در اختیار آنان قرار می دهد. برخی از خارجی ها تنها مایل به بازدید از کشور ژاپن در مدت کوتاهی هستند. ولی برخی دیگر مایلند مدت زمان بیشتری را برای ادامه تحصیل یا کار در ژاپن بمانند. بنابراین ژاپن دارای ویزاهای کوتاه مدت و همچنین ویزاهای بلند مدت است. در زیر این متن، انواع ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت ژاپن را ذکر نموده ایم:

 • انواع ویزای اقامت بلند مدت
 • ویزای مشخص شده
 • ویزای رسمی
 • ویزای عمومی
 • ویزای دیپلماتیک
 • ویزای کاری
 • ویزای افراد متخصص و بسیارماهر
 • انواع ویزای اقامت کوتاه مدت:
 • ویزای تجاری
 • ترانزیت ویزا
 • ویزای توریستی

ویزای تحصیلی ژاپن

تمامی اشخاصی که تصمیم به ادامه تحصیل و ثبت نام در دانشگاه های عالی و برتر ژاپن دارند، باید قبل از مهاجرت به این کشور درخواست خود را برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت ژاپن ارائه دهند. به دلیل وجود دانشگاه های رتبه برتر با امکانات فوق العاده عالی در کشور ژاپن هر ساله این کشور مورد تقاضای جمع کثیری از دانشجویان خارجی طالب تحصیل قرار می‌ گیرد. اگر شرایط ثبت نام و پذیرش در یکی از دانشگاه های ژاپن را داشته باشید، می توانید پس از اخذ نامه پذیرش با هدف دریافت مدارک دانشگاهی معتبر به این کشور مهاجرت کنید. امکان تحصیل در ژاپن در هر سه مقطع دانشگاهی برای مهاجرین خارجی به خصوص اتباع ایرانی واجد شرایط وجود دارد. در حال حاضر ۱۰ دانشگاه کشور ژاپن در لیست ۲۰۰ دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته اند. آمار نشان می‌ دهد که سطح کیفی دانشگاه‌ های این کشور از لحاظ آموزشی بالا است. در جدول زیر نام ۱۰ دانشگاه برتر چین را به ترتیب رتبه ذکر نموده ایم.

 

امتیاز جهانی

رتبه کشور

نام دانشگاه

72.8

1

توکیو

67.9

2

کیوتو

60.0

3

اوزاکا

59.4

4

توهوکو

57.6

5

ناگویا

57.4

6

مؤسسه فناوری توکیو

56.7

7

کیوشو

54.1

8

تسوکوبا

52.8

9

هوکایدو

51.4

10

واسدا

ویزای کاری ژاپن

ویزای کار یکی از ویزاهایی می باشد که با در دست داشتن آن می‌ توان به راحتی برای کار به ژاپن مهاجرت کرد. هنگام درخواست برای هر نوع ویزای کار داشتن یک سازمان میزبان در ژاپن به طور کلی یک کارفرما ضروری است. البته موارد استثنایی اعطای ویزای کار به روزنامه‌ نگاران و هنرمندان وجود دارد که در آن نیازی به صدور دعوتنامه از سوی کارفرما نیست. به یک سازمان میزبان اسپانسر ویزا می‌ گویند و کسانی که برای ویزای بلند مدت اقدام می‌ کنند باید اسپانسر خود را قبل از درخواست ویزا مطمئن کنند. در حال حاضر ویزای کاری ژاپن در دو دسته اصلی صادر می شود: Working Visa و ویزای افراد بسیار حرفه‌ ای. ویزای افراد ماهر برای استادان، هنرمندان و محققان طراحی شده است. ویزای کاری ژاپن به مدت ۳ ماه تا ۵ سال صادر می شود. لازم است که برای صدور گواهینامه صلاحیت، به اداره مهاجرت منطقه‌ای در ژاپن مراجعه نمایید. اسناد مورد نیاز برای ویزای کاری ژاپن شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک عکس ۴ سانتی متر در ۳ سانتی‌ متر
 • ضمانت‌ نامه
 • اسناد پشتیبانی که دلایل درخواست ویزای شما را نشان دهد.

ویزای درمانی ژاپن

ویزای درمانی و یا ویزای پزشکی ویزایی است که برای بیماران خارجی صادر می شود که می خواهند برای اهداف پزشکی از جمله معاینات پزشکی کامل به ژاپن سفر کنند. این ویزا در صورت لزوم برای فرد یا افراد همراه آنان نیز صادر می‌ شود. حال ممکن است شخص بیمار نیاز به پیش از یک همراه داشته باشد. در این صورت چند ویزا برای ورود به کشور ژاپن به طور همزمان صادر می‌ شود. هدف این کشور از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران خارجی، ایجاد روابط دوستانه است. به طور کلی شخص بیمار در صورتی که نشان دهد امکان ادامه درمان خود در کشور مبدا وجود ندارد، می‌ تواند این ویزا را درخواست دهد.

ویزاهای بلند مدت ژاپن

در حال حاضر کشور ژاپن چند ویزای بلند مدت برای متقاضیان این امر درنظر گرفته است. مدت زمان ویزای بلند مدت به شرایط، مدارک و ملیت متقاضی بستگی دارد. در میان انواع ویزای ژاپن در حال حاضر گرفتن ویزای کار، ویزای عمومی و ویزای دیپلماتیک امکان‌ پذیر است. ویزای کار ژاپن را در موضوعات قبلی تشریح نمودیم. در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما خوبان ویزای عمومی و ویزای دیپلماتیک را شرح می دهیم.

ویزای عمومی: این ویزا برای اشخاصی طراحی شده است که قصد شرکت در فعالیت‌ های فرهنگی ژاپن را دارند. مدت اقامت و ویزای عمومی می‌ تواند ۳ ساله، ۱ ساله، ۶ ماهه‌ یا ۳ ماهه باشد

ویزای دیپلماتیک: این ویزا به اشخاصی تعلق می‌ گیرد که به منظور فعالیت در بخش های دیپلماتیک، قصد ورود به ژاپن را دارند.

ویزاهای دیگر ژاپن

در عنوان قبلی مقاله به تشریح ویزای بلند مدت کشور ژاپن پرداختیم و توضیحاتی مهمی در این باره ارائه دادیم. در این قسمت سعی داریم توضیحاتی در خصوص ویزاهای کوتاه مدت کشور ژاپن ارائه دهیم.

ویزای توریستی ژاپن: این ویزا برای مقاصد گردشگری طراحی شده است که در حال حاضر، شهروندان کشورهای اتحادیه جماهیر شوروی، آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین می توانند آن را درخواست دهند. مدت اقامت افرادی که این ویزا را دریافت می‌ کنند ۹۰ روز است. البته مهاجرینی که تمایل دارند، ۶ ماه در کشور ژاپن بمانند می توانند، برای ویزای دوبار ورود به سیستم اقدام کنند. به عبارتی ویزای توریستی خود را تمدید کنند.

ویزای تجاری: مسافرینی که قصد دارند برای اهداف تجاری خود به مدت ۹۰ روز به کشور ژاپن بروند این نوع ویزا را درخواست می کنند. کشور ژاپن ویزای تجاری را برای بازدید موقت اهداف تجاری افراد از جمله: رابطه تجاری، همایش ها، عقد قرارداد و غیره در نظر گرفته است. اشخاصی که ویزای تجاری را دریافت نمودند به مدت ۹۰ روز اجازه دارند در ژاپن بمانند. متقاضیان تنها در صورت نیاز به انجام سفر به ژاپن می توانند برای این نوع ویزا دوبار اقدام کنند.

ترانزیت ویزا: دریافت این نوع ویزا برای مسافرینی که قصد سفر به کشور دیگری را دارند ولی برای رسیدن به مقصد باید در ژاپن توقف کنند، الزامی است. برای دریافت آن لازم است مدارکی از جمله گذرنامه معتبر و فرم تکمیل شده ویزا را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای ژاپن

ویزاهای ژاپن و یا ویزای کشورهای دیگر انواع مختلفی دارند. شرایط دریافت هر یک از آن ها متفاوت است، بنابراین مدارکی که می بایست برای اخذ آنان ارائه دهید نیز متفاوت می باشد. به طور کلی اسناد و مدارکی که برای اخذ یکی از انواع ویزاهای ژاپن الزامی است را در زیر این متن شرح داده ایم:

 • ارائه سند ازدواج برای اشخاصی که متأهل هستند الزامی
 • ارائه نامه‌ای که در آن هدف شما از مهاجرت به ژاپن مشخص باشد.
 • ارائه شناسنامه
 • آدرس محل اقامت در کشور ژاپن
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه فرم درخواستی که حاوی اطلاعات کامل باشد.
 • ارائه گواهی بانکی
 • ارائه عکس پاسپورتی

تعیین وقت سفارت ژاپن

درخواست وقت سفارت به صورت آنلاین انجام می شود. بدین صورت که دیگر نیاز نیست برای اخذ وقت در سفارت و یا کنسولگری ژاپن حضور به عمل آورید. این امکان برای شما فراهم شده که به صورت الکترونیکی و آنلاین فرم درخواست را تکمیل کنید شما باید اطلاعاتی مانند: نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و مشخصات گذرنامه و برنامه سفر خود را در سیستم وارد کنید. پس از این که زمان حضور شما در سفارت مشخص شد، می بایست در اولین حضور خود مدارک مربوط به نوع ویزای درخواستی را ارائه دهید. مقاله پیش رو در انحصار موسسه ملک پور می باشد. هر گونه کپی برداری از آن غیرقانونی و غیرشرعی است.

نکات مهم درباره ویزای ژاپن

از آن جا که پیمودن مسیر مهاجرتی و اخذ ویزای ژاپن نیاز به افزایش اطلاعات در این خصوص دارد، بهتر است از مشاور ویزا و مهاجرت راهنمایی بگیرید. زیرا مشاور مهاجرت بر کلیه جنبه‌ های خدمات ویزا و مهاجرت نظارت دارد و به شما این اطمینان را می‌ دهد که روند کار بدون مشکل انجام شود. شما این اختیار را دارید که بر اساس شرایطی که دارید، یکی از ویزاهای متنوع ژاپن را انتخاب کنید. حال اگر قصد تحصیل در ژاپن را دارید و یا اگر تصمیم دارید به عنوان یک کارمند ماهر به کشور ژاپن بروید، باید مدارک درست و واقعی ارائه دهید. ارائه مدارک جعلی سبب می شود که با ردی ویزا مواجه شوید؛ البته برای کار در ژاپن ارائه یک دعوتنامه از سوی یک کارفرمایی ژاپنی الزامی است. از آن جا که امکان کار در کشورهایی نظیر آلمان و اتریش از طریق ویزای جستجوی کار وجود دارد، توصیه می‌ کنیم در صورت داشتن شرایط لازم به منظور کاریابی به این دو کشور تاپ اروپایی بروید. همچنین توصیه می‌ کنیم قبل از مهاجرت محصول گام به گام اخذ اقامت را از سایت رسمی مؤسسه مشاوره ای MIE خریداری کنید. در این محصول ۷ دسته بندی مهاجرت توضیح داده شده است. آگاهی شما با مشاهده این محصول بسیار افزایش می یابد و قطعاً مهاجرت خوبی را تجربه خواهید کرد

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به ویزای ژاپن

✅انواع ویزای کوتاه مدت ژاپن کدامند؟

ویزای تجاری، ویزای توریستی، ترانزیت ویزا

✅آیا ایرانیان می توانند از طریق ویزای کاری به ژاپن مهاجرت کنند؟

بله، اشخاصی که شرایط لازم را داشته باشند و از کارفرمای ژاپنی دعوتنامه دریافت نمایند، می توانند برای کار به ژاپن بروند.

✅برای اخذ یکی از انواع ویزای ژاپن چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

از آن جا که ویزاهای ژاپن متفاوت هستند، مدارکی نیز که بایستی ارائه دهید متفاوت می باشد. ولی به طور کلی ارائه گذرنامه، شناسنامه، سند ازدواج برای اشخاص متاهل و ارائه بیانیه هدف الزامی است.

✅اخذ وقت سفارت ژاپن به چه صورت است؟

متقاضیان می‌ توانند به صورت آنلاین برای اخذ وقت سفارت ژاپن اقدام کنند.


_____________جمع بندی پایانی ویزای ژاپن__________

در این مقاله اطلاعات اساسی و مهمی درباره ویزای ژاپن، شرایط اخذ انواع ویزای ژاپن و اعتبار ویزای ژاپن تضمینی قرار داده شد. به طور اختصار، بعد از این که یکی از ویزاهای ژاپن را متناسب با شرایط و رزومه خود درخواست نمودید، موظف هستید برای تکمیل روند درخواست خود مدارک کاملی ارائه دهید. مدارک شما باید حتماً مرتبط با نوع ویزای درخواستیتان باشد. مدارک شما در سفارت ژاپن بررسی می‌ شود و پس از گذشت مدت زمان کمی از صدور و یا ردی ویزای خود آگاه می شوید. مؤسسه مشاوره ای MIE مقاله ویزای ژاپن را همانند مقالات دیگر با تحقیقات بسیار زیاد به صورت مفهومی به تحریر درآورده است. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی داشتید، می توانید از طریق تماس تلفنی، با شماره تلفن های مؤسسه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. لازم به ذکر است، مشاوره شما رایگان می باشد. در صورت رضایت از مقاله ویزای ژاپن با دادن پنج ستاره امتیاز بدهید.

امتیاز 3 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمدولی قادرپناه
با سلام متقاضی ویزای کاری ژاپن هستم با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما باید جاب آفر داشته باشید پیشنهاد میکنم از پکیج کاریابی خارج از کشور موسسه ملکپور استفاده نمایید که قسمت اول رایگان است
مشاوره رایگان