ویزای جمهوری چک

2 نظر

ویزای هلند

کشور جمهوری چک در مرکز قاره اروپا است و همسایگان آن عبارتند از آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی. این کشور یازده میلیون نفری، عضو اتحادیه اروپا است. کشور جمهوری چک اقتصادی پایدار و مرفه دارد و با در اختیار داشتن مناظر زیبای طبیعی، محلی مناسب برای گردشگری در مرکز اروپا به حساب می آید و متقاضیان می توانند با دریافت ویزای جمهوری چک از آن بهره مند شوند. قرار گرفتن این کشور در مرکز اروپا، موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاران و گردشگران و حتی جویندگان فرصت های تحصیلی می تواند باشد. این کشور دارای زیر ساخت های صنعتی و اقتصادی مناسبی است و می تواند پایگاه خوبی برای تجارت با آلمان و رسیه باشد. کشور جمهوری چک بازاری با ثبات اقتصادی دارد و می تواند در جذب سرمایه گذار خارجی موفق عمل نماید. زبان انگلیسی بصورت گسترده در کشور جمهوری چک صحبت می شود و این موضوع می تواند برای متقاضیان ویزای جمهوری چک حائز اهمیت باشد. به لحاظ تحصیلی، این کشور دارای دانشگاه های بسیار قدیمی و با سیستم آموزشی مدرن و قابل قبول است. سالانه متقاضیان زیادی با دریافت ویزای تحصیلی چک برای تحصیل در جمهوری چک اقدام می کنند. رشته پزشکی یکی از رشته های مهم در دانشگاه های جمهوری چک است. همچنین متقاضیان گردشگری اروپا می توانند با دریافت ویزای توریستی جمهوری چک، نسبت به بازدید از این کشور مناظر طبیعی چشم نواز آن و سایر کشورهای اروپایی اقدام نمایند. برخی از روش های اقامت چک، با اطمینان بالایی قابل اکتساب است اما در حالت کلی ویزای چک تضمینی برای انجام به صورت 100 درصد ندارد و این موضوع برای همه کشور ها صادق است.

در ادامه این مقاله در خصوص ویزای جمهوری چک و شرایط و ضوابط انواع ویزاهای این کشور بحث خواهیم کرد شما می توانید آخرین اطلاعات در خصوص ویزای جمهوری چک را با برقراری تماس رایگان با موسسه ملک پور، کسب نمائید. همراهان گرامی به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان از طریق واتساپ و بررسی روش های مهاجرت، لطفاً نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید.

در ادامه  خصوص موارد زیر به اختصار توضیح خواهیم داد.

 

 • آشنایی با کشور جمهوری چک و شرایط اخذ ویزای جمهوری چک
 • انواع ویزای جمهوری چک
 • ویزای تحصیلی جمهوری چک
 • ویزای کاری جمهوری چک
 • ویزای درمانی جمهوری چک
 • ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک
 • ویزای توریستی جمهوری چک
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جمهوری چک
 • وقت سفارت جمهوری چک و مدت زمان صدور ویزای جمهوری چک
 • تمکن مالی برای ویزای جمهوری چک
 • سوالات متداول در زمینه ویزای جمهوری چک
 • سخن پایانی درباره ویزای جمهوری چک

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اخذ ویزا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد اخذ ویزا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد اخذ ویزا

تحصیل در مدارس کانادا

آشنایی با کشور جمهوری چک و شرایط اخذ ویزای جمهوری چک

جمهوری چک دارای جاذبه های زیادی است. بناهای تاریخی با سبک های قدیمی و چشم نواز می تواند متقاضیان گردش در اروپا را به این کشور ترغیب نماید. مردم این کشور از دیرباز به عنوان مردمی که نسبت به مذهب بی اعتنا هستند شناخته می شوند و در مجموع حدود 10 درصد مردم این کشور مسیحی هستند. به لحاظ فرصت های سرمایه گذاری و موقعیت جغرافیایی، شرایط خوبی برای متقاضیان ویزای جمهوری چک فراهم کرده است. سالانه تعداد زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک هستند که از جمله دانشگاه های نام آشنای این کشور می توان دانشگاه چارلز را نام برد.

فرصت های کاری در این کشور نیز براساس صنایع پر رونق این کشور قابل بررسی است. به صورت خاص صنایع مختلفی در این کشور رونق دارند از جمله صنایع فولاد و وسایل نقلیه موتوری و ... . مجموعه عوامل و فاکتورهای یاد شده، سبب می گردد کشور جمهوری چک به عنوان یکی از مقاصد مهاجرت انتخاب شود و سالانه متقاضیان با انتخاب ویزای تحصیلی چک، ویزای توریستی جمهوری چک و سایر انواع ویزا، این کشور را برای مهاجرت یا تفریح انتخاب نمایند. برای انجام امور اداری مربوط به ویزای جمهوری چک می توان به سفارت چک در تهران مراجعه نمود.

انواع ویزای جمهوری چک

مانند هر کشور دیگری، جمهوری چک برای مقاصد مختلف مهاجرتی، ویزاهای مختلف صادر می نماید. براساس میزان توانایی ها و قابلیت ها، متقاضیان نسبت به اقدام برای نوع خاصی از ویزا اقدام می نمایند. انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرت، کاملاً به شرایط افراد بستگی داشته و فاکتورهای زیادی در آن دخیل است. این مقاله در خصوص ویزای جمهوری چک به همت محققین موسسه ملک پور تهیه شده است و هرگونه استفاده و ارجاع بدون ذکر صاحب اثر، شرعاً حرام و غیرقانونی است. از جمله آتیه کشور و شرایط ثبات سیاسی و اقتصادی، وضعیت آب و هوایی، وضعیت زندگی مردم و مخارج زندگی و پاره ای عوامل دیگر. پیشنهاد می گردد محصول زیر را برای کسب آگاهی های بیشتر تهیه فرمایید تا در انتخاب مسیر مهاجرت به بهترین شکل عمل نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

به طور کلی ویزای جمهوری چک شامل موارد زیر است که در ادامه در خصوص هر کدام از آن ها بحث خواهیم کرد:

 • ویزای تحصیلی جمهوری چک
 • ویزای کاری جمهوری چک
 • ویزای درمانی جمهوری چک
 • ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک
 • ویزای توریستی جمهوری چک

ویزای تحصیلی جمهوری چک

جمهوری چک دارای مراکز آموزشی متعددی است که برای تحصیل در این کشور می توان آن ها را انتخاب نمود. همچنین تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور امکان پذیر است. در مقطع دبیرستان و دوره های قبل از تحصیلات دانشگاهی، معمولاً افرادی که از روش های دیگری نسبت به اخذ ویزای جمهوری چک اقدام کرده اند، برای تحصیل فرزندان خود اقدام می نمایند. به عنوان مثال افرادی که از طریق سرمایه گذاری در این کشر اقامت دارند، می توانند فرزندان زیر 18 سال خود را در مدارس این کشور ثبت نام نمایند. برای تحصیل مستقیم در این مقطع نیز می توان از مدارس خصوصی جمهوری چک استفاده نمود اما کیفیت تحصیل در مدارس برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند سوییس، انگلستان و ... باید مورد مقایسه قرار گیرد.

در مقطع کارشناسی طول دوره تحصیل معمولاً بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در این دوره هم به زبان چکی و هم به زبان انگلیسی میسر است. به صورت مسلم تحصیل به زبان انگلیسی مشمول پرداخت هزینه های تحصیل است. همچنین هزینه های اقامت را باید در هر صورت در نظر گرفت. برخی از دانشگاه ها، امکان دراختیار داشتن خوابگاه را برای متقاضیان خود فراهم می کنند. شهریه دانشگاه های خصوصی بین 1 تا 17 هزار یورو در سال است.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان دوره های تحصیلی را معمولاً در بازه 2 تا 3 سال سپری می کنند. برخی از رشته ها ممکن است یک ساله و برخی دیگر حتی بیشتر از 3 سال به طول می انجامد. شهریه دانشگاه های خصوصی بین 1 تا 17 هزار یورو در سال است.

در مقطع دکتری که حدوداً 4 سال به طول می انجامد، رشته های مختلف قابل ارائه است. یکی از دانشگاه های شاخص در جمهوری چک، دانشگاه چارلز است که در رشته های پزشکی می تواند مقصد مناسبی برای متقاضیان تحصیل در این رشته ها باشد. هزینه های تحصیل بین 2000 تا 4000 هزار یورو در سال می تواند متغییر باشد. البته ممکن است برخی رشته ها، مبالغ متفاوتی داشته باشند.

پیشنهاد می گردد برای دریافت ویزای تحصیلی چک، مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

کار در استرالیا

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

ویزای کاری جمهوری چک

جمهوری چک به دلیل قرار گرفتن در مرکز اروپا، از اطراف با مرزهای خشکی سایر کشورها محصور شده است. این موضوع می تواند زمینه ای برای رونق اقتصادی به دلیل مجاورت با کشورهای متعدد فراهم نماید. به طور کلی به لحاظ اقتصادی، کشور جمهوری چک در زمینه های زیر پر رونق تر است که برای متقاضیان ویزای جمهوری چک می تواند حائز اهمیت باشد:

 • صنایع مربوط به وسایل نقلیه موتوری
 • صنایع مهندسی
 • صنعت فولاد
 • صنعت تولید مشروبات الکلی
 • صنایع داروسازی
 • صنعت خودرو

بنابراین افرادی که در زمینه های کاری مرتبط با موارد فوق می توانند رزومه قابل قبول ارائه دهند، از شانس خوبی برای کسب موقعیت های کاری در جمهوری چک برخوردار هستند و می توانند با کسب ویزای کاری جمهوری چک، به این کشور مهاجرت کنند. لازم به ذکر است که کارگران مهاجر باید حقوقی حداقل به میزان 1.5 برابر متوسط میانگین درآمد در این کشور داشته باشند تا موفق به اخذ ویزای کار گردند.

از فاکتورهای تأثیرگذار برای مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، نرخ بیکاری آن کشور است. در زیر نمودار نرخ بیکاری این کشور در سالیان اخیر نشان داده شده است. همانگونه که مشاهده می گردد نرخ قابل قبولی از بیکاری در سالیان اخیر در این کشور مشاهده می گردد.

ویزای جمهوری چک

ویزای درمانی جمهوری چک

یکی از روش های اخذ ویزای جمهوری چک، اقدام در جهت درمان است. این نوع ویزا برای افرادی صادر می گردد که بنابر تشخیص پزشک معالج، امکان ادامه درمان در کشور مبدا را ندارند. یا به عبارت دیگر، امکانات درمانی کشور مبدا پاسخگوی نیازهای متقاضی نیست و ایشان برای ادامه درمان لازم است از کشور جمهوری چک ویزای درمان دریافت نمایند. این ویزا در دسته ویزاهای نوع C قرار می گیرد که معمولاً برای اقامت 90 روزه در جمهوری چک صادر می گردد و برای اهداف توریستی، درمانی و ... کاربرد دارد.

تشخیص نیاز به معالجه در کشور جمهوری چک، به نظر پزشک معالج شخص وابسته است. بنابراین لازم است سوابق درمان و نظریه های پزشکی تهیه گردد و برای سیستم بهداشتی جمهوری چک به منظور اخذ تأییدات لازم ارسال گردد. برای صدور ویزا لازم است شخص کلیه مدارم پزشکی و هویتی لازم را تهیه و با تهیه بیمه مسافرتی تا سقف سی هزار یورو و ارائه تمکن مالی لازم، برای این منظور اقدام نماید. پس از بررسی درخواست توسط سفارت و مراجع ذیصلاح، شخص متقاضی می تواند پس از دریافت ویزا برای معالجه به این کشور مراجعه نماید. لازم به ذکر است در برخی موارد تمدید ویزای مذکور در صورت ارائه شواهد و تأییدات لازم، امکان پذیر است. اگرچه این نوع ویزا با احتمال بالایی قابل اخذ است اما در ویزای چک تضمینی به صورت صد در صد نمی توان قائل بود.

ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک

برای سرمایه گذاری در جمهوری چک و اخذ ویزای جمهوری چک، روش های مختلفی را می توان مورد بررسی قرارداد. ازجمله مواردی از قبیل خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی و ... . برای سرمایه گذاری طرح های جدید از سال 2017 در این کشور برقرار می باشند که متقاضیان باید حداقل به میزان هفتاد و پنج کرونای چک که در حدود سه و نیم میلیون دلار است، سرمایه گذاری نمایند. در این روش باید طرح تجاری مورد نظر تهیه و ارائه گردد. از آنجایی که میزان سرمایه گذاری این طرح شامل ارقام ریالی زیادی است، برای افرادی که به دنبال اهداف تجاری خاص در این کشور هستند می تواند مناسب باشد. از روش خرید ملک نیز می توان با احراز شرایط نسبت به اخذ ویزای جمهوری چک اقدام کرد. مبالغ خرید ملک وابسته به مناطق مختلف این کشور، متفاوت است که مثلاً می توان گفت قیمت یک مترمربع در مرکز شهر حدود 100 هزار کرونای چک و در حومه شهر حدود 70 هزار کرونا است.

همچنین از طریق ثبت شرکت های مختلف نیز می توان ویزای جمهوری چک را با برآورده کردن شرایط سرمایه گذاری محقق کرد.

در حالت کلی برای تصمیم در خصوص سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، لازم است شاخص های اقتصادی آن کشور را مدنظر قرار دهیم. در ادامه برخی از شاخص های اقتصادی جمهوری چک را ارائه خواهیم کرد که برای متقاضیان ویزای جمهوری چک حائز اهیمت است:

 • شاخص تولید ناخالص داخلی که در نمودار زیر رشد مناسبی را نشان می دهد

ویزای جمهوری چک

 • نرخ مالیات بر درآمد که در نمودار زیر می توانید آن را در سالیان اخیر برای این کشور مشاهده فرمایید.

ویزای جمهوری چک

 • شاخص کنترل فساد در کشور جمهوری چک که در نمودار زیر بصورت مشخص در وضعیت خوبی قرار ندارد

ویزای جمهوری چک

 • شاخص نرخ مصادره اموال که می تواند مورد توجه متقاضیان سرمایه گذاری دراین کشور قرار گیرد که مقدار آن طی سالیان اخیر به میزان 1 بوده که این میزان روند خوب و قابل اعتمادی را نشان می دهد.

ویزای جمهوری چک

ویزای توریستی جمهوری چک

همان گونه که اشاره گردید کشور جمهوری چک با داشتن مناظر و جاذبه های زیبای توریستی و قرار گرفتن در مرکز اورپا می تواند از مقاصد جذاب توریستی متقاضیان باشد. با دریافت ویزای جمهوری چک می توان از قابلیت های گردشگری این کشور بهره مند شد. از جذاب ترین نقاط گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قلعه پراگ
 • پل چارلز
 • ساعت نجومی
 • گورستان اولسان
 • موزه های مختلف
 • خانه رقصان پراگ
 • میدان قدیمی پراگ
 • کلیسای جامع سنت ویتوس
 • رودخانه ولتاوا
 • کلیساها و بناهای تاریخی متعدد

برای درخواست ویزای توریستی جمهوری چک، ضمن درخواست ویزای شینگن مدارک و مستندات لازم را تهیه و ارائه نمایید. روال صدور ویزا در حدود 2 هفته به طول می انجامد و شما در هر بار ورود اجازه 30 روز ماندن در این کشور را دارید. وابسته به اینکه ویزا یک بار ورود یا چندبار ورود باشد، باید شرایط را مورد بررسی قرار داد. اطلاعات کامل تر را می توانید از سایت سفارت جمهوری چک به آدرس https://www.mzv.cz/tehran جویا شوید. همچنین شماره تماس 26118851 الی 4 برای برقراری ارتباط با سفارت چک در تهران برای متقاضیان ویزای جمهوری چک در اختیار قرار گرفته است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جمهوری چک

به صورت خاص برای هر نوع ویزای جمهوری چک، مدارک متفاوتی مورد نیاز است. به عنوان مثال برای دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک، شما به مدارکی از جمله ریز نمرات و مدارک مقاطع تحصیلی قبلی و سایر گواهی ها نیاز خواهید داشت. اما به طور کلی به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • فرم درخواست سفارت که تکمیل و امضا می گرددتحصیل دکترا در اتریش
 • عکس رنگی بیومتریک
 • پاسپورت که لااقل 3 ماه اعتبار داشته باشد
 • بلیت هواپیما
 • رزرو محل اقامت
 • بیمه مسافرتی
 • دعوتنامه لازم برای ویزای تجاری
 • نامه پذیرش برای ویزای تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • مدارک تمکن مالی

وقت سفارت جمهوری چک و مدت زمان صدور ویزای جمهوری چک

سفارت جمهوری چک برای اعطا وقت سفارت براساس روال و فرآیندهای مشخصی عمل می کند. برای اخذ وقت مصاحبه از جمهوری چک باید از ابتدا وقت گرفته باشید. به این منظور ابتدا باید ایمیلی حاوی اطلاعات خود از قبیل مشخصات، نوع ویزای درخواستی، هدف سفر، مدت اقامت و ... ثبت نمایید. دقت نمایید که اطلاعات اضافی نیاز نیست و باید به صورت کافی اطلاعات را وارد نمایید. پس از آن وقت سفارت شما برای شما تعیین و اعلام  می گردد. بهتر است در یک فاصله زمانی معقول قبل از اقدام، نسبت به اخذ وقت مصاحبه اقدام نمایید. در مواردی خاص ممکن است وقت مصاحبه سفارت برای اخذ ویزای جمهوری چک برای شما با ارائه مدارک لازم، سریعتر اقدام گردد به عنوان مثال برای مقاصد پزشکی و سفرهای فوری.

برای دریافت ویزای جمهوری چک، افراد باید برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت مراجعه نماید. معمولاً 2 هفته کاری تا رسیدگی به درخواست شما زمان صرف می گردد. توصیه می گردد در یک فاصله معقول نسبت به شروع فرآیند خود، اقدام نمایید.

تمکن مالی برای ویزای جمهوری چک

طبیعتاً برای درخواست ویزای جمهوری چک یکی از مهمترین مدارکی که شخص باید ارائه دهد، تمکن مالی است. به عبارت دیگر براساس نوع ویزا و مدت آن، لازم است نشان دهیم که هزینه های زندگی طی مدت ویزا را در حساب خود ذخیره نموده و آن را به افسر سفارت ارائه دهیم. به عنوان مثال برای ویزای تحصیلی به طور متوسط در اکثر کشور های اروپایی در حدود 12 هزار یورو برای تمکن مالی نفر اصلی لازم است نشان داده شود. برای مقاصد سرمایه گذاری، به صورت معمول مقدار بیشتری تمکن مالی لازم است.

در مواردی که افراد به همراه خانواده برای مهاجرت اقدام می کنند، به ازای نفراتی که در پرونده مهاجرتی قرار می گیرند و براساس نوع ویزا، باید مقدار تمکن مالی بیشتری نشان داده شود.

کار در استرالیا

نامه تمکن مالی


_____________سخن پایانی درباره ویزای جمهوری چک__________

ویزای جمهوری چک، انواع ویزاهای قابل اقدام و شرایط کلی هر کدام مورد بررسی قرار گرفت. کشور جمهوری چک به دلیل منطقه جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و شاخص های اقتصادی مناسبی که از آن بهره می برد، می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. به لحاظ سرمایه گذاری، جمهوری چک برای افرادی که مقاصد خاص و تعریف شده در این کشور دارند، می توانند به سرمایه گذاری بپردازند. نرخ بیکاری در این کشور، اعداد امیدوارکننده ای دارد و می تواند برای متقاضیان کار در جمهوری چک، مناسب باشد. در مجموع پیشنهاد می گردد شرایط سایر کشورهای اروپایی نظیر آلمان، اتریش، اسپانیا، فرانسه، پرتغال، سوییس، اتریش و ... را نیز مورد بررسی قرار دهید . براساس هدف مهاجرتی خود، بهترین کشور را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب فرمایید. کارشناسان و مشاورین موسسه ملک پور این امادگی را دارند که ضمن برقراری مشاوره رایگان تلفنی، شما را از آخرین اطلاعات مهاجرتی کشورهای مختلف مطلع نمایند. شما همچنین می توانید نظرات خود در خصوص ویزای جمهوری چک را در قسمت بیان دیدگاه ها مطرح فرمایید.

امتیاز 4.6 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بدوی
سلام.آیا تحصیل دوره زبان چک منجر به ویزای جمهوری چک در حال حاضر می شود ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر بسیاری از دوره های زبان در کشورهای مختلف با ریسک ویزای بسیار بالایی مواجه هستند و برای این کار پیشنهاد میکنیم از مشاوره با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا پس از بررسی شرایط سن، تحصیلات، مدرک زبان و سرمایه شما، گزینه های مناسب را به شما پیشنهاد دهند.
مهدی کامرانی
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا گپ تحصیلی ۵ سال برای تحصیل در مقطع لیسانس در چک قابل قبول هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکر از لطف شما دوست گرامی. بهتر است تا گپ تحصیلی شما پایین تر باشد و البته به جز گپ تحصیلی عوامل دیگری نیز برای تحصیل مورد نیاز است که می توانید شرایط خود را کاملا با مشاورین ما چک کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
مشاوره رایگان