ویزای توریستی آذربایجان

12 اسفند 1401 4 نظر

ویزای توریستی آذربایجان

گردشگری یکی از پر رونق ترین صنعت های دنیا به شما می آید. کشورهای مختلف از روش های متنوع نسبت به جذب گردشگر به کشور خود اقدام می نمایند. آذربایجان از جمله کشورهایی است که با بهره گیری از طبعیت زیبا و چشم نواز ساحلی دریای خزر و اماکن تاریخی، فرصت های بسیار خوبی را برای لذت بردن از تعطیلات برای شما فراهم نموده است. این کشور مناظر طبیعی جذاب، بکر و اسرارآمیز دارد که می تواند خاطرات بسیار بیاد ماندنی برای متقاضیان ویزای باکو و آذربایجان رقم بزند. آذربایجان همسایه شمالی کشورمان ایران است و این ویژگی امکان سفر زمینی علاوه بر سفر هوایی را نیز برای ایرانیان فراهم کرده است. در حالت کلی با توجه به نزدیکی مسیر و هزینه های مناسب سفر به آذربایجان، اخذ ویزای توریستی آذربایجان یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که سعی دارند با کمترین هزینه از کشوری زیبا و توریستی دیدن نمایند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ ویزای آذربایجان، با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنند. در ادامه این مقاله پیرامون مباحث ویزای توریستی آذربایجان، موارد زیر مطرح می گردد:

 • درباره کشور آذربایجان
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آذربایجان
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی آذربایجان
 • تمدید ویزای توریستی آذربایجان
 • گرفتن وقت سفارت آذربایجان
 • مراحل اخذ ویزای توریستی آذربایجان
 • ویزای توریستی آذربایجان با وثیقه یا بدون وثیقه
 • خدمات مؤسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی آذربایجان
 • ریجکتی ویزای توریستی آذربایجان
 • ویزای توریستی آذربایجان، تضمینی و با گارانتی
 • سخن پایانی درباره ویزای توریستی آذربایجان

کار در کانادادرباره کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری است در حد فاصل اروپا و آسیا در منطقه قفقاز بزرگترین کشور به حساب می آید. پایتخت آذربایجان باکو و همسایه های آن کشورهای ایران، گرجستان، روسیه، ترکیه و ارمنستان هستند. این کشور دارای سواحل زیبایی در کناره دریای خزر است و یکی از دلایل جذب توریست و انتخاب این کشور برای سفر توریستی است. غالب مردم این کشور مسلمان هستند و دین رایج این کشور اسلام محسوب می گردد. همچنین زبان رسمی ترکی است. کشور آذربایجان دارای گونه های گیاهی متنوعی است و یکی از دلایل آن آب و هوای بسیار خوب این کشور است که دما در فصول مختلف بین شش تا سی و شش درجه در نوسان است.

کشور آذربایجان دارای جاذبه های زیادی است و به دلیل نزدیکی به کشورمان، همواره یکی از مقاصد گردشگری بوده است. ارزان بودن سفر و اقامت در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی و همچنین آسان بودن مراحل سفر، از دیگر دلایل اقبال هموطنان برای سفر به این کشور است. از جمله مراکز تفریحی و توریستی این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بافت قدیمی شهر باکو
 • مرکز فرهنگی حیدر علی اف
 • بلوار باکو
 • برج های شعله
 • کاخ شیروان شاه
 • مراکز خرید متعدد
 • اثر هنری قبوستان (Qobustan)
 • میدان فانتن
 • موزه ادبیات نظامی گنجوی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آذربایجان

برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان و ویزای الکترونیکی توریستی آذربایجان، افراد واجد شرایط باید مدارک و مستندات زیر را تهیه و در موعد مقرر ارائه نمایند:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تصاویر صفحات اصلی گذرنامه
 • کارت اعتباری یا نقدی معتبر برای پرداخت هزینه ویزای توریستی آذربایجان
 • آدرس ایمیل فعلی که در آن ویزای الکترونیکی تایید شده آذربایجان و همچنین به روزرسانی ها و اعلان ها در مورد وضعیت ویزا الکترونیکی را دریافت کنید
 • آدرس محل اقامت مسافر در آذربایجان یا مدارکی دال بر اخذ رزرو هتل

لازم به ذکر است که با ویزای توریستی آذربایجان، مقاصد مختلفی از جمله گردشگری و تفریح، تجارت، معالجات و مراجعات پزشکی، فعالیت های علمی، ورزشی، بشردوستانه و... قابل انجام است.

پیشنهاد می گردد مقاله زیر را در مورد تحصیل در آذربایجان مطالعه فرمایید:

تحصیل در ترکیه

اعزام دانشجو به جمهوری آذربایجان

مدت زمان صدور ویزای توریستی آذربایجان

ویزای تویستی آذربایجان را می توان از طریق یک برنامه آنلاین سریع به راحتی در هر نقطه ای، دریافت کرد. صدور ویزا بصورت الکترونیکی است. ویزای الکترونیکی آذربایجان پس از تایید از تاریخ صدور به مدت 90 روز معتبر است و به شهروندان خارجی اجازه می دهد تا 30 روز اقامت داشته باشند. در هنگام درخواست و در فرم درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان، متقاضی باید اطلاعات شخصی خود، مشخصات پاسپورت و برخی جزئیات مرتبط با مقاصد سفر خود را از جمله آدرس محل اسکان، ارائه دهد.

براساس نوع ویزای توریستی آذربایجان در خصوص مدت زمان اعتبار و مدت زمان لازم تا صدور می توان اظهار نظر کرد. ویزای الکترونیک نوع E، برای متقاضیان بصورت الکترونیکی صادر می گردد و قبلاً بصورت حضوری صادر می گردید. این ویزا به مدت 30 روز اعتبار داشته و ظرف مدت 3 روز کاری از زمان درخواست صادر می گردد.

ویزای کوتاه مدت نوع C، برای کسانی که قصد اهداف کوتاه مدت مانند دیدار از اقوام و آشنایان، شرکت در دوره های مختلف، گردشگری و... دارند اقدام می گردد. این ویزا براساس میزان دفعات ورود اعتبار دارد. به عبارت دیگر ویزای single با یک بار ورود، به مدت 90 روز اعتبار دارد و ویزای multiple به مدت 2 سال دارای اعتبار است و شخص می تواند چندین بار ورود و خروج داشته باشد. مدت زمان صدور این نوع ویزا هم معمولاً کمتر از یک ماه است.

نوع دیگری از ویزای توریستی آذربایجان، ویزای ترانزیت است که باید برای اخذ آن به بخش کنسولی سفارت مراجعه فرمایید. این ویزای حداکثر 30 روزه، امکان حداکثر 5 روز اقامت در آذربایجان را فراهم می کند. پیشنهاد می گردد مقاله مهاجرت به آذربایجان را مطالعه فرمایید.

تمدید ویزای توریستی آذربایجان

یکی از دغدغه های متقاضیان ویزای توریستی آذربایجان، شرایط و امکان تمدید آن است. اصولاً برای تمدید ویزا باید چند روز قبل از انقضای ویزا، به کنسولگری سفارت مراجعه نمود. این زمان به این خاطر است که روال و فرآیند اداری صدور و یا تمدید ویزا، اصولاً زمان بر است هرچند که این زمان لازم برای کشورهای مختلف، متفاوت است. متقاضیان ویزای توریستی آذربایجان باید در نظر داشته باشند که در صورت عدم ترک خاک این کشور پس از انقضای مدت اعتبار، ضمن دریافت اخطار، مشمول پرداخت جریمه می گردند و همچنین می تواند در پرونده مهاجرتی شخص، تاثیر منفی داشته باشد.

تمدید ویزای توریستی آذربایجان معمولاً سه الی چهار روز به طول می انجامد. در ویزای 90 روزه نیز، متقاضی باید هر 30 روز یکبار نسبت به مراجعه به کنسولگری و انجام امور اداری مربوطه اقدام نماید. این مقاله به کوشش متخصصان موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری و نشر مطالب بدون اجازه صاحب اثر، غیرقانونی و حرام است.

گرفتن وقت سفارت آذربایجان

دریافت ویزای توریستی آذربایجان توسط متقاضیان ایرانی با توجه به روابط خوبی که بین کشور آذبایجان و ایران وجود دارد، معمولاً با سهولت انجام می گیرد. همانگونه که عنوان شد سالانه نفرات زیادی برای بازدید از این کشور به هدف گردشگری و تجارت دیدن می نمایند. برای اخذ وقت سفارت لازم است به سفارت آذریایجان در تهران یا کنسولگری این کشور در شهر تبریز مراجعه نمایید. شما می توانید از طریق ارسال ایمیل در این خصوص اقدام نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. آدرس ایمیل سفارت به نشانی [email protected] در دسترس است. سایر اطلاعات مورد نیاز سفارت و کنسولگری آذربایجان عبارتند از:

 • آدرس 1: تهران، خیابان پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان پلاک 16 – بخش کنسولی سفارت – تلفن 22559553- 22554255
 • نمابر: 2122558183
 • آدرس 2: تهران، نیاوران، خیابان پور ابتهاج، خیابان خداوردی، کوچه 13 غربی، کوچه شیرافکن، پلاک 5
 • آدرس 3: تبریز، بلوار ولی عصر، خیابان عارف، پلاک 9 – تلفن 04133334803
 • کد پستی تهران برای ارسال مدارک مورد درخواست: 1944965114

متقاضیان ویزای توریستی آذربایجان باید در نظر داشته باشند که برای مراجعه به سفارت، ساعات کاری روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 12:30 است.

مراحل اخذ ویزای توریستی آذربایجان

اخذ ویزای توریستی آذربایجان به دلیل روابط خوب بین دو کشور برای متقاضیان ایرانی، به سادگی انجام می گیرد. در برخی موارد به دلیل مسائل و مشکلات داخلی کشورها از قبیل، جنگ، سوانح طبیعی و... ممکن است صدور ویزای توریستی آذربایجان با تاخیر صورت پذیرد اما در حالت عادی در فاصله زمانی سه الی شش روزه قابل انجام است. این ویزا اصولاً به دو صورت الکترونیکی و برچسب صادر می گردد. این نوع برای سفر زمینی کاربرد دارد و برای سفر هوایی به آذربایجان می توانید از ویزای فرودگاهی آذربایجان استفاده کنید. صدور ویزای فرودگاهی در حدود 25 دلار هزینه در بر دارد. در صدور ویزا به صورت الکترونیکی باید تصویر صفحه اول گذرنامه خود را در سایت سفارت بارگزاری نمایید که در این صورت، طی زمان کوتاهی ویزا صادر می گردد. اما برای صدرو برچسب ویزا، لازم است گذرنامه ای که حداقل 6 ماه اعتبار دارد را با به همراه داشتن عکس گذرنامه ای، به سفارت برده و پس از پر کردن فرم های مربوطه نسبت به صدور برچسب ویزا اقدام نمایید. حداکثر زمان صدور ویزا در این روش 10 روز است و این موضوع برای متقاضیان ویزای باکو می تواند حائز اهمیت باشد.

ویزای توریستی آذربایجان با وثیقه یا بدون وثیقه

ارائه وثیقه در ویزای توریستی معمولاً ضمانتی است برای برگشت به کشور مبدا توسط متقاضی ویزای توریستی آذربایجان. برخی از کشور ها با توجه به اینکه متقاضیان ویزای توریستی بعضاً نسبت به عدم بازگشت اقدام برای پناهندگی اقدام می نمایند، این ضمانت را برای اطمینان از این پروسه اخذ می کنند. سوابق و تجربیات قبلی در این خصوص در برخی از کشورها، باعث می گردد این ضمانت اخذ گردد. همچنین وقتی شما از طریق دعوت نامه برخی شرکت ها، اقدام به اخذ ویزای توریستی می کنید، شرکت مذکور در ازای صدور دعوتنامه از شما وثیقه طلب می کند. به عنوان مثال شما برای فعالیت تجاری نیازمند سفر توریستی هستید. شرکتی در کشور مقصد حاضر است در ازای دریافت وثیقه، دعوت نامه مورد نظر شما را صادر نماید.

کشور آذربایجان به دلیل روابط سیاسی خوبی که با ایران دارد، برای صدور ویزای توریستی آذربایجان از شهروندان ایرانی وثیقه طلب نمی کند. شما می تواند ضمن فراهم کردن مدارک لازم و طی مراحل گفته شد، نسبت به صدور انواع ویزای توریستی آذربایجان اقدام نمایید.

خدمات مؤسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی آذربایجان

کشورهای مختلف، ویزاهای مختلفی در اختیار متقاضیان در سراسر جهان قرار می دهند از جمله ویزای توریستی آذربایجان. براساس نوع ویزا و کشور مورد تقاضا، فرآیند انجام کار متفاوت است. به صورت مشخص برخی ویزاها به لحاظ دشواری در فرآیند اخذ، در مراتب بالاتری قرار می گیرند. مانند ویزاهای سرمایه گذاری یا ویزای افراد خاص. بنابراین نکته کلیدی نوع ویزا و کشور مورد تقاضا است. برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان، اصولاً فرآیند انجام کار پیچیده نیست و می توان به سهولت اقدام کرد. نکته قابل توجه در نحوه ارائه مدارک و چیدمان پرونده و نحوه ارائه توضیحات است. در برخی موارد در کشورهای مختلف ممکن است علیرغم سهولت انجام کار، عدم ارائه مناسب پرونده منجر به به رد ویزا و عدم صدور آن گردد. بنابراین پیشنهاد می گردد در صورت عدم تسلط با روال پرونده ها، با کارشناسمجرب و افراد با تجربه مشورت نمایید. موسسه ملک پور با بهره گیری از کارشناسان مستعد در امر مهاجرت، می تواند پاسخگوی سوالات شما باشد. شما می توانید ضمن تماس با مؤسسه به صورت رایگان از خدمات مشاوره بهره مند گردید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها

ریجکتی ویزای توریستی آذربایجان

فرآیند درخواست برای ویزای هر کشوری از جمله ویزای توریستی آذربایجان، باید به صورت کاملاً دقیق و با حساسیت انجام گردد. در هر صورت به دلایل متعددی ممکن است ویزای متقاضیان، رد شده و افسر سفارت نسبت به ریجکت کردن پرونده مورد تقاضا اقدام نماید. از جمله موارد که می تواند منجر به ردی ویزای متقاضیان علی الخصوص ویزای توریستی آذربایجان گردد می تواند ارائه اسناد جعلی و غیر واقعی باشد. متقاضیان ویزای توریستی آذربایجان باید توجه داشته باشند که ارائه اسناد جعلی ممکن است پرونده مهاجرتی آن ها را دچار اختلال کرده و موجب تاثیر در سایر اقدامات آن ها گردد. از دیگر موارد و دلایل ردی ویزا می تواند عدم ارائه مناسب مدارک لازم و یا مخدوش بودن مدارک باشد که منجر به ردی و طولانی شدن روال رسیدگی به درخواست می گردد. عدم ارائه مدارک تمکن مالی و مدارک مربوط به اسکان نیز می تواند باعث ردی ویزا گردد.

برای جلوگیری از رد شدن ویزا، لازم است اقدامات پیشگیرانه لازم در این خصوص صورت گیرد. بهره گیری از وکلای با تجربه می تواند به شما یاری داده و فرآیند صدور ویزا را با اطمینان بیشتری همراه سازد. در برخی موارد هم علیرغم ارائه صحیح و منظم مدارک و مستندات، افسر سفارت از صدور ویزا امتناع می کند. این مورد در کشورهایی که نظر افسر سفارت غالب است، بیشتر دیده می شود. در این صورت نیز می توان نسبت به صدور ادعای حقوقی و برگرداندن پرونده به مسیر اصلی خود در برخی از کشور ها اقدام نمود. بنابراین استفاده از تجربیات افراد متخصص و باتجربه می تواند کمک شایانی به فرآیند صدور ویزا نماید. موسسه ملک پور با نزدیک به 20 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، آماده همکاری و یاری شما سروران عزیز است. شما می تواند از تخصص و تجربه کارشناسان و مشاوران مؤسسه بیشترین استفاده را ببرید.

ویزای توریستی آذربایجان، تضمینی و با گارانتی

اصولاً در روش های اقامتی و مهاجرتی نمی توان برای فرآیند صدور ویزا از جمله ویزای توریستی آذربایجان، با اطمینان صحبت کرد هر چند که طبق تجربه روال و فرآیند صدور ویزا، مشخص و ساده باشد. این همان گونه که اشاره گردید در برخی موارد نظر افسر سفارت بسیار تعیین کننده است و می تواند مسیر پرونده اخذ ویزا را تغییر دهد. بنابراین اقدامی که می توان انجام داد این است که ضمن تهیه مدارک و مستندات لازم و چیدمان صحیح پرونده، از تجربیات و تخصص افراد صاحب صلاحیت استفاده کرده تا شانس صدور ویزا را تا حد امکان افزایش دهیم. ویزای توریستی آذربایجان برای ایرانیان معمولاً با مشکلات بسیار کم قابل صدور است اما در خصوص این ویزا هم نمی توان با اطمینان 100% صحبت کرد.

 


_____________________ سخن پایانی درباره ویزای توریستی آذربایجان _____________________

ویزای توریستی آذربایجان، شرایط و نحوه صدور ویزا و مدارک لازم برای تهیه ویزای توریستی آذربایجان در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. آذربایجان کشوری است که با بهره گیری از جاذبه های گردشگری متنوع و آب و هوایی مناسب، سالانه گردشگران زیادی را از جمله از ایران به خود جذب می کند. روابط منتسب سیاسی با این کشور و هزینه های به نسبت مناسب سفر به این کشور می تواند از عوامل انتخاب این کشور برای مقصد گردشگری باشد. ویزاهای توریستی مختلفی برای آذربایجان قابل انجام است و براساس نوع ویزا می تواند یک بار ورود و چندبار ورود باشد. علاوه بر ویزای توریستی آذربایجان شما می توانید در خصوص شرایط اخذ ویزای آذربایجان از سایر روش ها، اطلاعات لازم را از مشاوران مؤسسه دریافت نمایید. شما می تواند ضمن بر قراری تماس رایگان تلفنی، از مشاوره کارشناسان و متخصصان موسسه ملک پور بهره مند شوید. همچنین نظرات خود در خصوص ویزای توریستی آذربایجان را در قسمت بیان دیدگاه ها قید فرمایید.

امتیاز 3.6 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ذکریا محمدی
درود خدا قوت به تیم عالی موسسه ملک پور از آقای دکتر ملک پور یک سوال داشتم اینکه اگر بخوام برم آذربایجان بهترین روش چی می تونه باشه من مهندس کامپیوتر هستم و چون خودم ترک زبان هستم دوست دارم برای این کشور اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از محبت شما دوست گرامی. شما می توانید برای کار در این کشور اقدام داشته باشید و در صورتی که کارفرمایی پیدا کنید می توانید با ویزای کار وارد این کشور شوید. البته راه های سرمایه گذاری نیز در این کشور وجود دارد.
زهرا یاری
سلام وقتتون به خیر باشه میشه برای ویزای توریستی آذربایجان اقدام کنیم و ملک بخریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در شرایط فعلی پیشنهاد میکنیم که اقدامی به دریافت ویزای توریستی نداشته باشید زیرا سخت گیری های زیادی با توجه به مساله کرونا وجود دارد و ریسک بالاتری دارد. اما شرایط خرید ملک در این کشور فراهم است و می توانید برای روش های خرید ملک، خرید بیزنس و ... در این کشور اقدام داشته باشید.
مارال
سلام ببخشید برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک چگونه باید اقدام کرد قیمت ملک جهت اقامت چند هزار منات است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند
محمدرضا بهرامی
دورود.برای اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای خودم وهمسروپسر 23ساله ام میخواستم بدونم چقدر هزینه داره وموسسه شما این کارو انجام میدن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای این کار باید بیزنس پلان ارائه بدهید و چند نفر آذری را هم استخدام بکنید. پیشنهاد می کنم حتما برای این کار یک وکیل آذری بگیرید تا درست تر و بهتر شما را راهنمایی بکنند.
مشاوره رایگان