روش های مهاجرت به کویت

18 نظر

روش‌های مختلف مهاجرت به کویت که مورد استقبال بسیار از افراد برای مهاجرت می باشد 7 روش کلی مهاجرت می باشد که در این بخش مهم ترین روش ها را بیان می کنیم این روش ها عبارتند از:

 • مهاجرت کاری: یکی از روش‌های شایع برای مهاجرت به کویت، مهاجرت کاری است. در این روش، شما باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرما یا کمپانی کویتی دریافت کنید. پس از اخذ پیشنهاد کار و انجام مراحل مرتبط با ویزای کاری کویت، می‌توانید به کویت سفر کرده و به کار خود بپردازید.
 • مهاجرت تحصیلی: اگر می‌خواهید در کویت تحصیل کنید، می‌توانید برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی کویتی درخواست دهید. پس از اخذ پذیرش، باید مراحل مرتبط با ویزای تحصیلی را طی کرده و مهاجرت تحصیلی به کویت داشته باشید.
 • مهاجرت خانوادگی: اگر شما نزدیکان یا اعضای خانواده‌تان در کویت دارای وضعیت اقامتی هستند، می‌توانید تلاش کنید تا به عنوان اعضای خانواده به آن‌ها ملحق شوید. در این صورت، نیاز به پشتیبانی از خانواده‌تان و اثبات نسبت خانوادگی دارید.
 • ازدواج با یک فرد کویتی: در صورتی که یک خانم با یک مرد کویتی ازدواج کند، می تواند به اقامت این کشور دست یابد.
 • مهاجرت سرمایه‌ گذاری: در صورتی که توانایی مالی دارید و می‌خواهید به کویت سرمایه‌گذاری کنید، ممکن است بتوانید از طریق برنامه‌ها یا پروژه‌های سرمایه‌گذاری مهاجرت به کویت داشته باشید. این مسیر نیازمند ملاقات شرایط معین و اخذ مجوزهای لازم است.
 • مهاجرت به عنوان پناهنده: روش بسیار خطرناک و پر ریسک که توصیه نمی گردد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود می توانید به کلیه دفاتر موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرمایید و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید مقالات مرتبط به مهاجرت به کویت و اخذ اقامت دائم کویت را در کلیه سایت های ملک پور مطالعه نمایید و از فایلهای صوتی و تصویری موجود بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به کویت

شرایط مهاجرت به کویت

مهاجرت امری است که نیاز به آگاهی و اطلاع دقیق و آمادگی کامل دارد. مهاجرت به نقل از مدیریت محترم موسسه ملک پور تولدی دوباره است. سختی ها و مشکلات زیادی در کنار زیبایی های مهاجرت وجود دارد. بنابراین کسانی که قصد مهاجرت دارند باید از لحاظ روحی و مالی و خانوادگی همه جوانب مهاجرت را سنجیده سپس پای در این راه بگذارد. مهاجرت به کویت می‌تواند برای شما یک چالش جذاب باشد. اینجا تعدادی از شرایط مهاجرت به کویت را برای شما ذکر می‌کنیم:

 • ویزای کویت: برای ورود به کویت، شما باید ویزای مناسبی را دریافت کنید. انواع ویزاها و شرایط آنها بسته به هدف مهاجرت شما متفاوت می‌شود. مثلاً، ویزای کاری برای کارمندان خارجی که در کویت مشغول به کار می‌شوند و ویزای توریستی برای بازدیدکنندگان به کویت وجود دارد.
 • قوانین و مقررات: کویت دارای قوانین و مقررات دقیقی در زمینه مهاجرت و اقامت است. شما باید اطلاعات کاملی از این مقررات داشته باشید و آنها را رعایت کنید.
 • سن و وضعیت تاهل: برخی از ویزاها و مجوزهای مهاجرت به سن و وضعیت تاهل شما وابسته هستند. برای مثال، ویزای کاری برای کارمندان ممکن است برای افراد متاهل و با تجربه کاری مشخص صادر شود.
 • حسن سرشت و سابقه کیفری: شما نباید سوابق کیفری جدی داشته باشید تا بتوانید ویزا یا مجوز مهاجرت دریافت کنید.
 • مستندات مورد نیاز: برای درخواست ویزا و مجوزهای مهاجرت، شما باید مستندات مورد نیاز را تهیه و تحویل دهید. این مستندات ممکن است شامل پاسپورت، عکس‌های شما، تاییدیه کاری (اگر در کویت به عنوان کارمند می‌آیید) و دیگر مدارک مرتبط باشند.
 • پرداخت هزینه‌ها: برای دریافت ویزا و مجوزهای مهاجرت، شما باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.
 • اقامت و کار: بعد از ورود به کویت، شما باید محدودیت‌ها و شرایط مربوط به اقامت و کار خود را رعایت کنید.

مراحل مهاجرت به کویت

مهاجرت به کویت به مراحل مختلفی نیاز دارد. در زیر، مراحل مهاجرت به کویت را مرحله به مرحله برای شما توضیح می‌دهیم:

 • درخواست ویزا: ابتدا باید ویزای مورد نیاز برای ورود به کویت را درخواست کنید. نوع ویزا بستگی به هدف مهاجرت شما دارد. برای مهاجرت کاری، باید ویزای کاری را درخواست کنید. برای توریستی، ویزای توریستی لازم است.
 • ارائه مدارک: باید مستندات مورد نیاز را تهیه کنید، که ممکن است شامل پاسپورت با حداقل اعتبار معتبر، عکس‌ های شما، تاییدیه کاری (در صورت درخواست ویزای کاری) و دیگر مدارک مربوطه باشد.
 • پرداخت هزینه‌ها: هزینه‌های مربوط به ویزا و مجوزهای مهاجرت را پرداخت کنید. هزینه‌ها بسته به نوع ویزا و هدف مهاجرت شما متغیر است.
 • مصاحبه و تایید: بعضی از ویزاها نیاز به مصاحبه دارند. در این مصاحبه، شما باید موارد مربوط به هدف مهاجرت و وضعیت را توضیح دهید. پس از مصاحبه و تایید، ویزای شما صادر می‌شود.
 • ورود به کویت: پس از دریافت ویزا، شما می‌توانید به کویت وارد شوید. در این مرحله، پاسپورت و ویزای خود را به مقامات مرزی کویت نشان دهید.
 • ثبت نام و اقامت: پس از ورود به کویت، شما باید به مقامات محلی مراجعه کرده و ثبت نام اقامت خود را انجام دهید. این مرحله شامل تحویل اطلاعات شما به مقامات امنیتی و درخواست اقامت در کویت است.
 • شروع به کار (در صورت مهاجرت کاری): اگر به عنوان کارمند به کویت مهاجرت کرده‌اید، باید به محل کار خود مراجعه کرده و موارد مربوط به شغل خود را تکمیل کنید.
 • اقامت و کار: در طول مدت اقامت خود در کویت، شما باید مقررات محلی را رعایت کنید و به تمدن و فرهنگ کشور پذیرایی‌ کننده تطابق داشته باشید.

مزایای مهاجرت به کویت

مهاجرت به کویت برخی مزایایی دارد که می‌تواند برای افراد مختلف جذاب باشد. برخی از مزایای مهاجرت به کویت عبارتند از:

وجود فرصت‌های شغلی: کویت یکی از کشورهایی است که دارای منابع نفتی غنی است. این موضوع باعث ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه‌های مختلف می‌شود.

 • وجود سیستم بهداشتی و درمان قوی: کویت دارای یک سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته است که افراد مهاجر بهره‌مندی از آن را تجربه می‌کنند.
 • زندگی شهری پویا و مدرن: شهرهای کویت از نظر زندگی شهری و فرهنگی پویا هستند. این کشور دارای مراکز خرید، رستوران‌ها، تئاترها و فضاهای تفریحی متنوع است، این موضوع باعث می گردد زندگی در شهر های کویت برای مهاجرین خارجی مطلوب باشد.
 • امنیت بالا: کویت به عنوان یکی از کشورهای امن در منطقه شناخته می‌شود. این امر می‌تواند برای افرادی که به دنبال محیطی امن و پایدار هستند، یکی از مزایای مهاجرت به این کشور باشد.
 • سطح رفاه بالای زندگی: با وجود درآمد ناشی از منابع نفتی، کویت به عنوان یک کشور با سطح زندگی بالا شناخته می‌شود. این شامل خدمات زندگی روزمره، مسکن، آموزش و سایر امکانات است.
 • آموزش با کیفیت در کویت: کویت دارای مؤسسات آموزش عالی با کیفیت است که مهاجران و فرزندان آن‌ها می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند.

مهاجرت به کویت برای ایرانیان

شرایط مهاجرت به کویت برای ایرانیان ممکن است بر اساس نوع مهاجرت مختلف باشد. از جمله روش هایی که بیشتر مور استقبال ایرانیان واقع می گردد برای مهاجرت به کویت عبارتند از:

 • مهاجرت کاری: برای مهاجرت به عنوان کارمند، باید پیشنهاد کار از یک کارفرما در کویت داشته باشید. معمولاً کارفرما باید تضمینی اقتصادی ارائه دهد و به شما کارت اقامت تهیه کند. مدارک مورد نیاز شامل گذرنامه، عکس‌های شما، مدارک تحصیلی و سوابق کاری ممکن است باشد.
  مهاجرت تحصیلی: برای تحصیل در دانشگاه‌های کویت، باید پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه کویتی دریافت کنید. سپس با این پذیرش، می‌توانید به سفارت کویت در ایران مراجعه کرده و مراحل ویزا را طی کنید.
  مهاجرت خانوادگی: اگر یکی از اعضای خانواده شما در کویت ساکن باشد، ممکن است بتوانید به عنوان خانواده ایشان مهاجرت کنید. برخی از مدارک ممکن است شامل گذرنامه، شناسنامه، اسناد ازدواج (در صورت لزوم) و سایر مدارک مرتبط باشد.

طریقه رفتن به کویت با توجه به شرایط هر فرد متفاوت می باشد، و شما باید با توجه به شرایط فردی خود یکی از روش های صحیح و قانونی مهاجرت به کویت را انتخاب نمایید.

مهاجرت به کویت از طریق کار

کویت یکی از کشورهای مرفه عربی است که از دیرباز با ایران مراودات تجاری داشته است. واحد پول این کشور دینار کویت است و ارزش پول آنها در برابری با ریال بسیار بالاست و همین امر یکی از دلایل مهاجرت افراد جویای کار به این کشور محسوب می گردد. مردم کویت چون با درآمدهایی که از نفت به دست می‌آورند زندگی مرفهی را تجربه می‌کنند بنابراین کمتر به دنبال کار هستند و همین امر باعث شده که در کشور کویت نیروی کار خارجی بسیار زیاد وجود داشته باشد. یکی از فاکتورهای مهم در مهاجرت کاری توجه به نرخ بیکاری کشورهاست. نرخ بیکاری در کشور کویت ۳ درصد است و همین امر نشان دهنده شرایط مساعد کاری در کویت است. شرایط مهاجرت به کویت از طریق کار به این صورت است که شخص باید حتماً پیشنهاد کار از یک کارفرمای تابع کویت داشته باشد تاکید می‌کنیم کارفرما حتماً باید تبعه کویت باشد تا بتواند جاب آفر صادر نماید. در صورتی که شخصی این نامه را داشته باشد به راحتی می‌تواند از طریق سفارت کویت در تهران اقدام نماید در صورتی که تمایل دارید در کشور کویت مشغول به کار شوید توجه به لیست مشاغل مورد نیاز در کویت اهمیت دارد. البته باید این نکته مهم را ذکر کنیم که کشورهای عربی از جمله کویت به راحتی اقامت دائم و تابعیت نمی دهند و پس از پایان قرارداد کاری در صورتی که قرارداد کاری جدیدی منعقد نگردد باید کشور کویت را ترک نمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کویت از طریق کار و اخذ ویزای کاری به شرح ذیل می باشد:

 • دارا بودن پاسپورتی معتبر
 • تکمیل نمودن فرم های مربوط به ویزا طبق چک لیست
 • داشتن 2 قطعه عکس گذرنامه ای
 • ارائه دادن مدارک تحصیل و رزومه کاری متقاضی
 • اثبات نمودن داشتن پیشنهاد شغلی و حقوق و دستمزد توافق گردیده
 • ارائه شواهدی از محل زندگی متقاضی در کویت برای آینده

افرادی که با اخذ ویزا کار در کویت قصد مهاجرت کاری به کویت را دارند پس از ورود بایستی اجازه اقامت خود را از پلیس محلی کویت دریافت نمایند. استفاده از وکیل مهاجرت به کویت می تواند به متقاضیان مهاجرت به کویت از طریق کار کمک شایانی کند به طور مثال می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزا نمایند البته بایستی ثابت نمایند که توان مالی لازم برای حمایت از همراهان خود را دارند .

یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی در زمینه کار، شاخص نرخ بیکاری می باشد. در نمودار ذیل شما عزیزان می توانید نرخ بیکاری کویت را مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کویت2023

مهاجرت به کویت از طریق تحصیل

آموزش در کشور کویت از اهمیت بالایی برخوردار است و این کشور از سیستم آموزشی مطلوبی بهره می برد. در کشور کویت نظام آموزش و پروش در سه بخش تعریف می گردد که دوران بتدایی(Elementary School) دوران راهنمایی (Lower Secondary School) و دوران دبیرستان(Upper Secondary School)می باشند. همه دانش آموزان سنین 6 تا 16 ساله موظف به شرکت در مدارس می باشند و اجباری می باشد. سال تحصیل در مدرسه از اوت تا اواسط ژوئن برگزارمی گردد. دانش آموزان از سن 6 سالگی الی 13 سالگی را در مقطع ابتدایی و از سن 13 الی 16 سالگی را در مقطع راهنمایی و سپس به مدت 3 سال به صورت اختیاری در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل می گردند.

عزیزانی که قصد اخذ ویزای کویت را دارند باید به این نکته توجه ویژه نمایند که آموزش عالی در کشور کویت ترکیبی از دانشگاه های دولتی و خصوصی است. دانشجویانی که قصد مهاجرت به کویت از طریق تحصیل را دارند و تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس را داشته باشند بایستی متوجه این موضوع باشند که بیشتر دوره هایی که در این مقطع برگزارمی گردد به زبان عربی است. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در کویت 3 سال می باشد.

 

بیش از 200 برنامه در دانشگاه های کویت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می گردد دانشجویان متقاضی مهاجرت به کویت که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند بایستی بتوانند مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6.5 را ارایه نمایند. دانشجویان در این مقطع به مدت 2 سال مشغول به تحصیل می گردند. دانشجویان مقطع دکتری بایستی سوپروایزری را در کویت پیدا کنند و با توجه به رزومه تحصیلی خود و شرایطی که داراست، استاد راهنما را متقاعد گرداند که او را به عنوان دانشجو بپذیرد. مدت زمانی را که دانشجویان بایستی در مقطع دکتری مشغول به تحصیل باشند تقریباً 4 سال می باشد. ارائه نمودن مدرک زبان نیز یکی از الزامات می باشد. برای ورود به کویت برای تحصیل بایستی ویزای تحصیلی را دریافت نمایید لذا توصیه می شود از اعتبار وکیل مهاجرت به کویت آگاهی کافی را پیدا نمایید. موسسه ملک پور با 15 سال تجربه کاری در کنار شما هموطنان عزیز می باشد.

افرادی که قصد تحصیل در کویت و مهاجرت به کویت از این راه را دارند می توانند از رتبه های بین المللی دانشگاه های این کشور طبق جدول ذیل آگاهی لازم را دریافت نمایند.

 

نام دانشگاه

رتبه بندی بین المللی در سال 2020

KUWAIT UNIVERSITY

2238

COLLEGE of technological studies

3279

American university of middle east

4250

American university of kuwait

4563

مهاجرت به کویت از طریق سرمایه گذاری

کشور کویت در سال‌های اخیر اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی نموده است. سرمایه‌گذاری در کویت در بخش‌های مختلف امکان پذیر است و امکان شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت کویت از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد. کشور کویت کشوری ثروتمند است و از سرمایه‌گذاری افراد ثروتمند نیز استقبال می نماید برای سرمایه‌گذاری در کویت می توانید از طریق ثبت شرکت و یا خرید سهام اقدام نمایید.سرمایه گذاران مجاز به سرمایه گذاری در شرکت های نفت و گاز، شرکت های حوزه فناوری اطلاعات می باشند. متقاضیان مهاجرت به کویت از طریق سرمایه گذاری تحت شرایط خیلی خاصی می توانند اقامت دائم اخذ نمایند. در کل اقامت های این کشور موقت است. این نوشتار تخصصی توسط کار گروه متخصص موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعاٌ حرام است.

در رابطه با مهاجرت به کویت از طریق سرمایه گذاری به بیان شاخص های مهم در زمینه سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم و برخی از شاخص های مهم اقتصادی را بیان می داریم.

یکی از شاخص های اساسی اقتصادی که در تصمیم سرمایه گذاران نقش مهمی را ایفا می نماید؛ نرخ رشد اقتصادی می باشد که میزان رشد تولیدات ناخالص داخلی کویت را در طی یک سال نشان می دهد. در نمودار ذیل شاهد تغییرات تولیدات ناخالص داخلی کویت در طی سال های گذشته هستید.

مهاجرت به کویت

از دیگر شاخص های مهم در زمینه مهاجرت به کویت از طریق سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال در این کشور است که نشان دهنده خطر از دست رفتن دارایی های یک سرمایه گذار خارجی در این کشور توسط دولت کویت به صورت مستقیم یا با اعمال سیاست هایی تضعیفی برای سرمایه گذار می باشد که در نمودار ذیل شاهد این موضوع هستیم که ریسک و خطر اموال افرادی که قصد مهاجرت به کویت از طریق سرمایه گذاری را دارند، تهدید می نماید.

مهاجرت به کویت

کشورهای همچون اتریش، سوئیس و... ریسک سرمایه گذاری فوق العاده پایینی دارند. حتی در این کشورها روش های همچون خودحمایتی موجود است که اصلاً نیازی به سرمایه گذاری مستقیم ندارد. در لینک زیر در خصوص روش های خودحمایتی توضیح داده ایم.

 

مهاجرت به کویت از طریق ازدواج

شاید یکی از مزایای زندگی در کویت پیدا کردن کیس ازدواج باشد. ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به کویت می باشد. اگر فردی بخواهد از طریق ازدواج به کشوری مهاجرت کند و اقامت آن کشور را بدست آورد باید با یک تبعه از کشور مورد نظرش ازدواج کند. این ازدواج نباید صوری باشد و باید قانونی صورت گیرد. فرد متقاضی مهاجرت به کویت از طریق ازدواج باید با یک تبعه عربی مرد یا زن ازدواج کند یا با یک مجوز ۶ ماهه وارد کشور کویت شود و در این مدت ۶ ماه ازدواج خود را ثبت کند. این ازدواج باید بصورت قانونی باشد و فرد پس از آن می تواند درخواست اقامت کویت را دهد. اگر ازدواج فرد خارجی با تبعه عربی به مدت ۵ سال ادامه پیدا کند و آنها در کشور کویت زندگی کنند، در صورتی که فرد خارجی در این مدت سوءسابقه ی قانونی نداشته باشد می تواند برای اقامت دائم کشور کویت اقدام کند.

مهاجرت به کویت از طریق تولد فرزند

از سایر روش های مهاجرت به کشور کویت تولد می باشد. قوانین مربوط به تولد نوزاد در یک کشور و اعطای تابعیت به وی در کشور های مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی کشور کویت برای اعطای تابعیت از قاعده خون پیروی می کنند. کشورهایی نظیر کانادا، برزیل، آمریکا، برزیل، پرتغال و ... به فرزندی که در خاکشان متولد گردیده است، پاسپورت اعطا می نمایند. کشور کویت همانند بسیاری از کشورهای اروپایی از روش خون برای اعطای تابعیت پیروی می کند. به این معنی که اگر نوزاد متولد شده در کویت پدر یا مادر عربی نداشته باشد تابعیت کشور کویت را دریافت نمی کند، ولی در صورتی که پدر یا مادر نوزاد متولد شده تابعیت کویت داشته باشد، وی تابعیت کویت را بدست می آورد.

مهاجرت به کویت از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشور کویت پناهندگی می باشد. همانطور که می دانید پناهندگی راه پرخطر می باشد و موسسه ملک پور در خصوص پناهندگی کویت، خدمات و مشاوره ای ارائه نمی کند. پناهجو به کسی اطلاق می شود که به دلایل مختلفی همچون جنگ، اختلافات سیاسی، دینی، نژادی و... در کشور خود امنیت جانی نداشته باشد و به کشور دیگری پناه آورد. اداره مهاجرت کشور کویت بسیاری از پرونده های پناهندگی را رد می کند و بیشتر پرونده ی افرادی را که کشور شان در حال جنگ می باشد یا جنگ زده است، قبول می کند. لازم به ذکر است، شرایط زندگی در کویت برای پناهجویان مطلوب نیست و اسکان خوبی ندارند. به دلیل شرایط نامطلوب پناهجویان در کشور کویت موسسه ملک پور به هموطنان عزیز که قصد مهاجرت به کشور کویت را دارند توصیه می کند از سایر راه های مهاجرت همچون مهاجرت تحصیلی،کاری یا سرمایه گذاری این اقدام مهم را انجام دهند. لطفاً توجه بفرمایید که موسسه ملک پور یک موسسه قانونی است و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

هزینه های زندگی در کویت

در مطالب پیشین طرق مختلف مهاجرت به کویت را مطرح نمودیم و در این میان یکی از مواردی که مستقیماً بر تصمیم متقاضیان مهاجرت به کویت تاثیر می گذارد موضوع هزینه سفر به کویت و شرایط زندگی در کویت می باشد. در خصوص بحث هزینه های زندگی در کویت و مزایای زندگی در کویت باید خاطر نشان شویم، هزینه های زندگی در کویت در مقایسه با ایران بسیار بالاست و البته میانگین هزینه ها در مقایسه با درآمد افراد طوری است که افراد در صورتی که وارد بازار کار این کشور شوند به راحتی می توانند هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند، زیرا درآمد ها در کویت بالا می باشد. ما در جدول زیر به بررسی برخی هزینه های پیش روی افراد در این کشور می پردازیم که شامل موارد زیر است. میانگین هزینه های ماهانه زندگی در کویت تقریباً 1500 یورو است.

مواد غذایی

هزینه ها /یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

33

غذا برای 2 نفردر رستوران عادی

80.93

غذا در مک دونالد

5.5

کاپوچینو معمولی

4.2

شیر یک لیتر

1.24

نان 500 گرمی

0.83

برنج 1 کیلو گرم

1.68

تخم مرغ 12 عددی

1.63

مرغ 1 کیلوگرم

3.4

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

7.71

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

0.69

کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی

34.62

تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر

2.77

بنزین 1 لیتر

2.77

خدمات

هزینه ها

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و...

34.92

تعرفه مکالمه تلفن همراه برای 1 دقیقه

0.13

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

22.71

اجاره مسکن

هزینه ها

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

748

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر

594

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1532

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

1177

میزان درآمد مشاغل در کویت

کویت کشوری است که میزان حقوق در آن بسیار بالاست و کشوری است که از رفاه زیادی برخوردار است. شرکت های کویتی هر ساله با توجه به لیست نیازمندیهای نیروی کار رشته هایی را برای استخدام معرفی می کنند. در بین رشته ها پردرآمدترین شغل در کویت مشاغل فنی هستند. به طور کلی چه متخصص باشید یا کارگر ساده، دستمزد کارگر در کویت ۲۰۲۰ و یا متخصص همگی بالاست. شما می توانید لیست مشاغل مورد نیاز کویت را در ادامه مشاهده نمایید.

معلم مدیر منابع انسانی
متخصص بازاریابی اینترنتی مدیر روابط عمومی
وکیل آشپز
تکنسین برق پزشک
مدیر فروش مسول پذیرش

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت کویت

مهاجرت به کویت و اخذ اقامت کویت از طریق روش های مختلفی که در این مقاله توضیح داده شد، با توجه به اینکه این کشور جز کشورهای مهاجر پذیر نمیباشد در مقایسه با دیگر کشورها سخت تر خواهد بود. با توجه به قوانین پیچیده کشور کویت زمانی که افراد متقاضی به واسطه روش های مختلف توانستند اقامت این کشور را به صورت موقت اخذ نمایند، ممکن است اخذ اقامت بلند مدت و یا اخذ اقامت دائم در این کشور سال ها به طول انجامد و این دوره تقریباً ۱۰ سال به طول می انجامد. در خصوص اخذ پاسپورت در صورتی که افراد متقاضی بتوانند اقامت دائم این کشور را که اخذ نمایند می‌توانند با رعایت قوانین این کشور تابعیت و پاسپورت این کویت را درخواست نمایند. در خصوص اخذ پاسپورت کشور کویت، افراد متقاضی در صورتی که بتواند ثابت نمایند در طول دوره اقامت خود در این کشور مرتکب جرم کیفری نشده باشند و به زبان، تاریخ و فرهنگ این کشور اشراف کامل داشته باشند و در جامعه کویت ادغام شوند و حضور مستمر در این کشور داشته باشند می‌توانند پاسپورت این کشور را همانند دیگر کشورها درخواست نمود.


سوالات متداول

✔️ آیا اقامت پس از مهاجرت به کویت از طریق تحصیل امکان پذیر است؟

با توجه به قوانین حال حاضر کشور کویت، اقامت موقت پس از تحصیل تقریباً تا 3 ماه صادر می گردد و درصورتی که بتوانید ویزای کاری اخذ کنید می توانید در این کشور بمانید.

✔️ در چه صورت می توان بورسیه تحصیلی اخذ نمود؟

اخذ بورسیه تحصیل منوط به دانشگاه، استاد و رزومه شماست. دانشگاه بدین دلیل اقدام به اعطای بورسیه می کند که قصد دارد هزینه تحصیل فردی را برعهده بگیرد که برای دانشگاه منفعت داشته باشد.

✔️ مشاغل مورد نیاز در کویت چه مشاغلیست؟

با توجه به اینکه کشور کویت ذخایر نفتی گسترده ای دارد، به تبع مشاغلی که در زمینه های نفت و گاز و رشته های فنی و مهندسی هستند بیشتر به نیروی کار نیاز دارند.

✔️ آیا زندگی در کویت مقرون به صرفه است؟

در مقایسه با هزینه زندگی در ایران، زندگی در کویت هزینه های بالایی دارد. البته اگر افراد وارد بازار کار این کشور شوند قطعاً هزینه های خود را می توانند به راحتی پوشش دهند.


_____________سخن پایانی _____________

مهاجرت به کویت، ویزای کویت برای ایرانیان و همچنین نحوه اخذ پاسپورت کویت از طرق گوناگون مورد بررسی علمی قرار گرفت. افراد زیادی به دلیل مطلوب بودن شرایط زندگی در کویت از طرق گوناگون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ... تمایل به مهاجرت به کویت دارند. با توجه به اینکه هر یک از روش های مهاجرتی ذکر شده در این مقاله دارای قوانین خاص خود می باشند و نهایتاً منجر به اخذ اقامت کویت برای افراد متقاضی خواهد شد پیشنهاد می شود در صورتی که کشور کویت را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید، در ابتدا مقاله اقامت کویت را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه در خصوص هر یک از راه های مهاجرت به این کشور را کسب نمایید و سپس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه ملک پور به صورت کاملاً تخصصی و رایگان مشاوره تلفنی داشته باشید تا اطلاعات شما ارتقا یابد. شما عزیزان می توانید با تماس با موسسه و یا تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. لطفا سوالات خود را در بخش انتهایی مقاله مطرح نمایید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 4.48 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
رضا صفوی
سلام خسته نباشید ۲۳ سال اقامت کویت رو داشتم ۴ سال هست اقامتم خراب شده و ایرانم الان میخوام دوباره برگردم شرایط گرفتن ویزا چطوره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای مهاجرت می توانید از طریق کاری و یا سرمایه گذاری اقدام کنید ولی اخذ اقامت دائم در کشورهای عربی با پاسپورت ایرانی امکانپذیر نمی باشد. سپاس
محمد رسول معتمدی
با سلام. محمد هستم38ساله از اصفهان و فوق دیپلم و استاد کار تعمیر فرشهای دستباف و ماشینی هستم میخواستم برای کار و اقامت به کویت اقدام کنم لطفا راهنمایی کند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای کویت شما باید جاب آفر (پیشنهاد شغلی ) داشته باشید تا توانید از طریق کاری اقدام نمایید .برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید
محمد
ويزاكار كويت ميخاستم كويت بودم به ايران سفر كردم مشكل بر خوردم نتوانستم بروم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام باید ابتدا دعوتنامه کاری و پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کویت دریافت کنید
امیر محمد
داشتن یکی اشنا که سفارش شما را به کفیل عربی خود بکند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند با تشکر
نوروزی
سلام‌‌ آیا‌ هزینه‌ زندگی‌ در‌ کویت برای‌ نیروی کار‌ بالاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، هزینه های زندگی در کشور کویت حدود 1500 یورو در ماه است. شما باید در نظر داشته باشید که حقوق دریافتی شما برای کار چقدر خواهد بود تا بتوانید هزینه های زندگی در این کشور را پرداخت نمایید.
علی رهی
سلام من می‌خوام اقامت دبی رو بگیرم میشه از ایران برم پاکستان واز اونجا برم کویت بعد اگه میشه چه طور با چه ویزاه‍ای باید صورت بگیرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما باید اقامت کشور دیگری را بدست آورید تا بتوانید از سفارت امارات در آن کشور استفاده نمایید. برای مهاجرت می توانید شرایط خود را بفرمایید تا مطابق با شرایط شما راهنمایی های لازم صورت بگیرد.
محمد باقر چراغی
با سلام وقت بخیر بنده پدرم از کودکی در کویت بودند والان ۱۷سال ایران هستند من و خواهرم شناسنامه کویتی داریم چطور باید اقدام کنند پدرم از طریق ما میتونند اقدام کنند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
جواد نوری
سلام و عرض ادب من از طریق شرکتی در کویت که صاحب آن کفالت من رو بر عهده گرفته ، نزدیک ۹ماهه هنوز ویزایی برای من صادر نشده ، از چه طریقی میتونم اطلاع پیدا کنم ، ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر هست از طریق جاب آفرتان پیگیر باشید
رحمانیان
سلام من قبلا کویت بودم ۵۷ سالمه راننده لودر مدرک هم دارم میخواستم بدونم برای جاب آفر کجا مراجعه کنم و این که ممکنه به من ویزا بدن؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بهتر بود وضعیت تاهل و شرایط پشتوانه مالی خود را میفرمودین پکیج کاریابی خارج از کشور در یافتن کار و جاب آفر میتواند به شما کمک کند پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را کامل بررسی کنند
رحمانیان
من متاهل و دارای ۵ فرزند هستم و شرایط مالی آنچنان خوبی ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز پکیج کاریابی خارج از کشور به شما پیشنهاد می شود
امیر محمد
سلام دوست عزیز من قراره به کویت مهاجرت کنم و کفیل عربی و یکی از دوستان بسیار نزدیکم اونجا هستن ولی یک چیز برای من مشکل ایجاد کرده اینه که اجازه دریافت ویزا در سال(۲۰۲۱ همین امسال) مجاز میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام لطفا با سفارت تماس بگیرید و یا سایت سفارت را مطالعه فرمایید
امیر محمد
داشتن یکی اشنا که سفارش شما را به کفیل عربی خود بکند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند با تشکر
امیر محمد
سلام دوست عزیز آیا میدونید دریافت ویزا در سال 2021 از کی مجاز میشه و کفیل من کی می‌تونه اقدام کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنم سایت سفارت را مطالعه فرمایید
رحمانیان
من متاهل و دارای ۵ فرزند هستم و شرایط مالی آنچنان خوبی ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز پکیج کاریابی خارج از کشور به شما پیشنهاد می شود
فرگل
سلام وقتتون بخیر عذر میخوام در حال حاضر امکان گرفتن ویزای کاری برای ایرانی ها در کویت وجود داره؟ در صورت داشتن کارفرمای کویتی و شرکت و ـیشنهاد کار
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر ویزاهای کاری برای کشورهایی مانند عمان امارات امریکا و برخی از کشورهای حوزه شنگن قابل اقدام است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.
حسین حاجیلو
با سلام ۵۷سال دارم ودررشته عکاسی واشپزی مهارت دارم. در ضمن در کویت بدنیا امدم وشهاده میلاد دارم.ولی پدر ومادرم ایرانی بودند .اگر راهی برای اقامت دائم هست لطفا راهنمایی کنید تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کویت باید جاب آفر داشته باشید
محمدعلی
سلام.اقای ملک پور من 20سالم دیپلم فنی حرفه ای دارم دیپلم گرافیک رایانه دارم سه ماه عراق بودم علاقه دارم برم کویت برای کارعموم مقیم کویت هست تاجرهست داییم توسفارت کار میکنه میخواستم خودم شخصن برای کارخودم اقدام کنم برم کویت برای کارراهنماییم کنیدممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود مخاطب گرامی برای اخذ ویزای کاری شما میبایست با موسسات کاری تماس حاصل نمایید و یا اینکه از پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور در قسمت محصولات استفاده نمایید
مصیب گنجی فر
میخوام برم کویت برای کار راننده پایه یک هستم گواهینامه بین المللی ودفتر چه ترانزیت دارم‌ ممنونم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید از طریق کاریابی های بین المللی که در مقالات کاری معرفی شده اند اقدام بکنید. اگر موفق به دریافت پیشنهاد شغلی و کفیل بشید این امکان برای شما فراهم است.
رضا رهرو
درود. آیا امکان اخذ پاسپورت هم برای این کشور هست؟ من شنیدم که خیلی سختگیر هستن. سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشورهای حوزه خلیج فارس به خارجی‌ها اقامت دائم و پاسپورت اعطا نمیکنند.
هلیا بهبودی مقدم
سلام اگر کسی رو در کویت نداشته باشیم ک بخواد دعوتنامه برامون بفرسته امکان مهاجرت رو داریم ب کویت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بایستی دعوتنامه کاری داشته باشید.
مشاوره رایگان