مشاغل مورد نیاز نروژ

8 نظر

مشاغل مورد نیاز نروژ

مشاغل مورد نیاز در نروژ و چگونگی کاریابی و اخذ ویزای کار نروژ یکی از موضوعاتی است که همه ساله مورد توجه طیف گسترده ای از متقاضیان مهاجرت از طریق کار قرار می گیرد.از این رو در این نوشتار مطالبی را در خصوص نحوه کاریابی در نروژ، شغل های پر درآمد در نروژ، سایت کاریابی نروژ، شرایط کار در نروژ برای ایرانیان، اعزام نیروی کار در نروژ، مشاغل مورد نیاز نروژ، میزان درآمد سالیانه مشاغل گوناگون در نروژ و چگونگی اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور گرد هم آورده ایم. آنچه بسیار مهم است این نگته است که برای دریافت ویزای کار نروژ از خارج از این کشور نیاز به داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از این کشور وجود دارد. بنابراین اقدام به مهاجرت از طریق کار به نروژ پروسه ای است که نیاز به گذراندن مراحل سخت و مسیر نسبتاً پیچیده ای دارد.شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از اطلاعات کامل و تخصصی و دریافت مشاوره رایگان در خصوص مشاغل مورد نیاز نروژ و نیز نحوه مهاجرت کاری به سایر کشورها از جمله آلمان، اتریش، کانادا و... با شماره تماس های موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرمایید.

عناوینی که به طور علمی در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از:

  • شرایط عمومی کار در نروژ
  • ویزای کار نروژ
  • لیست مشاغل مورد نیاز نروژ
  • میزان حقوق و درآمد در نروژ
  • اخذ اقامت و تابعیت با کار در نروژ
  • سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز نروژ
  • سخن پایانی در باب لیست مشاغل مورد نیاز نروژ

کار تحصیل انگلستانشرایط عمومی کار در نروژ

به طور کلی علاوه بر بحث ویزا، پیدا کردن کار در نروژ به عنوان یک تازه وارد در این کشور یک چالش واقعی است. برخلاف بسیاری از کشورها در کشور نروژ، توانایی صحبت به زبان انگلیسی هیچ مزیتی ندارد. به این دلیل که نروژی ها به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط هستند.بر این اساس برای برجسته سازی و دستیابی به موقعیت مناسب شغلی در نروژ به دانش زبان نروژی به مهارت و تجربه کاری بسیار مناسبی احتیاج است.این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید نرخ بیکاری در کشور نروژ در حدود ۳٫۵ تا ۴ درصد است که نرخ قابل قبولی بوده و نشان دهنده وضعیت مناسب برای کاریابی در نروژ می باشد.بسیاری از فرصت های شغلی به طور آشکار تبلیغ نمی شوند و بنابراین ارتقا سطح اطلاعات از وضعیت کاریابی در کشور نروژ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کلی می توان گفت اخذ ویزای کار از خارج از کشور نروژ دشوار است.

کار در نروژ

 ویزای کار نروژ

به طور کلی افراد ایرانی برای اشتغال به کار در کشور نروژ به دریافت ویزای کار احتیاج دارند.اخذ ویزای کار نروژ به طور معمول برای ایرانیان با داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرما در نروژ امکان پذیر است. نوع دیگری از ویزای کاری با عنوان ویزای جست و جوی کار نیز وجود دارد که دریافت آن به طور مستقیم از ایران برای افراد امکان پذیر نیست. اخذ این نوع ویزا برای فارغ التحصیلانی که در نروژ هستند، محققانی که برای انجام امور تحقیقاتی به نروژ سفر کرده اند، پزشکان و پرستارانی که برای انجام پروسه معادلسازی به نروژ سفر کرده اند امکان پذیر است. با دریافت این ویزا افراد فرصت کاریابی در کشور نروژ را داشته و اخذ اقامت کاری نروژ پس از یافتن شغل مورد نظر برای این افراد امکان پذیر است. برخی از کشورها همچون کشور آلمان و اتریش به طور مستقیم ویزای جست و جوی کار ۶ ماهه ای را در اختیار متقاضیان کاریابی از خارج از کشور قرار می دهند،همچنین کشورهایی همچون کانادا و استرالیا ویزای کاری را از طریق پروسه امتیاز بندی در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. بر این اسای ارتقا سطح از اطلاعات در خصوص چگونگی کاریابی در خارج از کشور قبل از هرگونه اقدام به انتخاب مقصد کاملاً مورد نیاز است. برای این منظور شما عزیزان می توانید از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملک پور بهره مند شوید.

کار در جمهوری چک

لیست مشاغل مورد نیاز نروژ

به طور کلی می توان گفت برای اشتغال به کار در کشور نروژ، دانش زبان انگلیسی و نیز زبان نروژی از فاکتور های مهم و اساسی هستند. لازم به ذکر است همه ساله تعدادی از رشته های تحصیلی و زمینه های کاری در لیست پر متقاضی ترین رشته ها برای کاریابی در نروژ به حساب می آیند. افرادی که در رشته هایی همچون مهندسی آی تی، نرم افزار و مراقبت های بهداشتی و... تحصیل کرده اند شرایط مناسب تری برای کاریابی در نروژ دارند. همچنین در جدول زیر لیست مشاغل مورد نیاز نروژ را مشاهده می فرمایید:

 

لیست مشاغل مورد نیاز نروژ

کشتیرانی و حمل و نقل دریایی

مهندسی ساخت و ساز

مهندسی عمران

مهندسی صنایع

معدن

نساجی

انرژی

ارتباطات و مخابرات

پرستاری

خدمات درمانی

صنایع غذایی

نفت و گاز

کشاورزی

میزان حقوق و درآمد در نروژ

کشور نروژ در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر بسیار خوب عمل می کند. نروژ از نظر امنیت شخصی در رتبه برتر و از نظر رفاه ذهنی، کیفیت محیط، شغل و درآمد، درآمد و ثروت، تحصیلات و مهارت ها، مسکن، تعادل زندگی کاری، تعاملات مدنی، ارتباطات اجتماعی و وضعیت سلامتی بالاتر از حد متوسط ​​است.میزان درآمد وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای بالاتر زندگی است. در نروژ، متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف تعدیل خالص خانوار 35 725 دلار در سال است که بالاتر از متوسط OECD که ​​33 604 دلار در سال است می باشد.میزان درآمد برخی از مشاغل در نروژ را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

 

درآمد سالانه (دلار)

شغل

126.082

مدیر

85.480

مهندس نرم افزار

80.587

مهندس مکانیک

79.376

مهندس IT

102.132

مهندس نفت

92.775

مدیر پروژه

اخذ اقامت و تابعیت با کار در نروژ

به صورت کلی در کشور نروژ می توان پس از ۳ سال کار کردن و اقامت پیوسته می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام نمود.بر این اساس متقاضی می بایست نشان دهد که توانایی لازم برای تأمین نمودن خرج و مخارج و هزینه های لازمه را دارد،همچنین عدم داشتن سوء سابقه یکی دیگر از الزامات برای دریافت اقامت دائم این کشور است. به علاوه فرد می بایست پس از گذراندن دوره های آموزشی زبان و فرهنگ نروژی طی یک آزمون توانایی خود و میزان تسلط خود به زبان و آداب و رسوم و فرهنگ کشور نروژ را اثبات نماید.پس از دریافت اقامت دائم و اثبات حضور به مدت حداقل ۷ سال از ۱۰ سال گذشته می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت نروژ اقدام نمود.لازم به ذکر است پاسپورت کشور نروژ از رنک قابل قبولی در سطح جهانی برخوردار بوده و با دارا بودن این پاسپورت می توان به ۱۲۴ کشور جهان بدون پاسپورت سفر کرد.از آنجا که اخذ پاسپورت آن کشور و مسیر دستیابی به آن امر بسیار مهمی در خصوص انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت به حساب می آید، توصیه می شود مقاله زیر را در خصوص پاسپورت نروژ مطالعه فرمایید:

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت نروژ


سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز نروژ

میانگین درآمد سالانه در نروژ چقدر است؟

متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف تعدیل خالص خانوار 35 725 دلار در سال است.

مشاغل مورد نیاز در نروژ چه مشاغلی هستند؟

رشته هایی همچون مهندسی آی تی، نرم افزار، مهندسی نفت و گاز، صنایع، مراقبت های بهداشتی و... از مشاغل مورد نیاز در نروژ هستند.

دریافت اقامت دائم نروژ از طریق ویزای کاری این کشور پس از چند سال امکان پذیر است؟

به صورت کلی در کشور نروژ می توان پس از ۳ سال کار کردن و اقامت پیوسته می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام نمود.


_____________سخن پایانی در باب لیست مشاغل مورد نیاز نروژ____________

همانطور که گفته شد کشور نروژ در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر بسیار خوب عمل می کند. این کشور از نظر فاکتورهایی همچون امنیت شخصی در رتبه برتر و از نظر رفاه ذهنی، کیفیت محیط، شغل و درآمد، درآمد و ثروت، تحصیلات و مهارت ها، مسکن، تعادل زندگی کاری، تعاملات مدنی، ارتباطات اجتماعی و وضعیت سلامتی بالاتر از حد متوسط جهانی ​​است. این عوامل باعث محبوبیت این کشور در میان بسیاری از متقاضیان کاریابی در خارج از کشور شده است. مشاغل مورد نیاز نروژ و نحوه کاریابی در این کشور از جمله مطالبی است که قبل از هرگونه اقدام می بایست به طور کامل مورد بررسی متقاضیان قرار گیرد. از این رو اطلاعاتی را در خصوص شغل های پر درآمد در نروژ، سایت کاریابی نروژ، شرایط کار در نروژ برای ایرانیان، اعزام نیروی کار در نروژ در این نوشتار در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم و امید است توانسته باشیم در مسیر پر پیچ و خم مهاجرت یاری کننده شما همراهان گرامی قرار گیریم. شما می توانید سؤالات خود را در خصوص مشاغل مورد نیاز نروژ در پایان این مقاله مطرح فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

امتیاز 3.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
منیژه علیپور
من پرستار و میخوام ویزای کار و جاب آفر واسه کشور نروژ بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت در حال حاضر کشور نروژ نیاز به نیروی کادر درمان از جمله پرستار دارد و شانس اقدام برای مهاجرت به این کشور برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با مشاورین موسسه استفاده نمایید.
نازی محمدی
سلام من مدرک مربی آموزش امداد و کمک‌هایی اولیه در هلال احمر دام آیا میتوانم برای ویزای کار و جاب آفر اقدام کنم در صلیب سرخ نروژ
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در صورتی که بتوانید از سازمان مربوط در کشور نروژ جاب آفر دریافت نمایید این امکان وجود خواهد داشت و این موضوع به مواردی همچون تحصیلات، سطح زبان و موارد متعدد دیگری بستگی دارد.
ن
سلام تکنسین داروخانه جزو مشاغل مورد نیاز نروژ می‌باشد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، البته اگر مدرک تحصیلی شما داروسازی باشد شانس این را دارید تا برای معادلسازی مدرکتان اقدام داشته باشید و پس از آن مشغول به کار شوید.
احسان
سلام ودرود به جناب ملک پور،رشته بنده لیسانس هوشبری هست و 8 سال سابقه کار دارم و 32 سال سن دارم؛میخاستم بدونم که میتونم برای ویزای کار نروژ اقدام کنم؟ممنون از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، کشور نروژ برای پزشک بیهوشی ویزا صادر می نماید اما شانس دریافت ویزا برای شما قدری کمتر است و باید شرایط توسط کارشناسان بررسی شود تا در صورت نیاز بتوانیم برای شما اقدام داشته باشیم.
امیر
سلام ممنون از توضیحاتتون. من ۴۱سالمه و ارشد کشاورزی گرایش تغذیه طیور هستم . آیا این رشته مورد نیاز برای کار میباشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت ارائه یک رزومه قوی ، سابقه کاری حرفه ای و سطح زبان بالا می توانید اقدام به اخذ جاب افر نمایید.
احمد نادری
سلام‌.من با سابقه ۱۷ ساله ساخت سکوهای نفتی و سکوهای گازی و کشتی های نفت کش افرماکس هستم.ضمنا سابقه عملیات استخراج گاز و نفت از روی سکوها در دریا را به مدت چندین سال دارم مدرک تحصیلی من هم مهندس عمران است خواستم بدونم برای رفتن به نروژ شرایط من سخت است یا اسان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی و وضعیت تاهل و ... را میفرمودین در صورت داشتن شرایط لازم ورود از طریق ویزای تحصیلی بسیار سریع تر میباشد داشتن جاب آفر از کشور مقصد هم کمک کننده است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را کلمل بررسی کنند
مهین شاد
با سلام و احترام ، من ۳۳ سالمه و مدرک فلبتومی (خون گیری) دارم. و سابق کار به مدت ۷ سال دارم. وضعیت من برای اقامت و کار در کشور نروژ چگونه خواهد بود؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط کاریابی در رشته شما آسان نمی باشد. در صورتی که مدرک دانشگاهی دارید باید مدرک شما معادلسازی شود و پس از آن در این کشور کار کنید. در غیر این صورت باید برای سایر روش های مهاجرتی اقدام نمایید.
فاطمه رنجبر
سلام من 44سال دارم از شەر قرچک لیسانس صنایع غذایی با حدود12سال سابقه کار و کلی دوره های ایزو و استاندارد گذراندم چقدر شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای کار می توانید لیست مشاغل را در کانال تلگرام mielaw مشاهده نمایید و بسته به رزومه و سوابق کاری خود ببینید کدام شرایط برای شما مناسب تر است.
مشاوره رایگان