اقامت لوکزامبورگ

بدون نظر

چگونگی دریافت اقامت لوکزامبورگ، راه های گوناگون مهاجرت به کشور لوکزامبورگ و نیز شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت لوکزامبورگ، شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ و زندگی در لوکزامبورگ به طور کامل در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت لوکزامبورگ می بایست قبل از هر گونه اقدام اطلاعات خود را در خصوص نحوه اخذ اقامت این کشور کامل نمایند. از این رو مطالبی را برای پاسخ به سؤالات این عزیزان در این مقاله به رشته تحریر در آورده ایم. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و بهره گیری از دانش و تجربه کارشناسان و مشاوران متخصص امر مهاجرت با تلفن های موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

ویدئو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت لوکزامبورگ


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • درباره کشور لوکزامبورگ و شرایط اقامت لوکزامبورگ
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق کار
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق تولد فرزند
 • اقامت لوکزامبورگ از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در لوکزامبورگ
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت لوکزامبورگ
 • سخن پایانی درباره اقامت لوکزامبورگ

تماس با ما

اقامت لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ و شرایط اقامت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری واقع در شمال غربی اروپا می باشد.این کشور از کوچکترین کشورهای جهان است که از غرب و شمال با بلژیک، از جنوب با فرانسه و از شمال شرقی و شرق با آلمان همسایه است. لوکزامبورگ در طول تاریخ طولانی خود تحت کنترل بسیاری از ایالات قرار گرفته است، اما از قرن 10 تاکنون یک واحد سیاسی جداگانه بوده است.لوکزامبورگ یک نقطه تماس بین جوامع آلمانی و رومانیایی زبان در اروپا است، و سه زبان به طور رسمی در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد: لوکزامبورگی، آلمانی و فرانسوی. در قرن بیستم، لوکزامبورگ به عضو اصلی چندین سازمان اقتصادی بین المللی درآمد. این کشور یکی از محبوب ترین و در عین حال گران ترین کشورهای اروپایی است که در ادامه به روش های مختلف اخذ اقامت آن می پردازیم. 

اقامت لوکزامبورگ از طریق کار

به طور کلی در ارتباط با اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق کار می توان گفت که شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اشتغال به کار در لوکزامبورگ می توانند تا 90 روز بدون ویزا در این کشور به کاریابی بپردازند و سپس با دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری اقامت این کشور را دریافت نمایند. اما لازم به ذکر است که شهروندان غیر اروپایی مانند افراد ایرانی، برای دریافت اقامت کاری کشور لوکزامبورگ می بایست برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.به این منظور متقاضیان می بایست در وهله اول یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از یک کارفرما در کشور لوکزامبورگ دریافت نموده و سپس برای اخذ ویزای کار درخواست دهند.بر این اساس تنها راه اخذ اقامت کاری کشور لوکزامبورگ داشتن پیشنهاد کاری است چرا که این کشور همچون کشورهای آلمان و اتریش ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار به متقاضیان ارائه نمی دهد.

در ادامه پس از دریافت پیشنهاد کاری، کارفرما مجوز کار را برای فرد دریافت می نماید و آن را به وزارت کار و استخدام این کشور ارائه می دهد.از جمله مدارکی که می بایست از سمت متقاضی ارائه شوند عبارتند از:پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی و نیز قرارداد کاری که توسط متقاضی و کارفرما امضا شده است. نکته بسیار مهم در خصوص اقامت کاری لوکزامبورگ این است که در صورتی که فرد به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار باشد می تواند برای دریافت اقامت دائم خود درخواست دهد. نکته بسیار مهم قبل از هرگونه اقدام برای اخذ اقامت کاری یک کشور بررسی نرخ بیکاری آن کشور است. هرچه نرخ بیکاری در یک کشور پایین تر باشد، فرصت های شغلی بیشتری برای متقاضیان وجود دارد. براین اساس نرخ بیکاری کشور لوکزامبورگ در سال های اخیر را در نمودار زیر مشاهده می نمایید:

اقامت لوکزامبورگ

شما عزیزان می توانید به منظور دریافت مهارت های لازم در خصوص کاریابی در خارج از کشور از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور بهره مند شوید.

کار در جمهوری چک

اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی دیگر از از راه های دریافت اقامت کشور لوکزامبورگ تحصیل می باشد.این نوع اقامت ابتدا به طور موقت صادر می شود اما با تبدیل نوع اقامت به اقامت کاری و یا سرمایه گذاری امکان تبدیل به اقامت دائم را نیز دارد. کشور لوکزامبورگ از سیستم آموزشی بسیار قوی برخوردار است. تحصیلات در این کشور از سن ۴ سالگی در مدارس خصوی و یا دولتی آغاز می گردد.در مدارس کشور لوکزامبورگ بر روی تمامی مهارت های دانش آموزان از جمله ورزش، ریاضی، زبان، هنر و موسیقی و... تمرکز شده و استعداد و توانایی های دانش آموزان در تمامی موارد به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد.نکته جالب این است که کشور لوکزامبورگ کشوری ۳ زبانه است و هر سه زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی در کنار زبان اصلی لوکزامبورگ در مدارس این کشور نیز به دانش آموزان تدریس می گردد. پس از اتمام دوره مدرسه و دریافت دیپلم متقاضیان می توانند اقدام به تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در این کشور نمایند. طول مدت تحصیل در لوکزامبورگ مانند بسیاری از کشورها در مقطع کارشناسی ۴ سال، در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکتری ۳ سال است. در رابطه با میزان شهریه دانشگاه های لوکزامبورگ می توان گفت میزان شهریه در دانشگاه های مختلف و در رشته ها و مقاطع گوناگون رنج بسیار وسیعی را شامل می شود اما به طور میانگین شهریه سالانه دانشگاه در این کشور در حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد. یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در کشور لوکزامبورگ، بحث اجازه کار در طول تحصیل است. در این رابطه می توان گفت به طور کلی دانشجویان مقاطع مختلف در لوکزامبورگ درحدود ۱۰ تا ۴۰ ساعت در هفته می توانند مشغول به کار باشند. گفتنی است این کشور یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی می باشد که سنت خود را نیز حفظ کرده. از لحاظ حمل و نقل شهری جالب است بدانید که حمل و نقل عمومی در این کشور برای تمامی افراد و اقشار رایگان می باشد، حتی اگر مقیم این کشور نباشید نیز می توانید از حمل و نقل عمومی رایگان استفاده کنید. همچنین برای افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند بورسیه های تحصیلی بسیار مناسبی تدارک دیده شده است، و از نظر امنیت یکی از امن ترین کشور های اروپا محسوب می شود.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در لوکزامبورگ


اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت در میان افرادی است که علاوه بر دریافت اقامت کشور مورد نظر، به دنبال راه اندازی بیزنس و کسب و کار و سودآوری نیز هستند. در رابطه با سرمایه گذاری در کشورهای خارجی همواره می بایست به این نکته توجه داشت که همه ی روش های سرمایه گذاری لزوماً آثار اقامتی خاصی را برای متقاضیان به ارمغان نخواهند آورد. بر این اساس مطالعه و بررسی کامل در خصوص انواع روش های سرمایه گذاری و نیز یاری گرفتن از دانش و تجربه مشاوران و کارشناسان امر مهاجرت از جمله مهم ترین اقدامات به حساب می آید.در رابطه با سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ نیز روش های متنوعی وجود دارد که هر یک به نحوی منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت می گردند.

 • ثبت شعبه ای از یک شرکت فعال

اگر فرد متقاضی شعبه ی یک شرکت فعال در لوکزامبورگ را تأسیس نماید می تواند برای دریافت اقامت این کشور اقدام نماید. لازم به ذکر است متقاضی می بایست حداقل مبلغ 500،000 یورو را در این شعبه از شرکت شرکت سرمایه گذاری نماید و در طول 3 سال اول بتواند تعداد 5 موقعیت شغلی را در لوکزامبورگ ایجاد نماید.

 • سرمایه گذاری در شرکت در حال فعالیت

در حالت دوم اگر فرد متقاضی حداقل 3 میلیون یورو در قسمت مدیریتی شرکتی در کشور لوکزامبورگ سرمایه گذاری نماید می تواند برای دریافت اقامت این کشور اقدام نماید.

 • سرمایه گذاری در صندوق ملی

در حالت سوم در صورتی که فرد حداقل مبلغ 20 میلیون یورو تحت عنوان سپرده در صندوق های ملی یا مؤسسه های مالی لوکزامبورگ سرمایه گذاری نماید و این سرمایه را به مدت ۵ سال حفظ نماید می تواند اقامت لوکزامبورگ را به دست آورد.

لازم به ذکر است ارتقا آگاهی و شناخت در رابطه با شاخص های تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در کشور مورد نظر از جمله مهمترین اقدامات قبل از هرگونه اقدام است. یکی از این موضوعات پر اهمیت نرخ مصادره اموال است که میزان امنیت کشور مورد نظر برای سرمایه کذاری را نشان می دهد. نرخ مصادره اموال در کشور لوکزامبورگ را در سال های اخیر در نمودار زیر مشاهده می نمایید:

نمودار

شما عزیزان می توانید اطلاعات کافی در خصوص سرمایه گذاری در لوکزامبورگ را در لینک زیر مطالعه فرمایید:

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی از انواع روش های اخذ اقامت روش ازدواج با فرد تبعه کشور مورد نظر است که این امر در بسیاری از کشورها از جمله لوکزامبورگ منجر به اخذ اقامت می شود. یک نکته بسیار مهم در خصوص اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج این است که هر دو فرد می بایست اثبات نمایند که ازدواج آن ها واقعی است و این امر تنها به منظور اخذ اقامت صورت نگرفته است. باید توجه داشت که اگر ازدواج به صورت صوری و غیر واقعی انجام شود غیر قانونی بوده و منجر به جریمه های نقدی و حتی زندان خواهد شد.از جمله شرایط اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج با یک شهروند لوکزامبورگی این است که هر دو فرد می بایست به سن قانونی رسیده باشند.در صورت اقدام از این طریق در ابتدا فرد اقامت موقت و به مدت ۳ سال دریافت می نماید و سپس می تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد.در ارتباط با چکونگی دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ از این طریق نیز می توان گفت در صورتی که مدت ۵ سال از ازدواج گذشته باشد فرد می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام نماید.

اقامت لوکزامبورگ از طریق تولد فرزند

دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند به طور کلی در کشورهای مختلف از ۲ قانون خاک و خون تبعیت می کند. طبق قانون برخی از کشورها همچون آمریکا و کانادا فرزند متولد شده در خاک این کشورها بدون در نظر گرفته شدن تابعیت و ملیت والدین خود، تابعیت این کشور را به دست می آورد.این قانون را قانون خاک می نامند. در مقابل اکثر کشورها از جمله لوکزامبورگ برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده از قانون خون تبعیت می کنند. این نوشتار توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور به تحریر درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. به این ترتیب که فرزند متولد شده صرف نظر از محل تولد، تابعیت خود را از تابعیت والدین خود دریافت می نماید.در رابطه با قوانین کشور لوکزامبورگ در رابطه با اعطای تابعیت به فرزندان می توان گفت فرزند متولد شده در این کشور در صورتی که یکی از والدینش تابعیت لوکزامبورگ را داشته باشد، تابعیت این کشور را دریافت می نماید.اگر والدین فرزند متولد شده در لوکزامبورگ هیچ یک از تابعیت این کشور برخوردار نباشند فرزند آن ها تنها اقامت این کشور را دریافت می نماید و سپس در ۱۸ سالگی و در حالی که طی ۵ سال آخر در این کشور حضور داشته باشد می تواند برای تابعیت این کشور درخواست نماید.

اقامت لوکزامبورگ از طریق پناهندگی

یکی از روش های اخذ اقامت روش پناهندگی می باشد.بر اساس کنوانسیون ژنو افرادی که به دلایلی نژادی، مذهبی، عقیدتی و سیاسی، جنگ و گرایشات جنسی و... در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و یا جانشان در خطر است شامل حال قوانین پناهندگی می شوند. کسانی که به منظور اخذ اقامت از طریق پناهندگی به کشور لوکزامبورگ مهاجرت می نمایند می بایست به پلیس مرزی مراجعه نموده و درخواست پناهجویی خود را در کشور لوکزامبورگ اعلام نمایند. سپس بعد از بررسی درخواست متقاضی به او محلی برای اسکان به صورت موقت داده می شود. پس از این مرحله پروسه بررسی پرونده شروع شده و پناهجو می بایست دلایل خود را مبنی بر پناهندگی ارائه داده و اسناد و مدارک مربوطه را نیز ضمیمه کند.این پروسه احتمالاً چند ماه زمان می برد و در صورت موفقیت پرونده، پناهجو اقامت لوکزامبورگ را دریافت می نماید.

نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که روش پناهندگی روشی بسیار پرخطر است و ممکن است آثار بسیار خطرناک و غیر قابل جبرانی در پی داشته باشد. لذا این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود و موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد.

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

از آنجایی که کشور لوکزامبورگ از جمله گران ترین کشورهای اروپا به حساب می آید، توجه به میزان هزینه های زندگی قبل از انتخاب این کشور به عنوان مقصدی برای مهاجرت یکی از اصلی ترین اقدامات است. به طور کلی هزینه های ماهانه زندگی در لوکزامبورگ بسته به سبک زندگی هر شخص می تواند متفاوت باشد. اما میانگینی از هزینه های زندگی در لوکزامبورگ را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

 

هزینه (یورو)

اقلام

17

یک وعده غذا در رستوران

1.36

یک لیتر شیر

2.71

یک بطری آب

1.58

یک کیلوگرم برنج

3.71

۱۲ عدد تخم مرغ

2.50

یک کیلوگرم سیب

1.78

یک کیلوگرم موز

2.40

یک کیلوگرم پرتقال

52.20

اینترنت

1,457.35

اجاره ملک در مرکز شهر

1,225.00

اجاره ملک خارج از مرکز شهر

0.00

رفت و آمد ماهانه

 

شما عزیزان می توانید اطلاعات کافی در خصوص مهاجرت به لوکزامبورگ را در لینک زیر مطالعه فرمایید:

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لوکزامبورگ

اخذ اقامت دائم و تابعیت لوکزامبورگ

به صورت کلی دریافت پاسپورت و تابعیت کشور لوکزامبورگ هدف نهایی بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور است. بنابراین نحوه دریافت اقامت دائم و تابعیت لوکزامبورگ مبحث بسیار مهم است که در این بخش به آن می پردازیم. همانطور که می دانید قبل از درخواست برای اخذ پاسپورت لوکزامبورگ فرد می بایست اقامت دائم این کشور را در دست داشته باشد. در صورتی که فرد به مدت ۵ سال در کشور لوکزامبورگ زندگی کرده و مشغول به کار باشد می تواند برای دریافت اقامت دائم خود درخواست دهد.متقاضی با دارا بودن اقامت دائم لوکزامبورگ و زندگی کردن به مدت ۲ سال دیگر در این کشور و رعایت شرط حضور و نیز آشنایی کامل با فرهنگ و زبان لوکزامبورگ می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام نماید.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت لوکزامبورگ _____________________

لوکزامبورگ از جمله محبوب ترین کشورهای اروپایی در میان متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور از طرق گوناگون است. بر این اساس موضوعات مختلفی همچون چگونگی اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری،تولد،ازدواج و پناهندگی و نیز شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ و زندگی در لوکزامبورگ به طور کامل در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت.از جمله اصلی ترین و محبوب ترین روش های اخذ اقامت لوکزامبورگ روش سرمایه کذاری است.پیشنهاد می شود قبل از هرگونه تصمیم گیری با وکلای مجرب و متخصص در امر مهاجرت مشورت نمایید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان