روش های مهاجرت به رومانی

1 نظر

رومانی، امروزه از طریق روش‌ های مختلفی مهاجر می‌ پذیرد. علاقه‌ مندان به تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری می‌ توانند از طریق روش‌ هایی که در ادامه راجع به آن ها توضیح خواهیم داد به رومانی مهاجرت کنند. این کشور شرایط خوبی برای مهاجرت و اخذ اقامت دارد. پس اگر مهاجرت به رومانی را دارید، می توانید با داشتن حداقل سرمایه نیز وارد این کشور شوید. در این بخش، روش‌ های مهاجرت به رومانی را ذکر کرده‌ ایم.

 • مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه‌ گذاری
 • مهاجرت تحصیلی به رومانی
 • مهاجرت کاری به رومانی
 • مهاجرت افراد موفق به رومانی
 • مهاجرت به رومانی از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج به رومانی
 • مهاجرت پناهندگان به رومانی

از میان روش‌ هایی که ذکر نمودیم، مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت رومانی بهترین هستند. رومانی عضو اتحادیه اروپاست و این باعث شده بسیاری از افرادی که در این کشور زندگی می کنند، به سایر کشور های اروپایی مهاجرت کرده و این موضوع باعث شده که نیروی کار در کشور خودشان با کمبود مواجه گردد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در رومانی


 

مهاجرت به رومانی از طریق کار در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به رومانی

شرایط مهاجرت به رومانی

شرایط مهاجرت به رومانی کاملاً به راه و روشی بستگی دارد که متقاضی برای سفر خود به این کشور برمی‌ گزیند. مثلاً شرایط شخصی که محصل است با شرایط شخصی که تصمیم دارد از طریق سرمایه‌ گذاری اقدام کند، متفاوت می‌ باشد. در حالت کلی می‌ بایست به این موضوع اشاره کرد که داشتن مدارک تحصیلی یکی از شروط مهم برای تحصیل در این کشور و داشتن دعوتنامه یکی از شرط‌ های مهم برای کار در این کشور است. همچنین داشتن سرمایه لازم یکی از شرط‌ های مهم برای سرمایه‌ گذاری در این کشور می‌ باشد‌ در ادامه نکات بیشتری در خصوص شرایط مهاجرت به رومانی قرار داده‌ ایم.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به رومانی از طریق کار


مهاجرت کاری به رومانی

اکثر مهاجرینی که رومانی را برای مهاجرت انتخاب نموده‌ اند، به فکر اخذ اقامت رومانی می‌ باشند ولی آن ها باید قبل از مهاجرت شرایطشان را برای کار در رومانی بسنجند. در حال حاضر تنها از طریق جاب آفر و یا همان پیشنهاد شغلی می‌ توان شانس خود را برای مهاجرت کاری به رومانی امتحان نمود. قبل از این که راجع به این روش توضیح دهیم این را بدانید که، رومانی بازار کار خوبی دارد. بنابراین، کسانی که شرایط ایده‌ آلی دارند، می‌ توانند برای کار کشور رومانی و یکی از شهرهای آن را برگزینند. میزان حقوق در رومانی از 500 یورو به بالا می باشد، از مزایایی که کار در رومانی دارد این است که؛ علاوه بر حقوق جای خواب و خورد و خوراک فرد به عهده کارفرما می باشد. صادقانه می توان گفت که رومانی کشور ایدالی برای زندگی نیست، اما سکوی مناسبی برای پرش و پرتاب شما به سوی قله موفقیت است.

کار در رومانی

مهاجرت کاری به رومانی از طریق job offer

متقاضیان به موسسات کاریابی مراجعه می کنند و مدارکشان را در اختیار این موسسات قرار می دهند تا آن ها با توجه به شرایطشان به دنبال کارفرمای مورد اعتماد رومانیایی بگردند. موسسات کاریابی شرایطی فراهم می کنند که متقاضی و کارفرما با یکدیگر مصاحبه کنند. اگر کارفرما از مصاحبه راضی باشد و صلاحیت متقاضی را تایید کند، می تواند برای وی دعوتنامه ارسال کند. در واقع این روش به این صورت است که متقاضی بعد از دریافت دعوتنامه می‌ تواند برای کار به رومانی سفر کند. ناگفته نماند، برای کار در این کشور لازم است که بالای ۲۳ سال سن داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به رومانی

برخی از مهاجرینی که قصد دارند اقامت رومانی را دریافت کنند، محصل هستند. محصلین می‌ توانند بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های کشور رومانی برای مهاجرت خود برنامه‌ ریزی کنند.

دانشگاه های رومانی از تمامی محصلین آزمون استعدادیابی می‌ گیرند تا سطح استعداد آن ها را بسنجند. کسانی که رزومه تحصیلی قوی دارند، مورد توجه دانشگاه‌ های رومانی قرار می‌ گیرند. آن ها می‌ توانند به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه در دانشگاه‌ های رومان تحصیل کنند. البته تحصیل رایگان در رومانی در مقطع دکترا امکان‌ پذیر است. اگر مهاجرین قصد تحصیل در دانشگاه‌ های رایگان رومانی را دارند، باید ثابت کنند که:

همانند شهروندان رومانیایی به زبان بومی این کشور تسلط دارند و همچنین باید در آزمون ورودی که توسط دانشگاه‌ های رایگان برگزار می‌ گردد، قبول شوند. گفتنی است که، مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور رومانی به ترتیب ۴ سال، ۲ سال و ۵ سال اعلام گردیده است و حداقل سن برای تحصیل در رومانی در مقطع دانشگاه‌ ها ۱۸ سال می‌ باشد. مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل با ارائه مدارک آورده شده در این قسمت امکان‌ پذیر است.

 • ارائه تمامی مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه ( ارائه کپی تمامی مدارک ضروریست)
 • ارائه گذرنامه‌ ای که اعتبار دارد
 • ارائه نامه تمکن مالی ( نامه‌ ای که نشان دهد متقاضی هزینه زندگی و تحصیل در این کشور را دارد)
 • ارائه نامه پذیرش
 • ارائه دو قطعه عکس
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی (کسانی که
 • قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند باید حداقل آیلتس ۶ ارائه دهند)
 • ارائه مدرک زبان رومانیایی برای تحصیل در دانشگاه‌ های رایگان

مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه گذاری

کسانی که دوست دارند آینده‌ ای روشن برای خود و فرزندانشان بسازند از طریق سرمایه‌ گذاری مهاجرت می‌ کنند. مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه‌ گذاری به چند روش تقسیم می‌ شود.

خوداشتغالی:

خود اشتغالی به این معناست که شما نیاز به کار کردن در رومانی ندارید، به عبارتی هزینه های مورد نیاز برای زندگی را از طریق پس انداز و یا کار در کشور دیگری تامین می کنید. در حال حاضر برنامه نویسان، حسابداران و تمامی کسانی که شغلشان مربوط به تحلیل‌ های مالی می‌ باشد، می‌ توانند از طریق خود اشتغالی مهاجرت به رومانی را تجربه کنند.

ثبت شرکت:

 روش دوم برای کار در رومانی اقدام از طریق ثبت شرکت می‌ باشد. در این روش حتماً باید شرکتی در رومانی ثبت شود. گفتنی است که این روش زمان بر است و نیاز به سرمایه دارد.

خرید اوراق قرضه:

به این صورت که متقاضی باید به مدت ۵ سال مبلغ ۳۰۰ هزار یورو را به مسئولین کشور رومانی اعطا کند. بعد از گذشت ۵ سال مسئولین ۳۰۰ هزار یورو را بدون سود به متقاضی برمی‌ گردانند این را بدانید که در ازای ارائه ۳۰۰ هزار یورو اقامت دائم رومانی را می‌ گیرید. ناگفته نماند که شما باید ۶۰ هزار یورو را برای هزینه‌ های جانبی در نظر بگیرید. در واقع ۶۰ هزار یورو به شما برنمی‌ گردد، ولی اگر به دنبال اخذ اقامت دائم رومانی هستید این یکی از روش‌ های مناسب برای مهاجرت و سرمایه‌ گذاری است.

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

مهاجری که شهروند کشور دیگری می باشد، در صورتی می‌ تواند مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج را تجربه کند که به صورت قانونی با یکی از شهروندان این کشور وصلت نماید. یکی از اهداف اصلی و مهم متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج اخذ اقامت است ولی آنها باید این را در نظر داشته باشند که مسئولین این کشور به هیچ وجه ازدواج صوری را نمی‌ پذیرند‌. آن ها باید حتماً این موضوع را اثبات کنند که از روی علاقه قصد ازدواج با تبعه رومانی را دارند. مثلا باید عکس دونفره از خود و زوجه ارائه دهند‌. این را بدانید که طرفین باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشند و هر دو نفر باید از لحاظ مالی شرایط خوبی داشته باشند‌. در صورت برآورده کردن شرایط لازم تبعه غیر شهروند بعد از ۳ تا ۵ سال زندگی با شهروند رومانیایی اقامت دائم این کشور را می‌ گیرد.

مهاجرت به رومانی از طریق تولد

قبل از این که درخصوص مهاجرت به رومانی از طریق تولد برنامه‌ ریزی کنید این را بدانید که، در حالت کلی از سه طریق تابعیت از طریق تولد در کشور رومانی به دست می‌ آید.

 • روش اول: اگر پدر و مادر هر دو شهروند رومانی باشند، فرزند متولد شده در خاک این کشور نیز تابعیت رومانی را می‌ گیرد.
 • روش دوم: فرزند در کشور دیگری به دنیا بیاید ولی پدر و مادر تابع رومانی باشند، در این صورت نیز فرزند تابعیت رومانی را دریافت می‌ کند.
 • روش سوم: اگر در خاک کشور رومانی فرزندی متولد شود که پدر و مادر آن نامعلوم باشند، در این صورت نیز فرزند تابعیت رومانی را می‌ گیرد.

پس با توجه به شرایط ذکر شده باید گفت، کسانی که تابع رومانی نیستند، نمی‌ توانند از طریق تولد فرزند اقامت این کشور را دریافت کنند‌.

مهاجرت به رومانی از طریق پناهندگی

پناهندگی روش درستی برای مهاجرت به رومانی نیست. چرا که این روش یکی از خطرناکترین روش ها برای مهاجرت می باشد. امروزه قاچاقچیان آدم با وعده و وعیدهای دروغین جان بسیاری از مهاجرین را به خطر می اندازند. توصیه موسسه ملکپور این است که، با توجه به شرایط خود به جای مهاجرت به رومانی از طریق پناهندگی از طریق روش های دیگر شانس خود را برای مهاجرت به رومانی امتحان کنید. روش هایی همچون کاری،تحصیلی و سرمایه گذاری. برای انتخاب روش مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاورا رایگان دریافت کنید.

 مهاجرت به رومانی برای افراد فوق موفق

یکی از روش‌ های مهاجرتی که برخی از کشورها از طریق آن مهاجر می‌ پذیرند، مهاجرت از طریق ویزای هنرمندی است‌ کسانی که موسیقیدان، هنرمند، دانشمند، فیزیکدان و امثالهم می‌ باشند، می‌ توانند ویزای هنرمندی را گرفته و از طریق آن مهاجرت کنند. هنرمندان باید با ارائه مدارکی دقیق ثابت کنند که در زمینه شغلی خود فوق موفق هستند. در خصوص روش مهاجرت به رومانی برای افراد فوق موفق باید گفت که، این کشور ویزای هنرمندی ارائه نمی‌ دهد. اگر هنرمند، ورزشکار، دانشمند و به طور کلی فرد فوق موفق هستید می‌ توانید برای ویزای هنرمندی اتریش و یا ویزای هنرمندی کانادا که با ارزشترین ویزاها هستند، اقدام کنید.

مهاجرت توریستی به رومانی

برای این که تجربه مهاجرت توریستی به رومانی را داشته باشید، باید در ابتدا به کنسولگری رومانی مراجعه کرده و فرم مربوط به ویزای توریستی را تکمیل نمایید و مدارکتان را در اختیار مسئولین قرار دهید. آن ها تمام شرایط و مدارکتان را بررسی کرده و در نهایت نامه تاییدیه و یا عدم تاییدیه را در اختیارتان قرار می دهند. اگر تاییدیه بگیرید، تنها ۹۰ روز اجازه اقامت توریستی در رومانی را دارید. بعد از گذشت ۹۰ روز موظفید به کشور مبدا بازگردید‌. اگر قصد کار در این کشور را دارید به هیچ وجه از طریق ویزای توریستی اقدام نکنید. زیرا این کشور به شما اجازه کار نمی‌ دهد.

هزینه مهاجرت به رومانی

برای مهاجرت به رومانی و تمامی کشورها لازم است که از لحاظ مالی شرایط خوبی داشته باشید. چرا که مهاجرت هزینه‌ هایی را در بردارد. ما هزینه مهاجرت به رومانی را در جدول زیر قرار داده‌ ایم تا شما بعد از مطالعه آن راحت‌ تر بتوانید برای سفرتان به این کشور برنامه‌ ریزی کنید.

 

موارد

هزینه ها (یورو)

ویزای بزرگسال

120

ویزای افراد زیر ۱۶ سال

80

ترجمه مدارک

50 الی 100

کنسولگری

120

بیمه

30

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت

حداقل ماهانهالی 600 یورو توصیه می شود

 

اخذ ویزای رومانی

مهمترین مواردی که برای اخذ ویزای رومانی باید مورد توجه قرار گیرند را ما تیتروار در این بخش قرار داده‌ ایم.

 • شما در ابتدا باید به صورت دقیق بررسی کنید که کدام روش برای مهاجرت به رومانی مناسبتان است
 • مورد بعدی برای اخذ ویزای رومانی توجه به شرایط مالی می‌ باشد. باید بررسی کنید که بودجه شما برای مهاجرت از طریق کدام روش مناسب است و اخذ کدام ویزا با شرایط شما سازگاری دارد.
 • در زمانبندی مناسب برای مهاجرت اقدام کنید و مدارک لازم برای اخذ ویزا را با توجه به شرایطتان به کنسولگری رومانی ارائه دهید.
 • متقاضیان عزیز موسسه ملک پور شرایطی فراهم آورده که شما راحتتر بتوانید برای اخذ ویزای رومانی اقدام کرده و پروسه مهاجرت به رومانی را پشت سر بگذرانید. شما عزیزان به راحتی می‌ توانید از طریق تماس تلفنی از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

شهرهای مهاجر پذیر رومانی

در حال حاضر سیبیو و براشوو شهرهای مهاجرپذیر رومانی هستند.

 • سیبییو: این شهر برای کار و تحصیل مناسب است چرا که در نزدیکی مرکز شهر رومانی قرار گرفته است و از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی دارد.
 • براشوو: براشوو، یکی از شهرهای زیبای رومانی است و برای گردشگری مناسب است‌ هزینه‌ های زندگی در این شهر بالاتر از شهرهای دیگر است ولی مردمان آن مهاجر پذیرتر هستند. اگر توریست هستید حتماً برای دیدن کوه‌ های قرمز رنگ که بسیار زیبا هستند، به این شهر بروید.

اخذ اقامت رومانی

اخذ اقامت دائم رومانی از طریق تحصیل، کا، سرمایه گذاری و ازدواج با زن و یا مرد رومانیایی به دست می آید. در حالت کلی بعد از ۵ سال زندگی در رومانی می‌ توان کارت اقامت دائم رومانی و بعد از ۷ سال زندگی می توان پاسپورت رومانی را به دست آورد ولی حتماً باید به زبان بومی این کشور تسلط داشته باشید. توجه داشته باشید که تنها با تحصیل در رومانی نمیتوان کارت اقامت دائم را دریافت کرد باید بعد از تحصیل به مدت ۵ سال در بازار کار این کشور حضور موثر داشته باشید و بعد از برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنید.

سوالات متداول

✔️ آیا می‌ توان بدون ارائه مدرک زبان از طریق تحصیلی به رومانی مهاجرت کرد؟

خیر، برای بهره‌ مندی از سیستم آموزشی دانشگاهی در کشور رومانی می‌ بایست مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

✔️ آیا تحصیل رایگان در رومانی امکان‌پذیر است؟

بله متقاضیان مقطع دکترا در صورت دریافت بورسیه تحصیلی می‌ توانند به صورت رایگان در یکی از دانشگاه‌ های رومانی تحصیل کنند.

✔️ آیا می‌ توان از طریق ازدواج با تبعه رومانی اقامت دائم این کشور را به دست آورد؟

بله، ولی ازدواج شما باید واقعی و از روی علاقه باشد.

✔️ مهم‌ ترین شرط برای کار در رومانی چیست؟

اخذ دعوتنامه از کارفرمای رومانیایی

سخن پایانی

با توجه به تمامی نکات مهمی که در خصوص مهاجرت به رومانی در عنوان های قبلی بیان کردیم باید گفت که، رومانی همانند دیگر کشورهای برتر اروپایی هر ساله مهاجرین را از طریق روش‌ های متفاوت می‌ پذیرد اگر سرمایه‌ گذار هستید توصیه ما این است به جای رومانی به سایر کشورهای اروپای غربی که از لحاظ سرمایه‌ گذاری شرایط بسیار خوبی دارند، بروید ودر مدت زمان کوتاهی سرمایه خود را چند برابر کنید. اگر محصل هستید نیز می‌ توانید از سیستم آموزشی کشور انگلستان، کانادا، آلمان، اتریش و سایر کشورهای برتر بهره‌ مند گردید ولی اگر برای مهاجرت به رومانی برنامه‌ ریزی کرده اید، توصیه ما این است قبل از مهاجرت با مشاورین موسسه ملکپور ارتباط بگیرید و حتماً سوالات خود را در خصوص مهاجرت به رومانی در بخش دیدگاه قرار دهید. کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به تمام سوالات شما پاسخ می‌ دهند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
روح اله حدادی
با سلام و احترام برای مشاغل ساده در رومانی سطح زبان چقدر باید باشد و آیا مدرک زبان نیاز است و مدرک تحصیلی در چه پایه ای می خواهد؟ و شرط سنی چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مدرک زبان برای کار در کشور رومانی نیاز نیست اما بهتر است بتوانید صحبت کنید و ارتباط برقرار نمایید. شرط سنی و مدرک تحصیلی ملاک نیست.
مشاوره رایگان