کار پس از تحصیل در ایرلند

16 دی 1401 بدون نظر

کار پس از تحصیل در ایرلند

کار پس از تحصیل در ایرلند، نحوه کاریابی پس از تحصیل در ایرلند، بازار کار ایرلند و اقامت ایرلند با کار پس از تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرارگرفته است.قوانین کار پس از تحصیل در ایرلندچیست؟ مؤسسات کاریابی در ایرلند کدامند؟چگونه می توان بعد از تحصیل در ایرلند اقامت کاری گرفت؟ ما سعی نموده ایم تا پاسخ این پرسش ها را در این مقاله برای شما همراهان عزیز ارایه نماییم. در خصوص چگونگی کار پس از تحصیل در ایرلند و راه ها و قوانین اقامت بعد از تحصیل در کشور ایرلند، موسسه ملک پور از طریق کارشناسان و  مشاورین متخصص بهترین مشاوره ها را ارائه می نماید. شما عزیزان اگر می خواهید در خصوص کار پس از تحصیل در ایرلند دقیق ترین و به روزترین اطلاعات بدست آورید همواره می توانید از طریق این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط کار پس از تحصیل در ایرلند آشنا سازیم و همچنین شرایط کلی در باب شرایط بازار کارکشور ایرلند و همینطور شرایطی که برای افراد متقاضی کار پس از تحصیل در ایرلند وجود دارد را در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهیم.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در کشور ایرلند


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در کشور ایرلند

 • معرفی کلی کشور ایرلند
 • قوانین کار پس از تحصیل در ایرلند
 • بازار کار ایرلند
 • مشاغل مورد نیاز ایرلند2022
 • نحوه کاریابی پس از تحصیل در ایرلند و معرفی مؤسسات کاریابی
 • وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در ایرلند
 • سخن پایانی در باب کار پس از تحصیل در ایرلند

کار در جمهوری چکمعرفی کلی کشور ایرلند

ایرلند یک کشور جزیره ای در غربی ترین لبه اروپا است. این دومین جزیره بزرگ قاره است (پس از بریتانیا). جمهوری ایرلند 80 درصد از این سرزمین را اشغال می کند، در حالی که یک قطعه زمین بزرگ در شمال بخشی از انگلستان است.ایرلند به وسعت وسعت مزارع سرسبز و سرسبز شهرت دارد. در واقع، نام مستعار آن جزیره زمرد است. اما همچنین مناطق وسیعی از چشم انداز صخره ای و ناهموار وجود دارد. حدود 15000 سال پیش، ایرلند به طور کامل توسط یخچال های طبیعی ضخیم پوشانده شده بود. حرکت این ورقه های غول پیکر یخ خاک را از بین برد و قسمتهای عظیمی از سنگ فرشهای سنگ آهک مسطح بر جای گذاشت. اقتصاد ایرلند در بیشتر تاریخ خود، مبتنی بر کشاورزی و کشاورزی بوده است. اما از اواخر دهه 1950، تلاش های دولت برای جذب تجارت، این کشور را از یکی از فقیرترین ملت های اروپا به دومین ثروتمندترین کشور تبدیل کرده است. این چرخش شگفت انگیز ایرلند را به لقب "ببر سلتیک" تبدیل کرد.دراین مقاله به بررسی شرایط کار پس از تحصیل در ایرلند می پردازیم.

قوانین کار پس از تحصیل در ایرلند

اگر شما یک فارغ التحصیل دانشگاه از یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشید حق اشتغال در ایرلند پس از تحصیلات خود را دارید. از نظر قانونی فارغ التحصیلان غیر ساکن EEA ممکن است برای اقامت و کار پس از تحصیل طرح های زیر برایشان اعمال شود.

 • سوم سطح تحصیلات تکمیلی طرح – تمبر 1G
 • اجازه اشتغال عمومی
 • طرح اشتغال برای محققان
 • طرح حسابداری
 • اجازه اشتغال مهارت های انتقادی
 • اجازه اشتغال عمومی در ایرلند برای فارغ التحصیلان

این مجوز برای اشتغال اتباع غیر EEA در شرایطی ممکن است که کمبود نیروی کار در ایرلند وجود دارد. اجازه کار برای یک دوره اولیه تا دو سال صادر و پس از آن تجدید پذیر و قابل تمدید است.

براساس طرحی در ایرلند، امکان اجازه یافتن به فارغ التحصیلان سطح سوم غیر اتحادیه اروپا برای اقامت قانونی در ایرلند برای جستجوی کار یا درخواست گرین کارت / اجازه کار داده می شود. در این طرح شخص فارغ التحصیل باید مقامات مهاجرت را راضی کند که اقدامات مناسب برای دستیابی به شغل مناسب در مقطع تحصیلات تکمیلی را انجام داده است برای مثال حضور در مصاحبه های شغلی، ثبت نام در یک دوره دیگر به مدت دوازده ماه. مصاحبه با آژانس های اشتغال فارغ التحصیل و غیره در این صورت متقاضیان می توانند پس از فارغ التحصیلی دوره لیسانس به مدت یک سال و پس از فارغ التحصیلی دوره فوق لیسانس و دکترا به مدت دو سال در ایرلند حضور داشته و به دنبال کار بگردند و بعد از کاریابی، اقامت ایرلند از طریق کار را دریافت کنند. از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور نیز می توان به شانس بالای کاریابی متقاضیان پس از اتمام دوره تحصیلیشان در کشور ایرلند اشاره نمود. همچنین در طول اقامت مصوب خود در این طرح، دانشجو می تواند تمام وقت (40 ساعت در هفته) کار کند.

 • هدف از برنامه تحصیلات تکمیلی سطح سوم تجدید نظر شده 2017 چیست؟

هدف این برنامه این است که اجازه دهد فارغ التحصیلان تحصیل کرده ایرلندی غیر EEA که دارای یک جایزه از یک سازمان اعطای جوایز ایرلندی هستند، پس از تحصیل در ایرلند باقی بمانند. این باید به منظور جستجوی اشتغال در سطح فارغ التحصیلان و درخواست مجوز اشتغال عمومی، مجوز استخدام مهارت های حیاتی یا قرارداد میزبانی تحقیقات باشد. جایزه ای که توسط یک هیئت اعطای جایزه ایرلندی اعطا می شود از دانشگاه ها و مؤسسات زیر می باشد.

 • هفت دانشگاه ایرلند ؛ یعنی کالج ترینیتی، UCD، DCU، دانشگاه مینوت، UCC، NUIG و دانشگاه لیمریک
 • موسسه فناوری دوبلین
 • کالج سلطنتی جراحان ایرلند
 • مؤسسات فناوری
 • کیفیت و شرایط ایرلند (QQI)

بازار کار ایرلند

یکی از مسایل مهم جهت بررسی کار پس از تحصیل در ایرلند بررسی بازار کار ایرلند می باشد. پس از یک دوره رشد اقتصادی قابل توجه، رکود بزرگ اقتصاد ایرلند را متزلزل کرد. نرخ بیکاری به طرز چشمگیری افزایش یافت، در حالی که مردان جوان بیشتر در معرض سقوط بخش ساخت و ساز قرار داشتند. مهاجرت خالص در دوره رکود اقتصادی از مثبت به منفی تبدیل شد، که به کاهش حجم شاخص بیکاری کمک کرد. از سال 2013، اقتصاد به طور قابل توجهی بهبود یافته است. با نگاه به جلو، دو چالش مهم با توجه به وضعیت فعلی بازار کار ایرلند بسیار مهم تر به نظر می رسند: تأثیر بالقوه Brexit و منابع آینده نیروی کار.

Brexit یکی از بزرگترین چالش های حال حاضر ایرلند است. در حالی که در مورد Brexit عدم اطمینان زیادی، چه از نظر سیاسی و چه از نظر اقتصادی، وجود دارد، مشخص شده است که ایرلند به ویژه در معرض دید قرار گرفته و هر نوع Brexit تأثیرات منفی و بالقوه گسترده ای برای اقتصاد و بازار کار خواهد داشت. در هر سناریوی Brexit، اشتغال در ایرلند کمتر از ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا خواهد بود. برخی از بخشها و مناطق ممکن است به طور نامتناسبی تحت تأثیر Brexit قرار بگیرند و برنامه های فعال بازار کار برای افرادی که بیشتر در معرض تأثیرات منفی Brexit هستند، باید مورد بررسی قرار گیرند. به موازات این چالش، با ادامه رشد سریع اقتصاد، مسائل مربوط به منابع آینده نیروی کار در حال ظهور هستند. مهاجرت، خواه جذب کسانی که در دوران رکود اقتصادی بزرگ برای بازگشت بوده اند و یا جذب مهاجران جدید، احتمالاً گزینه ای انعطاف پذیر برای سیاست گذاران در مقابله با چالش آینده نیروی کار ایرلند است.

نرخ بیکاری: برای این شاخص، ما اطلاعات مربوط به ایرلند را از 1991 تا 2020 ارائه می دهیم. میانگین مقدار ایرلند در آن دوره 9.15 درصد با حداقل 3.68 درصد در سال 2001 و حداکثر 15.77 درصد در سال 1991 بوده است. آخرین مقدار از سال 2020  5.16 است. درصد برای مقایسه، میانگین جهانی در سال 2020 براساس 182 کشور 7.06 درصد است.

کار در ایرلند

مشاغل مورد نیاز ایرلند 2022

در طول دهه گذشته، نقش های جدید در محبوبیت افزایش یافته است، بسیاری از آنها قبلا وجود نداشته است، تعدیل های اقتصادی نحوه تعامل ما با بازارهای دیگر را تغییر داده است و تغییر قابل توجهی به سمت شیوه های انعطاف پذیر کار وجود دارد. موقعیت ایرلند با افزایش 5.8 درصدی تولید ناخالص داخلی از سال 2018 همچنان قدرتمند است و ما را به سریعترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا تبدیل می کند. این امر با بیشترین سطح رشد اشتغال منطقه ای در 17 سال گذشته، فرصت هایی را برای صنعت گسترده مردم و در سراسر کشور ایجاد کرده است. برای سال 2022 پیش بینی می شود که این پیشرفت ها ادامه داشته باشد.

به دلیل نزدیکی ایرلند به اشتغال کامل، بسیاری از کارفرمایان اکنون به راحتی نوعی کار انعطاف پذیر و همچنین مزایای قابل توجه دیگر و بسته های رقابتی پرداخت را برای جذب و حفظ بهترین استعدادها ارائه می دهند. اگر به فکر کار پس از تحصیل در ایرلند هستید یا کنجکاو هستید که روند بازار کار در ایرلند برای سال 2022 را انتخاب کنید، بر اساس بینش متخصصین استخدام، این رشته ها فعال ترین بخش ها هستند.

 • حسابداری

در یک نظرسنجی از متخصصان حسابداری و امور مالی، 64٪ اظهار داشتند که برای تغییر شغل در سال 2020 برنامه ریزی کرده اند. خبر خوب این است که اگر در امور مالی کار می کنید و می خواهید نقش ها را جابجا کنید، فرصت های زیادی وجود دارد، به ویژه برای نقش های بالاتر. برای جذب کارمندان مناسب، شرکت ها اکنون به طور فزاینده ای گزینه های کار انعطاف پذیر، کار در خانه و برنامه های سلامتی - علاوه بر حقوق رقابتی را ارائه می دهند.

 • علم و داروسازی

طی دو دهه گذشته، صنایع دارویی، بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی به ستون های اصلی اقتصاد ایرلند تبدیل شده اند. در سال 2019، 22 سایت بیوتکنولوژی در دست ساخت بود و در حال حاضر 90 کارخانه زیست دارو در کار تولید کامل در ایرلند وجود دارد که 40 مورد از آنها مورد تایید FDA است.

 • فناوری و طراحی خلاقانه

بازار متقاضی نامزدها، شرکت ها را مجبور کرده است تا هنگام استخدام مهندسین و تکنسین های نرم افزار، انعطاف بیشتری نشان دهند. برخی از مهارت های مورد تقاضا شامل Azure، DevOps، Apps Support، مهندسین نرم افزار جاوا (C #.Net با Azure و ریز سرویس ها)، توسعه دهندگان JavaScript کامل پشته، توسعه دهندگان Python و مهندسان C ++ هستند. یکی از اهداف خلاقانه، تقاضای طراحان UX و UI و کمبود حرفه ای با سطح تجربه و مهارت مناسب است. UX به ویژه HTML، CSS و وردپرس بسیار مورد تقاضا است.

 • مشاغل زبان

تقاضا برای حرفه ای های چند زبانه در ایرلند، به ویژه در بسیاری از شرکت های با فن آوری بالا که دفتر مرکزی خود را در ایرلند ایجاد کرده اند، در حال افزایش است. این شرکتهای جهانی برای پشتیبانی از تقاضای زیاد در چندین بازار بین المللی به متخصصان چندزبانه ماهر نیاز دارند. با این حال، این فقط بخش فناوری نیست که تقاضای فزاینده ای برای مهارت های زبانی را تجربه می کند، از شرکت های بزرگ چند ملیتی گرفته تا بخش آموزش، متخصصان چند زبانه برای کارفرمایان بسیار ارزشمند هستند.مهارت های زبانی مورد تقاضا گسترده است و از آلمانی، هلندی و نوردیک گرفته تا زبان های زولو، آفریقایی، سواحیلی و APAC مانند اندونزیایی و ویتنامی را شامل می شود.

 • مهندسی

صنعت مهندسی ایرلند با اعلام پروژه های جدید و گسترده در سراسر کشور در حال پیشرفت است. تقاضا برای استعدادهای برتر بازار زیاد است، مشتریانی که بسته های رقابتی برای جذب و حفظ نامزدها ارائه می دهند. قراردادها همچنین با افزایش تعداد پیمانکاران - به ویژه در میان مهندسان اتوماسیون، مهندسین CSV، مهندسان CQV و مهندسان تاسیسات - به محبوبیت بیشتری می رسند. در داخل پرم، برخی از بیشترین تقاضای نقش ها شامل مهندسین اعتبار سنجی، مهندسین ایمنی فرآیند، مهندسان فرآیند و مهندسان پروژه است.

نحوه کاریابی کار پس از تحصیل در ایرلند و معرفی مؤسسات کاریابی

دانشجویانی که در ایرلند تحصیل کرده اند جهت یافتن کار پس از تحصیل در ایرلند می توانند اقدامات زیر را انجام دهند. آژانس های استخدام می توانند منبع خوبی برای استفاده شما در هنگام انجام شغل کاری خود باشند. آنها فعالانه كارگران ماهر در صنايع پر تقاضا را استخدام مي كنند. با این حال، ممکن است پیش از ورود به ایرلند دریافت پاسخ از آژانس های کاریابی برای شما بسیار دشوار باشد. برای کسانی که قبل از رفتن به ایرلند برای دریافت مجوز کار نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند، پس از ورود به ایرلند بهتر است با آژانس ها تماس بگیرید. این نشان می دهد که شما جدی هستید و حرکت را انجام داده اید و فقط به آن فکر نمی کنید. وقتی دیدند شما شماره تلفن و آدرس ایرلندی دارید، امیدوارم که علاقه بیشتری به استخدام کنندگان پیدا کنید.

متأسفانه آژانس های استخدام پرسشهای زیادی دریافت می کنند، بنابراین ممکن است پاسخگو نباشند. در این صورت، بهترین کار این است که در چندین آژانس استخدام ثبت نام کنید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید. با این حال، توصیه نمی شود که از طریق بیش از یک آژانس برای همان کار درخواست دهید. تعداد زیادی آژانس استخدام در سراسر ایرلند وجود دارد. برخی بر صنایع خاصی تمرکز دارند، اما برخی دیگر گسترده ترند. مکان خوبی برای شروع جستجوی شما استفاده از فهرست نمایندگی و لیست نمایندگی در وب سایت فدراسیون استخدام ملی (NRF) است. NRF یک سازمان داوطلبانه است که به آژانس های استخدام که معیارهای تعالی آنها رادارند، عضویت اعطا می کند.

سایت های کاریابی در ایرلند: 

 

https://www.djei.ie/en/

https://www.irishjobs.ie/2020-Jobs

https://nrf.ie/

https://ie.indeed.com/jobs-in-Ireland

https://www.cv-library.co.uk/jobs-in-ireland

https://www.randstad.co.uk

 

لیست مؤسسات کاریابی موجود در کشور ایرلند را در زیر مشاهده می کنید:

 • Kelly Service
 • Strategic Marketing Consultants
 • Peninsula Ireland
 • Sigmar Recruitment
 • Approach People Recruitment
 • Grafton Recruitment
 • Prosperity
 • The People Group

همچنین شما همراهان گرامی علاقه مند به مهاجرت از طریق کار می توانید با تهیه محصول ویدیوآموزشی گام به گام تا کار در خارج از کشور اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید و خودتان برای مهاجرت از طریق کار اقدام نمایید.

کار پس از تحصیل در ایرلند

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در ایرلند

متقاضیان دریافت اقامت دائم و تابعیت ایرلند بعد از تحصیل فرصت دارند تا شغل مورد نظر خود را بیابند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می بایست کارفرمایی در ایرلند پیدا کنند و ازآنها پیشنهاد کاردریافت کنند. پس از قبول نمودن پیشنهاد شغلی در زمینه مرتبط با رشته تحصیلیشان و عقد قرارداد، می توانند اقامت کاری کشور ایرلند را دریافت کنند. متقاضی برای دریافت اقامت دائم می بایست به مدت 5 سال در ایرلند کار کند و اقامت داشته باشد تا بتوانند پس از 5 سال، اقامت دائم خود را دریافت نماید. مدت زمانی که طول می کشد تا فرد بتواند تابعیت کشور ایرلند را دریافت نماید نیز 10 سال است. بنابراین از طریق پیدا نمودن کار پس از تحصیل در ایرلند، در صورتی که متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد و زبان ایرلندی را فراگرفته باشد و در این کشور حضور پیوسته داشته باشد، می تواند تابعیت کشور ایرلند را اخذ نماید.


_____________سخن پایانی در باب کار پس از تحصیل در ایرلند_____________

کار پس از تحصیل در ایرلند، قوانین کار پس از تحصیل در ایرلند، بازار کار ایرلند، مشاغل مورد نیاز ایرلند 2022،نحوه کاریابی پس از تحصیل در ایرلند و معرفی مؤسسات کاریابی و اقامت ایرلند با کار پس از تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.همان طور که گفته شد شرایط کار پس از تحصیل در ایرلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی در رده پایین تری است و نرخ بیکاری در این کشور بالاتر است و به دلیل کوچک بودن و کم جمعیت بودن امکان اشتغال برای مهاجرین کمتر می باشد. اما اگر شما مایل به مهاجرت به کشورانگلیسی زبان هستید می توانید ایرلند را برای تحصیل انتخاب نمایید.شما می توانید در ایرلند باتحصیل به زبان انگلیسی و همچنین با شهریه ای کمتر نسبت به برخی کشورهای دیگر، حتی با داشتن نمره زبان پایین تر از حداقل نمره پذیرش دانشگاه و شرکت در دوره های Foundation و pre master در این کشور، راه ورود به دانشگاه های برتر انگلستان و سایر کشورهای دنیا را برای خود هموار کرده و از مزایای آن استفاده نمایید.در انگلستان بعد از تحصیل دوسال فرصت دارید تا به جست و جوی کار بپردازید. این مقاله به کوشش کارشناسان موسسه ملک پور به منظور ارائه اطلاعات لازم به شما عزیزان در مسیر مهاجرت تهیه شده و به نگارش در آمده است. در صورتی که پس از مطالعه دقیق آن پرسشی در خصوص تحصیل در ایرلند داشتید، می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند گردید. علاوه بر این می توانید پرسش های خود را در مورد تحصیل در ایرلند در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" یادداشت نمایید و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان