برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

پاسپورت جزایر کارائیب

9 خرداد 1401 بدون نظر

پاسپورت جزایر کارائیب یکی از راه های دریافت پاسپورت مضاعف می باشد که با استفاده از آن می توان علاوه بر دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان و حتی والدین و والدین همسر، بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کرد. امکان بازگشت پول و عدم نیاز به مدرک زبان فرصت ویژه ای برای اخذ پاسپورت کارائیب بوجود اورده است که البته مناسب ایرانیان مقیم خارج از کشور می باشد. جزایر کارائیب از مجموعه کشورهای کوچکی تشکیل شده و تنها برخی از این کشورها، پاسپورت خود را در حال حاضر به ایرانیان اعطا می نمایند. با توجه به مزایای متعدد پاسپورت جزایر کارائیب، توصیه می شود که مقاله زیر را مطالعه کرده و از فایل های صوتی و تصویری موجود در آن بهره مند گردید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اقامت جزایر کارائیب با سرمایه گذاری، مشاورین متخصص ما در موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات مشاوره تلفنی به صورت رایگان می باشند. برای این منظور کافیست که با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت موسسه کامل نمایید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مقایسه کوتاه پاسپورت کارائیب و ترکیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مقایسه کوتاه پاسپورت کارائیب و ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه کوتاه پاسپورت کارائیب و ترکیه

 

 • معرفی کلی کشورهای جزایر کارائیب
 • استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در جزایر کارائیب
 • ارزش پاسپورت جزایر کارائیب
 • روش های اخذ پاسپورت جزایر کارائیب
 • شرایط اخذ پاسپورت برای سایر کشورهای جزایر کارائیب
 • مزایای اخذ پاسپورت جزایر کارائیب
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت جزایر کارائیب
 • سخن آخر در باب پاسپورت جزایر کارائیب

کار در جمهوری چک

پاسپورت جزایر کارائیب

معرفی کلی کشورهای جزایر کارائیب

جزایر کارائیب، مجموعه جزایر کوچکی در منطقه کارائبین هستند که کشورهایی با جمعیت 200 تا حدود 500 هزار نفر را در خود جای داده اند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد پاسپورت کارائیب

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد پاسپورت کارائیب

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پاسپورت کارائیب

 

این کشورها با اعطای تابعیت خود، امکان اخذ پاسپورت دوم را برای متقاضیان فراهم می نمایند که با استفاده از آن ها می توان از مزایایی مانند تحصیل رایگان در این کشورها و یا سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا بهره مند شد. از جمله کشورهای جزایر کارائیب، گرانادا، سنت کیتس، دمینیکا و سنت لوسیا می باشند که پاسپورت دوم به متقاضیان امر سرمایه گذاری در ملک و یا افرادی که مبلغ مشخصی را به دولت هدیه می کنند اعطا می نمایند. در حال حاضر، ایرانیان نمی توانند تابعیت اکثر کشورهای جزایر کارائیب را به دست آورند اما تعداد معدودی از این کشورها، امکان اخذ پاسپورت جزایر کارائیب را برای ایرانیان فراهم می نمایند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در خصوص این روش ها و کشورها ارائه می نماییم.

استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در جزایر کارائیب

در بخش قبل گفته شد که برخی از کشورهای جزایر کارائیب این شرایط را برای ایرانیان فراهم نموده اند تا با سرمایه گذاری در زمینه ملک و یا اهدای مبلغی، پاسپورت جزایر کارائیب را به دست آورند. اما قبل از اقدام برای این دو روش سرمایه گذاری، بهتر است که از شرایط کلی اقتصادی و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشورها اطلاع یابیم و از این طریق، با اطمینان بیشتری بابت امنیت سرمایه گذاری خود و بهره مندی از شرایط اقتصادی این کشورها، اقدام به اخذ پاسپورت جزایر کارائیب از طریق سرمایه گذاری نماییم.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد پاسپورت جزایر کارائیب

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پاسپورت جزایر کارائیب

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پاسپورت جزایر کارائیب

 

مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند استانداردهای ریسک مصادره اموال و کنترل فساد و رشد اقتصادی می باشد. ریسک مصادره اموال با عددی در طیف 1 تا 7 نمایش داده می شود که به ترتیب امن ترین کشورها بابت سرمایه گذاری تا غیرمطمئن ترین کشورها بابت سرمایه گذاری از نظر سلب اموال سرمایه گذار خارجی را شامل می شود. کنترل فساد نیز با عددی در بازه -2.5 تا +2.5 نشان داده می شود که نرخ منفی به معنای احتمال بالای وجود فساد در دستگاه قضایی کشور مورد نظر و برخورد ناعادلانه با سرمایه گذار خارجیست و نرخ مثبت به معنای کنترل قوی فساد و امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشورها می باشد. مقدار عددی هر یک از این شاخص ها را در جدول زیر مشاهده می نمایید.

 

برخی کشورهای جزایر کارائیب

نرخ ریسک مصادره اموال

نرخ کنترل فساد

گرانادا

3

0.38

دومینیکا

2

0.55

سنت لوسیا

3

-0.54

ارزش پاسپورت جزایر کارائیب

پاسپورت جزایر کارائیب، بر خلاف وسعت و جمعیت کوچک کشورهای این مجموعه جزایر، دارای ارزش و اعتبار قابل توجهی می باشند. با توجه به ارزش پاسپورت جزایر کارائیب می توان به حدود 140 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. ارزش پاسپورت جزایر کارائیب، امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا و حتی اخذ ویزای بلندمدت آمریکا (به طور مثال ویزای 5 تا 10 ساله) را فراهم می نماید. با توجه به این که این مقاله توسط موسسه ملک پور به نگارش درآمده است، کپی برداری از آن بدون نام بردن از نگارنده و منبع، از لحاظ قانونی خلاف و از نظر شرعی حرام است. لازم به ذکر است که نکته یاد شده در خصوص اخذ ویزای آمریکا به صورت طولانی مدت با گرفتن پاسپورت سنت کیتس امکان پذیر است که در حال حاضر برای ایرانیان قابل اقدام نمی باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

کار در جمهوری چک

پاسپورت سنت کیتس

روش های اخذ پاسپورت جزایر کارائیب

تا کنون بارها به این نکته اشاره شد که اخذ پاسپورت جزایر کارائیب برای ایرانیان، تنها معدود به تعدادی از کشورهای این مجموعه جزایر می باشد که کشور دومینیکا از جمله آن هاست. البته دریافت پاسپورت دومینیکا نیز به راحتی امکان پذیر نیست؛ اما موسسه ملک پور به پشتوانه سابقه درخشان خود و ارتباطات مؤثر با افراد بین المللی فعال در این زمینه، امکان اخذ پاسپورت کشورهای ممکن از جزایر کارائیب را برای ایرانیان فراهم نموده است. دریافت پاسپورت جزایر کارائیب برای ایرانیان به دو روش خرید ملک با هزینه 200 هزار دلار برای یک نفر (که مبلغ آن به ازای هر نفر همراه بیشتر می شود و به طور مثال برای یک زوج به 270 هزار دلار می رسد) و یا اهدای مبلغی به دولت آن کشور به مقدار حدود 100 تا 120 هزار دلار برای یک نفر (که این مبلغ برای خانواده چهار نفره به حدود 200 هزار دلار می رسد) انجام می شود. علاوه بر هزینه های فوق بایستی دیگر هزینه های جانبی مانند هزینه های درخواست و پردازش و... را نیز در نظر گرفت. اطلاعات کامل اخذ این پاسپورت را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید.

کار در جمهوری چک

پاسپورت دومینیکا

شرایط اخذ پاسپورت برای سایر کشورهای جزایر کارائیب

گرچه در حال حاضر، تنها امکان اخذ پاسپورت دومینیکا از مجموعه کشورهای جزایر کارائیب فراهم است؛ اما اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت سایر کشورهای جزایر کارائیب نیز خالی از فایده نیست. بنابراین در این بخش به طور مختصر، به ارائه اطلاعاتی در این زمینه می پردازیم.

 • کشور گرانادا:

اخذ پاسپورت از طریق اهدای 150 هزار دلار برای یک نفر و یا خرید ملک به ارزش 220 هزار دلار برای یک نفر.

 • کشور سنت کیتس:

اخذ پاسپورت از طریق اهدای 150 هزار دلار برای یک نفر و یا سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 200 هزار دلار یا 400 هزار دلار (با مزایای متفاوت).

 • کشور سنت لوسیا:

اخذ پاسپورت از طریق اهدای 100 هزار دلار برای یک نفر و یا خرید ملک به ارزش حداقل 300 هزار دلار و یا سرمایه گذاری در یک پروژه تصویب شده شرکتی به ارزش 3 میلیون و 500 هزار دلار یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی با ارزش حداقل 500 هزار دلار.

 • کشور آنتیگوا و باربادوا

اخذ پاسپورت از طریق کمک مالی به صندوق توسعه ملی به ارزش حداقل 100 هزار دلار یا سرمایه گذاری در املاک به ارزش حداقل 400 هزار دلار و یا سرمایه گذاری 1 میلیون و 500 هزار دلاری در تجارت های تأیید شده یا کمک به صندوق آموزش UWI به ارزش حداقل 150 هزار دلار.

مزایای اخذ پاسپورت جزایر کارائیب

یکی از بزرگترین مزایای اخذ پاسپورت جزایر کارائیب، امکان حفظ تابعیت اولیه می باشد؛ بدین معنی که تابعیت دوگانه توسط کشورهای جزایر کارائیب پذیرفته شده است. از دیگر مزایای برجسته دریافت این پاسپورت، امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا می باشد. دیگر ویژگی مثبت اخذ پاسپورت جزایر کارائیب، امکان دریافت پاسپورت برای پدر و مادر خود و همسر و فرزندان بالای 18 سال است. ضمن این که افراد در صورت گرفتن تابعیت این کشورها می توانند به طور رایگان به تحصیل پرداخته و حق کار و راه اندازی کسب و کار در این کشورها را نیز خواهند داشت. با تهیه و مشاهده محصول راهنمای اخذ اقامت می توانید به طور کامل و جامع در خصوص سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت جزایر کارائیب و همچنین مزایا و آثار اقامتی سرمایه گذاری در دیگر کشورها و اخذ پاسپورت از طریق آن آگاه گردید.

خودحمایتی یونان


سوالات متداول راجع به پاسپورت جزایر کارائیب

✅ آیا اخذ پاسپورت کشور های حوزه کارائیب برای ایرانی ها امکان پذیر است؟

در حال حاضر و به دلیل سیاست ها خارجی، تمام کشور های حوزه کارائیب فعالیت های خود را برای ایرانی ها قطع نموده اند.

✅ آیا پاسپورت جزایر کارائیب ارزشمند است؟

اخذ تابعیت و پاسپورت در مدت زمانی کوتاه هزینه های به نسبت زیادی دارد ،اما افرادی که در این کشور ها سرمایه گذاری می کنند و پاسپورت را دریافت می کنند از امکاناتی مانند تردد راحت و بی دردسر به تمام کشور های اروپایی و آمریکایی بهره مند هستند.

✅اخذ پاسپورت جزایر کارائیب چقدر به طول می انجامد؟

این پروسه بین 2 الی 3 ماه قابل انجام است.


_____________سخن آخر در باب پاسپورت جزایر کارائیب_____________

کشورهای سنت لوسیا، دومینیکا، گرانادا و... که در مجموعه جزایر کارائیب واقع شده اند، اقدام به اعطای پاسپورت خود از طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری نموده اند. با توجه به شرایط سیاسی ایران، در حال حاضر تنها تعداد معدودی از این کشورها، پاسپورت جزایر کارائیب را به ایرانیان اهدا می نمایند. بنابراین اقدام برای این امر و موفقیت در آن، نیاز به دریافت راهنمایی و کمک از مشاورین زبده ای چون وکلای موسسه ملک پور دارد. دو روش عمده سرمایه گذاری که منجر به اخذ پاسپورت جزایر کارائیب می شود در مقاله فوق معرفی و بررسی شد. جالب توجه است که با اخذ این پاسپورت می توان برای همسر و فرزندان بالای 18 سال و حتی پدر و مادر خود نیز پاسپورت دریافت کرد. اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت جزایر کارائیب با سرمایه گذاری را می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس به دست آورید. ضمن اینکه با یادداشت سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" نیز پاسخ آن ها را دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش