پاسپورت جزایر کارائیب

11 اردیبهشت 1402 بدون نظر

پاسپورت کارائیب برای ایرانیان جزو گزینه های برتر در اخذ تابعیت دوم در کمترین زمان می باشد. برخی کشورهای جزائر کارائیب برنامه های سرمایه گذاری با قابلیت خرید پاسپورت کارائیب را با سرمایه حدودی حداقل 120 هزار دلاری ارائه می دهند. افراد عموما ملک خریداری نموده یا مبلغی را دونیت می کنند. دومینیکا و سنت لوسیا از میان کشورهای حوزه کارائیب قابلیت اخذ گذرنامه برای ایرانیان را ارائه می دهند که به دلیل اعتبار پاسپورت کارائیب تقاضای بالایی دارد. امکان بازگشت پول و عدم نیاز به مدرک زبان فرصت ویژه ای برای اخذ پاسپورت بوجود اورده است که البته مناسب ایرانیان مقیم خارج از کشور می باشد. مشاورین متخصص ما در موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات مشاوره تلفنی به صورت رایگان می باشند. 

ویدیو موسسه MIE در مورد رازهای خرید پاسپورت کارائیب


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

پاسپورت جزایر کارائیب

ارزش پاسپورت کارائیب

گدرنامه جزایر کارائیب، بر خلاف وسعت و جمعیت کوچک کشورهای این مجموعه جزایر، دارای ارزش و اعتبار قابل توجهی می باشند. با توجه به ارزش پاسپورت جزایر کارائیب می توان به حدود 144 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. ارزش پاسپورت کارائیب، امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا و حتی اخذ ویزای بلندمدت آمریکا (به طور مثال ویزای 5 تا 10 ساله) را فراهم می نماید. لازم به ذکر است که نکته یاد شده در خصوص اخذ ویزای آمریکا به صورت طولانی مدت با گرفتن پاسپورت سنت کیتس امکان پذیر است که در حال حاضر برای ایرانیان قابل اقدام نمی باشد. 

اعتبار پاسپورت چزائر کارائیب

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه پاسپورت کارائیب


روش های اخذ پاسپورت جزایر کارائیب

از جمله کشورهای جزایر کارائیب، گرانادا، سنت کیتس، دمینیکا و سنت لوسیا می باشند که پاسپورت دوم به متقاضیان امر سرمایه گذاری در ملک و یا افرادی که مبلغ مشخصی را به دولت هدیه می کنند اعطا می نمایند. تا کنون بارها به این نکته اشاره شد که اخذ پاسپورت جزایر کارائیب برای ایرانیان، تنها معدود به تعدادی از کشورهای این مجموعه جزایر می باشد که کشور دومینیکا از جمله آن هاست. البته دریافت پاسپورت دومینیکا نیز به راحتی امکان پذیر نیست؛ اما موسسه ملک پور به پشتوانه سابقه درخشان خود و ارتباطات مؤثر با افراد بین المللی فعال در این زمینه، امکان اخذ پاسپورت کشورهای ممکن از جزایر کارائیب را برای ایرانیان فراهم نموده است. دریافت پاسپورت کارائیب برای ایرانیان به دو روش:

  • خرید ملک با هزینه 200 هزار دلار برای یک نفر (که مبلغ آن به ازای هر نفر همراه بیشتر می شود و به طور مثال برای یک زوج به 270 هزار دلار می رسد) و یا
  • اهدای مبلغی به دولت آن کشور به مقدار حدود 100 تا 120 هزار دلار برای یک نفر (که این مبلغ برای خانواده چهار نفره به حدود 200 هزار دلار می رسد) انجام می شود.

علاوه بر هزینه های فوق بایستی دیگر هزینه های جانبی مانند هزینه های درخواست و پردازش و... را نیز در نظر گرفت. این کشورها با اعطای تابعیت خود، امکان اخذ پاسپورت دوم را برای متقاضیان فراهم می نمایند که با استفاده از آن ها می توان از مزایایی مانند تحصیل رایگان در این کشورها و یا سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا بهره مند شد.

ویدیو موسسه MIE در مورد پاسپورت جزایز کارائیب


شرایط اخذ پاسپورت برای سایر کشورهای جزایر کارائیب

گرچه در حال حاضر، تنها امکان اخذ پاسپورت دومینیکا از مجموعه کشورهای جزایر کارائیب فراهم است؛ اما اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت سایر کشورهای جزایر کارائیب نیز خالی از فایده نیست. بنابراین در این بخش به طور مختصر، به ارائه اطلاعاتی در این زمینه می پردازیم.

  • کشور گرانادا: اخذ پاسپورت از طریق اهدای 150 هزار دلار برای یک نفر و یا خرید ملک به ارزش 220 هزار دلار برای یک نفر.
  • کشور سنت کیتس: اخذ پاسپورت از طریق اهدای 150 هزار دلار برای یک نفر و یا سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 200 هزار دلار یا 400 هزار دلار (با مزایای متفاوت).
  • کشور سنت لوسیا: اخذ پاسپورت از طریق اهدای 100 هزار دلار برای یک نفر و یا خرید ملک به ارزش حداقل 300 هزار دلار و یا سرمایه گذاری در یک پروژه تصویب شده شرکتی به ارزش 3 میلیون و 500 هزار دلار یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی با ارزش حداقل 500 هزار دلار.
  • کشور آنتیگوا و باربادوا: اخذ پاسپورت از طریق کمک مالی به صندوق توسعه ملی به ارزش حداقل 100 هزار دلار یا سرمایه گذاری در املاک به ارزش حداقل 400 هزار دلار و یا سرمایه گذاری 1 میلیون و 500 هزار دلاری در تجارت های تأیید شده یا کمک به صندوق آموزش UWI به ارزش حداقل 150 هزار دلار.

جدول دسته بندی شده مبالغ فوق را در ذیل بخوانید:

اسم کشور

اهدا یا دونیت (یک نفر)

خرید ملک (یک نفر)

سایر

دومینیکا

120,000

200,000

-

سنت لوسیا

100,000

300,000

  • 500,000 سرمایه گذاری در ارواق قرضه یا
  •  3,500,000 سرمایه گذرای در پروژه تصویب شده شرکتی

سنت کیتس

150,000

200,000-400,000 با مزایای مختلف

-

گرانادا

150,000

220,000

-

آنتیگوا و باربادوا

100,000

400,000

  •  1,500,000 تجارت های تایید شده یا
  • 150,000 کمک به صندوق آموزش UWI

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه پاسپورت کارائیب و ترکیه


فواید اخذ پاسپورت کارائیب به عنوان پاسپورت دوم

داشتن پاسپورت دوم در حالت کلی مزایای زیادی دارد که در این جا به فواید اخذ پاسپورت جزایر کارائیب به عنوان پاسپورت دوم اشاره می کنیم این پاسپورت بسیاری از مشکلات را برای ما ایرانیها حل خواهد کرد. از جمله این که دیگر نیاز نیست در صف های طولانیه ویزا باشید و یا اینکه با داشتن پاسپورت دوم امکان تحصیل و فرزندانتان رایگان میشود رفتن به بقیه کشورها برای شما بسیار ساده تر خواهد شد و اینکه مشکلاتی که برای انتقال وجه سرمایه گذاری از ایران به کشورهای دیگر وجود دارد نیز برطرف خواهد شد. برخی از کشورها مثل کشورهای حوزه جزایر کارائیب به ایرانی هایی که شرایط شان را دارند پاسپورت میدهند و پاسپورت این کشورها به قدری با ارزش است که به راحتی با آن می توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید حتی برای رفتن به کشور انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شده نیز نیاز به دریافت ویزا ندارید و این یعنی یک موقعیت استثنایی. لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد حتی هزینه دریافت پاسپورت با ارزش جزایر کارائیب که با داشتن آنها به بسیاری از کشورها می توان سفر کرد کمتر از پاسپورت ترکیه نیز می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد گرفتن پاسپورت دوم چه فایده ای دارد


مزایای اخذ پاسپورت جزایر کارائیب

یکی از بزرگترین مزایای اخذ پاسپورت کارائیب، امکان حفظ تابعیت اولیه می باشد؛ بدین معنی که تابعیت دوگانه توسط کشورهای جزایر کارائیب پذیرفته شده است. از دیگر مزایای برجسته دریافت این پاسپورت، امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا می باشد. دیگر ویژگی مثبت اخذ پاسپورت، امکان دریافت پاسپورت برای پدر و مادر خود و همسر و فرزندان بالای 18 سال است. ضمن این که افراد در صورت گرفتن تابعیت این کشورها می توانند به طور رایگان به تحصیل پرداخته و حق کار و راه اندازی کسب و کار در این کشورها را نیز خواهند داشت.

مزایای پاسپورت کارائیب


سوالات متداول راجع به پاسپورت کارائیب

✔️ آیا اخذ پاسپورت کشور های حوزه کارائیب برای ایرانی ها امکان پذیر است؟

در حال حاضر و به دلیل سیاست ها خارجی، تمام کشور های حوزه کارائیب فعالیت های خود را برای ایرانی ها قطع نموده اند.

✔️ آیا پاسپورت جزایر کارائیب ارزشمند است؟

اخذ تابعیت و پاسپورت در مدت زمانی کوتاه هزینه های به نسبت زیادی دارد ،اما افرادی که در این کشور ها سرمایه گذاری می کنند و پاسپورت را دریافت می کنند از امکاناتی مانند تردد راحت و بی دردسر به تمام کشور های اروپایی و آمریکایی بهره مند هستند.

✔️ اخذ پاسپورت کارائیب چقدر به طول می انجامد؟

این پروسه بین 2 الی 3 ماه قابل انجام است.


سخن آخر

کشورهای سنت لوسیا، دومینیکا، گرانادا و... که در مجموعه جزایر کارائیب واقع شده اند، اقدام به اعطای پاسپورت خود از طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری نموده اند. با توجه به شرایط سیاسی ایران، در حال حاضر تنها تعداد معدودی از این کشورها، پاسپورت کارائیب را به ایرانیان اهدا می نمایند. بنابراین اقدام برای این امر و موفقیت در آن، نیاز به دریافت راهنمایی و کمک از مشاورین زبده ای چون کارشناسان موسسه ملک پور دارد. دو روش عمده سرمایه گذاری که منجر به اخذ پاسپورت جزایر کارائیب می شود در مقاله فوق معرفی و بررسی شد. جالب توجه است که با اخذ این پاسپورت می توان برای همسر و فرزندان بالای 18 سال و حتی پدر و مادر خود نیز پاسپورت دریافت کرد. اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت جزایر کارائیب با سرمایه گذاری را می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس به دست آورید. ضمن اینکه با یادداشت سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" نیز پاسخ آن ها را دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان