ویزای توریستی قبرس

بدون نظر

در این نوشتار بر آنیم تا شرایط دریافت ویزای توریستی قبرس، ویزای قبرس vfs و تمامی مدارک لازم برای اخذ آن را مورد بررسی قرار داده و به سمع و نظر شما همراهان همیشگی موسسه ملک پور(MIE) برسانیم. اتباع ایرانی برای ورود به قبرس نیاز به مجوز ورود و ویزا دارند که در ادامه به تفصیل به شرایط و مدارک مورد نیاز آن خواهیم پرداخت. جالب است بدانید ویزای قبرس شنگن نیست هر چند که این کشور و در واقع بخش جنوبی آن معروف به قبرس جنوبی جزو قاره اروپا می باشد. شما می توانید به روزترین اطلاعات و قوانین روز مهاجرتی دنیا را در وب سایت های موسسه ملک پور مشاهده نموده یا برای بهره گیری از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ارشد مجموعه با ما ارتباط برقرار نمایید.

مطالبی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از:

 • درباره کشور قبرس
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی قبرس
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی قبرس
 • تمدید ویزای توریستی قبرس
 • گرفتن وقت سفارت قبرس
 • مراحل اخذ ویزای توریستی قبرس
 • ویزای توریستی قبرس با وثیقه یا بدون وثیقه
 • خدمات موسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی قبرس
 • ریجکتی ویزای توریستی قبرس
 • ویزای توریستی قبرس، تضمینی و با گارانتی
 • سوالات متداول

تماس با ما

ویزای توریستی هلند

درباره کشور قبرس

کشور قبرس جزیره ای مدیترانه ای با سواحل بسیار زیبا، به لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار استراتژیک و نقطه تلاقی سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا می باشد. این کشور به دلیل جنگ ها و اختلافات به دو قسمت شمالی و جنوبی به نوعی مرزبندی شده است. قسمت شمالی آن زیر نظر ترکیه و قسمت جنوبی آن معروف به قبرس اروپایی زیر نظر یونان اداره می شود. جالب است بدانید اتباع ایرانی برای ورود به قسمت ترک نشین آن نیاز به دریافت ویزای قبرس شمالی ندارند ولی ورود به قبرس جنوبی یا همان قبرس اروپایی مستلزم دریافت ویزا می باشد. لازم به ذکر است فقط قسمت جنوبی این کشور که تحت نظر یونان است؛ جزو اتحادیه اروپا به شمار می آید. همچنین باید بدانید که قبرس جنوبی در عین حال که بخشی از اتحادیه اروپا است از اعضای پیمان شنگن نمی باشد. به این معنا که ویزای قبرس شنگن نیست و با در دست داشتن ویزای توریستی شنگن امکان سفر به کشورهای عضو پیمان شنگن را نخواهید داشت. اما وقتی ویزای شنگن اتحادیه را دارید منعی برای ورود به قبرس وجود نخواهد داشت.

 

جمعیت

1.202.925

رتبه در جمعیت جهانی

158

پایتخت

نیکوزیا

زبان رسمی

یونانی،ترکی استانبولی

واحد پول رایج کشور

یورو

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ ویزا


مدارک مورد نیاز ویزای توریستی قبرس

در این قسمت به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی قبرس خواهیم پرداخت. قاعدتاً برای دریافت ویزای توریستی قبرس یا هر کشور دیگری مدارکی که ارائه می دهید و ترتیب آن ها تاثیر به سزایی بر روی پاسخ سفارت خواهد داشت. برای درخواست ویزای توریستی قبرس گذرنامه شما می بایست حداقل شش ماه اعتبار و انقضا داشته باشد. توجه بفرمایید این بازه زمانی از لحظه ورود شما به این کشور می بایست مورد محاسبه قرار گیرد. افراد صغیر و غیر رشید (زیر سن قانونی) می بایست رضایت نامه والدین را برای درخواست ویزا داشته و همچنین فرم های مربوطه برای درخواست ویزا در سفارت حتماً باید توسط سرپرست آن ها تکمیل گردد. مدارک هویتی معتبر اعم از پاسپورت، عکس با مشخصات گذرنامه ای و ... از جمله بدیهیات برای درخواست ویزا می باشد. از دیگر نکات مهم در خصوص ویزای توریستی قبرس دعوت نامه است. به این معنا که در صورتی که برای دیدار کسی به این کشور سفر خواهید کرد؛ ارائه دعوت نامه معتبر از ایشان و در صورتی که سفر شما با مقاصد بیزنسی یا تجاری صورت می گیرد ارائه دعوتنامه از شرکت طرف حساب یا سازمان میزبان ضروری به نظر می رسد. ارائه پرینت صورت حساب بانکی شش ماهه برای نشان دادن تمکن مالی و برآمدن متقاضی از پس هزینه های خود در طول سفر نیز از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی قبرس می باشد. در نهایت اگر در طول مدت سفر قصد اقامت در هتل یا خانه اقوام خود را دارید؛ برگه رزرو اتاق در هتل و یا آدرس منزل اقوام خود را می بایست جزو مدارک مورد نیاز لحاظ نمایید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی قبرس

جالب است بدانید بسته به نوع سفر (توریستی،تجاری، فرودگاهی و ...) ، سابقه و تعداد سفر شما به این کشور، ممکن است مدت زمان ویزای توریستی قبرس و همچنین نوع آن (یک بار ورود یا چند بار ورود) متفاوت باشد. معمولاً در مرتبه اول ویزای توریستی قبرس کوتاه مدت (دو هفته ای، یک ماهه تا سه ماهه) و با اجازه ورود و خروج برای یک بار صادر خواهد شد. اما این امکان وجود دارد که ویزای توریستی قبرس 1 ساله و حتی چند ساله با قابلیت ورود و خروج چند باره یا به اصطلاح ویزای مالتیپل نیز صادر شود. در نتیجه برای درخواست ویزای توریستی قبرس شرایط متقاضی و دلیل درخواست وی مورد بررسی سفارت قرار خواهد گرفت.

تمدید ویزای توریستی قبرس

در ادامه توضیحات در خصوص مدت زمان ویزای توریستی قبرس باید گفت که عموماً برای افرادی که برای بار اول درخواست ویزای توریستی قبرس را دارند بیش از 3 ماه ویزا صادر نخواهد شد. پس از اتمام این مدت و در صورتی که نیاز به زمان بیشتری برای اقامت در این کشور با ویزای توریستی را دارید می بایست یک بار از خاک کشور قبرس خارج شده و مجدداً در خاک کشور خود یا کشور دیگری درخواست ویزای توریستی قبرس را داشته و پس از دریافت مجوز ورود و ویزای توریستی قبرس مجدداً وارد خاک این کشور شوید. به صورت خلاصه؛ شما اجازه تمدید ویزای توریستی قبرس را در خاک این کشور نخواهید داشت.

گرفتن وقت سفارت قبرس

برای دریافت ویزای توریستی قبرس احتمالاً ویزای قبرس vfs یا vfs ممکن است زیاد به گوش شما برسد. مرکز وی اف اس در تهران و در صد و بیست و نه کشور دیگر شعبه دارد و یک شرکت اداری برای رسیدگی به صحت و اصالت مدارک ارائه شده برای درخواست ویزای چندین کشور در دنیا می باشد. لازم است بدانید که مرکز وی اف اس هیچ گونه تاثیری بر روی پاسخ سفارت به درخواست ویزای متقاضیان نخواهد داشت. منتهای مراتب برای کارهایی نظیر انگشت نگاری، تایید و یا رد صلاحیت مدارک ارائه شده نظارت خواهد کرد. با این کار در واقع مرکز وی اف اس روند رسیدگی سفارت کشور مقصد را بر روی پرونده شما سریع تر خواهد کرد. سفارت یونان نیز کارهای مرتبط با درخواست ویزای قبرس را به این شرکت به آدرس؛ میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مرکز تجاری هروی سنتر، طبقه 4 سپرده است. برای گرفتن وقت سفارت و همچنین دریافت فرم های درخواست ویزا می بایست به سایت سفارت قبرس در ایران مراجعه نمایید. تمامی مدارک شما می بایست مورد تایید و ممهور به مهر وزارت دادگستری ایران باشد. اصل و کپی مدارک برای درخواست ویزای توریستی قبرس را نیز می بایست به همراه داشته باشید. پس از انجام امور بایومتریک و تاییدیه وی اف اس برای وقت سفارت اقدام می نمایید. معمولاً روند رسیدگی به ویزای توریستی قبرس بین سه تا ده روز کاری می باشد. برای رسیدگی به ویزای توریستی قبرس در صورت نیاز به یک بار ورود به این کشور مبلغ بیست یورو و برای دریافت ویزای توریستی قبرس به صورت مالتیپل یا چند بار ورود می بایست مبلغ شصت یورو را به صورت نقدی و به صورت یورو به کنسولگری این کشور تحویل دهید. سفارت قبرس در ایران واقع در؛ تهران، زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک 9 می باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس

مراحل اخذ ویزای توریستی قبرس

در این قسمت بر آنیم تا مراحل اخذ ویزای توریستی قبرس را به صورت اجمالی و کوتاه به همراه شما مرور نماییم؛

 • تکمیل کلیه مدارک درخواستی در سایت سفارت
 • ممهور کردن مدارک و به تایید دادگستری رساندن آنان
 • انجام کارهای اداری ویزای قبرس vfs
 • دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین
 • دریافت فرم های درخواست ویزای توریستی قبرس از سایت رسمی سفارت و تکمیل فرم ها
 • ارائه مبلغ درخواست ویزا به سفارت و دریافت رسید آن

ویزای توریستی قبرس با وثیقه یا بدون وثیقه

اصولاً در قوانین دنیای مهاجرت تضمین معنایی ندارد و هیچ گونه تضمینی برای اخذ یا عدم اخذ ویزا نمی توان داد. چرا که برخی از نتایج از عهده موسسات خارج و تنها در ید سفارت کشور مربوطه است. در واقع هرگونه تصمیم گیری در خصوص صدور ویزا و یا رد شدن آن توسط سفارت ها گرفته می شود. در خصوص ویزای توریستی قبرس لازم است بدانید که با داشتن دعوتنامه معتبر شانس شما برای دریافت ویزا بسیار بالا خواهد رفت. در صورتی که دعوتنامه ندارید برخی از موسسات ممکن است در ازای دریافت مبلغی با عنوان وثیقه برای شما دعوتنامه ارسال کنند. در هر صورت توصیه می کنیم در صورتی که سابقه سفر و دریافت ویزای توریستی قبرس یا هر کشور دیگری را در پاسپورت خود نداشتید بدون داشتن دعوتنامه معتبر اقدام به انجام کارهای سفر نفرمایید چرا که ریسک کار بسیار بالا خواهد بود.   

خدمات موسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی قبرس

پیشتر در خصوص اهمیت جمع آوری مدارک برای درخواست ویزای توریستی قبرس و نحوه ارائه آن ها صحبت نمودیم. جدای از این موضوع، اهمیت ارائه مدارکی مثل دعوتنامه معتبر، حساب بانکی و اثبات تمکن مالی در زمینه دریافت ویزای توریستی قبرس غیر قابل انکار است. این مقاله تماماً توسط کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای ملک پور تهیه، تنظیم و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری و رونوشت از آن خلاف قانون و اخلاقیات بوده و موجبات پیگرد قانونی را فراهم خواهد آورد. با توجه به اهمیت موضوع درخواست ویزای توریستی قبرس و سایر کشورها توصیه می کنیم پیش از هر گونه اقدامی با کارشناسان ارشد ما مشورت نموده و از راهنمایی آنان بهره مند گردید. موسسه ملک پور با افتخار به پشتوانه حدود دو دهه سابقه کار در امر مهاجرت بین الملل با کارنامه کاری درخشان این امکان را دارد تا شما را در زمینه دریافت ویزای توریستی قبرس، ویزای توریستی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حتی آمریکا و کانادا راهنمایی کرده و خدمت رسانی نماید.

ریجکتی ویزای توریستی قبرس

دلایل ریجکتی ویزای توریستی قبرس می تواند بسیار متعدد و زیاد باشد. اصولاً از اولین موارد و مشکلاتی که باعث ایجاد ریجکتی ویزا می شود؛ عدم اثبات تمکن مالی مناسب است. به این معنا که فرد در حساب بانکی خود مبلغ مناسبی را در یک بازه زمانی مناسب نمی تواند نشان دهد و افسر سفارت نیز قانع نمی شود که وی صرفاً به دلایل تفریحی یا کاری قصد سفر و دریافت ویزای توریستی قبرس را دارد در نتیجه فرض بر این است که متقاضی ممکن است پس از ورود به کشور میزبان درخواست پناهندگی نماید. بر این اساس درخواست ویزای توریستی وی رد خواهد گردید. بر طبق اعلام سفارت شما می بایست تمکن مالی مناسب به مدت 6 ماه را بتوانید در حساب خود نشان دهید. در کنار این موضوع نشان دادن علقه و وابستگی به کشور متبوعتان از جمله مهمترین موارد برای دریافت ویزای توریستی قبرس می باشد. این وابستگی می تواند با نشان دادن نامه اشتغال به کار و گرفتن مرخصی از محل کار، تامین هزینه های خانواده اعم از والدین و همسر و فرزند، نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اسناد ملکی و مواردی از این دست باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


ویزای توریستی قبرس، تضمینی و با گارانتی

توجه بفرمایید چنان چه پیشتر ذکر نمودیم اخذ ویزای توریستی قبرس یا سایر کشورها در ید هیچ موسسه و مجموعه ای نمی باشد و ارائه هر گونه تضمین و تعهدی در این بابت خلاف عرف و قانون است. چرا که در واقع وکلا نمی توانند تعهد به نتیجه کنند بلکه صرفاً می بایست تعهد به وسیله کرده و کیفیت کار را تضمین نمایند. در نهایت برای اخذ نتیجه مناسب بهترین حالت استفاده از کمک و مشورت وکلای مجرب در زمینه مهاجرت بین الملل می باشد تا بتوانید با بهره گیری از دانش و تجربه آنان تمامی مدارک لازم را برای اخذ ویزای توریستی قبرس تهیه و ارائه نمایید. لازم به ذکر است که نیازی به دریافت ویزای قبرس شمالی نمی باشد و شما صرفاً برای ورود به قبرس اروپایی نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت. برای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت از شش روش قانونی به شما توصیه می کنیم پیش از هر گونه اقدام و تصمیم گیری در این زمینه، محصول ویدیویی مسیر سبز مهاجرت به تدریس مدیریت محترم موسسه را تهیه و تماشا نمایید. این محصول تمام شش روش قانونی مهاجرت و شرایط مهاجرت به تمامی کشورهای طراز اول دنیا را مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد داد در نهایت شما همراهان گرامی موسسه ملک پور می توانید با دسترسی به قوانین به روز دنیا و با آگاهی کامل مناسب ترین مسیر را برای مهاجرت خود و اعضای خانواده برگزینید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل در خصوص روش های اخذ اقامت از محصول بی نظیر گام به گام تا ا خذ اقامت با تدریس استاد ملک پور بهره مند شوید.

ــــــــــــــــــــــــــــــ سخن پایانی  ــــــــــــــــــــــــــــــ

تمامی موارد لازم در خصوص ویزای توریستی قبرس و مدارک و شرایط مورد نیاز در این زمینه را در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. چنانچه مشاهده نمودید برای انجام برخی از فرآیندهای اداری می بایست به مرکز رسیدگی سفارت یونان در ایران در واقع شرکت وی اف اس مراجعه نمایید و سپس برای کارهای ویزا به صورت حضوری به سفارت قبرس در ایران مراجعه کنید. چنان چه پیشتر  ذکر نمودیم مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای توریستی قبرس 3 الی ده روز کاری خواهد بود. شما می توانید برای دریافت قوانین به روز مهاجرتی در خصوص ویزای توریستی قبرس و تمامی کشورهای طراز اول اروپایی به وب سایت های موسسه ملک پور مراجعه نمایید. در عین حال در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نظری در خصوص مقالات نوشته شده می توانید در قسمت انتهایی صفحه و در قسمت دیدگاه ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان