هزینه های زندگی در جمهوری چک

بدون نظر

هزینه های زندگی در جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک، میزان اجاره مسکن در این کشور، هزینه های زندگی روزمره در جمهوری چک، درآمد شغل های مختلف در کشور چک و به طور کلی تجربه زندگی در جمهوری چک را در متن این مقاله مورد بررسی علمی و دقیق قرار خواهیم داد. متوسط حقوق در جمهوری چک چقدر است؟ آیا هزینه های زندگی در جمهوری چک مقرون به صرفه است؟ گران ترین شهر ها برای زندگی در جمهوری چک کدامند؟ موسسه ملک پور با سال ها تجربه در امر مهاجرت سعی بر آن دارد که در این مقاله به تمامی سوالات ذکر شده در ارتباط با هزینه های زندگی در جمهوری چک پاسخ دهد. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا دیگر مسائلی که به مهاجرت مربوط می شود، با موسسه ملک پور تماس رایگان بر قرار کنید و از اطلاعات مشاورین با تجربه این موسسه بهره مند شوید. در ادامه این مقاله تمامی هزینه های زندگی در جمهوری چک را به صورت دقیق و با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  • شرایط عمومی زندگی در جمهوری چک
  • هزینه اجاره مسکن در جهوری چک
  • هزینه های زندگی روزمره در جمهوری چک
  • مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف جمهوری چک
  • درآمد شغل های مختلف در جمهوری چک
  • سوالات متداول راجع به هزینه های زندگی در جمهوری چک
  • هزینه های زندگی در جمهوری چک و سخن پایانی

هزینه های زندگی در پرتغالشرایط عمومی زندگی در جمهوری چک

کشور جمهوری چک عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن می باشد و با کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی هم مرز است. شهر زیبای پراگ پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری چک است. جمعیت این کشور حدودا بین 10 تا 11 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی این کشور چکی و واحد پول آن کرونا است. هزینه های زندگی در جمهوری چک در شرایط مختلف متفاوت است، درواقع کیفیت و نوع زندگی هر شخص و حتی شهری که در آن زندگی می کند ارتباط مستقیمی با هزینه های زندگی وی دارد. شهر پراگ که پایتخت جمهوری چک می باشد از نظر هزینه های زندگی یکی از گران ترین شهر ها در جمهوری چک است اما با این وجود هزینه ها در پراگ از بسیاری از شهرهای اروپایی نیز ارزان تر است. هزینه های آموزش، مسکن، رستوران ها، هتل ها و تفریحات در جمهوری چک در مقیاس جهانی متوسط است. در این مقاله سعی می کنیم که تمامی هزینه ها را در شهر های مختلف جمهوری چک را بررسی کنیم و در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم.

هزینه اجاره مسکن در جهوری چک

هزینه اجاره مسکن یکی دیگر از مواردی است که در بررسی میزان هزینه های زندگی در جمهوری چک اهمیت فراوانی دارد و افرادی که قصد مهاجرت به چک را دارند باید این موضوع را بررسی کنند و با جزئیات بیشتری در این باره تحقیق نمایند. در جمهوری چک کمبود مسکن وجود دارد و همین مسئله باعث افزایش هزینه های اجاره و خرید ملک در این کشور شده است. همان طور که گفته شد هزینه اجاره ملک و یا خرید ملک به محل قرار گیری ملک بستگی دارد و در نقاط مختلف و شهرهای مختلف متفاوت می باشد. بدیهی است که قیمت خانه ها در خارج از شهر و یا در شهرهای کوچک ارزان تر از شهرهای شلوغ و مراکز شهر است. یکی دیگر از مسائلی که در قیمت اجاره و خرید خانه تاثیر گذار است امکانات و تعداد اتاق های هر خانه است. این مقاله توسط موسسه مهاجرتی ملک پور تهیه و نگارش شده است و هرگونه کپی برداری و استفاده از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. در این قسمت جدولی تهیه نموده ایم که به صورت تقریبی هزینه های اجاره و خرید ملک در جمهوری چک را نمایش داده است. این جدول به شما عزیزان کمک خواهد کرد که نسبت به بودجه خود ملک مناسبی را در این کشور انتخاب کنید.

 

قیمت اجاره و خرید ملک در جمهوری چک (هزینه ها به یورو)

3.574.43

خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)

2.537.52

خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (هر متر مربع)

509.48

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

402.73

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

927.47

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

685.07

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

هزینه های زندگی روزمره در جمهوری چک

معمولا افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند تنها به بررسی هزینه هایی مانند: هزینه اجاره و خرید خانه، هزینه خرید وسیله نقلیه و یا حقوق پرداختی در آن کشور می پردازند که در قسمت قبل هزینه اجاره و خرید ملک در کشور جمهوری چک را تا حدودی بررسی کردیم. اما نکته بسیار مهم این است که هزینه هایی مانند هزینه حمل و نقل، قیمت پوشاک، هزینه مواد مصرفی، قیمت غذاها در رستوران ها، هزینه گوشت، مرغ، شیر، پیاز، گوجه، خیار و دیگر مواد غذایی نیز تاثیر بسیار زیادی در بررسی هزینه های زندگی در جمهوری چک دارند. برخی از افراد با هدف مهاجرت میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد را با هزینه های زندگی در کشور خود مقایسه می کنند که این قیاس بسیار نادرست است. به طور مثال اگر شما قصد مهاجرت به کشور جمهوری چک را دارید باید هزینه های زندگی در این کشور را با توجه به میزان حقوق دریافتی خود در همان کشور مقایسه کنید. بنابراین یکی دیگر از مهم ترین مواردی که قبل از مهاجرت باید آن را بررسی کنید هزینه حقوق و درآمد شما در کشور مقصد است زیرا با توجه به آن باید نوع و کیفیت زندگی خود را انتخاب نمایید. در این قسمت از مقاله میخواهیم هزینه های زندگی در جمهوری چک را با جزئیات مورد بررسی قرار دهیم که برای راحتی خواننده مقاله این مطالب را به صورت جدول تهیه نموده ایم و مطمئناً این جدول به تمامی کسانی که قصد مهاجرت به جمهوری چک را دارند کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

هزینه های زندگی در جمهوری چک به صورت میانگین (یورو)

5.31

غذا در رستوران ارزان قیمت

رستوران

24.67

غذا در رستوران برای دو نفر (سه وعده)

0.73

شیر معمولی (یک لیتر)

مواد مصرفی 

0.92

نان (500 گرم)

1.41

برنج (1 کیلوگرم)

1.60

تخم مرغ (12 عدد)

7.92

پنیر (1 کیلوگرم)

5.45

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

8.99

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

1.28

سیب (1 کیلوگرم)

1.17

موز (1 کیلوگرم)

1.39

پرتقال (1 کیلوگرم)

1.91

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

0.82

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

0.53

آب معدنی (1/5 لیتر)

1.18

بنزین (1 لیتر)

حمل و نقل

0.91

بلیط یک طرف (حمل و نقل محلی)

1.06

تاکسی (1 کیلیومتر)

167.49

شارژ ساختمان (برق، آب، وسایل گرمایشی) ماهانه

تسهیلات ماهانه

31.8

باشگاه تناسب اندام بزرگسالان (یک ماه)

ورزش و اوقات فراغت

10.75

اجازه زمین تنیس (یک ساعت آخر هفته)

6.83

سینما

62.79

شلوار جین

لباس و کفش

70.22

کفش نایک متوسط

84.85

کفش چرم

مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف جمهوری چک

در مطالب قبل گفته شد که هزینه های زندگی در مناطق مختلف شهر و حتی در شهر های مختلف متفاوت است. مثلا زندگی در پایتخت جمهوری چک گران تر از شهر های دیگر این کشور می باشد. همچنین لازم به ذکر است که کیفیت زندگی در شهرهای مختلف نیز با یکدیگر بسیار تفاوت خواهد داشت. هدف از نگارش این قسمت از مقاله مقایسه چند شهر در جمهوری چک از نظر هزینه های زندگی می باشد. در این جا سه شهر از جمهوری چک را بررسی میکنیم. نام این چند شهر عبارت است از: پراگ، برنو و استراوا.

  • شهر پراگ: شهر پراگ پایتخت و بزرگترین شهر در جمهوری چک است. جمعیت این شهر حدود 1 میلیون نفر می باشد. هزینه های زندگی به صورت تقریبی در این شهر برای یک خانواده 4 نفره حدود 1.952.25 یورو می باشد.
  • شهر برنو: یکی دیگر از شهرهایی که در کشور جمهوری چک وجود دارد شهر برنو است. برنو دومین شهر بزرگ در این کشور می باشد که هزینه های زندگی در این شهر نسبت به شهر پراگ تقریبا کمتر است. هزینه های زندگی به صورت ماهانه در این شهر برای یک خانواده چهار نفره حدود 1.813.22 یورو می باشد. در این قسمت جدولی از هزینه های زندگی در این شهر را تهیه نموده ایم.
  • شهر استراوا: استراوا سومین شهر بزرگ در کشور جمهوری چک می باشد که در شرق این کشور قرار گرفته است. برآورد هزینه های زندگی یک شخص مجرد بدون اجاره خانه در این شهر حدود 489.16 یورو در ماه است و هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این شهر 1.670.77 یورو در ماه می باشد. در این قسمت نیز مانند مطالب قبل جدولی از ریز هزینه های زندگی در جمهوری چک در شهر استراوا تهیه نموده ایم.

 

هزینه های زندگی در شهر استراوا به صورت میانگین (یورو)

4.93

غذا در رستوران ارزان قیمت

رستوران

0.62

شیر معمولی (یک لیتر)

هزینه مواد مصرفی

0.91

نان (500 گرم)

1.37

برنج (1 کیلوگرم)

1.43

تخم مرغ (12 عدد)

8.02

پنیر (1 کیلوگرم)

9.17

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

1.17

سیب (1 کیلوگرم)

1.15

موز (1 کیلوگرم)

1.44

پرتقال (1 کیلوگرم)

1.65

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

0.75

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.15

بنزین (1 لیتر)

حمل و نقل

0.76

بلیط یک طرف (حمل و نقل محلی)

1.14

تاکسی (1 کیلیومتر)

135.12

شارژ ساختمان (برق، آب، وسایل گرمایشی) ماهانه

تسهیلات ماهانه

31.63

باشگاه تناسب اندام بزرگسالان (یک ماه)

ورزش و اوقات فراغت

6.55

سینما

58.31

شلوار جین

لباس و کفش

57.35

کفش نایک متوسط

343.04

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

هزینه اجاره خانه

259.19

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

580.14

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

441.2

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

1.176.54

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

هزینه خرید خانه

974.12

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

درآمد شغل های مختلف در جمهوری چک

در صورتی که شما متقاضی مهاجرت به کشور جمهوری چک هستید، باید هزینه های زندگی در جمهوری چک را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه بسیار داشت هزینه و درآمد حقوق مشاغل مختلف در این کشور است. در مطالب قبل گفته شد که جهت قیاس هزینه های زندگی جمهوری چک با هزینه های کشور مبدا در ابتدا باید میزان حقوق پرداختی در این کشور را بدانید. فرد متقاضی باید بداند که در این کشور به چه شغلی مشغول خواهد شد و درآمد این شغل در کشور چک چه مقدار است. پس از دانستن این موضوع می توانید کیفیت و نوع زندگی خود را مشخص کنید. هزینه حقوق نسبت به شهری که در آن مشغول به کار هستید، رشته تحصیلی، تخصص و حرفه هر شخص متفاوت می باشد. بیشترین حقوق در جمهوری چک را می توان به طور کلی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور یافت کرد که بسته به موقعیت و سطح تجربه کارمند در محدوده 1300 تا 3200 یورو در ماه می باشد. گرچه جنسیت نباید تاثیری در هزینه حقوق و دستمزد داشته باشد، اما در بسیاری از کشورها حقوق پرداختی به خانم ها مقداری کمتر از آقایان است. کارمندان مرد در جمهوری چک 6 درصد بیشتر از همکاران زن خود حقوق دریافت می کنند.

خرید ملک در مالزی

کار در جمهوری چک

در این قسمت جدولی از مشاغل موجود در جمهوری چک را گردآوری نموده ایم و متوسط حقوق این مشاغل را برای شما عزیزان در این جدول قرار داده ایم.

 

حقوق و دستمزد (یورو)

عنوان شغل

1629

حسابدار

1318

عکاس

1610

مهمان دار هواپیما

3988

خلبان

 2601

معمار

824

مکانیک

1671

معلم

2089

مترجم

957

پرستار بچه

2054

مهندس عمران

2252

مهندس برق

1390

سرآشپز

4254

مدیر هتل

5507

دندانپزشک

4406

وکیل

839

صندوقدار

 

بسیاری از افراد متقاضی کار در کشورهای خارجی هستند، پیشنهاد ما به متقاضیان کار در خارج از کشور مشاهده ویدیو گام به گام تا کار در خارج از کشور می باشد. این ویدیو به شما کمک خواهد کرد بهترین کشور و مناسب ترین انتخاب را در این مسیر داشته باشید. این محصول را می توانید از سایت اصلی موسسه ملک پور در قسمت محصولات تهیه نمایید.

هزینه های زندگی در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به هزینه های زندگی در جمهوری چک

✅ هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر جمهوری چک چقدر است؟

هزینه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور جمهوری چک به طور متوسط حدود 509.48 یورو برای یک ماه می باشد. که این هزینه در شهرهای مختلف متفاوت است.

✅ گران ترین شهرهای کشور جمهوری چک کدامند؟

پراگ یکی از بزرگترین و گران ترین شهرها در جمهوری چک است و شهرهای برنو، اولوموئوک، استراوا، کارلسباد و لیبرک به ترتیب نیز جزو گران ترین شهرهای جمهوری چک هستند.

✅ هزینه های زندگی یک دانشجو در جمهوری چک به صورت ماهانه چقدر است؟

هزینه های زندگی در جمهوری چک تقریبا مقرون به صرفه است. متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان از 350 تا 750 دلار در ماه از جمله وعده های غذایی، محل اقامت و حمل و نقل عمومی است. البته ممکن است قیمت ها با توجه به انتخاب محل اقامت و سبک زندگی شما متفاوت باشد.

✅ در حال حاضر از چه روش هایی می توان برای مهاجرت به جمهوری چک اقدام کرد؟

برای مهاجرت به جمهوری چک می توان از روش های تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج اقدام کرد؛ اما روش تحصیل رایج ترین مسیر مهاجرت به این کشور می باشد.


_____________هزینه های زندگی در جمهوری چک و سخن پایانی_____________

هزینه های زندگی در جمهوری چک، هزینه مسکن در نقاط مختلف چک، هزینه های زندگی در شهرهای مختلف در جمهوری چک، درآمد مشاغل مختلف در این کشور و تجربه زندگی در جمهوری چک را در این مقاله مورد بررسی دقیق و علمی قرار دادیم و سعی کردیم به تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان پاسخ دهیم. همانطور که گفته شد هزینه ها در قسمت های مختلف و کیفیت های مختلف زندگی متفاوت خواهد بود. هزینه های زندگی در جمهوری چک مقرون به صرفه است اما شانس ویزا در این کشور تقریبا پایین است بنابراین اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید به کشورهایی مانند هلند، فنلاند، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بسته به بودجه و سرمایه خود فکر کنید و در این باره تحقیق کنید. شما می توانید با موسسه ملک پور تماس رایگان برقرار کنید تا مشاورین ما شما را در راستای امر مهاجرت راهنمایی کنند. همچنین می توانید در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال در ارتباط با هزینه های زندگی در جمهوری چک و دیگر موارد مهاجرتی آن را در قسمت "ثبت پرسش" مقاله مطرح کنید و منتظر بمانید که مشاورین ما در اولین زمان به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان