بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین

16 دی 1401 14 نظر

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین

همانگونه که می دانید رشته های مهندسی یکی از مشاغل مورد نیاز در سایر کشورهای اروپایی و همچنین آمریکای شمالی می باشند. از میان بهترین کشور برای تحصیل مهندسین می توان به کشورهای اتریش، آلمان، سوئیس و فرانسه اشاره نمود. به همین دلیل مهندسین علاقه مند به مهاجرت و علاقه مند به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین باید با روش های مختلف مهاجرتی و همچنین بهترین مکان جهت مهاجرت در حیطه شغلی خود آشنا شوند. یکی از بهترین مسیرهای مهاجرتی برای مهندسین دریافت ویزای مهارتی است که برای افراد متخصص و ماهر صادر می گردد. این نوع ویزا در کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا برای مهندسین صادر می گردد. مهندسی در کشور آلمان با توجه به صنایع خودروسازی بسیار مهم در این کشور، یکی از بهترین رشته های تحصیلی می باشد و رشته های مهندسی مورد نیاز در این صنعت بسیار پر متقاضی و پر طرفدار است، مهاجرت مهندسی مکانیک به این کشور دارای طرفداران زیادی است. در این مقاله ما به بررسی روش های مختلف مهاجرتی برای مهندسین و معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین می پردازیم. در صورت نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین کشور برای مهندسان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب و آگاه موسسه ملک پور (MIE) بهره مند گردید. در ادامه در کنار شما سروران گرامی به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • روش های مختلف جهت مهاجرت مهندسین به سایر کشورهای دنیا
 • بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت
 • ارزان ترین روش ها برای مهاجرت مهندسین
 • درآمد مهندسین در کشورهای تاپ دنیا
 • سوالات متداول راجع به بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین
 • سخن پایانی درباره بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین

خرید ملک در مالزیروش های مختلف جهت مهاجرت مهندسین به سایر کشورهای دنیا

همواره انواع مختلفی از روش های مهاجرتی جهت مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد که امکان مهاجرت مهندسین به سایر کشورها را با توجه به شرایط آن ها فراهم می نماید. این روش های مختلف مهاجرتی عبارتند از روش کاری، تحصیلی، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، خود حمایتی و پناهندگی، که روش پناهندگی با توجه به پرخطر و پر ریسک بودن به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد. مهاجرت از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار رایج مهاجرتی است که دانشجویان در حال تحصیل در یک کشور، به عنوان مثال دانشجویان رشته های مهندسی، پس از فراغت از تحصیل می توانند با یافتن کار در آن کشور، به زندگی خود در کشور مورد نظر ادامه دهند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه راه های اقامت قانونی

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه راه های اقامت قانونی

 

در روش کاری، فرد با دریافت جاب آفر و یا دریافت ویزای افراد متخصص و ماهر تحت عنوان SKILL WORKER می تواند ویزای کاری کشور مورد نظر خود را بدست آورد و با توجه به شرایط آن کشور اقامت و یا حتی تابعیت کشور مورد نظر را بدست آورد. روش دیگر جهت مهاجرت مهندسین به سایر کشورها ازدواج با فرد دارای تابعیت کشور مقصد است که در اکثر کشورها آثار اقامتی و تابعیتی را برای فرد به همراه دارد. تولد نیز روشی دیگر برای مهاجرت مهندسین می باشد که بر دو اصل خاک و خون استوار استو در برخی از کشورها مانند برزیل تولد فرزند سبب اخذ تابعیت می گردد. در روش سرمایه گذاری فرد با کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشوری دیگر و یا ارائه یک بیزنس پلن قوی و طرح توجیه سود ده می تواند اقامت کشوری دیگر را بدست آورد. در روش خود حمایتی نیز فرد با نشان دادن و اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی خود و خانواده می تواند به کشورهای حمایت کننده از این طرح مهاجرت نماید. اما همانگونه که ذکر گردید روش مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری بهترین روش مهاجرت مهندسین به سایر کشورهای دنیا می باشد. در دو کشور کانادا و استرالیا ارائه ویزای کاری بر اساس سیستم امتیاز بندی شامل سن، تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان و غیره صورت می پذیرد و در کشورهایی نظیر آلمان یا اتریش نیز فرد می تواند با دریافت ویزای جستجوی کار، به کاریابی در این کشور و یافتن شغل مورد نطر خود بپردازد. پیشنهاد می گردد محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و مشاهده نمایید تا با روش های مختلف و متنوع کاریابی در کشورهای مختلف آشنا شوید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت

هر سال متقاضیان بسیاری در سرتاسر جهان به دنبال تحصیل در رشته مهندسی می باشند و این رشته یکی از رشته های بسیار پر طرفدار می باشد. اما انتخاب بهترین شاخه های رشته مهندسی می تواند تاثیر به سزایی در آینده تحصیلی و کاری متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور داشته باشد. در ابن بخش از مقاله به بررسی تعدادی از بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت می پردازیم.

 • مهندسی کامپیوتر: یکی از بهترین رشته های مهندسی، مهندسی کامپیوتر می باشد که در حال حاضر با توجه به پیشرفت جهان امروز یکی از جذاب ترین رشته های موجود می باشد و با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری، این رشته دارای بازار کار بسیار عالی بالاخص در میان کشورهای اروپایی است، زیرا کشورهای اروپایی دارای اقتصادی مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا می باشند.
 • مهندسی مکانیک: امروزه اکثر کشورهای صنعتی جهان به رشته مهندسی مکانیک نیاز دارند و امکان مهاجرت مهندسی مکانیک به اکثر کشورهای اروپایی وجود دارد. یکی از صنایعی که نیاز بسیار زیادی به مهندسی مکانیک در آن، بالاخص در کشور آلمان، احساس می شود، صنعت خودروسازی است. این رشته دارای بازار کار بسیار مطلوب و مناسبی در میان کشورهای اروپایی می باشد.
 • مهندسی برق: این رشته به عنوان یکی از سخت ترین رشته های تحصیلی شناخته می شود و معمولاً بسیاری از افراد باهوش و نخبه رشته های ریاضی و فیزیک، این رشته را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب می نمایند. به عبارتی دریافت اقامت یکی از کشورهای اروپایی از طریق اشتغال به کار در رشته مهندسی برق، باعث ایجاد آینده بسیار روشنی پیش روی متقاضی می شود. مهاجرت مهندسین برق با درآمد بالا به تمامی کشورهای اروپایی امکان پذیر است. از میان بهترین کشور برای مهندسی برق جهت مهاجرت می توان به کشورهایی نظیر آلمان، نروژ و بلژک اشاره نمود.
 • مهندسی عمران: این رشته یکی از رشته های بسیار پر طرفدار در اروپا است. در اکثر کشورهای اروپایی امکان دریافت ویزای کاری با داشتن مدرک مهندسی عمران کاری ساده، با آینده ای روشن می باشد.
 • مهندسی شیمی: یکی دیگر از رشته های بسیار محبوب مهندسی در میان کشورهای اروپایی، مهندسی شیمی می باشد. از آن جایی که این رشته در صنایع پتروشیمی دارای کاربرد بسیار است به یکی از بهترین رشته های در کشورهای اروپایی تبدیل شده است که دارای بازار کار بسیار مطلوبی می باشد. مهندسین شیمی دارای درآمدهای بسیار سطح بالایی در کشورهای اروپایی هستند.

ارزان ترین روش ها برای مهاجرت مهندسین

یکی از ارزان ترین و بهترین روش ها جهت مهاجرت مهندسین به سایر کشورهای اروپایی، مهاجرت تحصیلی می باشد. دانشجویان رشته های مهندسی در حال تحصیل در هر مقطعی پس از فراغت از تحصیل می توانند در کشور مذکور به جستجوی کار بپردازند، وبا یافتن کار و یا دریافت جاب آفر در رشته مهندسی مشغول به کار شده و اقامت کاری را دریافت نمایند. هزینه تحصیل رشته مهندسی در کشورهای اروپایی بسته به کشور و دانشگاه متغیر و در مقطع کارشناسی 10 الی 30 هزار یورو، در مقطع کارشناسی ارشد 8 الی 18 هزار یورو و در مقطع دکترا 12 الی 40 هزار یورو در سال است. در تعدادی از کشورها مانند کشوراتریش، کشورنروژ، کشورفرانسه، کشور آلمان و غیره امکان تحصیل در دانشگاههای رایگان نیز وجود دارد و این کشورها از به عنوان بهترین کشور برای تحصیل مهندسین شناخته می شوند. یکی دیگر از روش های ارزان که به عنوان بهترین روش مهاجرت مهندسین نیز جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین تلقی می گردد، مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری یکی از کشورهای اروپایی است. همانگونه که بیان نمودیم امروزه با توجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژی، کشورهای اروپایی نیازی بسیار زیاد به نیروی کاری متخصص در زمینه رشته های مهندسی پیدا نموده اند. لذا دانشجویان مهندسی با شانس بالایی در یافتن کار در بازارهای کاری کشورهای اروپایی مواجه می باشند.

مهندسین فارغ التحصیل شده با دریافت ویزای جستجوی کار کشورهای مختلف می توانند به کشور مورد نظر سفر نموده و به جستجوی کار بپردازند و با دریافت جاب آفر، موفق به دریفت ویزای کاری شده و در آن کشور مشغول به کار گردند. در اکثر کشورهای اروپایی فرد پس از 5 سال کار مداوم و پرداخت مالیات می تواند به اقامت دائم آن کشور دست پیدا نماید. هزینه مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری شامل هزینه های مربوط به تهیه مدارک و هزینه های جانبی ویزا و همچنین هزینه وکیل مهاجرت می گردد، که در میان دیگر روش های مهاجرتی روشی تقریباً ارزان جهت مهاجرت مهندسین است. بهترین کشور برای مهندسان جهت مهاجرت از این طریق کشور کانادا و استرالیا می باشند. بهتر است اقدام برای هر یک از روش های مهاجرتی از طریق وکیل مهاجرتی معتبر صورت پذیرد تا پروسه هر چه سریعتر با کمترین امکان ریسک انجام پذیرد. یکی دیگر از روش های موجود جهت مهاجرت مهندسین به برخی از کشورها، روش خود حمایتی می باشد، این روش برای افراد دارای تمکن مالی که به راحتی توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند مناسب می باشد. تمکن مالی متقاضی باید به گونه ای باشد که جهت اقامت در یک کشور اروپایی نیازی به کار کردن در آن کشور نداشته باشد. دریافت اقامت خود حمایتی در اکثر کشورهای حوزه شنگن امکان پذیر می باشد. از مزایای مهاجرت با استفاده از روش خود حمایتی، عدم نیاز به خروج سرمایه از کشور است.افرادی که از این روش به اروپا مهاجرت می نمایند، به راحتی می توانند به تمامی کشورهای حوزه شنگن رفت آو آمد نمایند. مهندسینی که تمایل دارند از این روش به اروپا مهاجرت کنند باید مدارک مورد نیاز طی نمودن این پروسه را به سفارت تحویل دهند و همچنین تمکن مالی خود را نیز به اثبات برسانند. بهترین کشور برای مهندسان جهت مهاجرت از این طریق کشور اتریش می باشد.

درآمد مهندسین در کشورهای تاپ دنیا

یکی از کشورهایی که متقاضیان کار رشته های مهندسی در اروپا می توانند جهت اشتغال به کار آن را انتخاب نمایند، کشور هلند است. میزان درآمد متقاضیان رشته های مهندسی درکشورهای اروپایی از جمله هلند با توجه به جنسیت فرد متفاوت است و مهندسین زن حقوق دکتری را نسبت به مهندسین مرد دریافت می نمایند. در جدول موجود در زیر هزینه رشته های مختلف مهندسی در کشور هلند بر اساس تفکیک جنسیت بر اساس یورو ارائه گردیده است:

 

شغل

درآمد زنان

درآمد مردان

مهندس طراحی خودرو

 یورو147000

 یورو155000

مهندس نفت و گاز

 یورو58000

 یورو63000

مهندس ناظر

 یورو96000

 یورو100000

مهندس نرم افزار

 یورو57000

 یورو60000

مهندس مکانیک

 یورو52000

 یورو58000

مهندس ساخت و ساز

 یورو41000

 یورو48000

 

یکی دیگر از کشورهای تاپ جهت اشتغال به کار متقاضیان رشته های مهندسی کشور اتریش می باشد، این کشور بهترین کشور برای مهندسی برق جهت مهاجرت نیز تلقی می گردد. جدول موجود در زیر نیز میزان درآمد مهندسین زن و مرد در کشور اتریش را برای رشته های مختلف مهندسی نشان می دهد.

 

شغل

درآمد زنان

درآمد مردان

مهندس تحقیق

 یورو60000

 یورو61000

مهندس مکانیک

 یورو47000

 یورو53000

مهندس برق

 یورو39000

 یورو45000

مهندس نرم افزار

 یورو36000

 یورو42000

مهندس سخت افزار

 یورو55000

 یورو63000

مهندس کشاورزی

 یورو46000

 یورو56000

بورسیه تحصیلی در پرتغال

کار در اتریش

بر اساس ارزیابی های انجام شده، میانگین درآمد مشاغل مهندسی در کانادا در حدود 64 هزار دلار کانادا است، و بالاترین میزان درآمد رشته های مهندسی در کانادا متعلق به مهندسی نرم افزار است که میانگین درآمد مهندسین این رشته حدود 70 هزار دلار کانادا در سال است. جدول موجود در زیر حقوق رشته های مختلف مهدسی در کشور کانادا را نشان می دهد:

 

شغل مهندسی در کانادا

میانگین درآمد سالیانه (دلار کانادا)

مهندس مکانیک

63,592

مهندس برق

66835

مهندس عمران

63,227

مهندسین تولید

62,552

مهندسین شبکه

68156

مهندسین پردازش

67,223

مهندسین نرم افزار

70,009

مهندسین سازه

65,885

مهندس شیمی

66424

بورسیه تحصیلی در پرتغال

کار در کانادا

از جمله کشورهای تاپ دیگر جهت اشتغال به کار رشته های مهندسی بالاخص رشته مهندسی مکانیک، کشور آلمان می باشد. حداقل میزان دستمزد حقوق مهندسین در کشور آلمان 55 الی 68 هزار یورو در سال است. مهاجرت مهندسین برق با درآمد بالای حدود 40 هزار یورو در سال به کشور آلمان امکان پذیر می باشد. حداقل حقوق مهندسین مکانیک در کشور آلمان در یک سال حدود 78 هزار یورو است. یکی دیگر از کشورهای مناسب و مطلوب جهت اشتغال به کار مهندسین کشور استرالیا است، متوسط درآمد حقوق مهندسین در این کشور حدود 65 الی 70 هزار دلار استرالیا می باشد.

بورسیه تحصیلی در پرتغال

کار در آلمان

جهت تسلط بر روش های کاریابی و نحوه درخواست کار در خارج از کشور پیشنهاد میکنیم ویدئوی زیر را تهیه و مشاهده نمایید.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین

✅ بهترین کشور جهت اشتغال به کار مهندسین مکانیک کدام کشور است؟

بهترین کشور جهت اشتغال به کار مهندسین مکانیک با توجه به صنعت پیشرفته خودروسازی، کشور آلمان است.

✅ بهترین کشورها جهت مهاجرت مهندسین کدام کشورها هستند؟

بهترین کشورها جهت مهاجرت مهندسین کانادا، استرالیا، هلند، آلمان و اتریش هستند.

✅ بهترین و ارزان ترین روش مهاجرت مهندسین کدام است؟

بهترین و ارزان ترین روش مهاجرت مهندسین مهاجرت از طریق کار و دریافت ویزای کارگران ماهر است.

✅ حداقل حقوق مشاغل مهندسی در کشور استرالیا چقدر است؟

حداقل حقوق مشاغل مهندسی در کشور استرالیا مبلغی حدود 65 الی 70 هزار دلار استرالیا می باشد.


_____________سخن پایانی درباره بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین_____________

همانگونه که بیان نمودیم با توجه به پیشرفت های روز افزون علم و تکنولوژی در کشورهای اروپایی، این کشورها امروزه دارای بازار کاری بسیار مطلوب و مناسبی برای رشته های مختلف مهندسی می باشند و هر سال نیز پذیرای متقاضیان بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مهندسی از سرتاسر جهان جهت اشتغال به کار می باشند. از بهترین کشورها جهت مهاجرت مهندسین می توان به کشورهای نظیر اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا و هلند اشاره نمود. بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی رشته مهندسی عمران، رشته مهندسی کامپیوتر، رشته مهندسی برق، رشته مهندسی شیمی و رشته مهندسی مکانیک می باشند. درآمد رشته های مختلف مهندسی در کشورهای اروپایی در سطح بالایی قرار دارند. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش پایانی این مقاله مطرح نمایید و منتظر دریافت پاسخ سریع از جانب کارشناسان مجرب ما باشید.

امتیاز 4.77 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
اهورا
سلام وقت بخیر من کنکوری هستم دوست دارم مهاجرت کنم و هدفم یکی از شاخه های مهندسی برق با عمران هست میخواستم بدونم هزینه‌ مهاجرت چجوریه؟میشه بدون هزینه مهاجرت کرد؟چون توان مالی خیلی خوبی ندارن خوانوادم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید در دانشگاه های دولتی کشورهایی مانند المان، فرانسه، اسپانیا و ... تحصیل نمایید. اما در نظر داشته باشید باید بتوانید تمکن مالی مناسب را به سفارت ارائه دهید. حداقل داشتن 25 هزار یورو برای سال اول الزامی می باشد.
سایه علیزاده
با سلام ممنون از مقاله خوبتون با توجه به مطالب گفته شده بهترین کشور برای مهندسین رشته کامپیوتر در حوزه نرم افزار کدام کشور است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام آلمان اتریش فنلاند سوئد دانمارک سوئیس کانادا استرالیا البته باید شرایط شما بررسی شود با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
عماد صالحی
باسلام و تشکر از مطالب ارزنده مقاله من لیسانس صنایع دارم و تجربه کاری هم دارم. میخواستم بدونم بهترین کشور برای کاریابی کدوم کشور هست و ایا نیاز به معادلسازی مدرک دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام نیاز به معادلسازی نیست. باید شرایط شما بررسی شود. آلمان کانادا هلند می تواند گزینه های خوبی باشد با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
صادقی
سلام.با توجه به مقاله بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین متوجه شدم که با رشته تحصیلی ای که من دارم (مهندسی برق)، بهترین انتخابم برای مهاجرت کشور آلمان هست. ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین که یا با داشتن مدرک زبان آیلتس میتونم اقدام کنم برای آلمان؟ یا باید زبان آلمانی رو یاد بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید مدرک آلمانی B1 داشته باشید
علیرضا
سلام ممنون از مطالب خوبتون و راهنمایی های شما. میخواستم بدونم بهترین کشور برای مهندسین نفت کجا هستش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام نروژ کانادا و حوزه خلیج فارس. هر کدام از این کشورها قوانین متفاوتی برای ویزای کار دارند. برای بررسی شرایط خود و اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
هادی
سلام و عرض ادب.. بنده لیسانس الکترونیک هستم ولی سوابق کاری م در زمینه کامپیوتر هست.به نظر شما میتونم از طریق کار اقدام کنم؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله میتونید برای ویزای کاری آلمان اتریش کانادا و استرالیا اقدام کنید ولی باید دیگر شرایط شما نیز بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر ممنونم از مقاله خوبتون من 34 سالمه و لیسانس مکانیک دارم با ده سال سابقه اما کل داراییم 300 میلیونه کدوم کشور میتونم برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت سلامت باشید. با توجه به شرایط شما و این که رشته تحصیلی و کاری شما جزو مشاغل مورد نیاز در بسیاری از کشورها من جمله آلمان،اتریش می باشد،شما می توانید به این کشورها مهاجرت کاری داشته باشید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
سهیلا
سلام و ارادت بنده مخندس برق هستک ولی سوابق کاری مرتبط ندارم.البته سوابق کاری بنده در زمینه مهندسی هست.به نظرتون بهترین کشور برای مهندسین کدام است؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت شما در صورتی می‌توانید مهاجرت کاری داشته باشید که سوابق کاری شما مرتبط با مدرک تحصیلیتان باشد.در کل رشته تحصیلی شما از‌ مشاغل مورد نیاز کشورهایی نظیر آلمان،اتریش،کانادا و ... می باشد.توصیه میکنم برای بررسی تخصصی شرایط خود و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه تماس تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید.
هادی کریمی
سلام ببخشید برای دریافت ویزای کاری آلمان برای مهندسی مکانیک ، سوابق کاری حتما نیازه؟ من ۲۵ سالمه لیسانس مکانیک دارم ولی سابقه کار ندارم مدرک زبانb1 هم دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز در صورتی که کارفرمایی برای شما جاب آفر ارسال نمایید نیازی به سابقه زیادی نیست اما اگر بخواهید برای ویزای جستجوی کار اقدام نمایید حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط مورد نیاز است.
محمدحسین شکریان
با سلام و عرض ادب. بنده 35 سالمه و لیسانس عمران با 11 سال سابقه کاری مرتبط دارم. کدوم کشور برای مهاجرت مناسبه؟ و اینکه معادلسازی لازمه و چگونه؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، همانطور که فرمودید شما برای کار در بسیاری از کشورها نیاز دارید تا مدرک خود را معادلسازی نموده و با نظام مهندسی آن کشور آشنا شوید. برای این منظور شما می توانید از طریق تحصیل وارد کشور مقصد خود شوید و پس از ورود دوره های لازم را پشت سر بگذارید.
ریحانه عرب زاده
سلام وقتتون بخیر. آیا می شود با کارشناسی مهندسی مکانیک، در سایر کشور ها برای مقطع ارشد، رشته ی دیگری مانند مدیریتmba و... خوند؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز در صورت داشتن مدرک زبان و سن مناسب میتوانید برای کشورهای هلند، دانمارک، فنلاند، کانادا، انگلستان و... اقدام نمایید
مشاوره رایگان