بلو کارت Blue Card

5 نظر

بلو کارت Blue Card

دریافت کارت آبی اروپا یکی از اهداف مهم مهاجرانی است که اروپا را برای کار و مهاجرت خود انتخاب می کنند. دارندگان این کارت می توانند بدون محدودیت در کل اتحادیه اروپا زندگی کنند و کار مناسب داشته باشند و بدون مانع به کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشند. اخذ بلوکارت موجب می شود شخص برای کل خانواده اش بتواند اقامت دریافت کند و تحصیل فرزندان تا زیر 18 سال رایگان باشد و شخص و خانواده اش از بهترین و کاملترین نوع بیمه و خدمات اجتماعی و رفاهی اروپا بهره مند شوند. یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان با آن روبه رو می شوند این است که آیا بلوکارت مربوط به کل اتحادیه اروپاست یا فقط برای کشور آلمان است؟ ثبت نام بلوکارت، هزینه های بلوکارت آلمان و دریافت بلوکارت Blue Card از جمله موضوعاتی هستند که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به اروپا قرار می گیرد. ما در این مقاله به همه موارد اعم از ثبت نام بلوکارت و بخش اعظم هزینه های بلوکارت آلمان و نحوه دریافت بلوکارت Blue Card می پردازیم و شرایط دریافت کارت آبی اروپا را به طور مفصل بیان می کنیم. اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید و می خواهید بدانید چطور می توان بلوکارت دریافت کرد به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید و در انتها با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی شده است:

تماس با ما

 

شرایط عمومی اخذ بلوکارت یا کارت آبی اروپا

در این قسمت مقاله درباره شرایط عمومی بلوکارت یا کارت آبی اروپا توضیح داده می شود. یک قانون عمومی برای کشورهای اروپایی وجود دارد که به افرادی که اقامت دارند و میانگین حقوق شان بالاتر از حد میانگین مشخصی است بلوکارت داده می شود و با داشتن این کارت می توانند در هر کشور اروپایی که خواستند کار و زندگی و اقامت داشته باشند. میانگین این حقوق 4200 یورو است. اگر شخصی از این حد مشخص شده دستمزد بیشتری دریافت کند می تواند بلوکارت اخذ نماید. بنابراین کارت آبی اقامت اروپا به افرادی داده می شود که شرایط خوبی مانند تحصیلات دانشگاهی، سابقه کاری مناسب و تخصص و مهارت عالی داشته باشند و در واقع متقاضیان بایستی که جزو نیروهای کار متخصص و مورد نیاز اروپا باشند. بنابراین افراد با مشاغل معمولی نمی توانند این کارت را دریافت نمایند. یک راه بسیار ویژه برای اخذ بلوکارت اروپا ثبت شرکت و استخدام از این روش است که متقاضیانی زیادی دارد.

اخذ بلوکارت مستلزم صرف هزینه هایی خواهد بود. مثلاً هزینه بلوکارت آلمان در مرحله اول که اعتبار 1 ساله دارد حدود 110 یورو می باشد و اگر نیاز به تمدید داشته باشد برای مدت 3 ماه هزینه بلوکارت آلمان حدود 96 یورو و اگر تمدید برای بیش از 3 ماه باشد هزینه بلوکارت آلمان 93 یورو خواهد بود.  

تحصیل در خارج از کشور?بلوکارت اتریش?

 

روش ها و شرایط اخذ بلوکارت اروپا 2023

شرایط اخذ بلوکارت اروپا 2023و ثبت نام blue card شامل روش های مختلفی می باشد. یکی از این روش ها اقدام از طریق نیروی کار ماهر و مورد نیاز کشور اتریش است برای این منظور در یک سیستم امتیاز بندی 100 امتیازی افراد باید حداقل امتیاز 70 را کسب کنند. بر این اساس متقاضیان از شرایط سنی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کاری خود امتیاز کسب می کنند. متقاضیانی که امتیاز کافی را دریافت می کنند می توانند پیشنهاد شغلی دریافت نمایند و با داشتن حقوق بالا بلوکارت دریافت نمایند. روش دیگر ثبت نام blue card اقدام از طریق کمبود نیروی کار متخصص است. بعضی مشاغل هستند که بسیار مورد نیاز می باشند و در این مشاغل کمبود نیروی کاری وجود دارد. افرادی که جزو این دسته مشاغل پر نیاز محسوب می شوند می توانند با داشتن درآمد بالا کارت آبی اروپا دریافت نمایند برای این منظور متقاضیان بایستی امتیاز 55 را کسب نمایند و مجموع امتیازات 90 است. روش دیگر ثبت شرکت است. ثبت شرکت با 2000 تا 3000 یورو انجام می شود و سرمایه اولیه شرکت نیز حداقل 35000 یورو می باشد. این روش یکی از روش های جذاب برای اخذ بلوکارت محسوب می شود و اشخاص از طریق استخدام در شرکت ثبت شده می توانند بلوکارت دریافت نمایند.

برای دریافت بلوکارت شما می توانید در سایر کشورهای اروپایی نیز کار با درآمد بالا داشته باشید. برای داشتن کار نیاز به کارفرما دارید. از بین کشورهای اروپایی آلمان و اتریش این امکان را به شما می دهند که با ویزای جستجوی کار 6 ماهه وارد این کشورها شوید و اقدام به کاریابی کنید و به این ویزای جستجوی کار 6 ماهه ویزای جاب سیکر گفته می شود. در اغلب موارد حقوقی که به اشخاص داده می شود کمتر از 4200 یورو است بنابراین مطمئن ترین روش همان استخدام از طریق ثبت شرکت است که برای این منظور شخص باید سرمایه ای معادل 100 تا 200 هزار یورو داشته باشد.

blue card europe

 

دریافت بلوکارت از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر

یکی از روش های بسیار پر طرفدار دریافت بلوکارت از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر است. پیش از این توضیح دادیم که متقاضیان با داشتن کارفرما و پیشنهاد شغلی و حقوق بالای 4200 یور می توانند بلوکارت اروپا را دریافت نمایند اما نکته قابل توجه این است که حقوقی که افراد دریافت می کنند در اکثر مواقع از این حد پایین تر است. بنابراین روش ثبت شرکت و استخدام همسر می تواند یکی از مطمئن ترین راه های دریافت بلوکارت قلمداد شود. در این روش شرکت به نام یکی از زوجین ثبت می شود و همسر به عنوان نیروی کار مورد نیاز شرکت به استخدام شرکت درمی آید. در علم حقوق شخصیت حقیقی شخص جدای از شخصیت حقوقی وی قلمداد می شود. زمانی که شخص شرکتی در یک کشور ثبت می کند، شرکت وی شخصیت حقوقی جدا از شخصیت حقیقی او دارد. بنابراین شرکت می تواند نیروی کار استخدام کند. در این روش افراد می توانند با 3000 الی 4000 یورو شرکت ثبت نمایند و سرمایه ای بین 25000-35000 یورو برای شرکت قائل شوند و شرکت می تواند به همسر شخص اصلی که شرکت را ثبت نموده، جاب آفر بدهد. نکته این روش این است که می شود شرکت را به نام شخص اصلی ثبت شود و این شرکت همسر شخص اصلی را استخدام کند و به شخص 4200 یورو حقوق بدهد و از این طریق بلوکارت دریافت نماید.

 

اقامت ایتالیا از طریق بلوکارت

اقامت ایتالیا از طریق بلوکارت مانند گرین کارت آمریکا بوده و به افرادی که در رشته کاری و تحصیلی خود مهارت بالایی دارند اجازه ورود می دهد. اقامت ایتالیا از طریق بلوکارت به مهاجرینی که در اتحادیه اروپا حضور ندارند، اجازه کار و زندگی داده و این افراد از طریق بلوکارت که به مدت زمان 2 سال اعتبار دارد می توانند خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. نکته مهم در مورد این نوع اقامت این است که متقاضیان باید از مدرک تحصیل بالایی برخوردار باشند.

 

بلوکارت و مراحل ثبت شرکت

مرحله اول ثبت شرکت این است که نوع شرکت و فعالیت شرکت مشخص شود. سپس نام تجاری شرکت تعیین می گردد و مراحل اولیه آماده سازی مدارک شرکت انجام می شود و در این مرحله یک مهر به طور رسمی برای شرکت ساخته می شود. شرکای شرکت و سهامداران نیز باید در اساسنامه مشخص شوند و سهام هر کدام تعیین شود. شایان ذکر است که برای این نوع سرمایه گذاری پشتوانه مالی 100 تا 200 هزار یورویی لازم است و پس از ثبت شرکت می توان برای پیشنهاد شغلی همسر شخص اقدام کرد. باید حقوق پیشنهادی فرد 4200 یورو باشد و که بتواند بلوکارت دریافت کند و کل خانواده نیز از این طریق اقامت می گیرند.

 

مدارک مورد نیاز برای بلوکارت

برای دریافت بلوکارت اروپا مدارک و شرایطی لازم است که باید به طور دقیق و صادقانه تکمیل و آماده شود و باید دقت داشت مدارک جعلی و غیرقانونی نباشد. همه نهادهای قانونی کشور مذکور تمامی مدارک را به طور دقیق بررسی می کنند و صحت و سقم مدارک را تعیین می کنند و بر اساس مدارک در مورد پرونده تصمیم گیری می شود. مدارک لازم برای بلوکارت اروپا عبارتند از:تحصیل دکترا در اتریش

 • پاسپورت با اعتبار کافی و کپی پاسپورت
 • ارائه مدارک مقاطع تحصیلی مختلف
 • در صورتی که شخص متأهل است ارائه سند ازدواج
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه فرد
 • ارائه اجاره نامه مشخص در کشور مورد نظر

 

 

 

پس از ثبت شرکت نوبت به مرحله استخدام همسر می رسد و در این مرحله نیز مدارکی لازم است که در ادامه ذکر می شود.تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • ارائه 4 قطعه عکس رنگی
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه آدرس محل سکونت در کشور مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه فرم پر شده درخواست ویزا
 • ارائه دعوتنامه کاری از طرف شرکت ثبت شده
 

هزینه های زندگی در اروپا

برای افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در اروپا را دارند، اطلاع از هزینه های زندگی در کشورهای مختلف اروپایی اهمیت ویژه ای دارد. درجدول زیر میانگین هزینه ها را در کشورها مختلف اروپایی مشاهده می کنید:

        کشور

     پایتخت

   میانگین هزینه های ماهانه

انگلستان

لندن

         2500 پوند

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

         2500 یورو

ایرلند

دوبیلین

         2000 یورو

دانمارک

کپنهاگ

         2200یورو

هلند

آمستردام

         2500یورو

فرانسه

پاریس

         2500یورو

سوئد

استکهلم

         2500یورو

فنلاند

هلسینکی

         2400یورو

ایتالیا

رم

         1400 یورو

اتریش

وین

         1400یورو

سوئیس

برن

         2500 یورو

بلژیک

بروکسل

         1400 یورو

آلمان

برلین

         1500یورو

پرتغال

لیسبون

         1100یورو

اسپانیا

مادرید

         1200یورو

اسلوونی

لیوبلیانا

          950یورو

قبرس

نیکوزیا

           940یورو

یونان

آتن

            900یورو

جمهوری چک

پراگ

            900یورو

استونی

تالین

             900یورو

 

مزایای اخذ بلوکارت از طریق ثبت شرکت

کسب بلوکارت اروپا مزایا و خدمات رفاهی و اجتماعی بسیاری به دنبال دارد. اخذ بلوکارت اروپا در شمار با ارزش ترین کارت های اقامت محسوب می شود. افرادی که این کارت را دارند می توانند بدون محدودیت در کل اروپا زندگی و کار و اقامت داشته باشند و از خدمات شهروندی و بیمه این کشورها استفاده کنند. یکی از مزایای اخذ بلوکارت اروپا از طریق ثبت شرکت این است که نیازی به ارائه بیزنس پلن خاص و ویژه ای نیست. در این روش هزینه ثبت شرکت حدود 2 الی 3 هزار یورو است که برای پشتوانه مالی شرکت سرمایه ای حدود 30 -40 هزار یورو کافی است. از جمله کزایای اخذ بلوکارت اروپا از طریق ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقامت بدون محدودیت در کل اروپا
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال
 • اعطای حقوق ماهانه معادل 300 یورو به فرزندان زیر 18 سال
 • اخذ اجازه کار برای نفر اصلی و همسر
 • امکان الحاق خانواده از همان ابتدا
 • بهره مندی از بیمه و خدمات اجتماعی
 • بهره مندی از بالاترین سطح رفاه در اروپا
 

خدمات موسسه MIE در زمینه بلوکارت

اگر شخصی قصد اخذ بلوکارت اروپا را دارد بهتر است این مسیر را با موسسه ای طی کند که تجربه و سابقه درخشان و موفقی در این زمینه داشته باشد. موسسه MIE با داشتن تجربه و سابقه عالی و درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ بلوکارت اروپا می تواند بهترین همراه شما در این زمنه باشد. موسسه MIE با ابداع روش های خلاقانه همواره مسیرهای جدیدی را در اخذ بلوکارت و اقامت اروپا برای متقاضیان فراهم می نماید. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع خلاف اخلاق و قانون است.


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام ببخشید من مدرک کمک بهیار یا همان پرستاری دارم اگر یک سال برم دوره اموزش زبان المانی یاد بگیرم میتونم اقامت کشور المان را بعد از پنج سال اخذ کنم؟

 


 

__________________________سخن پایانی در زمینه بلوکارت__________________________

 بلوکارت و روش ها و شرایط اخذ بلوکارت موضوعاتی بودند که در این مقالعه مورد بررسی قرار گرفتند و توضیحات در زمینه بلوکارت و نحوه اخذ آن ارائه شد. این کارت در واقع یکی از بهترین اقامت های اروپا را به دنبال دارد و دارنده آن می تواند از بهترین امکانات رفاهی و بیمه و خدمات اجتماعی اروپا بهره مند شده و در هر یک از کشورهای اروپایی که تمایل دارد اقامت و کار و زندگی نماید و بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشد. فرزندان شخص تا 18 سال د رپرونده قرار می گیرند و می توانند حقوق دریافت کنند و امکان تحصیل رایگان داشته باشند. یکی از جذاب ترین راه های اخذ بلوکارت روش ثبت شرکت است که در این روش شرکت به اسم نفر اصلی ثبت شده و همسر وی به عنوان نیروی کار توسط شرکت ثبت شده استخدام می شود. برای دریافت بلوکارت حقوق شخص بایستی بالاتر از 4200 یورو باشد. چنانچه خواهان دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بلوکارت BLUE CARD هستید با موسسه ملک پورتماس گرفته و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت نماید. همچنین می توانید با درج سوالات خود در انتهای همین مقاله پاسخ آن ها را بگیرید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رضا
قوانین شرایط اخذ بلوکارت اروپا 2022 می تواند مثل سال قبل باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله به احتمال زیاد
psk
با بلو کارت به چه کشور هایی میشود سفر کرد؟ روش های دریافتش چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام در مقاله به آن اشاره شده است.
شهلا
blo cart اروپا رو به افرادی که تبعه ایران هستند در چه حالت هایی نمیدهند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بهتر است که مقاله رو مطالعه بفرمایید
majid
برای دریافت blou kart اروپا از کجا باید شروع کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام پیشنهاد می کنم مقاله رو مطالعه بفرمایید
morteza
Blue Card اروپا چه هزینه هایی رو شامل میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب . لطفا مقاله رو مطالعه بفرمایید
مشاوره رایگان