ازدواج در لهستان

7 نظر

ازدواج در لهستان

ازدواج در لهستان، اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج و قوانین حاکم بر ازدواج با شهروند لهستانی در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی و تخصصی قرار گرفته است. هدف از این مقاله یافتن پاسخ سوالاتی از این قبیل است که آیا اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج امکانپذیر است؟ آیا شرایط اخذ تابعیت لهستان از طریق ازدواج شرایط آسان و قابل وصولی است؟ مزایا و معایب ازدواج در لهستان برای اتباع خارجی چیست؟ و... در صورتی که شما هم قصد مهاجرت به لهستان را دارید، یا در حال بررسی شرایط ازدواج در لهستان به عنوان یکی از گزینه­های ممکن برای اخذ اقامت اروپا هستید و یا به یک شهروند لهستانی علاقمند هستید و قصد ازدواج با او را دارید اما از آثار حقوقی که ازدواج در لهستان برای شما در پی دارد مطلع نیستید؛ با دنبال کردن این نوشتار به اطلاعات مفیدی دست خواهید یافت. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و جهت تکمیل اطلاعات تخصصی تر می­توانید از طریق برقراری تماس با موسسه ملک پور و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با کارشناسان موسسه ملک ­پور در ارتباط باشید.

 • ازدواج در لهستان و شرایط عمومی آن
 • ازدواج در لهستان و اخذ اقامت لهستان
 • ازدواج در لهستان و ازدواج ایرانی با لهستانی
 • ازدواج در لهستان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن
 • ازدواج در لهستان و بررسی ازدواج صوری
 • ازدواج در لهستان و روند اخذ اقامت
 • ازدواج در لهستان و سخن پایانی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکازدواج در لهستان و شرایط عمومی آن

امروزه مرزها مانع مهمی در مسیر تبادلات انسانی به حساب نمی آیند و افزایش تعداد مهاجران و دانشجویان به کشورهای دیگر باعث می ­شود که ارقام مربوط به ازدواج افراد با ملیت های مختلف بزرگ و بزرگتر شود. ازدواج در لهستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. میزان ازدواج شهروندان لهستانی با خارجی ها در سال های اخیر رو به افزایش بوده است و پیش بینی می شود که در سال های آتی نیز این روند رشد ادامه دار باشد. یکی از ساده ترین راه های اخذ تابعیت لهستان، ازدواج در لهستان با شهروندان این کشور می باشد. نمودار زیر اطلاعات معنی داری در مورد ازدواج در لهستان دارد. همانطور که مشاهده می شود، از سال 2009 تا 2013، تعداد کل ازدواج ها در لهستان کاهش یافته است، در حالی که از سال 2013 تا 2016 این تعداد کمی افزایش داشته است. این ارقام مربوط به ازدواج بین دو لهستانی (اکثریت موارد)، ازدواج بین یک شهروند لهستانی و یک خارجی، و همچنین ازدواج بین دو خارجی (اقلیت موارد) اشاره می کند. بنابراین به طور کلی نرخ کلی ازدواج در لهستان منفی است و از کاهش 22.7 درصدی ازدواج در این کشور خبر می ­دهد.

ازدواج در لهستان

تعداد کلی ازدواج در لهستان

اما اگر نگاهی به تعداد ازدواج های بین شهروندان لهستانی و خارجی ها بیندازیم، می بینیم که سناریو کمی متفاوت است. از سال 2009 تا 2016، تعداد ازدواج لهستانی­ها با خارجی­ها، از 3907 به 4662 تغییر یافته است که در حدود 19.3 درصد افزایش را نشان می­دهد. به این معنی که ازدواج در لهستان بیشتر به سمت ازدواج با مهاجران سوق داده شده است. واقعیت جالب اینجاست که تعداد ازدواج زنان لهستانی با خارجی­ها بیش از دو برابر تعداد ازدواج مردان لهستانی با خارجی هاست.

ازدواج در لهستان

تعداد ازدواج در لهستان بین یک شهروند لهستانی و یک خارجی

آمار فوق نشان از آن دارد که کشور لهستان بستر مناسبی برای ازدواج شهروندان لهستانی و مهاجران فراهم آورده است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد یا امکان ازدواج در لهستان و مهاجرت به لهستان را دارید، احتمالاً می خواهید درباره شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت لهستان از طریق ازدواج اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج در لهستان، توصیه ما به شما علاوه بر مطالعه این مقاله، دریافت مشاوره های رایگان تلفنی از کارشناسان موسسه ملک پور و همچنین تهیه راهنمای گام به گام اخذ اقامت است که از محصولات ارزشمند این مجموعه می باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت

به طور کلی ازدواج در لهستان به دو صورت ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی در کلیسا (ازدواج توافقی) انجام می پذیرد. قوانین عمومی مربوط به ازدواج در لهستان به صورت زیر است:

 • ازدواج در لهستان می تواند پیش از اجرای مراسم مذهبی مجاز و به عنوان یک مراسم مدنی انجام شود. زوج متقاضی ازدواجی که مایلند مراسم ازدواج مذهبی آنها برای دولت لهستان به رسمیت شناخته شود، باید قبل از این مراسم مدارک تاییدیه مورد نیاز را تهیه کنند.
 • همسران حقوق و تعهدات برابر در ازدواج دارند. آنها موظف به زندگی زناشویی، کمک متقابل، وفاداری و همکاری درجهت خیر خانواده ای هستند که با اتحاد و یکی شدنشان تشکیل داده­ اند. (ماده 23).
 • هنگامی که عقد ازدواج در لهستان بسته می شود، مالکیت مشترک بین همسران نسبت به اموالشان ایجاد می ­شود. (مالکیت مشترک قانونی، ماده 31)
 • هنگام ورود به پیمان ازدواج در لهستان، هر یک از عروس و داماد ممکن است نسبت به ستاندن نام خانوادگی همسر به جای نام خود یا اضافه کردن نام خانوادگی همسرشان به نام خود اظهار تمایل بکنند؛ در این صورت نام خانوادگی ایجاد شده نباید بیش از دو جزء داشته باشد. در صورت عدم وجود چنین اظهارات، به طور پیش فرض، هر دو عروس و داماد نام های فعلی خود را حفظ می کنند (ماده 25).
 • پس از تشکیل پرونده و تحویل تمامی مدارک مورد نیاز توسط افراد متقاضی ازدواج در لهستان و نوشتن تعهدنامه کتبی با این مضمون که هیچ دلیلی برای اینکه عقد ازدواج نباید انجام شود وجود ندارد؛ پیش از گذشت 30 روز از این زمان ازدواج نم ­تواند انجام پذیرد.
 • مدارک و اسناد مربوط به ازدواج باید توسط اداره آمارهای اساسی بایگانی شود.

قوانین مربوط به ازدواج در لهستان با شهروندان خارجی (ازدواج یک لهستانی با یک شهروند غیرلهستانی) علاوه بر موارد فوق شامل موارد زیر نیز می­ شود:

 • علاوه بر تعهدنامه کتبی ذکر شده، اتباع خارجی در صورت تمایل به ازدواج در لهستان بایستی گواهینامه­ای مبنی بر تایید صلاحیت کامل خود برای ورود به پیمان ازدواج بر اساس قوانین کشور خود ارائه دهند. چنانچه یک خارجی قادر به کسب چنین گواهی نباشد، دادگاه لهستان می­تواند شخص را از این الزام معاف کند.(ماده 46 قانون مقررات اداره آمار اساسی).
 • حکم فسخ ازدواج یا طلاق صادر شده توسط یک دادگاه خارجی که اساس عقد قرارداد ازدواج در لهستان قرار می گیرد یا در اداره آمار اساسی جمهوری لهستان ثبت می شود، باید توسط دادگاه منطقه ای مناسب لهستان به رسمیت شناخته شود.(ماده 1145 قانون اساسی، روند مدنی).

مدارک مورد نیاز جهت ازدواج در لهستان به شرح زیر است:

 1. گواهی تولد
 2. پیش از تایید توسط اداره آمار اساسی لهستان و یا کنسول لهستان در خارج از کشور باید تعهدنامه کتبی توسط شخص متقاضی ازدواج ارائه و امضا شود.
 3. گواهی صادر شده توسط مقامات محلی معتبر که تصدیق کند که شخص متقاضی ازدواج در لهستان مجرد، مطلقه یا بیوه می ­باشد و هیچگونه مانعی برای ازدواج او وجود ندارد. (گواهی عدم وجود مانع و یا حکم نشان دهنده ابطال ازدواج قبلی یا گواهی فوت همسر)

امضای تعهدنامه کتبی باید توسط کنسول لهستان تأیید شود و سپس به اداره آمار سازمانی اساسی در لهستان ارائه شود. هزینه کنسولگری برای احراز هویت، قابل پرداخت با حواله پول تایید شده توسط صندوقدار، 54 دلار است.

ازدواج در لهستان و اخذ اقامت لهستان

گرچه اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج امکان پذیر است؛ اما این امر به هیچ وجه تضمین نمی کند که شما بلافاصله پس از ازدواج تابعیت لهستان را دریافت کنید؛ این فرایند زمانبر و طولانی است. برای شهروندان اتحادیه اروپا این روند کمی ساده­تر می­ شود زیرا آنها اجازه دارند تا سه ماه به طور آزادانه در اتحادیه اروپا کار یا سفر کنند؛ اما پس از این مدت زمان حتی آنها هم مجاز به درخواست تابعیت از طریق ازدواج در لهستان نیستند. بنابراین اگر یک تبعه خارجی خواهان دریافت تابعیت لهستان از طریق ازدواج در لهستان در آینده می باشد، باید ابتدا اجازه اقامت موقت بگیرد. اقامت موقت بر اساس ازدواج با شهروند لهستانی قابل اخذ می­ باشد و در این حالت فرد اجازه کار نیز دارد. پس از 2 سال اقامت بی­ وقفه در لهستان و گذشت سه سال از ازدواج با شهروند لهستانی، فرد می­تواند درخواست اقامت دائم بدهد و شهروندی کامل لهستان را دریافت کند. به خاطر داشته باشید که برای مهاجرت از طریق ازدواج در لهستان باید حتماً ازدواج شما در دفاتر ثبت ازدواج مدنی USC ثبت شده باشد و ازدواج توافقی (کلیسا) کفایت نمی کند. ذکر این نکته ضروری است که موارد فوق درباره ازدواج با شهروند دارای ملیت لهستانی صدق می کند و اخذ اقامت از طریق ازدواج با فرد مقیم لهستان ممکن است سال­ها طول بکشد. این نوشتار متعلق به موسسه ملک پور بوده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می ­باشد.

ازدواج در لهستان و ازدواج ایرانی با لهستانی

اگر زوجینی که در لهستان ازدواج می کنند بخواهند ازدواجشان را در کشور ایران ثبت و قانونی کنند، باید قوانین حاکم بر ازدواج در ایران را رعایت کنند. ایرانیان در صورت ازدواج در لهستان چنانچه برای ثبت ازدواج خود در داخل کشور فرصت اقامت کافی در ایران را ندارند می‌توانند نزد نمایندگی های سیاسی و یا کنسولی محل اقامت خود در لهستان، اقدام به ثبت ازدواج نموده و سپس به ایران سفر كنند؛ در غیر این صورت طی کلیه مراحل قانونی و صرف وقت کافی در داخل کشور الزامی است. طبق ماده 31 قانون ثبت احوال، حوزه های کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به منزله دفاتر رسمی ثبت ازدواج و طلاق بوده و با اخذ مدارک لازم نسبت به ثبت ازدواج و طلاق در دفاتر مربوطه و همچنین شناسنامه های زن و شوهر اقدام خواهند كرد. از آنجا که ازدواج در ایران بر اساس موازین شرعی اسلام انجام می پذیرد، نیازمند عقدنامه شرعی صادره از مراکز و مؤسسات اسلامی مورد تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خاک لهستان می باشد. ازدواج در لهستان برای شهروند لهستانی که با ایرانی ازدواج می کند، در کشور ایران آثار حقوقی متفاوتی را برای زن و مرد رقم می زند. جمهوری اسلامی ایران در شرایط مشخصی اجازه ازدواج در لهستان برای ایرانیان را صادر و این ازدواج را ثبت می­ کند:

شرایط ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی:

 • مرد خارجی غیر مسلمان باشد: غیرمجاز. زیرا ازدواج مرد غیرمسلمان (خواه ایرانی باشد و یا خارجی) با زن مسلمان شرعاً امکانپذیر نیست.
 • مرد خارجی مسلمان باشد؛ در اینصورت ازدواج زن مسلمان با او مجاز، اما نیازمند اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است.
 • زن ایرانی غیرمسلمان و از اقلیت های مذهبی باشد: برای ازدواج با مرد خارجی نیازمند اجازه دولت می باشد.

شرایط ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی:

ازدواج مرد ایرانی با زن غیرمسلمان و خارجی مجاز است و در این خصوص منعی وجود ندارد؛ مگر درمورد ازدواج بعضی از مستخدمین و مامورین رسمی و محصلین دولتی (مانند کارمندان وزارت امور خارجه) با زنی که تبعه خارجه است که نیاز به اجازه مخصوص دارد.

در صورتی که زن ایرانی با یک مرد خارجی و غیرمسلمان در خارج از کشور ازدواج کند، یا با یک مرد خارجی و مسلمان بدون اجازه دولت ازدواج کند، اثر حقوقی بر چنین ازدواجی تعلق نمی گیرد؛ هرچند از نظر شرعی ازدواج صحیح باشد. بدین لحاظ چنانچه سند ازدواج در خارج از کشور تنظیم شده باشد، در ایران به رسمیت شناخته نخواهد شد و قابلیت اجرایی ندارد. برای مثال طبق سند ازدواج مزبور، فرزندان حاصل از این ازدواج نیز به عنوان وارث شناخته نمی شوند.

اگر زن تبعه خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از زمان ازدواج شهروند ایرانی محسوب می ­شود اما اگر مرد تبعه خارجی با زن ایرانی ازدواج کند تنها می تواند اقامت ایران را اخذ کند و برای دریافت تابعیت ایران باید شرایط مربوط به آن را احراز کند.

ازدواج در لهستان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن

از آنجا که تابعیت کشور لهستان بر اساس سیستم خون می باشد، ازدواج در لهستان منجر به اخذ تابعیت فوری نمی شود اما می تواند زمینه اقامت دائم و تابعیت لهستان را پس از طی زمان لازم به فرد اعطا می کند.

پس از اینکه شخص تابعیت خود را از طریق ازدواج در لهستان اخذ کرد مانند سایر شهروندان لهستانی از تمام حقوق شهروندی برخوردار می شود مانند سفر به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن، تحصیل رایگان، کار در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن به مدت محدود، افتتاح حساب بانکی، تجارت بدون محدودیت در همه کشورها، استفاده از تسهیلات بانکی در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن، امکانات رایگان پزشکی و رفاهی در لهستان و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن، خرید ملک و.... در غیر این صورت صرف ازدواج در لهستان (منظور ازدواج با فرد دارای ملیت لهستانی است) حقوق زیر را برای فرد به همراه دارد:

 • امکان قانونی کردن اقامت در جمهوری لهستان
 • حق کار بدون نیاز به گرفتن اجازه کار برای کسی که اجازه اقامت موقت خود را به واسطه ازدواج در لهستان دریافت کرده است.
 • حق انجام فعالیت های اقتصادی بر اساس قوانین جمهوری لهستان (برای شخص دارای اقامت موقت)
 • خرید راحت تر دارایی غیرمنقول پس از اقامت 5 ساله در جمهوری لهستان بر اساس کارت اقامت دائمی
 • حق اقدام برای دریافت تابعیت لهستان

ازدواج در لهستان و بررسی ازدواج صوری

در لهستان مواردی اتفاق می افتد که در آن ازدواج بین شهروندان و خارجی ها ظاهری و صوری است و عموماً با هدف گرفتن اجازه اقامت فرد خارجی، ازدواج در لهستان و با شهروند دارای ملیت لهستانی انجام می شود. در سال های اخیر تعداد چنین ازدواج هایی به طور چشمگیری افزایش یافته است و باعث بی اعتمادی مقامات لهستانی نسبت به ازدواج های شهروندان با خارجی ها شده است. قانون و سیاست لهستان اهمیت بسیار زیادی به مقابله با اقدامات تقلب در ازدواج در لهستان می دهد. متاسفانه در نتیجه این سختگیری ها، گاهی ازدواج های صحیح و معتبر که در آن زوجین واقعاً به هم علاقه دارند نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرند که برایشان ناخوشایند است. در زمان قانونی­ کردن اقامت یک خارجی به هنگام ازدواج در لهستان، مقام مسئول تلاش می کند تا واقعی بودن ارتباطات زوجین را معلوم کند. ممکن است نیاز به مدارکی نظیر عکس و پرینت تلفن یا چت از دوران آشنایی و عاشق شدن شما و نامزدتان درخواست شود.

ازدواج در لهستان و روند اخذ اقامت

پس از ازدواج در لهستان با یک لهستانی، فرد می تواند برای اخذ اقامت برای مدت معینی اقدام کند. این زمان نمی تواند بیش از دو سال باشد اما امکان تمدید دارد. درخواست برای کارت اقامت به یکی از دفاتر استان ها که شخص قصد اقامت در آن را دارد ارائه می شود. آن دفتر ممکن است از صدور اجازه اقامت فرد منحصراً به دلیل غیرقانونی بودن اقامتش خودداری نکند؛ اما می تواند قانونی شدن اقامت شخص خارجی را به دلایل امنیتی و یا در شرایطی که ازدواج در لهستان برای دور زدن قانون انجام می شود (ازدواج صوری) نپذیرد.

پس از گذشت سه سال از ازدواج در لهستان شامل دو سال اقامت مداوم در لهستان بر اساس کارت اقامت موقت، فرد می تواند برای اقامت دائمی و اجازه سکونت درخواست بدهد. همچنین او پس از گذشت 3.5 سال از ازدواج در لهستان حق دارد که برای دریافت تابعیت لهستان اقدام کند. در خارج از لهستان نیز همسر فردی با ملیت لهستانی شدن برای فرد زمینه گرفتن ویزای ورود به لهستان را فراهم می سازد(در صورتی که فرد اقامت لهستان را نداشته باشد).


_____________ازدواج در لهستان و سخن پایانی____________

ازدواج در لهستان، اجازه اخذ اقامت و تابعیت لهستان از طریق ازدواج و شرایط و آثار حقوقی عامل بر آن را در این نوشتار توضیح دادیم و دانستیم که اخذ اقامت و تابعیت لهستان از طریق ازدواج در لهستان با همسری که ملیت لهستانی دارد امکانپذیر اما دارای فرآیندی زمانبر است و صبر و حوصله می طلبد. بنابراین اگر قصد ازدواج در لهستان با نامزد لهستانی محبوب خود را دارید بدانید که می­توانید برای همیشه در کنار یکدیگر در کشور لهستان زندگی کنید و از تمام حق و حقوقی که همسر شما در کشور مادری خود بهره می­برد شما نیز برخوردار شوید. نکته مثبت در مورد ازدواج در لهستان این است که زن و مرد در خانواده کاملاً برابر و از حقوق و وظایف مشابهی برخوردار هستند و نکته منفی این است که چنانچه شما قصد ازدواج در لهستان به صورت صوری و تنها با هدف اخذ اقامت و تابعیت لهستان را دارید، با سختگیری های مقامات دولتی و پذیرفته نشدن روبرو خواهید شد؛ مگر آنکه بتوانید مدارک محکمی ارائه دهید که نشان دهد ازدواج شما واقعی است و ازدواج در لهستان را طعمه گرفتن شهروندی این کشور قرار نداده اید. در غیر این صورت و رد شدن ویزای شما ممکن است برای همیشه شانس گرفتن ویزای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن را از دست بدهید. امید است که با مطالعه این متن که توسط گروه تخصصی موسسه ملک پور تهیه شده است پاسخ سوالات خود را در زمینه ازدواج در لهستان و اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج به دست آورده باشید. در صورت هرگونه ابهام و یا سوال در این زمینه می توانید در قسمت ثبت پرسش سوالات خود را بپرسید و یا از طریق مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امتیاز 4.12 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رامتین عباسیان
برای ازدواج با دختر لهستانی گواهی عدم مانع فرد مسلمان ایرانی راشهرداری ورشو خواستارشده ..این گواهی که نشان دهد مقامات ایرانی مشکلی با ازدواج ایرانی مسلمان با خانملهستانی ندارند راچه مرجعی در ایران باید صادرکندممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را باید از مراجع دینی پیگیری بفرمایید که آثار نکاح در ایران به چه صورت است.
Prime
ایا میزان توانایی مالی مرد هم چک میشه؟ در رابطه با ازدواج مردی با خانومی لهستانی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، توانایی مالی هر دو طرف مهم است اما شرایط کسی که در کشور مقصد حضور دارد بسیار مهم است و باید نشان دهد توانایی پرداخت هزینه های همسرش را نیز دارد.
جواد علیزاده
من دختر لهستان را دوست دارم ازدواج می خواهد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما میتوانید از اطلاعاتی که در مقالات سایت گذاشته شده استفاده کنید با تشکر
جواد علیزاده
من دختر ناشنوالهستان را دوست دارم ازدواج می خواهد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید مقالات سایت موسسه ملک پور را در این زمینه مطالعه نمایید
جواد علیزاده
من دختر لهستان را دوست دارم ازدواج می خواهد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما میتوانید از اطلاعاتی که در مقالات سایت گذاشته شده استفاده کنید با تشکر
مسعود
سلام وقتتون بخیر ،بنده با یک خانم لهستانی در کشوری جزو اتحادیه اروپا (قبرس ) آشنا شده ام و میخواهیم ازدواج کنیم بفرمایید چگونه میتوانم پاسپورت بگیرم و ایا تمامی مواردی که اینجا گفتید برای من هم صدق میکند ؟برای مثال شما گفتید حتما باید در لهستان و بعد از گذشت دو سال و گذشتن زمان سه سال از ازدواج درخواست اقامت دایم بدهم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت حتما باید در لهستان زندگی کنید.
نفس
سلام، من و نامزدم هر دو ایرانی هستیم و ایشون لهستانن و بنا به مشکل سربازی نمیتونن بیان، بلو کارت دارن، با عقد غیابی برا گرفتن ویزا برای من مشکلی پیش نمیاد؟ (ضمن اینکه ما ۶ سال با هم آشنایی داریم و این موضوع از طریق هم دانشگاهی بودن ما و چت قابل اثبات است)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما ازدواج تان ثبت شده باشد ایشان می توانند برای شما الحاق به خانواده درخواست بدهند.
Kenari
عرض ادب. من توریستی ویزای لهستان شدم از طریق دعوت نامه یک دختر لهستانی. قصد ازدواج داریم. الان دارم توریستی میرم پیشش. می تونم طی همین زمان اقدام به کاغذبازی ازدواج کنم که بیشتر بمونم ؟ در ضمن در خصوص گواهی تولد بیشتر توضیح بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است برای این موارد یک وکیل لوکال یا محلی بگیرید که شما را راهنمایی کنند. موفق باشید.
مشاوره رایگان